Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek se asi zbláznil ... :(


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
toyotca



Založen: 01.05.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Kocourek se asi zbláznil ... :(
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 21:37:55
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni. Máme problém s naším tři roky starým vykastrovaným kocourkem. Zničeho nic se začal chovat divně. Odpoledne si normálně hrál a najednou jakoby mu přeskočilo, začal běhat za náma s naježeným ocasem a chlupama na hrbu a vypadal, že každou chvíli zaútočí na nás. Když jsme na něj promluvili, začal brečet jako dítě a syčet. Docela se ho bojíme. Zavřeli jsme ho do pokoje, což nám poradil i veterinář a že ho máme nechat na pokoji, že má asi nějaký záchvat. Jenže já jsem z toho nešťastná, jednak, že mu nemůžeme pomoci a jednak proto , že se ho bojíme, aby na nás nezaútočil. Přece jen drápy má dost ostré. Nestalo se vám to někomu také? Děkuji za každou odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 21:44:14
Odpovědět s citátem

S agresivitou mám zkušenost u jedné své kočičky. Začalo to ale dřív než u vás, už kolem roku v době dospívání, je to tedy součást její povahy. Odnesla jsem si ze společného soužití už dost krvavých šrámů, ale naštěstí s pomocí homeopatie se daří agresivitu tlumit a v současnosti je vlastně bezproblémová.

Je možné, že u kocourka se projevil nějaký fyzický problém, s kterým si neví rady (anebo i psychický - nezměnilo se u vás doma něco v poslední době?). Asi by bylo dobré nechat ho řádně vyšetřit na veterináře. S nenadálou agresivitou v pozdějším věku mám také zkušenost u psa - jezevčíka. U něj to souviselo s onemocněním srdce, když dostal léky na srdce, agresivita pominula. Slyšela jsem i podobné případy u lidí.

Rozhodně se nebojte a nevzdávejte to, pomoc se určitě najde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Ještě dovětek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 21:45:51
Odpovědět s citátem

To, co popisujete, je však jen jedna malá epizoda, kocour se mohl něčeho leknout a vůbec to nebylo namířeno na vás osobně. Starosti bych si začala dělat teprve tehdy, kdyby se situace opakovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
toyotca



Založen: 01.05.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Ještě dovětek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 21:57:34
Odpovědět s citátem

U nás doma se nic nezměnilo, jen včera nám do bytu vběhnul neposlušný kocourek od sousedů(na což nám veterinář řekl že tím to není, ale kdo ví...) a Macík je spíš takový samotář. Ale tohle se stalo dnes, úplně z ničeho nic. Hrál si s námi a najednou v mžiku změnil chování. Možná se opravdu něčeho jen lekl(v to doufám, Macíček je docela bojácný:)) a zítra už bude v pořádku. Každopádně dám vědět. Díky za názor a hezký večer
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 22:14:19
Odpovědět s citátem

Kdoví, mohl třeba náhle ucítit nějakou stopu pachu vetřelce... U koček se ví o přenesené agresi - např. když kočka sleduje jinou, cizí kočku z okna a majitel se k ní nečekaně přiblíží a pohladí ji, může na něj nečekaně zaútočit - její mysl je zcela soustředěná ne vetřelce zvenčí a v tu chvíli ve skutečnosti útočí na něj a ne na pánečkovu ruku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Změna chování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 9:29:50
Odpovědět s citátem

dobrý den, taky bych se chtěla zeptat, máme 9-ti měsíčního kocourka, včera jsme byli na převazu sádry na noze (pod narkozou, protože je dost neposeda a minule na paní doktorku cenil zuby, tak nic neriskuje), byla jsem tam s ním jen sama bez přítele, po přinesení kocoura domů byl bez nálady, pak se strašlivě pomazlil s přítelem (pusinkování na obličej, hlazení po obličeji, lezení stále do náruče) a mě se vyhýbá, nebo přes mě projde jen když jde k němu. Večer na mě z ničehonic zaútočil na ruku, když jsem ho chtěla pohladit, tvrdě se mi zakousl do ruky a ještě zasekl drápy, takže jsem se nemohla ani hnout...když jsem ho plácla, zakousl se ještě víc, musel mě z jeho stisku vysvobodit přítel. Poradte, co dělat s takovým chováním, bohužel na veterinu s nám musím chodit sama, i drápy stříhám sama a dělám i ty věci, které mu nejsou příjemné a tak to vždy schytám a fakt vidím, že přítele má fakt rád, jeho rodiče taky (všichni ho jen rozmazlují) a mě, protože prostě někdo tyhle činnosti dělat musí, tak mi to takhle oplácí.S ostatníma se taky pere, ale jen ze srandy a do mě se vždy zakousne natvrdo a vybíjí se na mě (ostatním takhle neubližuje). Máte nějakou radu? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Změna chování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 9:50:29
Odpovědět s citátem

Veverka napsal:
.... a mě, protože prostě někdo tyhle činnosti dělat musí, tak mi to takhle oplácí.S ostatníma se taky pere, ale jen ze srandy a do mě se vždy zakousne natvrdo a vybíjí se na mě (ostatním takhle neubližuje). Máte nějakou radu? Díky


Je mu 9 měsíců, což značí puberťáka, navíc měl sádru, takže na nějakou tu nevrlost má nárok.

Z vlastní zkušenosti můžu ale říct, že jedinej, kdo od nás odešel s prokousnutu rukou byla kamarádka, která Maxíšovi nic špatného nedělá, jen ho škádlila a hladila, když se mu to nelíbilo; přítele, kterej mu taktéž nic nedělá, kouše a škrábe do ruky (když si s ním hraje a provokuje ho a škádlí) .. no a mě, která mu provádím samé nepříjemné věci, jako je otvírání tlamičky, dávání léků když je třeba, stříhání drápků, dloubání ospalků, zkoumání uší, trestání, když dělá něco, co nemá, ... atp. při hraní, nebo když ho zlobím, nekouše a místo aby kousnul, tak raději odchází.

Ne vždy jsou ty souvislosti jasné a někdy prostě je to kočičí přirozenost. Řešit by se to mělo, když je chování příliš extrémní, to, co popisujete, mi přijde spíš jako hravost a provokace, byť pro člověka bolestivá.

April

P.S.: škrábání a kousání, které zmiňuju, je způsobené i tím, že třeba my trochu provokujeme Maxíše k hraní a zlobíme ho (někdy je vidět, že nechce hladit a my si nedáme pokoj), dloubeme do něj, nejde o žádnou samovolnou agresi, nebo drastickou změnu chování.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 9:57:59
Odpovědět s citátem

No na "praní" jsem zvyklá, to je prostě ze srandy pereme (a šrámy a kousance u toho jsou taky, ale je hra) ale když bez varování a důvodu zaútočí (a poznám, když je to ze srandy a kdy naštvanosti) a zaboří mi do ruky, do lýtka, do achilovky zuby až po dásně, tak mi to normální nepřijde. No doufám, že je to jen puberta. Veterinář mi včera řekl, že bychom už měli uvažovat o kastraci a prý 9 mesíců je akorát (já bych chtěla počkat do 12 měsíců. Docela mě to trápí, je to můj mazlík a přitom mě přijde jako by měl rád všechny ostatní a mě prostě bere jen jako ošetřovatele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 10:06:15
Odpovědět s citátem

No vidíte, o tom zakusování do achilovek jste nepsala, to se nedá odvodit z popisu, že při hlazení se Vám zakousnul do ruky Wink stejně tak chyběla relevantní informace o kastraci, protože kocour nebo kočka v pubertě, se umí projevovat všelijak, vč. mírně zvýšeně agresivity.
To bych se pak jednoznačně přikláněla k názoru veterináře, že není třeba s kastrací vyčkávat, chování by se pak mělo zklidnit.

Nicméně ohledně mazlení, to, co popisujete, je vcelku standardní stav u každého člověka, který se s kočinou chce moc mazlit a kočka si naopak vybírá na své projevy náklonnosti zrovna ostatní lidi kolem a toho svého člověka ignoruje.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 10:14:11
Odpovědět s citátem

moc děkuji za info, dudeme o kastraci přemýšlet (ale asi to ještě chvilku vydržím) Surprised) jsem moc ráda, že to bude pubertou a tím, že není kastrovaný Surprised)) ještě jednou díky a hezký den!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 13:17:37
Odpovědět s citátem

Nepatří to sice úplně k věci, ale naše Betty se se mnou taky moc nemazlí. Sad Raději má manžela. Na toho dotírá, lísá se k němu a chce se s ním mazlit. Jenomže manžel to dlouho nevydrží a za chvíli jí odstrkuje, ale ona pořád dotírá. Já když ji 3x pohladím, tak to je úspěch. Samozřejmě jsem si myslela, že je to kvůli tomu, že jí dělám všechno co nechce (stříhání drápků, čištění ospalek, česání, napomínání, zakazování atd.) Manžel nic takového nedělá. Pokud mu vadí, že Betty něco dělá, řekne to mě, ať to zařídím. Takže on je pan hodný. Tak moc bych se chtěla s Bettynkou vymazlovat. Třeba to ještě přijde. Je to mladé třeštidlo. Je jí 6 měsíců. Taky mě kouše a škrábe a někdy docela dost. Tak to zakročím, ale jinak to beru jako hru na lov a pranici. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 9:06:46
Odpovědět s citátem

Tak už docela vážně uvažujeme, že až kocour nebude mít na nožce sádru, tak ho necháme vykastrovat. Chování se zlepšilo.je na mě už zase jako milius (všera mi bylo špatně aležela jsem půl dne v posteli), stále se kolem mě motal, pusinkoval a nakonec mi usnul na prsou. Dneska ráno zase, pusinky, hlazení Surprised)) ale včera jsme měnili podestýlku v kočičím záchodě (silikon - má ho moc rád) a vrchní část záchodu přítel položil na koberec a spodek šel umýt aby byl čisťoučký, no a kocour okamžitě zalezl do vrchní části záchůdku a pak jsme zjistili, že počůral koberec. No puch tady máme ještě teď ale už téměř neznatelný (použila jsem na to přípravek Sgrassa brilla - nebo tak nějak), no ale už několikátou noc kocour chodí po bytě a vyřvává, bez důvodu.

četla jsem Váš článek ohledně kastrace, pokud jsem to dobře pochopila, toto jsou projevy puberty a můžeme přistoupit ke kastraci i ve veku 9-10 mesíců?

Moc díky za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 9:20:40
Odpovědět s citátem

Myslím, že jeho chování se dá považovat za projev puberty - jak ta jeho pušící moč, tak to noční vyřvávání i ta zmiňovaná zvýšená agresivita.

S kastrací v 9-10 měsících by vůbec neměl být problém, a jestli sám veterinář uznal za vhodné přistoupit ke kastraci, vůbec bych nečekala zbytečně do 12ti měsíců. Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (13x)
3
Thajská kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top