Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Soužití mladých chovných jedinců

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Soužití mladých chovných jedinců
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2008 9:51:40
Odpovědět s citátem

Potřebovala bych poradit-mám devoní pár, který bude chovný.
Já tedy koťátka plánuji, ale až bude kočenka na to připravená věkem a budeme uchovnění. Devonce bude v říjnu půl roku a devonek je roční-je to nerozlučná dvojka-zatím se pouze škádlí a kočkujou, on občas nad ní stojí, drží ji za šíji, ona vříská, ale zatím ani náznaky kopulace jsem nazaznamenala, ale ... Počítala jsem s tím, že když se bude mrouskat, nechám ji u nás v ložnici oddělenou, ale mám obavy, že on to zaznamená dřív než já, tak nevím, co mám dělat Question Když je oddělím už teď, budou mi tady vyhrávat oba, protože bez sebe nedají ani ránu, jsou spolu pořád a jakmile je jeden někde jinde, druhý ho hned volá. jaké kdo máte řešení pro takovouhle situaci, kdy jsou dva potenciálně chovní jedinci v rozdílném věku (dospělý kocour a kotěcí slečna), a začíná se blížit její kritické období, kdy by mohla podržet...a ještě to není žádoucí?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Soužití mladých chovných jedinců
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2008 11:19:49
Odpovědět s citátem

několikrát jsem na webech zahraničních chovatelů viděla, že kocour nosí v kritických chvílích Smile takové jakoby kalhotky.. možná byste mohli zkusit kalhotky pro hárající feny - jsou různé velikosti viz. třeba tady: http://www.4dog.cz/sm/product/haraci-kalhotky , o tomhle "problému" píšou i v planetě zvířat: http://casopis.planetazvirat.cz/071125-kdyz-ma-kocka-kotata-1.html

- nejsem si jistá jestli tahle rada k něčemu bude, psa jsem nikdy neměla, kalhotky nikdy neviděla, takže možná by se mohl vyskytnout nějaký problém, který si z neznalosti nedokážu představit, ale aspon jsem se pokusila pomoct Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Soužití mladých chovných jedinců
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2008 13:01:01
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:
několikrát jsem na webech zahraničních chovatelů viděla, že kocour nosí v kritických chvílích Smile takové jakoby kalhotky.. možná byste mohli zkusit kalhotky pro hárající feny - jsou různé velikosti viz. třeba tady: http://www.4dog.cz/sm/product/haraci-kalhotky , o tomhle "problému" píšou i v planetě zvířat: http://casopis.planetazvirat.cz/071125-kdyz-ma-kocka-kotata-1.html

- nejsem si jistá jestli tahle rada k něčemu bude, psa jsem nikdy neměla, kalhotky nikdy neviděla, takže možná by se mohl vyskytnout nějaký problém, který si z neznalosti nedokážu představit, ale aspon jsem se pokusila pomoct Smile


Lentilko, děkuju, je to zajímavý článek. Můj kocour zatím neznačkuje, i když je mu už rok, tak se modlím, aby mu to vydrželo, protože jinak by šel na kastraci-já nemám možnost značkujícího kocoura umístnit někam, kde by zápach nevadil. Spíš mám obavu, abych nezpůsobila problém kočičce tím, že včas nezachytím její první říji a on ji nakryje. Ale zase oddělovat je už teď, když se nic neděje, se mi taky nechce, protože jsou na sobě vyloženě závislí. Padli si oba do oka a všude a pořád jsou spolu, takže by jim bylo smutno a nám by to tu svým voláním toho druhého pěkně osladili.

A hárací kalhotky-nevím, jestli se dělají tak malé, on je drobný, má necelé tři kila, no, chihuahua nebo yorkšír jsou taky malá psí plemena, třeba budou k sehnání.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 22:23:09
Odpovědět s citátem

Vracím se k tématu a prosím o radu. Oba jsou o dva měsíce starší, Olivka sice ještě nemá typické příznaky mrouskání, ale Claudius je z ní už zcela hotový. Pořád za ní běhá, čuchá, snaží se ji přidržet, ona ho nafackuje a uteče, ale horší je, že začal špatně baštit a hubne. On nikdy nebyl žádný velký jedlík a měl nenejvýš 3 kg, teď má s bídou 2,85, a dostat do něj dostatečnou dávku jídla znamená, každou chvíli mu strkat misku pod čumák a doufat, že si zobne. Bohužel není nic, co by vyloženě miloval-jo, vlastně ano, tyčinky z Plusu, ale na těch živ být nemůže, a Plus navíc tady končí...
Co s ním mám dělat? Jak ho dokopat k tomu, aby víc jedl? Už jsem si i říkala, že pokud zhubne pod 2,6kg, dám ho vykastrovat a na chov se vykašlu, protože mi zas o chov až tak moc nejde, jde mi o kocoura, je to srdce mého šampión a špatně to nesu. Klidně budu mít doma 5 vykastrovaných koček, jen když budou všechny spokojené. Nebo má někdo nějakou radu?

Kocour neznačkuje, občas vyřvává, ale to se dá vydržet. V noci spí se mnou, ostatní kočky jsou jinde.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Soužití mladých chovných jedinců
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 8:00:31
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:
několikrát jsem na webech zahraničních chovatelů viděla, že kocour nosí v kritických chvílích Smile takové jakoby kalhotky..

Neumím si představit žádné kalhotky které by zabránily kocourovi nakrýt kočku a zároveň by mu umožnily normální vyměšování, navíc si myslím že pokud by zvítězily hormony tak by pro něj bylo otázkou několika minut aby se kalhotek zbavil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 8:24:21
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Vracím se k tématu a prosím o radu. Oba jsou o dva měsíce starší, Olivka sice ještě nemá typické příznaky mrouskání, ale Claudius je z ní už zcela hotový. Pořád za ní běhá, čuchá, snaží se ji přidržet, ona ho nafackuje a uteče, ale horší je, že začal špatně baštit a hubne. On nikdy nebyl žádný velký jedlík a měl nenejvýš 3 kg, teď má s bídou 2,85, a dostat do něj dostatečnou dávku jídla znamená, každou chvíli mu strkat misku pod čumák a doufat, že si zobne. Bohužel není nic, co by vyloženě miloval-jo, vlastně ano, tyčinky z Plusu, ale na těch živ být nemůže, a Plus navíc tady končí...
Co s ním mám dělat? Jak ho dokopat k tomu, aby víc jedl? Už jsem si i říkala, že pokud zhubne pod 2,6kg, dám ho vykastrovat a na chov se vykašlu, protože mi zas o chov až tak moc nejde, jde mi o kocoura, je to srdce mého šampión a špatně to nesu. Klidně budu mít doma 5 vykastrovaných koček, jen když budou všechny spokojené. Nebo má někdo nějakou radu?

Kocour neznačkuje, občas vyřvává, ale to se dá vydržet. V noci spí se mnou, ostatní kočky jsou jinde.

S kocoury - puberťáky je to těžké, když na ně přijdou touhy tak je nikdo a nic nepřinutí aby pořádně jedli a ani v průběhu krytí a po něm se moc nezlepší a je celkem jedno jestli má na krytí jednu partnerku nebo více Trochu se to zlepší teprve až bude starší a nebudou s ním tolik mávat hormony. Na druhou stranu si myslímn že nemusíte mít obavy že by mladý zdravý kocour, který má k dispozici stále plnou misku kvalitního krmení zhubnul tak moc že by ho to nějak ohrožovalo na životě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 9:10:05
Odpovědět s citátem

Aleno, díky za reakci, ale já jsem z něj fakt zoufalá. On je docela malý, devoni nejsou žádní hormotluci, a on je na spodní hranici váhy, protože nikdy žravý nebyl. Teď musím dokonce nechat nažrat ostatní kočky, pak je zavřít a dát jemu, protože jakmile mu některá strčí nos do jeho misky, přestává baštit a odchází. No a dneska to bylo doprošování, aby snědl aspoň pár soust, krmila jsem ho jako malé děcko! Nabídla jsem mu to, o čem vím, že má jakž-takž rád, a ani to nezabralo. Skoro hodinu jsem do něj dostávala pár soust jídla. Jestli to půjde dál takhle, tak zhubne na kost a kůži. Jsem bezradná... Confused
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: papání
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 9:56:13
Odpovědět s citátem

Tohle já znám, můj kocourek je taková "bačkora", sedne k misce a chce začít žrát a přihrnou se jeho nevěsty a on je nechá všechno mu sníst. Jsem to vyřešila tak, že ho při krmení zavřu do jiné místnosti, aby ho nic nerozptylovalo a nikdo mu to nemohl sežrat. A zabralo to. Wink

A nemá kočka nějaké příznaky onemocnění, je vše v pořádku?

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: papání
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 14:59:18
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Tohle já znám, můj kocourek je taková "bačkora", sedne k misce a chce začít žrát a přihrnou se jeho nevěsty a on je nechá všechno mu sníst. Jsem to vyřešila tak, že ho při krmení zavřu do jiné místnosti, aby ho nic nerozptylovalo a nikdo mu to nemohl sežrat. A zabralo to. Wink

A nemá kočka nějaké příznaky onemocnění, je vše v pořádku?

A.


Je v pořádku.

Tohle jsem zkoušela taky, ale jakmile ho zavřu jinam a ona mňoukne za dveřmi, stejně všeho nechá a chce za ní-prostě jídlo nikdy nebylo jeho prioritou. On se nechá rozptýlit naprosto čímkoliv, někdo přijde, vrzne židle, kdosi promluví, štěkne pes, mňoukne jeho slečna-vše je dobrá příležitost přestat vykonávat tak trapnou činnost, jakou je žraní Evil or Very Mad .
Šlak by mě z něj trefil Twisted Evil Přijdu si jako debil-běhám za ním s granulkama nebo kousky masa a cpu mu to po soustech, jako pitomá. Kdyby to byl Adam, kašlu na něj-řekla bych si, že až dostane doopravdy hlad, nažere se (ten má ale 4,5 kg). Jenže tenhle jakoby pocit hladu ani neznal. Ráno všichni stojí napružení v řadě a čekají, až dostanou najíst, urychlují mě mňoukáním, jen on si prostě odkráčí kamsi a nechá se volat, a většinou si pro něj musím dojít, pro pacholka jednoho. A když já zrovna tohodle syčáka mám ze všech nejraději, no Wink To on si mě vybral jako toho, s kým odjede do nového domova, to on napochodoval do mé náruče u chovatelky, když jsem si jela pro jiné předem vybrané kotě, ale on rozhodl jinak. Je to moje láska a tak jsem z toho hodně nesvá...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: ???
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 15:38:01
Odpovědět s citátem

Tak to chápu, je to Váš miláček,tak máte o něj strach.
Nevím jak to máte doma řešené, ale já bych zkusila zavřít je tedy nějak vzdáleně od sebe a hlavně na delší dobu, aby si na to zvykl a nenechal se vším rozptylovat. Dát mu tam baštu, vodu, stejně pokud se rozhodnete pro chov, tak je budete muset oddělit.
Asi bych vyzkoušela všechny možný bašty přes konzervičky až po maso, na něco se musí chytit. Krom toho, kočka není blbá a neumře hlady Wink.
Držíme tlapičky
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: ???
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 15:50:37
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Tak to chápu, je to Váš miláček,tak máte o něj strach.
Nevím jak to máte doma řešené, ale já bych zkusila zavřít je tedy nějak vzdáleně od sebe a hlavně na delší dobu, aby si na to zvykl a nenechal se vším rozptylovat. Dát mu tam baštu, vodu, stejně pokud se rozhodnete pro chov, tak je budete muset oddělit.
Asi bych vyzkoušela všechny možný bašty přes konzervičky až po maso, na něco se musí chytit. Krom toho, kočka není blbá a neumře hlady Wink.
Držíme tlapičky
A.


Díky za povzbuzení, co se jídla týče, vyzkoušela jsem všechno. Něco prostě nebude, i kdyby měl umřít hlady, něco olízne, jedl líp, když ho hormony neblbly, ale stejně tomu nikdy moc nedal, a teď je to prostě katastrofa.

Koček mám 5-1 kočku a 4 kocoury, 1 je už vykastrovaný a kocouří nalezence to příští rok čeká taky. Takže je zřejmě rozdělím, kotěcí brášky musím nechat spolu, takže buď ty dva+Olivka, a Claudius s Adamem, nebo Adam s Olivkou a Claudius s koťaty. On Adamíšek je o hodně větší než ostatní, a docela dominátor, takže nechat ho s prckem Klaudíkem by asi nebylo nejlepší, Olivku coby slečnu snad tolik masit nebude...Takže asi nechám Claudia s koťaty...

Prostor, který teď mají k dispozici, je dost vliký-koupelna, kuchyň, obývák-vše přizpůsobené kočkám. Druhou kočičí skupinku mohu umístnit pouze do ložnice, kde ještě zbylo pár kytek, takže půjdou pryč. Horší je, že tam jsme netopili, máme na spaní rádi chladno, ale kvůli číčám budeme muset začít přitápět.

Co je lepší, nechat jednu skupinu trvale v ložnici a druhou v druhé části bytu nebo to střídat? V ložnici jenom spíme, tam by byli pořád sami. Nebo pod dohledem, když jsem v pokoji nebo kuchyni, a mám vše pod kontrolou, můžu je nechat všechny pohromadě? Ach jo, mám chuť se na chov vybodnout a dát vykastrovat všechny. Bylo by po problémech...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: nekastrovat
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 16:07:51
Odpovědět s citátem

Pokud je kocourek krasavec a má předpoklady pro chov, rozhodně nepřemýšlejte nad kastrací. To by byla škoda.
Moc dobře vím jak Vám je, já si teď prožívala muka po tom, co mi onemocněly všechny kočky a nejvíc to odnesl můj miláček, první birmičkovej kocourek, moje srdeční záležitost. Zhubl půl kila,takže vypadá jak z koncentráku a to máme před výstavou Wink .

Na Váš dotaz bych odpověděla takto. Skupiny bych určitě střídala, já to tak taky dělám,že mám zavřeného bud kocoura a holky a kotě lítaj, nebo zavřu holky (riziko nakrytí) a nechám lítat kocoura a kotě spolu.
Pokud máte nad nimi dozor, můžete je nechávat pohromadě.
Jde hlavně o to, aby si kocourek zvykl žrát bez rozptylování.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 16:08:12
Odpovědět s citátem

Moc by mě zajímalo, jak umístění chovného kocoura, aby "neškodil" řešíte vy, co máte chovy kočiček. Aby přitom nestrádal a nebyl někde sám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 16:54:37
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Moc by mě zajímalo, jak umístění chovného kocoura, aby "neškodil" řešíte vy, co máte chovy kočiček. Aby přitom nestrádal a nebyl někde sám.

Řeším to tak že je kocour (popř. na střídačku s kočkou) oddělený v ložnici, kde mu v noci děláme společnost my v posteli a přes den buď kočka - kastrátka nebo některá z chovných koček jejíž nakrytí by mi nevadilo, občas i cizí kočka která za ním přijela na námluvy. Už je tam zvyklý a tráví tam většinu času i mimo "rizikové" období kdy má v době kdy jsme doma volný přístup do celého bytu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: chov
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 17:21:22
Odpovědět s citátem

[quote="Alena V."]
tatiana napsal:

Řeším to tak že je kocour (popř. na střídačku s kočkou) oddělený v ložnici, kde mu v noci děláme společnost my v posteli a přes den buď kočka - kastrátka nebo některá z chovných koček jejíž nakrytí by mi nevadilo, občas i cizí kočka která za ním přijela na námluvy. Už je tam zvyklý a tráví tam většinu času i mimo "rizikové" období kdy má v době kdy jsme doma volný přístup do celého bytu.


Já bych se přidala k reakci paní Aleny, že to máme podobně.
Já to taky střídám. Jeden den je kocour sám zavřenej, chovná kočička je navolno s kotětem a kastrátkou. Večer pak s náma spí kocourek v pelíšku. A druhej den dojde k výměně, zavřu chovnou kočičku a zbytek smečky pustím ven. Ještě to občas vystřídám,že je kocour + kotě a chovná+kastrátka a podobně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 18:58:53
Odpovědět s citátem

Děvčata, děkuji za vaše cenné rady-taky to tak nějak zkusím praktikovat. Můj miláček devonek je v ložnici zvyklý, beru si (jen) jeho do postele, tak snad nezačne trucovat, když ho tam nechám i přes den. Hlavně aby nezačal očůrávat-prozatím mi nikdy nic takového nikde neprovedl, tak snad to tak i zůstane. Přidám mu tam kotěcí parťáky, ti ho nebudou terorizovat jako sphynx a nebude se s nimi nudit. A když budu delší dobu v kuchyni nebo obýváku, nechám je všechny pohromadě. To by mohlo vyjít. Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: :o)
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 19:17:00
Odpovědět s citátem

Držíme všichni tlapky,ať to vyjde. Wink

A. a její smečka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: papání
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:02:27
Odpovědět s citátem

[Jenže tenhle jakoby pocit hladu ani neznal. Ráno všichni stojí napružení v řadě a čekají, až dostanou najíst, urychlují mě mňoukáním, jen on si prostě odkráčí kamsi a nechá se volat, a většinou si pro něj musím dojít, pro pacholka jednoho.

Zkuste vitamin B 12 v injekcích - je mimo jiné na chuť k jídlu. Zdravý kocour hlady dobrovolně neumře i když místo jídla raději upřednostní holky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:12:46
Odpovědět s citátem

Já mu dnes v noci přistavila k posteli misku s granulemi-ráno byla téměř prázdná-takže hodoval v noci Wink Přes den neměl čas, slečna mu příliš voní, přehlušuje všechno.

Dneska jsem je oddělila, kocour a koťata jsou v ložnici, slečna a kastrát v obýváku a kuchyni-tak i trochu jedl, když ji nemá vedle (před, pod, nad...sebou) sebe Wink

Akorát celý den poslouchám vyřvávání, protože se to nelíbí žádnému z té vypuzené trojky-vřískají i koťata Rolling Eyes Na noc je dám k ostatním a nechám si jen devona-na to je už zvyklý, takhle spíme pořád-já a on. Manžel spí vedle mě-a k tomu neleze. Šlape jen po mě Smile , ale ne, spát se s ním dá, když pominu jeho večerní rituál, kdy z postele MUSÍ seskočit a musí na zemi začít vřískat a já ho musím lákat zpátky do postele-teprve pak si ke mě vyskočí a uvelebí se u mé hlavy, olíže mě nos, stulí se a usne mi v náručí. Prostě každodenní rituál. A ani mě nehoní příliš brzy z postele, je to zlatíčko, normálně vstávám, kdy chci já-nebuzeruje a neprudí. Je to má sametová láska veliká Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: vydržet
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:15:05
Odpovědět s citátem

Tatiano, držte se a hlavně vydržte! Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: vydržet
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:16:11
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Tatiano, držte se a hlavně vydržte! Wink

A.
Wink Jasná zpráva!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2009 10:28:46
Odpovědět s citátem

Tak jsem začala s kočenkami hrát hru "na přehazovanou", která spočívá v tom, že část dne jsou v ložnici koťata s Claudiem, část dne koťata s Olívií, no a v noci je v ložnici jen Claudius (s námi). A zdá se, že je to dobré řešení. Všechny kočky mají pořád nějakého parťáka, takže žádná není nikdy sama a ani si nestěžují (nevyřvávají u dveří). Koťata se do ložnice těší, sotva ráno otevřu dveře do kuchyně, mohou si nožky přerazit, aby už byly v ložnici, takže pohoda. Navíc jsem tam začala trvale nechávat misku s granulkami, takže Klaudík si zobne, kdy on má chuť-nejvíc bagruje v noci. No a přestal hubnout, zase se dostal zpátky na svou váhu, takže jsem spokojená. Měla jsem největší strach, aby mi některá kočka při těchto záměnách a výměnách nezačala čůrat někam na nežádoucí místo, což se nestalo a snad už ani nestane. Všechny se zdají být spokojené, tak jsem spokojená i já. Ještě že jich mám 5!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: super
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2009 12:19:07
Odpovědět s citátem

Tak to je super zpráva. Jupííííííííííííí Laughing Laughing Laughing Ať to tak vydrží přejeme.
Ang. a její smečka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:57:24
Odpovědět s citátem

Tak se mi slečna devonová poprvé naplno rozmrouskala, no a je to tedy síla!
Kluk vříská v ložnici, ona vříská v kuchyni nebo obýváku, pak zas obráceně-přehazuje je-ale z vřískotu nevyjdeme Evil or Very Mad ... Rodinu to začíná pěkně prudit, tak jim radím, aby si zvykli, stejně jim (prozatím) nic jiného nezbývá Wink Jsem zvědavá, jak dlouho to potrvá. Musím je hlídat jako ostříž, protože po ní jede jak slepice po flusu, a ona nastaví a drží, takže by to asi dlouho netrvalo, a dílo by bylo vykonáno.

Otázka-mohou ji nakrýt zhruba 5ti měsíční kocourci? Koťatům ještě nevypadl ani jeden mléčný zub, tak odhaduji, že jim může být zhruba tolik. Já je pro jistotu od ní dala taky pryč, takže kocoury držím pohromadě a holku s kastrátem-ten je neškodný Smile .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top