Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dobrý veterinář? prosím poraďte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: dobrý veterinář? prosím poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 13:16:44
Odpovědět s citátem

Jak už jsem psal jsem nový a hrdý majitel úžasné sphynxí slečny Toyi (Toyoty:-)) Včera jsem byl u naší veterinářky, ale nebyl jsem zrovna nadšen jejím přístupem. a nebylo to jen včera, ale i předchozí zkušenosti s naším chlupatým miláčkem Ladynkou. Prosím poraďte mi prima veterináře, který má zkušenost se sphynxími mazlíčky... Jsme z Prahy 9, hned u Sazka Areny
hezké sobotní odpoledne Tom
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: dobrý veterinář? prosím poraďte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 13:42:38
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
Jak už jsem psal jsem nový a hrdý majitel úžasné sphynxí slečny Toyi (Toyoty:-)) Včera jsem byl u naší veterinářky, ale nebyl jsem zrovna nadšen jejím přístupem. a nebylo to jen včera, ale i předchozí zkušenosti s naším chlupatým miláčkem Ladynkou. Prosím poraďte mi prima veterináře, který má zkušenost se sphynxími mazlíčky... Jsme z Prahy 9, hned u Sazka Areny
hezké sobotní odpoledne Tom


Take vás s Toyou vítám a preju same krasne chvilky s nahackem.
Jinak jestli jste z Prahy 9, tak se sphynxema maji zkusenosti na klinece Kolma v Praze 9 (+420284810471) Chodi k nim chovatelka,od ktere mam kocicaky(sphynxe) Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 14:19:12
Odpovědět s citátem

díky moc, hned na to mrknu Payushko:-)
Pa Tom
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 15:16:48
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
díky moc, hned na to mrknu Payushko:-)
Pa Tom


|Ahoj Tome tak já jsem taky z Prahy 9 a chodíme také na Kliniku v kolmé stejně jak píše payuška. A kdypak jsem dáš fotky Toyi?
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 15:38:35
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Tomtom napsal:
díky moc, hned na to mrknu Payushko:-)
Pa Tom


|Ahoj Tome tak já jsem taky z Prahy 9 a chodíme také na Kliniku v kolmé stejně jak píše payuška. A kdypak jsem dáš fotky Toyi?


ahoj Luci, myslím, že zítra Vám tu krasavici představím:-) Jen jsem se tě chtěl zeptat. Střídá se tam asi 5 doktorů, chodíš k někomu konkrétnímu?
pa Tom
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 18:02:03
Odpovědět s citátem

Nejlepší je Kvapil a Kňákal. Jíša nemá rad sphynxe ale jinak kvuli injekci to jdou všichni. Wink A jakou má Toya barvu?
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 20:03:44
Odpovědět s citátem

Měla by být čokoládová one, ale objevil jsem jeden flíčke navíc, uvidíme jestli se vybarví. Už je i u Oldy na stránkách...
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 14:02:50
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Nejlepší je Kvapil a Kňákal. Jíša nemá rad sphynxe ale jinak kvuli injekci to jdou všichni. Wink A jakou má Toya barvu?


Luci díky, bylo to tam fajn, dnes jsme tam byli, zdá se že mají opravdu dobrý profesionální přístup.
T.
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 14:31:41
Odpovědět s citátem

Luci díky, bylo to tam fajn, dnes jsme tam byli, zdá se že mají opravdu dobrý profesionální přístup.
T.[/quote]

A u koho si byl? To jsem ráda.
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 19:09:22
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Luci díky, bylo to tam fajn, dnes jsme tam byli, zdá se že mají opravdu dobrý profesionální přístup.
T.


A u koho si byl? To jsem ráda.[/quote]

No měl jsem trochu smůlu. Byl tam Jíša, nebo jak se jmenuje, ale musím říct, že i přes jeho trochu ironický tón se choval jak profík a sestřička byla úžasná. Ta se zamilovala hned:-) Do mě ne:-)!!! Dostali jsme Zylexis, kapičky, trochu totiž prskáme a spoustu rad. Jen pan doktor se podivil na jménem a řekl jestli náhodou není naše druhá kočka Mitschubischi...Však on ten sarkastický tón časem přejde. Sestřička ho rovnou setřela... Toyotka teď spinká vedle notebooku a občas otevře očka jestli píšu vše v pohodě:-)))
Ještě jednou Luci díky a krásný zbytek nedělního večera.
Pa Tom
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 21:54:41
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
DevilishLucy napsal:
Luci díky, bylo to tam fajn, dnes jsme tam byli, zdá se že mají opravdu dobrý profesionální přístup.
T.


A u koho si byl? To jsem ráda.


No měl jsem trochu smůlu. Byl tam Jíša, nebo jak se jmenuje, ale musím říct, že i přes jeho trochu ironický tón se choval jak profík a sestřička byla úžasná. Ta se zamilovala hned:-) Do mě ne:-)!!! Dostali jsme Zylexis, kapičky, trochu totiž prskáme a spoustu rad. Jen pan doktor se podivil na jménem a řekl jestli náhodou není naše druhá kočka Mitschubischi...Však on ten sarkastický tón časem přejde. Sestřička ho rovnou setřela... Toyotka teď spinká vedle notebooku a občas otevře očka jestli píšu vše v pohodě:-)))
Ještě jednou Luci díky a krásný zbytek nedělního večera.
Pa Tom[/quote]

Ten Zylexis by se měl ještě 2x opakovat, aby měl preventivní účinek. Já ho nechala 3x píchnout oběma kocouřům a teď ho nechám dát i naší nové krásce slečně devon-rexové.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 9:15:39
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
díky moc, hned na to mrknu Payushko:-)
Pa Tom


Neni zac dekovat. My jsme tam byli jednou u MVDr. Kvapila, byl moc mily a ochotny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 15:23:56
Odpovědět s citátem

Byla jsem kontaktována ohledně doporučení veteriny v Přerově , vzhledem k tomu že tam nebydlím jen od tamtud můj kocouř pochází , Poradíte někdo vetrináře který tam má zkušenost se sphynxíkem?
Ostatní by také mohli doporučit veterináře v jiných městech aby byl přehled kam se můžou ostatní obrátit v případě problému aby jsme tu měli aktuální informace Wink
Děkuju předem
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2009 15:30:09
Odpovědět s citátem

Markét, jsem z Přerova a jezdím na veterinu do Olomouce, k MVDr. Albínu Grygovi, je velice spolehlivý a ochotný.

Pokud vím, paní co chová v Přerově sphynxe jezdí k MVDr. Josefu Pospíšilíkovi, z Přerova.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 9:39:31
Odpovědět s citátem

Již zmínění MVDr. Kvapil a Kňákal z Kolmé
Nedám dopustit na MVDr. Hnízda z Ruzyně!!!
MVDr. Černý z Karlových Varů je velmi milý, pečlivý a navíc má ode mne kočičku, tudíž info o plemeni z první ruky
Ale určitě se najdou i další. Každý má s vetem jinou zkušenost a každý vet je v některé oblasti lepší. Záleží, s jakým problémem k němu příjdete a jak si s ním poradí. To ho pak může zařadit mezi ty super, nebo ty neschopné. Je to asi tak jako s chovateli Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Zkušenost s vetem
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2009 21:31:43
Odpovědět s citátem

Tak jsme nějak začli prskat a kašlat a poněvadž naše vetka má dovolenou, vyrazili jsme u nás na vcelku vyhlášenou kliniku.

Vysvětlil jsem panu doktorovi, že kočenka začla pčíkat a kašlat, že to v ní začíná poněkud chrastit, no a také že jí začalo být cítit z papuly.

Pan doktor se zeptal, jak je kočenka stará, Narinku poslechl a k mému úžasu tímto veškeré vyšetření skončilo. Konstatoval, že je to rýma a sedá jí na průdušky a když jsem se ještě jednou pro jistotu optal na ten "smrádek" z papulky, tak aniž by tam nakoukl, odvětil, že se asi přezubuje. Načež jsme vyfasovali Enroxil a celkově jsme byli během pěti minut venku.

Doma, poněvadž jsem od přírody zvídavý, jsem si na internetu vyhledal, že uvedený lék Enroxil se nesmí podávat při poruchách růstu chrupavek a u psů malých plemen do stáří 12 měsíců, u velkých plemen do 18 měsíců stáří, dále u zvířat v období gravidity a laktace a u zvířat s poruchami CNS.
No a když jej nesmí roční pes, hlava mi nebere, že by jej mohla brát půlroční kočka. Confused

Takže dojem rozpačitý, zda dávat uvedený lék, o tom raději neuvažuji a tak nějak vzpomínám na naši paní doktorku, která při každé naší návštěvě automaticky změří teplotu, podívá se do tlamičky, prohmatá uzliny, bříško, zkontroluje uši.... Confused [/i]
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Zkušenost s vetem
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2009 23:03:42
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak jsme nějak začli prskat a kašlat a poněvadž naše vetka má dovolenou, vyrazili jsme u nás na vcelku vyhlášenou kliniku.

Vysvětlil jsem panu doktorovi, že kočenka začla pčíkat a kašlat, že to v ní začíná poněkud chrastit, no a také že jí začalo být cítit z papuly.

Pan doktor se zeptal, jak je kočenka stará, Narinku poslechl a k mému úžasu tímto veškeré vyšetření skončilo. Konstatoval, že je to rýma a sedá jí na průdušky a když jsem se ještě jednou pro jistotu optal na ten "smrádek" z papulky, tak aniž by tam nakoukl, odvětil, že se asi přezubuje. Načež jsme vyfasovali Enroxil a celkově jsme byli během pěti minut venku.

Doma, poněvadž jsem od přírody zvídavý, jsem si na internetu vyhledal, že uvedený lék Enroxil se nesmí podávat při poruchách růstu chrupavek a u psů malých plemen do stáří 12 měsíců, u velkých plemen do 18 měsíců stáří, dále u zvířat v období gravidity a laktace a u zvířat s poruchami CNS.
No a když jej nesmí roční pes, hlava mi nebere, že by jej mohla brát půlroční kočka. Confused

Takže dojem rozpačitý, zda dávat uvedený lék, o tom raději neuvažuji a tak nějak vzpomínám na naši paní doktorku, která při každé naší návštěvě automaticky změří teplotu, podívá se do tlamičky, prohmatá uzliny, bříško, zkontroluje uši.... Confused [/i]


.někdo holt studuje Karlovu Univerzitu a někdo Karlovo učiliště:))
přeji hezký večer
Hanka B
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2009 18:35:10
Odpovědět s citátem

Proto já jezdím k vetovi cca 50km i když mám veterinu za rohem Confused Dobrý vet nad zlato Laughing
Ale o Enroxilu se na MK už psalo a to jste Oldo, jak jsem koukala, už četl. Takže co dodat. Možná se zeptat přímo toho veta, co on na to. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Dobrý veterinář...
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2009 19:27:59
Odpovědět s citátem

No jak jsem psal, byla to vyhlášená klinika, alespoň pro mne opravdu byla, stačí jeden nový lékař a renomé je fuč. Jinak ještě že jsem tu o tom enroxilu četl, málem bych jej kočeně dal, ale mám ve zvyku o všem novém se napřed něco dozvědět Wink

No tak jsme dnes vyrazili znovu a jinam. Paní veterinářka si vyslechla ode mne úplně stejný příběh a popis jako doktor včera. Změřila kočeně teplotu, poslechla, prohmatala uzliny na krku a koukla do tlamičky. Konstatovala že má číča trochu zduřelé uzliny a zápach z tlamky je typickým příznakem probíhajícího onemocnění, v papule že je vše v pořádku. Kočena dostala léky, u kterých mi paní veterinářka sama vysvětlila, že začíná u slabších, poněvadž použití silnějších se jí nejeví v dané situaci jako nutné. Poté mi vystavila zprávu pro moji veterinářku, aby věděla, co kočka dostala a co si má zapsat do své databáze. Závěrem jsem se optal, jak by viděla v daném případě použití Enroxilu, načež mi řekla, že ten se používá až u dospělých jedinců vzhledem k nežádoucím účinkům na kostru a že u kotěte by viděla jeho použití až v krajním případě, v době kdy vše ostatní selže a nebude zbytí.

Takže asi tak. Obrázek obou probíhajících vyšetření, kdy první zkušenost jsem psal včera, si může každý udělat sám. Ta dnešní klinika, kterou bych s klidným srdcem doporučil, je Veterinární klinika u Hada a velice milá a šikovná paní doktorka MVDr. Říhová Jana Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (68x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top