Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mění Vaše kočky své návyky?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:20:34
Odpovědět s citátem

Jo Ozzymu je fajn. Fugovi asi taky, ale proč to čůrání????
Dominika šlak netrefí, protože to budu řešit, zkusím ten Feliway a také bachovku, ale NE druhou kočkou. Je na to něco tak nepochopitelného?

Když si přečeteš co píše paní J. tak je to téměř to samé

Do těch extrémů že ho třefí šlak a že zmagoří apod. jsi to uvedla ty Kami
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:25:03
Odpovědět s citátem

já myslím, že " kupte rybičky" vůbec není urážka- my jsme je měli a u koček byly velmi v oblibě!
Chápu obavu z další kočky, taky mně přijde, že někdy se doporučuje druhá kočka na všechny problémy a bagatelizují se možné problémy z jejich soužití. Sama jsem si prošla těžkým nepřijetím Bertíka Áďou a do dneška z něj vůbec není nadšená. Po roce na něj dost tvrdě syčí, odhání ho a projevuje se proti němu negativně. Kdyby nebyl Bertík takový zlatíčko, dost bych si to vyčítala. Takže obavu chápu. Na druhé straně, další taková jako Ozzy a Fugo, to je snad větší šance vyhrát ve sportce,ne? Možná se opravdu zkusit domluvit v útulku, vybrat nějakou klidnou a domluvit se, že kdyby to nešlo, tak se vrátí. Ale chápu, že se ti do toho nechce. Chování Dominika je opravdu silně nestandardní, pokud ne další kočku, potom důkladné vyšetření u veta, pokud ten to bagatelizuje, změnit veta. Ev. zkusit nějakého zvířecího " psychologa" kdo se zabývá problémy s chováním zvířat . Feliway nic určitě nezkazí, zkusit! Držím palce, dej vědět, jak se to vyvíjí.
P.S. Nečerti se na naše rady, myslíme to dobře, zkoušíme vymyslet, co jde, pokud ti zrovna není naše rada příjemná, nic si z toho nedělej a neber to jako útok na sebe. Mějte všichni na paměti, že to, co se napíše, vypadá často mnohem ostřeji, než když se diskutuje z očí do očí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:25:32
Odpovědět s citátem

A tahle věta "Kup si/Domišovi psa, papouška, rybičky, cokoliv, když prostě pro tebe je druhá kočka něco naprosto příšernýho a děsuplnýho a neskutečně ďábelskýho.
" Ti nepřijde jako urážka??? Dělání debila ze mně??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:30:43
Odpovědět s citátem

Jančo děkuji za odpověď. Já se nesnažím odmítat rady, ale jednu radu = druhou kočku. Když si to projedeš zpětně, tak co mi bylo porazeno? Veterinář - prohlédl ho a konstatoval, že je v pořádku. Jen nám nenabírali tu krev, takže mám nechat vzít krev?
Pak Feliway a bachovky za které jsem poděkovala a zkusím. Pak zvířecí psycholog, homeopat - za to jsem také poděkovala a neřekla jsem nikde, že to zkoušet nebudu. Zbytek pořád jen omílá druhou kočku a dělá ze mne blbce. Kvůli tomu se tu celou dobu hádám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:36:14
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Jančo děkuji za odpověď. Já se nesnažím odmítat rady, ale jednu radu = druhou kočku. Když si to projedeš zpětně, tak co mi bylo porazeno? Veterinář - prohlédl ho a konstatoval, že je v pořádku. Jen nám nenabírali tu krev, takže mám nechat vzít krev?
Pak Feliway a bachovky za které jsem poděkovala a zkusím. Pak zvířecí psycholog, homeopat - za to jsem také poděkovala a neřekla jsem nikde, že to zkoušet nebudu. Zbytek pořád jen omílá druhou kočku a dělá ze mne blbce. Kvůli tomu se tu celou dobu hádám.


Pro mě je kočka tak nevyzpytatelný zvíře, že i tu krev bych nechala vzít.
A kvůli druhé kočkce už se nehádejme, máme každý svůj názor, ten jsme si vyjasnily a není potřeba se v tom piplat a dělat " dusno".
Jsem sama zvědavá, jestli něco pomůže a co to bude. A nemůžeš mít nějaký blbý patogenní zóny pro kočky doma? Že všechny měly nějaký problémy? Ale to je asi blbost,že?J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:49:55
Odpovědět s citátem

Janča, já jsem také pro, už se nechci s nikým hádat. Každý máme jiný názor a tak nemá cenu to tu pořád omílat dokola, jinak tu pak bude deset stránek plných nicneříkajícíh urážek a nic kloudného.

O patogeních zónách nic nevím. Ale třeba jak píšeš, že všechny kočky se nějak chovali - Ozzy a Fugo byli hajzlíci a zůstali takoví i po příchodu do nového domova. Fugo přestal ničit, ale zase začal čůrat. Takže to asi není zónami ale prostě povahou kočky. Ozzy je lovec, prý přinesl domů i kosa a rozkousal ho přede dveřmi. Paní má od něj poškrábané celé ruce - to z toho, že se s ním chce pomazlit a on reaguje rvaním. Jako u nás. A také byl takový od začátku, ne až po soužití s námi. Niky neměl rád mazlení a hlazení. Mazlil se jen na wc, chvíli ráno a chvíli večer. Jinak přes den pořád jen lítal a když jsem ho chtěla pohladit, tak mi okamžite visel na ruce. Dominik je hodňoučký, ale bojavý.
Příbuzní mají kočku, která se schovává panicky před vnoučaty. Takže mě napadá jestli ho tak moc nezděsila právě ta malá holčička? Před dospělými se nikdy tak šíleně nezachoval. Je to možné? Malé dítě viděl poprvé v životě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 8:56:44
Odpovědět s citátem

myslím, že se tady těžko dopátráme příčiny, vyzkoušej, co jde a uvidíš. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 9:18:48
Odpovědět s citátem

No me puvodne napadlo: ze je Domis hystericky nebo nejak psych. rozlozeny - pak to resit psychologem, homeopatika; ze to jsou hormony - treba nejaka hormoralni porucha; ze mate doma nejake divne patogenni zony, i kdyz na tohle ja moc neverim; a ze se boji tech veci pres ruku jako ze by mu to mohlo pripominat bezvladne mrtvolky... No tohle je asi uplna blbost, ale tohle mne napadlo uz na zacatku. Nechtela jsem prispivat, protoze se totozne rady vesmes opakuji. Ale dneska jsem vsechny prispevky precetla najednou, kdyz mne zarazilo tema o druhe kocce a ze kdyz ji nechces, tak ze nechces poradit a popiras, ze Dominik ma problem atd. - kdyz se to precte najednou, tak je to opravdu zrejme, ze se to posunulo nekam jinam, nechci napsat ze primo do urazek, ale jinam ano, tak jsem to jen chtela vyjadrit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 9:33:30
Odpovědět s citátem

Já nepopírám že má problém. Jen jsem nechtěla aby to vyznělo jako že je nějaký magor. Psala jsem, že jinak je naprosto v pořádku. Jen se prostě začal bát záclon a hadrů přes ruku a extrémně se předvedl když na něj koukala ta holčička. Jinak ten strach z návštěv už byl. Jde ho ale vylákat na bonbony a pak už venku zůstane - zase ovšem jen za podmínky ,že jde o návštěvu kterou už několikrtá viděl. Třeba naši či přítele rodiče - to je za půl hodiny venku a klidně si i hraje. Moje sestřenice - ta tam byla jednou, vylezl po hodině a šel jíst. Přítelova máma a ségra - zaleze, po nějaké době vyleze a nechá se i hladit. Ale třeba známí kamarádi - to nevyleze vůbec, sousedka - také ne - přitom také chodí často. Babičky, dědové - to vůbec, jakoby mu vadily ty hlasy, přitom už tam byli také několikrát. Prostě vyleze jen před někým. A stane se že ani to ne. No a teď to dítě, kdy nadzvedl zády postel. Prostě schovat se letí vždy jako blázen s hrůzou v očích. Ale když ty hlasy zná tak třeba po půlhodině, hodině vyleze. Pak se taky třeba víc bojí návštěv kdy přijde chlap. To nevyleze také, jakoby měl strach z těch hlubokých hlasů. No a to že se bojí záclon a těch hadrů se také muselo nějak spustit. A Fugo je pryč už skoro šest měsíců a začlo to tak před měsícem, měsícem a půl. Proto ta opozice proti radám že je to tím, že je to odchodem Fuga apod. Prostě to muselo spustit něco jiného.
Tak já nevím kde popírám problém, jen už to v posledních příspěvcích od April vyznívalo jako kbybychom měli doma nepoužitelného šílence. Ale tak to zase uplně není. I když si to čtu zpětně, tak to z toho cítím stejně. Jen jsem uváděla na pravou míru, že není magor, jen se určitých věcí abnormálně bojí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 12:56:46
Odpovědět s citátem

Chtěla bych tu uvést dva případy, které jsem viděla na vlastní oči, nic, co by jedna paní povídala.
Kocour, gaučový povaleč, mazlivé a přítulné zvíře, dokázal po leknutí otevřít těžké, masívní dřevěné dveře, se kterými má člověk co dělat, aby je otevřel.
Další kocour, jehož povahu ale nezmám, se vyděsil spadlé sklenice natolik, že běhal okolo místnosti po zdi, asi ve výšce 1,5 m.
Prostě každá kočka může někdy udělat něco, co vypadá patologicky. Jsou kočky kliďasi, ale taky plašani. Nemyslím, že by se to mělo hned léčit.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 14:13:14
Odpovědět s citátem

Raika: na chalupě jsme měli kocoura, který chodil na okénko u chlíva číhat na vlaštovky co si uvnitř stavěli hnízdo. Létali tím oknem tam a zpět a kočičák na ně číhal. No a jednou tam vešel děda krmit králíky, ptáci se zvedli z hnízda a letěli ven a kocour se tak lek, že proskočil skleněným okénkem ven. Jinak to byl naprostý kliďas, kastrovaný, přítulný, ničeho se nebál.

To Feliway a bachova terapie ale není lék ne? Nebo ano? Bachovku jsme měli namíchanou pro Fuga, je to vše z bylin na přírodní bázi a měli jsme namíchanou nějako krizovku + něco na utlumení. Nepomáhalo to. S paní jsem dnes mluvila a prý mi namíchá něco na stresové situace a nervová vypětí.
Feliway budu objednávat, u nás se neprodává.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 23:41:51
Odpovědět s citátem

No když tady čtu, jak je schovávání koček i na dlouhou dobu a na šílená místa úplně normální, tak já nemám normální kočky, protože co je mám, ještě schované nebyly. A každá, zdůrazňuji že každá-jedno, zda známá či neznámá návštěva je má okamžitě po dosednutí oba na sobě-na klíně, na ramenou a spíš je problém je odehant - pokud návštěvě kočičí lísání vadí. Razz A na devona jsem konečně našla něco, čeho se i on /trochu/ bojí-na vysoké obrátky puštěného fénu, který přiblížím k němu do bezprostřední blízkosti, že ho ovane horký vzduch. Ale ze vzdálenosti 1m ho už zvědavě sleduje. I vysavač má "na háku".

Bachovky asi nelze brát úplně za lék, je to podpůrný prostředek, který se namíchává na podporu řešení zcela konkrétního problému pro konkrétního jedince. Někomu to pomůže, někomu ne. Zkusit se to může, uškodit to neuškodí.

S Feliway zkušenost nemám, jen co jsem o tom četla-proto mě to napadlo, že by to mohlo pomoct-resp. že by to stálo za pokus.

A nemyslím, že vás chce někdo kamenovat. Ani že vás má za blbce. Chápu, že po vašich zkušenostech se vám do další kočky prostě nechce a že se osypete, jen co znovu takový návrh čtete, když už jste Xkrát řekla, že druhá kočka NE. Pak jsou vaše reakce trochu emotivnější, než by asi byly bez té rady "druhá kočka". Wink Tak na to prostě už nereagujte a bude to, nač se tady zbytečně vzájemně napadat Confused

Přeju úspěch s řešením tohoto vašeho problému.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: upraveno
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 23:42:32
Odpovědět s citátem

odstraněno (omylem zasláno 2x)
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 14. 5. 2008 9:32:19, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 6:22:21
Odpovědět s citátem

Tatiano děkuji za pochopení. Takovou kočku jako máte vy mají naši, je to britka Nelinka. Návštěvy to je její, hlavně jejich oblečení a dámské kabelky, ve kterých ráda šmejdí. Jednou u nás byli opraváři na kotel a když odcházeli, tak si vzali brašnu co měli s nářadím a až u dveří z ní vyletěla Nela. Oba se lekli až nadskočili. No tak nám ji málem "unesli". Fugo se návštěv také nebál. Ten se bál jen vysavače. Předtím prchal stejně jako prchá Dominik když nesu něco plandavého. Ale jinak se nebál snad ničeho. Chodila jsem s ním ven na vodítku, i u veta byl na vodítku. Jako pejsek. Dominika jsem jednou zkusila obléknout do kšírek, jen tak doma a myslela jsem, že se zblázní. A to mu nebyl ani rok. Myslela jsem, že se mu to bude líbit, chodit ven. Ale nesnesl už to vodítko, tak jsem ho jednou vzala v náruči a došli jsme jen za dveře na chodbu - tam se ode mne odpíchl, já měla dvaceti centimetrovou škrábu přes krk a jeho jsme půl hodiny neviděli. Takže vlastně když to tak vemu, tak ten strach má fakt odmala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 12:43:17
Odpovědět s citátem

Tak to tady tak celé pročítám už od včerejška a něco málo připíšu.
Tatiano: tvoje kočky opravdu nejsou normální, protože ani jedno plemeno není klasický chlupáč Very Happy , a moc dobře obě víme, že tyhle naši tvorečkové mají fakt naprosto jiný přístup ke kočičímu životu. Můžu to dobře posoudit, protože mám několik naháčů a několik chlupáčů a je to jako černá a bílá. Very Happy

Feliway jsem zkoušela u naší kočky, která upadla do naprosté deprese, protože jsme odjeli na týden na dovolenou (chodila je tam mamka 2x denně nakrmit a pomazlit a byly doma 4 kočky) po našem návratu byly všechny v pohodě jen Týna s námi nemluvila, nechtěla si hrát, pořád byla jen zalezlá v ložnici pod peřinou a spala, nemocná nebyla, pak už přestala i skoro jíst a hubla a bylo vidět jak je nešťastná. Vet nám poradil Feliway. Je to feromon, který navozuje u koček dobrou náladu a pohodu, normálně si ho vytvářejí třením čumáčku o předměty. Vypadá to jako třeba odpuzovač komárů do el. zásuvky. Pro lidi to není nijak cítit, ale hned druhý den se začala Týna budit k životu, začala jíst, chtěla se mazlit, běhala zase všude za námi a začala si i hrát.
Není to lék, ale asi bych ho zkusila.

K tomu strachu z prádla. Musíme si uvědomit, že kočky vidí jinak než my lidi a je možné, že jak se to plandavé prádlo hýbe, tak mu to něco připomíná a my naším zrakem a mozkem nejsme schopni odhalit co. Nemohlo na něj někde něco spadnout (třeba to prádlo) když byl doma sám? A to že ho vyděsila ta holčička může být třeba úplně jinak. Nemusel se bát holčičky, ale nějakého velikého zvířete, které na něj zíralo do jeho skrýše a třeba se usmívalo, pro něj to byly vyceněné zuby a to ve zvířecí řeči znamená hrozbu.
Mám fenku naháčka a ta třeba vrčí na staré lidi, vousaté pány a lidi co mají na hlavě klobouk nebo hluboký hlas a šíleně se bojí černých plastových popelnic nebo pytlů. Stříbrných popelnic se nebojí.
Musíme se snažit přemýšlet jako oni ne jako lidi, abysme přišli na to, co se s nimi děje. Rozhodně bych zkusila nějakého zvířecího psychologa, mají s "divným" chováním našich mazlíčků přece jen víc zkušeností.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 12:55:24
Odpovědět s citátem

Ještě mě tak napadlo, neútočil na něj někdy Fugo? Třeba když jste nebyli doma, tak měli kluci spolu nějaké tahanice a to prádlo mu může připadat jako třeba Fugo ve vaší náruči, který se na něj chystá skočit. Je to jen myšlenka, prostě přemýšlím co mu to prádlo připomíná, že se ho najednou tolik bojí, když se ho předtím nebál.
Nedávno mi v kuchyni upadl na zem igelitový pytlík, ten hodně šustivý. Líza si s ním chvíli hrála, protože se jí zřejmě líbilo to šustění, pak chtěla odejít, ale pytlík se ji zahákl za zadní nohu a začal ji honit a dělat u toho velký rámus, čím rychleji utíkala tím víc ji honil. Tak strašně se vyděsila jak se snažila utéct, že se sedřela o nábytek, několikrát narazila hlavou do zdi než se mi ji podařilo chytit a vysvobodit. Od té doby jak přinesu nákup a slyší pytlíky nebo něco zašustí, tak se schová za lednici a jen opatrně vykukuje, dokud neuklidím nákup a všechny pytlíky nezmizí.
Kdybych to neviděla na vlastní oči, tak budu taky přemýšlet, proč se najednou tak hrozně bojí, i když si oblékám jen šusťákovou bundu a nikdy by mě nenapadlo, že ji může pytlík takhle vyděsit.
Proto si myslím, že se v jeho životě stalo něco co ho vyděsilo a muselo to být někdy v době kdy se toho prádla začal bát. Popřemýšlejte
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 18:46:43
Odpovědět s citátem

RadkoK - tak přesně to co píšete jsem chtěla slyšet, ne kupte druhout. Přesně o tohle mi šlo, zda má někdo zkušenosti s náhlým strachem. Víte když nad tím přemýšlím, tak Dominik chodí spát do koupelny, leží na zavřeném wc a spí. Kolikrát se stane, že suším na šňůře ručníky a nemám je přikolíčkované, takže občas když uschhnou, tak sami spadnou do vany. To by tedy mohlo být ono. Třeba tam zrovna ležel a lekl se toho. A pak mě napadá další věc, když jede k veterináři, tak beru ručník a skládám ho do přepravky - on se u veta šíleně bojí, tak že by měl ty plandavé věci spojené s tím ručníkem a následnou jízdou k vetovi je taky možné. Děkuji Vám za podnět k přemýšlení.

Ten Feliway jsem už objednala, tak dám vědět až přijde a jak bude působit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2008 22:54:57
Odpovědět s citátem

Verunko, nevim jak ti pomoct, jen ti reknu ze my si poridili rovnou dve kotata, jsou naprosto skvely a bez problemovy. Nikdy bych si neporidila jednu kocku, pokud bych nepracovala doma nebo byla v duchodu:) Ale to zalezi opravdu na kazdem. Doufam ze se to vyresi.

Ja osobne jsem co se tyce kluku precitlivela. Kocour trosku zakasle, kychne nebo si odkasla ... a ja chci jet na pohotovost. Za par minut se uklidnim, pritel se mi kvuli tomu porad smeje. Kdyz se se mnou Ben tyden nebavi, tak jednou zaden vykladam ze me nema rad. Ale vim ze ma jen proste nema na me naladu Smile holt pritele ma proste radsi

A navstevy u nas probihaji tak ze kocouri jsou v extazi, skrabou dvere at uz je rychle pustime a vitaji jak divy. Kdyz prijdem domu tak jen nakouknou, ze jsem to my a nic Smile zadne privitani a nadseni. Ale opravdu si nemyslim, ze by to bylo tim ze nas neradi vidi Smile

Dostavani na zvlastni mista to delaji jen pri hre, kdyz byli maly tak se schvavali za lednicku, ale to je davno preslo. Jen obcas kdyz na ne nahodu po tme splapnem, to davaji na jevo ze pak delaji ze se nas boji, kdyz chodime po byte, ale mam pocit ze to je vypocitane. Vi, ze je pak budu lakat a uplacet dobrutkama Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2008 6:58:15
Odpovědět s citátem

Františko, to jsem právě psala také, že kdyby jsme si tenkrát bývali vzali oba, tak to mohlo být dneš všechno ideální a já neměla na druhou kočku takový názor jako mám teď po zkušenostech s Fugem. Cindy byla povahově stejná jako Dominik, byli to kámoši odmala. Jenže tenkrát jsme neměli 16000 abychom si vzali oba dva nejdnou. Byli jsme rádi, že jsme si našetřili na Domiše. Teď nás to mrzí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 7:11:53
Odpovědět s citátem

Tak pro ty co to zajímá - doma máme už 14 dní Feliway. Dominik na něj vůbec nereagoval. Ale teď pozorujeme, že si mnohem víc hraje. Několikrát denně ho chytne rapl a vydrží lítat třeba půl hodiny. No a začal si hrát i s hračkami, které ho dřív nebavili. Jinak s návštěvami máme jen jednu zkušenost - byla jsem u nás se svou babičkou, která u nás ještě nebyla. Měla cestu na vyšetření do našeho města, tak jsem ji vzala k nám. Jak jsme přišli obě najednou, tak Miki byl za dveřmi a vůbec neutíkal. Až když na něj babička promluvila, utekl pod gauč, ale vzápětí vylezl. Pohladit se nenechal, chvíli očumoval a pak se schoval.
Prádla apod. se bojí pořád stejně.

Psala jsem také paní Žertové a ta mi odepsala, že strach z návštěv nemám řešit, že kočky bývají k cizím lidem nedůvěřivé. Že ho hlavně nemáme před návštěvou vytahovat a prostě ho nechat být, že je možné, že se časem otrká.
Ke strachu z plandavých věcí mi napsala, že to zřejmě pramení z nějaké špatné zkušenosti kterou v souvislosti s něčím plandavým prožil. Např. na něj něco spadlo, nebo zafoukal prudce vítr a zvedl záclonu a on se jí vyděsil. Máme ho prý nechat a neřešit,jen vždy když ze skrýše vyleze tak mu máme dát něco dobrého. Kdyby se strach zhoršoval tak je možné řešit to léky, ale to by ho musela vyšetřit.

Takže jsem to asi fakt moc řešila, moc ho hlídám a pak řeším zbytečnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 7:42:40
Odpovědět s citátem

Veru, no vidíš... přeju vám ať je to lepší.
Třeba Dominik svůj strach překoná.

Myslíš, že Feliway na něj působí i jako určitá "náhrada" za kočičího parťáka? Náhrada je špatné slovo, ale víš, když je kočičák sám, ale má kolem sebe feromony spokojeného kocoura, tak je třeba spokojenější i bez kočičího parťáka?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 8:50:41
Odpovědět s citátem

Adel já nevim, ale fakt si mnohem víc hraje. Má třeba na hraní myšky, míčky, různé podomácku vyrobené kuličky apod. Když si dřív hrál, tak jen s jednou oškubanou myškou, nové ho nezajímaly. Teď je tam každý den rozmetáno vše - i ty míčky, s kterými si nikdy nehrál. No a pořád provokuje a chce si hrát. Takže nějaký účinek to určitě má.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 16:17:29
Odpovědět s citátem

Tak aspoň nějaké zlepšení. Jsem ráda, že na něj působí ten Feliway, přesně takhle se začala projevovat naše Týna, najednou vylezla ze své depkárny z pod peřiny, začala si hrát a znovu chtěla být s námi a mazlit se. Kdyby to neznělo divně, tak řeknu, že měla najednou v obličeji spokojený úsměv Very Happy .
Takže držíme palce, ať řádí s myškama dál a návštěvy si prostě přečká ve své skrýši, hlavně že se nebojí vás.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2008 6:33:01
Odpovědět s citátem

RadkaK: on se nikdy nebál nás. Bál se jen když jsme nesli něco plandavého, tak toho. Ale třeba co jsem vypozorovala, tak když přijdu z práce, tak si sundám tričko, rifle, nesu to v ruce do skříně a na to nereaguje. Stejně tak přítel, přijde, sundá montérky a nese je a Miki nic, brousí si drápy na koberci a že něco nese je mu fuk. Ale jakmile to nesu z koupelny nebo do koupelny, je zle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 16:38:37
Odpovědět s citátem

Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, protože všude čtu, že byl nějaký Fugo a podobně. Teďka se mi to nechce hledat ve fóru. No zřejmě zemřel nebo co. Nicméně z toho mála, co jsem si přečetl, mám pocit, že mu buď chybí ten Fugo, nebo má z toho všeho pěkný psychický problém. Podle mě musel být pěkně terorizován a šikanován. Netroufnu si poradit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 16:51:27
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Teďka se mi to nechce hledat ve fóru. No zřejmě zemřel nebo co.


Někdy je dobré a poučné se s historií fora seznámit, i když se člověku zrovna nechce, může pak zvážit jestli k tématu má co přínosného dodat, či nikoliv - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2353&highlight=fugo

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 17:15:30
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April. Raději si vždy předem vše přečtěte než napíšete takový nesmysl Sad . Myslím, že by se to mohlo někoho dotknout Crying or Very sad a (napíšu to slušně ) Vaše poznámka je přinejmenším NEKOREKTNÍ. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 22:47:57
Odpovědět s citátem

No tak začal jsem to trochu číst a je to to samé. Vždyť to říkám, ta kočka byla terorizována jinou kočkou - Fugem. O takových případech již něco vím. Takže dámy, když už tady začnete někoho obviňovat z nekorektnosti, použijte napřed zdravý rozum...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 22:52:27
Odpovědět s citátem

Takže možná že by pomohl kočko-psycholog. Ale o tom dosti pochybuju...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2008 11:13:19
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
No tak začal jsem to trochu číst a je to to samé. Vždyť to říkám, ta kočka byla terorizována jinou kočkou - Fugem. O takových případech již něco vím. Takže dámy, když už tady začnete někoho obviňovat z nekorektnosti, použijte napřed zdravý rozum...




Měla jsem na mysli vaši poznámku o Fugově smrti!!!!!! Fugo je živ a podle dostupných informací se má dobře. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (22x)
4
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (21x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (20x)
6
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (19x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Plemena koček podle FIFe (19x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top