Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak na linani?+Trimovani

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
KimBee



Založen: 16.01.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Varnsdorf

Předmět: Jak na linani?+Trimovani
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2005 17:38:06
Odpovědět s citátem

Dobry den, kocicka nam zacala linat. Jeji srst je kratka a dela dojem jako by byla vatova, jemnoucka. Kdyz ji vycesavam kartacem zbavim cicu pouze spodnich chlupu, ale ne tech ktere jsou na vrchu a nejvice vypadavaji. Dokonce uz jsem byla tak zoufala ze jsem cicu vzala na zahradu a chlupy ji musela jemne rukama jakoby vytrhat, slo to samo, staci vzit par chloupku mezi prsty a jsou venku.
Chtela bych se zeptat jestli by mi nekdo mohl poradit jak na linani.Zda existuje nejaky dobry zpusob jak kocicce pomoci od tech chlupu nez ten ktery jsem byla nucena udelat.
Dale jsem se chtela informovat na tzv. trimovaci hrabicky ci hrebeny.Pouzivate je nekdo na kocicku s kratkou srsti a jaky to ma efekt??
Dekuji moc za odpovedi a rady a zdravim kockomily Surprised)
KimBee.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2005 7:28:12
Odpovědět s citátem

Ali líná podobně, musí se česat asi obden jinak mám doma chlupaté všechno. Jinak název hřebenu neznám, ale používám takový ten s kovovými štětinami co je velmi hustý a má je na konci zahnuté a je celkem účinný Wink
Někdy si namočim ruce a přejíždím Alimu po srsti, taky mu "vytahám" docela dost chlupů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2005 8:48:14
Odpovědět s citátem

Když naše kočička hodně líná, tak používáme takový gumový hřeben. Je to takový placatý gumový oválek s gumovými bodlinkami a přeskou přes ruku. Nevím jak to přesně popsat. Stačí několikrát přejet po srsti a vyčeše se fakt spoustu chlupů. Nevýhoda ale je, že u toho chlupy lítají všude kolem a také já jsem pak celá od chlupů. Nejlepší je to dělat někde na balkóně. Jinak běžně také používáme ten kartáč s kovovými zahnutými bodlinkami. U toho chlupy zůstanou pěkně v kartáči. Na línání je ale myslím lepší ten gumový.
Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Línání
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2005 21:33:51
Odpovědět s citátem

Mám pocit, že Maxík líná pořád. Teď je to přímo strašné. Také se mi daří mu chloupky vytrhávat. Jsou prostě všude. Češu téměř denně. Max má místo pelíšku raneček, ale ten už se mi "odchlupit" nikdy nepodaří. Laughing Ideální kočka: Nemá drápky, nemá chloupky, nemňouká když nemá.Koupit si japonskou na baterky.Rolling Eyes
Ale už se musím podívat, kde je ten náš "pušťochlup". Jen se někam zašije, už mi chybí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re línání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2005 20:19:08
Odpovědět s citátem

Smile Pusťochlup je fakt hezký.Já myslím, že na jaře asi mění kožich všechna zvířata, taky máme chlupy všude.Manžel vytáhl ráno ze skříně svoje "spoďáry" a byly celý jak z kožešiny.Pěkně si zanadával,Daník mu na ně chodí totiž v noci spát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaPa



Založen: 26.03.2005
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Předmět: Línání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2005 22:53:02
Odpovědět s citátem

Tak u nás je to to samé, nemám jedinou věc, která by nebyla chlupatá:)) Ale to se tu chvíli přežije a pak to zase bude v normálu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2005 7:18:33
Odpovědět s citátem

Tak hlásím, že u nás línání vypuklo naplno. Kdybych měla dva kocoury, tak bych řekla, že se spolu perou až chlupy lítají. Přišla jsem včera domů a chomáčky chloupků se mi proháněly po chodbě Evil or Very Mad No snad to zase brzy přejde, češu každý den..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2005 10:20:46
Odpovědět s citátem

Já se z těch chlupů asi zblázním- jsou všude.Máme v pokoji takový větší kulatý koberec tmavěmodré barvy, a kocourek je krémový, tak si to určitě umíte představit. Shocked A nejhorší je, že se náš Ričmond nechce nechat česat, ale já vždycky počkám, až je ospalej a pak se na něj zákeřně vrhnu a češu a česu. Ale stejně mi připadá, že to vůbec nepomáhá. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2005 13:20:20
Odpovědět s citátem

Zrzoun taky líná - už asi dva měsíce ....... česání nijak zvlášt nepomáhá... mám doma všechno zrzavé - když někam jdu, tak kromě toho, že mám poškrábané ruce, tak jsem i celá chlupatá...... nepomáhají nejaké vitamíny nebo přídavky do jídla? jsem z těch chlupů úplně nešťastná...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Líná a líná, chlupy fšude
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2005 20:21:37
Odpovědět s citátem

Z pátku na sobotu nám obrostl stůl. Ráno jsme přišli do kuchyně a stůl, na který má Max zákaz vstupu, byl celý rezavý. Maxík si asi užíval jarního válení jako Jaffa. Jenže na stole. Chlupy jsem setřela a stírám stále. Chcete vidět perpetum mobile? To jsme my: Maxík, hadr a já. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda
Anonymní





Předmět: Přijde čas...
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2005 11:35:12
Odpovědět s citátem

a vzdáte to jako já. Mám dva kočičáky a tři trpasličí fenky (dlouhostrsté s bohatou podsadou) v barvě od krémové po černou. Línají průběžně celý rok - jenom je rozdíl v tom jestli zrovna trochu nebo právě hodně. Není místo a věc bez chlupů.
Snažím se nemít chlupaté jídlo Razz a razantně zasahuji jen když se hodně naštvu Embarassed . Jinak průběžně sbírám chuchvalky co mně přeběhnou "přes cestu" a snažím se o pravidelný běžný týdenní úklid. Do půl hodiny po úklidu je chlupato zase. Perpetuum "debile". Wink
Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: Přijde čas...
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2005 20:26:34
Odpovědět s citátem

Tak to je pěkné to perpetuum "debile". Jen nevím, zda to patří k tomu hadru nebo k chybějícímu u. Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: Re: Přijde čas...
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2005 12:57:16
Odpovědět s citátem

Komu vadí chlupy, může se třikrát rozmyslet, než si domů přivede čtyřnožce, který ho bude chlupy obšťastňovat.
Línajícího dvounožce už těžko vyměníte a jako důvod k rozvodu je to pravda poněkud nepostačující. Naše dvounohá "hlava rodiny" nosí celoročně pod oblečením ještě vlastní svetr a zcela atavisticky sezónně líná. Oč míň toho má na hlavě (v hlavě je toho dost), o to víc toho má po těle. Takže další případ "přijde čas a rezignujete", protože ničit si nervy a uši denním vysáváním nemá cenu a těch pár kočičích chlupů se v tom kvantu hladce ztratí.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top