Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy je kočka tlustá?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Emma
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2008 16:55:19
Odpovědět s citátem

Pavita koukala jsem do albíčka a zjistila jsem, že máme stejně staré kočenky Laughing . Akorát moje Anabell je o 3 dny starší Smile . A rozhodně si nemyslím, že je tlustá. Jak se tady psalo, jen je nutné dohlédnout, aby nepřibírala Wink . Já byla u veterináře asi před 14. dny a rozhodně mi neřekl, že je An tlustá, naopak si myslel, že má jen 4 kila. Já mu říkala, že už to bude víc, tak jsme ji společně převážili a má 5 kilo Laughing . Nevím teda přesně na deka, doma váhu nemáme a ta jeho byla taková ta velká na brambory, takže to z ní nešlo rychle vyčíst a kočka už chtěla dolů Laughing . A také mi řekl, že ještě více zmohutní Wink . Můžete porovnat z mých fotek, mě připadají kočenky hodně podobné, akorát Emma má menší hlavičku. Teda spíš Anabell jí má extrémě velkou, sestřička na veterině jí vždycky říká "ty jsi ale krásný kocourek" Laughing . A já jí vždycky vysvětluju, že je to kočička Embarassed . Myslím si, že množství, které Emmy podáváte je dostačující Wink . Já mám tedy problém, že máme ještě 7. měsíční kotě, takže jsem dotěď krmila Pro Planem kitten, ale už dojídají poslední balík, a pak už jim nasadím Adult Very Happy .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2008 7:39:19
Odpovědět s citátem

TO BOBTAIL:
annabelka je krasna kocicka vazne :)myslim, ze telicko maji hodne podobne, emmicka ma opravdu drobnejsi hlavicku, ta ji mozna jeste zmohutni Smile
tak to bude asi tou veterinarkou , ze srovnava britky s mourkama Smile
to jste me potesila a fotecky mate nadherne, hrozne bych si prala taky takovou modrou princeznu k te moji lilovce. A chtela bych se zeptat, jak vychazi s mrnousem?
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2008 8:23:06
Odpovědět s citátem

Pavita... Děkujeme za pochvalu Laughing . Možná by to chtělo změnit veterináře, pokud tedy máte v okolí na výběr Wink . S kotětem vychází super, měla jsem z toho strach, dokonce jsem to tu i někde řešila, ale dopadlo to na 1 s * Very Happy . Cookie jsme si přinesli v 9. týdnech a Anabell ji přijala, jako by to bylo její miminko Laughing . Mám v albu i nějaké společné fotky, jak se tulí Smile . Navzájem se opečovávají, hrají si a spí spolu, prostě idální páreček Wink . Ale měli jsme možnost si její reakce na kočku vyzkoušet předem, protože jsme měli na víkend půjčeného kocourka od známého Cool . Pak už jsem se nebála Laughing . Hlavně, vy jste třeba psala, že si s kočičkou vyhrajete cca 2 hodiny denně, proháníte jí s mávátkem a tak... Ale mě to bohužel moc časově nevychází, proto jsme se rozhodli pro druhou kočičku, aby se měla s kým vyblbnout Wink .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2008 9:21:50
Odpovědět s citátem

TO BOBTAIL:
koukala jsem i na spolecne fotky,ani nevite jak bych si prala take dve kocicky, sice si s emmickou hraju denne,ale je 10 hodin sama doma a musi se nudit :(ale jak jsem psala, pritel nedovoli druhou kocenku...
porad si proste stojim za svym britule maji byt baculate Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: Kdy je kočka tlustá?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 19:19:21
Odpovědět s citátem

Zkušenější, prosím, poraďte. Máme dvě mainy, dvouletou kastrovanou holku a 1,5 starého zatím nekastrovaného kluka.

Kočička nám začala ďábelsky přibírat, teď už je fakt tlustá, jak řekla naše veterinářka, vypadá jako mainka, která spolkla dvě britky. Jenže jak jí mám zhubnout...? Přes den nejsme doma, mají nasypané granule RC Indoor cat. Toť vše, protože po jakékoliv jiné stravě (syrové / vařené maso, paštičky, kapsičky atd. ) kočička okamžitě zvrací, tvaroh ani jiné pamlsky nejedí. Zato na granulích je kočena závislá, baští je o 106. Kocour jiné krmivo než granulky nejí, ani maso, ani nic... Vůbec je to takový manekýn s anorektickými sklony, jako by jídlo ani nepotřeboval.

Jak byste to vyřešili vy? Mám jim přes den nechávat granulí méně a kocoura večer krmit zvlášť? Jenže tady mám organizační problém - kočka je dost dominantní a kocour se bez ní jakoby "bojí" jíst. Jakmile je oddělím, začne kočena zuřivě mňoukat za dveřmi a to rozhodně není nic, co by kocoura motivovalo k jídlu. Spíš kouká na dveře, než na misku Rolling Eyes

Mám už pocit, že žádné řešení není... Ale když to takto půjde dál, bude holka za chvilku obézní Crying or Very sad Prosím, poraďte...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 19:37:19
Odpovědět s citátem

Chatul já sice nejsem zkušenější = nikdy jsem s obezitou u koček nebojovala Laughing . Moc mě ale pobavilo Vaše přirovnání "vypadá jako mainka, která spolkla dvě britky" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing .

A jak se k tomu vyjádřila Vaše veterinářka? Poradila Vám něco? Já bych asi prvně koupila granule po kastráty nebo light a odměřovala přesně podle krmného návodu. Bojím se ale, aby kočička nevyjedla všechno sama a kocourek nebyl o hladu Rolling Eyes . Těžko to nějak skloubit... Já mám taky dvě kočičky - 7 měsíců a 15 měsíců, zatím krmím krmivem kitten, ale ta starší nám nějak kyne - je vykastrovaná, takže už nasadím adult, krmit každou něčím jiným je nesmysl, také jsem celý den v práci a ohlídat to prostě nejde Rolling Eyes .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 19:47:54
Odpovědět s citátem

bobtail napsal:
Chatul já sice nejsem zkušenější = nikdy jsem s obezitou u koček nebojovala Laughing . Moc mě ale pobavilo Vaše přirovnání "vypadá jako mainka, která spolkla dvě britky" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing .

A jak se k tomu vyjádřila Vaše veterinářka? Poradila Vám něco? Já bych asi prvně koupila granule po kastráty nebo light a odměřovala přesně podle krmného návodu. Bojím se ale, aby kočička nevyjedla všechno sama a kocourek nebyl o hladu Rolling Eyes . Těžko to nějak skloubit... Já mám taky dvě kočičky - 7 měsíců a 15 měsíců, zatím krmím krmivem kitten, ale ta starší nám nějak kyne - je vykastrovaná, takže už nasadím adult, krmit každou něčím jiným je nesmysl, také jsem celý den v práci a ohlídat to prostě nejde Rolling Eyes .


Jojo, lightky už mám objednané, ale mrzí mě to vůči tomu kocourovi - hubeňourovi. A Vám Bobtaile Very Happy radím, přejděte co nejdřív na adult - takhle to totiž vzniklo u nás, že kocour dostával kitten, a kočeně to velmi šmakovalo. Bohužel už na to neměla věk... Začala nabírat, teď bych o ní ještě neřekla, že je obézní, ale má k tomu sklony. Prostě když dosypu do misky, je hned u ní a musí si dát + přes den tam úřaduje každou chvilku. Já fakt nevím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 19:51:37
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, mám obézního Ferdu a dostihového Cipíska. Nám dali vyloženě dietu od Eukanuby restricted calorie. Naštěstí náš Ferda neskáče do výšek, takže jsme dali na zeď poličku a Cipísek má žrádlo nahoře a je to bez problémů. Very Happy
Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 20:06:11
Odpovědět s citátem

Tak problém s odděleným krmením budu řešit na konci týdne a taky nevím jak. Betty je kastrovaná a nesmí kotěcí stravu, protože má vysoké bílkoviny. Přivezu si ale 12 týdenní kotě. Jak to mám udělat, aby Betty nejedla kotěti granule a konzervičky? Problém je o to větší, že Betty sní na co přijde. Ještě není tlustá, ale držím jí zkrátka a teď tomu prckovi určitě vyluxuje misku hned ráno a než přijdu z práce, nebude mít co baštit. Pokud někdo máte nějaký fígl jak to udělat, prosím, napište ho sem. Děkuji předem všem.
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 20:14:16
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Tak problém s odděleným krmením budu řešit na konci týdne a taky nevím jak. Betty je kastrovaná a nesmí kotěcí stravu, protože má vysoké bílkoviny. Přivezu si ale 12 týdenní kotě. Jak to mám udělat, aby Betty nejedla kotěti granule a konzervičky? Problém je o to větší, že Betty sní na co přijde. Ještě není tlustá, ale držím jí zkrátka a teď tomu prckovi určitě vyluxuje misku hned ráno a než přijdu z práce, nebude mít co baštit. Pokud někdo máte nějaký fígl jak to udělat, prosím, napište ho sem. Děkuji předem všem.
Kačka


Jo, tak vidim, že problémy máme všichni. Dobrý nápad se mi zdá s tím krmením na místě nedostupném pro tu naši hrošici. To vyzkouším, dík za tip.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 22:11:32
Odpovědět s citátem

Já to řeším osobní asistencí u jídla a vracením koček k patřičným miskám. Je to poněkud časově náročné, ale jiné řešení nemám. Zkoušela jsem kocoura i s miskou zavřít do koupelny a kotě nechat v kuchyni, ale oba místo jídla řvali, tak jsem to vzdala a jsem prostě u nich, dokud se nenajedí. Holt s tím počítám a udělám si na to čas.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 6:12:36
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já to řeším osobní asistencí u jídla a vracením koček k patřičným miskám. Je to poněkud časově náročné, ale jiné řešení nemám. Zkoušela jsem kocoura i s miskou zavřít do koupelny a kotě nechat v kuchyni, ale oba místo jídla řvali, tak jsem to vzdala a jsem prostě u nich, dokud se nenajedí. Holt s tím počítám a udělám si na to čas.

Tatiano, to znamená, že přes den k dispozici nic nemají? U nás by to znamenalo krmit ráno v 7 a večer kolem 19 hod... To si nejsem jistá, jestli by to zvládli. Navíc v noci mám pocit, že to je jediný čas, kdy kocour něco sní. Když mají náhodou v noci prázdnou misku, začnou zlobit. Každopádně děkuju za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 6:13:45
Odpovědět s citátem

V podstatě existuje jediný 100% účinný fígl. A to krmit dávkově a hrát si na policajta, jak píše Tatiana.

Tím dávkovým krmením myslím to, že kočky nemají granule k dispozici volně celý den, ale rozdávkujete jim porci na 2x-3x v průběhu dne - dáte do misky a co sní, to sní, co nesní, uklidíte. V průběhu jídla hlídáte, aby každý baštil to svoje. Jiné řešení, jak naučit kočku bašit svoje granule, myslím není.

Už jsem tu několikrát zmiňovala, že s obdobným problémem válčíme taky - Rubka je krapet kulatější, Maxíš hubenej a navíc zvrací, když nemá jídlo k dispozici pořád. U nás se stal takovej malej "zázrak", z granulí Hills jsme přešli na RC a naprosto v šoku jsem z toho, že Rubka nejí Maxíšovo Sensible (na citlivý žaludek), ale chodí si do své misky, kde má nasypáno Light. Občas si zobne Hairball, které jsou k dispozici, ale to jen když je její miska prázdná a jen výjimečně ... zatím sice výrazný posun ve váze nevidím, ale doufám že z dlouhodobého hlediska to nějaký efekt mít bude. Ale myslím, že to byla strašná náhoda, že zrovna od RC jí ty Light chutnaj víc než jiné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 6:28:40
Odpovědět s citátem

April napsal:
V podstatě existuje jediný 100% účinný fígl. A to krmit dávkově a hrát si na policajta, jak píše Tatiana.

Tím dávkovým krmením myslím to, že kočky nemají granule k dispozici volně celý den, ale rozdávkujete jim porci na 2x-3x v průběhu dne - dáte do misky a co sní, to sní, co nesní, uklidíte. V průběhu jídla hlídáte, aby každý baštil to svoje. Jiné řešení, jak naučit kočku bašit svoje granule, myslím není.

Už jsem tu několikrát zmiňovala, že s obdobným problémem válčíme taky - Rubka je krapet kulatější, Maxíš hubenej a navíc zvrací, když nemá jídlo k dispozici pořád. U nás se stal takovej malej "zázrak", z granulí Hills jsme přešli na RC a naprosto v šoku jsem z toho, že Rubka nejí Maxíšovo Sensible (na citlivý žaludek), ale chodí si do své misky, kde má nasypáno Light. Občas si zobne Hairball, které jsou k dispozici, ale to jen když je její miska prázdná a jen výjimečně ... zatím sice výrazný posun ve váze nevidím, ale doufám že z dlouhodobého hlediska to nějaký efekt mít bude. Ale myslím, že to byla strašná náhoda, že zrovna od RC jí ty Light chutnaj víc než jiné.


April, děkuju. Zkusím teď nějakou dobu krmit 2x denně pod dohledem + dát granule nonstop na skříň, kam se naše tlusťoška nevyhrabe. Jen mám strach, že budou v noci vyvádět, hlad je pro ně spouštěč lumpáren Surprised) Uvidíme...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 8:57:40
Odpovědět s citátem

citace:


April, děkuju. Zkusím teď nějakou dobu krmit 2x denně pod dohledem + dát granule nonstop na skříň, kam se naše tlusťoška nevyhrabe. Jen mám strach, že budou v noci vyvádět, hlad je pro ně spouštěč lumpáren Surprised) Uvidíme...


Já chodím pozdě spát a tak jim dám granulky ještě než si jdu lehnout-kolem půlnoci. Na vašem místě bych jim dala pod dohledem ráno před odchodem do práce, po příchodu z práce a před spaním, aby měli 3x denně. A granulky na skříň, jak jste psala, pro toho, co může. Pokud kočka není nadměrně žravá, tak je ideální nechat to na ní, ať si zobne, když má hlad či chuť, ale někdy to prostě nejde na ní nechávat a pak holt musí být člověk za drába Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 13:46:51
Odpovědět s citátem

Tak zase na druhou stranu, kdyby z hladu lumpačili, tak je to pohyb, který baculka potřebuje. Laughing
Akorát nevím zda máte možnost si třeba zavřít na noc dveře, to by pak byl problém. Confused
Ferda taky vždycky když má prázdnou misku, předvádí neuvěřitné kreace s myškou. Cool
Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2008 13:57:47
Odpovědět s citátem

A ještě dovětek ke krmení jen několikrát za den, my jsme si s Ferdou naběhli, protože je původně vlastně venkovní kocour, dostával nažrat, když přišel domu, takže hodně nepravidelně. Stabilně neměl žrádlo k dispozici a myslím ,že právě proto se z něj stala popelnice co ,když mu žrádlo chutná, nenechá ani ň.
Naši mají kočku a my teď Cipíska a obě kočky mají žrádlo k dispozici pořád. A není žádný problém s přejídáním, žerou je když mají opravdu hlad.
U Ferdy my vždycky přišlo, že žere jak kdyby pak už neměl nic jinýho nikdy dostat, tak nějak do zásoby.
Teď jak máme tu dietu, jsou to dost malé granule a asi na chuť nic moc, tak v misce i zůstává a žrát jde jenom když má hlad. A malýmu nechutnají tak na ně vůbec nechodí. Takže máme i tu dietu k dispozici celý den.
Odpovědět 
Lucie K.



Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Článek o hubnutí z "Našich koček"
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 19:31:49
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, konečně jsem našla zmíněný článek, tak třeba to někomu bude k užitku. Dovolím si citovat:

"Žádná radikální dieta! Pokud má kočka s nadváhou zhubnout, nesmíme jí nasadit přísnou dietu nebo dokonce půst, protože i tím může dojít ke ztučnění jater. Redukce hmotnosti musí probíhat pomalu. Kočka s nadváhou by měla dostávat minimálně 70 až 75 procent běžného přísunu energie."

A zde je důvod:

"U koček s nadváhou, ale někdy i s normální váhou, se v případě několikadenního hladovění stává, že se ve větším množství rozkládá tělesný tuk. Játra by tyto tukové součásti měla odbourávat z krve, ale v důsledku nedostatku energie, kterým trpí celé tělo, toho vůbec nejsou schopna. Jaterní buňky dokážou tuky jen ukládat, ale tím se zvětšují a postupně ztrácejí svou funkci."

Z článku "Patologické ztučnění jater" v časopise Naše kočky 7/2008, str. 14-15; autorkou je "dr. Katja Sauerová", tak snad je to fundované.

Hodně štěstí s vašimi žravými i nežravými kočičáky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 10:01:27
Odpovědět s citátem

Ahojky vsem, tak uz jsem zoufala, krmim emmicku jak nejmin to jde a vcera probehlo vazeni z 5.6 se mi vaha zvysila na 5.8kg Evil or Very Mad
to je vazne hruza uz nevim co delat,asi budu muset zajit k vetovi,aby mi poradil, protoze, takhle to dal nejde, bojim se o ni Sad a navic cely den mnouci a ceka u prazdne misky...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: tlustá kočka, předpověď tuhé zimy
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 13:50:48
Odpovědět s citátem

Někde jsem slyšela, že když kočka na podzim hodně žere a hodně nabere, tak bude tuhá zima Smile . Při rozhovorech s dalšími chovateli jsem se dozvěděla, že letošní podzim lze označit jako "Otesánkův podzim", i moje 4 kočky mě v tom utvrzují. Tak uvidíme, co je na tom pravdy.
V každém případě by měla být u veterináře srovnávací tabulka hmostností u jednotlivých plemen. Rozhodně bych neřešila nějaké to kilo navíc u mladých koček, které čeká říje, protože v tomto období hodně ztratí, nebo pak nadbytečné zásoby využijí v době kojení.
Riziková skupina jsou starší kočky a kočky kastrované, ale pro ty existují speciální krmiva.

Pěkný den Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 15:02:37
Odpovědět s citátem

Tak u nas by muselo byt u tuhe leto, protoze emmicka se takhle cpe uz od jara Smile ja si s tim opravdu hlavu delam, krmim ji spec.krmenim pro kastraty+light granule,ale kocicka mi pribrala, kdyby se ta vaha,alespon udrzela na stejne hodnote,ale ona navic stoupa, ach jo mam strach kvuli jejimu slabemu srdicku, asi budu muset zajit k vetovi,aby mi predepsal nejakou specialni dietu, jestli neco takoveho je Sad Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 15:58:47
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Tak u nas by muselo byt u tuhe leto, protoze emmicka se takhle cpe uz od jara Smile ja si s tim opravdu hlavu delam, krmim ji spec.krmenim pro kastraty+light granule,ale kocicka mi pribrala, kdyby se ta vaha,alespon udrzela na stejne hodnote,ale ona navic stoupa, ach jo mam strach kvuli jejimu slabemu srdicku, asi budu muset zajit k vetovi,aby mi predepsal nejakou specialni dietu, jestli neco takoveho je Sad Sad


No a dodržujete přesně i dávkování na kg a den? Pokud ano, tak to je opravdu zvláštní, může to svědčit i onějaké poruše metabolismu Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: veterinární diety - obezita
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:24:33
Odpovědět s citátem

Našla jsem,že existuje: Purina VD feline OM Obesity management, cena kolem 1000 Kč/ 5 kg; Specific FRD weight reduction 500 Kč / 2 kg; Walth. RC Feline Obesity S/O za 800 kč / 3,5 kg. Také existují konzervy: Specific FRW weight reduction. Ceny jsou pouze orientační.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:38:45
Odpovědět s citátem

Dietní granule dělá i Hills, v podstatě jsou to přímo granule na řešení obezity u koček, w/d, r/d a m/d jsou diety přímo řešící obezitu, její prevenci či nemoci z nedostatku vlákniny, které obezitu způsobují.

Asi by Pavito už chtělo tedy zajít na veterinu a nasadit nějakou speciální dietu, protože už se Emiččina váha tu řeší celkem dlouho a zatím bez výrazného efektu a pokud tě její váha tak trápí, asi by to bylo nejrozumnější řešení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:52:25
Odpovědět s citátem

April napsal:
Dietní granule dělá i Hills, v podstatě jsou to přímo granule na řešení obezity u koček, w/d, r/d a m/d jsou diety přímo řešící obezitu, její prevenci či nemoci z nedostatku vlákniny, které obezitu způsobují.

Asi by Pavito už chtělo tedy zajít na veterinu a nasadit nějakou speciální dietu, protože už se Emiččina váha tu řeší celkem dlouho a zatím bez výrazného efektu a pokud tě její váha tak trápí, asi by to bylo nejrozumnější řešení.


Je spousta výrobců, kteří vyrábějí krmiva pro kočky inklinující k obezitě. To co jsem napsala bylo vybráno přímo z katalogu pro veterináře pod odkazem Speciální veterinární diety.
Máte pravdu v tom, že by měl Emmu prohlédnout vet, protože pokud už to řešíte delší dobu, tak to asi nebude jen stravou,ale nějakou metabolickou poruchou a pak bude muset být nasazena speciální dieta (diabetes? a podobné nešvary Sad )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 17:02:04
Odpovědět s citátem

A ještě mě v souvislosti s Emmou a jejím srdíčkem a její váhou napadla jedna věc - nevím, co má se srdíčkem, ale co tak vím, tak nemoci srdce se dost často projevují i zavodňováním organismu, které by pro laika mohlo působit dojmem "tloušťky" ... jaká je diagnoza a bere nějaké léky, příp. nějaká diuretika?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: obezita
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 17:24:59
Odpovědět s citátem

Zvýšení hmotnosti může způsobit spousta nemocí, od uváděného onemocnění srdce, přes ledviny, poruchy metabolismu (cukrovka), snížená funkce štítné žlázy až po nádorová bujení (slinivka, štítná žláza apod). I onemocnění kloubů může nepřímo ovlivnit hmotnost kočky tím, že jakýkoliv pohyb může být pro kočku bolestivý, proto se raději nehýbe.
Myslím, že pokud je ten problém s obezitou dlouhodobý a není příčina v přežírání se a nedostatku pohybu, bude nejlepší navštívit veterináře.

Přeji,aby to nebylo nic vážného Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 8:07:42
Odpovědět s citátem

AHOJKY vsem, moc Vam dekuji za rady , pristi tyden se vydam k vetovi, jen si jeste musim ujasnit ke komu, k tomu stavajicimu nepujdu, protoze tam mi zadnou radu nedaji. Specific FRD weight reduction 500 Kč , tyto granule ji micham s hills light. Prave , ze se souvislosti s nemocnym srdickem emma bere furon, coz je proti zavodnovani oraganismu, doufam ze nebude mit jeste k tomu cukrovku nebo tak neco,v knizce od ester verhoef verhallen se pise, ze britska kocka ma stale chut na neco dobreho Smile
doufam,tedy, ze to nebude nic vazneho,ale trapi me to :(je to muj nejvetsi milacek
dekuji vsem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 9:51:18
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,

tak kocicka vcera dostala u veta specialni granulky RC weltham feline obesity-mate s tim nekdo zkusenost???kocicka je basti to je hlavni, prijde mi proti prirode,aby byla kocka jen na granulich,ale co se da delat, vim, ze vyzivove maji vse. jen me zarazilo, ze ji muzu davat 60 gramu denne coz mi prijde docela dost.
diky za rady
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 14:10:27
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Ahoj vsem,

tak kocicka vcera dostala u veta specialni granulky RC weltham feline obesity-mate s tim nekdo zkusenost???kocicka je basti to je hlavni, prijde mi proti prirode,aby byla kocka jen na granulich,ale co se da delat, vim, ze vyzivove maji vse. jen me zarazilo, ze ji muzu davat 60 gramu denne coz mi prijde docela dost.
diky za rady
pavla


Tak mi někdy přijde, že se prostě s tou nutností diety nemůžete smířit a nejraději byste pořád kočičce přilepšovala. Nezlobte se na mě, ale není tedy "proti přírodě" i držet kočky doma? Vždyť jsou to původně venkovní dravci. Místo abyste byla ráda, že předepsané granule kočička baští, tak zas vymýšlíte, jestli je to normální. Spousta koček nic jiného nežere než granule prostě proto, že ani nic jiného nechce.
Dietní jsou granule svým složením, obsahem, dieta nespočívá v tom, že kočka má hladovět s prázdným žaludkem, ten objem krmiva a vláknin musí dostat. 60 gr je naprosto v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Moje první ráno v novém domově (67x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (63x)
4
Jsme v pořádným svrabu (33x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (24x)
6
Jak jsme paničku převezli (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Veterinární poradna: Péče o kotě - očkování ... (21x)
9
Vaříme pro kočky: Polévka pro kočky (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top