Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy je kočka tlustá?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Kdy je kočka tlustá?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2008 13:14:12
Odpovědět s citátem

Vím, že se nadá říci kolik má vážit kočka, aby byla akorát. Každé plemeno je jiné, ale i kočky ze stejného plemene jsou každá jiná. Ale přece jenom, jsou nějaké znaky, podle kterých se dá poznat, jestli je kočka už tlustá? Naše Betty je britská modrá. Byla poslední a nejmenší z vrhu. Krásně rostla a přibírala, až do 6 měsíců, kdy začala mrouskat a hubnout, protože nechtěla skoro nic jíst. Po kastraci začala konečně jíst a přibírat. Měla k dispozici po celý den několik mističek s granulemi, dostávala kapsičky a maso. Před kastrací vážila 2,7 kg. Teď, měsíc po kastraci má 3,4 kg. Už se mi začínalo zdát, že je tlustá, a proto jsem jí nechala jenom jednu mističku a granule jí odvažuji podle doporučené dávky krmení. Dostává 1/3 doporučené dávky konzervičky, 1/3 doporučené dávky granulí a 1/3 doporučené dávky masa. Pohyblivá je normálně, řádí jako vždycky, na strom leze jsko vždycky. Více spí, ale jnak je v pohodě. Je 3,4 kg už moc nebo jak to poznám, jestli užje tlustá? Děkuji za odpovědi
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2008 14:00:59
Odpovědět s citátem

Nemyslím si že by 3,4 kg bylo na britku moc, spíš je to málo. Jedna z mých šesti britských koček má 5 kg a v minulosti jsem měla i kočku, která vážila 7 kg a obézní určitě nebyla. Britka je mohutné plemeno i když samozřejmě záleží i na celkové velikosti a stavbě těla vaší kočky. Všeobecně platí že když se na kočku díváte shora tak by neměla být na břiše nápadně širší než v části hrudníku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2008 15:02:09
Odpovědět s citátem

Moje Barunka zhubla při mrouskání,teď po koťatech také,má jich pět dávají jí zabrat.Přestože jí dávám 5x denně jíst,mimo to ještě mlsky,granulky k dispozici 24hod., je přímo vychrtlá.Váží 3kg.Myslím,že by byla akurát,kdyby měla alespoň o 2-3kg víc,no to poznáme,až se malí odstaví a Barunka vykastruje.Tlustá kočka nevyskočí na kuchyňskou linku,nevyleze na strom.Já být vámi,tak to neřeším,podle fotek není tlustá.




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2008 15:08:51
Odpovědět s citátem

Díky za rady. Ten fígl s pohledem z hora je super. Podle něj je Betty v pohodě. Pro mě je to jenom veliká změna, protože byla před kastrací strašně hubená a teď je pěkně baculatá, tak jsem nevěděla, jestli už to není moc. Nerada bych jí ale trápila hladem zbytečně. Určitě totiž sní více než je doporučená dávka. Pokud to tedy dostane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2008 19:46:03
Odpovědět s citátem

Ohledně váhy, náš Kubík má 6,5 kilo a Matýsek 6 kilo, mají 2,5 a 1,5 roku. Oba jsou mohutní a velcí, oproti kočičkám co znám. Jsou kastrovaní, ale nebaští granule pro kastráty, ty jim nejedou, pomalu k nim ani nečuchnou. Kupujeme jim kvalitní baštu hlavně pro citlivé kočky, Kubík má po nekvalitní stavě krev ve stolici a průjem. Jsou oba velmi aktivní a vyskočí všude, i tam, kde se nám to zdá nemožné. Tím, že jsou dva, tak se nenudí, jejich honičky je udržují v kondici Very Happy Pokud uvidím, že se víc kulatí, určitě znovu vyzkoušíme stravu pro kastráty, ale dokud vidím, že to vyběhají, tak zatím počkám. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 12:21:59
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,
tuto otazku jsem take casto resila, jestli moje britulka je tlusta nebo ne.
Jeji maminka ma 5 kg a tata 7 kg, takze si myslim, ze dispozice k vaze ma.Byla nejvetsi kotatko, ted ji je jeden rok a mesic a vazi 5,3 kg.
dostava pulku shiny cats rano a pulku vecer a pulku denni davky granuli.
Jedna veterinarka mi rekla, at ji koukam ubrat, ze je tlusta, druha naopak rekla, ze je to britka se vsim vsudy.Takze ja take opravdu nevim, vim, ze na svuj vek ma asi dost, ale tlusta mi neprijde i kdyz samozrejme ma visaci brisko,ale to ma uz od tri mesicu...

pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 16:47:55
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=1107 a http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=923 tak tohle jsou naši kocourci. Já jim jídlo nedávkuju. Mají asi 3 misky, v každé jiné granule a misku na vodu. Ráno dostanou každý půlku konzervy Pro Plan Delicate a celý den mají plné misky granulí a chodí baštit, kdy mají hlad. Nedávkujem, neodvažujem, neschováváme. Někde jsem četla, že kočka není jako pes a má mít v misce pořád baštu. Tak ti naši ji tam pořád mají. Very Happy Naší chlupáči mají v genech britské předky, proto ta jejich mohutnost, ale i tak chovatelka Kubíčka, když ji pošleme fotky, nebo ho ví, říká, že tak velkou kočku ze svých koťat ještě neviděla. Shocked Uvidíme,jak se bude váha vyvíjet, zatím nic neřeším. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 18:47:55
Odpovědět s citátem

Tak se přidám se svou trochou do mlýna Smile My máme ruskou modrou a všude se píše, že kočičky rusandy mají v dospělosti tak 2-2.5 kg. No před kastrací, tedy když Gizellce bylo 10 měsíců, vážila 2.4 kg. Tak jsem si říkala - ideální váha Smile Po kastraci velmi, ale velmi pohubla (fotka asi týden po kastraci, je v zívnutí, takže to jo vynikne http://smeny.hofyland.cz/album/slides/PICT7381.html ), bylo to hrozné. Jak jsem se zaradovala, když začala konečně pořádně papat Smile A najednou nám mizely granule o106, stále na nás koukala jak na tyrany, co ji nedají pořádně najíst, zvážila jsem ji a ejhle, ono to má 2.8 kg. Tak jsme šupem přešli z normálních granulí na granule for Indoor cats, každý den jsem ji nasypala spodní hranici denní dávky a dostala vždy ráno a večer část konzervičky, paštičky nebo kapsičky. Postupně měla 2.9, 3.2...ale ono nám to zvíře děsně vyrostlo. Vytáhlo se to, je to jak špagát, dosáhne ze země na skřín, no hrůza Laughing Už se zase s "žroutstvím" srovnala, baští normálně, ale čahoun to je strašný Laughing Poslední vážení ukázalo 3.8 kg a stále bych řekla, že podle pohledu shora by nějaké to deko klidně přibrat ještě mohla Laughing (téměř aktuální foto http://smeny.hofyland.cz/album/slides/PICT2364.html Smile ).
Takže vidíte, že i ruská kočka může mít 3.8 kg a nebýt tlustá Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: vetka tvrdi, ze kocicka je tlusta...
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 7:44:43
Odpovědět s citátem

Dobry den vsem,
chtela bych se s Vami podelit o moji zkusenost. Vcera jsem byla u veterinarky na beznem ockovani s moji 1 rok a 2 mesice starou brituli.
Veterinarka mi rekla, ze 5 kilo je sila a doporucila mi redukcni dietu, ja tedy nevim,ale kocicka mi tlusta neprijde, nevim jestli je to tim, ze vetka bere vsechny kocky za stejne nebo jestli je opravdu tlusta.
Kdyz vezmu , ze maminka moji britky ma 6 kg a jeji tata 9 kg, tak nevim, jestli si jeji slova mam brat vazne.
Prosim o Vas nazor.
diky moc
PAVLA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: vetka tvrdi, ze kocicka je tlusta...
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 7:53:30
Odpovědět s citátem

Máte někde její fotečku, třeba v Albu? Abychom se teda na ní taky jukli?
Nicméně - můj osobní názor je, že těch 5kg je akorát u britky. Některé jsou rostlé více, některé méně, ale asi bych to zatím nehrotila. Jen možná bych se snažila tuhle váhu udržet, aby už nepřibrala.
Hrábněte jí na žebra, jestli jsou lehce pod kůží a vrstvou tuku cítit, stejně tak, jestli nahmátnete páteř na hřbetu. Pokud obojí je "ano", tak bych na Vašem místě byla v klidu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 7:59:18
Odpovědět s citátem

April. o vikendu udelam aktualni fotky a v pondeli zaslu ,aby jste se podivali. Ona je dost velka i vzrustem,videla jsem i britusku , ktera ma 4 kg,ale ta byla vzrustove podstatne mensi. Zebra ji nahmatam i kdyz tuk tam citim a take ma samozrejme visaci trosku tukove brisko Smile
Davala jsem ji pul konzervicky shiny cat rano a pul vecer, takze jsem to ted omezila a budu ji davat jen pulku rano a jinak ma k dispozici granule light+indoor, myslite, ze je to tak spravne???
dekuji moc
Pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 8:14:48
Odpovědět s citátem

Jestli nahmatáte žebra, tak je to myslím OK. To tukový bříško ... no ono většinou to bývá spíš volná kůže, než že by bylo plné tuku.

Dokonce si myslím, že ohledně váhy víc dělat nemůžete - k light a indoor není co dodat. A tu konzervičku - jestli je zvyklá, dávejte jí klidně 2x denně, po ní zase tolik nepřibere. Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 8:44:39
Odpovědět s citátem

Naší Bettynce začal viset vak na bříšku už ve třech měsících a to určitě nebyla tlustá. Má ho doteď. Takže s tím si hlavu nelámejte. Někdo tady kdysi trefně poznamenal, že máme vakoveverky a ne kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:11:14
Odpovědět s citátem

Betty a April, dekuji Vam moc za nazory.
K tomu krmeni, ona dostava tu pulku rano a pulku vecer,ale ctvrtku vzdy vyhodim, tak jsem se rozhodla, ze ji budu davat jen tu pulku rano.Kdyz bude mit hlad ma ty granulky.
Take si myslim, ze vice delat nemohu.Hodne si s ni hrajeme , beha po byte a tak, takze to neni tak ,ze by se jen valela, coz si mysli veterinarka.
A k tomu brisku , emmicka ho ma take jiz od kotatka od 3 mesice co ji mam doma, driv to byla jen kuze,ale ted tam trosku tuku ma Smile
Hlavne ji musim udrzovat okolo tech peti kil,,protoze ma slabsi srdicko a to by ji obezita mohla hodne ublizit ...
dekuji Vam moc a posilam pohlazeni kocickam Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: tabulky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 11:31:26
Odpovědět s citátem

Nasla jsem dve tabulky pro urceni 'tloustky' kocek, jsou s obrazky i popisem (v aj)... Cool Takze pokud mate zajem se podivat, tady jsou:
http://www.vetcetera.com/pdf/BodyConditionScore.pdf
http://placervillevet.com/feline%20body%20condition.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 12:44:09
Odpovědět s citátem

Lentilko, dekuji za tabulky, jak tak koukam tak emmicka je nekde u konce,ale obezni rozhodne neni,kdyz se na ni kouknu shora tak je samozrejme nejsirsi vzadu,ale to je snad normalni.No ubrala jsem jednu denni davku pulku konzervicky 80gramu a light granule tak uvidime. Uz jsem pridala dve nove fotky moji rocni kocky, tak musim pockat az se to tam promitne , pak se urcite podivejte Smile
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Churchil



Založen: 22.04.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Vakoveverka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2008 20:04:23
Odpovědět s citátem

Laughing Vakoveverka mě tedy fakt dostala. Našemu Churchilovi je 8 měsíců a povislé bříško měl už když jsme si ho ve třech měsících přinesli domů. On se ten kočičí vak bude asi odvíjet od množství kočičího pohybu, skákání, honění atd. Prostě, jako u člověka, když je někdo zvyklí cvičit a pak přestane, začne být trochu povolený. A tak to bude i s těmi našimi princi a princeznami, které s námi bydlí v našich bytech a ven chodí poměrně málo. O nočních dobrodružstvích a podobných věcech nemají ani páru, protože to nikdy nezažili a vlastně jim to ani nechybí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Vakoveverka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2008 20:16:14
Odpovědět s citátem

Churchil napsal:
Laughing Vakoveverka mě tedy fakt dostala. Našemu Churchilovi je 8 měsíců a povislé bříško měl už když jsme si ho ve třech měsících přinesli domů. On se ten kočičí vak bude asi odvíjet od množství kočičího pohybu, skákání, honění atd. Prostě, jako u člověka, když je někdo zvyklí cvičit a pak přestane, začne být trochu povolený. A tak to bude i s těmi našimi princi a princeznami, které s námi bydlí v našich bytech a ven chodí poměrně málo. O nočních dobrodružstvích a podobných věcech nemají ani páru, protože to nikdy nezažili a vlastně jim to ani nechybí.




No, s tím bych tak úplně nesouhlasila. Naše Betty má pohybu dost. Lítá celý den po zahradě a večer doma z patra do přízemí, na škrabadlo atd. Některé kočky vak mají a některé nemají. Myslím spíš, že je to dědičné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2008 20:25:54
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Lentilko, dekuji za tabulky, jak tak koukam tak emmicka je nekde u konce,ale obezni rozhodne neni,kdyz se na ni kouknu shora tak je samozrejme nejsirsi vzadu,ale to je snad normalni.No ubrala jsem jednu denni davku pulku konzervicky 80gramu a light granule tak uvidime. Uz jsem pridala dve nove fotky moji rocni kocky, tak musim pockat az se to tam promitne , pak se urcite podivejte Smile
pavla
Podle mě by britka měla vypadat tak jako na tom předposledním obrázku. Je to silná a mohutná kočka a vak na břiše k ní patří, moje britské kočky ho mají všechny, dokonce i hubený kocour.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Tlustá kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 9:02:03
Odpovědět s citátem

Díky Lentilce jsem se dokonale uklidnila.Náš kocour váží necelých 8kg a má 3 roky.Podle přiložených kreseb má ideální váhu.Což jsem si myslela, protože nic mu nevisí ani nepřečnívá.Je to prostě "pořádný chlapák.
Nakonec, Viola Ottová je pěkná ženská, i když je vysoká !
Náš kočičák měl odmala dlouhý trup a dlouhé nohy.Jestli ještě poroste(!), možná pár deka ještě přibude. Granulí si podá dost, no ale já také jím míň, než můj štíhlý a vysoký manžel.
Takže, s kočkama je to určitě jako s lidma,každý jsme jiný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 17:45:11
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem, ja jsem pani veterinarce proste nemohla vysvetlit, ze kocicka ma visaci brisko jiz od tri mesicu, ona mi rekla, ze emma vypada jako po kotatech, urcite to neni tim, ze by mela malo pohybu, kdyz jsem byla na vystave snad vsechny britky to brisko maji. Je mi ,ale hodne neprijemne, ze kdyz tam prijdu tak me vetka div neserve, ze ji preziram. pritom ma denne 20 gramu shiny cats a 30 gramu granuli-light+indoor.
Pani asi nevi, ze je rozdil mezi britkou a venkovskou vybehanou cicou. emma ma v roce a dvou mesicich 5,5 kilo a kamaradky mourek ve trech letech 2 kila, to se proste neda srovnavat...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 8:09:40
Odpovědět s citátem

AHOJky vsem,chtela jsem Vas poprosit, dnes jsem vlozila aktualni fotky do galerie, kocicce je 1rok a 3 mesice, dle pani vetky bych mela kocicce nasadit REDUKCNI DIETU. prosim muzete se podivat na fotky a rict mi, jestli se Vam zda take tak TLUSTA???
Kocicka je britka a je to EMMA HONEY Z PANSKEHO DVORA.
dekuji moc Smile
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 10:21:00
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
AHOJky prosim muzete se podivat na fotky a rict mi, jestli se Vam zda take tak TLUSTA???
Kocicka je britka a je to EMMA HONEY Z PANSKEHO DVORA.
dekuji moc Smile
pavla

Tazko povedat, ale moj kastrovany kocur vyzera priblizne rovnako a aj mne vravel moj veterinar, ze je uz obezny a mame to striehnut. Svoje granule pre kastratov velmi nechce. Radsej chodi vyjedat granule mojej chovnej macicky. Je to velmi tazke ustriehnut ho, aby nechodil na cudzie granule. Zrejme mu viac chutia. Aj on vazi cca 5,5-6 kg. Priznam sa, ze aj mne osobne sa moj kocur zda uz tlsty, rovnako aj Vasa macicka je podla mna trosku plnsia. Je to ale iba moj nazor. Tak sa na mna nehnevajte. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 10:48:48
Odpovědět s citátem

Figaro, ja se vubec nezlobim, naopak vam moc dekuji za nazor,
jenze ja uz nevim jak bych ji mela ubrat v jidle, denne ma pulku z konzervicky shiny cats (mala konzervicka) +granule pro kastraty smichane s indoor...tak si prave nevim rady jak ji upravit jidelnicek.
moje kocenka ma 5,65 kilogramu, myslela jsem si, ze u britek je to idealni a normalni vaha Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 11:02:31
Odpovědět s citátem

To PAVITA :
nemůžete chtít, aby hubla před očima, chce to čas. Myslím, že stravu má správnou, také jsem před necelým rokem po kastraci a následném váhovém přírůstku (za měsíc skoro kilo) nasadila podobnou dietu (jen množství konzeviček 1,5/den ve třech dávkách, graule RC indoor+exigent a fit) a nedávno jsem zjistila, že skoro všechno, co na sebe za ten měsíc naplácala, má po téměř roce dolů. Hlady ji ale nenechávám, granule má k dispozici pořád. Ale britka přece nemá být vychtlá, tak ji moc netrapte. Wink
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 11:06:36
Odpovědět s citátem

Víte, ono asi spíš než zhubnout, tak bych se snažila, aby kočina už nepřibírala. Na britku si myslím, že ta váha není nijak extrémní, ale neměla by se už zvyšovat a v průběhu doby třeba krapet snížit. Sama totiž trochu válčím s tím, že naše Rubka je nejen líná, ale i krapet při těle a ta váha je u ní velmi obdobná, jako u Vaší čičiny a troufám si říct, že ještě o pár deka vyšší Rolling Eyes nadšená z toho nejsem protože je kočka domácí, které bývají drobnější, ale ona né. A protože Maxíš je vytáhlý vyzáblo, není možný nasadit nějakou výraznou dietu, takže teď krmíme Rubku Light granulema (je to zvláštní, ale od Royal Canin baští jen ty a jde spolehlivě vždycky k misce s Light, přitom vedle má Maxíš nasypaný Sensible).
Důležitý je asi dodržovat gramáž granulí, denní dávku (odpočíst od toho bajlajvočko tu trochu konzervičky) a doporučila bych místo Indoor a pro kastráty zkusit přímo Light a nemíchat dva typy dohromady.

A jak se chová kočka? Má nějaké problémy s pohybem? S výskokem třeba na poličku, stůl, prostě do výšky?

Mimochodem - přijde mi jako hezky kulaťoučká briťulka, určitě taky záleží, jaký předpoklady vzrůstu má po předcích.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 12:12:53
Odpovědět s citátem

problemy s pohybem nema absolutne zadne, vyskoci i na nejvyssi skrin tak ladne, ze vzdycky ziram Smile ja ji granulky micham, protoze ona light ji jen od royal canin jinou znacku nechce, tak ,aby to mela trosku zpestrene tak je micham s royalem indoor. Je mi ji lito, kdyz ji davam z shiny cats jen pulku denne pritom to je tak mala konzervicka Smile
tatinek emmy ma 7.5kg a mama 6 kg, takze ma dispozice k tomu byt ,,velka".
Jinak je mi jasne, ze vysledky nepujdou videt hned, ale vim, ze kdyz mi po kastraci zhubla tak vypadala hrozne byla cela takova svesena , musim rict, ze to byl hrozny pohled, ted je to takova kulicka. Kazdy den se ji venuji tak 2 hodiny denne behame po byte s mavatkem a tak,ale samozrejme vzhledem k slabemu srdicku to nesmim prehanet,ale s pohybem problem nema, na chate lita do schodu jako strela Smile
jen nevim jak ji udrzet na teto vaze, bojim se, ze kazdy mesic nejake to deko pribere Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bany



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: zlínsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 14:14:39
Odpovědět s citátem

Našim kočenkám chutná také RC Sterilised jen12% tuku ,asi je důležité hlídat aby nepřibrala moc kvůli srdíčku,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucie K.



Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Hubnout pomalu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2008 9:02:32
Odpovědět s citátem

V jednom z jarních nebo letních čísel časopisu Naše kočky jsem četla, že kočky mají hubnout zásadně pomalu, aby nedošlo ke ztučnění jater (paradoxně, ale je to tam logicky vysvětleno). Zkusím to najít a přetlumočit to sem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2008 12:45:28
Odpovědět s citátem

No, Niki mám 6 kg, měl i víc... teď se drží na šesti a vypadá dobře, není tlustej ani vyhublej. Jídlo neomezuju, granulky mají kočičáci pořád k dispozici a ráno a večer dostanou konzervu nebo syrový maso. Veterinářka říká, že je to macek, ale že není tlustej, prostě je jenom mohutnej Smile
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top