Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak kočku zvyknout na pelíšek?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kocickalea



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 15

Předmět: Jak kočku zvyknout na pelíšek?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2008 9:38:21
Odpovědět s citátem

Už dlouho se koukám po různých kočičích pelíšcích a už několik se mi jich líbilo, ale nevím, zda by se líbily i kočce. Zatím všechny naše kočky si pelíšek našly (například postel, gauč atd.), ale nevím, zda by pro Leu nebyl vhodný její vlastní pelíšek. Vždy když přineseme domů nějakou krabici, tak ji hned obsadí, ale za chvíli ji to přejde. Bojím se, aby to podobně nebylo i s pelíškem.
_________________
kocickalea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2008 16:22:41
Odpovědět s citátem

Myslím, že by to tak dopadlo. Naše Betty spala v pelíšku jenom když byla malinká a od té doby spí všude jinde. Má několik košíků s polštářky, polstrovaných pelíšků, ale v žádném nespí. Dává přednost škrabadlu, židli, naší posteli, okenímu parapetu, křeslu atd. Tak si myslím, že by to byla zbytečná investice. Ale taky vleze do každé krabice, tašky nebo košíku na prádlo.

Jinak si opelíškách můžete přečíst tady

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2418
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 9:22:52
Odpovědět s citátem

Taky jsem chtěla koupit nějaký krásný pelíšek, ale dospěla jsem k názoru, že je to zbytečný. Náš kocour ty pelíšky střídá a nejoblíbenější je kupodivu přepravka! Myslela jsem, že se jí bude spíš bát, protože jsme ho v ní nesli na injekci, byl v ní v autě, kde vřískal. Ale jednou jsem jí nechala omylem v ložnici a večer si do ní lehnul a od té doby je to jeho noční pelíšek. Mě se to moc nelíbí, protože ta přepravka je v ložnici nehezká, ale co bych pro broučka nepřetrpěla Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 10:19:39
Odpovědět s citátem

Já jsem pelíšky zrušila. Nikdo v nich nespal. Manžel si pro sebe koupil ratanové otočné křeslo a teď bojuje s kocourem. Většinou se mu v něm rozvaluje on. Takže večer to vypadá tak, že kocour se slastně protahuje a povaluje v křesle a manžel sedí na gauči. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Jak kočku zvyknout na pelíšek?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 10:36:26
Odpovědět s citátem

kocickalea napsal:
Už dlouho se koukám po různých kočičích pelíšcích a už několik se mi jich líbilo, ale nevím, zda by se líbily i kočce. Zatím všechny naše kočky si pelíšek našly (například postel, gauč atd.), ale nevím, zda by pro Leu nebyl vhodný její vlastní pelíšek. Vždy když přineseme domů nějakou krabici, tak ji hned obsadí, ale za chvíli ji to přejde. Bojím se, aby to podobně nebylo i s pelíškem.


U nas ma uspech (castecne) pouze zavesny pelisek na radiotar. Ale dlouho si ho kocour nevsimal, nez ho zkusil. Ted uz tam taky dlouho nebyl. Jinak lidsky nabytek + parapet. Taky krabice. Jednu jsme mu nechali, miluje ji, snazila jsem mu to zprijemnit poduskou, ale nejradsi ma proste jen tu krabici na podlaze, bez perinky. Prepravku kdyz ji zapomenu rychle uklidit po veterine nebo kdyz ji pripravim driv, tak taky do ni rad leze. Takze pelisky jsou asi zbytecne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 21:22:46
Odpovědět s citátem

u nás jednoznačně vede křeslo. Máme televizního kocoura, který miluje křesla v jakékoli podobě. dále má deky a podušky všude možně po bytě, na komodě, ale to ho moc netankuje. Na pc monitoru má chlupatou dečku s ocáskem z ikea, tam nejraději leží, když je venku chladno, z počítače jde totiž teplo, které ho příjemně hřeje Rolling Eyes . koupila jsem mu v Ikea i ten velký úplně obyčejný prouťený koš za pár kaček, do něj si přivlastnil přehoz na postel- vínový- taky Ikea, na ten nedá dopustit a kupodivu tam občas rád vegetí. Celkově jsem si všimla že naše mimi miluje červenou, nevím, jak je to možné, ale všechno co je červené úplně zbožňuje, hlavně teda přehoz na postel, který už není přehozem,ale dečkou v pelíšku...pak má i takovou tu látkovou polstrovanou budku, tam se chodí schovávat, když něco provede, protože ví, že tam na něj nemůžem- nechali jsme mu prostor, který je jen jeho, aby měl občas pocit, že je místo, které je opravdu jen jeho a kde se může schovat. Ale jak říkám, křeslo v jakékoli podobě a naproti němu televize a je na výsost spokojený, jo a ještě se pořádně nadlábnout a siesta může začít...Smile
No a samozřejmě krabice v jakékoli podobě- čím menší tím lepší Very Happy a taky miluje lavory a koš na prádlo, ale pouze s čistým prádlem, nebo když peru a mám roztřízené a nakupkované prádlo před pračkou, velmi rád si v něm rochní a kouká jak se točí buben u pračky... no prostě televizní kocour...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 4:40:57
Odpovědět s citátem

wolffka napsal:
Na pc monitoru má chlupatou dečku s ocáskem z ikea, tam nejraději leží, když je venku chladno, z počítače jde totiž teplo, které ho příjemně hřeje Rolling Eyes .

A víte o tom že se na monitor nemá nic pokládat? Naše kočka tam taky lehávala a opravář nám pěkně vynadal. Teď máme LCD a tak mají kočky smůlu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 5:58:03
Odpovědět s citátem

Naši kocouři mají pelíšků několik-2 závěsné na radiátoru-ty jsou používané, pokud se topí, jinak ne, jeden v koupelně pod radiátorem-ten využívají taky v topném období-máme podlahové vytápění, tak to se jim líbí, v létě jsem jim ho přesunula na okenní parapet-a jsou tam často. Jinak leží kdekoliv-v pelechu u psa, na gauči, v křeslech, někdy v odpočívadle-pokaždé někde jinde. Nedá se říct, že mají svůj oblíbený-pelíškem je celý byt Laughing .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wolffka



Založen: 07.07.2007
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 18:50:05
Odpovědět s citátem

A víte o tom že se na monitor nemá nic pokládat? Naše kočka tam taky lehávala a opravář nám pěkně vynadal. Teď máme LCD a tak mají kočky smůlu.[/quote]



mnoooo, tak to jsem nevěděla. Ta dečka ale není na tom zadním krytu kde jsou otvory, ale na začátku, kde nejsou ty dírky, takže monitoru nebrání nic v " dýchání"... myslíte že vadí i to. Samosebou monitor musí dýchat, aby se nepřehřál...
Moc děkuju za upozornění Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlinaa



Založen: 24.07.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Francie

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2008 16:22:28
Odpovědět s citátem

My jsme naší domácí kočičce Míce koupili pelíšek asi dvakrát. Poprvé, když byla malinká, ale chodila do něj čůrat Confused Tak jsem pelíšek asi třikrát takhle vyprala a pak jsme ho dali pryč. Nevím, asi jí to přišlo jako záchod. Pak když byla větší, tak nás nalákal další pěkný pelíček a říkali jsme si naivně, že už je velká a že tam čůrat nebude, ale zase do něj chodila čůrat Rolling Eyes Tak u nás dobře funguje jen válec- dvoupatrový, a nebo šplhadlo Smile
_________________
Pavlína
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2008 16:50:19
Odpovědět s citátem

Pavlinaa napsal:
My jsme naší domácí kočičce Míce koupili pelíšek asi dvakrát. Poprvé, když byla malinká, ale chodila do něj čůrat Confused Tak jsem pelíšek asi třikrát takhle vyprala a pak jsme ho dali pryč. Nevím, asi jí to přišlo jako záchod.


No, nějak si to ta koťátka pletou. Sourozenci mého Fabiánka pročurali každý pelíšek, až se chovatelka naštvala a vyhodila to. A Fabík, sotva přišel domů, taky nový pelíšek dvakrát zneuctil, čímž u nás pelíšky skončily. Takže leží, kde se mu zlíbí, nejraději na nějakém křesle nebo sedačce nebo u mě na posteli Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top