Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

HCM

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 17:23:01
Odpovědět s citátem

Přála bych Vám, aby Vás to nepotkalo..Nikdo to nechce zažít, já se cítím taky mizerně, pokaždé když si vzpomenu, jak jsem s ním loučila. Měl hrozné bolesti, nemohl dýchat a přesto, když jsem ho hladila předl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: Henrico kresba
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 17:32:21
Odpovědět s citátem

Na Henricovu památku jsem si objednala kresbu, pokud máte zájem, může ji vidět na http://taravyzel.freepage.cz/nasefotky
A3 formát za 1000 Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: HCM Henrico
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 17:37:28
Odpovědět s citátem

Neytiri napsal:
V prní řadě bych ráda řekla následujicí, nejsem bohatá a asi nikdy nebudu,ale pro zvíře bych dala i tu poslední korunu kterou mám. Ano výsledek je nejistý, to máte pravdu,ale nemůže tvrdit, že je zdravý, když nemáte testy od kardiologa a klasický vet Vám je prostě neudělá a ani Vám neřekne, zda je to HCM nebo není. Tady je potřeba zkušený kardiolog,co tomu opravdu rozumí. I když by byl kocourek pozitivní, jako že může ale taky nemusí, je velky rozdíl, kdy se HCM podchytí, jestli před záchvatem nebo po něm...pokud před, zvíře může pomocí léků žít třeba ještě pár let, po záchvatu několik měsíců, v případě Henrica dní...tak to zvažte, jestli vyšetřit nebo ne. Co se týká toho, že někdo tvrdí - nejezdím na výstavy, nechovám...je to zbytečné. Nesouhlasím. Přece o výstavy nejde, tady jde o to, že my lidé máme za své zvířecí svěřence zoodpovědnost a je na nás,abychom jim zajistili vše,co potřebují, včetně pravidelních prohlídek. Pes nebo kočka neřekne, bolí mě tady.. a tady...vezmi mě k doktorovi. V mých očích není rozdíl mezi mazlíčkem nebo luxusním kouskem na výstavy...přece zvířata milujeme, proto to děláme. Proto se snažíme a proto mluvíme o HCM, ne kvůli pomstě, ne ze zlosti ale z lásky k našim kočkám.


Neytiri, napsala jste to moc krásně, lépe bych to nedovedla.

Pro Betu a ostatní - co se týče toho strašení, víte, ono je to tak, že vždycky jsou dvě možnosti. Nevyšetříte - budete se pořád bát, budete na to pořád myslet. A nebo vezmete kočičáka na vyšetření a zase budou dvě možnosti - kočičák bude shledán zdravým, spadne vám balvan ze srdce, asi vám doktor doporučí vyšetření po nějakém čase zopakovat (změří srdeční stěnu a uvidí, jestli bude stačit vyšetření za rok či dva). A nebo se dozvíte, že je váš kočičák pozitivní. V první chvíli to bude pro vás tragédie, pocit, že se vám bortí svět, že vám milovaný chlupáč brzy umře. Ale za chvíli se dostaví úleva - doktor posoudí momentální stav, buď nasadí včasnou léčbu a nebo zjistí, že je poškození zatím ještě nevýrazné a kočičák se ještě obejde bez léků (tak jako já s Elis). Brzy se s tím naučíte žít. A budete ráda, že jste případnou pozitivitu odhalila včas. Už si do budoucna rozmyslíte třeba čištění zubů ultrazvukem, protože narkóza pro HCM pozitivní zvíře je víc než riziková. Pokud by nastal problém, který by bylo nutné řešit narkózou, budete moci vždy říct, že chlupáč má nemocné srdce a podle toho už mohou doktoři postupovat. Pořád mi to přijde lepší, než žít v nejistotě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 19:59:21
Odpovědět s citátem

Akorát já se moc neztotožňuji s tou dobou, že první vyšetření je zbytečné dělat před 18 měsícem věku. Pokud je zvířátko mazlík, tak prosím, ale u chovných čičin by to mělo být dle mého názoru dříve, než začnou působit v chovu a málokdo čeká až do 18 měsíce, než uchovní kočičku, či kocourka.
A případy, kdy se pozitivita ukázala už v půl roce nebo do 1 roku věku jsou čím dál častější Sad
A nemyslím si, že má mazlík menší hodnotu!!! Jen vůbec nezasáhne do chovu, tak proto je možné vyčkat. I když někteří se tohoto věku bohužel ani nedožijí Crying or Very sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 20:36:13
Odpovědět s citátem

Jako můj Henrico:-((((((((((((((( Bylo mu 9 měsíců Sad Strašně se mi stýská ach jo:-( Myslela jsem, že by se třeba mohl dožít alespoň prvních narozenin, chtěla jsem mu udělat dort se svíčkou a že si spolu budeme něco přát a pak dostal 4 záchvaty za sebou a tak jsem ho políbila na čumáček, pohladila, zašeptala, jak ho miluju a nezapomenu a nechala ho jít. Bylo to těžký,ale člověk nesmí být sobec! Věřím, že právě Henrico mi poslal Victorka a určitě se na mě z nebíčka dívá a přede. Jako předl vždy když mě viděl a podával mi svou něžnou tlapku. Strašně ho miluju a vím, že tahle láska je nesmrtelná, bez ohledu na to, že už nežije. V mým vzpomínkách nikdy nezemře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2011 1:27:35
Odpovědět s citátem

Tohle je bolestné a krásné zároveň-že máme vzpomínky,a v těch naši milovaní-jedno či lidé nebo zvířecí miláčci-žijí tak dlouho, dokud žijeme my.
A protože lidský život bývá výrazně delší než psí nebo kočičí, tak každý z nás v sobě nějaký tento pomníček nese dalším životem. Jen někdo má víc štěstí, že může vzpomínat na řadu let, a ne jen pár měsíců. Ale budiž díky i za ně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 9:52:03
Odpovědět s citátem

Dámy, teď mě napadá (možná to tady už někde je, ale nenašla jsem to) - jaký je stav s transplantacemi u kočin? Nejsme třeba blízko transplantaci srdíčka, ve smyslu že by se tak dala vyléčit nemocná kočiny s HCM? Nebavme se teď o tom co by to stálo, jde mi o to, zda to je vůbec možné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 11:38:48
Odpovědět s citátem

Ptala jsem se veta a říkal, že několik pracovišť v ČR by byli schopni to provézt...Má to ale minimálně dvě ALE...Jednak dárce....a druhak několik desítek tisíc Kč nákladů na samotnou operaci a a následnou léčbu. Takže v podstatě nehrozí....bohužel.
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 11:42:14
Odpovědět s citátem

Jinak k věku kočeny pro test...Podle mě by měl být test prveden před prvním vrhem. Teď čekáme své první miminka a před krytím jsem jela na HCM vyšetření. Kočenka je zdravá, naštěstí. Kdyby nebyla, hned bych jí nechala kastrovat. Budem testovat i nadále každý rok. Bohužel to není ,,nakázáno,, a je to jen na zodpovědnosti chovatelů a hodně z nich na to kašle Sad
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Marečková



Založen: 26.09.2010
Příspěvky: 17

Předmět: Bubáček zemřel
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2012 15:29:40
Odpovědět s citátem

Tak bohužel i můj mazlíček, kterému byl teprve rok a jeden měsíc nám zemřel na tuto zákeřnou nemoc. Byl to britský colorpoint. Bez PP, mazlík. Byl ta nejlepší povaha, jakou si umíte představit! Bohužel mu už nebylo pomoci. Dnes nám i přes veškerou pomoc lékařů na veterinární klinice zemřel. Jsem v 8 týdnu těhotenství a snažím se držet, ale ono to nejde Sad Bude mi strašně chybět, mazlík můj milovaný!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2012 15:53:59
Odpovědět s citátem

To je mi opravdu moc líto, držte se, odchod na HCM u mladého zvířátka je vždycky krutý... Bohužel, i kdybyste s ním jeli na kliniku hned, stejně by Vám nepomohli, v takovém stavu by odešel tak jako tak.
Bubáček už na Vás kouká z kočičího nebe a nic ho nebolí, jen pro Vás je to teď bolest veliká a zahojí ji jen čas a těšení se na miminko.... Určitě příště zvolíte koťátko z chovu, kde bude šance na zdravé zvířátko...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2012 22:21:54
Odpovědět s citátem

Britky jsou jedno z nejpromořenějších plemen na HCM. Někde jsem nedávno četla, že každá třetí britka je HCM pozitivní. Je to určitě tím, že je to plemeno módní a tudíž se ho chytla spousta množitelů, kteří nekoukají na nic, jen své zisky. Množí koťata bez PP, nedělají žádné testy.

Takže příští kotě radši z chovné stanice, která svá chovná zvířata na HCM testuje. A bohužel ani tam nemáte jistotu, že vše bude v pořádku. Ale pravděpodobnost je přece jen daleko vyšší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2012 20:27:00
Odpovědět s citátem

Dnes jsme byli u Mvdr. Hriba, musím uznat opravdu kapacita, skvělý člověk se spoustu zkušenostmi.
Doporučuji

Nejspíš měním veta Laughing



Jo, a abych nezapomněla Toyi je HCM NEGATIV
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Genetické laboratorní testy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2012 8:16:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych si nechat otestovat svoje čičiny. Mám mainky. První vrh. Prosímvás může mi tu někdo poradit, kde se to dá co nejlevněji nechat otestovat? Slyšela jsem, že snad v Plzni nebo co (že pošlou nějaké štětečky..., tím se vytře tlamička a z těch slin se pak stanoví výsledek z DNA) a taky snad v Německu - tam je to prý nejlevnější. Ale nemohu se toho dohledat. Jinak je to dost drahé, tady na veterině mi řekli že by to bylo tak 1600 za jedno zvíře. A na to mi kamarádka řekla, že slyšela o někom, kdo otestoval v Německu 3 kočičky za 100 euro.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Genetické laboratorní testy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2012 8:17:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych si nechat otestovat svoje čičiny. Mám mainky. První vrh. Prosímvás může mi tu někdo poradit, kde se to dá co nejlevněji nechat otestovat? Slyšela jsem, že snad v Plzni nebo co (že pošlou nějaké štětečky..., tím se vytře tlamička a z těch slin se pak stanoví výsledek z DNA) a taky snad v Německu - tam je to prý nejlevnější. Ale nemohu se toho dohledat. Jinak je to dost drahé, tady na veterině mi řekli že by to bylo tak 1600 za jedno zvíře. A na to mi kamarádka řekla, že slyšela o někom, kdo otestoval v Německu 3 kočičky za 100 euro.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2012 23:05:55
Odpovědět s citátem

Podle podobnosti příspěvku soudím, že jste se už ptala na "mainím" fóru, kam jsem Vás chtěla odkázat, nikde Vám asi lépe neporadí. Já osobně bych spoléhala raději na léty prověřenou Austrálii než na Genomii, ale je to každého věc - myslím, že Genomia by měla mít také ceník na webu.
Určitě by Vám měla poradit chovatelka, od které kočičku máte, to by měl být první kontakt. Pak jsou ochotní chovatelé na výstavách, případně když si projdete jejich stránky a uvidíte, že geneticky testují, za dotaz nic nedáte, většina slušných chovatelů dělá osvětu ráda i "pro cizí". Pouze bych nespoléhala jen na genetické testy, ale také potvrdila výsledek gentestů sonem u zkušeného kardiologa, který se vyšetřením HCM už delší dobu zabývá.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 15:58:06
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočičkáře. Nedá mi to se k této diskusi nepřidat a nepodělit se o své zkušenosti s HCM. V naší rodině jsme vždycky chovali psy. Když jsme před pěti lety přišli o pejska. tak se nám "přihodila" kočička. Byla to vlastně náhoda, vzali jsme si britského modrého kocourka, kterého někdo odřekl. Bohužel neznalí - bez PP. Pejskové jsou úžasní, ale od okamžiku, kdy vstoupil do mého života Pan Liška, už si život bez kočky a jejího vrnění nedovedu představit. Ale to všichni jistě dobře znáte.. Byl to můj antistresový pohodář, závisláček, moje láska. A samozřejmě celé rodiny, jen můj prostě víc. V březnu tohoto roku měl problémy ze zvracením, díky kterému mu dělali RGT břicha a hrudníku. Paní doktorka na RTG našla zvětšené srdce a vyslovila podezření na HCM. Do té doby jsem o této nemoci neměla ani tušení. Několik dní jsem na internetu sháněla informace, a četla smutné konce kočiček s HCM a modlila se, aby se podezření nepotvrdilo. MVDR Najman z AA Vetu ale bohužel po vyšetření Dopplerem smutnou diagnózu potvrdil. Když nám říkal, že jeho stav je velice vážný, a prognóza velice špatná, doufali jsme, že pár let ještě Pan Liška bude mezi námi, i když bude brát léky. Ani ve snu nás nenapadlo, že v červnu již budeme mít prázdný byt. 5. června jsem se vrátila domů a čekal mě opravdu smutná pohled. Kocour nemohl na nohy. Naštěstí jsme přišli brzo po příhodě. Po příjezdu k veterináři už byla situace bohužel neřešitelná. Tromboza ucpala cévu vedoucí do zadních nohou a kocourek ochrnul. Nebylo jiné řešení než se s ním rozloučit. Není nic smutnějšího, než mít milované zvíře v náručí, když odchází a pak se dívat na plačící dvanáctiletou dceru...

Proto přeji všem, aby s touto nemocí nemuseli přijít do styku a vaše kočiny nemusely trpět.

Je to měsíc a mě pořád strašně chybí. Nikdy na něj nezapomenu. V srpnu k nám přijde nový kocourek, britský, ale z chovné stanice a jeho rodiče a prarodiče jsou opakovaně testovaní na HCM. Tak pevně doufám, že už tuto šílenou bolest neprožijeme a Karamelek nám bude dělat radost dlouhá léta.
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 16:48:48
Odpovědět s citátem

Já mám tuhle smutnouudálost pořád před sebou.

Asi před 3 týdny bylo Adamovi tak špatně, že jsem se s ním de facto rozloučila a probrečela jsem si to dopředu. Můj veterinář mi ho ale zase další medikací znovu postavil na nohy, i když výsledky má daleko horší než před 3 měsíci, kdy mu dr. Hrib HCM diagnostikoval. Tušila jsem to ale dávno předtím, takže mi vlastně jen potvrdil, co jsem už v srdci věděla. Je to strašné, vím, čém jste si prošli, tím spíš, že jste měli jen jeho-já jich mám ještě hromadu dalších.

Ale Adam byl náš první, jím má kočkománie začala, jeho pstavení je jedinečné a jsem na něj hodně fixovaná. A když vím, že je to jen otázkou času, kdy to přijde....pořád se mi chce bulit Crying or Very sad .

Proto se snažím dělat osvětu i na svých stránkách, aby o té nemoci vědělo co nejvíce lidí.

Problém je, že když se podíváte na jakýkoliv prodejní server, kde jsou nabízeny zvířata, tak je tam většina bez PP po rodičích s PP, a to hlavně britek, majnek a teď i sphynxů. Asi nebude úplně náhoda, že právě u těchtö plemen je HCM nejčastější... Množitelé se o nějaké testování a zdraví svých chovných zvířat nezajímají.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 19:55:48
Odpovědět s citátem

Také vám strašně rozumím, co teď prožíváte. Pro mě to byly tři strašné měsíce kdy jsem jen čekala, kdy se něco stane. Bohužel za poslední 2 měsíce měl dvě příhody částečné trombózy, kdy to ještě rozchodil, ale tu třetí už bohužel ne. A já celou dobu věděla co přijde.

Můj Pan Liška neměl vůbec žádné symptomy, ani šelest a proto jsem vděčná za náchodu, díky které jsme to zjistili a já mu mohla pomoci a hlavně ho nenechat trápit, když se to stalo, protože jsem věděla o co jde.

Pro mě byl jako moje dítě, nikdy jsem nečekala, že může být kočka tak fixovaná na člověka, a jak moc já na něj. Proto vás naprosto chápu a moc vám držím palce, aby bylo Adámkovi co nejdéle dobře, to zejména, protože o ně jde nejvíce a také pro vás, ať vás ještě nějakou dobu těší.

Jinak kdybych mohla jakkoliv pomoci s osvětou týkající se HCM, či s čímkoliv jiným, udělám to ráda. Kocourek bez PP po rodičích s PP, byl přesně můj případ a proto si teď beru kocourka z chovné stanice.
Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 20:12:33
Odpovědět s citátem

Moc dobře vím, co jste prožila a co také teď prožívá Tatiana... U mě to byl alespoň šok, ale možná dobře tak - jen já jsem bohudík příznaky už znala, proto jsme neváhala jet s Kačenkou ve 4 ráno na veterinu, ochrnovala strašně rychle a moc naříkala....
Jenže víte, BOHUŽEL většina lidí reaguje jako Vy, koupí si zvíře bez PP, nebo i s PP, ale z netestovaných ordičů, hlavně, aby bylo co nejlevnější. Musím říct, že co mám zkušenost, prakticky nikoho z mých zájemců o kotě na inzerát se neptá na zdraví a taky povahu a když jim to povím, je jim to jedno (ti, kteří si najdou mé stránky a jsou ochotni na kotě i rok čekat, jsou jiná kapitola). Až pak přijdou opravdu o člena rodiny, začnou uvažovat jinak. Svoji zkušnost můžete napsat třeba na nemoderovanou diskusi na inzertní ifauně (http://www.ifauna.cz/kocky/nemodforum/r/), i když si taky moc nedělám iluze, že by to zájemci četli předem a nikoliv, až je pozdě a začnou hledat informace Sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 20:33:33
Odpovědět s citátem

Zdenko, to máš pravdu, je dost lidí, co jejich první kontakt je: Kolik u vás kotě stojí? a to je všechno.

Teď jsem měla štěstí na jednu doopravdy osvícenou budoucí majitelku mého koťátka-vezu jí kocourka příští sobotu. Ta mě kontaktovala tak, že mi napsala o sobě, jak bydlí, kde bydlí, co dělá, co chová a co by měla splnit, aby kotě odemě vůbec dostala. O ceně ani slovo. Odepsala jsem jí obsáhle, položila plno otázek, na všechny odpověděla. Pak se ptala ona, na všechno jsem odpověděla já. Asi po výměně 4 mailů jsem jí sama napsala cenu, kterou bez řečí akceptovala. Vyměnily jsme si desítky mailů, poslala jsem jí smlouvu k nahlédnutí, nemá v tom problém. Zaplatila zálohu a teď už pilně čte knížku o kočkách, co si koupila, aby byla připravená. Koupila malému už kde-co, no a já jí dávám vysoce nadstandardní výbavu, protože mě svým přístupem fakt dostala, takže dostane odeme krytou kadibudku, 2 druhy steliva, krmení-granule i tetrapak Bozitu, odpočívadlo, hračky, kleštičky na drápky a ještě nějaké pitomosti. Takhle paní je snem každého chovatele, s tím jsem se ještě nesetkala, aby někdo k pořízení první kočky přistupoval až tak svědomitě. Jo a do měsíce bude mít kotě druhé, orientálku-aby oba kluci si byli povahově blízcí-i to si zjistila. Protože jsem jí řekla, že jí kotě neprodám, bude-li u ní samo, tak hned si zajistila i druhé. Škoda, že ne moje. Vybrala si tuším černého nebo tmavě hnědého orientálního kocourka, to bude pěkný kontrast, černá a bílá.

Doufám, že vše bude takové, jak to vypadá, že nakonec nějak nenarazím. I proto jí kotě vezu, i když je to dost daleko.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 20:48:39
Odpovědět s citátem

Táni, bohužel, takovéto budoucí majitele člověk většinou nenajde ani s lucernou. Přesně takhle to probíhalo s mojí Ornellkou, paní, když se chodila dívat, mě ohromovala svými otázkami, kterými si upřesňovala již nastudované z literatury (je to její první kočička) a naše kontakty probíhaly podobně jako u tebe - jen navíc výhoda, že je též z Brna a mohla se přijít podívat už na minulý vrh, ze kterého koťátko, které bylo zadané, chtěla - takže čekala další rok. Věřím, že když ji požádám (i jako "mazlíkářku") o vyšetření na HCM, udělá to, aby jednak sama věděla a pak také přispěla do kontroly mých odchovů...
A opravdu za osvětu stran vyšetřování na HCM bojovat nepřestanu...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 21:08:00
Odpovědět s citátem

Nedá mi to nereagovat. Tentokrát prozměnu z pozice kupujícího, zájemce..Nepatřím absolutně k lidem, které zajímá zejména cena zvířátka. Jak jsem již psala ve svém příspěvku, kocourek k nám přišel náhodou, poté, co jsem přišla o pejska.. protože jsme s dcerou smutnily, kamarádka mi pověděla o své známé, která sháněla někoho, kdo by se ujmul kocourka, který díky neseriozní rezervaci zůstal u majitelky. V té době mě nezajímala ani cena, bohužel jsem neměla zkušenosti s tím, na co si dát u kočiček pozor. Přestože jsem pročetla knížky, než jsem si kocourka odvezla a byla předtím několikrát na návštěvě, na nemoc HCM jsem v té době absolutně nenarazila. Bylo to v roce 2007. Měla jsem před sebou jen vidinu krásné chlupaté kuličky, která mě dostala na první pocit a na první pohled. To proto kocourka bez PP. Prostě mě dostal a nikdy toho nebudu litovat, protože každý den s ním mě obohatil a naplnil mě klidem a štěstím. I těch pět let s ním mi stálo za to. A i když mě opustil, jsem alespoň ráda, že se dostal do rodiny, která se o něj pečlivě starala do poslední chvíle i na úkor svých záležitostí. Měl krásný život, a my s ním taky.

To jen pro vykreslení toho, že ne vždy lidi, kteří si pořídí zvířátko bez PP zajímá hlavně cena...

Kocourka. kterého budeme mít od srpna jsem si zajela prohlédnout hned, už ve věku tří týdnů a v sobotu jsme byli na návštěvě znova.- je mu 8 týdnů Chovatelka mi ochotně odpověděla na všechny dotazy, mám k dispozici informace o rodičích i prarodičích, všichni jsou opakovaně testování na HCM. Vím, že to není záruka, informací mám dnes již dost. Kočičky u paní jsou zdravé, čisté, pohodové a koťátka spokojená.

Naopak jsem paní poskytla veškeré informace o nás, byli jsme tam celá rodina. Vybavení mám pro kocourka připravené kompletní, včetně spousty nových věcí, na zvířátkách rozhodně nešetřím -včetně kvalitního krmiva. A pokud to bude potřeba, jsem připravená mu poskytnout všechnu možnou péči..Myslím si , že více pro to asi udělat nemohu, jen doufat, že tentokrát u nás najde domov chlupatá kulička na hodně dlouho. A třeba časem i další..

Ale chápu, že jako chovatelky máte s lidmi i negativní zkušenosti.. Zažila jsem to zrovna u této paní chovatelky, které rodina odřekla rezervované koťátko v době odběru..
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 21:13:20
Odpovědět s citátem

Goišovka-joj, zase jedna super mazlitelka! Nechcete taky peterbalda, aby to vaše mělo parťáka Wink ?

Já chci takové lidičky do svého portfólia nových majitelů mých vypiplánků

Smile !
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 21:20:18
Odpovědět s citátem

Tatiano, já myslím, že dříve či později ano Smile a prozatím ráda pomůžu s čímkoliv bude potřeba..
Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 21:24:05
Odpovědět s citátem

Goišovka - to nebylo míněno na Vás, přečetla jsem si, jak jste ke kocourkovi přišla, to spíš byla reakce i na Váš dotaz, jak pomoci s osvětou a povzdech nás s Tatianou, jak to chodí se zájemci. Každopádně si nechte k průkazu původu koťátka poskytnout i kopie certifikátu o vyšetření na HCM.
A když bude chybět kotískovi parťák, můžete krom Tánina peterbalda přibalit i mého briťáky Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 21:25:44
Odpovědět s citátem

Goišovka napsal:
Tatiano, já myslím, že dříve či později ano Smile a prozatím ráda pomůžu s čímkoliv bude potřeba..


Mohla bych váš příběh dát na svůj web?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2012 21:28:48
Odpovědět s citátem

Smile

Bohužel si dovedu představit, co za lidi si pořizuje zvířata.. A nedovedu si představit, být chovatelem vzdát se těch vypiplaných miminek aniž byste měly 100% jistotu že se u nových majitelů budou mít dobře..
Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2012 6:55:59
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Goišovka napsal:
Tatiano, já myslím, že dříve či později ano Smile a prozatím ráda pomůžu s čímkoliv bude potřeba..


Mohla bych váš příběh dát na svůj web?


tatiano, určitě můj příběh můžete dát na web. Z
Odpovědět 
Goišovka
Anonymní





Předmět: Nové webové stránky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2012 15:32:20
Odpovědět s citátem

Tak jsem se dnes rozhodla si založit webové kočičí stránky, abych mohla také šířit osvětu týkající se HCM. Tatianu i Pavlu i ostatní, kterých se to týká, bych moc poprosila o jakékoliv informace, spoustu jsem jich našla na vašich webech, ale spíše o prověřených kvalitních veterinářích, veterinářích kteří vyšetřují HCM, informace o genetickém testování HCM, a zejména kontakty na ověřené chovatele, kteří testují na HCM, pokud budete mít čas a ochotu.
Také bych byla ráda za tipy, co je vhodné na stránku uveřejnit.

Byla bych moc vděčná. Třeba to někomu pomůže.. i kdyby to měl být jen jeden člověk.

http://goisovka.webnode.cz/
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (14x)
2
Přinesení (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top