Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy a jak začít přikrmovat koťátka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lucinkama



Založen: 30.07.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Lutonina 86

Předmět: Kdy a jak začít přikrmovat koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 8:52:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu ohledně přikrmování koťátek. Máme doma 4 malé briťáčky, kterým bude za 2 dny měsíc. Jelikož to jsou naše první koťátka, trošku tápeme v oblasti přikrmování. Samozřejmě veškeré informace mám teoreticky nastudované, horší to je s praktickým uplatněním. Zajímalo by mně, jaké máte zkušenosti s přikrmováním. Veškeré moje každodenní pokusy o podání mlíčka z talířku končí neúspěchem. Koťátka nejeví zatím vůbec zájem. Zkoušela jsem si dat trošku dobrůtky na prst podat do pusinky - neprošlo. Namočení čumáčku do mlíčka taky neprošlo. Kotíci jsou schopní chodit s tou kapkou na bradě tak dlouho, než jim jejich máme čumáky olízne. Každý den zkouším podávat něco jiného - kotěcí mlíčko od Gimpetu, řídkou krupicovou instantní kaši s vlažnou vodou, Tatru s vodou, tvaroh naředěný Tatrou a vlažnou vodou, atd........ Zkoušela jsem podat i kotěcí konzervičku rozmělněnou na kaši, taky nic. Koťátka vždycky mají takový výraz, jako že je chci snad otrávit. Na druhé straně je pravda, že asi mají dost mlíčka od mámy. Jsou spokojené, pěkně kulaťoučké a kočka je skoro pořád kojí. Dávám jí kvalitní stravu - hlavně přemražené syrové hovězí anebo směs kuřecích srdíček, žaludků a nasekaných krků (kvůli vápníku) také syrových a přemražených - 2x denně. Kromě toho baští tetrapaky od Bozity anebo konzervy Animonda Carny. Na granule nikdy moc nebyla, ale jelikož mám doma ještě 10-měsíčního briťáka jako buk, který je pouze na granulích (všechno ostatní od malička striktně odmítá), jsou granulky na miskách k dispozici celý den. Mixujeme Pro Plan, Acanu a Profilum - vše Kitten právě kvůli kočce a koťatům. Kočka si občas sezobne i pár granulek. Kromě toho samozřejmě tvaroh, smetánku a Tatru jako přilepšení. Pro koťátka mám teď objednané RC Baby Cat a pro kočičí mámu, která je teď jak z koncentráku pastu Calo Pet. Je fakt, že veškeré živiny asi dává do mlíčka, protože je opravdu poloviční a má hroznou srst. Zajímaly by mně zkušenosti ostatních chovatelek, jak u nich probíhalo přikrmování a přechod na jinou stravu, jakým způsobem koťátka učili baštit z talířků a jestli to třeba probíhalo u každého vrhu jinak (myslím tím dobu, kdy koťátka začala baštit) Mockrát děkuji za Vaše drahocenné rady.
_________________
Přeji hodně krásných chvilek všem kočičkám a jejich lidem. Protože jak já říkám: "Ne, oni nejsou naše kočky, ale my jsme jejich lidi...."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 23:30:59
Odpovědět s citátem

Koťátka jsou ještě malá na to, aby se napila mléka - trvá jim nejdéle, než pochopí, že je třeba lízat a ne cumlat, určitě jim tedy nenamáčejte čumáčky do mléka. Já začínám přikrmovat též ve 4 týdnech, prvně tučným tvarohem rozmíchaným s troškou (neušlehané) šlehačky nebo tatry, tak, aby výsledná hmota držela na prstě. Přidám trochu medu, některá ho však nechtějí a tak pro začátek osladím glukopurem, aby jim to chutnalo. Dám trošku na prst a otřu o patro koťátka, aby bylo nuceno ochutnat. Obvykle se rychle chytnou a už se snaží prst okusovat či olizovat sama. Pak přidám pribináčky, které někteří chovatelé zavrhují proto, že obsahují cukr, ale moje koťata zatím prospívají Razz Tím krmím - či vlastně přikrmuji - 3x denně, kolik jsou ochotna sníst. V 5. týdnu začnu dávat rozmixované nebo naškrábané maso, syrové, minimálně týden přemražené. Stejným způsobem. To, co jim víc chutná (tvaroh nebo maso) jim dám posléze na plochý talířek, zase otřu trošku o patro a postavím je k talířku, to už začínají chápat, že se TO musí lízat. Teprve pak jim naředím tvaroh do víc tekuté podoby, až zbude jen smetana nebo tatra, protože jinak si v tom koťátka topí nosíky, když to neumějí. V 5. týdnu už dostanou k potřebě RC Baby Cat - tahle koťata jej začala žrát jako první jídlo sama, každá koťata se projevují jinak. Pak už přidávám další - kvalitní kitten konzervičky z čistého masa, případně i vařené a nasekané masíčko atd. Nejste určitě sama, komu kočka vypadá po koťatech jako z koncentráku - já té své momentálně říkám "von Dachau" - ale to se zase spraví, nebojte Smile
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2008 5:49:12
Odpovědět s citátem

ahoj já sice nemám chovnou kočku ale měla jsem už asi 3 koťata kterým byl sotva měsíc.

tak jsme koupily tatru a mlíčko a do nějakých 5 - 6 týdnů krmily stříkačkou. Kočičky sály jak poblázněné. od 6 týdnů jsme začaly dávat namočené granulky pro koťátka s masíčkem coš těm našim kocouřům moc chutnalo. Od nějakých 8-9 týdnéch jsme už dávaly lehce navlhčené granulky a masíčko a od 12-13 týdnů jsme dávaly normální stravu pro koťátka.
Wink
_________________
Expert na nemoci Čert, Profesionální kaskadér Miky a Profesor přírodních věd Matiáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2008 5:49:59
Odpovědět s citátem

ahoj já sice nemám chovnou kočku ale měla jsem už asi 3 koťata kterým byl sotva měsíc.

tak jsme koupily tatru a mlíčko a do nějakých 5 - 6 týdnů krmily stříkačkou. Kočičky sály jak poblázněné. od 6 týdnů jsme začaly dávat namočené granulky pro koťátka s masíčkem coš těm našim kocouřům moc chutnalo. Od nějakých 8-9 týdnéch jsme už dávaly lehce navlhčené granulky a masíčko a od 12-13 týdnů jsme dávaly normální stravu pro koťátka.
Wink
_________________
Expert na nemoci Čert, Profesionální kaskadér Miky a Profesor přírodních věd Matiáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2008 7:44:21
Odpovědět s citátem

ahoj, mám koťátka stará 6 týdnů, ve čtvrtém týdnu jsem zkoušela mlíčko z talířku a nic, tak jsem to zkoušela každý den a stále nic, když jim byl přesně měsíc zkusila jsem syrové hovězí na hodně drobné kousky a mohly se holky užrat. Od té doby jedí maso syrové hovězí, vařené kuřecí, kapsičky, konzervy, z mléčných výrobků nejsou stále moc nadšené, ale už si trochu cucnou, ale hlavně maminka je stále hodně kojí Smile) Granule jim zatím nic neříkají Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lucinkama



Založen: 30.07.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Lutonina 86

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2008 8:30:21
Odpovědět s citátem

Mockrát Vám všem děkuji za Vaše rady. Budu to pomaly trpělivě zkoušet, určitě se ozvu jak pokračujem. Laughing
_________________
Přeji hodně krásných chvilek všem kočičkám a jejich lidem. Protože jak já říkám: "Ne, oni nejsou naše kočky, ale my jsme jejich lidi...."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2008 7:09:35
Odpovědět s citátem

U mých odchovů se mi často stává že mléko a mléčné výrobky odmítají a baští jen mateřské mléko, zato na maso se vrhají hned.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucinkama



Založen: 30.07.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Lutonina 86

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2008 8:21:04
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera zkusila dát na rady paní Zdenky. Nadšeně jsem běžela z práce s Glukopurem v tašce a večer jsme absolvovali první pokus. Koťátkům mírně oslazený hustý tvaroh opravdu chutnal, skoro to vypadalo, že by mi zbaštili i prst. Dneska ráno se úspěšné krmení znovu opakovalo. Mám z nich opravdu velkou radost. O víkendu zkusíme masíčko, tak uvidíme. Ještě jednou všem děkuji za jejich rady. Laughing
_________________
Přeji hodně krásných chvilek všem kočičkám a jejich lidem. Protože jak já říkám: "Ne, oni nejsou naše kočky, ale my jsme jejich lidi...."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top