Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Artemis/Timberwolf Serengeti


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: Artemis/Timberwolf Serengeti
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 18:31:36
Odpovědět s citátem

Ahoj holky!
Nemáte některá zkušenost s těmihle krmivy? Dlouhou dobu jsem kočeny krmila RC a Hillsem, ale narovinu u těchto krmiv je spíše vyšší cena než kvalita. Nechci, aby se druh krmení po nějaké době projevil na jejich zdraví, takže jsem si asi před měsícem řekla, že to takhle už dál nepůjde a začala jsem pátrat po lepším krmivu, které by bylo hlavně bez té hnusné pšenice a nemělo konzervaci BHA Evil or Very Mad


Momentálně mám kočky pořád na RC, ale hledala jsem dál a natrefila jsem na Artemis, na který je na zahraničních fórech hodně chvály. Rovnou jsem teda objednala 3kg balení. Bohužel není momentálně k sehnání a předpokládaný termín dovozu je až v polovině října. Kdybych alespon věděla, že bude kočkám šmakovat, vzala bych rovnou větší balení, abych pak náhodu zase zbytečně nesháněla.

Dneska jsem objevila na zooplus.de Timberwolf Serengeti. Dokonce je skladem. Mají jen 7,5kg balení a poslední dobu jsem utratila za granule opravdu hodně, takže v případě, že by je kočky nechtěly žrát, bych se už asi naštvala a rvala bych to do nich násilím Laughing

Pokud jste některá vyzkoušela Timberwolf Serengeti, Artemis případně i ten Eagle Pack Holistic, budu vděčná když napíšete jak kočkám chutnají. Smile Děkuji Smile


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 17:44:39, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 18:54:28
Odpovědět s citátem

Zkušenosti nemám a i kdybych je měla tak by vám moc nepomohly. Každé kočce totiž chutná něco jiného. Já osobně se s kočkami nepářu, mám jich šest a nestalo se mi že by nějaké krmivo odmítly, vědí totiž moc dobře že kdo zaváhá .... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 20:15:58
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Zkušenosti nemám a i kdybych je měla tak by vám moc nepomohly. Každé kočce totiž chutná něco jiného. Já osobně se s kočkami nepářu, mám jich šest a nestalo se mi že by nějaké krmivo odmítly, vědí totiž moc dobře že kdo zaváhá .... Smile


Myslím, že co kočka, to originál Smile
U nás třeba Orijen absolutně propadl a kamarádka si ho nemůže vynachválit. Asi nezbývá, než to zkusit..
Na druhou stranu jsem někde četla, že kočky byly za posledních několik set let krmeny spíše chlebem než masem, proto jsou na určité procento obilovin ve stravě zvyklé.
Osobně krmím mnohými zavrhovaným RC - jsou to jediné granule, po nichž nikdo neprůjmuje ani nezvrací a denně přidávám syrové maso a čistě masové konzervy, takže si nemyslím, že by ty moje "chudinky" byly na tom s příjmem masa tak zle Wink
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 21:23:37
Odpovědět s citátem

Je mi jasné, že co kočka to unikát. Ale stejně se dá říct, že obecně jsou granule, které většině koček chutnají, a které u některých koček zase tak oblíbené nejsou. Např. RC bych zařadila do kategorie granulí, které jsou pro kočeny chutnější. Naproti tomu Orijen - ten bud´ kočky milují anebo nenávidí Rolling Eyes To jsou alespon mé poznatky z okolí.

K tomu RC: Mluvila jsem o tom i s veterinářem, a i ten mi řekl, že je lepší vybírat granule, které mají přírodní konzervaci. RC je jediné superprémiové krmivo, které používá ke konzervaci BHA (E320). V potravinách pro lidskou potřebu je tato látka zakázána. Navíc v Kalifornii se BHA nachází na seznamu karcinogenů. Exclamation


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 17:49:00, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 21:35:21
Odpovědět s citátem

Annie napsal:
Je mi jasné, že co kočka to unikát. Ale stejně se dá říct, že obecně jsou granule, které většině koček chutnají, a které u některých koček zase tak oblíbené nejsou. Např. RC bych zařadila do kategorie granulí, které jsou pro kočeny chutnější. Naproti tomu Orijen - ten bud´ kočky milují anebo nenávidí Rolling Eyes To jsou alespon mé poznatky z okolí.

K tomu RC: Mluvila jsem o tom i s veterinářem, a i ten mi řekl, že je lepší vybírat granule, které mají přírodní konzervaci. RC je jediné superprémiové krmivo, které používá ke konzervaci BHA (E320). V potravinách pro lidskou potřebu je tato látka zakázána. Navíc v Kalifornii se BHA nachází na seznamu karcinogenů. Takže dávat dál nemale peníze za toto? Myslím, že u mě už stačilo...


No tak ono je to jednodušší, máte-li menší počet koček. Tam se snáz trefíte do něčeho, co sedne. Ale při našem počtu 4 kousků se téměř u každé jiné značky stalo, že je někdo buď nejedl, zvracel nebo po nich průjmoval. Sama jsem zastáncem BIO potravin, kosmetiky apod.., proto jsem toužila po tom, aby i naše kočky dostávaly něco se super složením. Bohužel všechny moje pokusy s krmivy se složením, co se mi líbilo, dopadly bledě... stejně tak různé BIO granulky, co jsem objednala na Zooplusu. Prostě to člověk myslí dobře a nakonec granule sypu venkovním kočkám...
RC střídám s Nutro Choice a občas Hillsem. Tyto granule sedí všem našim kočkám.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 21:51:49
Odpovědět s citátem

Ten můj odmítaný Orijen i Felidae taky dostaly kočky, které se tady toulají a musím říct, že ač jim výhradně přilepšuju Acanou, nestalo se, že by nad těmi mnou výši jmenovanými granulemi ohrnuly nos či jen chvíli zaváhaly...Z toho jde hezky vidět, jak máme všichni ty naše domácí kočky zmlasné a rozmazlené Cool Noo asi budu muset na ně v otázce stravování rázně Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2008 15:26:49
Odpovědět s citátem

Annie napsal:
Ten můj odmítaný Orijen i Felidae taky dostaly kočky, které se tady toulají a musím říct, že ač jim výhradně přilepšuju Acanou, nestalo se, že by nad těmi mnou výši jmenovanými granulemi ohrnuly nos či jen chvíli zaváhaly...Z toho jde hezky vidět, jak máme všichni ty naše domácí kočky zmlasné a rozmazlené Cool Noo asi budu muset na ně v otázce stravování rázně Twisted Evil


Já krmím už delší dobu Hills, a teď v poslední době můj devonek začal normální hillsky ne zcela odmítat, ale chová se u misky tak, že taky uvažuju o vyzkoušení nějakého jiného krmiva. Koupila jsem i tyto:

http://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/hills_natures_best

a ty mu jedou. Oreijenky jsou vyzkoušela taky, dlabaly je ty mé kočenky, ale že bu u toho vibrovaly blahem, tak to se říct nedá. Taky chci vyzkoušet, až dojedeme 6 kg Hillsek, ach jo, nějaké bio nebo holistické krmivo.

Jinak jak už tady padlo, každá kočka je jiná. Devonka sežere naprosto všechno, je jako labrador (popelnice Laughing ), ale syrové maso jí nejede. Jen vařené. Devon zase syrové může a k vařenému pouze čichne a jde pryč s vyčítavým pohledem, jakože jak jsem takovou dobrotu mohla tak pokazit Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: Re: Artemis/Timberwolf Serengeti
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 12:43:34
Odpovědět s citátem

Ahoj,

koukala jsem na složení těch krmiv a přijde mi, že jsou až zbytečně přeplácané. Já krmím Bozitou a jsem s ní velmi spokojená. Suroviny, které obsahuje jsou pro lidskou spotřebu. Navíc Švédi mají vlastní farmy a klecový odchov nepřipadá v úvahu, nepodávání žádná antibiotika ani hormony kuřatům a ryby jsou z Norských vod. U nás se tomu říká Bio. Pro Švédsko je to běžná věc. Konzervace se provádí mořskou řasou a neobsahuje pšenici. Je ale pravda, že obsahuje kukuřičnou moučku. Já na ní nevidím nic špatného.
K tomu RC nevím kde to veterinář četl, ale E320 se u nás v potravinářství běžně používá a je v omezeném množství povolená. V Americe je E320 povolená. Nic méně tato látka může ve větším množství vyvolat alergii. A s kombinací karciogenů obsažených v krmivu, umocnit jejich bujení. Proto je důležité, aby použité suroviny byly kvalitní. Samozřejmě je nejlepší používat krmiva bez chemické konzervace.
Hill´s a RC považuji za kvalitní krmiva. Navíc ne všechny formule RC obsahují pšenici. Jediné co mi příjde nefér od RC tady v Čechách, že to nezveřejňují na obalech v českém překladu (ten obsah E320).
Pokud chcete mohu vám poslat letáčky v angličtině a možná tu budu mít i vzorek Bozity. Musím se podívat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 13:01:59
Odpovědět s citátem

Naše kočky Orijen odmítly, nechutnalo ani psům. Dostávají Hills ale taky nic moc. Narazil jsem na netu na: Guabi NATURAL cat. Podle výrobce má 34% masa je bez kukuřičného šrotu, místo ní je tam rýže. Máte s ním některá zkušenost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: Guabi
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 14:40:04
Odpovědět s citátem

Také obsahuje BHA a ještě ke všemu BHT což je E321 - Butylhydroxytoluen. Ve větším množství může mít toxické účinky, na některé orgány, např. játra, plíce, ledviny. Nevím proč tam davají obě látky. To už mi příjde moc. A při názvu Natural no nevím. Navíc se chlubí, že to obsahuje přírodní konzervanty, tak proč ještě tohle?
http://www.guabi.cz/natural-cat-adult.php Nějak se nemůžu vyznat ve složení přímo na oficiálních stránkách, protože u každého krmiva mají složení 2x a každé jiné. To složení úplně na konci spíš vypovídá o kategorii Economy než Superprémium.
To už bych se víc přiklonila k Arden Grange, které je dobré.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 17:38:27
Odpovědět s citátem

Ahoj katty,
k tomu BHA - dívala jsem se na netu a našla jsem, že není u nás zakázán, smí se používat, ale jen v omezené míře! Takže nevím, kde ten zákaz veterinář vzal, ale možná jsem ho jen špatně pochopila Laughing Dále jsem našla toto: "V Kalifornii se látka BHA nachází na seznamu karcinogenů. Podle organizace IARC je dostatečně prokázáno, že látka způsobuje rakovinu u zvířat. BHA má navíc schopnost zesilovat účinek
některých karcinogenů."
A ještě něco z mého prouzdání po sítí: V Austrálii je zakázáno používat BHA do potravin určených pro děti a kojence. V Japonsku je od roku 1958 BHA zakázáno úplně.

Takže když to shrnu - jestliže je i u nás povoleno používání BHA jen v omezené míře, nechci si ani domýšlet co to může udělat se zvířaty, které jsou krmemi dennodenně několik let krmivem, které tuto *** obsahuje.

BHT - Vysoké dávky BHT způsobovaly u pokusných zvířat řadu poruch a abnormalit, uvádějí se například toxické účinky na játra, plíce a ledviny, narušení srážlivosti krve tím, že ničí vitamin K a s tím související vnitřní krvácení. Látka zvyšovala riziko nádorových onemocnění u pokusných zvířat, v této souvislosti se uvádí nezhoubné i zhoubné nádory plic,
nezhoubné nádory vaječníků a nádory jater. BHT navíc ovlivňuje účinky jiných karcinogenů, u některých účinky zesiluje, u jiných zeslabuje. Podle organizace IARC je skutečně prokázáno, že BHT způsobuje rakovinu u zvířat.
Sdružení CSPI tvrdí, že použití BHT není nezbytné, neboť se přidávání této látkydá nahradit bezpečnějšími postupy. Zároveň doporučuje vyhýbat se této átce pro podezření, žže může ovlivňovat lidské zdraví podobným způsobem jako BHA.

K Artemis, který se Ti (doufám, že nevadí tykáni Wink ) zdá přeplácaný: Složení - Kuřecí maso (výhradně použito čerstvé maso), Kuřecí moučka, Krupky ječmene, Kuřecí tuk (konzervovaný přírodní směsí tokoferolů), Lososová moučka, Celá hnědá rýže, Brambory, Ovesné vločky, Proso, Ovesná vláknina, Přírodní kuřecí aroma, Losos (výhradně pouřit čerstvý losos), Krůtí maso (výhradně použito čerstvé krůtí maso), Lněné semínko, Lososoví olej (zdroj DHA), Vejce, Methinonin, Chlorid draselný, Cholinchlorid, Taurin, Sušené kořínky čekanky, Hnědé mořské řasy, Mrkev, Hrášek, Jablka, Rajčata, Borůvky, Špenát, Drcené brusinky, Extrakt z rozmarýnu, Petržel, Extrakt z yuky schidigera, Extrakt ze zeleného čaje, Extrakt z ječných klíčků, L-carnitin, Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Pivní kvasinky, Sušený extrakt fermentace aspergillus oryzae, Chelát zinku, Vitamín E, Niacin, Chelát manganu, Chelát mědi, Síran zinečnatý, Síran manganu, Síran měďnatý, Thiamin mononitrát, Vitamín A, Biotin, Jodid draselný, Calcium pantothenate, Riboflavin, Pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), Vitamín B12, Oxid manganatý, Selenit sodný, Vitamín D, Kyselina listová.

Kočky jsou masožravci, složení není určitě přeplácané. Bez kukuřice, na kterou není organismus koček a ani psů přizpůsoben, aby ji mohl bezproblémů strávit.Výrobci ji většinou používají jen jako "plnidlo" a hlavně levný zdroj bílkovin (hned naroste udáváne procento bílkovin na obalu, bohužel rostlinného původu) Evil or Very Mad


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 17:57:04, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 17:52:01
Odpovědět s citátem

Kvalitní krmiva by neměla obsahovat:
-levné, často kontaminované, krmné suroviny
-suroviny nízké nutriční hodnoty jako jsou vedlejší produkty
-suroviny, které mají roli „plniva“ nebo levného zdroje bílkovin – např. kukuřice, pšenice či sója, řepa, bílkovinné koncentráty a hydrolyzáty
-suroviny, které mohou organismu psa a kočky škodit – menadion nebo hydrogenfosforečnan vápenatý, barviva, chemické konzervanty

Natural Guabi má ve složení výše zmíněný hydrogenfosforečnan vápenatý. Jinak plus je absence kukuřice. Další plus je poměr cena/kvalita. Určitě je více krmiv, která jsou mnohem, mnohem dražší, ale přitom mají horší složení.

Navíc BHA a BTH neobsahuje!!! Už se to řešilo na jiných stránkách. Je to chyba na českých stránkách distributora. Na oficiálních stránkách se nic takového nepřipuští! Konzervace je čistě přírodní.

Ted´ jsem to četla a omlouvám se za pravopisné chyby v mém předchozím příspěvku Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 19:32:24
Odpovědět s citátem

Napají mě otázky. Jak je možné, že většina výrobců krmiv do formule sensible nedává pšenici? Místo toho výrobci používají rýži kukuřici (kukuřičný lepek). Pšenice je hůře stavitelná.
Ano kočka je masožravec tak proč jí dávat Mrkev, Hrášek, Jablka, Rajčata, Borůvky, Špenát, Petržel? Je to potřeba?
Ano kukuřice, pšenice, oves a jiné rostlinné složky fungují jako "plnidlo", ale kdyby tomu tak nebylo a krmivo obsahovalo 100% masa, tak by asi 8kg nestálo 690,- . Cena by se měla odvíjet od kvality ingrediencí krmiva.
Jestliže krmivo obsahuje 60% masa v potravinářské kvalitě a pytel váží 8kg, tak budeme potřebovat 12kg syrového masa. Kalkulaci si můžeš udělat sama. Je to jen cena masa a ne dalších ingrediencí a navíc se k tomu musí připočítat doprava.
Ono taky hodně záleží jaký druh masa se používá a jaký druh moučky atd.
Já jsem na acaně začínala u psa. Srst byla hezká, ale ten smrad a mega bobek. Přešla jsem na Hill´s a kočky jsem krmila první ProPlanem a pak Royal caninem. Srst úžasná a bobek poloviční i zápach. Teď krmím psa Roburem a kočky Bozitou a jsem velmi spokojená. Kondice, srst, bobky na výbornou Smile Je pravda, že při 3 kočkách a jedný hafuše se to dá. Kdyby toho bylo víc, tak bych asi musela uvažovat o něčem levnějším. Nic méně netvrdím, že je Acana nějaký podřadný krmivo. Je to přijatelné krmivo za přijatelnou cenu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 22:46:24
Odpovědět s citátem

Pšenice je horší než kukuřice, takže proto. To ale nemění nic na faktu, že by kukuřice v krmivu byla super. Když už obilovinu, tak nejmenším zlem je rýže, nejlépe hnědá rýže.


Granule Robur neznám vůbec a ani název mi dodedneška neříkal vůbec nic. Našla jsem o těchto granulích diskusi na ifaune.cz a jestli je pravda to, co se tam píše, tak teda nevím, nevím Shocked
http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?thema=679492&r=7


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 17:58:23, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 23:00:11
Odpovědět s citátem

Nebo tady: http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?p=15404&highlight=&sid=a3c9ea3b19effd6cecca5c202786cc93

Na oficiálních švédských stránkách je na prvním místě ve složení uvedena !kukuřičná moučka!, maso je na druhém místě Evil or Very Mad Njn, ale co by čeští distributoři pro prodej krmiva neudělali, že? Něco se posune dopředu, něco dozadu, něco zamlčíme a hned to vypadá na tom webu líp Evil or Very Mad


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 17:59:13, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 23:18:10
Odpovědět s citátem

Já bych to takhle nehrotila. Taky RC krmím, kočky ho mají nejraději. Nekrmím s ním ale kvůli chemické konzervaci stále, ale krmiva střídám, případně holky šidím - když jim něco zase tak moc "nejede", smíchám s RC a sežerou to takhle. Krmím Hills, Nutro, krmila jsem Proplanem, ale ten mi teď nechtějí ani dospělé, ale kupodivu ani koťata. Granule mají k dispozici celý den, ráno dostávají kvalitní konzervu nebo kapsičku, večer maso, některá si sem tam dá sýr, tatru, zakysanou smetanu nebo tučný tvaroh - tohle hlavně, mají-li koťata. Občas zkusím něco jiného ze zooplusu, ale zlaté doly také nevlastním a přemrštěné ceny teda neplatím. Docela úspěch u nás měla nová suchá Porta 21 Holistic, zkusila jsem ji, protože z konzerviček mají nejraději právě Portu. Zkusila jsem 2 kg, teď už druhou a škoda, že nemají právě tu 7,5 kg, 10 už je moc, protože není pro březí nebo kojící kočky. Složení myslím dost dobré a hlavně poměr kvalita - cena se mi zdá velmi přiměřená i oproti klasickým superpremiím: http://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/porta21_katzenfutter
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 7:15:23
Odpovědět s citátem

Annie napsal:
Nebo tady: http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?p=15404&highlight=&sid=a3c9ea3b19effd6cecca5c202786cc93

Takže na oficiálních švédských stránkách je na prvním místě ve složení uvedena !kukuřičná moučka!, maso je až na druhém místě Evil or Very Mad Njn, ale co by čeští distributoři pro prodej krmiva neudělali, že? Něco se posune dopředu, něco dozadu, něco zamlčíme a hned to vypadá na tom webu líp Evil or Very Mad


Kde na oficiálních stránkách? Myslíte tady http://www.bozita.co.uk/ Tak pokud jste koukala tak je to jen u Sensible a indoor. A pokud jste si o krmivech načetla dost, tak určitě jste četla, že senior a light může obsahovat na prvním místě tyto ingredience. Indoorka obsahuje méně proteinu, protože je určená pro kočky žijící v bytě. Sensible by se dal přirovnat k seniorce.
Moc proteinu, které kočka i pes nestihne spotřebovat se může projevit na ledvinách. Proto by pes, který je málo aktivní neměl jíst performance.
Prostě s tím krmím a jsem s tím spokojená a kočkám to chutná. Nebhajuji žádného výrobce ani dovozce, ale svůj postoj, proč tím krmím. Vyhovují mi suroviny v kvalitě bio.
Na každém krmivu se něco najde když člověk bude chtít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: Re: granule
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 7:24:12
Odpovědět s citátem

Ahoj,
Portu 21 jsem jim také dávala, ale jen konzervičky. Šmakovalo jim to. Granule jsem zatím ještě nezkoušela, protože se v Čechách nedají koupit. Jednou za čas jim koupím RC nebo Hill´s pro změnu. U Bozity je nevýhoda, že vše obsahuje jen lososa a kuře. Takže když jim pak koupím Hill´s králíka nebo od RC exigent, tak mají svátek Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 9:38:09
Odpovědět s citátem

katty,
začla bych něčím o bílkovinách - neexistuje jediná studie, která by potvrdila, že vysoký obsah bílkovin má negativní vliv na ledviny! Podle novějších výzkumů nevadí psům vysoký obsah kvalitních živočišných bílkovin, ale tuků! Krmivo musí být energeticky vyrovnané, tak aby byla udržena ideální váhy v růstu, tzn. že pes musí být během růstu štíhlý, a je jedno jestli žere krmivo s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů a tuků, nebo krmivo s nízkým obsahem bílkovin, ale vyšším obsahem sacharidů a tuků. Každopádně kvalitní bílkovin pro svůj růst potřebuje.
Studie taky vyvrací špatný vliv vysokého obsahu bílkovin na ledviny! Naopak se zjistilo, že psi s ledvinovým selháním krmeni krmivem s vysokým obsahem kvalitních bílkovin (56%) přežívali déle, než psi krmeni krmivem s obsahem nižším!

To, že má vysoké procento bílkovin špatný vliv na ledviny je jen zastaralý mýtus, který navíc nebyl nikdy podložen a lidi se rádi toho chytají. Proč asi značková krmiva postupně přidávají do granulí více masa a méně obilí a zvýšují tak obsah živočišných bílkovin v krmivu?
http://www.dogaware.com/kidney.html#protein

K Robur - tohleto jsou oficiální stránky: http://www.doggy.se/frameset.asp
Ke konzervaci se používá BHT i BHA (Energitäta rĺvaror skyddas av EU-godkända antioxidanter.), čímž se na českých stránkách nechlubí!!!
Poté co jsi tady sama napsala "hezké" věci o BHA a BHT, předpokládám, že o jeho použití v Robur nemáš páru...?

Prošla jsem všechna složení a máš pravdu - jen v Robur Genuine Lamb &Rice je na 1. místě rýže a dále v Light & Sensetive je na 1. místě kukuřičná moučka. V ostatních formulích je maso na 1. místě.

Chce-li se krmivo nejen tvářit jako superprémiové, nemělo by být na prvním místě uvedeno obilí /snad s výjimkou krmiva light, senior/. Ano, snad jen s vyjímkou, ale i přesto je lépe, aby i senioři dostávali krmivo, u kterého je na prvním místě maso - ale tohle je už jen věc názoru, toho mého.

katty, psala jsi, že Ti vyhovují u tohoto krmiva suroviny v kvalitě bio. Nechci, abys to pochopila nějak špatně, ale jen proto, že Ti vyhovují BIO suroviny u toho krmiva, tak oželíš způsob konzervace BHT a BHA?

Tady je moc hezký článek: "Chemické konzervanty, jako je propylenglykol, BHA,BHT.
Chemické konzervanty prodlužijí trvanlivost krmiva, ale u každého z nich byl prokázán v pokusech na potkanech kancerogenní účinek. Bude vám tvrzeno, že malé množství je bezpečné. Pozastavte se na d tím a popřemýšlejte, váš pes přece bude těmto malým množstvím vystaven pravidelně s každou dávkou potravy, třeba celý život. Pak se tyto látky v těle hromadí, dosáhnou toxických hladin a z hlediska vyvolání rakoviny se stávají nebezpečnými. Chtějte krmivo konzervované přírodně směsí tokoferolů, tzn. směsí vitamínů E (někdy spolu s vitamínem C, který je vitamínem prospěšným pro bezchybnou syntézu kolagenu, bílkoviny v těle nejčastější a v krmivech, kam není přidáván, ho nebývá dostatek)


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 18:00:30, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 9:48:24
Odpovědět s citátem

Ještě doplním Robur, aby nedošlo k dohadům je tam uvedeno přímo toto i se závorkou: "Energitäta rĺvaror skyddas av EU-godkända antioxidanter (BHA och propylgallat)."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 11:26:29
Odpovědět s citátem

Annie napsal:
Ještě doplním Robur, aby nedošlo k dohadům je tam uvedeno přímo toto i se závorkou: "Energitäta rĺvaror skyddas av EU-godkända antioxidanter (BHA och propylgallat)."

Tak si přečti ještě jednou co jsem psala 21.09.2008 13:43.
No na kočičích pytli u anglickém složení nic o BHT ani BHA nepíšou. U psího jsem tam opravdu našla BHA, ale ne BHT.
Jak jsem psala když člověk bude chtít vždycky si něco najde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 12:09:35
Odpovědět s citátem

Bozita - konzervace se neprovádí mořskou řasou! Mám tady u sebe prázdný obal 400g balení Bozity Kitten Alive and Kicking. Anglický - High-energy ingredients protected by EU-approved. To samé, samozřejmě, že v "jiném" jazyce, je uvedeno v tom švédském znění - mořskou řasu tím určitě nemyslí!

Kdybys pořádně koukla na ten švédský odkaz, na který jsem tady dala link, v něm je ta "EU povolená konzervace" specifikována přesně a to BHA(E 320) i BHT(E 321) - společně. Upřímně se nedivím, že to na obal nenapíšou přímo, ale raději uvedou takovou "obkliku" = konzervanty povolené EU.. Evil or Very Mad

Robur je konzervován BHA, ale i BHT! Stejně tak i Bozita. Bohužel! Ironií je, že ty jako zákazník,si myslíš, že způsob konzervace je pomocí mořské řasy. Přitom sám výrobce veřejně přiznavá a dokonce obhajuje svůj způsob konzervace pomocí BHA a BHT.
Na netu je toho hodně - ač už švédské oficiální stránky, nebo stačí zadat do google Robur BHA BHT, či Bozita BHA BHA.

Mail od výrobce např. tady http://www.hunde.com/forum/d88474.html

Další mail: http://forum.zooplus.de/archive/index.php/t-4796.html

Sehr geehrte Frau ...!

Vielen Dank für Ihre Anfrage. Wir freuen uns, dass Sie sich für Bozita
interesieren.

Doggy, der Hersteller von Bozita, setzt dem Futter keine
Konservierungsstoffe zu. Die fetthaltige Rohstoffe werden jedoch bereits
von den Zulieferern mit den EU-zugelassenen und lebensmittelanerkannten
Antioxidantien E320 (BHA) und E321 (BHT) konserviert. BHA und BHT sind also
auch in vielen Lebensmitteln wie Margarine, Öl oder Schokolade enthalten.
Beide Stoffe haben eine hohe Wirksamkeit bei der Stabilisierung tierischer
Fette. So wird ein Ranzigwerden und die Bildung toxischer Verbindungen
vermieden. Die Gefahr für die Gesundheit ist bei verdorbenen Produkten
eindeutig größer.

Der Konservierungsstoffgehalt liegt in den ROHSTOFFEN bei ca 0,1-0,3%, ist
also im fertigen FUTTER noch geringer. Eine schädliche Wirkung ist nicht
nachgewiesen. Dennoch arbeitet die Produktentwicklung daran, andere
Möglichkeiten zu finden, wie z.B. die Konservierung mit Vitamin E. Bisher
hat jedoch das Vitamin E noch nicht die Qualität, die eine sichere
Konservierung garantiert.

Methionin ist eine lebensnotwendige Aminosäure, die Voraussetzung für das
Wohlbefinden des Hundes.

K3 = Menadion, die synthetische Form des Vitamin K wird Bozita nicht
zugesetzt. Hunde und Katzen sind in der Lage durch Bakterien in Dickdarm
Vitamin K selbst zu synthetisieren.

Unser Knochenmehl besteht aus Knochen vom Schwein oder vom Rind. Es ist
aber kein Knochenmark enthalten.

Das Hühnchenfleischmehl besteht aus Hühnchenfleisch. Das Hühnchenfleisch
wird gemahlen und dann weiterverarbeitet.

Das Fleischmehl wir genauso wie das Hühnchenfleisch verarbeitet, besteht
aber aus Schweine- und Rinderfleisch.

Je feiner das Mehl gemahlen wird, desto besser wird die Qualität des
Futters.

Unser Futter enthält kein Sojaprotein.

In Schweden ist die Verarbeitung von Kadavern, das heißt Tiere, die nicht
ordnungsgemäß geschlachtet wurden oder krank waren, in der Fütterung als
auch in der Verarbeitung nicht gestattet.

Alle Rohstoffe, die in unseren Produkten verwendet werden, haben
Lebensmittelqualität. Das heißt, Sie können sich sicher sein, dass die
Rohstoffe, die verwendet werden eine gute Qualität haben und auch nicht aus
Abfällen aus der Abdeckerei stammen.

Für Ihre Hunde empfehlen wir

für den Cocker: Robur Light & Sensitve oder Bozita Light
Labrador Mix: Robur Maintenance oder Bozita Orginal
für den Boxer Mix: Robur Maintenance oder Bozita Extra

Auf dem Postweg schicken wir Ihnen ausführliches Informationsmaterial.

Wir hoffen, Ihnen damit weiter geholfen zu haben und stehen Ihnen bei
weiteren Fragen gerne zur Verfügung.


Mit freundlichen Grüßen
Bozita Heimtierfutter GmbH

Melanie Lischka


Naposledy upravil Annie dne 11. 3. 2009 18:01:44, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Granulky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 13:04:07
Odpovědět s citátem

Nerada bych někoho rozčílila, ale nedá mi to, abych sem nedala informaci, kterou jsem nedávno získala. Na srazu jsem zjistila, že můj spolužák pracuje ve firmě, vyrábějící granule pro psy i kočky. Protože mi dávno vrtalo hlavou, JAK se vlastně do granulí přidává to maso (jestli se suší a mele nebo co) tak jsem byla ráda, že mám po ruce zdroj informací. Spolužák se kroutil jak hlísta : víš, neměl bych ti to říkat...no v těch granulích jsou fakt všechny ty věci, co jsou tam napsané...no ten olej z lososa, sama by sis ho dala, jak to krásně voní...i ten tuk z kuřete, to je fakt kvalitní...no ale maso...maso se do granulí nedává...to by bylo neprodejné, kolik by to stálo...žádná firma tam nedává opravdové maso!

Takže bych se nehádala, jestli BHA nebo BHT, stejně nevíme, co to vlastně těm kočenkám dáváme! Jen doufám, že to není něco podobného melaninu...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 16:37:12
Odpovědět s citátem

Ukažte mi jediný odkaz kde je napsáno na oficiálních stránkách BHT. Možná by bylo nejlepší nechat si poslat potvrzení přímo do Švédů jak to je. Já jsem se právně dozvěděla, že se granule opravdu konzervují mořskou řasou a BHA je pouze jako stopový prvek. Konzervuje se s ním maso před převozem do výroby, aby nežluklo. Protože se přidává do granulek čerstvé. Tudíž je BHA jako stopový prvek, který je v tak malém množství, že není škodlivý. Myslím si, že úplně stejně to bude i s Royalem. Já tomu věřím a krmivo měnit nebudu. Jenom kočkám na zpestření koupím Royal nebo Hill´s a teď chci vyzkoušet Arden Grange.
Dál to rozmazávat nebudu, protože by to nikdy neskončilo. Vám to asi jako dostačující vysvětlení stačit nebude, to chápu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Annie



Založen: 19.09.2008
Příspěvky: 13

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 17:27:37
Odpovědět s citátem

Katty, vykat mi najednou nemusíš jen proto, že mám opačný názor než ty Wink

Sama jsi napsala toto: "Také obsahuje BHA a ještě ke všemu BHT což je E321 - Butylhydroxytoluen. Ve větším množství může mít toxické účinky, na některé orgány, např. játra, plíce, ledviny. Nevím proč tam davají obě látky. To už mi příjde moc. A při názvu Natural no nevím. Navíc se chlubí, že to obsahuje přírodní konzervanty, tak proč ještě tohle? "

Když by se to mělo ale týkat granulí, kterými krmíš, tak mi připadá, že se kvůli tomu zlobíš a myslíš si, že si to snad vymýšlím, abych Tě přesvědčila, že jediné správné granule jsou Artemis či Timberwolf.. Ale tak to opravdu není!!! Chválila jsi tady Bozitu, proto jsem si chtěla na netu najít nějaké bližší informace a našla jsem to, co jsem našla. Myslím, že všechny mé odkazy jsou dost přesvědčivé, že si to nechceš připustit, je už věc jiná - máš tam odkaz na oficiální stránky kde je ve složení BHA a BHT uvedeno. Máš tam mail od výrobce, ale stejně si myslíš své...

High-energy ingredients protected by EU-approved - tohle je uvedeno na obalu Bozity, který mám doma. Myslíš, že je tímto myšlena konzervace mořsou řasou? Když na oficiálních švédských stránkách je uvedono to samé + navíc je zatím závorka, ve které stojí (BHA a BTH). Ale tohle nemá cenu, je to pořád dokola, tohle všechno jsem tady už psala, kdo chce může si to klidně ověřit. Ten kdo tomu radši uvěřit nechce, bude si nalhávat dál, že je to konzervováno tou mořskou řasou...

Naposledy a končím s tímhle přesvědčováním, jen jsem chtěla pomoct a spíše to vypadá na známé rčení "za dobrotu na žebrotu".
http://www.doggy.se/frameset.asp Tohle je odkaz na oficiální stránky výrobce, buhužel tam u některých krmiv není uvedeno celé složení, u některých chybí úplně.

V levém sloupci kliknou na "Hundprodukter", poté na pravé straně na "Bozita", rolovat dolů a kliknout na modrořlutý obal Bozita Original - objeví se složení a jem tam uvedeno toto " Energitäta rĺvaror skyddas av EU-godkända antioxidanter (BHA och propylgallat). " Jak jsem už psala, stránky nejsou úplně nejlepší, takže když klikneš např. na jinou řadu granulí, objeví se ti jen toto "Energitäta rĺvaror skyddas av EU-godkända antioxidanter." bez té závorky, takže by sis mohla domýšlet co tím básník chtěl říct - ale stačí klinout zase jinam a už to tam máme i s upřesněním, tzn. i s tou někde chybějící závorkou a jejím obsahem (BHA, BHT) - snad chápaš jak to ted´ myslím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
macalik



Založen: 05.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Artemis/Timberwolf Serengeti
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2009 9:39:54
Odpovědět s citátem

U nás Orijen naprosto propadl, z Felidae taky nic moc, Artemis jsem sehnala vzorečky, ale taky z toho urvaný nebyly. Ještě tedy nemám vyzkoušený ten Eagle pack holistick, (je to dost drahé a proto si netroufám koupit větší balení a kočky to nebudou chtít), Ta Serengeti nikde není k sehnání ani na Zooplusu. Tak kdyby někdo splašil ne vyzkoušel výše uvedené, dejte mi prosím vědět dík. M.
Annie napsal:
Ahoj holky!
Nemáte některá zkušenost s těmihle krmivy? Dlouhou dobu jsem kočeny krmila RC a Hillsem, ale narovinu u těchto krmiv je spíše vyšší cena než kvalita. Nechci, aby se druh krmení po nějaké době projevil na jejich zdraví, takže jsem si asi před měsícem řekla, že to takhle už dál nepůjde a začala jsem pátrat po lepším krmivu, které by bylo hlavně bez té hnusné kukuřice, pšenice a nemělo konzervaci BHA Evil or Very Mad

Do oka mi padly: Orijen, Felidae a Eagle Pack Holistic. Jenže - Orijen a ani Felidae mi ty mé dvě potvůrky nechtějí žrát a dívat se celý dny na ty jejich otrávené kukuče, když v miskách přehrabují, na to jsem příliš měkká. Eagle Pack Holistic vyzkoušený nemám, protože momentálně není v republice nikde k sehnání a čeká se na další dodávku z USA.

Momentálně mám kočky pořád na RC, ale hledala jsem dál a natrefila jsem na Artemis, na který je na zahraničních fórech hodně chvály. Rovnou jsem teda objednala 3kg balení. Bohužel jako napotvoru opět další granule, které nejsou u nás momentálně k sehnání a předpokládaný termín dovozu je až v polovině října. Kdybych alespon věděla, že bude kočkám šmakovat, vzala bych rovnou větší balení, abych pak náhodu zase zbytečně nesháněla.

Dneska jsem objevila na zooplus.de Timberwolf Serengeti. Dokonce je skladem. Cenově vychází jako RC či Hills, ale kvalitou složení je to opět úplně někde jinde. Jediné co mi vadí je to, že mají jen 7,5kg balení a poslední dobu jsem utratila za granule opravdu hodně, takže v případě, že by je kočky nechtěly žrát, bych se už asi naštvala a do těch opic bych je rvala násilím Laughing

Takže pokud už jste některá vyzkoušela Timberwolf Serengeti, Artemis případně i ten Eagle Pack Holistic, budu moc vděčná když napíšete jak kočkám chutnají. Smile Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2009 10:24:20
Odpovědět s citátem

Taky jsem koupila, ve snaze kočkám přilepšit, Orijen- ani náhodou, Eagle pack Holistick - nic moc ( spíš nic, než moc za ty prachy). Včera došel balík, koupila jsem Trainer a ANF a pustili se do toho všichni s chutí. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
macalik



Založen: 05.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2009 11:04:52
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Taky jsem koupila, ve snaze kočkám přilepšit, Orijen- ani náhodou, Eagle pack Holistick - nic moc ( spíš nic, než moc za ty prachy). Včera došel balík, koupila jsem Trainer a ANF a pustili se do toho všichni s chutí. Wink


Trainer jsme taky párkrát měli, žerou průměrně - ale co do kvality se nedá srovnat s ep holistick,Felidae, Artemis (alespoň dle složení, navejš jsou to taloši,tak co bychom taky chtěli), ANF jsem měla jen jednou (už je to dýl)a vzhledem k tomu, že se moc netvářili, tak jsem kupovala jiné granulky, ale možná, že změnili recepturu a teď je to dobřejší, příležitostně můžu vyzkoušet až někde uvidím za slušnou cenu nebo nebudu vědět "co s penězma" Very Happy .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2009 11:09:37
Odpovědět s citátem

Anf jsem koupila FELINE HAIRBALL a FELINE HOLISTIC. My slela jsem, že Trainer je super. Ach jo, kdo se v tom má vyznat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2009 12:09:54
Odpovědět s citátem

AHOJKY,

teeda ja kdyz to tady ctu tak ziram, treba pani ZDENKAP, ta dava po cely den granulky,rano konzervu a vecer maso.To je muj sen ja te svoji davam pouze RC WELTHAM OBESITY a jen v urcene davce, zadne maso ani konzervu a mam takovou sesti kilovou kouli, jak je to mozne????
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
3
HCM u koček - program PawPeds (17x)
4
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
5
Zlomek vteřiny (16x)
6
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top