Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problemy kotat


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
nihilises



Založen: 18.02.2008
Příspěvky: 10

Předmět: Problemy kotat
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 0:17:42
Odpovědět s citátem

Mam tyden u sebe kocourka. Cely tyden bylo vsechno v poradku, ale posledni dva dny mi zacal curat do perin. Proste prijde, sedne do periny a cura (a ze to je davka). Netusite cim by to mohlo byt?? Me napadlo nachlazeni, ale to by spis ucuraval. Pak me napadlo znackovani teritoria, protoze nase stara kocka u rodicu na nej trochu syci (ale snazi se to delat i v byte, kde ta kocka neni).
Pak mam jeste problem, ze kocourek casto uvolnuje telesne plyny (prdi) Smile. Slysel jsem, ze by to mohlo byt granulemi. Diky za kazdou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Problemy kotat
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 5:59:18
Odpovědět s citátem

nihilises napsal:
Mam tyden u sebe kocourka. Cely tyden bylo vsechno v poradku, ale posledni dva dny mi zacal curat do perin. Proste prijde, sedne do periny a cura (a ze to je davka). Netusite cim by to mohlo byt?? Me napadlo nachlazeni, ale to by spis ucuraval. Pak me napadlo znackovani teritoria, protoze nase stara kocka u rodicu na nej trochu syci (ale snazi se to delat i v byte, kde ta kocka neni).
Pak mam jeste problem, ze kocourek casto uvolnuje telesne plyny (prdi) Smile. Slysel jsem, ze by to mohlo byt granulemi. Diky za kazdou radu.


Ahojky,vitam te v "klubu nahacu" Smile
Nepises,jak je kocourek stary.Mozna zacina znackovat. Nahaci dospivaji drive.
Tady je podobny problem (i kdyz s chlupatym kocourkem): http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=515

Ohledne prdeni Smile Nase sphynxka taky obcas "uchazi" Cim presne to je,to nevim,krmime granulema a jednou denne dostanou pasticku.Mame jeste chlupace,ten s tim problem nema,i kdyz...ja to vlastne jako problem vubec nevidim Wink - kdyz neni prujem a jine potize.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nihilises



Založen: 18.02.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 6:35:37
Odpovědět s citátem

Kocourkovi je 13 tydnu, to je na znackovani jeste moc brzy ne. To prdeni mi jako takovy nevadi, spis mi jde o to, jestli mu to nevadi. Ja kdyz mam nekdy problemy se zazivanim, tak si to moc neuzivam Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Problemy kotat
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 7:40:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den, taky vás vítám v našem klubu naháčků Smile
Nejdříve k tomu prdění Smile - u sphynxů naprosto běžná věc a všichni vám tady potvrdí, že ty jejich prdíky mají taky úžasný odér. Můžete být v celku klidný u sphynxů je to normální, je to nejspíš způsobeno jejich rychlejším metabolismem. Aby udrželi vyšší povrchovou teplotu těla, kde je nechrání srst, musejí na to použít více energie a proto i trochu více jedí a rychleji spalují. Možná to některé granule trochu omezí, ale za ty 4 roky co máme naháčky, jsem vyzkoušela několik druhů granulí a žádnou výraznou změnu v prdění a smrdění jsme nezaznamenali. Prostě jsou to smraďoši, ale oni to vynahradí svou povahou více než dostatečně.
K tomu čůrání do peřin mě to přijde spíš jako nějaký psychický problém. Značkování to v tomhle věku rozhodně není. Může to být u něho jen nejistota z nového prostředí a tak se snaží nějak si to doma navonět po svém. U vás doma je sám nebo tam je ještě nějaké jiné zvířátko?
Pár dní bych ještě počkala než si pořádně zvykne a začne se u vás cítit jako doma, pak by to mělo přestat. Berte to tak, že je to malé dítě, které se bojí. Ve 13. týdnech je to takový mrňous do školky, tak mu dejte trochu času a hodně lásky, rozhodně ho za to netrestejte nedělá to naschvál, to kočky prostě neumí, nemají to v povaze. Držím palce.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 8:18:04
Odpovědět s citátem

Ahoj,

určitě je pravda co píše Radka ale napíšu ti ještě moje zkušenosti jelikož mám také doma čerstvě další miminko zhruba stejně starý jako ty před 10ti dny jsem si přivezla malou Žoržetku k mým již dvoum doňákům.Takže oni všeobecně aspoň moji doňáci jsou hrozně čistotný a nemají radi když mají v záchůdku nějákou tu hrudku a obzvlášť starší kočka,když tam něco je tak stojí před záchodem a mňouká a volá mě abych to vyčistila a teprve potom si dojde na tenzáchod.Malá zase když jsme jí přivezly tak nechtěla vůbec na to stelivo co používám já ale musela jsem jí dát to co používal původní chovatel pak jsem přisipala to co používám já a trvalo to 3-4 dny než se zvykla ale loužičky jinde nedělala.Co poradit,tak určitě bych peřinu i vše co bylo počůrané vyprala,nejlepší je když to jde strčit do pračky,tak aby to kocourek necítil.Další věc používáš stejný stelivo jako chovatelka od které máš kocourka?Není stelivo třeba už na výměnu,třeba se mu nelíbí že je to už špinavé.Záleží opravdu na hodně věcěch a příjde mi dost divné že to začal dělat po 4 dnech a předtím nic.No a ještě bych zkusila udělat mu ještě jeden záchod a dát ho do té ložnice,když se zbavíte toho problému pak ho můžeš vyrušit,já jsem také měla dva záchody než se malá uplně zvykla. Smile Co používáš za stelivo?
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Problemy kotat
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 9:06:30
Odpovědět s citátem

nihilises napsal:
Mam tyden u sebe kocourka. Cely tyden bylo vsechno v poradku, ale posledni dva dny mi zacal curat do perin. Proste prijde, sedne do periny a cura (a ze to je davka). Netusite cim by to mohlo byt?? Me napadlo nachlazeni, ale to by spis ucuraval. Pak me napadlo znackovani teritoria, protoze nase stara kocka u rodicu na nej trochu syci (ale snazi se to delat i v byte, kde ta kocka neni).
Pak mam jeste problem, ze kocourek casto uvolnuje telesne plyny (prdi) Smile. Slysel jsem, ze by to mohlo byt granulemi. Diky za kazdou radu.


Náš Adam se jako malé kotě taky vyčůral jednou do postele-prochcal manžela skrz-naskrz, tak jsem dala i do ložnice záchod (strčila jsem ho pod postel a na noc jsem ho vytahovala před postel)-a bylo vystaráno-vícekrát to do postele neudělal. Pak mi vyštval svého psího kamaráda z kuchyně-tím, že jí systematicky začal pročůrávat každý její pelech a pak i hračky-nemám potuchy, proč to dělal, netrestala jsem ho za to, vše jsem vyprala a z kuchyně odstranila, takže pes tam je jen na podlaze, hračky tam už nemá a je klid. Přitom je se psem kamarád největší, chodí se s ní mazlit, lehá si k ní, leze po ní-a tohle jí udělá. Nerozumím tomu.

Fakt je důležité, aby byl jeho záchod pořád čistý, dej radši dva-a otázka steliva taky může být hodně důležitá. Mí kocouři to neřeší, je jim fuk, na jaké stelivo jdou, ale musí jít do čistého. Takže několikrát denně-pokud je vidím, že tam jdou, tak ihned-vybírám hrudky. Některé kočky si ale na změnu steliva musí zvykat, fakt by bylo dobré zpočátku používat to stelivo, na které bylo kotě zvyklé u chovatele.

Tímto chováním dává kočka najevo, že se jí něco nelíbí, případně může upozorňavat na nějaký jiný (třeba i zdravotní) problém. Jen přijít na to, co to je, bývá někdy dost velký problém. Někdy i neřešitelný-můj peršan kdysi začal trousit kakáče po bytu-nejradši před dveře, abychom do toho šlápli-když se narodila dcera a on ji nepřijal. Pak začal být na ni těžce agresivní, tak jsem mu musela najít jiného majitele. Ale tohle nebude tento případ.

Začala bych s tím stelivem a přidala ještě jednu toaletu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 9:08:01
Odpovědět s citátem

Myslím, že už holky poradily dobře Wink
Jen bych to shrnula:
-Dejte víc záchůdků- hlavně blízko místa kam čůrá (k posteli), v případě že to je tím, že "nedoběhne"
-Pokud možno používejte stejné stelivo na které byl zvyklý. Záchod má být čistý, ale nemusí úplně, pokud už tam bude malinko načůráno, podle toho pozná, že to je "to" místo, kam má jít.
-Chvalte pokud udělá potřebu do záchůdku a netrestejte když se stane nehoda
-Mazlete, může to být z nejistoty v novém prostředí
A dejte vědět, jak se situace vyvíjí... hledali bychom pak další řešení.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nihilises



Založen: 18.02.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 11:31:40
Odpovědět s citátem

Diky vsem za rady. Tipuju, ze to bude asi tim stelivem. Kdyz jsem si ho privezl domu, byli jsme tyden u rodicu a oni mel jen klasicky stelivo (micka se tusim jmenuje) a kocourek jak po sobe vsechno zahrabava, vzdycky to co nacural prekryl cistym stelivem. Takze uz tam byla opravdu hodne velka davka procuraneho a nahore vrstvicka cisteho. Navic jsem mu furt cistil ocicka od prachu. Ted uz je se mnou u me doma a mame Cats best oko nature gold, tak snad to bude oboji dobre. Jinak ja mam byt 1+kk, takze vic zachodu uz by pro me znamenalo vystehovat svoji postel Very Happy

Co se tyka zmen prostredi, rekl bych, ze je poradnej nebojacnej chlapak. Kdekoliv je to pro nej nove, okamzite projde vsechen prostor a pak zaujme pro nej nejlepsi misto. Mel jsem strach, jak zvladne skrabadlo, co jsem pro nej poridil az do stropu, ale hned napoprve se vyskrabal az nahoru.

Jinak musim potvrdit, ze je to neskutecnej mazel. Za ten tyden uz jsem se naucil pracovat na pocitaci jednou rukou, protoze druhou ho musim furt drbat, kdyz mi lezi na kline Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 13:03:13
Odpovědět s citátem

Ahoj Martine,
koukám že kocourek měl hodně změn najednou a tím vším to může být.Vzal jsi ho od mámy v novém se sotva rozkoukal zase jsi ho vzal k sobě domu od mámy jak píšeš,nové prostředí,nové stalivo atd.Prostě hodně věcí na mrňouse,neboj oni jsou hodně čistotný a věřím že se to srovná,je možné že se mu nelíbí to nové stelivo nebyl na něj zvyklej takže si bych to zkusila namíchat s tím co mu předtím nevydilo on už se to naučí neboj jen musí pochopit že je to stelivo také dobré,tedy lepší a když si na něj zvykne bude to ok.
Smile
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nihilises



Založen: 18.02.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2008 6:34:56
Odpovědět s citátem

Vypada to, ze je problem vyresen...bylo to stelivem, nyni vse ok, diky vsem Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2008 20:45:31
Odpovědět s citátem

Ahoj Martine,
to je paráda že se to vyřešilo kdyby cokoliv neváhej napiš sem nebo třeba i osobně vzkaz nebo i email,jsou tu opravdu všichni hodný a snažíme se poradit a pomoct když víme o co jde a lepší je to vždy konzultovat s někým.Jak se říká víc hlav víc ví!!!!!!! Very Happy
Určitě napiš i zkušenosti a hlavně jak malej prospíva a jaké lumpárny vyvádí Very Happy Jsme tu taková veliká rodina naháčů aspoň tak to cítím já a doufám že ostatní souhlasí Very Happy Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top