Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynx & výstavy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 20:43:22
Odpovědět s citátem

Přesně tak, Hanko Smile Ovšem v tomto případě si myslím, že trocha osvěty a instrukcí návštěvníkům ze strany pořadatelů, co a jak a jak se chovat, by neuškodila, neboť ne každý má doma kočku a ne každý je chovatel. Starost o návštěvníka výstavy, tedy platícího klienta, by neměla končit prodáním vstupenky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 20:50:45
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Přesně tak, Hanko Smile Ovšem v tomto případě si myslím, že trocha osvěty a instrukcí návštěvníkům ze strany pořadatelů, co a jak a jak se chovat, by neuškodila, neboť ne každý má doma kočku a ne každý je chovatel. Starost o návštěvníka výstavy, tedy platícího klienta, by neměla končit prodáním vstupenky.


Já ale s Vaším názorem nesouhlasím. Když se někdo neumí chovat, tak se nebude slušně chovat ani když bude mít od pořadatele písemný návod ke slušnému chování.
A to ani vystavovatel, který dá kočku do kukaně a kukaň otočí tak, aby do ní nebylo vidět.
Je to o kultuře každého jednotlivce.
Prostě, všchno je v lidech.
přeji hezký večer a gratuluji k novému přírustku!!
Hanka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 21:01:36
Odpovědět s citátem

No já to pochopil Hanko, nebojte Wink
Prostě mám názor jiný, jak povídám, ne každý má doma kočku a spousta lidí má zafixovaný dojem, že kočka je od toho, aby se hladila, tahala, mazlila a podobně, poněvadž je to kočka Laughing Jistě, u mnoha jedinců se jedná o nevychovanost a zde pomůže jediné, takového návštěvníka chytit za flígr a vyhodit, ale u většiny oněch návštěvníků jde jen a jen o to, že mají názor, že se kočka jakožto domácí mazlíček tahá a hladí. Ne každý návštěvník je odborník přes kočky.

PS: Když může mít mikrovlnka v návodu "není určeno pro sušení koček", může být i na výstavě upozorňující cedulka na kleci "Prosím nehladit a nerušit". Každému je jasné které doporučení je více k věci Wink I to je kultura...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 21:08:48
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No já to pochopil Hanko, nebojte Wink
Prostě mám názor jiný, jak povídám, ne každý má doma kočku a spousta lidí má zafixovaný dojem, že kočka je od toho, aby se hladila, tahala, mazlila a podobně, poněvadž je to kočka Laughing Jistě, u mnoha jedinců se jedná o nevychovanost a zde pomůže jediné, takového návštěvníka chytit za flígr a vyhodit, ale u většiny oněch návštěvníků jde jen a jen o to, že mají názor, že se kočka jakožto domácí mazlíček tahá a hladí. Ne každý návštěvník je odborník přes kočky.


Oldo, na to abych měla slušné vychování, nemusím být odborník přes kočky. To mne naučili moji rodiče. Když přijdu na ulici k cizímu psu, tak se také nejdříve zeptám zda si ho můžu pohladit. A když přidu do galerie na výstavu, tak mne také nenapadne osahávat vystavované předměty.
Je to prostě věc, na které se pravděpodobně neshodneme. Ale myslím, že na jednom ano. Vystavovatelé by neměli otáčet kukaně s vystavovanými kočkami tak, aby na kočky nebylo vidět.
přeji hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 21:16:26
Odpovědět s citátem

Hanko, ale já psal na začátku právě o těch otočených kukaních a přikrytých klecích, o ničem jiném Wink
Někdy tu mívám pocit, že člověk něco napíše, ale každému se pak na monitoru objeví něco jiného Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 21:29:39
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Hanko, ale já psal na začátku právě o těch otočených kukaních a přikrytých klecích, o ničem jiném Wink
Někdy tu mívám pocit, že člověk něco napíše, ale každému se pak na monitoru objeví něco jiného Laughing


ale ne, Oldo. Já jsem přece psala, že každý slušný návštěvník může požádat chovatele a kočku uvidí. Já myslím že se nám na monitoru objevují správné věci.
A to už si vůbec nemyslím si, že "všichni" měli kočky v kukaních. Ale pravda je, že jsem tam nebyla.
přeji krásný večer

HB Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 8:41:01
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
fofo177 napsal:
Přesně tak, Hanko Smile Ovšem v tomto případě si myslím, že trocha osvěty a instrukcí návštěvníkům ze strany pořadatelů, co a jak a jak se chovat, by neuškodila, neboť ne každý má doma kočku a ne každý je chovatel. Starost o návštěvníka výstavy, tedy platícího klienta, by neměla končit prodáním vstupenky.


Já ale s Vaším názorem nesouhlasím. Když se někdo neumí chovat, tak se nebude slušně chovat ani když bude mít od pořadatele písemný návod ke slušnému chování.
A to ani vystavovatel, který dá kočku do kukaně a kukaň otočí tak, aby do ní nebylo vidět.
Je to o kultuře každého jednotlivce.
Prostě, všchno je v lidech.
přeji hezký večer a gratuluji k novému přírustku!!
Hanka Very Happy


Hanko, já s Vaším názorem také nesouhlasím. Dnešní kultura je bohužel taková, že se slušným vychováním v rodině asi nelze moc počítat, jelikož místo rodičů vychovává televize, počítač, bojové hry apod. Ne všude, ale obávám se, že většinou ano.
Já zastávám názor ten, že kde nejsou určena žádná pravidla, nemůžeme ani očekávat, že se nějaká budou dodržovat! Pak to vede pouze k tomu, že se dělají opatření jako zakrývání klecí, otáčení kukaní,.....proč by si měli vystavovatelé dávat na klece cedulky sami? Zrovna tohle dle měho mínění spadá pod organizátory akce, kteří ji pořádají. A navíc si myslím, že pokud by se vyrobilo např. 5ks nějakých větších cedulí s těmito informacemi - a)nesahat na kočky, pouze po dohodě s majitelem, b) nekrmit, c) nechovat se hlučně,......které by se rozmístili po hale, ke všemu tomu chystání okolo výstavy už by toto byla jen drobnost.
Vyšlo by to rozhodně levněji, než nějaká plexiskla, která navíc praskají a bylo by to na x let. Jenže já tady nevidím ani žádnou snahu něco zlepšit, i když vím, že to rozhodně nestojí na jednom člověku a muselo by se to schvalovat někde na schůzi atd., ale proč to rovnou zavrhovat, když ještě nikdo nezkusil udělat nějaká opatření ke zlepšení chování neukázněných návštěvníků. Mě by se obrácené kukaně nelíbily ani trošku, ale ze strany chovatelů se také nelze divit! Rolling Eyes
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 9:46:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den vespolek,

přidám se se svým názorem. Když jdu na výstavu koček, tak si samozřejmě prohlídnu jednotivé klece, ale hlavně tam jdu se podívat na posuzování, kde kočičky uvidím v plné kráse, jak je asistentky ukazují porotě i divákům. To si myslím, že je výstava koček. Ty, co jsou v klecích, odpočívají a mají právo na klid dle uvážení majitele. Poté, co proběhne posuzování a mně se nějaká kočička zalíbí, najdu si její klec a dám se s majitelem do řeči. Kočkaři mají plno společných témat. Pokud je kočička vzhůru a je komunikativní, většinou se mi majitel nabídne sám, že si můžu kočičku pohladit.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 10:00:31
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Dobrý den vespolek,

přidám se se svým názorem. Když jdu na výstavu koček, tak si samozřejmě prohlídnu jednotivé klece, ale hlavně tam jdu se podívat na posuzování, kde kočičky uvidím v plné kráse, jak je asistentky ukazují porotě i divákům. To si myslím, že je výstava koček. Ty, co jsou v klecích, odpočívají a mají právo na klid dle uvážení majitele. Poté, co proběhne posuzování a mně se nějaká kočička zalíbí, najdu si její klec a dám se s majitelem do řeči. Kočkaři mají plno společných témat. Pokud je kočička vzhůru a je komunikativní, většinou se mi majitel nabídne sám, že si můžu kočičku pohladit.


Ano, přesně - s tím nemám sebemenší problém. Budete ten vzorný návštěvník!!! Ale v jiných případech?? Prostě neexistuje nic, co by tu druhou stranu (tedy ty neukázněné návštěvníky) alespoň trošku usměrnilo. Protože asi těžko ovlivníte to, že tam budou chodit jen lidé, kteří to mají v hlavě tak skvěle srovnáno jako VY Crying or Very sad
Děti už od přirozenosti budou vrtat a různě šťouchat, aby dosáhly svého a pokud ani rodiče neuvidí žádné varování, tak se prostě nemůžeme potom ani pozastavovat nad tím, že chovatelé mají otočné kukaně přesně naopak, než by měly být. A ještě něco, pokud nebudu znalá výstavního provozu, težko někde budu čekat na posuzovnání. Zrovna bych si to prošla kolem klecí, jen s tím rozdílem, že bych do žádné čičiny nedloubala. Netuším, kolik bych toho při té frekvenci zrovna v Olomouci u posuzování viděla. Jen dav lidí, kteří jsou hned u zábran??
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 10:03:08
Odpovědět s citátem

Než jsem se poznala s Janou, která mi ukázala kouzlo výstav z pohledu vystavovatele, chodila jsem na ně občas coby návštěvník, takže dnes znám oba pohledy.

Z pohledu návštěvníka jsem byla leckdy zklamaná, protože jsem toho moc neviděla. Že existuje nějaká BISka a takové ty věci kolem, to jsem vůbec netušila. Zdálo se mi to nezajímavé, zdlouhavé, chtěla jsem jen vidět kočky, plemena, která jsem neznala a o kterých jsem třeba někde četla. Často jsem neviděla nic. Kočky byly zalezlé, v kukaních, leckde přímo zazáclonkované tak, že nebylo vidět ani chlup. Výstavou jsem prolítla během necelé hodiny a většinou s konstatováním, že to byly vyhozené peníze, jsme odešli. Nad ničím dalším jsem nepřemýšlela.

Pak mě Jana vzala na pár výstav. Nejdřív jsem byla jen "na čumendu", posléze jsem se rozhodla sama vystavovat. A náhle vše vypadalo úplně, ale úplně jinak.

Jednak jsem pochopila, co někteří na výstavách vidí-ten adrenalin, jestli ta moje vyhraje nebo ne-ta radost, když má koťata vyhrála BISku, to je prostě NĚCO, to se musí zažít. Ví to každý, jehož zvíře někdy vyhrálo nebo dokonce pravidelně vyhrává. A také jsem pochopila ta opatření, která někteří chovatelé dělají, aby jejich miláčkové přežili výstavu s co nejmenší újmou.

Jsou kočky - exhibicionistky - které si to užívají a umí se předvádět, jako kdyby věděly, že jsou krásné a vychutnávají si obdiv návštěvníků i posuzovatelů. Umí vzít za srdce i při posuzování, jako Pepíček Jany-to se prostě musí vidět. Jsou v pohodě i v kleci, neschovávají se, chovají se jako doma. Tam není důvod dávat jim kukaně, stejně by v nich nebyly, protože obdiv a pozornost návštěvníků jim evidentně dělá dobře. Stačí otevřený pelíšek, kam se stočí, když jsou unavené. Ono pózovat cca 8 hodin je vyčerpávající. Těch ale není moc.

Většina koček si výstavu příliš neužívá, jako třeba můj Claudius. Dle jeho názoru byly výstavy z mé strany na něj sprostý podraz Wink (Také už po získání 3. CAC s ním nikam jezdit nebudu. To nám stačí, na víc on stejně nemá.) Tyhle kočky se samy moc nepředvádí a jsou rády, když je kolem nich rozruchu co nejméně a mohou si někam zalézt, kde nejsou nikomu na očích. Kukaň je pro ně ideální řešení.

No a některé přímo zešílí a chovají se jako líté šelmy, že jsou třeba i diskvalifikované, byť měly ty největší ambice. Třeba ucítí něco, co se jim prudce nelíbí-pach jiného kocoura, nepříjemnou voňavku někoho, toho může být víc, co kočku rozruší, že se začne chovat nepředvídatelně. I s tím je třeba počítat.

Především jsem si ale jako vystavovatel uvědomila, že své miláčky musím chránit. Já vozím na výstavy průhlednou fólii, kterou v případě, že by klec neměla (plexi)sklo, můžu nainstalovat (prozatím vždy klece byly zepředu kryté-tam kde jsem byla já). Prostě nechci, aby mi každý na kočky sahal, strkal tam kde co, aby na ně prskal-nemám zájem si z výstavy přivézt domů nějaký "dáreček" v podobě virózy či plísně. Žádosti o pohlazení s úsměvem a omluvou, že kočka se bojí, zamítám. Téměř každý rodič si myslí, že jeho dítko má právo si kočku pohladit. Nemá. Já kdysi jako návštěvník také nemyslela na to, že můžu na kočku něco přenést, že ji můžu nakazit, že ji můžu stresovat.

Skutečně si myslím, že nějakých pár cedulí, které by návštěvníky upozorňovali, jak se mají chovat, by nebylo od věci. Nebo kdyby to bylo vytištěné na vstupence-zvířata nehladit, nekrmit, nechovat se hlučně.
Jenže stejně by se našli lidi, kterým by to bylo fuk. Zaplatili si a tak si budou dělat, co sami chtějí. Takže jediným řešením i do budoucnosti zůstane, aby každý vystavovatel svá zvířata ochraňoval dle svého. A návštěvník tak dál bude vidět místo koček kukaně a záclonky.

Ty výstavy nejsou pořádány kvůli návštěvníkům, ale kvůli chovatelům, kteří to především platí-na rozdíl od pár desetikorun, co zaplatí návštěvník, vystavovatele ta legrace přijde na hodně set peněz a leckdy na tisíce, tak proč by měl brát ohledy na jakási pofiderní práva návštěvníka na to, aby jeho kočku viděl, neřku-li aby si ji mohl dle libosti upatlanýma rukama hladit a přenášel tak na ni kde-co.

No a pro pořádající organizaci je zase každá kačka dobrá, proto je to i pro veřejnost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 8. 12. 2009 11:17:22, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 10:25:16
Odpovědět s citátem

Tatiano,
celý příspěvek se mi moc líbí, až no tohle:
Ty výstavy nejsou pořádány kvůli návštěvníkům, ale kvůli chovatelům, kteří to především platí-na rozdíl od pár desetikorun, co zaplatí návštěvník, vystavovatele ta legrace přijde na hodně set peněz a leckdy na tisíce, tak proč by měl brát ohledy na jakási pofiderní práva návštěvníka na to, aby jeho kočku viděl.
Když jsou to jen desetikoruny, tak proč tam ty návštěvníky vůbec pouštět? Já beru veškeré důvody od chovatele, ale já to teď posuzuji, jako návštěvník. Pokud tam budou cedule a přesto někdo (vždycky je to někdo) bude porušovat vytyčené mantinely, tak ho vykázat ven. Ale i s tím, že bude také uvedeno, nedodržování těchto instrukcí pod podmínkou okamžitého opuštění výstavy. Všechno beru a i ty kočičky, co jsou vystresované. Neříkám, když bude otočených 10 kukaní z celého počtu, ale ne, že se jdu podívat na kočky a uvidím z celého toho počtu možná jen těch 10 Confused . Znovu opakuji, že jako návštěvníkovi by se mi to nelíbilo ani trošku, ale ze stran chovatelů to chápu. Proto si myslím, že zavedení nějakého lehkého návodu, který by přispěl k oboustranné spokojenosti by nebylo na škodu, ale zároveň si nedělám žádné iluze. Rolling Eyes
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 11:06:31
Odpovědět s citátem

Já bych zkusila zase napsat ne z pohledu návštěvníka, ani vystavovatele, ale pořadatele.
Když pořádáte výstavu, počítáte každou korurnu. Pronájem prostor, posuzovatelé, stevardi, ubytování, pohoštění, poháry, ceny, veterinář a tak dále a tak dále. Co by asi tak stály cedule, aby je přečetl každý? Já jem nechala dceři udělat ceduli s názvem CHS velikosti jako popisné číslo domu. Stála cca 1.000Kč. A utrácet za cedule, které budou návštěvníci přehlížet, nebo si jich ani nevšimnou? Lidi jsou zvláštní. Když řeknu paní, že si nepřeju,aby hladila mojí kočku a ona jí stejně znova pohladí, myslíte, že jí zastaví nějaká cedule?
Vy napíšete, že se máme smířit s tím, že jsou lidi nevychovaní, že je vychovává televize ( což je docela smutný ne? ), tak si holt návštěvníci budou must zvyknout na to, že když se neumí chovat, neuvidí kočky.
Jak píše Tatiana, vystavovatel zaplatí nohem víc za to, že může kočku vystavit, návštěvník zaplatí 10Kč za to, že si bude dělat co chce?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 11:52:07
Odpovědět s citátem

Tak návštěvník nezaplatí 10,-Kč, ale více, konkrétně v Olomouci to bylo 60,- (a i kdyby zaplatil jednu jedinou korunu, je to stále platící návštěvník), ty cedule jistě nejsou na jedno použití, ale pořadatelé by je měli jaksi na furt, klece taky nekupují pokaždé nové, že výstavy nejsou pro návštěvníky, ale pro chovatele, tak to mě tedy fakt pobavilo - proč je tam tedy zvou a jmenuje se to výstava?, to že vystavovatele ta legrace přijde na hodně set peněz a leckdy na tisíce, tak proč by měl brát ohledy na jakási pofiderní práva návštěvníka na to, aby jeho kočku viděl, jak píše Tatiana - no to už je úplná demagogie, neboť se stále bavíme o VÝSTAVĚ, nikoliv uzavřené soutěži. Tak jak je vše o lidech, tak je každá akce a mezi to patří i výstava, O ORGANIZACI, když budu dělat bordel v kině, vyhodí mě, když budu dělat nepořádek v ZOO, vyhodí mě, když půjdu do Olomouce na výstavu kytek a budu si je tam trhat, vyhodí mě a ještě zaplatím pokutu. Já jsem slušný návštěvník, který se na výstavě chová tak jak má a ať se na mě nikdo nezlobí, pokud se někdo chová jinak, není moje věc a ani to není věc vystavovatele, ale věc pořadatele, aby si udělal pořádek (upozornění, cedulky, vyhazov z výstavy), kvůli několika neslušným lidem nevidím důvod koukat na přikryté klece. Když může šest pořadatelů trajdat po parkovišti kde stejně nemají co hlídat, může chodit jeden mezi klíckami a ty co se neumí chovat trochu usměrnit. Takže vážení chovatelé, nenadávejte na vřeštící a umatlané děti a návštěvníky dloubající do koček, ale na to, jak je ta či která výstava zorganizována, platíte za to nemalé peníze Wink No a k tomu že když požádám, chovatel mi kočku ukáže, tak tedy vážně nevím, co je pro kočičáka méně stresující, když bude kukaň otočená tak, aby jej mohli návštěvníci zhlédnout, nebo 5Ox za dopoledne jej na požádání budit a vytahovat (z důvodu otočené kukaně, nemyslím když si ji chce někdo prohlédnout celou).
Myslím, že již bylo řečeno vše Wink
Jinak si myslím že je dobře, že i když nemusíme mít stejné názory, tak že diskutujeme, vždyť kdyby všichni se vším a s každým souhlasili, byla by to nuda a nebylo by to normální Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 13:22:57
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já bych zkusila zase napsat ne z pohledu návštěvníka, ani vystavovatele, ale pořadatele.
Když pořádáte výstavu, počítáte každou korurnu. Pronájem prostor, posuzovatelé, stevardi, ubytování, pohoštění, poháry, ceny, veterinář a tak dále a tak dále. Co by asi tak stály cedule, aby je přečetl každý? Já jem nechala dceři udělat ceduli s názvem CHS velikosti jako popisné číslo domu. Stála cca 1.000Kč. A utrácet za cedule, které budou návštěvníci přehlížet, nebo si jich ani nevšimnou? Lidi jsou zvláštní. Když řeknu paní, že si nepřeju,aby hladila mojí kočku a ona jí stejně znova pohladí, myslíte, že jí zastaví nějaká cedule?
Vy napíšete, že se máme smířit s tím, že jsou lidi nevychovaní, že je vychovává televize ( což je docela smutný ne? ), tak si holt návštěvníci budou must zvyknout na to, že když se neumí chovat, neuvidí kočky.
Jak píše Tatiana, vystavovatel zaplatí nohem víc za to, že může kočku vystavit, návštěvník zaplatí 10Kč za to, že si bude dělat co chce?


Nepsala jsem jen o možnosti cedulí, ale třeba natištění letáčku ke vstupence,....stejně každému chovateli dáváte několik papírů s informace mi kolem výstavy,.....vůbec jsem nenapsala, že se máme smířit s tím, že jsou dnešní lidé nevychovaní - já jsem se s tím nesmířila a ani to dělat nehodlám, protože mě to rozčiluje, ale napsala jsem, že spíše nelze počítat se slušným vychováním a to je u mne rozdíl. A to, že píše pořadatel, že si tam platící návštěvník může za 10Kč dělat co chce, tak to je opravdu hodně smutné a o něčem to vypovídá. Za to, jak je to na výstavách zorganizováno nezodpovídá ani návštěvník, ani chovatel, ani veterinář, či posuzovatel, ale pouze organizátor. Zbytek napsal velmi výstižně Olda v předchozím příspěvku.
A kdyby někdo chtěl opět něco překrucovat, netvrdím, že organizátoři dělají nezáslužnou činnost. Je třeba zařídit a udělat spoustu věcí a to Vám nikdo jako organizátorům nebere a určitě to není nic lehkého a samo se to rozhodně neudělá, ale když to jde i všude jinde vymezit nějaká pravidla, proč to nejde i na výstavách koček?? Tím, co jste napsala, tak vím, že jako návštěvník na výstavu rozhodně nepůjdu, protože není žádný důvod. Na kukaně a zadělané klece se nepotřebuji jezdit někam dívat. A to, že chovatel zaplatí mnohem více, ano zaplatí a já to vím. Leč, jako slušného návštěvníka mě to vůbec nezajímá. Já jsem se přijela podívat na kočičky a ne probírat peněžní stránku výstavy. Jak píše Olda, řečeno bylo asi opravdu vše, ale opět asi k ničemu. Cool
Pěkný zbytek dne všem Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 15:36:45
Odpovědět s citátem

... musím se zastat názorů, které tady podle mě zastávají lidé,kteří sjezdili nejednu výstavu jak u nás tak v zahraničí. A je jedno jaké plemeno se v kleci vystavuje ...

Beru to tak, že ti co tady mají hlavně výtky navštívili velmi málo výstav a asi se žádné neúčastnili jako vystavovatelé.

Každou výstavu u nás organizuje jiná ZO tudíž každá je trochu v jiném duchu a s trochu jinými chybičkami ... záleží také na každém městě a vůbec na lidech (nezapomeňte že ZO jsou amatérské zájmové organizace a lidé to dělají při svých zaměstnáních, rodinách a chovu!).

Ovšem není ( a doufám že ani nebude ) úkolem organizátorů vychovávat populaci ( na to jsou rodiče a učitelé ) ale zajistit výstavu tak aby bylo vše posle stanov jak má být, abyto šlapalo podle programu, nebyly zmatky v posuzování a třeba aby byly provítěze poháry ... ač se to nezdá tak to není sranda!

Takže to malé co můžeme my vystavovatelé udělat je že se postaráme o naše vlastní kočky (v opačném případě by mohl být na výstavě přítomen "kočičí kadeřník"? když už se má starat organizace o vše ).

Není problém otevřít pusu a slušně se zeptat (jak už bylo chytře řečeno, na ulici se také neženu za psem a nehladím si ho bez dovolení a nebo v galerii nesundavámobraz abych si ho vynesla na lepší světlo ) chovatele zda je možné to či ono ... chovatel většinou odpoví kladně (ačkoliv se mi nelíbí že mi pomuchlají chlupatce ).

Nebo dát cedulku! To nás vystavovatele nezabije a organizátorům ušetří krapet nervy.

Takže klídek a třeba se Vám bude na příští výstavě líbit víc!
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 16:31:10
Odpovědět s citátem

já jsem v klídku Wink Celou dobu to píšu z pohledu náhodného návštěvníka, nikoli chovatele! Dokonce jsem i psala, že se chovatelům ani nedivím, protože tam chybí ještě jeden článek v řetězci, který by návštěvníky alespoň trošku usměrnil. Jinak s Vámi souhlasím. Veškeré výtky jsou psány ze strany návštěvníka a Vy píšete, že není problém se u každé klece zeptat, ale mě by se opravdu nechtělo Sad Já bych jako návštěvník výstavy chtěla vidět jen čičiny, na které jsem si zakoupila vstupenku a to mi moc umožněno nebude. Ptát se u každé druhé klece, můžete mi ji prosím ukázat,...to bych opravdu nedělala. A po pravdě, jak by se Vám líbilo, kdyby např. 50x za ten den se někdo zeptal a Vy musela 50x otáčet kukaň. Asi vůbec a o kočce nemluvě. Jinak opravdu v pohodě. Máte pravdu, že pořádat výstavy není jednoduchá věc a i to jsem psala. Moc dobře vím, že za výstavy jako chovatelé vynakládáte nemalé finanční částky, svůj čas,......jen jako návštěvník, který kočku třeba doma ani nemá si to asi moc neuvědomuji a jdu omrknout různá kočičí plenema a moc toho neuvidím, díky těm, kteří se neumí chovat. Nic jiného zatím nehledejte.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 16:50:47
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:


Beru to tak, že ti co tady mají hlavně výtky navštívili velmi málo výstav a asi se žádné neúčastnili jako vystavovatelé.

Ovšem není ( a doufám že ani nebude ) úkolem organizátorů vychovávat populaci ( na to jsou rodiče a učitelé ) ale zajistit výstavu tak aby bylo vše posle stanov jak má být, abyto šlapalo podle programu, nebyly zmatky v posuzování a třeba aby byly provítěze poháry ... ač se to nezdá tak to není sranda!

Takže klídek a třeba se Vám bude na příští výstavě líbit víc!


Já myslím že jsme v klidu Smile A jinak, zajímavý podnět, když půjdu na výstavu kytek, měl bych mít doma květinářství, když půjdu do ZOO, asi bych měl mít doma hrocha, abych pak mohl případně pochopit, jak to má organizátor těžké a případně vznést nějakou tu kritiku Laughing Ano, v galerii jistě nikdo obraz ze zdi nesundává, jak bylo vtipně řečeno, na druhou stranu k tomu asi není důvod, neboť ho nemají přikrytý pytlem Wink

Je to přesně jak píše Karin Š. Má výtka v prvotním příspěvku byla pouze k záměrně ukrytým kočkám, které byly v kleci situovány tak, aby je nikdo vidět nemohl. Nic víc. Tečka Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 16:59:29
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
já jsem v klídku Wink Celou dobu to píšu z pohledu náhodného návštěvníka, nikoli chovatele! Dokonce jsem i psala, že se chovatelům ani nedivím, protože tam chybí ještě jeden článek v řetězci, který by návštěvníky alespoň trošku usměrnil. Jinak s Vámi souhlasím. Veškeré výtky jsou psány ze strany návštěvníka a Vy píšete, že není problém se u každé klece zeptat, ale mě by se opravdu nechtělo Sad Já bych jako návštěvník výstavy chtěla vidět jen čičiny, na které jsem si zakoupila vstupenku a to mi moc umožněno nebude. Ptát se u každé druhé klece, můžete mi ji prosím ukázat,...to bych opravdu nedělala. A po pravdě, jak by se Vám líbilo, kdyby např. 50x za ten den se někdo zeptal a Vy musela 50x otáčet kukaň. Asi vůbec a o kočce nemluvě. Jinak opravdu v pohodě. Máte pravdu, že pořádat výstavy není jednoduchá věc a i to jsem psala. Moc dobře vím, že za výstavy jako chovatelé vynakládáte nemalé finanční částky, svůj čas,......jen jako návštěvník, který kočku třeba doma ani nemá si to asi moc neuvědomuji a jdu omrknout různá kočičí plenema a moc toho neuvidím, díky těm, kteří se neumí chovat. Nic jiného zatím nehledejte.


já jsem ne zrovna hysterický ystavovatel Laughing když mám zvíře které je vpoho, je očkované na plísně a má protiblechovou pipetu a nejdeme zrovna na posouzení, nechám i umatlané ručky pohladit moji kočku a má normální pelíšek. Kukaně vozím JEN - a o tom to je - když je důvod - kočka která se jede uchovnit a je nervní, koťata aby si mohla zalézt a odpočinout a taky prot že jsou náchylnější, nahatka, která by mohla nastydnout, nebo třeba vím, žee tam bude zima jak v psinci. Prostě pokud jedu s kukaní. tak to má důvod, pokud je otočená, mám v ní buď uzlíček nervů a nebo tygra, co by někomu mohl ukousnout umatlanou ruku Laughing Jezdím na vystavy docela čato Laughing ale nikdy jsem si nevšimla, že by převládaly otočené kukaně - pokud tam jsou respektuju to s tím, že je asi nějaký důvod. Všechno má své a rizika jsou - chovatel má rizika mnohem větší a návštěvník jen to, že za svých 60 Kč uvidí jen 90% zvířat Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 17:11:14
Odpovědět s citátem

... tak jsem si radši udělala korekturu ... neb bych vypěnila.

Samo to že toto rozviřujete, je hloupé (promiňtě lepší slovo mě nenapadlo) protože je samozřejmé, že my si vždycky budeme hlavně chránit a dělat pohodlí svým kočkám.

A i ten největší kočičí extrovert může mít svůj den a chtít být zalezlý ve své boudičce.

Přiznávám se, že jsem na výstavách zažila jen málo "prudičů" co by žbleptalo něco podobného. Naopak ... když někdo chtěl a moji kočku to nijak neohrožovalo vždy jsem ráda kočkouna předvedla (ač byl třeba načesán).
Pokud se bojíte promluvit na chovatele děláte vážnou chybu ... chovatel je plemeno značně ukecané a největší radost mu dělá si povídat o kočkách! Takže promarněná příležitost ...

Myslím, že většina návštěvníků to chápe a není nutné z toho dělat nějakou kauzu - Podvod! Na výstavě koček nebyly žádné k vidění ... jako to bylo doposud.

Dlouhou dobu jsem byla jen návštěvník a taky jsem si nervala vlasy, když jsem náhodou třeba neviděla všechny kočky ...protože kočkám neporučíte jako psům ( a když už jsme u toho ... zkuste jít na výstavu psů a zda li pak se Vám podaří vidět všechny rasy psů ).

Co kdyby myjsme chtěli za své peníze aby tam nikdo nechodil? Měli klid, nemuseli poslouchat občasný řev ... no toby přeci také nešlo ...

holt ... asi tímto nic nezměníte ... ale můžete zkusit začít nějakou novou výstavu pořádat ... třeba pak bude návštěvně úspěšná Wink
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 17:13:25
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Karin Š. napsal:
já jsem v klídku Wink Celou dobu to píšu z pohledu náhodného návštěvníka, nikoli chovatele! Dokonce jsem i psala, že se chovatelům ani nedivím, protože tam chybí ještě jeden článek v řetězci, který by návštěvníky alespoň trošku usměrnil. Jinak s Vámi souhlasím. Veškeré výtky jsou psány ze strany návštěvníka a Vy píšete, že není problém se u každé klece zeptat, ale mě by se opravdu nechtělo Sad Já bych jako návštěvník výstavy chtěla vidět jen čičiny, na které jsem si zakoupila vstupenku a to mi moc umožněno nebude. Ptát se u každé druhé klece, můžete mi ji prosím ukázat,...to bych opravdu nedělala. A po pravdě, jak by se Vám líbilo, kdyby např. 50x za ten den se někdo zeptal a Vy musela 50x otáčet kukaň. Asi vůbec a o kočce nemluvě. Jinak opravdu v pohodě. Máte pravdu, že pořádat výstavy není jednoduchá věc a i to jsem psala. Moc dobře vím, že za výstavy jako chovatelé vynakládáte nemalé finanční částky, svůj čas,......jen jako návštěvník, který kočku třeba doma ani nemá si to asi moc neuvědomuji a jdu omrknout různá kočičí plenema a moc toho neuvidím, díky těm, kteří se neumí chovat. Nic jiného zatím nehledejte.


já jsem ne zrovna hysterický ystavovatel Laughing když mám zvíře které je vpoho, je očkované na plísně a má protiblechovou pipetu a nejdeme zrovna na posouzení, nechám i umatlané ručky pohladit moji kočku a má normální pelíšek. Kukaně vozím JEN - a o tom to je - když je důvod - kočka která se jede uchovnit a je nervní, koťata aby si mohla zalézt a odpočinout a taky prot že jsou náchylnější, nahatka, která by mohla nastydnout, nebo třeba vím, žee tam bude zima jak v psinci. Prostě pokud jedu s kukaní. tak to má důvod, pokud je otočená, mám v ní buď uzlíček nervů a nebo tygra, co by někomu mohl ukousnout umatlanou ruku Laughing Jezdím na vystavy docela čato Laughing ale nikdy jsem si nevšimla, že by převládaly otočené kukaně - pokud tam jsou respektuju to s tím, že je asi nějaký důvod. Všechno má své a rizika jsou - chovatel má rizika mnohem větší a návštěvník jen to, že za svých 60 Kč uvidí jen 90% zvířat Laughing


není co dodat ... prostě pravda Very Happy
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 19:22:13
Odpovědět s citátem

Abych pravdu řekla, tak mě Oldo překvapilo, že zrovna Vy, nahaťák, nechápete otočené kukaně.
Když máte klece jen s pletivem a v sále průvan, jste za kukaň rád a určitě do ní nenecháte foukat.
Já osobně teda taky kukaň neberu, mně se z ní špatně kočka vyndavá, ale mám v kleci většinou kočky minimálně dvě, aby se zahřály. A občas jsou tak propletené, že taky nejsou vidět. Cool
Co s tím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 20:10:11
Odpovědět s citátem

for fundog:

Ale tak to přece není, vážně to chce řádně číst co píšu, hned v úvodu jsem říkal, jak to vidím jako návštěvník výstavy, konkrétně jsem psal: "z pozice návštěvníka - čumila, poněkud rozpačité dojmy". Šmarjá vůbec nechápu ten humbuk co tu okolo toho vznikl jen na základě poznámky, že se mi jako návštěvníkovi nezdá schválně otočená kukaň a přikrytá klec. Nikde jsem nepsal nic o tom, že by takto byly k nevidění všechny kočky, nikde jsem nepsal nic o tom, že jsem si tam nepokecal s chovateli.

V posledním příspěvku důvody záměrně schovaných koček krásně popsala Jana Babická, s tím přece lze jen na 100% souhlasit a já s tím také 100% souhlasím, ale návštěvník, který má s chovatelstvím maximálně tu zkušenost, že najde doma ve stodole místo jedné kočky pět koťat, přece toto neví, neví NIC o posuzování, nic o úpravě koček, jaký mohou mít stres, že se nahatka může nachladit a podobně a právě proto ani neví NIC o tom, proč ten chovatel před ním tu kočku schovává... Prostě je to návštěvník který se jde podívat v neděli na kočky, tak jako se byl podívat třeba ve středu na Floře na kytky. A poněvadž o těch kočkách nic neví, tak by opravdu aspoň ta vysvětlující cedulička přece nebyla na škodu a určitě by možná i zamezila nevhodnému chování návštěvníků. O to víc mě mrzí ty reakce a poznámky ve smyslu, co by návštěvník za těch svých pár korun chtěl, že by to bylo bez nich lepší a podobně.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 20:55:10
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for fundog:
V posledním příspěvku důvody záměrně schovaných koček krásně popsala Jana Babická, s tím přece lze jen na 100% souhlasit a já s tím také 100% souhlasím, ale návštěvník, který má s chovatelstvím maximálně tu zkušenost, že najde doma ve stodole místo jedné kočky pět koťat, přece toto neví, neví NIC o posuzování, nic o úpravě koček, jaký mohou mít stres, že se nahatka může nachladit a podobně a právě proto ani neví NIC o tom, proč ten chovatel před ním tu kočku schovává... Prostě je to návštěvník který se jde podívat v neděli na kočky, tak jako se byl podívat třeba ve středu na Floře na kytky. A poněvadž o těch kočkách nic neví, tak by opravdu aspoň ta vysvětlující cedulička přece nebyla na škodu a určitě by možná i zamezila nevhodnému chování návštěvníků. O to víc mě mrzí ty reakce a poznámky ve smyslu, co by návštěvník za těch svých pár korun chtěl, že by to bylo bez nich lepší a podobně.


Very Happy Very Happy Very Happy Tak to já vás nadzvednu asi ještě více.... Very Happy Very Happy Very Happy Já jsem byla (pokud jsem vystavovat jezdila) na rozdíl od Jany hysterický vystavovatel. A pokud bych zase na výstavu jela, opět budu. Nejdůležitější pro mě je přivézt domů nevystresovanou a nenakaženou kočku kdoví čím. Proto bych znovu klec málem oblepila. Very Happy
Ze předu silon nebo igelit, na vrchu deka nebo něco podobného a vevnitř kočka.
Já se prostě návštěvníků (a také některých vystavovatelů) bojím... Nebudu to dál rozvádět, kdo jezdí, ví o čem mluvím, ale ne všechny kočky, které projdou veterinární prohlídkou by na výstavě ze zdravotního důvodu měly být! Evil or Very Mad
A v tomto případě je mi pocit návštěvníka opravdu naprosto ukradený....
A teď mě třeba kamenujte, ale tento můj názor tím nezměníte. Embarassed
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 21:19:16
Odpovědět s citátem

for Pavlína M.

Jet tam jako vystavovatel, tak budu hysterický taky, neb mé kočky a jejich zdraví jsou pro mě to nejpřednější a zásadní a v žádném případě bych je nevystavil bezdůvodně riziku, prostě souhlas Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Ač chlupatec ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 21:26:28
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
... tak jsem si radši udělala korekturu ... neb bych vypěnila.

Samo to že toto rozviřujete, je hloupé (promiňtě lepší slovo mě nenapadlo) protože je samozřejmé, že my si vždycky budeme hlavně chránit a dělat pohodlí svým kočkám.

A i ten největší kočičí extrovert může mít svůj den a chtít být zalezlý ve své boudičce.

Přiznávám se, že jsem na výstavách zažila jen málo "prudičů" co by žbleptalo něco podobného. Naopak ... když někdo chtěl a moji kočku to nijak neohrožovalo vždy jsem ráda kočkouna předvedla (ač byl třeba načesán).
Pokud se bojíte promluvit na chovatele děláte vážnou chybu ... chovatel je plemeno značně ukecané a největší radost mu dělá si povídat o kočkách! Takže promarněná příležitost ...

Myslím, že většina návštěvníků to chápe a není nutné z toho dělat nějakou kauzu - Podvod! Na výstavě koček nebyly žádné k vidění ... jako to bylo doposud.

Dlouhou dobu jsem byla jen návštěvník a taky jsem si nervala vlasy, když jsem náhodou třeba neviděla všechny kočky ...protože kočkám neporučíte jako psům ( a když už jsme u toho ... zkuste jít na výstavu psů a zda li pak se Vám podaří vidět všechny rasy psů ).

Co kdyby myjsme chtěli za své peníze aby tam nikdo nechodil? Měli klid, nemuseli poslouchat občasný řev ... no toby přeci také nešlo ...

holt ... asi tímto nic nezměníte ... ale můžete zkusit začít nějakou novou výstavu pořádat ... třeba pak bude návštěvně úspěšná Wink


Nechtěla by jste tak náhodou trošku přibrzdit?? Četla jste vše, co jsem napsala? Celou dobu píšu, že veškeré důvody ze stran chovatelů, které Vy jen opakujete beru na vědomí, ale to běžný návštěvník bez zkušeností asi těžko ví,.....
Když Vám výpady na mojí adresu dělají dobře, tak si poslužte Laughing
Celé to vzniklo za tím účelem zjistit, jestli je třeba nějaká cesta ke zlepšení toho, aby se kukaně nemuseli používat, když to není třeba (pokud je kočka vystresovaná, či naopak agresivní, nebo je to naháč - je to OK a nic proti tomu NEMÁM!!!) a omezilo se na minimum nějaké nedorozumnění s neukázněnými návštěvníky, ale přerostlo to úplně jinam. Zvedat ze židle jsem nikoho neměla v plánu. Confused
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 21:37:48
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:

Very Happy Very Happy Very Happy Tak to já vás nadzvednu asi ještě více.... Very Happy Very Happy Very Happy Já jsem byla (pokud jsem vystavovat jezdila) na rozdíl od Jany hysterický vystavovatel. A pokud bych zase na výstavu jela, opět budu. Nejdůležitější pro mě je přivézt domů nevystresovanou a nenakaženou kočku kdoví čím. Proto bych znovu klec málem oblepila. Very Happy
Ze předu silon nebo igelit, na vrchu deka nebo něco podobného a vevnitř kočka.
Já se prostě návštěvníků (a také některých vystavovatelů) bojím... Nebudu to dál rozvádět, kdo jezdí, ví o čem mluvím, ale ne všechny kočky, které projdou veterinární prohlídkou by na výstavě ze zdravotního důvodu měly být! Evil or Very Mad
A v tomto případě je mi pocit návštěvníka opravdu naprosto ukradený....
A teď mě třeba kamenujte, ale tento můj názor tím nezměníte. Embarassed


Já to všechno beru!! A klidně tam ten igelit mějte (třeba i dvojtou vrstvu), pokud mám možnost jen očima shlédnout čičinu Wink
S hlazením téměř každé kočičky taky moc nesouhlasím. Být tam jako vystavovatel, asi by se mi to moc nelíbilo a já bych to jako návštěvník ani nevyžadovala.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 22:41:41
Odpovědět s citátem

Já jsem si jenom nyní vzpomněla: byli jsme na výstavě v Kongresáku, kde byli jen mřížky na klecích. Hanka B. si dala na klec cedulku " NEHLAĎTE PROSÍM KOČKY " Hned první dospělej, ne mladej, chlap šup prsty skrz mříže a už dloubal Iretey do zdku. Hance nezbylo nic jiného, než se pána ( se svým osobním kouzlem) zeptat, jestli umí číst. Pán byl dokonce i hluchý. Dloubal kočičku dál.
Takže je to těžký.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2009 23:25:27
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já jsem si jenom nyní vzpomněla: byli jsme na výstavě v Kongresáku, kde byli jen mřížky na klecích. Hanka B. si dala na klec cedulku " NEHLAĎTE PROSÍM KOČKY " Hned první dospělej, ne mladej, chlap šup prsty skrz mříže a už dloubal Iretey do zdku. Hance nezbylo nic jiného, než se pána ( se svým osobním kouzlem) zeptat, jestli umí číst. Pán byl dokonce i hluchý. Dloubal kočičku dál.
Takže je to těžký.


dobrý večer,
je to tak a ne jinak. Všechno je pouze a jenom o slušném chování, o tom že děti možná vychovává televize ale na výstavu koček je vodí rodiče a celou dobu mohou chování svých miláčků ovlivńovat a upozornit je na to že řvát a lítak mezi klecemi se nemá, že šťouchat kočky tyčkama se nemá. Takže o výchově dětí televizí to taky nebude. Je to také o tom, že kdyby si lidé zakoupili katalog, tak tam ve 100 % hned na začátku mají napsán program výstavy, od kolika do kolika je posuzování zvířat a mohou se jít koukat, to je mimochodem to nejzajímavější z celé výstavy. Mají zde přesně napsáno v kolik hodin začíná výběr nejlepších zvířat. Takže i prostý duchem zjistí, kdy a kde může vidět předváděné kočky. V záhlaví katalogu je z 90% výstav napsáno, že návštěvníci jsou žádáni o to aby nerušili zvířata v klecích.
Takže co dodat k této debatě!
Je to debata o ničem. Lidé všeobecně mají pocit, že když si zaplatí, tak můžou všechno a vystavovatelé se tomuto pocitu návštěvníků brání každý po svém. Někdo strčí kočku do kukaně a kukań otočí, někdo si napíše na klec cedulku a čeká na to až přijde analfabet a někdo holt sedí celý den u klece a hlídá a hlídá a hlídá. A v momentě kdy přijde "slušný návštěvník" tak část zvířat v klecích prostě nevidí. Nevidí ale i ta zvířata, která jsou v tom daném momentě na posouzení u posuzovatele. Ještě jsem však nikdy nezažila, že by slušný návštěvník okřiknu nebo napomenul neslušného návštěvníka.
Tak prosím vy, co jste "slušní návštěvníci" berte kukaně jako kolektivní trest za "neslušné návštěvníky".
Takže vám všem přeji krásnou dobrou noc
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 8:57:07
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já jsem si jenom nyní vzpomněla: byli jsme na výstavě v Kongresáku, kde byli jen mřížky na klecích. Hanka B. si dala na klec cedulku " NEHLAĎTE PROSÍM KOČKY " Hned první dospělej, ne mladej, chlap šup prsty skrz mříže a už dloubal Iretey do zdku. Hance nezbylo nic jiného, než se pána ( se svým osobním kouzlem) zeptat, jestli umí číst. Pán byl dokonce i hluchý. Dloubal kočičku dál.
Takže je to těžký.



To je teda síla. Být tam já, tak už pán asi jednu chytl Very Happy
Ano, je to celé o vychování a ti neukáznění si zaslouží okamžitý doprovod k východu, ale ne od slušného návštěvníka.
Pěkný den Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 9:14:20
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
fundog napsal:
Já jsem si jenom nyní vzpomněla: byli jsme na výstavě v Kongresáku, kde byli jen mřížky na klecích. Hanka B. si dala na klec cedulku " NEHLAĎTE PROSÍM KOČKY " Hned první dospělej, ne mladej, chlap šup prsty skrz mříže a už dloubal Iretey do zdku. Hance nezbylo nic jiného, než se pána ( se svým osobním kouzlem) zeptat, jestli umí číst. Pán byl dokonce i hluchý. Dloubal kočičku dál.
Takže je to těžký.



To je teda síla. Být tam já, tak už pán asi jednu chytl Very Happy
Ano, je to celé o vychování a ti neukáznění si zaslouží okamžitý doprovod k východu, ale ne od slušného návštěvníka.
Pěkný den Wink

dobré ráno,
věřte mi, že by jste neudělala vůbec nic. Evil or Very Mad Jenom by jste zírala, co lidé dokážou. Ono, je jednoduché to tady takto všechno psát, ale praxe je opravdu zcela jiná.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (18x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top