Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

RADA JAK PODAVAT LEKY

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: RADA JAK PODAVAT LEKY
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 7:54:26
Odpovědět s citátem

AHOJky vsem, nevim tedy jestli uz to tady nekdo nepsal, ale hodne jsem se setkala s tim, ze lide nevedi, jak kocce podat leky. Zkouseji ruzne veci, jeden drzi kocku a druhy ji cpe prasek do krku nebo , ze se prasek da do injekce a vstrikne do krku atd.
Ja musim podavat kocence leky denne , dokonce rano i vecer, takze tohle u me nepripada vubec v uvahu takova muka.
Koupim tycinky shakira v plusu nebo dein bestes v dm a prasek prstem natlacim do tycinky a kocenka spapa pamlsek a ani nevi, ze je tam prasek. Nedavno jsem takhle podala i tabletku na odcerveni.
takto to praktikuji jiz rok,
takze doporucuji.
Hezky den
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 8:53:22
Odpovědět s citátem

Já jsem musela také podávat prášky 2x denně. Jenže náš kocour to prokouknul a žádný pamlsek už nechce a všechno jídlo důkladně prohledává. ( Aspoň už nehltá Very Happy ) Já jsem nucená rozpouštět prášek v troše vody v injekční stříkačce a pak to vstříknu kocourovi do koutku tlamky. A v poho, už si zvykl. Vidí stříkačku a běží ke mně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 9:00:16
Odpovědět s citátem

TO FUNDOG:
aha tak to mate nejakeho chytreho kocoure SmileSmileSmile
ten muj malej ,,pitomecek"to za rok neprokoukl, coz jsem na druhou stranu rada,protoze ja ji ty prasky budu davat asi cely zivot, takze tohle je pro me uplne nejjednodussi, nezabere to ani minutu casu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 9:03:27
Odpovědět s citátem

Tak to buďte ráda. Že to neprokoukl. Náš kocour je moooc chytrej a hlavně vyčůranej Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 11:09:30
Odpovědět s citátem

ono záleží i na chuti prášku- některé prášky naši kocouři nepozřeli v sebevětší mňamce, některé v pohodě. Jediná naše kočička nepozře žádný prášek, i kdyby byl milimetrový kousek v celé její nejoblíbenější kapsičce, pozná to. A je to taky velká bojovnice, takže možná vám to bude připadat neuvěřitelné, ale často se nám nepodaří ve dvou za využití všech rad a fint do ní ten prášek nacpat. A když už jí nakonec nějak přelstíme, během pár vteřin prášek ostentativně vyslintá. A co tak čtu příspěvky v této diskuzi, tak to rozhodně není výjimka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 11:34:23
Odpovědět s citátem

my mu ten prášek dáme do tlamičky a držíme jí zavřenou, dokud to nespolkne. Je mi ho chudinky líto, ale je to jen jednou za čtvrt roku kvůli odčervení. Pokud by měl brát prášky denně, volila bych nějaký jemnější způsob. Když byl malý, tak jsem ho dala do taveného sýru a on ho snědl, ale teď už to nejde, už to prokouk Smile
_________________
Robí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:20:02
Odpovědět s citátem

Prášek jsme zatím dávali jenom na odčervení. V pytlíku jsem ho válečkem rozmělnila na prášek a ten zamíchala do masíčka. Snědla to ani nemrkla. Teď používáme pastu a tu jí rovnou z tuby. Jiné prášky jsme zatím nemuseli (musím zaklepat n adřevo).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:42:06
Odpovědět s citátem

Prášky jsem zatím dávat nemusela,ale na odčervení jsem používala pastu v tubě s dávkovačem,jmenuje se VITMINTHE,v pohodě to slížou.Vzhedem k tomu,že se na odčervování má přípravek po nějaké době změnit,jsem naposledy odčervovala pipetou,jejíž obsah se nakape na kůži za krkem,aby si to čičina neolízala,použila jsem přípravek STRONGHOLD,je sice trochu dražší,ale účinný po dobu jednoho měsíce a proti veškerým červům,i tasemnici a svrabu.Příště k odčervení opět použiji Vitaminthe




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 13:38:50
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Vzhedem k tomu,že se na odčervování má přípravek po nějaké době změnit,jsem naposledy odčervovala pipetou,jejíž obsah se nakape na kůži za krkem,aby si to čičina neolízala,použila jsem přípravek STRONGHOLD,je sice trochu dražší,ale účinný po dobu jednoho měsíce a proti veškerým červům,i tasemnici a svrabu.
Bětka,Barunka a Matěj


tak to musím oponovat...Stronhold zabírá z vnitřních parazitů jen na oblé červy, tj. škrkavky, měchovce, srdeční červy a spol., ale NE na tasemnice...jediný spot on, ktreý uvádí účinek proti oblým červům i tasemnicím je Profender spot on
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 15:05:17
Odpovědět s citátem

[quote="Alimak"]my mu ten prášek dáme do tlamičky a držíme jí zavřenou, dokud to nespolkne. Je mi ho chudinky líto, ale je to jen jednou za čtvrt roku kvůli odčervení.

Mám stejný postup (hlavička je lehce zvrácená směrem vzhůru) a osvědčil se. Pokud je ale tabletka větší, tak ji dělím a podávám třeba na 4x (ne hned za sebou - ale třeba během čtvrt hodiny).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 21:31:36
Odpovědět s citátem

Tak to já mám 2 zlaté kocouře-zvednu hlavu (jejich), otevřu tlamku, hodím prášek na kořen jazyka, kocouř polkne a je hotovo. Zato malá čertice Olívie se brání zuby-drápy, když jsem se do ní pokoušela narvat odčervovací prášek, prokousla mi 2 prsty! Vyzkoušíme taky tu pastu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 21:39:31
Odpovědět s citátem

tak to musím oponovat...Stronhold zabírá z vnitřních parazitů jen na oblé červy, tj. škrkavky, měchovce, srdeční červy a spol., ale NE na tasemnice...jediný spot on, ktreý uvádí účinek proti oblým červům i tasemnicím je Profender spot on




to je docela možné,ale informaci jsem dostala od vetky,u která jsem odčervovací pipetku kupovala


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucie K.



Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Jak dostat prášky do kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 22:33:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den, před nějakou dobou jsem sem http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=902 do Kocouře poslala článeček s mou krví vykoupenou Wink metodou - vložit prášek do želatinové tobolky na léky (mají v lékárně) a to pak zabalit do pamlsku. Ale myslím, že sem se přijde podívat víc lidí, tak to tu máte ještě jednou. Doufám, že to vám i vašim čičíkům pomůže.

Se svým Garfieldem a s kamarádčiným Tadeáškem, kterého jsem hlídala, jsem vyzkoušela skoro všechny způsoby, co jsou různě na Kocouřovi popsané (snad kromě toho pomazání máslem) a všechny fungovaly jen krátce nebo vůbec ne. (Docela dlouho u nás vydržela metoda prášek + taveňák/paštika + celé zabalit do tenoučkého plátku šunky; když to kocouř prokoukl, tak jsem taveňák pro změnu obalovala v sušeném mléce, to mu chutnalo; no, co vám budu povídat, vyhrála jsem si s tím jako malá. Možná by bylo fungovalo rozdrtit prášek do sádla a číčuldu pomazat, ale to mě tehdy nenapadlo, tak nemůžu dodat zkušenost.)

Ještě jsme s Tadeáškem vyzkoušeli druh antibiotik na močový měchýř s kočko-přitahující vůní, ale chuť je hořká jako u jiných prášků a kočky jsou na to prý citlivé, takže u nás nefungovaly (s nadšením očichal, olízl a s odporem vyplivl). Myslím, že kočička, která vám bez problémů sežere tyhle dražší voňavé prášky, slupne ještě raději ty obyčejné v nějaké té dobrotě.

Škoda, že žádného výrobce ještě nenapadlo vyrábět prášky zabalené ve "skořápce" z hmoty, ze které se vyrábějí granule. Ale možná je to technologicky neproveditelné nebo by to vyšlo moc draho, kdoví.
Každopádně kocouřům zdar!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2009 17:11:57
Odpovědět s citátem

Já podávám veškeré léky kterémukoliv z pěti kousků jednoduše-zvednu kocouřovi hlavu, otevřu tlamku a šupnu jakkoliv veliký prášek vcelku až do krku. Kocouř polkne a je hotovo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2009 17:02:52
Odpovědět s citátem

My teď podávali asi měsíc prášky 2x denně. Dělali jsme to tak, že jsme celý prášek obalili Pastou na bezoáry od Gimpetu, kterou kocour miluje a pak jsme ho dali takto obalený na talířek a ještě jsme na něj navrch namáčkli trochu pasty, takže to byla taková kulička. A kocour to bez jakýchkoliv problémů zbaštil a ani to nepoznal, že je v tom něco podezřelého Smile Jen se to musí udělat rychleji, dokud se nestihne hořká chuť prášku nasáknout do pasty. Asi dvakrát se nám stalo, že to ucítil a pak to plival.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (60x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top