Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

které granule zvolit?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenista



Založen: 13.03.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

Předmět: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 9:55:23
Odpovědět s citátem

Právě si pořizujeme britskou kočičku a nechtěli bychom nic zanedbat. Ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně výběru granulí. Je jasné, že v každém zverimexu budou vychvalovat to nejdražší, ale je opravdu nejlepší? Nechceme na kočičce v žádném případě šetřit, ale chci kvalitní a ne jen drahé krmivo. Díky moc za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 10:26:58
Odpovědět s citátem

lenista napsal:
Právě si pořizujeme britskou kočičku a nechtěli bychom nic zanedbat. Ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně výběru granulí. Je jasné, že v každém zverimexu budou vychvalovat to nejdražší, ale je opravdu nejlepší? Nechceme na kočičce v žádném případě šetřit, ale chci kvalitní a ne jen drahé krmivo. Díky moc za radu


Jako velmi rozumný poměr mezi kvalitou a cenou jsou granule Acana. Mezi ty dražší a kvalitní patří Hills, Purina, Eukanuba, Iams, Royal Canin. Přehled o cenách si uděláte nejlíp v nějakém internetovém obchodě, např. www.allpet.cz nebo www.happy-animals.cz
Toť ve stručnosti takové ty nejznámější a nejkupovanější značky Cool
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 13:34:08
Odpovědět s citátem

Pokud si kupujete kotě od chovatele tak by vám měl říci jak kotě krmí - značku granulí i vše ostatní co koťátko dostává - možná vám pytlíček granulek přidá ke koťátku. Minimálně první měsíc než si kotě zvykne na změny ve svém životě bych určitě doporučovala značku granulí ani způsob krmení neměnit. Pokud se po této době rozhodnete pro změnu neměla by být náhlá, ale pozvolna přimíchávejte více a více nových granulí do těch původních v průběhu alespoň dvou týdnů. Musíte taky vyzkoušet jestli budou nové granule koťátku chutnat i jinak vyhovovat (jestli po nich třeba nebude mít průjem - každá značka nemusí vyhovovat každé kočce stejně) a tak pro začátek kupte jen malé množství a teprve později větší balení. Granule s dobrým poměrem kvality a ceny je již zmíněná Acana, podobný je Pro pac nebo Sportmix. Vyhněte se různobarevným granulím jako je Whiskas nebo Friskies.
Odpovědět 
Pavlína



Založen: 09.11.2004
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 13:38:50
Odpovědět s citátem

A co si myslíte o granulích Animoda? Vypadá to, že kočině chutnají a mě se zase líbi ta cena. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Xamantha
Anonymní





Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 20:01:51
Odpovědět s citátem

Proč se máme vyhnout různobarevným granulím Whiskas a Friskies? Co je na nich špatného??? Xam
Odpovědět 
Xamantha
Anonymní





Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 20:02:13
Odpovědět s citátem

Proč se máme vyhnout různobarevným granulím Whiskas a Friskies? Co je na nich špatného??? Xam
Odpovědět 
Xamantha
Anonymní





Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 20:02:30
Odpovědět s citátem

Proč se máme vyhnout různobarevným granulím Whiskas a Friskies? Co je na nich špatného??? Xam
Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: barevne granule
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 20:47:38
Odpovědět s citátem

Barevne granule jsou samozrejme necim barvene, ta barva byva obvykle chemickeho puvodu a jakakoli chemikalie do tela samozrejme neni dobra natoz do tela kociciho. Nas kocour mel po barevnych friskyskach krvavy prujem...i kdyz mu granule chutnali vyloucili jsme je a od te doby bez problemu. Barevne granule take byvaji mene kvalitni, sice je na ne reklama v televizi, ale o jejich kvalite to nic nesvedci. Napr. granule Whiskas obsahuji 4% masa, zbytek je soja, popel a ruzne jine ingredience.....kdezto granule kvalitni nebarvene obsahuji od 30% masa vyse. Sice to vypada ze kvalitni granule jsou drazsi, ale kocka jich sni mene (muze se zdat ze ji nechutnaji) ale je to prave vyssim obsahem masa, takze kocky jsou drive zasycene a nesni tak velke mnozstvi.
My nakonec skoncili u Puriny pro plan a u Hillsu, ke spokojenosti nas i kocicaku.
Odpovědět 
Patrik29



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 6
Bydliště: New Jersey,USA

Předmět: Granule odmita...
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 1:42:41
Odpovědět s citátem

To mate dobre, ze resite problem jake granule. To ten muj nechce zadne granule, spapa asi 3 konzervy denne, ma 4 mesice, tak roste a muze mit misku porad plnou. A to jeste si i v masovych konzervach vybira. Minule jsem zkusil novou znacku konzerv, ale ani se toho nedotkl, byl urazeny, co mu to jako davam, tak jsem mu nedal nic jineho a pak z hladu spapal i par granuli. No nedalo mi to, a zase dostal svoji Friskies konzervu. Musi to byt kousky masa. Asi ho moc rozmazluju... Ale kdyz on ma tak krasny kocici pohled, kdyz dostane to, co mu chutna Smile
Patrik+Dennis
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 9:20:42
Odpovědět s citátem

Xamantha napsal:
Proč se máme vyhnout různobarevným granulím Whiskas a Friskies? Co je na nich špatného??? Xam

Barevné granule mívají menší podíl masa - u kvalitních granulí to bývá 50% a více, u těchto druhů je to tak 4-10%. Nekvalitní granule způsobují kočkám trávící problémy a i když se najdou kočky které je stráví dobře tak se samozřejmě časem problémy mohou objevit - nejčastěji mají kočky nemocné ledviny nebo játra.
Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 9:51:18
Odpovědět s citátem

Patriku, nic si s toho nedelejte, nase kocky kdyz byly male tak granule taky vubec nepapali, jen obcas zobli. Konzervy taky jak kterou, zadny pastiky, jen kousky masa....taky ulitavaj na Whiskasu a Friskyskach. Ale cim byly starsi tim castej granule uzobavali. Jednou jsme s nima byly na vylete,konzervu jsme sebou nevzali a koupili jim tam granule Pro planky....kocka u te misky sedela asi pul hodiny dokud vsechno nesnedla a chtela jeste, snedli to kilo granuli snad za tyden:)) vypadali pak oba jak kulicky, proste sem se jim trefila do chute, ted uz s granulema neni problem, ale kdyz se nese misticka s konzervou tak se minej zblaznit:)))
Odpovědět 
lenista



Založen: 13.03.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 13:53:46
Odpovědět s citátem

moc Vám všem děkuju za pomoc s výběrem, některé z těch granulí mi radili i u nás v obchodě, ale je lepší slyšet to od lidí, kteří mají zkušenosti. Nejvíc jsem slyšela o Purině a Eukanubě, tak asi začneme s nima.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janka



Založen: 23.02.2005
Příspěvky: 2
Bydliště: Šaľa

Předmět: vyberavý kocúr
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 11:30:34
Odpovědět s citátem

Ahoj mačkári,
vie mi niekto poradiť s mojím vyberavým kocúrikom? Má 8 mesiacov a doteraz každý deň papal konzervy Animonda a Gimpet + granulky Hills a Integra. Asi dva týždne mi konzervy úplne odmieta t.j. akonáhle dostane misku s konzervou ovonia ju a tvári sa, že čaká ešte čosi iné. Myslíte si, že je normálne aby 8 mesačný kocúr prešiel len na granule a konzervu dostal raz za týždeň? Skúšala som mu granule na deň odložiť, nech sa potrápi s konzervou, ale večer po príchode domov ma tam čakala v miske úplne zosušená a kocúr riadne umňaukaný. Evil or Very Mad

Myslíte si, že to môže byť nejaký zdravotný problém?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Janka
_________________
zamatové tlapky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: paja
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 11:45:49
Odpovědět s citátem

Naše kočička také jednou přestala papat konzervy. Odmítala je celé 3 měsíce. (Teď už je zase normálně papá.) Jedla tehdy pouze granulky. Jednou jsme ji granulky schovali a nechali ji jen konzervu. Měla asi velký hlad, tak trošičku konzervy spapala, ale po nějaké době ji bohužel vyzvracela. Raději kocourka do konzerv nenuťte, když na ně nemá chuť. Nechte ho nějakou dobu jen na granulkách a zkuste mu nabídkou konzervu až tak po dvou týdnech. To nevadí, že papá jen granule. Kupujete dobrou značku, tak mu ve stravě nebude nic chybět. Určite se mu chuť na konzervy zase vrátí.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: vyberavý kocúr
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 11:48:36
Odpovědět s citátem

Janka napsal:
Ahoj mačkári,
vie mi niekto poradiť s mojím vyberavým kocúrikom? Má 8 mesiacov a doteraz každý deň papal konzervy Animonda a Gimpet + granulky Hills a Integra. Asi dva týždne mi konzervy úplne odmieta t.j. akonáhle dostane misku s konzervou ovonia ju a tvári sa, že čaká ešte čosi iné. Myslíte si, že je normálne aby 8 mesačný kocúr prešiel len na granule a konzervu dostal raz za týždeň? Skúšala som mu granule na deň odložiť, nech sa potrápi s konzervou, ale večer po príchode domov ma tam čakala v miske úplne zosušená a kocúr riadne umňaukaný. Evil or Very Mad

Myslíte si, že to môže byť nejaký zdravotný problém?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Janka


Zkuste změnu, místo konzerv třeba kapsičky, nebo konzervičky Gourmet. Našim kočičákům se takové ty klasické konzervy zajedly natolik, že očichaj a uraženě odejdou, navíc Rubka je děsná hérečka, takže se demonstrativně u misky ještě čistí (tlapkama škrábe kolem misky) Twisted Evil Jako by jim nechutnalo to "namletý" maso, byť zrovna v Animondě jsou i velké kousky masa, občas tedy snědí i vom Feinstena, ale to už musí být, a když nechtějí, tak taky nechají misku plnou.
Jinak my krmíme ráno a odpoledne půl kapsičky nebo půl konzervičky každý a jinak mají k dispozici granule.
Ale tím, že bude o granulích, mu určitě neublížíte. Ale spíš to asi chce najít tu "pravou" kombinaci.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re granule
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 11:49:30
Odpovědět s citátem

Někde jsem četla, že granule jsou důležitější než konzervy, takže pokud dáváte kvalitní granulky( to Hills určitě jsou- ty druhé neznám), klidně je může mít celý den k dispozici a myslím, že by to mohlo stačit.Nezapomeňte na dostatek vody!A co syrové masíčko ?To mu leze? Pokud jí dost granulí- viz dávkování na obalu, pije a je jinak norm. aktivní, nechala bych ho na granulích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
minda2005



Založen: 27.02.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: California

Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 20:06:06
Odpovědět s citátem

Nejlepsi je myslim kocicku do zadneho jidla nenutit, ona si sama vybere co ji chutna, vy jen dejte pozor, abyste koupili kvalitni a obsahove bohate krmeni.
Kdyz jsme si prinesli 6tydenni Mindu domu, tak hltave papala "dospele" granule co mame pro stareho kocoura (pridavame je i psovi je jeho psich), jen jsem je musela trochu rozdrtit, protoze pro ni byly moc velke. Tehdy take milovala mlicko, rano sedela u misticky a rvala na cele kolo, jak si ho vynucovala. Ale asi po 3-4 tydnech se po nem jednou poradne pos.... a okamzite jsme s tim skoncili. Pak jsme vyzkouseli asi 4 druhy kotecich granuli, ona tak na stridacku jedla svoje koteci i ty dospelacke, ale co jsem domu prinesla Purinu, nic jineho nechce, ty dospele najednou prehlizi jak druzstevni lany.
Obcas neplanovane ji pri vareni dam par kousicku syroveho kureciho nebo lososa, to ji moc chutna, ale neni to pravidelne, jen tak jako svatecne. Zato na vanoce nas oba, Minda i Spuk pekne vypekli. Rikala jsem si jsou vanoce, koupim jim neco vyjimecneho, co normalne namaji a koupila jim kazdemu konzervicku masovych kousku, to nejdrazsi co meli. Vecer jsem jim to dala do misticek a cekala jak se z nich stanou drave selmy Very Happy - co myslite ze se stalo ? Vyvalili na to oci, natahli se jako ze se jim z toho zveda zaludek a sli ke granulim !!! Tak maji konec, zadne laskominy ani na svatky Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2005 17:26:24
Odpovědět s citátem

Ještě se vracím ke granulkám. My jsem tedy velcí zastánci granulí. Nejprve jsme kupovali ty nejlevnější, pak poučeni Kocouřem, jsme koupili Iams a později Royalky. Maxík po nich krásně přibírá a hlavně už není nemocný a nezvrací. Teď bych chtěla zkusit granule Animonda, s kuřetem, lososem a garnátem. Máte s nimi někdo zkušenosti? To jsou také jednobarevné granule? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína



Založen: 09.11.2004
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2005 9:27:53
Odpovědět s citátem

Animodu (koťátkovskou) jsme zkoušeli, sice v ní jsou "barevné" polštářky ale měla velký úspěch. Ale podle Agátky se nedá měřit kvalita granulí, protože ona s větší či menší chutí spapká všechny. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lukáš



Založen: 04.12.2004
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2005 16:55:18
Odpovědět s citátem

náš kocour konzervy nežere, jediny co jí jsou ty gourmet konzervy....., jiny nežere od mala.

co ma rad jsou kapsičky whiskas a felix a kitekat s krutou

v suchym si nevybírá, ale nemá rád stereotyp, takže s chutí papá whiskas s tunakem, stejně jako royal canin............
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2005 21:25:04
Odpovědět s citátem

Dneska jsem konečně dostala objednané Hills a zkusila jsem Brit. Přinesla jsem to domů celá natěšená a vzala jsem do každé ruky z jednoho sáčku. No a Maxík se vrhnul na ty Brit. Pak tedy ujídal z levé i z pravé ruky, ale vypadá to, že Brit zachutnaly. Cenový rozdíl je veliký. Ty Hillsky stály skoro 400 a Brit 117Kč. Obojí tedy po 2kg. Laughing Tak teď máme krmení na delší dobu, má ještě zbytek Royalek a Whiskas. Pak se uvidí co vybereme dalšího. Na webu Brit jsem ale našla reklamu jen na psí granule. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sunny.
Anonymní





Předmět: Re: které granule zvolit?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2005 13:44:29
Odpovědět s citátem

Já mám 7 měsíců starou kočičku a dávám jí nejčastěji konzervy od Darling nebo Friskies a granule Darling nebo Kitekat.Samozřejmě, mě každý bude říkat jak je to nekvalitní a tak.Už mě to štve, já jsem ráda,že jsem našla konečně to co jí chutná a krásně nám roste bez problémů. Myslím, že hlavně,že kočkám chutná. Copak my lidi jíme vše zdravé?? Někdy mi příjde, že se to přehání, ve všem je něco nezdravé a naopak. Takže hlavně ať našim mazlíčkům chutná a jsou spokojený. Very Happy
Odpovědět 
Eva I



Založen: 29.03.2005
Příspěvky: 8
Bydliště: Moravský Krumlov

Předmět: krmeni
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2005 16:17:38
Odpovědět s citátem

Sunny, mate pravdu ze je dulezite aby kocickam chutnalo. Pisete ze lide neji jenom zdrave veci, ze taky jedi co jim chutna, jenze krome toho jedi treba i zeleninu, ovoce, lusteniny, takze i neco zdraveho. Konzervy a granulky ktere davate urcite nejsou jed, ale obsahuji 4% masa. Me to prijde proste malo a jelikoz chci svym kocickam doprat neco lepsiho kupuju jim granule s vetsim obsahem masa. Rozhodne nekupuju tu nejdrazsi znacku, tu jsem koupila jednou a kocickam proste nechutnala, takze jsem sahla po levnejsich, ale take kvalitnich granulich, ktere jim chutnaji. Nikdy bych jim nenutila neco co jim nejede. Neziju v iluzi ze ty drazsi granule neobsahuji zadne chemicke latky, urcite ani, ale aspon nejsou barvene a maji vetsi obsah masa. zrada levnych barvenych a solenych granuli je v tom, ze se nemusi jejich nekvalitnost projevit hned, ale treba az za nekolik let uzivani, kdy zacne mit kocika zdravotni problemy, nebo je taky mit nemusi....je to loterie. Ja si myslim ze cim kvalitnejsi strava, tim min zdravotnich problemu, tim spokojenejsi kocka. Treba to tak neni, ale ja nechci nic riskovat, k tomuhle nazoru jsem si dosla sama, nikomu ho nenutim a nemyslim si ze je jedinej spravnej, jenom je muj:) Vy jste se rozhodla jinaka urcite ne se spatnym umyslem, takze preju aby se kociky meli krasne:)
PS: moje kocky zboznujou konzervy whiskas takze dvakrat do tejdne taky dostanou, milujou slane olivy takze vzdycky kdyz mame olivy my kazda kocka jednu dostane:)) takze s dodrzovani zdrave stravy to taky nijak neprehanim:) Jinak jako zaklad dostavaj granulky Pro Plan
_________________
Eva(Alfréd a Ema)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2006 19:25:13
Odpovědět s citátem

Ahojte,

chtěla jsem se zeptat těch, kteří krmí hlavně Hillsem, kolik vám jich váš kočičák zbaští. Damča by se po nich utloukl a denně když mu je nasypu, tak zbouchá 90g!!! 23. mu bude 7 měsíců a váží 3,9kg. Není žádný drobeček..., ale spíše když mu dám Brity, tak těch zbaští tak polovinu Sad Následně však co nacházím v záchodku.... Za to by se pomalu nemusel stydět člověk... Kdesi jsme četla, že po granulkách by měl mít menší bobky, ale Damča ze sebe vytlačí takové obry...

Jinak prospívá dobře, ale mám strach aby se už v mládí nenaučil přežírat - což vlastně dělá od začátku. Když mu dám něco co mu chutná - právě Hills či kapsičku, tak se nažere tak, že potom škytá.

Mám strach aby neměl problémy s obezitou. Přes den je doma sám a škodí nám na věcech a baští a baští. Kamaráda mu pořídit nesmím. Páníček je neoblomný... Povolil jdenoho kočičáka a dalšího ne, i když je to jeho miláček, tak o další nechce ani slyšet...


Mám mu už teď baštu odměřovat? Ráno dostává půl kapsičky a granulky má po celý den. Baští průběžně, ale nacpe si do žludku naráz víc než by bylo dobré. Nezvrací! Dále dostává různé pochotky - bonbóny pro koťata, srdíčka, tyčinky, pastu na bezoáry...


Osobně mám problém s obezitou, tak nechci podporovat i kocoura...

Dík.


Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2006 23:03:41
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Ahojte,

chtěla jsem se zeptat těch, kteří krmí hlavně Hillsem, kolik vám jich váš kočičák zbaští. Damča by se po nich utloukl a denně když mu je nasypu, tak zbouchá 90g!!! 23. mu bude 7 měsíců a váží 3,9kg. Není žádný drobeček..., ale spíše když mu dám Brity, tak těch zbaští tak polovinu Sad Následně však co nacházím v záchodku.... Za to by se pomalu nemusel stydět člověk... Kdesi jsme četla, že po granulkách by měl mít menší bobky, ale Damča ze sebe vytlačí takové obry...

Jinak prospívá dobře, ale mám strach aby se už v mládí nenaučil přežírat - což vlastně dělá od začátku. Když mu dám něco co mu chutná - právě Hills či kapsičku, tak se nažere tak, že potom škytá.

Mám strach aby neměl problémy s obezitou. Přes den je doma sám a škodí nám na věcech a baští a baští. Kamaráda mu pořídit nesmím. Páníček je neoblomný... Povolil jdenoho kočičáka a dalšího ne, i když je to jeho miláček, tak o další nechce ani slyšet...


Mám mu už teď baštu odměřovat? Ráno dostává půl kapsičky a granulky má po celý den. Baští průběžně, ale nacpe si do žludku naráz víc než by bylo dobré. Nezvrací! Dále dostává různé pochotky - bonbóny pro koťata, srdíčka, tyčinky, pastu na bezoáry...


Osobně mám problém s obezitou, tak nechci podporovat i kocoura...

Dík.


Katka a Damča (2)

Z toho je vidět, že granule Brit jsou zřejmě méně kvalitní a obsahují více balastních látek, proto je z nich i více odpadu. Pokud dáváte kotěcí granulky tak můžete v tomto věku už přejít na dospělácké, které jsou méně výživné a tak nebude kocourek tolik přibírat. Ze začátku je můžete střídat nebo míchat. Nebo zkuste jinou značku, která bude pro kocourka méně chutná.
Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 6:23:58
Odpovědět s citátem

Když on hodně kadí i z Hills! To mě právě překvapuje. V podstatě kadí ze všech hodně!!!! To si myslím já. Je toho plná lopatka. Je to jen můj názor. Jinak nevím, kolik by toho mělo odejít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 7:30:02
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Když on hodně kadí i z Hills! To mě právě překvapuje. V podstatě kadí ze všech hodně!!!! To si myslím já. Je toho plná lopatka. Je to jen můj názor. Jinak nevím, kolik by toho mělo odejít.


No osobně musím říct, že to, že po kvalitních granulích, resp. krmení kočka má míň bobků, které i míň smrdí, je nejspíš nesmysl, u nás totiž tak rozhodně nefunguje Wink

Jinak Damián je kotisko ... všeobecně platí, že koťata by se v jídle omezovat příliš neměla, regulovat dávky krmení by se mělo až po kastraci, příp. od cca jednoho roku.

Na každých granulích je přibližné dávkování, je rozumné se ho buď držet, nebo i dávat lehce nad ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 9:16:07
Odpovědět s citátem

My papáme taky Hill's a naše holky ho dostávají jednu plnou odměrku, tj. cca 110-120g. Dostanou ráno plnou misku a do druhého dne ráno je miska prázdná. Někdy mají večer ještě docela dost a někdy jen trochu, ale pokud není večer miska úplně prázdná, tak jim nepřidávám.
Protože Nancy je 8 měsíců, míchám jim Adultky s kotěcíma a konzervičku dostávají jen 2x týdně, protože si myslím, že Hillsky jsou natolik kvalitní krmivo, že nemusím nic přidávat (a dost často čtu, že by se ani nemělo nic přidávat, aby se ta vyváženost granulek nenarušila).
A co se týče bobků, holky většinou kadí 2x denně taková tenká hovínka, a protože nic jiného od nich neznám, myslím, že je to tak OK.
Souhlasím s April, že by se mrňata neměla omezovat v jídle. V 7 měsících 3,9 kg na kocourka není asi ještě tak moc. Nancy je kočička a má 3,5 kg a vůbec nevypadá tlustá. Možná by pomohlo, kdybys Damčovi dávala jídlo v menších dávkách - přes den jen část granulek, a když se vrátíte z práce, tak mu dát zase trošku - aby se nemohl naládovat najednou velkým množstvím jídla.
Damčo, dobrou chuť a nenech se omezovat, klidně si mňoukni!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 10:20:14
Odpovědět s citátem

Ako tak pozerám na obal, 90 g je pre 4kilovú 7mesačnú mačku odporúčaná dávka hills kitten, takže je všetko tak, ako má byť. Smile moj skoro 8mesačný 4kilový kocúr ich zje za deň asi 60 g (neodmeriavam mu dávky, granule má v miske stále a je koľko chce) a nie je to žiadny vychrtlík. Tak sa nebojte, aj ľudia jedia každý inak veľa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 18:25:10
Odpovědět s citátem

Náš kocourek má v necelých deseti měsících 4,6 kg a není tlustý, je prostě jenom mohutný. Je to obyčejný kocourek. Kočičk v deseti a půl měsících a devíti měsích váží obě stejně 3,9 kg a to ta starší od malička vypadala, že z ní bude megaobrkočka a ještě v šesti měsících byla daleko větší a těžší než kocourek. Granule maji taky k dispozici celý den, nijak je neodměřuju. Přeci jenom jsou to pořád ještě koťátka ve vývinu, která by se neměla v přísunu energie nijak omezovat. Jejich výtvory v záchůdku ohledně velikosti a tvaru nijak nesleduju, jenom počítám = denně tři až čtyři hromádky = všechno je v pořádku, kdyby jich bylo méně, žačala bych se pídit po tom, jestli náhodou některá z kočiček nemá zácpu. Wink Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top