Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Varování!!!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eva N.
Anonymní





Předmět: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 3:28:05
Odpovědět s citátem

Milí milovníci koček, zejména ti, kteří si teprve teď chtejí pořídit koťátko.....
V zájmu Vás všech chci upozornit na jednu nepříjemnost mezi chovateli. Před třemi měsíci jsem si pořídila koťátko sibiřské kočky od renomované chovatelky. Kotě jsem měla dlouho zamluvené, ale když došlo k fyzickému předání, kotě bylo ve zbědovaném stavu - nemocné kožní chorobou, rýma, hrozně vyhublé... Vzala jsem si ho jen proto, abych mu zachránila život. Teď už se mu daří lépe, nicméně stále ještě léčíme tu kožní nemoc. Je nebezpečná z toho důvodu, že je velmi přenosná na lidi!!! Chov té paní (chová sibiřky a maincoony) je zamořen plísní (potvrzeno veterinářem) Paní bohužel chov stále rozšiřuje, koťata prodává a nedovoleně kříží druhy maincoon a sibiřská kočka. Nejsem ale natolik zlá abych uvedla její jméno a adresu. Nicméně, komukolik kdo touží pořídít si kočičku, ráda poskytnu o této paní bližší informace, abyste se vyvarovali koupě koťat od ní napište mi na mufule@volny.cz. Věřte, že už jsem se s naší číčou natrápila a naplakala dost, chci ušetřit trápení Vás všechy. Zdraví Eva
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2004 11:04:33
Odpovědět s citátem

Myslim, ze by ste neboli zla, keby ste uviedli jej meno. Pokial je to pani, ktora chova PP maciatka, tak by ste sa dokonca mali obratit na chovatelsku organizaciu a ohlasit to tam. Tym by ste tym mackam pomohli. Pokial je to pani, ktora chova maciatka bez PP, tak s tym nic nespravite, jedine, co mozete, je verejne napisat jej meno. A odradzat ludi od kupy maciatka bez PP.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2004 11:55:08
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Myslim, ze by ste neboli zla, keby ste uviedli jej meno. Pokial je to pani, ktora chova PP maciatka, tak by ste sa dokonca mali obratit na chovatelsku organizaciu a ohlasit to tam. Tym by ste tym mackam pomohli. Pokial je to pani, ktora chova maciatka bez PP, tak s tym nic nespravite, jedine, co mozete, je verejne napisat jej meno. A odradzat ludi od kupy maciatka bez PP.


Myslím, že to byla chovatelka s PP, ale ze Svazu chovatelů ji už vyloučili. Alespoň to jsem myslím zjistila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2004 17:10:50
Odpovědět s citátem

Tak tym skor by sa tu jej meno malo objavit, pretoze nijako inac sa proti takym ludom bojovat neda ako tym, ze nebudu mat klientelu, odbyt na svoje maciatka a prestanu s mozenim chorych zvierat
Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: upřesnění
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2005 10:50:52
Odpovědět s citátem

Prosím paní Evu o soukromou odpověď na mail paradigma@seznam.cz, pokud nechce jméno dotyčné zvěřejňovat.
Rádi bychom v dohledné době pořídili matce sibiřského kocourka, protože toto plemeno zbožňuje a neradi bychom se spálili. Stačí alespoň region, v němž dotyčná osoba působí nebo www, pokud nějaké má.
Na druhou stranu, pokud byste měla na některou chovatelskou stanici dobré reference, rovněž bych velmi ocenila kontakt.
Sama jsem majitelkou malého černého ďáblíka, byť rasy neurčité a pouliční, kterého jeho majitelka pohodila za zeď psychiatrické léčebny.(i když se tam asi měla hodit sama). Díky za odpověď[/b]
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2006 13:32:08
Odpovědět s citátem

Když to tu čtu, tak mě napadá. Když by třeba někdo chovatl pár mainských koček s PP a měl třeba i sibiřského kocoura s PP, kterého by tajně spojil s mainskou kočkou, že by pak koťatům byl vydán PP jako na čistokrevné mainské kočky? Sibiřské a mainské kočky jsou si jako koťata dost podobné. Bylo by něco takového možné? Promiňte zda je můj dotaz hloupý, ale o vydávání PP nemám žádné informace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2006 17:52:02
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Když to tu čtu, tak mě napadá. Když by třeba někdo chovatl pár mainských koček s PP a měl třeba i sibiřského kocoura s PP, kterého by tajně spojil s mainskou kočkou, že by pak koťatům byl vydán PP jako na čistokrevné mainské kočky? Sibiřské a mainské kočky jsou si jako koťata dost podobné. Bylo by něco takového možné? Promiňte zda je můj dotaz hloupý, ale o vydávání PP nemám žádné informace.


V první řadě asi začnu tím, že chovatelé jsou také je lidé a ačkoliv mají pevně stanovená pravidla pro chov, najdou se jistě i tací, kteří férově nejednají, takže určitě nic se 100% vyloučit nedá.

Osobně si myslím, že pro laika je sice mainka a sibiřka takřka stejná, ale zkušený odborník by měl poznat, zda je chov v pořádku a nedošlo k nějakým čachrům machrům. Pocitivý chovatel si dobře ohlídá, aby nedošlo k nechtěnému nakrytí. Takže myslím, že ta pravděpodobnost, že by někdo vydával křížence za čistokrevnou rasu je asi relativně malá.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2006 20:59:56
Odpovědět s citátem

Já vlastním sibiřskou kočku a rozdíl mezi mainkou a sibiřkou je docela evidentní, hlavně ve vzrůstu! A hodně i ve výrazu obličeje, mainky mají velice typický výraz! Koukněte na stránky některých stanic a porovnejte. IKdyž pro laika tyto dvě plemena můžou ze začátku splývat. Jak píše April, myslím, že pravděpodobnost že by poctivý chovatel tajně a záměrně křížil mainky a sibky je velice malá, co by z toho chovatel měl,navíc je to zakázané!!! Jedná se o přírodní plemena,která se kříží jen mezi sebou. A kdyby došlo k "nehodě" a kočky se překřížily, určitě by si to organizovaný chovatel netroufl zakamuflovat a vydávat kotata za jedno z těchto plemen, protože by mohl mít problémy, pokaženou pověst a mohlo by se to i poznat v budoucích generacích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2006 6:40:13
Odpovědět s citátem

Já ale myslela malé kotě, ty jsou si dosti podobné. Je samozřejmé, že v dospělosti už se to dá rozpoznat bez problémů. Ale u malého koťátka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická
Anonymní





Předmět: Re: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2006 11:49:24
Odpovědět s citátem

Vzala jsem si ho jen proto, abych mu zachránila život. Teď už se mu daří lépe, nicméně stále ještě léčíme tu kožní nemoc. Je nebezpečná z toho důvodu, že je velmi přenosná na lidi!!! Chov té paní (chová sibiřky a maincoony) je zamořen plísní (potvrzeno veterinářem) Paní bohužel chov stále rozšiřuje, koťata prodává a nedovoleně kříží druhy maincoon a sibiřská kočka. Nejsem ale natolik zlá abych uvedla její jméno a adresu. Nicméně, komukolik kdo touží pořídít si kočičku, ráda poskytnu o této paní bližší informace, abyste se vyvarovali koupě koťat od ní napište mi na mufule@volny.cz. Myslím, že by jste měla upozornit příslušné orgány - SCHK či jiný klub, ke keterému chovatelka příluší - je to napsáno na PP - tím, že to nikomu neoznámíte ubližujte dalším koťatům i dalším potencionálním majitelům. Myslím, že udělat je to nutné, pokud jste přesvědčena, že v chovu jsou závažné nedostatky Exclamation Exclamation
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2006 15:00:10
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Já ale myslela malé kotě, ty jsou si dosti podobné. Je samozřejmé, že v dospělosti už se to dá rozpoznat bez problémů. Ale u malého koťátka?


U koťat by se to opravdu nejspíš nepoznalo, ale přiznám se, že jsem pospolu kotata mainek a sibiřek neviděla a nemůžu říct, jak velké jsou rozdíly. Ale co vím, chovatel musí svůj narozený vrh hlásit na plemennou knihu a přijde se vrh i podívat poradce chovu a překontroluje celý vrh a ten by si možná všiml, že kotata nejsou správná v typu, jsou to zkušení chovatelé, kteří viděli spousty odchovů a kotat. A pokud by se ani nyní na to nepřišlo, tak už zde by se chovatel dopouštěl ,pokud by nepovolené nakrytí nepřiznal, podvodu. Pokud potřebuje můj příspěvek doplnění, zkušenější ať doplní a upřesní...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2006 6:40:03
Odpovědět s citátem

Mě taková odpověď stačí Smile . Jen mě prostě tohle napadlo, protože sibiřské kočky se cenově pohybují níže než mainské (alespoň dle toho, co jsem viděla v inzerci), tak třeba že by to někdo dělal pro peníze nebo tak. Je to blbej dotaz, ale prostě mi to vrtalo hlavou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2006 19:50:44
Odpovědět s citátem

Já Vás ,Verunko, chápu, mě vrtá hlavou taky spoustauotázek okolo koček. Chci začít s chovem, tak mě zajímá všechno a Váš dotaz je bezesporu zajímavý. Odpověděla jsem, co vím, ale dlouholetí chovatelé by jistě věděli víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 0:35:15
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Když to tu čtu, tak mě napadá. Když by třeba někdo chovatl pár mainských koček s PP a měl třeba i sibiřského kocoura s PP, kterého by tajně spojil s mainskou kočkou, že by pak koťatům byl vydán PP jako na čistokrevné mainské kočky? Sibiřské a mainské kočky jsou si jako koťata dost podobné. Bylo by něco takového možné? Promiňte zda je můj dotaz hloupý, ale o vydávání PP nemám žádné informace.


Nedávno jsme na schůzi ZO (FIFe) probírali perličku, kdy si nějaký nezkušený chovatel koupil v non FIFe organizeci kotě Birmy s PP, jehož matka byla Birma a otec Sibiřák!!!!!!!!V některých organizacích je možné všechno. A o tom, že do některých plemen (ve všech organizacích) byla v minulasti nepovoleně zakřižována jiná plemena snad není třeba polemizovat.
Nedávno jsem dostala z USA obrázek maine coona s maslou, taky se narodilo z Ruských modrých rodičů colourpoint kotě.A kdepak se asi vzaly všechny ta nové barevné variety původně pouze bílé Turecké angory?Klasickým příkladem a kapitolou samy o sobě jsou Sibiřky. Některé nesou typ starých Peršanů, jiné Norek, Maine coonů a Sibiřský colourpoint taky není zrovna přírodní barva. Stejně tak chovatelé klasicky zbarvených Norek" omdlévají" nad nově uznanými barevnými varietami. Ondyno se mi dostala do ruky jakási ročenka klubu chovatelů z Německa, z roku 1994, věřte nebo ne, ale i mezinárodní rozhodčí tam měl problémy poznat, zda kouká na Sibku, Maine coona, starý typ peršana nebo Norku. Co dodat??????
Jen na závěr bych chtěla poprosit všechny, kteří se setkají s nepoctivými chovateli, nenechávejte si tyto informace pro sebe. Jinak se takových lidí není možné včas vyvarovat a jejich nezodpovědnost dokáže nadělat spoustu nepříjemností a přivodit (pokud je kotě ke všemu i nemocné!) potoky slz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V
Anonymní





Předmět: Re: Varování!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2006 14:55:38
Odpovědět s citátem

V některých organizacích je možné všechno.
--------

Další perlička, chcete-li. Potkala jsem se u veterináře s paní, která měla velkého modrého kocoura poněkud neurčité rasy - ptala jsem se jí, co že to je za zvíře - byl to briťák. Shodou okolností za chvíli přišla jiná paní s bratrem tohoto kocoura - ale kupodivu ho koupila jako kartouzáka .... Viděla jsem na vlastní oči rodokmen britské kočky z non FIFe, kde babička byla ruska.... Občas se člověk setká se zvláštními věcmi. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby někdo "sprsklé" MCOxSIB prodával jako úžasná mainí koťátka po výstavních rodičích .... kontroly poradce chovu nejsou povinné (pouze u vrhů nad 6 koťat nebo při řízeném chovu) a pokud paní už Svaz chovatelů vyloučil, není prakticky odvolání...
Odpovědět 
Los Casperos



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 9

Předmět: Rodokmen
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2007 15:23:40
Odpovědět s citátem

v rodokmeni jedné z našich birem je uvedeno, že její babička je sibiřská kočka. Přitom ta kočka, která je v rodokmeni označena za sibiřskou, je birma. Ono znak SBI a SIB je hodně podobný, snadno dojde k překlepům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top