Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

HCM

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 21:35:04
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:

Nevím, jestli to je jeste z doby nez byl Guid u vas nebo potom nekdo porusil podminky. Kazdopadne jsem vas nechtela z niceho obvinit, jen mi proste vadi, jak vsichni hazi vinu na jednu osobu... ja si myslim, ze nepravem...

Tato diskuse byla vyvolaná proto, aby se HCM (feline hypertrophic cardiomyopathy) dostala do podvědomí chovatelů a ne proto, aby se hledali viníci. Aby si budoucí majitelé koček dali pozor na toto onemocnění a hledali kočky z testovaných chovů. Aby majitelé chovných koček kočky testovali a chovali na negativně testovaných zvířatech. Jen tak všichni společnými silami zabrání tomu, aby se HCM nešířilo jako lavina. Jak slyším kolem sebe, je toto onemocnění rozšířené více než si mnozí myslí a chovatelé sedí na časované bombě - bohužel.
Co se stalo, stalo se, hledejme řešení, ne viníky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 22:11:22
Odpovědět s citátem

... a pokud si někdo dobře přečte můj původní příspěvek, kterým jsem diskusi chtěla vyvolat, vidí, že jsem nikoho nejmenovala, nikoho neosočovala, pouze mě poznatky poslední doby přiměly rozšířit toto téma i zde, poněvadž sem chodí pro rady začátečníci či lidé, kteří si kočičku teprve vybírají. Na něvy chodím už dlouho a tiše jim závidím jejich pospolitost v boji s chorobami, vadami i za uznání těchto krásných kočiček. A vnímám to stále stejně a jako April - jde mi o to, dostat tuto závažnou nemoc do povědomí lidí, začínajících chovatelů, budoucích majitelů, aby se nejdříve zmapovala situace a pak dělala selekce pozitivních jedinců a testování jejich sourozenců, rodičů (i když už budou kastráty) a případných potomků. Nic víc, nic míň. Osobní útoky opravdu ničemu nepomohou a nelze se pak divit mnohým na jiných fórech, kteří se zastávají koček bez průkazu původu, poněvadž i tady už několikrát zaznělo, že chovatelé se mezi sebou akorát hádají. Proto taky nepíši "no name", každý se na mne může obrátit mailem a budeme li všichni proti všem, kočičkám a jejich zdraví tím rozhodně nepomůžeme. Je samozřejmě každého věc, zda si svůj chov otestovat nechá, zda se podle toho zařídí, výsledky utají či zveřejní - máme demokracii a svobodu projevu a nebude-li mezi britkaři vůle k testování jako u něv, opět je to jen jejich věc. Já mám jen zvířata příliš ráda na to, aby mi byly lhostejné osudy těch postižených - kočiček i jejich majitelů.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 22:35:38
Odpovědět s citátem

citace:
Tato diskuse byla vyvolaná proto, aby se HCM (feline hypertrophic cardiomyopathy) dostala do podvědomí chovatelů a ne proto, aby se hledali viníci. Aby si budoucí majitelé koček dali pozor na toto onemocnění a hledali kočky z testovaných chovů. Aby majitelé chovných koček kočky testovali a chovali na negativně testovaných zvířatech. Jen tak všichni společnými silami zabrání tomu, aby se HCM nešířilo jako lavina. Jak slyším kolem sebe, je toto onemocnění rozšířené více než si mnozí myslí a chovatelé sedí na časované bombě - bohužel.
Co se stalo, stalo se, hledejme řešení, ne viníky!


Naprosto souhlasím, není to o hledání viníků, ale je potřeba větší informovanost mezi chovateli a nezbývá než apelovat na testování. A právě proto, že test u mladého zvířete může vyjít negativní, ale třeba za dva roky být už pozitivní, je potřeba testovat i starší zvířata a pokud se u nich objeví pozitivita, bylo by fakt neseriozní strkat hlavu do písku. A chovatel takto postiženého zvířete by měl informovat majitele svých odchovů, aby se na nich dál nechovalo. Velice si vážím Dáši V., že i přes tu bolest a hrozný zážitek s Guidem dokázala o všem informovat. Jen mě opravdu mrzí, že občas zaslechnu něco o zbytečnosti a zlehčování celého problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 8:36:52
Odpovědět s citátem

Já jakožto "majitelka" tří vesnických koček jsem ráda, že ZdenkaP tohle vlákno začala. Myslela jsem, že HCM je problém hlavně u sphynxů. Teď alespoň vím, že pokud bych se rozhodla někdy v budoucnu pořídit britku, měla bych před koupí nejen prolustrovat podmínky v jakých zvířata žijí a jak se k nim chovatel chová, zkontrolovat všechna potřebná očkování/odčervení a testování rodičů na F nemoci, ale i se poptat na riziko výskytu HCM. Wink 100% zravotní garanci to sice neposkytne, ale když jde minimalizovat riziko budoucího trápení sebe i nemocného zvířátka, proč to neudělat.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 8:59:08
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že bychom se v prvé řadě měli vyhnout nekonečnému kamenování těch, u nichž se v minulosti něco HCM pozitivního narodilo. V minulosti nebyly takové možnosti testování a chovatelé často v nejlepší víře sahali po importovaných zvířatech, nových liniích a lepším typu...

Teď už jsou naštěstí možnosti jiné a nemá smysl se babrat v minulosti, ale vykročit vpřed. Myslím, že jedinou možností je opakovaně vyšetřovat a selektovat, tak jak to dělají třeba Holanďani, kteří již nejproblematičtější linie z chovu dostali... Ale spousta zvířat tam byla pozitivních.
Bohužel nezbývá než kousnout do kyselého jablíčka a pomalou a nejistou cestou se vydat vpřed. Někde se začít musí a zdraví našich krásných britek za to stojí.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 13:25:47
Odpovědět s citátem

Nikdo nechce nikoho kamenovat.Jen jde o to,aby se o pozitivních jedincích z té,či oné linie vědělo.Myslím,že i laik má právo vědět,proč ta či ona kočka umřela ve věku 3,4,5ti let,nebo dokonce jěště mladší.
Velice zajímavé je,že když jsem volala do plemenné knihy a hlásila Ríšovo úmrtí,tak nikoho nezajímalo nač zemřel.Když jsem se ptala,jestli někdo tyto informace shromažďuje,tak mi bylo řečeno,že v u nás v republice asi ne.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 14:18:54
Odpovědět s citátem

Ani už to raději nečtu do konce, protože už se zase řeší kdo, co,...místo toho, o co tu běží!
Znám za tu dobu, co o HCM vím mnoho chovatelů, kteří už ví, že jejich chovatelství HCM produkuje a žádné testy neprovádějí a to je u mě to nejhorší jednání! Já půjdu koupím si koťátko s PP, protože chci mít zaručený nějaký standard a za pár let bum a kočičku nemám, protože její původní majitel byl ignorant, kterému nezáleží na zvířatech, ale jde jen za penězi. Můžete mě napadat jak chcete, ale myslím si to a nejraději bych jmenovala, protože je na to již plno důkazů a Ti, kteří si touto zkušeností již museli projít tyto "chovatele" na můj vkus velmi šetří.
Beru v potaz i to, že před 5-ti lety o nějakém HCM nikdo nic nevěděl, ale dnes o tom ví již KAŽDÝ chovatel Britek a teď se teprve ukazuje jejich charakter. Je něco jiného kočku otestovat a pokud je pozitivní, tak stalo se a vyřadí se z chovu a pokud má potomky, tak majitele informuji o tom, co je může potkat, ale plodit neustále dál a vědět o tom, že několik mých koťátek již prokazatelně zemřelo na HCM a netestovat a ještě druhé napadat, tak to se na mě nezlobte, ale takto se nejedná. A pokud ano, tak ať - ono se to rychle roznese a tyto chovy nebudou mít odbyt, alespoň v to pevně doufám.
Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale takové chování mi opravdu vždy těžce hýbe žlučí a pokud se najde ještě někdo kdo to zlehčuje, aniž by si tím sám prošel - u mě je to zkrátka barbarství. A doufám, že si každý sklidí, co zasel.
Pokud se netestuje, tak proč si lidé mají kupovat koťátko s PP?? Já vím, že existují ještě i jiné choroby, ale ty jsou zatím podchyceny. Jsem ráda, že o této problematice již něco vím a mám okruh chovatelů, kterým mohu věřit a moc dobře také vím, odkud bych si koťátko nikdy nevzala!!

proto ještě jednou na závěr, pokud by chtěl někdo převracet moje slova: pokud chovatel testuje a zjistí pozitivní HCM, kočku okamžitě vyřadím z chovu a informuji stávající majitele potomků. To je pro mě OK a férové jednání. Ale pokud vlastním CHS, netestuji a z mé produkce umírají kočky prokazatelně na HCM a je mi to jedno a nic s tím nedělám, jen si na své www stránky přidám, že testy jsou v plánu, ale to je vše - tohle je opravdu hulvátství a bohužel i pravda!

Pěkný zbytek dne!
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katka H.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 1

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 17:46:26
Odpovědět s citátem

Dobré téma, ale obávám se, že pokud se bude spoléhat jen na chovatelskou etiku, tak to bude skutečně boj s větrnými mlýny a běh na hodně dlouhou trať. Výhodu mají málopočetná plemena, protože tam se (až na výjimky) většinou znají všichni chovatelé a málokdy (zase až na výjimky) jsou mezi sebou rozhádaní a spíš spolupracují.
Už je to delší doba, kdy mne napadl takový návrh - zavést povinnost přikládat ke krycímu listu další papír, kde bude potvrzení od veterináře například o pravidelném očkování, o tom, jestli kočka či kocour nemají kýlu a podobně a o tom, jestli mají potřebná vyšetření, pokud jde o plemeno, kde se nějaká dědičná choroba vyskytuje. Přiznám se, že ten nápad není z mé hlavy, dělají to tak například v Rakousku v KKO - už několikrát jsem s naším vetem takové formuláře vyplňovala. Bohužel, když jsem toto téma naťukla na jiném diskusním fóru, bylo to odsouzeno jako zbytečná byrokracie. Na druhou stranu - ti slušní, kteří mají chovy testované, se snad ničeho bát nemusí...
Proto doporučuju - zkuste se zamyslet nad něčím takovým, přednést to při členské schůzi Vašim organizacím, upravit to do podoby, která by měla šanci při projednávání na plénu. Pokud nás takových bude víc, je větší šance, že návrh projde a testovat se bude povinně. Osobně si myslím, že by tento způsob byl mnohem účinnější, než nějaké apely na chovatelskou etiku. A navíc - laik, který se bude rozhodovat o tom, jestli si pořídí kočičku s PP nebo bez, bude mít u papírových koťat větší záruky, než má dnes...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miras



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 3

Předmět: Re: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 22:51:50
Odpovědět s citátem

Diky vsem, ze o HCM mluvite. Kdyz jsem se o PKD a HCM zminoval pred peti lety na foru kocky adelky vetsina me mela za blazna (to same krevni skupiny). Ono hlavni tlak na chovatele je, ze kdyz mate prodat kote tak prvni se v zahranici ptaji na testy. Ja MOC dekuji Karoline se kterou jsem se seznamil pred prave zminovanou dobou a moc mi pomohlo v tomto tematu. Od te doby sleduji linie britek, kde se co objevilo.

To ze umiraji kocky a lidi priznaji HCM je obrovsky prulom a vam take patri diky. Napr: Dasa V. o tom muze napsat knihu co prozivala, ze?!

No nic uz vam sem nebudu zasahovat jeste jednou vsem diky!

Miras
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 19:03:24
Odpovědět s citátem

Zdravím April a zároveň děkuji za kladné hodnocení "něvího webu" k tomuto tématu. Myslím, že zde bylo napsáno dost a uvedeno dost důkazů, informací i odkazů, aby si každý, kdo chce Smile , mohl o této zákeřné nemoci udělat jakýsi "obrázek". http://nevy.info/cs/test_hcm_pkd
http://nevy.info/cs/node/240
Velmi se přimlouvám za opakovanou testaci chovných zvířat a pokud možno i jejich odchovů. Není smyslem chovatelské práce hledat viníky, ale hledat informace, které nám pomohou chovat zdravější kočky (typ a tituly nejsou všechno). Nemoc si nevybírá,kočky marodí stejně jako jiná zvířata a stejně jako lidé. Ale pokud máme alespoň nějakou možnost, jak se některé nemoci vyhnout (nebo její výskyt omezit, či "dostat pod kontrolu") ,proč jí nevyužít? Obě zatím zjištěné HCM pozitivní něvy jsou po rodičích a prarodičích negativně testovaných! Nikdo nikoho neobviňuje , naopak jsme vděční, že chovatelé kočky testují a výsledky testů netají. Exclamation Jen tak se můžeme všichni učit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Evě a Mirasovi
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 16:50:46
Odpovědět s citátem

Evo díky za Váš příspěvek, spíše je smutné, že britkaři mlčí, ač jsem dost z nich, kteří do chovu zvířata dávají, prosila o vyjádření k tématu osobně mailem. A díky za vyjádření, že dvě něvy jsou po testovaných rodičích - právě kvůli zákeřnosti dědičnosti je třeba testovat. Není to tak, že no tak na co, když negativně testovaní dají pozitivní potomky, ale právě proto, aby se ti pozitivní zachytili a vyřadili z chovu.
Mirasi - jsem ráda, že jste se zde vyjádřil, protože Vaši snahu o podchycení HCM znám, jen mě asi za Dášu zamrzela ta "kniha", kdyby mi takhle odešlo zvíře, hodně by to bolelo a ani Dáša jistě nepíše "knihu", ale právě se snaží o tu hrůzu podělit s ostatními, aby věděli, že testování má smysl, aby nám naši miláčci neumírali mladí a takhle. Ode mne to byl úmysl apelu a ne pranýřování těch, co se jim to stalo, vždyť se to může stát komukoliv z nás!!! Jde jen a jen o to, podívat se pravdě do očí a udělat chovatelská opatření. A je už opravdu na každém, jak se zachová a taky na každém, odkud si kotě koupí - přesně jak píše Eva - typ a tituly nejsou všechno....
Hezký zbytek víkendu vám oběma a všem na fóru.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2008 9:33:23
Odpovědět s citátem

Dobry den vsem, chtela jsem se zeptat mam kocicku britku s PP jeji dedecek umrel na HCM ,ale jeji tatinek je testovany negativne.Moje kocicka byla u veterinare s tim, ze ma srdecni nedostatecnost, zadne jine testy ji nedelali , ted v cervnu ji bude rok, myslite , ze je mozne , ze jde o HCM????PROSIM Vas o odpoved
dekuji pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2008 20:13:03
Odpovědět s citátem

Milá Pavlo,

možné to je, ale stejně tak je možné, že se vůbec o HCM jednat nemusí. Bez dalších vyšetření se asi těžko dostanete někam dál. Nikdo Vám nemůže jen tak říct, zdali se jedná o HCM či ne. Ale já bych osobně nedělala předčasné závěry a pokud budete chtít, je tu plno lidí, kteří Vám podají svoje zkušenosti i doporučení ohledně tohoto vyšetření. Ale bez něho Vám opravdu nikdo nedokáže říct, oč se jedná.

Pěkný večer
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dáša V.



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlín

Předmět: Re: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2008 21:36:19
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Dobry den vsem, chtela jsem se zeptat mam kocicku britku s PP jeji dedecek umrel na HCM ,ale jeji tatinek je testovany negativne.Moje kocicka byla u veterinare s tim, ze ma srdecni nedostatecnost, zadne jine testy ji nedelali , ted v cervnu ji bude rok, myslite , ze je mozne , ze jde o HCM????PROSIM Vas o odpoved
dekuji pavla

Napište mi na můj email d.vecerova@centrum.cz na co se potřebujete ohledně HCM zeptat, pokud to bude v mých silách ráda Vám pomůžu.
Dáša V.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: hcm
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2008 18:01:38
Odpovědět s citátem

Karin moc Vam dekuji za radu.
Jen jsem zarazena, ze mi veterinar nedoporucil dalsi vysetreni,kocicce delali ekg +sono a zjistili,ze kocicka ma selest na srdicku,po mesici brani prasku jsme byli na vysetreni a tep ma kocicka jiz snizeny a pravidelny.
Prislo se na to ,,diky" kastraci v lednu, kdy jsem si prinesla po kastraci kocicku domu, druhy den behala jedla chodila na wc. a druhy den uz jen lezela na zemi a zrychlene dychala,takze okamzite na pohotovost, kde si mysleli, ze chytla nejakou infekci tak mi dali antibiotika,ale druhy den to bylo jeste horsi a ten den prisli na to ,ze ma zavodnene plice, dali ji injekce a nechali si ji dva dny v kyslikovem boxu od te doby ji davam denne leky a kocicka je v poradku, jen me desi, ze by mi mela tak brzo umrit Sad
napisu soukrome pani Dase Vecerove, ktera ma s HCM vice zkusenosti.
dekuji moc jeste jednou PAVLA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 12:09:18
Odpovědět s citátem

Mě nemáte za co děkovat. Jsem si jistá, že od paní Dáši se dozvíte to, co potřebujete a dokáže Vám poradit, co podnikat dál. Ona má své kočičáky opravdu ráda. Přeji dobrý konec.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: opět HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2008 22:15:08
Odpovědět s citátem

- a nesu svoji kůži na trh - kdo chcete, čtěte zde:
http://britky.euweb.cz/HCM.htm Crying or Very sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: opět HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 14:02:01
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
- a nesu svoji kůži na trh - kdo chcete, čtěte zde:
http://britky.euweb.cz/HCM.htm Crying or Very sad


Ahoj Zdeni,

je mi moc líto, že máš s HCM osobní zkušenost.

Vůbec neneseš kůži na trh! Proč? Právě naopak nebojíš se říct co se děje a opravdu tahle zákeřná nemoc může postihnou opravdu každého a osvěty není nikdy dost.

Vážím si těch kteří se nebojí přiznat, že mají s touhle zákeřnou nemocí osobní zkušenost. To jsou chovatelé. Než těch kteří tvrdí, že jich se to netýká a je to jen nafouklá bublina atd.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: díky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 17:18:40
Odpovědět s citátem

Sany, díky, Tvoje podpora mě těší, je mi opravdu hrozně, ale nehodlám nic zametat pod koberec, dala jsem se na chovatelskou dráhu s tím, že chci mít kočičky zdravé a dělám pro to vše, co můžu. Víc opravdu nemůžu. Jen mě včera hned napadlo - když to takhle lítá u mne - jak je to asi jinde?!? Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: díky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 17:41:16
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Sany, díky, Tvoje podpora mě těší, je mi opravdu hrozně, ale nehodlám nic zametat pod koberec, dala jsem se na chovatelskou dráhu s tím, že chci mít kočičky zdravé a dělám pro to vše, co můžu. Víc opravdu nemůžu. Jen mě včera hned napadlo - když to takhle lítá u mne - jak je to asi jinde?!? Rolling Eyes





tak to by mne také zajímalo,chs s britskýma čičinama je hodně,že by to bylo pouze u vás se mi také nechce zdát.Jinak pro vás,jste u mne opravdu velmi poctivý a čestný člověk,přeji Vám jenom vše dobré a hodně štěstí.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: Re: díky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 22:08:07
Odpovědět s citátem

citace:

tak to by mne také zajímalo,chs s britskýma čičinama je hodně,že by to bylo pouze u vás se mi také nechce zdát.


Sice nejsem chovatelka britských koček, ale sem tam něco zaslechnu. Mám pocit, že britských koček s HCM nějak přibývá a nedivila bych se, kdyby jich takto postižených byla cca jedna třetina, ne-li více.
Jestli s tím chovatelé něco neudělají, bude jich brzy možná polovina, jako jich bylo u peršanů s PKD. Teprve po selekci a testovaní se procento PKD pozitivních koček začalo snižovat a nyní je dle testujících laboratoří asi 34 %. Toto číslo je stále vysoké.
Tak si myslím, že máme všichni co dělat, aby byly naše kočeny zdravější.

Zdenka je po Dáše Večeřové asi druhá chovatelka, co zveřejnila onemocnění ve vlastní chovatelské stanici. Chce to hodně odvahy a oběma tleskám![/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: opět HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2008 5:41:32
Odpovědět s citátem

Přidávám se s podporou a držím palce, ať víc takových zpráv už není. Myslím, že celkem dokážu pochopit, jak se asi cítíte. Dali jsme se s manželem na chov sphynxů a bereme to taky zodpovědně. Od začátku jezdíme na vyšetření HCM a přesto vždycky nemůžu ani dýchat, než pan doktor řekne, že je vše v pořádku (vždycky mě napadne - snad ne zatím, snad to bude dobré i za rok). Udělala mně teď radost majitelka jednoho kocourka z našeho loňského vrhu. Chce ho dát vyšetřit, jen tak preventivně a já nám držím palce, aby to dopadlo dobře. Myslím, že tahle zákeřná choroba se vyskytuje i v jiných plemenech koček, ale bohužel není žádná osvěta ani nařízení, aby se vyšetřovalo každé zvíře. Je to běh na dlouhou trať a musíme doufat, že chovatelé časem pochopí to obrovské nebezpečí a začnou poctivě vyšetřovat a vyřazovat z chovu podezřelé a pozitivní jedince.
Takže přeji hodně štěstí a ještě víc zdravých koťátek a jejich srdíček. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2008 14:20:42
Odpovědět s citátem

Ahoj Zdeni, tak ani nevím kde začít. Hlavně mi je líto co Tě potkalo. Jak jistě víš, tak i já mám osobní zkušenosti s HCM. Nikdo nemohl čekat, že můj osmiměsíční britský kocourek z přední německé chs po testovaných rodičích zemře na pitvou prokázané HCM. Jsem ráda, že jsi to napsala veřejně na MK a proto i já odpovídám zde a ne Tobě osobně. Myslím, že mnoho britkařů má doma " kostlivce ve skříni " v podobě HCM. Jen o tom nemluví. Jsou věci, které nechápu, všichni testují FELV, FIP, FIV, ale kolik chovných koček umírá v dnešní době na tyto nemoci? V chovu britek se HCM začíná projevovat daleko více. A test na HCM stojí okolo 800,- Kč, což není o moc více než zmiňované testy. Je sice méně odborníků a většinou se musí za nimi dojet, ale zdraví kočky za to stojí ne? A kolik zdejších chovatelů tyto testy má? Myslím, že bys je spočítala na prstech. Například chovných kocourů jsou zde desítky a test má kolik? Čtyři? Pět? A nikdo nemůže říci my jsme určitě negativní dokud na to nemá papír. Proto jsem se rozhodla, že pokud budou moji chovní kocouři nakrývat cizí kočky, budu test na HCM požadovat stejně jak požaduji FELV a FIV. Lidé, zamyslete se nad sebou, může to potkat i Vás, né, že ne!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2008 21:13:50
Odpovědět s citátem

Taky mám pozitivní kočku, už pár dní smolím webovou stránku, ale stojí mě to moc sil a slz. www.eliscastle.wz.cz/hcm.html Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: opět HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2008 8:42:59
Odpovědět s citátem

sanny: mluvíš mi z duše, v podstatě jsi vyjádřila to, co jsem chtěla i já, jen jsem hledala tu správnou formulaci...i já si cením kroku, který ZdenkaP a nově i Alena C. udělaly

ZdenkaP napsal:
Jen mě včera hned napadlo - když to takhle lítá u mne - jak je to asi jinde?!? Rolling Eyes

po zveřejnění článku mě napadlo naprosto to samé a jak vidím nejsem sama, tušila jsem, že je u nás procento promoření vysoké, ale obávám se, že by to mohlo být tak, jak to vidí Dagmar2 - jen k pročištění chovu bude bez možnosti DNA testů docházet velmi pomalu - a to samozřejmě ještě jen v případě, že se začně plošně testovat a z chovu vyřazovat pozitivní zvířata
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2008 8:51:01
Odpovědět s citátem

a nejen vyřazovat pozitivní,ale zpětně dotestovávat rodiče a prarodiče pozitivních zvířat (pokud ovšem ještě žijí), aby se vysledovaly podezřelé linie, testovat v už narozeném potomstvu, testovat i kastráty, kteří mají potomky v chovu, opakovaně přetestovávat v suspektních liniích...je toho mnoho...testovat, testovat, testovat a netvářit se, že se nic neděje...jak je vidět, i po rodičích negativně testovaných se může narodit pozitivní zvíře a je třeba testovat několik generací, abych si troufla tvrdit, že mám chov čistý (i když každá mutace může vzniknout "de novo" i v absolutně čistém chovu)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2008 9:02:17
Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny,
kdyby tak bylo mozne mit nejaky seznam s pozitivnimi zviraty.
Me se HCM take tyka je to moje nocni mura, mam kocicku , ktera ma ztlustelo srdecni stenu,ale doktorka mi nerekla, ze by to bylo hcm , delali ji sono a ekg,ale vim, ze HCM zjisti jen z doppleru, ktery tam vetka nema. davam ji enap a furon , je to presne rok od selhani a kocicka je na tom dobre, takze si nepripoustim, ze by to HCM mohlo byt ani to radeji vedet nechci-vim je to sobecke,ale moje kocicka je kastratka a oba rodice ma negativni.
pavla

p.s. pani Aleno z ELIS CASTLE, chodim na Vase stranky denne a kocham se moc moc drzim palecky Elisce-krasne bilotlapkate kocicce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana H.



Založen: 15.10.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2008 10:10:19
Odpovědět s citátem

V Nemecku pracujú na vývoji genetických testov na PKD pre britky. Bude to však pravdepodobne trvať ešte roky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2008 10:36:51
Odpovědět s citátem

Zuzana H. napsal:
V Nemecku pracujú na vývoji genetických testov na PKD pre britky. Bude to však pravdepodobne trvať ešte roky...


PKD pro britky? Tomu nerozumím Confused . Pro britky se používá stejný test jako pro peršanky, protože se jedná o stejnou mutaci (zavlečenou dřívějším používáním peršanek pro zlepšení typu britek).

Nechtěla jsi napsat genetické testy na HCM pro britky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana H.



Založen: 15.10.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2008 12:16:43
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
Zuzana H. napsal:
V Nemecku pracujú na vývoji genetických testov na PKD pre britky. Bude to však pravdepodobne trvať ešte roky...


PKD pro britky? Tomu nerozumím Confused . Pro britky se používá stejný test jako pro peršanky, protože se jedná o stejnou mutaci (zavlečenou dřívějším používáním peršanek pro zlepšení typu britek).

Nechtěla jsi napsat genetické testy na HCM pro britky?


Jasné, myslela som HCM. To bol preklep. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top