Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Váha britské kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenista



Založen: 13.03.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

Předmět: Váha britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2005 23:33:42
Odpovědět s citátem

Jsme nezkušení chovatelé, kteří se chystají pořídit si britskou kočku. Rádi bychom aby nám vyrostla opravdu velká. Poradí někdo kolik by měla vážit na 13 týdnech, kdy si ji budeme brát od chovatele? Popřípadě můžete i nabídnout kotě (zašlete foto na uvedeny email)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re:váha britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 20:49:41
Odpovědět s citátem

nevím, jestli se tak liší váha koťat ve 13 týdnech obecně, ale asi by bylo nejlépe vybrat největší a nejsilnější koťátko vrhu, pokud možno kocourka -jsou větší než kočičky-a jestli se nepletu ,tak po kastraci to mohou být opravdu pěkní mackové.Asi by nebylo naškodu se ptát i po velikosti rodičů.Tolik jen zcela laický názor, odborný chovatel by asi poradil líp.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Váha britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 7:48:54
Odpovědět s citátem

Jsem chovatelka britských koček a musím říci, že se nedá podle váhy kotěte při odběru odhadnout jak velká kočka bude v dospělosti. Všechna koťata která ode mě jdou do nových rodin váží víceméně stejně (i když jsou i vyjímky) - kocourci mají tak 2 kg kočičky kolem 1,8 kg (+- 200g), přesto jsou v dospělosti mezi nimi velké rozdíly - kočičky mají 3-6 kg, kocouři 5-9 kg (asi největší je kocour Jaffa známý z těchto stránek). Spíš se dá odhadnout budoucí velikost podle telesné stavby koťátka - kotě které je už ve 13 týdnech poměrně dlouhé a na vyšších nohách bývá v dospělosti větší, než kotě, které působí jako chlupatá kulička a váží stejně. Taky se dívejte na rodiče - kupodivu jsem po letech chovu zjistila že kocourci bývají spíš po maminkách a kočičky po tatínkách, takže jestli chcete velkého kocoura měla by být velká a mohutná hlavně jeho matka. Pokud chcete vědět víc napište mi na e-mail z-luzinek@volny.cz.
Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Váha britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2006 20:13:02
Odpovědět s citátem

lenista napsal:
Jsme nezkušení chovatelé, kteří se chystají pořídit si britskou kočku. Rádi bychom aby nám vyrostla opravdu velká. Poradí někdo kolik by měla vážit na 13 týdnech, kdy si ji budeme brát od chovatele? Popřípadě můžete i nabídnout kotě (zašlete foto na uvedeny email)



Já jsem si pořídila svého britského kocourka v pouhých 8týdnech(já vím,zní to hrozně) v té době neměl ani 1kg - teď má 14ms a je to nádherný, zatím nekastrovaný kocour, který váží 5,5kg. Smile ale všeobecně platí, vybrat si to nejmohutnější kotě, které se vám líbí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top