Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynx sám doma


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Sphynx sám doma
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 9:19:36
Odpovědět s citátem

Dovolila jsem si vložit nové téma Sphynx sám doma Smile
Zajímalo by mě, jak dlouho necháváte své sphynxíky samotné doma? Já jsem si ještě tak před třemi měsíci myslela, že 24 hodin vydrží sami bez problémů, ale už to začínám vidět trochu jinak Laughing . Nedávno jsme nechali našeho kočičáka samotného celý den (cca 10 hodin) a vypadal velice naštvaně (záchodek i jídlo měl samozřejmě k dispozici), chodil kolem nás a mrančel, dával jasně najevo: toto mi už víckrát nedělejte!. Je pravdou, že je zvyklý na naši přítomnost 24 hodin denně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 9:47:55
Odpovědět s citátem

Naši kocouři jsou dva, přesto když je nechám samotné doma (nejdéle 1 den, cca 12 hodin), tak jsem jako na trní, co bude, až se vrátím. Devon je neuvěřitelně vynalézavý ve vymýšlení lumpáren a Adamíšek mu statečně sekunduje. Takže přečtená role WC papíru roztahaná v atomech po celém bytě, přečtené noviny či letáky rovněž v atomech povalující se všude (časopisy a knihy naštěstí nečtou), ubrus, na kterém jsou jasné stopy kocouřího zápolení, atd...

Je tedy fakt, že vysloveně neškodí-vyjma ukousaných řetízků na stahování žaluzií, což je dost nepříjemné Twisted Evil - též jejich dílo, když byli sami.

No a že jsou citově vyprahlí, dávají pěkně najevo. Neumím si představit, žeby byl Adam sám, to bych asi radši nikam ani nejela.

Teď máme jet v červenci na týden na dovolenou-a já se pořád rozmýšlím, zda to nakonec nezruším. Kluci by zůstali doma, starala by se o ně rodina, i pomazlení by měli, ale... Prostě jsem pořád na vážkách Question ...

Takže u nás je 1 den více-méně v pohodě. Stejně ale vcházím do bytu s napětím, co si na mě zase vymysleli za kulišárnu Rolling Eyes

Jsou-li kočkouni aspoň dva (překvapení může čekat na dvounožce po návratu domů Evil or Very Mad ), ale přečkat krátkodobou nepřítomnost by neměl být až takový problém. Je-li sám, no, nevím... Navíc, když je zvyklý na trvalou přítomnost někoho, (jako i u nás, protože pracujeme doma, takže nikam neodcházíme a pořád tu někdo je), tak to problém být může. Je otázkou, jak svou nelibost dá kocouř najevo, že Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 10:03:45
Odpovědět s citátem

Náš kočičák dával svou nelibost najevo - zatím - "jen" velmi hlasitým projevem, připadá mi to jako kočičí nadávání Laughing . Celou dobu prospal, alespoň nebylo poznat, že by vůbec vylezl z pelíšku. I na záchodek šel viditelně až jsme přišli domů (asi abychom to mohli hned uklidit Laughing ). Ale nevím - a asi nechci ani vědět a zkoušet - co by udělal, kdyby byl doma sám delší dobu. Naštěstí se na dovolenou nechystáme a případné "hlídání" máme zajištěno Wink . Jen známým připadá velmi zábavné, že kolikrát pospíchám za naším kocourem aby nebyl sám doma Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 10:50:50
Odpovědět s citátem

Poněvadž jsme celá rodina tzv. pracující lid, tak od rána do odpoledne jsou kočičáci i s psíkem doma sami. No a o to je pak samozřejmě větší vítání, pes skáče metr vysoko, kočičáci půl a vehementně se dožadují alespoň na chvíli vzít do náruče a pomazlit. Myslím že tím že jsou kočkouni dva, tak při tom osamocení tak netrpí (stejně většinou chrní). Zatím byli nejdéle sami pokud někam jedeme, tak od rána do večera a v pohodě, žádné známky nelibosti najevo nedávají. Ale jak říkám, určitě jsou dva lepší než jeden, je to na nich prostě poznat Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Sphynx sám doma
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 11:17:30
Odpovědět s citátem

Já bych řekla, že dokud je sphynx malý, tak se mu víc stýská, jako malému dítěti a rozhodně pokud je jedináček, bych ho nenechávala doma dlouho samotného, ale normální pracovní dobu + cestu, což je asi tak těch 10 hodin by měl zvládnout. Ovšem musí se pak počítat s tím, že vás seřve hned ve dveřích: "Cože si to jako dovolujete nechat ho tak dlouho samotného" a pak nastane zvýšené mazlení, ale jinak je to OK. Až bude větší a dospělák, tak už většinu dne prospí a nebude mu tolik smutno, ale opět mluvím o čase = pracovní době.
My máme kočičáků několik a asi 1-2x do roka jezdíme k manželově mamince (asi 300 km) takže tam musíme přespat. Býváme pryč 30-32 hodin, tedy den a kousek a kromě toho, že nám hned ve dveřích vynadají, vypadají, že se právě vzbudili a ani si nevšimli, že jsme tam nebyli.
Takže samotné kotě nenechávat zbytečně dlouho samotné, dospělákům už to tolik nevadí, ale jen za předpokladu, že budou aspoň dva. Samotnému je i člověku smutno, natož závisláckému sphynxovi.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Sphynx sám doma
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 12:50:09
Odpovědět s citátem

Jak uz bylo napsano vyse - samotnemu je vzdycky vic smutno nez kdyz jsou dva(a vice). Pak je tu dalsi artefakt - jak je kocicak v byte zvykly(pokud je v novem domove par dnu,tydnu,je pro nej asi uzkostnejsi travit nejaky cas doma uplne sam nez kdyz uz je v byte zvykly a je tam panem) a nakolik je fixovany na sveho dvounozce...My byli zatim nejdele pryc asi tyden min. rok,Ginger jsme meli cerstve - asi 3mesice doma. Starala se o ne sestrenka tim zpusobem,ze tam 1x denne zasa uklidit zachod,doplnit granule,vodu,dat pastiku atd. Tenkrat jsem po navratu nepozorovala,ze by byli nejak nastvani,spis mazivejsi,to jim kazdopadne chybelo.
Ted mame doma Ginger rok a za tu dobu jsme si spolu vytvorily uzsi vztah,je na me vazanejsi nez na pritele a kdyz jsem ted jednou za dva mesice odjela na 3 noci pryc,po navratu misto privitani sedela pod posteli
a trucovala.Vylezla az po chvilce premlouvani a pak se teprv mazlikovala.Twixovi je to zase vicemene ukradeny,ten to tolik neproziva,ale kdyz byl tenkrat jeste par mesicu uplne sam,taky nam po prichodu z prace apd.nadaval,ze jsme ho tam nechali samotnyho Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 14:27:24
Odpovědět s citátem

No mě právě taky ještě tak před třemi - čtyřmi měsíci přišlo, že by kočičák zvádl těch 24 hodin bez většího strádání sám. Ale v poslední době i "krátkodobou" samotu (8 hodin max) snáší velmi špatně, jak už jsem psala - hodinu kolem nás chodil a brblal (no spíše nadával), pak si mi důležitě sedl do klína a koukal kolem sebe, ani pohnout jsem se nemohla jaký na mě vždycky hodil pohled. A v noci se ode mě nehnul. Zřejmě je to opravdu tím, že si k nám vytvořil hlubší vztah a aniž by fyzicky nějak strádal je prostě smutný - ten náš hróóózně smutný Laughing . Každopádně je obsah tohoto tématu dobrým argumentem, proč pořídit jednomu sphynxovi druhého Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2008 22:31:42
Odpovědět s citátem

Jak už jsem psala, v červenci máme jet asi na 10 dní na dovolenou-a teď řeším, co s kočkounama. Psa si bereme s sebou, to máme domluvené, no a dnes manžel pronesl, co kdybychom si vzali i kocoury... Rodina si myslí, že jsme zešíleli, mě to přijde jako docela dobrý nápad-přece jen i když by se o ně starala rodina, neměli by tolik pomazlení na co jsou zvyklí-a obzvlášť Adam se umí pěkně urážet, když se mu něco nelíbí a nemluví se mnou, totálně mě ignoruje, ani jídlem se nedá koupit, prostě jí jen tak aby neumřel hlady, ale mě to vždy dělá starosti-je to pacholek.
Prostě si nějak neumím představit, že je tady necháme a odjedeme-asi bych z toho stejně nic moc neměla, protože bych na ně pořád myslela.
Nechat je doma v péči rodiny nebo si je vzít do hotelu s sebou? Co by bylo pro ně lepší? Kdyby to byli "normální" kočky, tak to neřeším, jedu a nechám je doma, ale tihle jsou fixovaní jako blázni oba hlavně na mě. Adam se už přestal venku bát, radši je venku se mnou než doma sám.

Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak přežít dovolenou?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 12:54:17
Odpovědět s citátem

Tak mám za sebou týden dovolené, kdy byli kočičáci doma sami s dcerou a nutno říci že škody žádné (až na shozený květináč ze skříně) a sotva jsem se po příchodu domů po týdnu usadil na sedačce, už jsem měl oba uličníky na sobě, žádné trucování se nekonalo no a v noci klasika, mít v tomto hicu na sobě nalepeného ještě sphynxe je fakt úžasné Very Happy
Takže u nás péče o kočičáky zbytkem rodiny je úplně v pohodě, ovšem určitě má na tom obrovský podíl to, že jsou dva a tak si v mnoha ohledech vystačí sami, poněvadž jak ti spolu blbnou, to by bylo na moc dlouhé povídání... Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 21:44:25
Odpovědět s citátem

No, opět zajímavé téma Laughing

Teď už pro změnu nejezdíme vůbec nikam - a když už, tak zásadně jako cirkus na kolečkách - kocour, pes + příslušenství a jede se. Příslušenství samozřejmě zabírá celý kufr, takže nejezdíme nikam daleko Wink

Damián je velký závislák a když jsem déle jak pár hodin z domu, vříská jak na lesích. Je to logické, od malička jsme intenzivně s ním 24 hodin denně, na což si samozřejmě zvykl. Lépe snáší když nejsme doma, když je doma i pesan - to přijdu domů a neslyším řev, ale čekám, až se ti dva ochrapové vyhrabou z pelechů.

Na straně druhé - zase takový problém s tím nemám, alespoň mám výmluvu, proč "nemůžu" z domu Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 21:48:41
Odpovědět s citátem

Hm, tak ty doby, kdy jsme popadli kočičí výbavu, které byl plný kufr octávie combi a na zadním sedadle se skromně rděl jeden malý kufřík pro nás oba, ty už jsou jaksi minulostí... Při deseti kouscích + psu nemám šanci někam vypadnout, hlídat takovou smečku už mi nikdo nebude Sad . Mám, co jsem chtěla Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 21:48:55
Odpovědět s citátem

Jen doplním - hlídání u nás nepřichází v úvahu, jelikož Damián když chce, tak je neuchopitelný. Doma mám přezdívku, díky Damiánovi, "želva". Jelikož jsem oproti němu pomalá.

Takže při otevírání dveří, skříní, a čehokoli si musím dávat velký pozor. A na to nikdo z mých blízkých není zvyklý, takže bych trnula strachy, kde se Damián zrovna nachází. Jo a schovávat se, to samozřejmě zbožňuje. Nejlépe, když ho celá rodina hledáme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 21:52:06
Odpovědět s citátem

echm... tak mě jen napadá... Tatiano, jak často vy teď jezdíte na dovolenou? Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 22:03:56
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
echm... tak mě jen napadá... Tatiano, jak často vy teď jezdíte na dovolenou? Laughing


Silvie, zmiňovala jsem to v jiném vláknu-nejezdíme, nejde to, no Crying or Very sad - i když bych někdy docela ráda.

Já občas vyrazím na 2 dny někam na výstavu a o náš zvěřinec se postará manžel, nikomu jinému své lásky nesvěřím. Zvířata jsou obstarána vzorově, včetně čistých kadibudek, ale ten chlíveček v bytě, když se vrátím Evil or Very Mad - ten na mně počká. Jsem ale zticha, taky by mi mohl říct, ať teda sedím doma na zadku, když se mi to nelíbí. Holt si pak víc zauklízím.

To je taky další rub chovatelství, dovolená de facto neexistuje.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2010 13:35:14
Odpovědět s citátem

Já nikde nebyla 11 let, tedy krom dvou krátkých výletů do zahraničí pro kočky. Ale zase už hromadu let žiju na vesnici, nedávno jsme se přestěhovali do domu kousek od Křivoklátu, je to uprostřed lesů, pracuju taky z domu, takže si při troše fantazie můžu připadat jako permanentně na dovolené, i když kočky, rodina a dům jsou zápřah na 7 dnů v týdnu, vždycky si urvu nějaký čas na relaxační aktivity, výlety do okolí a tak. Ale chybí mi moře....to jo Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Sphynx sám doma
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 14:48:28
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Samotnému je i člověku smutno, natož závisláckému sphynxovi.


Ahoj. Já jsem samozřejmě také upracovaná. Ale zdá se, že moje 6 měs. sphynxí kočička je s tím v pohodě. Sice také spěchám hned domů k ní, ale je vidno, že celý den prospí. Protože když přijdu domů, tak mě přivítá jemným mňoukáním, pak se protáhne, jde si zaškrábat na svůj lezící strom a jde se mnou řádit. Běhá po bytě jak šílená a nosí papírky a chce, abych jí je házela - třeba 3 hodiny v kuse. Tak snad jí to vydržíSmile. Než pojedu na delší dovolenou, tak bych jí chtěla pořídit kamarádku:-).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blacky



Založen: 30.09.2014
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Sphynx sám doma
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2014 16:40:29
Odpovědět s citátem

Ahojky,

máme doma 10 dní 3 měsíčního kocourka yodu. Smile Sám je doma během doby, kdy jsme v práci. Tj.cca 7-16 hod. Zvládá to dobře. Ráno sice musím dávat pozor, aby nešel se mnou ,ale pak evidentně spí a až když sliší klíče ve dveřích, tak příběhne, "vynadá mi", ale hned mi skočí za krk a začne se tulit. Myslím, že to zvládá dobře.
_________________
Yoda kocourek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top