Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Organizace Bohemians Edelkatze e.V." (BOEC)

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 4:46:25
Odpovědět s citátem

Už opravdu naposled, protože opravdu odpověď byla na mě, ne na Alenu.
Nikdy jsem tady nikde nenadávala na konkurenci. Nikde jsem netvrdila, že nemají lidi na výstavy jezdit. A já nevím co vše tu padlo..
Jen jsem si přála, aby bylo ve FIFe měřeno všem stejným metrem, bez ohledu na národnost a příslušnost k národnímu svazu. Protože pokud může chovatel z některé členské země FIFe jezdit na výstavu jen proto, že ho to baví a do chovu si zařazovat kočky dle svého vlastního uvážení a druhý z jiné země (který je taktéž pod FIFe, ale v jiném národním svazu) ne, tak o čem to svědčí? Že ten druhý je méně zodpovědný? Že míň zná standardy koček? Že je míň dobrý chovatel a je třeba na něj dohlížet?
Nevím, co na tomto kdo považuje za absurditu zahalenou tajemstvím... Nehájím absolutní pravdu, nejsem diktátor. Jen prostě konstatuji to, co je v předpisech SCHK a je to tam z hodně dávné minulosti.
Znovu a znovu říkám - výstavy mi nevadí, jezdila jsem na ně ráda (a jezdila bych dál, kdyby mi nevadilo to, o čem tu pořád píšu, ale co mnozí nechápou a nazývají to nesnášenlivostí), nenadávám na konkurenci, nejsem nesnášenlivá, nikomu nebráním na výstavy chodit... jen chci být uznána národním svazem (tudíž SCHK) za stejně zodpovědného chovatele jako například Lotyš nebo Ital! A to je to jediné, co mi na tom vadí..
Nebo vám nevadí, že jste tímto považování za méně svéprávné, než členové FIFe v jiných zemích?
Takže to byl můj poslední příspěvek k tomuto tématu.
Hádat jsem se nechtěla, nudit doma se určitě nenudím... Jen jsem k tomu napsala svůj názor a proč třeba chovatelé v ČR odcházejí z SCHK do jiných organizací (non FIFe)... Pár jich znám, kteří tohle udělali a udělali to jen tady kvůli tomu. Kvůli principu. Protože nechtějí být považováni za nesvéprávné... Když v jiné zemi pod hlavičkou FIFe to jde. Tak proč ne u nás?
Prostě nechci být pasována na "banánovou" republiku, chci mít stejná práva (ale i stejné povinnosti) jako jiní členové FIFe.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 6:49:57
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Už opravdu naposled, protože opravdu odpověď byla na mě, ne na Alenu.
Nikdy jsem tady nikde nenadávala na konkurenci. Nikde jsem netvrdila, že nemají lidi na výstavy jezdit. A já nevím co vše tu padlo..
Jen jsem si přála, aby bylo ve FIFe měřeno všem stejným metrem, bez ohledu na národnost a příslušnost k národnímu svazu. Protože pokud může chovatel z některé členské země FIFe jezdit na výstavu jen proto, že ho to baví a do chovu si zařazovat kočky dle svého vlastního uvážení a druhý z jiné země (který je taktéž pod FIFe, ale v jiném národním svazu) ne, tak o čem to svědčí? Že ten druhý je méně zodpovědný? Že míň zná standardy koček? Že je míň dobrý chovatel a je třeba na něj dohlížet?
Nevím, co na tomto kdo považuje za absurditu zahalenou tajemstvím... Nehájím absolutní pravdu, nejsem diktátor. Jen prostě konstatuji to, co je v předpisech SCHK a je to tam z hodně dávné minulosti.
Znovu a znovu říkám - výstavy mi nevadí, jezdila jsem na ně ráda (a jezdila bych dál, kdyby mi nevadilo to, o čem tu pořád píšu, ale co mnozí nechápou a nazývají to nesnášenlivostí), nenadávám na konkurenci, nejsem nesnášenlivá, nikomu nebráním na výstavy chodit... jen chci být uznána národním svazem (tudíž SCHK) za stejně zodpovědného chovatele jako například Lotyš nebo Ital! A to je to jediné, co mi na tom vadí..
Nebo vám nevadí, že jste tímto považování za méně svéprávné, než členové FIFe v jiných zemích?
Takže to byl můj poslední příspěvek k tomuto tématu.
Hádat jsem se nechtěla, nudit doma se určitě nenudím... Jen jsem k tomu napsala svůj názor a proč třeba chovatelé v ČR odcházejí z SCHK do jiných organizací (non FIFe)... Pár jich znám, kteří tohle udělali a udělali to jen tady kvůli tomu. Kvůli principu. Protože nechtějí být považováni za nesvéprávné... Když v jiné zemi pod hlavičkou FIFe to jde. Tak proč ne u nás?
Prostě nechci být pasována na "banánovou" republiku, chci mít stejná práva (ale i stejné povinnosti) jako jiní členové FIFe.


Dobré ráno Pavlíno,
Ano myslela jsem můj příspěvek na vás. Promiňte že jsem vám vyměnila jméno. Vy nemůžete být pasována v chovatelství na nic z toho co tu píšete. Protože vy nejste členem schk . Takže fakt nechápu o co Vám jde. Promiňte, ale na tuto otázku jste neodpověděla. schk je sdružení kde se naprosto dobrovolně sdružují lidé stejného zájmu. Mají určitá pravidla hry a ty dobrovolně dodržují. Vy se chcete do schk vrátit? Ale toto Vám vadí?
Přeji vám hezky den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 7:24:28
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Pavlína M. napsal:
Už opravdu naposled, protože opravdu odpověď byla na mě, ne na Alenu.
Nikdy jsem tady nikde nenadávala na konkurenci. Nikde jsem netvrdila, že nemají lidi na výstavy jezdit. A já nevím co vše tu padlo..
Jen jsem si přála, aby bylo ve FIFe měřeno všem stejným metrem, bez ohledu na národnost a příslušnost k národnímu svazu. Protože pokud může chovatel z některé členské země FIFe jezdit na výstavu jen proto, že ho to baví a do chovu si zařazovat kočky dle svého vlastního uvážení a druhý z jiné země (který je taktéž pod FIFe, ale v jiném národním svazu) ne, tak o čem to svědčí? Že ten druhý je méně zodpovědný? Že míň zná standardy koček? Že je míň dobrý chovatel a je třeba na něj dohlížet?
Nevím, co na tomto kdo považuje za absurditu zahalenou tajemstvím... Nehájím absolutní pravdu, nejsem diktátor. Jen prostě konstatuji to, co je v předpisech SCHK a je to tam z hodně dávné minulosti.
Znovu a znovu říkám - výstavy mi nevadí, jezdila jsem na ně ráda (a jezdila bych dál, kdyby mi nevadilo to, o čem tu pořád píšu, ale co mnozí nechápou a nazývají to nesnášenlivostí), nenadávám na konkurenci, nejsem nesnášenlivá, nikomu nebráním na výstavy chodit... jen chci být uznána národním svazem (tudíž SCHK) za stejně zodpovědného chovatele jako například Lotyš nebo Ital! A to je to jediné, co mi na tom vadí..
Nebo vám nevadí, že jste tímto považování za méně svéprávné, než členové FIFe v jiných zemích?
Takže to byl můj poslední příspěvek k tomuto tématu.
Hádat jsem se nechtěla, nudit doma se určitě nenudím... Jen jsem k tomu napsala svůj názor a proč třeba chovatelé v ČR odcházejí z SCHK do jiných organizací (non FIFe)... Pár jich znám, kteří tohle udělali a udělali to jen tady kvůli tomu. Kvůli principu. Protože nechtějí být považováni za nesvéprávné... Když v jiné zemi pod hlavičkou FIFe to jde. Tak proč ne u nás?
Prostě nechci být pasována na "banánovou" republiku, chci mít stejná práva (ale i stejné povinnosti) jako jiní členové FIFe.


Dobré ráno Pavlíno,
Ano myslela jsem můj příspěvek na vás. Promiňte že jsem vám vyměnila jméno. Vy nemůžete být pasována v chovatelství na nic z toho co tu píšete. Protože vy nejste členem schk . Takže fakt nechápu o co Vám jde. Promiňte, ale na tuto otázku jste neodpověděla. schk je sdružení kde se naprosto dobrovolně sdružují lidé stejného zájmu. Mají určitá pravidla hry a ty dobrovolně dodržují. Vy se chcete do schk vrátit? Ale toto Vám vadí?
Přeji vám hezky den


diskuse totoho typu se vždycky "zvrtnou" Jeden špatně čte, druhý si špatně vyloží co druhý píše, další vloží do úst druhému něco, co vůbec neřekl, další mu vloží do úst něco, co sám špatně pochopil či vlastně ani pochopit nechce - prostě je to vždy stejné a proto se diskusím snažím vyhýbat co to jde.
Takže jen poslední větu. Pravidla, zákony, řády - tohle všechno se postupem doby vyvíjí, mění, doplňuje. To vše se děje vždy z nějakého podnětu, nespokojenosti, nových poznatků, přežitku některých ustanovení a pod. Takže si nemyslím, že diskutovat o "zákonech" je špatné - naopak. Rozhodně si nemyslím, že členové i nečlenové čehokoli by měi jen držet pusu, krok a být spokojeni s tím, co je jen proto, že jsou členy - nebo marš jinam. To už tu bylo a naštěstí je to pryč Exclamation
Zdraví Jana, nahatka i nenahatky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 7:32:03
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Takže fakt nechápu o co Vám jde. Promiňte, ale na tuto otázku jste neodpověděla.

Tak teď už opravdu naposled, protože si myslím, že na toto odpovídám celou dobu. Nakopíruju tu přesně to, co jsem psala v předchozím příspěvku:
...Jen jsem si přála, aby bylo ve FIFe měřeno všem stejným metrem, bez ohledu na národnost a příslušnost k národnímu svazu...
...jen chci být uznána národním svazem (tudíž SCHK) za stejně zodpovědného chovatele jako například Lotyš nebo Ital! A to je to jediné, co mi na tom vadí..

Do SCHK se za současných pravidel vracet nechci. Kvůli tomuto jsem po opravdu mnoha letech z SCHK přešla jinam. A nemyslím, že má cenu držet "hubu a krok"... Prostě byla toto diskuze, co mi na SCHK vadilo.

A tímto opravdu howgh, protože je to pořád dokola a už docela o ničem...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
amigapower



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Warszawa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2009 10:54:37
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Do SCHK se za současných pravidel vracet nechci. Kvůli tomuto jsem po opravdu mnoha letech z SCHK přešla jinam. A nemyslím, že má cenu držet "hubu a krok"... Prostě byla toto diskuze, co mi na SCHK vadilo.

...jeden z mnoha důvodů, proč jsem v FPL. Laughing
_________________
DEVON REX ZPŮSOBUJE ZÁVISLOST !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 2:19:19
Odpovědět s citátem

SCHK taky tak trochu nechápu. Pár věcí mi přijde být poměrně nesmyslných.. Ať už je to chovnost, kterou kočka prostě vždycky dostane a nebo třída 13c. Jak se jednou správně vyjádřil pan Reijers: Proč máme ověřovat, jestli tato kočka z non FIFE je opravdu britka?"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top