Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynx & výstavy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Výstavní úspěch
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2008 21:56:45
Odpovědět s citátem

Very Happy tak se jdem pochlubyt,
Georgetta vyhrála BIS,BEST OF BEST a celou Vánoční výstavu takže máme doma 3 poháry Cool Very Happy ani si neumíte představit jak jsem pyšná ještě pořád tomu nemůžu uvěřit Very Happy je to moje zlatíčko malé flekaté.Jsme tam byly jediný z ciziny a vyfoukly jsme jím vše. Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: Výstavní úspěch
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2008 22:15:02
Odpovědět s citátem

JUPÍÍÍÍÍÍ
Moc ti to přeju a gratuluju Very Happy ....a Žoržetce posílám ooobrovskou pusu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Výstavní úspěch
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2008 23:22:33
Odpovědět s citátem

Nero, supééééééér moc, moc Vám oběma gratulujem Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 1:02:33
Odpovědět s citátem

Taky blahopřejeme!!!!!!!!!!!!!!!§
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Výstavní úspěch
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 13:52:30
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Very Happy tak se jdem pochlubyt,
Georgetta vyhrála BIS,BEST OF BEST a celou Vánoční výstavu takže máme doma 3 poháry Cool Very Happy ani si neumíte představit jak jsem pyšná ještě pořád tomu nemůžu uvěřit Very Happy je to moje zlatíčko malé flekaté.Jsme tam byly jediný z ciziny a vyfoukly jsme jím vše. Very Happy




Moc vám i vaší nahatce gratuluji,také bych byla mooooc pyšná Very Happy Very Happy



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Výstavní úspěch
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 14:09:39
Odpovědět s citátem

My se také samozřejmě připojujeme ke gratulantům a své pozdravy směřujeme k trojnásobné vítězce Žoržetce i k její paničce. Very Happy
Romča + Basty + Napoleon
_________________
Romča+Basty+Napoleon+ Jolly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Výstavní úspěch
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 15:50:30
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Very Happy tak se jdem pochlubyt,
Georgetta vyhrála BIS,BEST OF BEST a celou Vánoční výstavu takže máme doma 3 poháry Cool Very Happy ani si neumíte představit jak jsem pyšná ještě pořád tomu nemůžu uvěřit Very Happy je to moje zlatíčko malé flekaté.Jsme tam byly jediný z ciziny a vyfoukly jsme jím vše. Very Happy


Tak to je nádherný výsledek - moc gratuluju k tak skvělé propagaci plemene a České republiky ! Držím palce i napříště.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Výstava koček Olomouc 5.-6.12-09
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2009 10:30:57
Odpovědět s citátem

Nebudete někdo teď o víkendu na výstavě v Olomouci? Já jen že zrovna jedu okolo, tak jestli tam nebude známá tvář Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2009 10:58:14
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo, já tam budu v sobotu odpoledne, ale bez Damiánka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Výstava Olomouc 6.12.
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2009 21:57:52
Odpovědět s citátem

Tak jsem zaskočil nakouknout, z pozice návštěvníka - čumila, poněkud rozpačité dojmy, jaksi jsem nepochopil, co někteří vystavovatelé vlastně vystavovali a zač jsem vlastně platil, neboť v plno klecích nebyly kočky ani vidět, co se konkrétně sphynxů týká, tak až na jednoho všichni v kukaních, které měly vchody otočené od procházejících návštěvníků, některé pro jistotu přikryté. Tak jsme s manželkou konstatovali, že kočičí kukaň jsme si mohli prohlédnout ve zverimexu zadarmo.

Ovšem některé kočeny, radost pohledět Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Výstava Olomouc 6.12.
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 9:52:37
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak jsem zaskočil nakouknout, z pozice návštěvníka - čumila, poněkud rozpačité dojmy, jaksi jsem nepochopil, co někteří vystavovatelé vlastně vystavovali a zač jsem vlastně platil, neboť v plno klecích nebyly kočky ani vidět, co se konkrétně sphynxů týká, tak až na jednoho všichni v kukaních, které měly vchody otočené od procházejících návštěvníků, některé pro jistotu přikryté. Tak jsme s manželkou konstatovali, že kočičí kukaň jsme si mohli prohlédnout ve zverimexu zadarmo.

Ovšem některé kočeny, radost pohledět Smile


Vystavovatelé vystavují z různých pohnutek. Jenda z nich je třeba pouhá nutná chovnost - takže důvod účasti na výstavě není ukazování zvířete divákům. Rizika na výstavě / přenos nemocí / jsou opravdu poměrně značná. Takže každý se snaží si zvíře chránit. Návštěvníci jdou od klece ke kleci a osahávají kočky jednu po druhé , píchají do koček a pod.. Posuzovatel si stokrát za den vydezinfikuje ruce - ale návštěvník? Ten si myslí, že může za svých několik desítek korun sahat na kočky či rušit je ve spaní jak se mu zlíbí. Takže se nedivte proč kukaně - navíc je už docela zima a naháč potřebuje teploto - další důvod proč kukaňě, navíc některé kočky jou plaché - nemají rády davy vřeštících dětiček či halekající návštěvníky. Prostě najdeme mnoho důvodů proč kukaně otočené od diváků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 10:14:55
Odpovědět s citátem

for Jana:

Aby nedošlo k omylu, já se nedivím jako majitel koček, to uvedené důvody zcela chápu, já se divím jako návštěvník, který si jde prohlédnout kočky na výstavu, kdy předpokládám, že se na výstavě jaksi vystavuje Very Happy To mi pak z pozice "návštěvníka" smysl výstavy jaksi uniká, neboť návštěvníka který si jde prohlédnout kočky, chovatelovy důvody proč tam vůbec leze, nejenže nezajímají, ale ani je vůbec nezná. To je jako bych šel do muzea, kde budou mít exponáty přikryté prostěradly s vysvětlením, že by se na ně mohlo prášit, nebo by taky mohli mít v zoo před klecí staženou roletu.
Znova opakuji, mluvím jako návštěvník výstavy. Už to tu někde bylo omíláno, že výstavy jsou jakousi přehlídkou krásy, kde se jde chovatel jaksi ukázat, jaké má doma poklady, no, když ale nejsou vidět, to pak ty přikryté klece, ovšem patřičně ověnčené tituly, působí přinejmenším komicky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 10:33:40
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Jana:

Aby nedošlo k omylu, já se nedivím jako majitel koček, já se divím jako návštěvník, který si jde prohlédnout kočky na výstavu, kdy předpokládám, že se na výstavě jaksi vystavuje Very Happy To mi pak z pozice "návštěvníka" smysl výstavy jaksi uniká, neboť návštěvníka který si jde prohlédnout kočky, chovatelovy důvody proč tam vůbec leze, nejenže nezajímají, ale ani je vůbec nezná. To je jako bych šel do muzea, kde budou mít exponáty přikryté prostěradly s vysvětlením, že by se na ně mohlo prášit, nebo by taky mohli mít v zoo před klecí staženou roletu.
Znova opakuji, mluvím jako návštěvník výstavy. Už to tu někde bylo omíláno, že výstavy jsou jakousi přehlídkou krásy, kde se jde chovatel jaksi ukázat, jaké má doma poklady, no, když ale nejsou vidět, to pak ty přikryté klece, ovšem patřičně ověnčené tituly, působí přinejmenším komicky Wink


Zrovna ZOO je zářný příklad. Ne všechna zvířata člověk vidí - buď jsou zalezlá že je horko, nebo zima. V Plzni jsou velké výběhy a např. opičky jsou na stomě v budce a tak si člověk mnohdy jen přečte, cože tam je Laughing pokud tedy nemá s sebou dalekohled. Nikdo nepíchá do lva aby se pohnul - a pokud ano, tak naposledy Laughing Pokud je návštěvník tak lačný vidět to či ono zvíře/ kočku, má možnost si počkat a okukovat při posuzování - z patřičné vzdálenoti - nebo si počkat na BIS - kde uvidí onu přehlídku krásy. Ale návštěvník si myslí, že po o prolítně výstavu - uvidí a píchne do všech koček a na kafe je už zase doma. Prostě kdo má opravdu zájem, tak si udělá čas, počká až kočka vyleze z budky - probudí se, obejde halu několikrát - vrátí se k tomu co ho zajímá,, půjde na posuzování - prohodí řeč s majeitelem - jsou i ochoní kočku ukázat - vytáhnout. Bohužel návštěvníci jsou neukáznění a proto ona opatření vystavovatelů, návštěvník myslí že výstava živých zvířat je výstava exponátů za sklem, že jejich Mařenka má svaté právo umatlanýma ručkama pohladit tu bílou čičinu, kterou majitel upravoval několik hodi a když mu chovatel řekne že ne, je ještě uražený. Mimochodem osobně nejezdím na výstavu kvůli divákům, ale pokud někdo projeví zájem umožním mu podívat se - je to prostě i o komunikaci Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Výstava Olomouc
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 11:35:32
Odpovědět s citátem

Hezký den všem, musím na 100% souhlasit, co napsala Jana.

I jako návštěvník musím počítat s tím, že kočka je prostě svá a pokud se jí zrovna chce, tak bude zalezlá. Mimochodem, já na výstavě byla v sobotu a i když zrovna ty "kousky", na které jsem byla zvědavá, měly buďto těžkou půlnoc, popř. byly zavrtaní do pelíšku, nedá se nic dělat. Toto musí akceptovat všichni návštěvníci a přirovnání k ZOO je více než trefné.

A jak psala Jana - není problém chovatele požádat o předvedení jeho mazlíka. Pokud ho ve vší slušnosti požádám, určitě se nikdo zlobit nebude a v rámci možností vyhoví.

Osobně mně bylo těch kočen líto a vůbec se jim nedivím, že byly zalezlé. Já bych zalezla taky. Možná je to jen můj dojem, všehovšudy jsem byla na čtyřech výstavách, ale přijdou mi tam (v Olomouci) klece nacpané vedle sebe, malé uličky, mraky lidí... Já bych tam vystavovat nešla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 11:47:50
Odpovědět s citátem

Možná by jen chtělo pořádně číst co píšu Wink Nemám nic proti zalezlé či spící kočce, vždyť je to přirozené a pokud kočena chrní, ani by mě nenapadlo chtít po majiteli, aby ji budil, ale otočené kukaně a klece dokonce zakryté tak, aby nic nemohlo být vidět, to mi přijde vůči návštěvníkům nefér.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 11:57:13
Odpovědět s citátem

No, být na výstavě v Olomouci, tak tu kukaň taky otočím, popř. zakryju. Nezasklené klece, kdy do klece může kdokoli cokoli hodit, popř. protáhnout, hulákání návštěvníků na kočky, protahování ruky / prstů do klece... i koneckonců průvan, chlad... chápu, možná to je pro návštěvníky nefér, mít kočku schovanou, ale srdečně by mně to bylo jedno. Ostatně, proto na výstavy nechodíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:09:54
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
No, být na výstavě v Olomouci, tak tu kukaň taky otočím, popř. zakryju. Nezasklené klece, kdy do klece může kdokoli cokoli hodit, popř. protáhnout, hulákání návštěvníků na kočky, protahování ruky / prstů do klece... i koneckonců průvan, chlad... chápu, možná to je pro návštěvníky nefér, mít kočku schovanou, ale srdečně by mně to bylo jedno. Ostatně, proto na výstavy nechodíme.


No, tak to se divím, že tam někoho ty kočky vůbec napadne tahat Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:18:50
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Možná by jen chtělo pořádně číst co píšu Wink Nemám nic proti zalezlé či spící kočce, vždyť je to přirozené a pokud kočena chrní, ani by mě nenapadlo chtít po majiteli, aby ji budil, ale otočené kukaně a klece dokonce zakryté tak, aby nic nemohlo být vidět, to mi přijde vůči návštěvníkům nefér.


Měla jsem tenhle víkend v Rakousku kočenku, která dlouho nikde nebyla. Neměla jsem kukaň a tak si vlezla pod záclonku. Dala jsem jí tam pelíšek a byla spokojená - diváci nic neviděli. Naštěstí v Rakousku to nejsou davy Laughing
Otočené kukaně jsou kvůli neukázněným divákům. Kamarádka dává na klece sítě ze všech sttran a neposedné prsty rozmazlenýh detiček i dospělých pod ně stejně strkají umatlaný ruce a snaží se do kočky píchnout - to člověk neví, jak kočku mnohdy ochránit - rodičům to většinou nedocvakne a navíc si zaplatili a tak proč by si nesáhli. A jak jsem psala - někdo jede povinně uchovnit a ne ukazovst kočku davům, někdo jede soutěžit a ne ............. osobně neznám nikoho, kdo tam jede ukazovat kočku veřejnosti. Pokud divák chce může si počkat na BIS a dívat se. A jestli je to úplně fér - asi není, ale co v životě je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:20:00
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Silvie OK napsal:
No, být na výstavě v Olomouci, tak tu kukaň taky otočím, popř. zakryju. Nezasklené klece, kdy do klece může kdokoli cokoli hodit, popř. protáhnout, hulákání návštěvníků na kočky, protahování ruky / prstů do klece... i koneckonců průvan, chlad... chápu, možná to je pro návštěvníky nefér, mít kočku schovanou, ale srdečně by mně to bylo jedno. Ostatně, proto na výstavy nechodíme.


No, tak to se divím, že tam někoho ty kočky vůbec napadne tahat Very Happy


No, a to je právě ono... kdo nemusí a nepotřebuje (my), tak tam nejezdí... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:20:48
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Silvie OK napsal:
No, být na výstavě v Olomouci, tak tu kukaň taky otočím, popř. zakryju. Nezasklené klece, kdy do klece může kdokoli cokoli hodit, popř. protáhnout, hulákání návštěvníků na kočky, protahování ruky / prstů do klece... i koneckonců průvan, chlad... chápu, možná to je pro návštěvníky nefér, mít kočku schovanou, ale srdečně by mně to bylo jedno. Ostatně, proto na výstavy nechodíme.


No, tak to se divím, že tam někoho ty kočky vůbec napadne tahat Very Happy


Vystavovatel jede soutěžit, nechat si posoudit kočku, uchovnit, vyhrát, posbírat body do různých soutěží a pod - tak to vidí vystavovatel Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:27:26
Odpovědět s citátem

A já psal jak to vidí návštěvník, je to těžké pochopit? A jen jsem se trochu zamyslel nad pojmem výstava a když se něco vystavuje, obvykle je na to vidět Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:36:30
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
A já psal jak to vidí návštěvník, je to těžké pochopit? A jen jsem se trochu zamyslel nad pojmem výstava a když se něco vystavuje, obvykle je na to vidět Laughing


Divák má mnoho možností vidět - 1/posouzení - může přihlížet, 2/ BIS - může sledovat celou závěrečnou soutěž krásy, 3/ otočené kukaně nemají všichni, 4/ ti co je mají otočené s těmi je někdy možné promluvit.
O tmhle víkendu v Rakousku nám diváci lezli po i zádech - ne obrazně Laughing Neustále byli v prostotu pro chovatele - jejich drzost je někdy bezbřehá - takže mnozí najdou i jiné cesty jak vidět Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:43:46
Odpovědět s citátem

Když jsou diváci drzí, dětičky vřeštící a umatlané, nebylo by to lepší bez nich? Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 12:48:19
Odpovědět s citátem

Zkoušeli jste někdo dávat na strany klece plexisklo?
Ono pak ti s prominutím ,,malí haranti" mají smůlu,přes plexi si nesáhnou..jenom vidím trošku problém v nejednotné velikosti klecí.To aby člověk měl těch plexi celej kamion.
Jinak výstavu jsem navštívila v Kongresu v Praze,a tam mi to přišlo docela fajn-i když bylo dost lidí,klece byly inteligentní se sklem.
Akorát teď snad co bude ve Stromovce budou zas ty drátěnky ,,pro holuby".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 13:17:47
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Když jsou diváci drzí, dětičky vřeštící a umatlané, nebylo by to lepší bez nich? Laughing


Bylo, ale diváci jsou " nutní " pro po pořadatele výstavy kvůli penízkům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 14:54:43
Odpovědět s citátem

Plexi jsem měla, ale bylo neskladné. Teď máme igelit, průhledný, přes který se dá i fotit.
Ve Stromovce jsou klece se sklem, jen jsou tochu nižší. Také mají širší mříže a některé hubené kočky prolezou. Tak bacha Very Happy
Naše nahatka je modelka. Jak vidí foťák, hned pozuje. Já ale nadšená z lidí taky nejsem. Zvláště nesnáším, když čekám na posouzení a jdou diváci a začnou na kočky sahat a hladit je. Kočka je už tak vystreslá a lidi se ani neptají. To kolikrát ani nestíháte diváky usměrńovat. Zvláště na nahaté by sahali. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 15:12:11
Odpovědět s citátem

Možná by to pro ty méně chápavé návštěvníky chtělo hned u vchodu velikou ceduli "Na kočky nesahat pod pokutou 1000,-Kč, pohlazení možné jen se souhlasem majitele" Laughing S lidma to někdy po dobrém nejde.
Ale divím se, že to s tím plexisklem není takový standard - již jako součást klece, vždyť je to dobré nejen kvůli tomu neukázněnému strkání prstíků do klece, ale i průvanu a hlavně asi bude menší riziko, že někdo naprská na kočeny nějaké ty viry.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 15:35:39
Odpovědět s citátem

Oldo ono je o těžké. Já to vidím i z druhé strany pořadatele výstavy. představte si, jak jsou klece skladovány, jak se s nimi manipuluje, jak si je různé ZO půjčují. Plexi dost praská a je drahé. Naše ZO nakoupila nové klece a už jsme mysleli i na normy EU, aby se nemuseli později předělávat. Podle mně, jsou nejhorší klece dřevěné. Jsou plesnivé, naáklé pachy, označkované a špatně vydezinfikovatelné. Na jedné výstavě se dřevěnýma klecema kočky docela dost řádily. Klece hodně smrděly. Cool
K těm dětem, nejlepší je,když si u vchodu koupí mávátko a pak projedou všechny klece. A bohužel to samé dělají posuzovatelé. Ruce si každou chvíli dezinfikují, ale ta mávátka, co strkají do pusy každé kočce, už ne. Je to těký Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 19:14:37
Odpovědět s citátem

Divák má mnoho možností vidět - 1/posouzení - může přihlížet, 2/ BIS - může sledovat celou závěrečnou soutěž krásy, 3/ otočené kukaně nemají všichni, 4/ ti co je mají otočené s těmi je někdy možné promluvit.
O tmhle víkendu v Rakousku nám diváci lezli po i zádech - ne obrazně Laughing Neustále byli v prostotu pro chovatele - jejich drzost je někdy bezbřehá - takže mnozí najdou i jiné cesty jak vidět Laughing Laughing[/quote]


S tou neukázněností a drzostí možná ano, ale to by pak možná bylo vhodné, aby při koupi vstupenek dostal návštěvník i nějaký malý letáček s jednoduchými instrukcemi. Je tam někde jako v zoo nápis NESAHAT na klece, nekrmte kočky,....?? Já nevím. Jako někomu, kdo si jde koupit lístek na výstavu kočiček a pak tam nic nevidí - chtěla bych vrátit peníze, .....i když Vaše důvody ze stran chovatelů chápu, ale zkuste se vžít i do toho ukázněného návštěvníka. Neukázněné bych hned vyhostila ven Twisted Evil . A navíc, myslíte, že normální návštěvník ví, jak to chodí? Že je nějaké 1)posouzení, 2) BIS,......
Pokud není žádná snaha ze strany pořadatelů návštěvníky usměrňovat, tak to je potom těžko. Lidé jsou všeobecně čím dál drzejší, ale pokud nejsou určeny nějaké mantinely jak pro návštěvníky, tak pro chovatele - asi to nikam nepovede a chovatelé se budou rozčilovat nad drzostí a neukázněností návštěvníků a dělat příslušná opatření a slušný návštevník téměř nic neuvidí Sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 20:34:41
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Laughing Laughing

S tou neukázněností a drzostí možná ano, ale to by pak možná bylo vhodné, aby při koupi vstupenek dostal návštěvník i nějaký malý letáček s jednoduchými instrukcemi. Je tam někde jako v zoo nápis NESAHAT na klece, nekrmte kočky,....?? Já nevím. Jako někomu, kdo si jde koupit lístek na výstavu kočiček a pak tam nic nevidí - chtěla bych vrátit peníze, .....i když Vaše důvody ze stran chovatelů chápu, ale zkuste se vžít i do toho ukázněného návštěvníka. Neukázněné bych hned vyhostila ven Twisted Evil . A navíc, myslíte, že normální návštěvník ví, jak to chodí? Že je nějaké 1)posouzení, 2) BIS,......
Pokud není žádná snaha ze strany pořadatelů návštěvníky usměrňovat, tak to je potom těžko. Lidé jsou všeobecně čím dál drzejší, ale pokud nejsou určeny nějaké mantinely jak pro návštěvníky, tak pro chovatele - asi to nikam nepovede a chovatelé se budou rozčilovat nad drzostí a neukázněností návštěvníků a dělat příslušná opatření a slušný návštevník téměř nic neuvidí Sad[/quote]

dobrý večer všem,
Každý slušný návštěvník na požádání od chovatele kočku vidí a každý slušný chovatel si může dát na klec cedulku se slovy:"prosím nerušte kočku klepáním na klec a šťoucháním".
Jak Olda rád říká:"všechno je v lidech". Viďte Oldo.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (22x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
6
Pojištění koček (17x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top