Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Polyurická nefropatie


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: Polyurická nefropatie
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 7:14:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den!
Chtěly byh se zepta.Naše kočena málo žere a hodně pije a močí normálně.Byla jsme sní u veta není to ona to poznám.A ten jí vyšetřil a zjisitl že má bolestivost v oblasti ledvin.Píchly jsme jí antibiotika a byly jsme na 4injkecích chvilí se zdá že je kočena lepší začala i více žrát ale není to nic přeborného hubená je pořá.A daly jsme na rozbor moč a tam vylšo vše nagativní.Sedimenty bilirubín všechno O.k negatviní a ted čekáme na výsledky bakteriologické a na kultivaci a citlivost.A Výsledek tam napsyl lékaři polyurická neforpatie.Mohl byjste mi to někdo osvětlit a zda je možné to takehl rychle diagnostikovat?Vždyt vše bylo negativní vždyt by tam byla známka nějakého iontu když to ledviny nepřefiltrují tak dobře ne?Stkal jsem se stím někdo?Děkuji za radu jsme neštastná kočena nějak neprospívá i kdž po těch atb nebyla bolestivost v ledvinách.Díky Šárka
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 19:53:23
Odpovědět s citátem

Prosím Vás opravdu nemáte nikdo zkušensoti s touto diagnozou?Ráda bych zda by mi někdo doporučil granulky nebo jak kočeně pomoci.Díky
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 20:07:02
Odpovědět s citátem

Přiznávám, že přímo výraz polyurická nefropatie mi není až tak srozumitelný, ale protože u koček není neobvyklé chronické selhání ledvin, tipla bych, že se jedná o tuto diagnozu.

Především je nutné zdůraznit, že v případě těchto onemocnění má vždy hlavní slovo veterinář. Nicméně myslím, by bylo vhodné přejít na dietu, která je přímo určená pro selhávání ledvin a nedávat kočce už nic jiného, tohle by Vám ale měl sdělit veterinář.
Dietní krmivo samozřejmě existuje a vyrábí jej několik firem, namátkou:
http://www.veterinarnipece.cz/hills-feline-k-d-1922.html
http://www.veterinarnipece.cz/trovet-kocka-rid-2173.html
http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-waltham-feline-renal-2054.html
http://www.veterinarnipece.cz/specific-fkd-kidney-support-2232.html
http://www.veterinarnipece.cz/purina-vd-feline-nf-renal-failure-2130.html
http://www.veterinarnipece.cz/eukanuba-vd-cat-renal-formula-1958.html

Diety jsou k dostání u veterinářů a určitě se veta optejte na některou z uvedených diet. Pokud nic takového nenabídne nebo nejste s jeho diagnozou a vyšetřením spokojena, doporučuji změnu veterináře.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 20:17:03
Odpovědět s citátem

nefropatie je obecný termín pro onemocnění ledvin z nejrůznějších příčin
polyurie znamená zvýšené močení
Uvidíte, jestli něco ukáže ta kultivace a jak zabere léčba antibiotiky. Také je možno udělat ultrazvuk ledvin, případně odebrat kousek tkáně ledvin na vyšetření a nalezení možné příčiny onemocnění.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 7:01:38
Odpovědět s citátem

Dietu nám doporučila ale prý by bylo lepší počkat až co ukáže kultivace.Jak dlouho může kočka s touto diagnozou žít?Já jsem celá nesvá.Vet je dorbý ale zaráží mi jako že se nedá nic dělat stím že kočka nežere?Nebo dá se i proti tomu bojovat?Kočena je nalezenec je to peršanka jak je stará nevíme a co si prožila čím byla krmena nevím jedno ale víme jistě i když by jí člověk rád přilepšil jako kuřecí prsíčka rybu?Nic nejí je zvyklá asi do bývalého majitele jen na granule.Děkuji za rady nemohla bych někde něco najít o tomto onemocnění?
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 7:12:31
Odpovědět s citátem

Vet nám doporučil granule Hills S/D prý do začátkupak stačí podávat jiné na kterých se domluvíme
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 8:08:17
Odpovědět s citátem

Ještě jsme se chtěla zeptat zda je možné je podávat yt granulky pro jistotu prevetnivně?Mylsím tím pokud by kočka byla zdravá?Mám ještě jednu kočenu a té není nic tak když to budu krmit oběma kočkám?Nevadí?Oni se hádají u misek a udržet je aby si jedla každá své?Asi to nebude jednoduché.Děkuji
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 11:16:49
Odpovědět s citátem

http://www.veterinarnipece.cz/hills-feline-s-d-1934.html
tady jsou nějaké informace o S/D Hills dietě.
Jak dlouho může kočka s onemocněním ledvin žít se nedá jen tak lehce říct, záleží hlavně na příčině onemocnění.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 12:36:37
Odpovědět s citátem

Asi takhle - na Vašem místě bych navštívila ještě jiného veterináře, třeba i jen ke konzultaci. Už jen to, že veterinář nasadil dietu s/d, která, jak si sama přečtete v odkazu od Tif se nedoporučuje při onemocnění ledvin, je divné. Navíc u perských koček existuje onemocnění ledvin zvané PKD a k jeho odhalení je zapotřebí ultrazvuk. Navíc prostě pokud máte kočku s nemocnými ledvinami, která nebaští, nelze situaci řešit na internetu, tohle musí opravdu řešit veterinář, který stanoví konkrétní diagnozu a konkrétní způsob léčby. Tak jak se může jednat o zánět, může se jednat o chronické selhání ledvin a opravdu s léčbou ledvinového onemocnění není dobré otálet.

Jinak určitě tyhle diety nelze podávat prevenitivně. Diety řeší konkrétní zdravotní problém a svým složením jsou tomu problému přizůsobeny.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 12:47:01
Odpovědět s citátem

Já to samozřejěm po internetu nechci řešit zda je veterinář chci se jen ujistit že rozhodnutí veta je správné vždycky nám pomohl a tak nemám důvod mu nevěřit ale kdžy vidím tu naší kočku jak je smutná je mi do breku a chci pro ní udělat všechno co je jen možné.Není to na 100% jasné z jaké příčíny a co tam je.Bakteriologie ještě není hotová bude v pondělí ale mě se nechtělo čekat a chtěla bych pro ní něco udělat.Ale děkuji všem za radu.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: návštěva druhého veta
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 13:09:47
Odpovědět s citátem

I já se přikláním k návštěvě dalšího veterináře. Takhle vám bude v hlavě strašit, zda pro micinku děláte vše co jde a zda jí není dobře zbytečně déle. Já jsem také vzala svého kocoura na konzultaci k jinému veterináři, protože první diagnóza se mi nezdála a druhý veterinář mě ujistil, že kočce po fyzické stránce nic není a že ta porucha je skutečně asi psychická a potvrdil tak diagnózu prvního lékaře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 8:55:11
Odpovědět s citátem

Tak jsme na Vaši radu kontaktovala druhého veta.Potelefonické konzultaci kdy jsme jí řekal veškéré informace mi téměř potvrdila dg.mého veta stím že by bylo opravdu dobré vědět dle rozboru krve jak na tom ledviny jsou.Kočička nechce baštit i to jsme sní konzultovala a řekal mi že musím kočku rozežrat jak nevím.A případně pokud by jsme nebyli spokojeni máme přijít a vetka se o vše postará.S mým vetem jsme se domluviyl tak že počkáme až jak vyjde bakteriologie dle toho nasadíme antibiotika - dle něho je to akutní zánět ledvin způsobený struvity - ph moči 6,01 jaké má být přesně nevím. Z toho důvody nasadil dietu Hills s/d dle konzultace s jinou vetkou říkala že je lepší když nevím přesně co tam s ledvinama je dávat c/d dietu.Dle výsleků bakterky uvidíme případně pokud vyjde bakterka negativně (vzhledem k tomu že reagovala kočena na antibiotika že bolest ledvin ustoupila asi tam prý nějaká bakteriel bude) tak uvidíme a potom byjsme po přeléčení odebraly krev abychom zjistily jak na tom ledviny jsou zda bude ještě něco jiného zapotřebí tak nevím.Píšu to sem z důvodu toho že se chi ještě ujistit že dělám pro kočičku to nejlepší co můžu.Poksu máte někdo ještě jiné zkušensoti a víte že bych mohla udělat ještě něco lépe budu ráda za jakoukoliv radu a velice ráda se něco nového přiučím a poučím se.Ještě kdyb sjte mi někdo poradil jak do ní mám dostat žrádlo?Kočička nechce jíst vet mi řekl že když nebude jíst odejdou jí ještě ke všemu játra.Je to nalezenec a iuž do té doby co jí mám doam nic jiného nechce než granuel.Ráda bych jí dala něco na přílepšenou ale nechce nic jiného a ted nebaští skoro vůbec.Nemáte stím někdo zkušenosti?Děkuji moc
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 9:09:35
Odpovědět s citátem

No abych byla upřímná, zareaguju jen na to, co si já myslím, že je špatně - akutní zánět ledvin způsobený struvity je dle mého názoru nesmysl. Už jen, dle čeho vet usoudil, že v moči vznikají struvity, když optimální pH kočičí moči se pohybuje mezi 6-6,5! Tudíž pH hodnoty 6 je (když už bychom vzali v úvahu "hraniční hodnotu") spíše na opačném spektru; při nižším pH vznikají oxaláty - kyselé šutry (laicky řečeno), při vysokém pH vznikají struvity - zásadité šutry. Navíc šutříky jsou v moči vidět i pod mikroskopem. Takže diagnostika struvitů a nasazení diety s/d je, dle mě, blbost.

Pokud opravdu chcete pro Vaší kočičku udělat to nejlepší, vezměte jí do přepravky a jděte k té veterinářce, se kterou jste její stav konzultovala, nechte jí udělat krevní testy a to je v současnosti to nejlepší a nejjednodušší a nejrychlejší řešení jak zjistit stav ledvin. Pokud hodláte s krevními testy čekat až na bůhví kdy, pokud čirou náhodou nezaberou antibiotika, myslím, že se stav ledvin může zhoršit. Pokud tam problém s nimi je, musíte na něj přijít co nejdřív. Ne čekat, na co by kdyby.

Je mi líto, ale nebudu Vás ujišťovat o tom, že děláte to nejlepší, protože si myslím, že lze dělat něco "lepšího". V první řadě - musíte zjistit, jak jsou na tom ledviny a to z krevních testů. Pokud jsou vadné ledviny, cpete do kočky špatnou dietu.

Doporučuji třeba tenhle článek, tam zjistíte, že nepřijímání potravy není u koček s nemocnými ledvinami nic výjimečného, je to přímá zkušenost s chronickým selháváním ledvin, třeba tam najdete v komentářích pod článkem něco, s čím se budete moci ztotožnit: http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=108&section=&_t_=Nemocn%C3%A9%20ledviny%20-%20m%C3%A1te%20zku%C5%A1enosti?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 9:20:23
Odpovědět s citátem

No se změnou veta bych neotálela... teda v dnešní době bych už neotálela... před dvěma lety se mi taky příčilo měnit veta, protože s tím svým jsem byla spokojená... ale výsledky léčby krve v moči byly nulové... stálo mě to hodně peněz a nervů...

Právě April mi stále radila změnit veta a já nééé a nééé....

Až mi veterinář řekl, že kocourovi nic není, ale že panička je hysterická, tak to mě tak trochu nakoplo a veta jsem konečně změnila...

A jsem tomu dodnes velmi, velmi ráda....

Kocour měl zánět močových cest a to od struvitů... Ale toto mi zjistili až při řádném vyšetření... U toho felčara jsem nechala skoro 3tisíce a výsledky žádné... u jiného jsem nechala cca pět set za vyšetření a osm set za granulky a byl pokoj!!!!! Mohla jsem hóóóódně ušetřit...

Takže i když jste spokojená s veterinářem tak bych jej, kvůli bezvýsledné léčbě (která není laciná), změnila...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 20:28:04
Odpovědět s citátem

Tak jsme dneska opravdu změnila veta a jeli jsme na kliniku kočičce vzaly krev a výsledky budu vědět zítra děkuji Vám všem za ochotu a podporu budu jí potřebovat nějak mi za dva dny zhubla a nchce baštit.Bojím se že výsledky dopadnou špatně.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 20:31:19
Odpovědět s citátem

Držím palce, ať výsledky dají konečně správnou diagnozu a od toho se odvíjí i správná léčba a věřím, že při správné léčbě se tělu vrátí zpátky i chuť k jídlu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2008 20:51:11
Odpovědět s citátem

Děkuji moc.Osvědčilo se zatím mazat mňamku na tlapičky v rámci umytí jí baští tak uvdíme.Mám takovej starch že mi tady tečou slzy jak krokodýlovi.Hledám na netu jaké jsou možnosti léčby selhání ledvin y nemůžu nic najít.Bevíte o něčem?
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 12:14:27
Odpovědět s citátem

bipunka napsal:
Děkuji moc.Osvědčilo se zatím mazat mňamku na tlapičky v rámci umytí jí baští tak uvdíme.Mám takovej starch že mi tady tečou slzy jak krokodýlovi.Hledám na netu jaké jsou možnosti léčby selhání ledvin y nemůžu nic najít.Bevíte o něčem?


Netrapte se předem, to kočičce nepomůže a Vám taky ne. Jak jste se na začátku ptala, co je to "Polyurická nefropatie", to není přímo diagnóza konkrétní nemoci, to je vlastně jen latinské konstatování stavu lidově řečeno "kočička má něco s ledvinami a hodně u toho čurá". I když samozřejmě ledviny jsou vážná věc, počkejte, co přinese vyšetření a co doporučí veterinář. Na internetu je sice spousta zajímavých a často přínosných informací, ale někdy si to člověk špatně vysvětlí, protože nemá dost informací. Rozhodně by nebylo dobré sama s něčím začínat.
Držím palce, ať jsou výsledky brzo a co nejlepší, ať se vše srovná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 13:22:16
Odpovědět s citátem

Já vím že mi to moc nepomůže ale když ono mit to nedá vždyt já jí mám jak dítě.Bojím se toho co bude.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 14:26:54
Odpovědět s citátem

bipunka napsal:
Já vím že mi to moc nepomůže ale když ono mit to nedá vždyt já jí mám jak dítě.Bojím se toho co bude.


Dneska už by měly být výsledky toho odběru, ne? Dělali jen krev, moč ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 19:16:18
Odpovědět s citátem

Jo dělaly jen krev.Moč jsme dělaly 23.10 a ty vyšla takhle pH 6,01,glukoza, nitrity, urobilinogen,bilirubin, ketolátky,hemoglobin,bílkoviny negativn í sediment:s uperficiální epitelie+,drobné epitelie +,měrná hodnota moči byla 1,017 a haldina Kreatininu byla dneska 389 a noamální je prý 220 kočičku si nechaly na klinice víte jak mi je když jí nemám doma že prý jí musí zavodnit a musí dostat inteznivní infuzní terapii.Je mi hrozně musí strašně plakat.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 19:41:31
Odpovědět s citátem

bipunka napsal:
Jo dělaly jen krev.Moč jsme dělaly 23.10 a ty vyšla takhle pH 6,01,glukoza, nitrity, urobilinogen,bilirubin, ketolátky,hemoglobin,bílkoviny negativn í sediment:s uperficiální epitelie+,drobné epitelie +,měrná hodnota moči byla 1,017 a haldina Kreatininu byla dneska 389 a noamální je prý 220 kočičku si nechaly na klinice víte jak mi je když jí nemám doma že prý jí musí zavodnit a musí dostat inteznivní infuzní terapii.Je mi hrozně musí strašně plakat.


Ach jo, tak to je svízel, když kočenka musí být na klinice, to bych těžko snášela taky Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 7:59:09
Odpovědět s citátem

Jo jo nesu to těžce.I když lékař řekl že prognoza je nejistá tak jsme něco musela udělat nešlo to jen tak říci a nedám jí tam.Modlím a doufám že se po těch kapačkách ledviny vrátí a aspoˇn lépe budou pracovat.Ale bojím se jako všichni toho nejhoršího.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2008 11:31:47
Odpovědět s citátem

bipunka napsal:
Jo jo nesu to těžce.I když lékař řekl že prognoza je nejistá tak jsme něco musela udělat nešlo to jen tak říci a nedám jí tam.Modlím a doufám že se po těch kapačkách ledviny vrátí a aspoˇn lépe budou pracovat.Ale bojím se jako všichni toho nejhoršího.


Milá Bipunko, zažila jsem něco podobného, nebojte, kapačky pomůžou, pak kočičku rozpapat - nabídněte od všeho něco, můj Nikýtek měl kolem sebe 5 misek a taky nic nechtěl. Krmila jsem ho - dávala mu z ruky a on protože mě má rád,tak to z povinnosti sežral. Ale to bylo před kapačkami. Po kapačkách zesílil a začal baštit. Horší, že on dost nepil ... No máme to za sebou, teď chrní v křesle a začíná být obtloustlý. Mám kontakt na výborného kočičího urologa, takže kdyby něco dejte vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 14:24:10
Odpovědět s citátem

No dneska je to 6dní co ja na kapčkách v nemocncici.Jak dlouho tam byl Váš kocourek?A jaký měl hodnoty?Naše Sisi měla před kapačkami hodnotu kreatininu 389 a urei 17,1 a pak po třech dnech na kapačkách měl hodnotu 350 kreatinin a urea 17,2.Tak nám pan doktor doporučil aby jsme v otm pokračovali a pokračovali jsme až do dneška kdy jí zase brali krev a výsledky budou až v 17h odpoledne.Pan doktor řekl že ty ledviny dle známek jsou poškozeny nenávratně prý to není stav fatální ale že se prý uvidí co ledviny udělají až nebudou podporovány infuzemi.Bojím se toho že se to zhorší a že kočička nebude papkat tak jak by měla.Držím jí všechyn palečky na nohou u rukou.Je to moje zlatíčko ostatně jako všechyn kočičky všech tady že?A jak jste to zvládly?A jak dlouho byl Váš kocourek an kapačkách?kdyžtak mi písněte třeba i na meil bipunka1980@seznam.cz díky moc.Pít taky nevím jak na tom bude mám strach že to bude horší než lepší.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 14:25:46
Odpovědět s citátem

Kontak na kočičího urologa uvítám.potřebuji radu co a jak ted dále.Chodily jste po těch kapačkách ještě pak na nějaké třeba podkožní infuze?Nebo jak děkuji
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2008 20:35:04
Odpovědět s citátem

bipunka napsal:
Kontak na kočičího urologa uvítám.potřebuji radu co a jak ted dále.Chodily jste po těch kapačkách ještě pak na nějaké třeba podkožní infuze?Nebo jak děkuji


Odpisuji veřejně, protože to možná pomůže více majitelům nemocných kočiček. Je to veterinář v Brně MVDr.Kučera, tel.547 241 676. Zkuste telefonickou konzultaci. Už jedné mé známé z Prahy pomohl - její veterinář se domluvil s ním, no a kocour je jakž takž v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 6:56:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den!
Tak jak to doapdlo.Včera jsme tam volala jak to dopadlo atak krevní testy.Norma kreatinin je 220a hodnota byla před infuzema 389 po třech dnech infuzní terapie 350 a po dalších dvou dnech infuzí 284 cože je prý celkem přijatelná hodnota.Musím držet dietu což kočičák moc nechce baštit dietní granule.Říkal pan doktor že v nemocnici papka ale že to není zrovan excelentní.Poradte nějaký fígl jeslti máte jak a co jí dát aby začala sama baštit?
Už jí mám doma včera večer jsme tam byli.Pan doktor řekl že postačí dieta a kontrola krevních testů za 10-14dní.Tak nám držte palce.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 7:02:34
Odpovědět s citátem

Já jen upozorním - teď už to není jak a co jí dát, aby začala sama baštit. Vzhledem k tomu, že doktor nasadil dietu, nemůžete momentálně s jídlem vůbec experimentovat a podávejte jen a pouze tu dietu. Můžete si u veterináře zjistit, které jiné výrobce ledvinové diety by doporučil (některé diety chutnají více jiné méně) a také zda existují i v mokré formě (konzervy a kapsičky), ale v tomhle okamžiku se vyhněte jakémukoliv nedietnímu jídlu!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bipunka



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2008 9:03:20
Odpovědět s citátem

To se samozřemě vyhneme já jen jsme měla na mysli co by ještě mohla jiného k té dietě samozřejmě dietní ékař říkal že ještě může kuře,rybu,králíka,krůtu ale ona mi právě že masíčko nepapa vůbec ani nedietní.Takže jsem myslela jak jí dát nšc n mňamku v rámci diety a jak do ní dostat vodu aby pořádně pila.Třeba nějaký vývar když masíko nepapají nebo tak něco.
_________________
Bipunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top