Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Značkování?

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
petabb



Založen: 12.01.2012
Příspěvky: 8

Předmět: Značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 18:50:52
Odpovědět s citátem

Ahoj, mám dotaz ohledně našeho kočičáka. Natálku jsme si brali z umisťovací výstavy v jejích 4 měsících. Je to naše první kočka a tak nad jejím chováním občas dumáme, ale postupem času jsme si začínáme "rozumět" Smile Akorát mi není jasné, co vyjadřuje tím, že napřímí ocas, kterým začne jakoby "vibrovat" na chvilku. Kdyby to byl nekastrovaný kocour, tak řeknu, že značkuje (nebo alespoň takhle si to u kocourů představuju) Ale ona nic "nevypouští", jen si tak občas zavibruje ocasem Very Happy Jinak teď jí je 9 měsíců a kastrovaná je cca měsíc (začala očůrávat gauč a svůj pelech, což s kastrací odeznělo). Budu se těšit na odpovědi!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2012 10:54:58
Odpovědět s citátem

petabb napsal:
Ahoj, mám dotaz ohledně našeho kočičáka. Natálku jsme si brali z umisťovací výstavy v jejích 4 měsících. Je to naše první kočka a tak nad jejím chováním občas dumáme, ale postupem času jsme si začínáme "rozumět" Smile Akorát mi není jasné, co vyjadřuje tím, že napřímí ocas, kterým začne jakoby "vibrovat" na chvilku. Kdyby to byl nekastrovaný kocour, tak řeknu, že značkuje (nebo alespoň takhle si to u kocourů představuju) Ale ona nic "nevypouští", jen si tak občas zavibruje ocasem Very Happy Jinak teď jí je 9 měsíců a kastrovaná je cca měsíc (začala očůrávat gauč a svůj pelech, což s kastrací odeznělo). Budu se těšit na odpovědi!


merlin tohle dělá, když je nervozní....nebo nedočkavej Smile
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2012 13:20:20
Odpovědět s citátem

Můj kastrát Čuk to dělá, když buď provádí něco, co ví, že se nemá, nebo když chce, abych se mu hned teď věnovala Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
petabb



Založen: 12.01.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2012 17:49:11
Odpovědět s citátem

Je fakt, že to většinou dělá, když po ní něco chceme (třeba aby slezla ze stolu Smile Každopádně jsem ráda, že to nemá nic společnýho se značkováním, protože když s tim před kastrací začala, tak sem všechny loužičky drhla (na radu April) tekutým Arielem a od tý doby ho nemůžu ani cítit Very Happy Záměrně jsme si vzali holčičku, abysme se tomu vyhnuli a nevyhnuli...Teď už je naštěstí klid.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: Značkování kočky?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2012 20:05:30
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,nechci zakládat nové téma,Tak to zkusím tady. Máme dvě kastrované kočky,jedna se ke mně chodí mazlit, nejdřív mi "strká zadek pod nos" a až pak se otočí a lehne.Dneska se mi po druhé stalo,že jsem najednou ucítila takový zápach a zjistila,že mi kočka "ohodila" rukáv i deku,ale nevím,co to je...může to být značkování?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2012 21:02:26
Odpovědět s citátem

To bude pravděpodobně sekret z análních žlázek. Žlázky ústí do otvůrků po stranách řitního otvoru. Tím sekretem si kočky taky značkují území. Bývá to taková hustší nahnědlá tekutina. Někdy se může stát, že se sekretu vytvoří moc, žlázky se ucpou a způsobuje to bolest, otoky a i záněty. Ale většinou tím trpí pejsci. Ovšem, může se to stát i u koček. Mě to kočka taky udělala. Žlázky se dají vymačknout a tím přebytečný sekret odstranit. Pokud s tím ovšem nemáte zkušenosti, doporučuji návštěvu veterináře, který vám toto udělá. Nejčastěji se ucpané žlázky poznají podle toho, že kočička "sáňkuje", hodně si líže prdelku a podobně. Ale naše kočka z toho nedělala nic. Takže pokud chcete mít jistou, dojděte k vetovi.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rozár



Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2013 13:57:48
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

mám doma dvouapůletýho Ragdolla Bárnýho a skoro ročního britskýho kocourka Charlieho...Ten mladší má zatím před kastrací, budu ho ale asi brzy objednávat, protože mi to tu doma občas jeden z nich (zřejmě ten starší) očůrá. Myslím si, že asi cítí, že Charlie dospívá a proto to dělá..
Poprvý se to stalo před několika měsíci, kdy se prali v nylonovým stanu a zřejmě ten starší zezhora očůral toho menšího..Pak jsme tu stěhovali stůl a pak vidím Barnýho, jak vlezl do koše s čistým prádlem, přičupnul si a začal čůrat..
Pak jsem našla lepenkovou krabici,co měli na hraní taky pročůranou a předevšírem jsem utírala podlahu v obýváku vedle stolu..
Přijde mi, že Barny začal na Charlieho i víc dorážet, je na něj víc zlej, víc ho kouše, fackuje ho..Tak jsem zvědavá, jestli se očůrávání i Barnyho většinou agresivnější chování k Charliemu aspoň zmírní..Dřív se sice taky honili, prskali,ale pak myli navzájem..
_________________
Bárný, Charlie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (31x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Kočičí jména (22x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top