Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Uječená kočička, dělající naschvály


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gluminka



Založen: 26.09.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:01:06
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím úpěnlivě o radu. Mám kočičku, které je 12měsíců (je to obyčejné mouraté kočičí mimi, nalezené venku jako opuštěné, vyhozené cca 3měsíční kotě). Bohužel se chová jako prevít a já bych potřebovala poradit, jak tyto její nešvary odstranit.
Tedy:
1. neustále řve, kňourá, mňouká, kňučí, vrčí... a to nejvíce v noci kolem 2-5hodiny, takže se nikdo nevyspíme
2. začala vyhrabovat granule z mističky a hraje s nimi fotbal a pak chce nové jídlo
3. masové kapsičky nepapá, jen z nich olíže šťávu (a to dostává jak granule tak kapsičky od firmy Hill's, tedy kvalitní, plnohodnotné krmivo)
4. mističku s vodou používa já koupálko na nohy:-( Strčí dovnitř nožičku a začne s ní plácat do vody, až vše vycáká...
5. vyhrabává z květináčů hlínu a kamínky a pak je rozmetá po celém bytě
6. Nerada se chová. Občas, když má náladu, přijde se pomazlit, nechá se pohladit, ale nesnese, abychom si ji vzali na ruku. Spí s námi v posteli, to je zamotaná kolem hlavy nebo kolem nohou, tam se mazlí a tulí, jinak je velice odtažitá a jakmile ji vezmeme na ruku, začne dělat mosty, vzpouzet se, škrábat, kousat a tak ji musíme položit....

Takto bych mohla pokračovat dál a dál. Prosím, jestli někdo budete mít nějakou radu, jak tyto její zlozvyky odstranit, napište mi.
Děkuji mockrát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
L&P



Založen: 04.05.2008
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:29:33
Odpovědět s citátem

Náš kocour než přišel k nám vyrůstal mezi velkou bandou kočiček, a také častečně chodil ven, nebo spal doma. Takže byl celkem divoký, když jsme ho dovezli.
Nechtěl se nechat chovat. Aby jsme ho tomu naučili, často jsme ho brávali na ruce a chvíli ho drželi, aby neutek. Trvalo to dlouho, ale po čase si zvyknul a ted už se nebojí, neutí a sám si říká, abychom jej chovali. Chce to čas, ale kočka má svou hlavu, a když nebude chtít, tak jí tomu nenaučíte.
Druhý kocour Asmar zase si chodí do mističky s vodou umývat pacinky, takže to vypadá podobně jako u vás s plácáním.... všude mokro. Tomuhle ho asi neodnaučíme.
A mnaukot, vrkání, mrouskání bývá na večerním pořádku... 4 hod. ráno a Mikešek si povídá. Naštěstí ted už na něj stačí jen zavolat a je klid. Když tohle kdysi začal dělat, postříkali jsme ho rozprašovačem, místo plácance po zadku... příjde mi to pro ně účinější.
Tak přejeme hodně zdaru a at si to kočičák rozmyslí. Smile Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:30:12
Odpovědět s citátem

Smile
myslím, že Vámi popsané "zlozvyky" dělá drtivá většina koček.. neše dvě dělají vše z toho, co jste popsala kromě toho hluku (jen minimálně). myslím, že jedinou radou je zkusit si pořídit druhou kočičku, aby se navzájem zabavily Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:34:20
Odpovědět s citátem

Asi Vás zklamu, ale gratuluji, máte doma kočku!

To že kočka vyhrabává hlínu z květináčů a hraje fotbal s granulemi je dáno s největší pravděpodobností tím, že nemá dostatek jiných stimulů, takže se snaží zabavit. Proto je lepší mít kočky dvě-vyhrají si spolu a nemají pak tolik energie vyvádět lumpárny.

Mńoukání může být snaha na sebe upozornit (kočka se může v noci nudit). Nepíšete, zda je kastrovaná. Pokud ne, může jít o projev říje.

Kočky jsou mlsná stvoření. Takže prostě buď máte kočku granulovou, nebo jí kapsičky co jí kupujete nechutnají.

Existuje spousta koček, které se prostě nerady chovají. Jako třeba ty 2 moje, třetí to i občas strpí, ale rozhodně nevyhledává. Mazlivé jsou při tom všechny.

Takže vaše číča žádnými zlozvyky v lidském slova smyslu netrpí.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:35:27
Odpovědět s citátem

Naše Betty taky v noci chodí mňouká a povrčuje. Taky si přinese do ložnice nějakou hodně hlasitou hračku. Většinou tak mezi 3-4 hodinou. Takže vstanu, jdu s ní do obýváku, aby se vyspali alespoň ostatní. Jinak mazlivá taky vůbec není. Když jí můžu 15 vteřin podrbat na zádech, tak to je výkon. Obávám se, že je prostě taková a asi to jiné nebude. Myslím, že by jste na tom mohla být mnohem hůř. Viz diskuse a některé deníčky. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
L&P



Založen: 04.05.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2008 19:41:23
Odpovědět s citátem

Ann napsal:
Smile
myslím, že Vámi popsané "zlozvyky" dělá drtivá většina koček.. neše dvě dělají vše z toho, co jste popsala kromě toho hluku (jen minimálně). myslím, že jedinou radou je zkusit si pořídit druhou kočičku, aby se navzájem zabavily Smile



My tedy máme dva a v noci si spolu hrajou.... je pravdou že se zabaví, ale v nepravou chvíli. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re:Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 8:59:50
Odpovědět s citátem

Vážená Gluminko, Vaše kočka se chová jako normální kočka, nikoli prevít. Chování, které se Vám nelíbí, není nešvar, takhle se kočky projevují. Máte upovídanou, zvídavou a vynalézavou číču. Nemáte psa. K bodu tři bych mohla napsat knihu - co kočička papá a pak už zas nepapá a jakou práci dá sehnat něco, co by pozřela s chutí. Rozhodně jí nestačí vysvětlit, že ji předkládáte kvalitní a plnohodnotnou stravu (ne že bych to nezkoušela!). Mimochodem kapsičky Hill's u nás zůstaly nedotčeny, ani št'áva nebyla uznána poživatelnou.
Navíc zrovna číča, o kterou se staráte, není mazlící. Je to smůla, mám taky nalezenečka a když si ji na chvilinku pochovám, odměnou je vrčení a vztekání. Beru to jako součást její kočičí osobnosti. Co už s tím nadělám. Ale ono časem trochu každá kočka "vyměkne". Mě se číča po 2,5 letech nastěhovala do ložnice a spí se mnou. Sice zatím ve svém pelíšku, ale, kdo ví...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 10:10:38
Odpovědět s citátem

gluminka napsal:
Dobrý den, prosím úpěnlivě o radu. Mám kočičku, které je 12měsíců (je to obyčejné mouraté kočičí mimi, nalezené venku jako opuštěné, vyhozené cca 3měsíční kotě). Bohužel se chová jako prevít a já bych potřebovala poradit, jak tyto její nešvary odstranit.
Tedy: .............


Jen něco je zlozvyk, co by se měl odstranit (kytky, granule, voda), a i to bych spíš jen upravila tak, abych s tím měla míň zlobení a uklízení, než se snažit o odstranění chování. Rozhodně bych v téhle cestě viděla větší možnost úspěchu než se snažit změnit kočku - tohle chování vychází vlastně z hravé kočičí podstaty, kvůli které je máme radi. Spíš odtsraňovat jiné věci, jako např. lezení na linku (ale i to někomu nevadí). U většiny lidí dojde nakonec stejně k tomu, že kočka upraví život a byty těch lidí, ne lidi kočku Smile

Ach jo, mně se nějak smazal příspěvěk, když jsem chtěla upravit překlepy... bylo to kurzívou v textu od Gluminky. Tak upraviji dodaním.
Tak v rychlosti: Víceméně všechno je normální chování, ne zlozvyky.
1/ Náš taky mňaučel pořád, ale samo se to upravilo. Ve Vašem případě bych ještě pouvažovala, zda by to nemohlo být dospíváním a pouvažovala o kastraci. Jinak kočky jsou nočňátka, jsou aktivní právě v noci.
2/ dávat jen tolik jídla, co s ní. Přikoupit hračky - míčky, myšky, náš miluje fotbal s pinpongáčem, měkké míčky jej nazajímají. taky miluje štětičky do uší. Jo a pozor, nákupem to nekončí, kočku to nejvíc baví s Vaší asitencí - takže házet dotyčné předměty. taky je bezva hra na honěno-schovku. Kočka nebo člověk se jako schová a kočka po něm skáče a po tlesknutí se mění ve variantu honěná - kočka jako utíka a je někde jinde připravena člověka opět skočit. Very Happy napsané to vypadá trošku jako zmagoření, ale věřím, že všichni kočkaři, stejně jako pejskaři, si hrajou s kočkou své hry Smile
3/ Normální mlsná kočička. Nedávat nic, co obsahuje šťávu, omáčku. Pak už by nic jiného ani nechtěla. Takže masíko jen v želé. A Hills zrovna kočkám moc nechutnám (konzervy, kapsy)
4/Normálka. Kočkám se voda na hraní líbí. Dát pod to větší tác. Nebo koupit fontánku, ale i tak některé cachtají.
5/ Normálka. Zatížit většími kameny. Dodat jiné hračky. Odtsranit kytky Smile
6/ Normálka. Nechat tak. Ne každá je mazlivka (můj bývalý kocour byl, jak viděl volný klín, šup a mazlil se. Současný kocour je jak Váš) a Vám by se také nelíbilo, kdyby Vás někdo pořád tahal, když nechcete Smile

No asi jsme Vás nepotešily, ale tohle prostě kočky jsou. Jo a taky za chvíli budete řešit chlupy všude. Tak přeji, ať se to nějak ustálý v příjemné soutiží pro vás všechny.


Naposledy upravil kockodan dne 6. 5. 2008 10:42:22, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 10:18:22
Odpovědět s citátem

gluminka napsal:
Dobrý den, prosím úpěnlivě o radu. Mám kočičku, které je 12měsíců (je to obyčejné mouraté kočičí mimi, nalezené venku jako opuštěné, vyhozené cca 3měsíční kotě). Bohužel se chová jako prevít a já bych potřebovala poradit, jak tyto její nešvary odstranit.
Tedy: .......



Gluminko,než jste si kočičiku ponechala,měla jste si zjistit,něco o tom jaké vlastně kočičky jsou a rozhodnou se na základě těchto informací si jí ponechat,a nebo se postarat o to,aby jí někdo poskytl domov.To, co vaše čičina dělá,jak tady popisujete, je naprosto normální chování čičinek.Jsou to tvorečkové hraví,vyžadující ke svým hrám kamaráda.Jsou to dravci,a navíc noční,je potřeba jí večer řádně utahat hrou, pak dokáže unavená spát,je dobré když jsou dvě,hrají si spolu,a neruší tolik dvounožce.Podle toho jak píšete,máte jí doma asi 7měsíců,což je dostatečně dlouhá doba na zjištění informací o tom co za zvířátko máte doma.Omlouvám se,jestli jsem se vás dotkla,ale mne se dotklo jakých ošklivých přívlastků jste použila k popsání jejího chování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 10:34:11
Odpovědět s citátem

Gluminko,po přečtení Vašeho příspěvku jsem se šla radši podívat,jestli je naše nejmladší doma a není náhodou u Vás. Chování má stejné..tedy až na to,že z kapsiček neolíže ani tu štávu,prostě striktně oznámila,že bude jíst pouze a jenom granule. Pochovat si ji dvě vteřiny je výkon...obvykle mne kopne zadníma nohama do břicha,odrazí se a zdrhne. Pokud leží na křesle,nechá se milostivě hladit, s výrazem No dobře,když bez toho nemůžeš být,no tak to chvilku vydržím.

Chování,které popisujete,je prostě kočičí. Možná jsou někde vzorné kočky,ležící celý den způsobně ka gauči a při spatření dvounožce mu skáčí do náruče...Vy prostě máte šelmu, která si nárokuje svobodu a chce dělat věci podle svého.

Určitě by mohlo být řešením,pořídit jí kamarádku, ale pak se zas připravte na divoké honičky a i to noční pokřikování pak může být dvojhlasé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 14:42:30
Odpovědět s citátem

Zdravím,
na noční lomoz pomůžou špunty, ale jinak dva z mých pokladů taky často a rádi mňoukají v noci mně u hlavy a to špunty už nezmůžou nic Smile Jenom trpělivost, nevšímat si jich a oni toho po chvilce nechají...většinou Very Happy
Jinak jak píšou ostatní, všechno mi to připadá jako úplně běžné chování, ty květináče, ty granule, voda, jak kdybyste měla doma moje kočky...
Kytky jsem odnesla do práce anebo vyházela, když je zdemolovaly úplně.
Koupila jsem fontánu, sice z ní taky cákají, ale ne tolik. A misky mám na dlažbě a tam voda nevadí.
A holt některé kočky chování nemají rády, já mám 4 a dva to rádi mají a dva to nesnesou, tak to prostě je, nechávám je být, jsou báječní i tak.
Ale já jak mám 4, tak se zabaví spolu, takže si nemusejí hrát s jídlem a s vodou.
Myslím, že jedna kočka je osamělá a musí jí být smutno.
Takže bych Vám poradila buď pořídit druhou, anebo najít někoho, kdo si tu Vaší vezme a bude mít smečku a bude to příjemnější pro všechny strany.
Tak držím palce, hezké odpoledne!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2008 14:58:47
Odpovědět s citátem

[quote="gluminka"]

1. neustále řve, kňourá, mňouká, kňučí, vrčí... a to nejvíce v noci - Ignorovat - eventuelně okřiknout ale nehrát si, nezabavovat kočku, nedávat jídlo, musíte být skálopevně přesvědčená, že noc je na spaní a že to kočka musí respektovat. V nejhorším pocákat rozprašovačem a nekomunikovat.
2. začala vyhrabovat granule z mističky a hraje s nimi fotbal a pak chce nové jídlo - sebrat jídlo. Dát ráno příděl, pokud sní, dát večer příděl. Nenechávat granule celý den
3. masové kapsičky nepapá, jen z nich olíže šťávu - sebrat jídlo, dávat na příděl, zkusit jiné kapsy nebo konzervy. Tohle dělají s kapsičkami ve šťávě všechny kočky. Dejte jí radši maso.
4. mističku s vodou používa já koupálko na nohy- dát misku s vodou do větší misky nebo do lavoru. přidat jednu misku s vodou do vany, kde si může cákat jak libo
5. vyhrabává z květináčů hlínu a kamínky a pak je rozmetá po celém bytě - vyrobit na květináče ze čtvrtky nebo plastu "límec" - takový kornout jako je operační límec, kde to nejde dát velké kameny. Ale v zásadě se rozlučte se zelení...6. Nerada se chová. - některé kočky se prostě nechovají. hlaďte ji když s vámi leží nebo zkuste chování v pelíšku
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gluminka



Založen: 26.09.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Díky za rady a příspěvky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 21:41:31
Odpovědět s citátem

Díky všem za rady a příspěvky. Všichni uvádíte, že mnou popisované chování koček je zcela běžné a normální. Ovšem já jsem z něj překvapená, neboť mám ještě další 3 dospělé kocoury ve věku 9-11let (Mainské mývaly) a dvě dospělé kočky sibiřanky ve věku 6 a 7 let. Ani jedna z těchto kočiček a kocourů se takto nechová. Jsou to spíše "gentlemani a dámy". Nekřičí neječí, byt nelikvidují, v misce na pití se nekoupou....a ani nic z toho nikdy nedělali... Takže bych ráda ubezpečila zejména pisatelku "Beta.1", že s kočkami zkušenosti mám Smile
Moje malá nalezená číča má spoustu hraček, umělých míčků, plyšových kožešinových myšek, skákadýlek, drápadel, lezoucí a prolézací stěny...zkrátka, nudit se nemůže a stěžovat si na samotu nebo nezájem okolí také ne.
Vykastrovaná je necelé 3měsíce.... Zkusím jí koupit jiné dobré a kvalitní kapsičky, snad je bude papkat a zkrátka budu dále pokračovat v několikadenním vytírání podlahy a úklidu.
Ještě jednou všem moc, moc děkuji za příspěvky, aspoň už vím, že nejsem sama, koho jeho kočka akceptuje v bytě a nechává ho se sebou bydlet. Zkrátka, byla jsem zvyklá na jiná, klidná strvoření a příchodem tohoto malého prevíta musím uznat, že co kočka, to originál Very Happy
Mějte se moc krásně a ještě jednou díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2008 0:25:38
Odpovědět s citátem

Gluminko,

z Vašeho prvního příspěvku fakt nevyplývalo,že byste měla ještě další kočky.

Ano, máte pravdu, co kočka, to originál. Originál,kterému jsou úplně ukradené představy dvounožců o tom, jaký by měl být.....třeba že by měl jíst kapsičky.Píšete,že zkusíte koupit jiné. Proč? třeba prostě nechce nic typu konzerva,kapsička...proč ji nenecháte jíst jen granule? Jedna z mých koček dala najevo zcela jasně,že nic jiného než granule jíst nebude..a mně to nijak nepřišlo zvláštní a respektuji to... stejně jako to,že další kocour miluje jogurty, tak vždycky dostane...

Vaše kočička je zřejmě divočejší nátury...Jistě, je někdy únavné vytírat opět vodou politou podlahu a je k vzteku šlápnout na rozházené granule....ale určitě vám to vynahradí svou živostí a drobnými skopičinkami.

Přeji vám i jí, at´ vše spraví trpělivost .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2008 3:28:06
Odpovědět s citátem

gluminko,
z vašeho příspěvku nebylo možno žádným způsobem poznat,že máte doma ještě další kočičáky,proto moje reakce byla taková jaká byla.Máte opravdu asi velké štěstí,že se u vás sešly takové vzorné kočičky,maiňáci se necachtají ve vodě a sibiřky jsou klidné a hodné.Já bych to spíš ukecávala na britky Wink Přeji hodně radosti s čičinkami,ta "uječená" se určitě také uklidní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hanka123



Založen: 25.04.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Dačice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2008 18:19:29
Odpovědět s citátem

Milá Gluminko, setkala jsem se se stejným problémem u naší "druhorozené" kočičky - našeho sprátěte, satáněte, zločince atd. Je to živel, energie převlečená za kočku a svého času škodila stejně jako váš loupežník,byli jsme z toho už opravdu nešťastní. O to víc mne to překvapilo, že náš první kocourek je neuvěřitelný mazel a zlatíčko. Zdálo se mi, že je to stejné jako u dětí - druhorozené bývá mnohem živější a průbojnější. Zkuste si s ní hodně hrát, prostě ji utahat třeba lítáním za kočičím prutem - saténová stužka na delším proutku je spása nás vlastněných kočkami - a vydržte, po kočičí pubertě se kočinka možná zklidní. Asi z ní nikdy nebude dekorace na gauč, ale škodit pravděpodobně přestane. Taky pomohlo dát do květináče velké oblázky, na hraní s vodou poskytnout kyblík, zařídit kočkodrom až do stropu s přístupem na nejvyšší místa bytu, pravidelné zasetí kočičí trávy.... Přežijte to, bude líp. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 9:23:40
Odpovědět s citátem

[quote="gluminka"]Dobrý den, prosím úpěnlivě o radu. Mám kočičku, které je 12měsíců (je to obyčejné mouraté kočičí mimi, nalezené venku jako opuštěné, vyhozené cca 3měsíční kotě). Bohužel se chová jako prevít...

Jestli ono to není právě tím, že je to "obyčejná " kočka. Taky mám dvě vzorné briťule a jednoho třeštiprdla Bertíka- " obyčejného " kocourka. Jak pravila April, na co briťule ( a jiné šlechtičny) nepřijdou za rok, to má kočka von Popelnic zmáklé za 10 minut! Je to prostě jiná povaha, jiné geny... Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 19:53:51
Odpovědět s citátem

Tak to musím nesouhlasit. Já mám britku a taky si sní užívám zlobení až až. Dělá spoustu věcí, které popisuje Gluminka. Je to prostě ďáblík a dává nám za uši. Mslím, že to rozhodně není ovlivněno "modrostí" krve. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 20:29:42
Odpovědět s citátem

Che che, ono to bylo řečeno tak krapet "nadneseně", ale zároveň po určitých zkušenostech, kdy opravdu vím, že briťule jsou zlatíčka a von Popelniz je svádí k nepravostem a vymejšlí neustále nějaké lumpačiny Twisted Evil Nebylo to myšleno jako nějaké dogma.
Kdybych to měla hodnotit podle našeho briťáka Maxíše, tak bych taky řekla, že narozdíl od útulkové Rubyšky je pěknej hajzlík a vymejšlí furt co kde komu provést. Naproti tomu ségřiny briťule prozměnu ten popelnicovej hajzlík svádí k lumpačinám Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 20:56:16
Odpovědět s citátem

ja som chcel kocku co sa chova decentne a vyrovnane, preto som siel do britskej s kvalitnymi rodicmi (sampioni). to som chapal, ze bude hlavny predpoklad pre nedivoke spravanie kocky. pretoze spravanie kociek aj ludi zavisi od rodicov a od prostredia kde vyrastali. a divoke kocky alebo s pochybnou minulostou sotva mozu mat dobre predpoklady. a do bodky sa mi to vyplnilo:

1. mnoukanie, rvanie -- iba sa so mnou rozprava. mnuka vzdy ked ma nevidi, ale je to prijemne, ziadny psycho vreskot a je to prejav vernosti. ked s nou nechcem byt v spalni, tak sice mnauka ale decentne iba minutu a potom proste ide spat do pelechu. proste ziadne dogmy, ze raz som ta zobral do spalne a teraz ti musim umoznit spavat tam kazdy den, pretoze si si zvykla. nene!
2. začala vyhrabovat granule z mističky -- nie. Zvykla si ihned na moje krmivo, pouzivam eukanubu s realnym obsahom masa. mam kupenych 10kg, to je na rok, takze ziadne zmeny v jidelnicku cakat nemusi! ale nechcem aby jedlo ako robot kazdy den to iste, tak jej davam rozne konzervy roznych chuti.
3. masové kapsičky nepapá -- zje vsetko a vobec sa s nou nebavim o tom. myslim ze ustupni ludia musia mat problem s kockami. nerobi bordel kvoli tomu ze jej dam tesco konzervu za 5.-. akurat to horsie jedlo zje pomalsie ako atraktivneho tuniaka. povie mi to (2x mnau) a zacne to jest inokedy. rozhodne sa mi "za odmenu" nevykadi do postele. to musia byt psychopaticke kocky. nikdy som nemusel nic vyhadzovat kvoli nej a uz som jej dal asi 20 druhov vselijakych konzerv.
4. mističku s vodou používa já koupálko na nohy -- nie. Ma fontanku so statickou miskou a nerozlieva. Pije z nej decentne, vie ze to je pitivo a nie hracka.
5. vyhrabává z květináčů hlínu a kamínky -- kvetiny mam v klude pri okne, na jej oblubenej trase. ked som jej zasial kociciu travu, tak sa hrala iba s nou, nikdy nie s kvetmi. pritom sa jej stalo, ze ked vytahovala travu, ze jej to vypadlo aj s hlinou. ale tomu sa neda predist.
6. Nerada se chová -- kocky a hlavne britky chovanie nemaju rady. moja nie je vynimkou, proste ako kocka chce byt slobodna ale zalezi na technike cloveka. zqbera to, ze ju zoberiem na ruky jemnejsie. ked ju chcem nas sebe udrzat, tak hladkat ale "naoko" nebranit volnemu pohybu. to chce naucit sa to. tiez zabera zobrat ju za krk ako to robia mamy, a ked sa kocka zobudi z tranzu, tak ma ovela vacsi respekt a zmierenie so situaciou. dnes ked ju zoberiem, tak si trosku zamnauka (iba 1-2x), ale je rada a zacne stastim mrncat. bohuzial ne je to pes, takze do klina proste nedojde na zavolanie alebo sama:) ale pride sama ku mne velmi casto, akurat nie az na dotyk. najpritulnejsia je samozrejme rano, caka kym sa zobudim, chodi okolo hlavy, kuse do brady, olizuje mi ocne viecka..
7. skrabanie -- skrabe skrabadlo a este zopar veci, ktore su na to vhodne a pre mna uplna v pohode: prah pred bytom a prah pred balkonom. obe veci za 50.-! obycajny prah pred bytom tak zboznuje, ze ked pridem z prace, tak ide najprv oskrabat vsetky prahy na chodbe!Smile
8. nicenie veci -- mam novy byt, vsetko zcela nove a tie najhorsie podmienky pre zadovazenie macky - pristupne kvety, pristupna kuchynska linka, sedacka kozena, pracovne kreslo kozene, drahy tv, kable z elektroniky, obyvacia stena s otvorenymi regalmi, videoteka zlozena zo 7 cdboxov tuziacich po spadnuti. takze sa mi vsetci smiali, ze ten byt si uzijem velmi kratko. ale kdeze.. vobec som nemusel striekat citronovu stavu na sedacku, nemusel som davat okolo tv rucnik. vsetko je v pohode a iba pri zlom skoku (<1% pravdepodobnost) moze zostat na kozi malinka dierka. pazure jej striham, aj ked by som nemusel, lebo mi nerobi rany na kozi ani na nabytku. samozrejme v kazdej miestnosti by mali byt aspon 2 hracky na hranie (aj v spalni)! v spalni je nejaka myska a simrak - cize najtichsie hracky. a to si ich doniesla zas ona. sikovna a mudra kocka:) a ked nema hracku, tak si vyberie to najlacnejsie ako napr. visacka z polstaru ("perte na 40"). zavesy v kupelni: 2-3x som jej povedal, ze skrabat nie, tak sa s nimi hra ale uz bez pazurov. wow. ked sa pozriem na kuchynu, vidim same veci, ktore uz mali byt davno znicene alebo sa mala ona poranit otvoreny horuci toastovac, keramicka doska - preco sa nepopali? kopa oblecenia na baru, ktore uz mesiac nie som schopny ozehlit - ako ze to este nezhodila? polootvorene okno - preco nevyskocila? kazdy den sa vratim domov a nic nie je znicene ani zhodene - iba hracky su premiestnene. to je pohoda!

celkovo decentna a mudra kocka, ktora nespravi nikdy ziadnu blbost, ktory by potom lutovala (alebo ja). nikdy neuteka, ani ked jej otvorim balkon alebo ju hocikde na cestach vylozim do travy. je prijemna k ostatnym ludom, s kazdym sa zkamarati. to som chcel a ocakavania boli vysoko prekrocene!

a 2 kocky by som nebral. to uz si vas nebudu vsimat a budete v mensine, takze pride kocici zakon!Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 21:10:09
Odpovědět s citátem

dog napsal:
ja som chcel kocku co sa chova decentne a vyrovnane, preto som siel do britskej s kvalitnymi rodicmi (sampioni). to som chapal, ze bude hlavny predpoklad pre nedivoke spravanie kocky. pretoze spravanie kociek aj ludi zavisi od rodicov a od prostredia kde vyrastali. a divoke kocky alebo s pochybnou minulostou sotva mozu mat dobre predpoklady. a do bodky sa mi to vyplnilo:

1. mnoukanie, rvanie -- iba sa so mnou rozprava. mnuka vzdy ked ma nevidi, ale je to prijemne, ziadny psycho vreskot a je to prejav vernosti. ked s nou nechcem byt v spalni, tak sice mnauka ale decentne iba minutu a potom proste ide spat do pelechu. proste ziadne dogmy, ze raz som ta zobral do spalne a teraz ti musim umoznit spavat tam kazdy den, pretoze si si zvykla. nene!
2. začala vyhrabovat granule z mističky -- nie. Zvykla si ihned na moje krmivo, pouzivam eukanubu s realnym obsahom masa. mam kupenych 10kg, to je na rok, takze ziadne zmeny v jidelnicku cakat nemusi! ale nechcem aby jedlo ako robot kazdy den to iste, tak jej davam rozne konzervy roznych chuti.
3. masové kapsičky nepapá -- zje vsetko a vobec sa s nou nebavim o tom. myslim ze ustupni ludia musia mat problem s kockami. nerobi bordel kvoli tomu ze jej dam tesco konzervu za 5.-. akurat to horsie jedlo zje pomalsie ako atraktivneho tuniaka. povie mi to (2x mnau) a zacne to jest inokedy. rozhodne sa mi "za odmenu" nevykadi do postele. to musia byt psychopaticke kocky. nikdy som nemusel nic vyhadzovat kvoli nej a uz som jej dal asi 20 druhov vselijakych konzerv.
4. mističku s vodou používa já koupálko na nohy -- nie. Ma fontanku so statickou miskou a nerozlieva. Pije z nej decentne, vie ze to je pitivo a nie hracka.
5. vyhrabává z květináčů hlínu a kamínky -- kvetiny mam v klude pri okne, na jej oblubenej trase. ked som jej zasial kociciu travu, tak sa hrala iba s nou, nikdy nie s kvetmi. pritom sa jej stalo, ze ked vytahovala travu, ze jej to vypadlo aj s hlinou. ale tomu sa neda predist.
6. Nerada se chová -- kocky a hlavne britky chovanie nemaju rady. moja nie je vynimkou, proste ako kocka chce byt slobodna ale zalezi na technike cloveka. zqbera to, ze ju zoberiem na ruky jemnejsie. ked ju chcem nas sebe udrzat, tak hladkat ale "naoko" nebranit volnemu pohybu. to chce naucit sa to. tiez zabera zobrat ju za krk ako to robia mamy, a ked sa kocka zobudi z tranzu, tak ma ovela vacsi respekt a zmierenie so situaciou. dnes ked ju zoberiem, tak si trosku zamnauka (iba 1-2x), ale je rada a zacne stastim mrncat. bohuzial ne je to pes, takze do klina proste nedojde na zavolanie alebo sama:) ale pride sama ku mne velmi casto, akurat nie az na dotyk. najpritulnejsia je samozrejme rano, caka kym sa zobudim, chodi okolo hlavy, kuse do brady, olizuje mi ocne viecka..
7. skrabanie -- skrabe skrabadlo a este zopar veci, ktore su na to vhodne a pre mna uplna v pohode: prah pred bytom a prah pred balkonom. obe veci za 50.-! obycajny prah pred bytom tak zboznuje, ze ked pridem z prace, tak ide najprv oskrabat vsetky prahy na chodbe!Smile
8. nicenie veci -- mam novy byt, vsetko zcela nove a tie najhorsie podmienky pre zadovazenie macky - pristupne kvety, pristupna kuchynska linka, sedacka kozena, pracovne kreslo kozene, drahy tv, kable z elektroniky, obyvacia stena s otvorenymi regalmi, videoteka zlozena zo 7 cdboxov tuziacich po spadnuti. takze sa mi vsetci smiali, ze ten byt si uzijem velmi kratko. ale kdeze.. vobec som nemusel striekat citronovu stavu na sedacku, nemusel som davat okolo tv rucnik. vsetko je v pohode a iba pri zlom skoku (<1% pravdepodobnost) moze zostat na kozi malinka dierka. pazure jej striham, aj ked by som nemusel, lebo mi nerobi rany na kozi ani na nabytku. samozrejme v kazdej miestnosti by mali byt aspon 2 hracky na hranie (aj v spalni)! v spalni je nejaka myska a simrak - cize najtichsie hracky. a to si ich doniesla zas ona. sikovna a mudra kocka:) a ked nema hracku, tak si vyberie to najlacnejsie ako napr. visacka z polstaru ("perte na 40"). zavesy v kupelni: 2-3x som jej povedal, ze skrabat nie, tak sa s nimi hra ale uz bez pazurov. wow. ked sa pozriem na kuchynu, vidim same veci, ktore uz mali byt davno znicene alebo sa mala ona poranit otvoreny horuci toastovac, keramicka doska - preco sa nepopali? kopa oblecenia na baru, ktore uz mesiac nie som schopny ozehlit - ako ze to este nezhodila? polootvorene okno - preco nevyskocila? kazdy den sa vratim domov a nic nie je znicene ani zhodene - iba hracky su premiestnene. to je pohoda!

celkovo decentna a mudra kocka, ktora nespravi nikdy ziadnu blbost, ktory by potom lutovala (alebo ja). nikdy neuteka, ani ked jej otvorim balkon alebo ju hocikde na cestach vylozim do travy. je prijemna k ostatnym ludom, s kazdym sa zkamarati. to som chcel a ocakavania boli vysoko prekrocene!

a 2 kocky by som nebral. to uz si vas nebudu vsimat a budete v mensine, takze pride kocici zakon!Wink



ale to co tady popisujete,je pravděpodobně klasické chování britských koček,mám dvě od malinka dneska je jim už rok,chovají se tak jak popisujete.Jsou malé vyjimky,ale jenom potvrzují pravidlo Very Happy


Bětka,Matěj a Barunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 17:40:36
Odpovědět s citátem

dog napsal:
ja som chcel kocku co sa chova decentne a vyrovnane, preto som siel do britskej s kvalitnymi rodicmi (sampioni).....


Od srdce Vám přeji, dog, aby Vaše čičina byla stále tak úžasná, jak popisujete, protože z toho, jak popisujete vzájemné soužití, mám pocit, že jakákoliv odchylka od tohoto popsaného stavu, způsobí katastrofu a Vaše zoufalství. Máte to soužití se svou číčou, podle mého skromného soudu, strašně nalajnované a až nepřirozené, a myslím, že vlastně i nudné; kdo přišel domů a našel rozkousané tričko, pocítí ten správný adrenalin a nakonec kočku stejně pomuchluje a tričko si koupí nový Very Happy

Půvab koček spočívá v něčem úplně jiném, než v tom, že 100% odpovídají plemeni, nebo že neohrnují nos nad Tesco konzervou, či se chovají naprosto vzorově. Myslím, že půvab je právě v tom, že se kočky občas chovají úplně jinak, než bychom čekali, a někdy vlastně i chtěli.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anicka



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 17:54:38
Odpovědět s citátem

dog napsal:
ja som chcel kocku co sa chova decentne a vyrovnane, preto som siel do britskej s kvalitnymi rodicmi (sampioni).


Já mám doma dvě kočky. Jednu starší dámu sebranou jako kotě z ulice a jedno malé briťátko. Zatímco milá pouliční směs je vcelku slušně se chovající nenáročná číča (až na neustálé zvracení chlupů na koberec), kocouře nám soustavně demoluje veškeré vybavení doupěte a granuli v životě nevzalo do tlamičky. Prvních pár týdnů to ale nebylo tak horké...

...z čehož plynou dvě poučení. První: Výběrem vhodného plemena lze sice snadno přiohnout pravděpodobnost k obrazu svému, ale příroda nic nezaručuje a britští prevíti nejsou úplně nevídaným jevem. Druhé: Kočičí chování se v průběhu času mění, a to někdy dost nepředvídatelně (první zatěžkávací zkouškou kočičího poskoka bývá kočičí puberta).

Hodnou kočičkou jste se pochlubil pěkně a moc Vám přeju, aby Vám to vydrželo. Ale nevsadila bych na to ani zlámanou grešli... pokud to nevydrží, přeju Vám i číče pevné nervy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 18:44:27
Odpovědět s citátem

ahojte. ja len dodam, ze nic nemam nalajnovane a vobec by ma nic neprekvapilo. prekvapuje ma akurat extremne dobre chovanie cici:) mne by stacilo aj priemerne dobre chovanie aby som sa mohol chvalit:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Uječená kočička, dělající naschvály
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 12:41:02
Odpovědět s citátem

6. Nerada se chová. Občas, když má náladu, přijde se pomazlit, nechá se pohladit, ale nesnese, abychom si ji vzali na ruku. Spí s námi v posteli, to je zamotaná kolem hlavy nebo kolem nohou, tam se mazlí a tulí, jinak je velice odtažitá a jakmile ji vezmeme na ruku, začne dělat mosty, vzpouzet se, škrábat, kousat a tak ji musíme položit....

Asi bude ta vase mourinka jedna z divocejsich,ale mylsim,ze mozna se alespon to pochovani da casem zmenit. My jsme si pred rokem privezli novou cicu,ktere byl uz rok a ta se take nenchala pochovat,byla spis placha a mazlila se jen otiranim,pohladit se take zrovna moc nedala.Pomalu jsme si na sebe zvykali,snazila jsem se ji co nejcasteji hladit a brat ji do naruce s tim,ze jakmile se zacala vzpouzet (teda po dvou vterinach) jsme ji opatrne polozila na zem a pohladila.Prvni pokusy o pochovani jsem odnesla se spoustou skrabancu. Dneska uz se cica chodi nechavat pohladit sama,leze nam na klin, skace mi na zada,kdyz ji chci pochovat,ma sice tendenci vylezt mi za krk,ale tam uz si nasla polohu,jak udrzet stabilitu a necha se nosit po byte...kdyz ma naladu,dokonce mi i sedi v naruci,prednima packama oprena o rameno a necha se pochovat. je pravda,ze je to sphynx a ty jsou obecne dost malivi,ale ona proste na zacatku byla i na sphynxe plasan. Myslim,ze jde o pristup a trpelivost - najit s kocicakem spolecnou rec a nechat ji cas,aby zjistila,ze to hlazeni atd. je ji prijemne Wink

Jinak s tim ostatnim zlobenim zkusenosti nemam,nicmene ohledne toho vysplouchavani vody - mame jeste kocoura,ktery vodu sice nevylije,ale nohysi tam chodi myt taky,takze je okolo aspon trochu mokro.To jsou proste kocky. Videla jsem dokkument o lvech a ti si take nejdriv rozceri hladinu vody packou,nez se napijou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top