Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

hlasování k tématu ....zase hádka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

jsem pro, smazat téma zase hádka:
ano
43%
 43%  [ 13 ]
ne
56%
 56%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: hlasování k tématu ....zase hádka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 10:50:06
Odpovědět s citátem

Na základě požadavků otevírám toto hlasování. Bude trvat 4 dny a poté se rozhodne dle počtu hlasů.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: hlasování k tématu ....zase hádka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 10:54:07
Odpovědět s citátem

Jen aby se nemuselo další týden mazat další hádací forum
Je to tady fakt jak na trhu. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: hlasování k tématu ....zase hádka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 18:09:15
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Na základě požadavků otevírám toto hlasování. Bude trvat 4 dny a poté se rozhodne dle počtu hlasů.


Souhlasim aby se smazala tema, ve kterych se haze spina, ruzne urazky a nepodlozene obvineni... proste vse to hnusne a absurdni. Takove pomluvy nepatri vubec nikam, a melo by byt vseobecne zakazano, nekoho verejne jmenovat a kritizovat podle pouheho doslechu a momentalni nalady!!! At se ale nemazou kladne a pozitivni veci, jako je napriklad nyni chvala, ktere jsem se pravem konecne dockala. Byla jsem velmi potesena a dotcena, az mi sli slzy do oci... kolik se za me postavilo spravnych a inteligentnich lidi. Vsem bych chtela touto formou velmi podekovat a preji si aby tyto krasna slova vymazana nebyla!!! Neni v nich zadna zloba, ani zavist a lez. Je v nich vsak urcite svedectvi, ktere me konecne na tomto foru ocistilo a povzbudilo, proto bych si prala aby zde bylo zachovano. Jestli ze ne, musely by se vymazat i jina temata, ktere byly daleko horsi a ktere zustaly navzdy uzamceny. Nebo budeme hlasovat jeste jednou? Dekuji Ivana Rufenachtova
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: hlasování k tématu ....zase hádka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 19:36:45
Odpovědět s citátem

Ačkoliv nevlastním sphynxe, dovolila jsem si taky zahlasovat. A přiznávám, že preferuji možnost forum uzamknout a ponechat. Protože ono i různá vyjádření, byť jsou vyřčena emotivně a ostře, mají svou váhu, i pro začátečníky. A pokud se budou mazat jak negativní, tak pozitivní komentáře, bude dojem zkreslený.

Je totiž dobré i pro další budoucnost, aby každý předem zvážil, jak bude vystupovat a jak se bude vyjadřovat a jaký zvolí tón, a nespoléhal na to, že příliš konfrontační témata se budou mazat, protože každý příspěvek je vizitka toho autora a i začínající, byť zprvu možná vylekaný, kočkař si z toho může udělat obrázek.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 30. 5. 2008 19:52:55, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: hlasování k tématu ....zase hádka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 19:45:09
Odpovědět s citátem

Razz Bravo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 19:49:18
Odpovědět s citátem

Také preferuji UZAMKNOUT a NEMAZAT. Osobně jsem si dal tu práci a zahloubal jsem se do historie kocouře a byly tu daleko ostřejší pomluvy a vulgárnější výpady (nařčení paní Rufenachtové z alkoholismu, slova o psychicky narušené osobě atd...) které s chovem koček nesouvisely už vůbec než nyní uzamknuté téma a také jsou dodnes uzamknuta a nesmazána. A nyní když se jí někdo zastane by se mělo mazat? Divné....
Jak praví April, "každý by měl vážit, co píše".
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 9:31:54
Odpovědět s citátem

Ono se dá hlasování stejně zmanipulovat. Stačí poprosit pár známých, aby se tu zaregistrovali a hlasovali, jak se to někomu "hodí" Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 9:46:06
Odpovědět s citátem

V tuhle chvíli se mi už ani nechce nic mazat. Naopak.
Paní Rufenachtová, proč sem vždy zavítáte jen když se něco děje potažmo se mluví o Vás? A jak to, že to vůbec zjistíte? Buď Vám někdo dává echo, nebo jste pravidelnou návštěvnicí a vše mlčky sledujete. Když jste tedy tak skvělá a úžasná a máte tolik rad na rozdávání a tolik zkušeností, proč se o ně s námi také nepodělíte? A proč některým majitelům svých koťátek pomáháte a jiným ne? Podle jakého klíče je dělíte? 5 otázek, na které, doufám dostanu 5 odpovědí. Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 10:14:02
Odpovědět s citátem

Ale no tak, žeby prosby o věcných diskusích nepadly na úrodnou půdu? Wink

1. Jistě, hlasování jde zmanipulovat a samozřejmě oběmi stranami

2. Jestli dobře sleduji diskusi a historii tohoto fóra, paní Rufenachtová sem zavítá pouze tehdy, když je napadána, což by jistě udělal každý, takže se nedivím, že sem raději jindy nechodí (v historii kocouře jsou prohlášení, že o její názory nikdo nestojí) a pokud každý pozorně četl předmětnou diskuzi o které se tu hlasuje, PROBLÉM nastal až ve chvíli, kdy tu bylo zmíněno jméno CHS Scarface, kde podotýkám, že můj prvotní příspěvek a následný příspěvek Tatiany, které pak spustily tu lavinu byly pouhým konstatováním, jak probíhala koupě kotěte a návštěva stanice. NIC VÍC. Což mne ostatně vedlo k zamyšlení, proč tomu tak je.

3. No a sice nejsem paní Rufenachtová, ale k otázce proč některým majitelům pomáhá a jiným ne? Tak to je přesně to, co se tu řešilo a proč se fórum uzamklo. Slyšel jsem že...... Pozorně jsem si pročetl celé fórum a takových "slyšel jsem že..." jsem tu nalezl spoustu, ale konkrétní špatnou zkušenost, konkrétního majitele nikoliv (obava ze soudního sporu pokud se jedná o RELEVANTNÍ informaci je v tomto případě bezpředmětná), špatné zkušenosti z doslechu jsou tu jen na určité stanice a konkrétní kladné osobní zkušenosti na druhé. Takže se opětovně ptám, NENÍ TO DIVNÉ??

Mám takový pocit, že to dobře vystihla Janča, "abychom pak nemazali další hádací fórum" Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 18:29:52
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
V tuhle chvíli se mi už ani nechce nic mazat. Naopak.
Paní Rufenachtová, proč sem vždy zavítáte jen když se něco děje potažmo se mluví o Vás? A jak to, že to vůbec zjistíte? Buď Vám někdo dává echo, nebo jste pravidelnou návštěvnicí a vše mlčky sledujete. Když jste tedy tak skvělá a úžasná a máte tolik rad na rozdávání a tolik zkušeností, proč se o ně s námi také nepodělíte? A proč některým majitelům svých koťátek pomáháte a jiným ne? Podle jakého klíče je dělíte? 5 otázek, na které, doufám dostanu 5 odpovědí. Wink


Karolíno, velice si vás vážím, vašich zkušeností i toho, že umíte o tomto úžasném plemeni tak krásně psát a i tím ho propagovat. Vážím si i toho, že jste ochotná dát radu i tam, kde nejste přes kotě "spřízněna". Odvádíte v chovu sphynxů pozoruhodnou a obětavou práci.

O to víc mi vadí ta neskutečná zášť, která čiší z každé vaší věty, jakkoliv se dotýkající CHS Scarface. Nemíním pátrat po důvodech, proč tomu tak je, jen konstatuji, že se domnívám, že je vás to nedůstojné a že je to i zbytečné.

Ale to je jen můj názor, nemíním zde rozpoutat další hádku, takže předem avizuji, že na toto téma dále nekomunikuji. Nikomu nefandím a nikoho neodsuzuji. Jen si myslím, že by se lidé neměli obrazně řečeno lynčovat za pravdivé vylíčení nějaké skutečnosti.

A třeba to někomu bude připadat zase divné-že, Lucko-že měním názory a že si za nimi nestojím za všech okolností, ale nyní i já se domnívám, že ta diskuse by měla zůstat zachována a uzamčena.

I pan W. Churchill blahé paměti, a že to byla nějaká osobnost, kdysi prohlásil: "Pouze idiot nemění své názory.". A tak jsem si opět dovolila svůj názor korigovat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 18:51:44
Odpovědět s citátem

Nepatřím mezi vás a nic o chovatelích sphynxů nevím, přesto si dovolím malou poznámku. Nedovedu pochopit, jak někdo může dát kotě p. Navrátilovi, pokud zná jeho "chov". Mně by stačil jen pohled na jeho stránky a nedala bych mu ani kotě z popelnice. Snad April promine, že jsem se ještě jednou vrátila k uzamčenému tématu. Dost těžko ale můžeme informovat chovatelský klub, když nevíme, kde je jeho chovatelská stanice registrována. Nikde se nám ji zatím nepodařilo najít. Třeba to ví paní chovatelka, která mu koťata prodala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 19:12:19
Odpovědět s citátem

A třeba to někomu bude připadat zase divné-že, Lucko-že měním názory a že si za nimi nestojím za všech okolností, ale nyní i já se domnívám, že ta diskuse by měla zůstat zachována a uzamčena.

I pan W. Churchill blahé paměti, a že to byla nějaká osobnost, kdysi prohlásil: "Pouze idiot nemění své názory.". A tak jsem si opět dovolila svůj názor korigovat.[/quote]

Takže jsem tedy idiot Laughing A myslím Tatiano, že si říkala, že mě odevšad vymažeš, nebo si zase zase změnilá svůj názor? Laughing
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 19:34:44
Odpovědět s citátem

Tak mám pocit, že mi je již zcela jasné, co myslela payushka tím, že si není jistá, zda bude mít někdo odvahu napsat názor na Scarface Shocked Je ovšem tragické, že k napsání odlišného názoru je třeba odvahy.

A bude se zamykat další hádací fórum... Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 20:26:59
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak mám pocit, že mi je již zcela jasné, co myslela payushka tím, že si není jistá, zda bude mít někdo odvahu napsat názor na Scarface Shocked Je ovšem tragické, že k napsání odlišného názoru je třeba odvahy.

A bude se zamykat další hádací fórum... Confused


Vždyť se tu nikdo nehádá je to jen výměna názorů Razz
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 20:31:13
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:

Karolíno, velice si vás vážím, vašich zkušeností i toho, že umíte o tomto úžasném plemeni tak krásně psát a i tím ho propagovat. Vážím si i toho, že jste ochotná dát radu i tam, kde nejste přes kotě "spřízněna". Odvádíte v chovu sphynxů pozoruhodnou a obětavou práci.

O to víc mi vadí ta neskutečná zášť, která čiší z každé vaší věty, jakkoliv se dotýkající CHS Scarface. Nemíním pátrat po důvodech, proč tomu tak je, jen konstatuji, že se domnívám, že je vás to nedůstojné a že je to i zbytečné.

Ale to je jen můj názor, nemíním zde rozpoutat další hádku, takže předem avizuji, že na toto téma dále nekomunikuji. Nikomu nefandím a nikoho neodsuzuji. Jen si myslím, že by se lidé neměli obrazně řečeno lynčovat za pravdivé vylíčení nějaké skutečnosti.

A třeba to někomu bude připadat zase divné-že, Lucko-že měním názory a že si za nimi nestojím za všech okolností, ale nyní i já se domnívám, že ta diskuse by měla zůstat zachována a uzamčena.

I pan W. Churchill blahé paměti, a že to byla nějaká osobnost, kdysi prohlásil: "Pouze idiot nemění své názory.". A tak jsem si opět dovolila svůj názor korigovat.


Paní Tatiano, předně, děkuji za milá slova. Je pravda, že se pro plemeno snažím dělat hodně. O to víc mi vadí, když vidím, že někdo plemeno kazí.

Zášť, to opravdu ne. To je Vaše mylná interpretace.
Už kdysi tu padl názor, že se bojím konkurence, abych nepřišla o své koryto. Teď s odstupem času, je snad patrné, že to není o konkurenci ani korytu (finančním zisku- chcete-li to tak nazvat). Proč bych asi měla jen 2-3 vrhy do roka a dlouhatánský seznam čekajících?
Pravda je úplně jinde. Ale já nemám čas ani chuť se tím opět zaobírat a někomu něco vysvětlovat.

PS: názory měním, pokud je to v zájmu osobního či jiného vývoje, ale rozhodně nejsem "kam vítr, tam plášť" a nehraji nějakou líbivou politiku. Jsem zásadová, ale přístupná.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 21:18:17
Odpovědět s citátem

Pro: Nadja, viz. příspěvek z 18:51

Hezký den, ve Vašem příspěvku mě zarazila informace, že nelze informovat CHK o údajných problémech v chovu p. Navrátila, protože se neví, kde je jeho CHS registrována. To doufám, že takto chovatelství "nefunguje"... musí snad existovat volně dostupný seznam CHS a příslušných CHK, kde si může kdokoli najít požadovanou CHS a info o ní. Je pravdou, že sama jsem to nikdy nezjišťovala, ale měla jsem za to, že informace o CHS jsou veřejně přístupné někde na netu.

Další poznámka, nyní už víceméně "osobní" na Váš příspěvek:
Začínám mít pocit, že kdyby nebyla CHS p. Navrátila na tomto fóru spojená s CHS Scarface, takový humbuk by kolem toho nebyl. Někde na tomto fóru už byla informace o daleko horších podmínkách chovu koček u jedné chovatelky a přešlo se to poměrně s klidem a nikoho to tak nevzrušovalo jak CHS p. Navrátila. Tímto ho nechci nějak obhajovat, jen mi připadá, že pokud by někdo měl opravdu řádné, relevantní a podložené výtky k průběhu chovu jakékoli CHS v ČR, není nic jednoduššího než podat podnět ke kontrole na příslušnou organizaci a bylo by to. Ono takové "plácání" (ten výraz prosím berte s rezrvou) a obviňování na základě "slyšela jsem, že...", "podle webu bych..." je sice fajn, ale chovatelství to moc nepomůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 21:58:35
Odpovědět s citátem

Ještě si dovolím jednu, nebo spíše více, poznámek Smile. Na100% souhlasím s příspěvkem Tatiany. Včetně poděkování p. Leitnerové za její informace, které vždy hltám.

Co mě zaráží (a není to ve vztahu na poslední "kauzu") je, že jsou některé CHS kritizovány za špatný přístup k chovu. Ony neexistují nějaké mechanismy (udání na svaz, kontroly na místě...), které by činnost CHS, u kterých je pochybnost, kontrolovaly a následně korigovaly? Ptám se na to proto, že laik, který si kupuje sphynxe přece nemůže trávit hodiny a hodiny na internetu a sbírat a vyhodnocovat různé (ne vždy pravdivé) informace. A to, na co se většina lidí spoléhá je právě chov "papírových" zvířat, kde by měla být určitá záruka správného chovu. Omlouvám se, pokud je můj přípěvek nelogický, víceméně dnes tak 6 hodin sedím nad tímto fórem a dalšími weby o sphynxech Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 22:17:29
Odpovědět s citátem

[quote="Silvie OK"]Ještě si dovolím jednu, nebo spíše více, poznámek Smile. Na100% souhlasím s příspěvkem Tatiany. Včetně poděkování p. Leitnerové za její informace, které vždy hltám.

Co mě zaráží (a není to ve vztahu na poslední "kauzu") je, že jsou některé CHS kritizovány za špatný přístup k chovu. Ony neexistují nějaké mechanismy (udání na svaz, kontroly na místě...), které by činnost CHS, u kterých je pochybnost, kontrolovaly a následně korigovaly? Ptám se na to proto, že laik, který si kupuje sphynxe přece nemůže trávit hodiny a hodiny na internetu a sbírat a vyhodnocovat různé (ne vždy pravdivé) informace. A to, na co se většina lidí spoléhá je právě chov "papírových" zvířat, kde by měla být určitá záruka správného chovu. Omlouvám se, pokud je můj přípěvek nelogický, víceméně dnes tak 6 hodin sedím nad tímto fórem a dalšími weby o sphynxech Smile.[/quote

Dobrý večer myslím si, že když někdo něco chce a nebo po tom touží, tak je jasné, že si o tom zjistí co nejvíc přečte si třeba o HCM které je v tomto plemeni dost problematické a projde si CHS. Pokud chce nahonem kočku tak klikne na net a bazary a asi ho víc nezajímá. Jinak se snaží o kvalitu a ví hodně. Já sem si o tomto plemeni načetla rok dopředu a od Karolíny jsem se dozvěděla ještě víc. A pokud jde o tu kontrolu, ta je to tak že když je čisto uklizeno a zvířata mají dost prostoru tak je vše v pořádku. Jesli se množí jak na pásu je jedno hlavně že je čisto Confused Ale to už je o morálce chovu.
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 22:37:26
Odpovědět s citátem

Pro Silvii OK:
Samozřejmě existuje volně dostupný seznam CHS a příslušných CHK, kde si může kdokoli najít požadovanou CHS a info o ní, mně se tam ale CHS pana Navrátila najít nepodařilo. Pokud se to někomu povede, pošlete mi prosím tuto informaci soukromou zprávu, ať už tady dále nepřetřásáme uzamčené téma. Ještě jedna odpověď pro vás - pan Navrátil doposud choval kočky a psy bez PP a tam žádná pravidla neplatí, mohl si tedy dělat, co chtěl. Sphynxe s PP začal chovat až teď. Na diskusi o mnohem horších podmínkách jinde jsem nenarazila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2008 23:12:30
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Pro Silvii OK:
Samozřejmě existuje volně dostupný seznam CHS a příslušných CHK, kde si může kdokoli najít požadovanou CHS a info o ní, mně se tam ale CHS pana Navrátila najít nepodařilo. Pokud se to někomu povede, pošlete mi prosím tuto informaci soukromou zprávu, ať už tady dále nepřetřásáme uzamčené téma. Ještě jedna odpověď pro vás - pan Navrátil doposud choval kočky a psy bez PP a tam žádná pravidla neplatí, mohl si tedy dělat, co chtěl. Sphynxe s PP začal chovat až teď. Na diskusi o mnohem horších podmínkách jinde jsem nenarazila.


Diskuze je zde http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2425, akorát inzeráty už byly staženy. Ještě nějaké fotky zůstaly zde: http://zirkyon.cz/sphynx.html
Nechci, aby to zase znělo jako jedna paní povídala (nicméně jedna nejmenovaná paní povídala, sice si nebyla úplně jistá), ale je dost pravděpodobné, že jejich chovný kocour pochází z ch.st.Scarface.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 1:43:09
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Nadja napsal:
Pro Silvii OK:
Samozřejmě existuje volně dostupný seznam CHS a příslušných CHK, kde si může kdokoli najít požadovanou CHS a info o ní, mně se tam ale CHS pana Navrátila najít nepodařilo. Pokud se to někomu povede, pošlete mi prosím tuto informaci soukromou zprávu, ať už tady dále nepřetřásáme uzamčené téma. Ještě jedna odpověď pro vás - pan Navrátil doposud choval kočky a psy bez PP a tam žádná pravidla neplatí, mohl si tedy dělat, co chtěl. Sphynxe s PP začal chovat až teď. Na diskusi o mnohem horších podmínkách jinde jsem nenarazila.


Diskuze je zde http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2425, akorát inzeráty už byly staženy. Ještě nějaké fotky zůstaly zde: http://zirkyon.cz/sphynx.html
Nechci, aby to zase znělo jako jedna paní povídala (nicméně jedna nejmenovaná paní povídala, sice si nebyla úplně jistá), ale je dost pravděpodobné, že jejich chovný kocour pochází z ch.st.Scarface.



Tedy až na zde již pravidelná vyjádření typu "nejmenovaná paní povídala" "nejsem si jistá" "je pravděpodobné"..... jsme se konečně dostali k jádru pudla v čem je problém, že CHS Scarface prodává kočky bez omezení kastrací. No toto trvalo...

Možná jsem šťoura, ale stále čekám na toho konkrétního nespokojeného majitele (schválně píši majitele, poněvadž mám doma mazlíky a chovatelům se do jejich sporů raději plést nebudu, určitě tomu rozumí víc než já), se kterým paní Ivana nekomunikuje, kterému odmítá poradit, který se prostě koupí kočky u ní napálil a místo ní, aby mu teď radil a chovatelský servis poskytoval někdo jiný, který byl osobně v její CHS u ní doma a viděl tu "hrůzu" (kladná interpretace její CHS, potažmo chovatelského servisu který poskytuje majitelům svých koček, opět údajně jen některým, žeby asi vyvoleným, přece spustila tuto lavinu). Čeho se bojí? Říci pravdu? Povídání z doslechu jsme tu již četli dost, takže pokud není konkrétní "očitý svědek", je již zbytečné tu tlachat naprázdno.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 7:49:59
Odpovědět s citátem

Oldo,
né, není to venku a nebude...jak jsem řekla, nemám čas ani chuť už se tím zaobírat.

A bohužel, jen o nekastrovaných to není.
Já TAKÉ prodávám/dávám koťata nevykastrovaná a i do chovu. Very Happy
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: REKAPITULACE
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 10:49:19
Odpovědět s citátem

Pokud se nemýlím, tohle vše začalo příspěvkem Majky a debatou o p.Navrátilovi a jeho metodách chovu a způsobu držení zvířat. A April už podobnou debatu uzavřela.
Zvrtlo se to v debatu o Scarface, zřejmě z důvodu, že má pan Navrátil od paní Ivany chovné kočky. Mazat se nemělo protože v příspěvcích byla chvála na p. Ivanu, (vždyť tam byla i chvála na Radku), ale aby se nerozpoutala stejná/podobná debata, jakou April utnula.
Asi nikdo nechce opět začínat debatu o Scarface....nebo jo?
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla



Založen: 25.06.2005
Příspěvky: 2
Bydliště: Soběslav

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 11:16:10
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Ještě nějaké fotky zůstaly zde: http://zirkyon.cz/sphynx.html

Fotky stažené z inzerátů jsem dala na své stránky k nahlédnutí, ale tento odkaz se rozšířil víc, než je mi milé, takže stránku budu mazat. Pokud chcete, můžete si fotky uložit a vystavit jinde...
_________________
Cattery Zirkyon*CZ - Siamese cats
http://www.zirkyon.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 14:37:43
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak mám pocit, že mi je již zcela jasné, co myslela payushka tím, že si není jistá, zda bude mít někdo odvahu napsat názor na Scarface Shocked Je ovšem tragické, že k napsání odlišného názoru je třeba odvahy.
A bude se zamykat další hádací fórum... Confused


Sad Par dni jsem byla mimo a dneska vse docitam. To s tou odvahou... mela jsem na mysli to, kdo se odvazi dat popud k rozpoutani zarucene hadky. Protoze bylo vic nez jiste,ze prvni konretni odvolani se na stanici Scarface rozpouta to,co tu vzniklo.

A i kdyz uz jsem tu svuj nazor na tohle tema psala a myslim,ze tady je presne to "jadro pudla" - klidne to znovu zopakuji. Jde mozna o to,ze tomu,kdo pracuje na vyvoji a zlepsovani svych i cizich linii a peclive vybira kocky,ktere zacleni do chovu - a jak bylo nejednou receno,je to beh na dlouhou trat,nemluve o tom,kolik do toho investuje casu a penez, nemuze byt jedno, ze pak proda kocku nekomu,kdo
linie nezna,nezna nemoci a ruzne rizika ktere chov komplikuji a kdo nevenuje dostatecnou pozornost testovani a prevenci nemoci a kdo je v tomto smeru naprosty laik a rozhodne se,ze chce mit jednou a v horsim pripade vicekrat kotatka, ktera pak klidne proda do rukou nekoho dalsiho takoveho a mnozi se dal a dal a upevnuji se geneticke ci typove vady a nemoci... tohle je to,co zkusene chovatele trapi. Nejen u sphynxu!
A pak si odpovezte sami na otazku jake jmeno CHS se v souvislosti s timto nekontrolovanym mnozenim nejcasteji vyskytuje - a staci si projet ty hory inzeratu a dopatrate se sami,neni to vubec slozite a clovek nemusi nikoho z nich znat osobne,to je jen jasny logicky usudek...
To je o te moralce chovu,vite... Sad


Jinak dodam,ze jsem take hlasovala PRO smazani. Tyhle debaty byli z velke casti spis emocni vybuchy a na nezaujateho cloveka,ktery sem zavita poprve to urcite nedela moc dobry dojem nehlede na to,ze si z toho ani nemuze vzit zadna moudra.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 18:37:56
Odpovědět s citátem

Nešlo by už konečně obrátit list ? Řešení tohoto problému doteď nikam nevedlo , když už tak k nechutným výměnám názorům který už se určitě nejen mě nechtěj číst . Je to furt dokola a už dost únavný , nehledě na to že to nikomu v ničem nepomůže . Žádná kloudná rada ohledně sphynxe tu není a pokud to tak půjde dál tak sem zájemci o radu ani nepáchnou . Osobně ztrácím chuť , týden je to tu o ničem . Ukončete trápení prosím . Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 6:52:18
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Nešlo by už konečně obrátit list ? :

Omlouvam se, jak jsem psala vse jsem cetla az vcera a tak jsem jeste chtela dodatecne reagovat. Dalsi uz se k tomu vyjadrovat nemusi Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (24x)
4
Kočičí jména (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top