Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ivelinka



Založen: 08.06.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 8

Předmět: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 19:13:51
Odpovědět s citátem

Mám asi hloupou otázku, ale kolik toho denně dáváte k jídlu vašim kočičkám?

Já mám ještě kotě - má 5 měsíců, je to britský kocourek. A zdá se mi, že by pořád jedl, i když je najezený, jötevřu ledničku a v tu ránu se mi plazí po nohách, zapnu mikrovlnku a vyskočí na linku, myslí si, že dostane žrádlo. Tak se ptám. Má hlad? Nebo jsou britky nenažrané? Smile

Kolik porcí bych měla dávat takhle starému kotěti? Granulím moc nedá, to sem tam zobne ze zoufalství. Měnit jsem zkoušela.

A ještě, kdyby měl někdo fotku 5 měsíčního britského kocourka, mohl by mi dát odkaz nebo sem vložit? Já jestli nemám překrmeného nebo podvyživeného, nemám představu, jak by měl vypadat. Jsem začátečník, proto tak hloupé dotazy:-(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 19:28:34
Odpovědět s citátem

Ivelinka napsal:
Mám asi hloupou otázku, ale kolik toho denně dáváte k jídlu vašim kočičkám?

Já mám ještě kotě - má 5 měsíců, je to britský kocourek. A zdá se mi, že by pořád jedl, i když je najezený, jötevřu ledničku a v tu ránu se mi plazí po nohách, zapnu mikrovlnku a vyskočí na linku, myslí si, že dostane žrádlo. Tak se ptám. Má hlad? Nebo jsou britky nenažrané? Smile

Kolik porcí bych měla dávat takhle starému kotěti? Granulím moc nedá, to sem tam zobne ze zoufalství. Měnit jsem zkoušela.

A ještě, kdyby měl někdo fotku 5 měsíčního britského kocourka, mohl by mi dát odkaz nebo sem vložit? Já jestli nemám překrmeného nebo podvyživeného, nemám představu, jak by měl vypadat. Jsem začátečník, proto tak hloupé dotazy:-(



Koťata se krmí 5xdenně,já jsem jídlo rozdělila na 3hlavní a mezi nima jako svačinu.Hlavní bylo:kapsička,konzerva,maso,nebo ryba,mezitím jsem dávala :kysanou smetanu,vaječný žloutek,tvaroh.K tomu mají po bytě několik mističek s granulkami,z kterých si uzobávali podle chuti,a samozřejmně mističky s vždy čerstvou vodou.Koťata se vyvíjí,jsou aktivní,potřebují stravu vícekrát.To skákání,jestli je samo,chce být s vámi,je zvědavé kouká co děláte.Jinak,pokud mohu poradit na trhu je kniha od Esther Verhoef-Verhallen Britská kočka,bylo by dobré si jí koupit je tam o britkách hodně a máte jí pořád po ruce.


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivelinka



Založen: 08.06.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 19:49:00
Odpovědět s citátem

Děkuju!

A jaké množství by měla být ta jedna krmná dávka?

Myslím, že to jak skáče kolem ledničky a mikrovlnky je proto, že čeká jídlo. Vždy vyndám z lednice jeho jídlo a ohřeju ho malinko v mikrovlnce. Tak to má jako Pavlův reflex - otevře se lednice a už se chystá na jídlo. Mlsoun náš malej:-)

TU knížku bych si mohla koupit, připadám si jak diletant někdy:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2008 20:09:38
Odpovědět s citátem

Ivelinka napsal:
Děkuju!

A jaké množství by měla být ta jedna krmná dávka?

Myslím, že to jak skáče kolem ledničky a mikrovlnky je proto, že čeká jídlo. Vždy vyndám z lednice jeho jídlo a ohřeju ho malinko v mikrovlnce. Tak to má jako Pavlův reflex - otevře se lednice a už se chystá na jídlo. Mlsoun náš malej:-)

TU knížku bych si mohla koupit, připadám si jak diletant někdy:-)


krmná dávka je individuelní,já jim dělila jednu kapsičku,do které jsem přidala trošínku vody na půl,syrové přemražené hovězí maso mám naporcované v mrázáku porcičky po 5 dkg,vařím jednu celou aljašskou tresku dostanou jí napůl,kys.smetanu asi dvě kávové lžičky pro jednu.To poznáte sama kolik toho sní,jen mu klidně dávejte,potřebuje,roste Smile.Knihu si kupte je moc dobrá.



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janiik



Založen: 18.09.2008
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2008 14:09:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den, náš kocourek (necelých 5 měsíců) žere jen granule, kapsičky a konzervy, a maso. O sýr nebo tvaroh nejeví zájem. Kočička (3 měsíce) je "všežravec", tam problém není, dojíždí po nás dokonce zbytky chleba, které okamžitě neuklidíme ze stolu. Stačí tedy kocourkovi jen výše zmiňované nebo je potřeba zkoušet zdali mu alespoň něco od mléka nezachutná?
A jak je to se syrovým žloutkem, týká se riziko salmonely také koček?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2008 14:23:40
Odpovědět s citátem

janiik napsal:
Dobrý den, náš kocourek (necelých 5 měsíců) žere jen granule, kapsičky a konzervy, a maso. O sýr nebo tvaroh nejeví zájem. Kočička (3 měsíce) je "všežravec", tam problém není, dojíždí po nás dokonce zbytky chleba, které okamžitě neuklidíme ze stolu. Stačí tedy kocourkovi jen výše zmiňované nebo je potřeba zkoušet zdali mu alespoň něco od mléka nezachutná?
A jak je to se syrovým žloutkem, týká se riziko salmonely také koček?

Pokud jsou granule kvalitní tak je v nich vše co kočka k životu potřebuje a vše ostatní je jen doplněk.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 11:46:44
Odpovědět s citátem

A co jsou kvalitní granule? Vyčetla jsem, že Hills moc kvalitní nejsou. Koupila jsem Orijen, ale ten kočkám nechutná. Chci tedy na radu zkusit Sanabelle.
Zatím krmím Hills, Purina ONE, ANF a RC. Skoro o všech se ale píše, že nejsou nic moc. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 12:21:12
Odpovědět s citátem

emilly napsal:
A co jsou kvalitní granule? Vyčetla jsem, že Hills moc kvalitní nejsou. Koupila jsem Orijen, ale ten kočkám nechutná. Chci tedy na radu zkusit Sanabelle.
Zatím krmím Hills, Purina ONE, ANF a RC. Skoro o všech se ale píše, že nejsou nic moc. Sad



Kvalitní granule?dívám se na složení,čím větší procentuelní obsah masa,tím větší kvalita.Musí být bez konzervačních látek, barviv,éček.Mě by přišli podle obsahu75% masa nejkvalitnější Orijen,ale kočky o něj moc nestojí.Sanabelle je výborný,ale v čechách jsem ho nikde nenašla,kupuji v německu,ale je tam docela dost drahý.Krmím většinou Chikopee,střídám různé druhy,nebo je michám dohromady.Ale granule není u nás hlavní strava,krmím syrovým,přemraženým hovězím,vařenou rybou,konzervičky,kapsičky,granulky mají neustále k dispozici,zobnou si podle chuti.



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 12:24:14
Odpovědět s citátem

janiik napsal:
Dobrý den, náš kocourek (necelých 5 měsíců) žere jen granule, kapsičky a konzervy, a maso. O sýr nebo tvaroh nejeví zájem. Kočička (3 měsíce) je "všežravec", tam problém není, dojíždí po nás dokonce zbytky chleba, které okamžitě neuklidíme ze stolu. Stačí tedy kocourkovi jen výše zmiňované nebo je potřeba zkoušet zdali mu alespoň něco od mléka nezachutná?
A jak je to se syrovým žloutkem, týká se riziko salmonely také koček?




nemyslím,že by se riziko salmonely kočkám vyhnulo,já bych kupovaný vejce nedala,máme svoje vlastní slepice Smile


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Sanabelle
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 23:22:26
Odpovědět s citátem

Bětko, Sanabelle se u nás normálně prodává (někdy pod značkou Bosch Sanabelle), zkuste si ho dát do vyhledávače, já jsem ho našla za příznivou cenu třeba tady: http://www.zoo-hobby.cz/krmivo-pro-kocky-granule-sanabelle/sanabelle-adult/
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2008 20:00:59
Odpovědět s citátem

emilly napsal:

Zatím krmím Hills, Purina ONE, ANF a RC. Skoro o všech se ale píše, že nejsou nic moc. Sad


A to se píše kde? Já zas žiju v přesvědčení, že min. Hills a RC jsou jedny z nejkvalitnějších granulí. A co jsem se dočetla i tu na fóru, tak se tu taky tak zmiňují. Nebo mi zas něco uniklo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2008 21:32:19
Odpovědět s citátem

Taky budu mit mozna trochu hloupy dotaz, ale mame dve kocky, ta mladsi ( 5 mesicu ) by jedla klidne co hodinu Very Happy ale starsi kocour ( 7 mesicu ) si da kapsicky, pasticky nebo konzervy maximalne 2x denne a to to po nem ta mensi jeste dojida. Granulky maji k dispozici cely den a za ten den dohromady snedi tak misku a pul ( prevazne je tedy ji kocour ). A podle toho co tady ctu mi pripada, ze fakt ji malo. Myslite, ze bych měla zkusit dalsi druhy "masite" stravy nebo je to normalni?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (20x)
4
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (19x)
5
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (18x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)
7
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (16x)
8
Plemena koček podle FIFe (16x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top