Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Druhá kočka/nesouhlas partnera


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 13:48:16
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
to ALAMKA:
dekuji za radu,tak ja to budu delat takhle dal rano kus granulek a na noc take Smile a vecer jeste kousek shiny cats.
Ona je porad tak hladova to je hrozny, pamlsky uz nedavam skoro vubec radeji jen obcas na zoubky nebo syrovy bonbonek.uz mesic ji to takto delim,ale nezhubla,ale zase se drzi na stejne vaze coz je take uspech.Jinak pohyb ma hraju si s ni tak dve hodky denne,ale samozrejme ja jako clovek se s ni tak nevyblbnu Sad


Tak druhou kočku nebo kocourka, ať se prohánějí spolu Wink Ale já sama jsem se taky k tomu ještě nerozhodla, i když přemýšlím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 13:50:39
Odpovědět s citátem

A jak starou kocicku mate?to ja jsem se rozhodla, moc bych chtela druhou bud zase britulku nebo exotku,ale pritel nedovoli, takze je to muj sen, ktery me porad trapi a mate pocit,ze je kocicka sama spokojena?mozna jste take vic pres den doma nez ja...
pavla a emmicka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 14:18:11
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
A jak starou kocicku mate?to ja jsem se rozhodla, moc bych chtela druhou bud zase britulku nebo exotku,ale pritel nedovoli, takze je to muj sen, ktery me porad trapi a mate pocit,ze je kocicka sama spokojena?mozna jste take vic pres den doma nez ja...
pavla a emmicka


Já mám kocoura 6,5 měsíce. Mluvit si do pořízení druhé kočky rozhodně nenechám, já se starám, já platím (ale nemyslím, že by muž byl nějak výrazně proti a opravdu hlavou proti zdi bych nešla), jen se prostě nemůžu rozhodnout, a to mám dvě zajímavé nabídky. Doma zas tak moc nejsem, normálně zaměstnaná + další aktivity, já odejdu ráno v šest, manžel vstane tak kolem osmé a odejde za hodinu dvě, s tímto posunem se zas večet vracíme, já většinou mezi čtvrtou-pátou, manžel později, takže kocour je většinou cca 7-9 hodin sám. Myslím většinou spí.
Ale jak říká skoro vždycky April, je tady určitě fórum, kde se už druhá kočka řešila, dokonce několik fór Smile, takže je tam spousta názorů a chce to mrknout tam pro lepší rozhodování.
Kočka neví, že mohou být dvě, tak neví, co jí může scházet, ale někdy, když vidím kocoura chodit sem tam, říkám si, že by se ve dvou líp bavil. Ale taky mají lidi potíže, že jejich první kočka druhou nepřijme Sad A taky se obávám, aby se pak kocour nespokojil s druhým kočičákem, místo aby se chodil lísat za mnou Very Happy Nejsme rozhodnutá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 14:46:46
Odpovědět s citátem

Tak muj pritel je uplne proti, emmicku ma rad,ale staci mu, bohuzel , jinak se staram a platim vse take ja, ale mame spolecnou domacnost, takze se podridit musim, uz udelal kompromis s prvni cicou, kdybych bydlela sama tak bych nevahala. Samozrejme se take bojim, ze by se mi emmicka odcizila nebo ze by se nikdy neszily,ale prevlada u me touha mit druhou. Tak to mate stejne take cely den je kocicak sam doma, myslim si, ze urcite cely den prospi obzvlast v tomto rocnim obdobi,ale jak rikate, kdyz vidim jak chodi sem tam a nic ji jakoby nebavi nebo si sedne a kouka tak mi je ji lito Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 15:14:16
Odpovědět s citátem

Řešila jsem úplně to samé, přítele jsem nenápadně dostkala k tomu, že on nakonec sám navrhl, že by jsme si k briťákovi koupili ještě jednu kočičku Wink po prvním týdnu jsem myslela, že to vzdám, ale teď se spolu pořád nahánějí a hrají si, tak si myslím, že by to bylo možná řešení toho většího pohybu. Ale hlavně taky malá naučila našeho prvního kocoura se mazlit v což jsme nikdy nedoufali
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 16:03:14
Odpovědět s citátem

Já si pořizovala druhou kočku 3 měsíce po prvním kotěti, takže vlastně oba byli ještě koťaty. No a za pár měsíců přišla kočenka, a před necelým měsícem najednou 2 nalezenečci, takže jich mám celkem během jednoho roku z nuly pět kousků. Tři jsou doma v bytě, 2 v luxusu na zahradě-všichni mají stejnou péči i krmení, i ti venkovní chodí na cat best oko plus. Doma si hrají a honí se spolu hlavně devoni, sphynx je spíš jen se zájmem sleduje, občas se do blbnutí zapojí, venkovní si vystačí spolu-proto jsem vzala dva, aby jeden nebyl osamělý. A mazlí se všech pět! Tedy s námi.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 8:09:11
Odpovědět s citátem

TO RHEZA A TATIANA:
teda to se mate, ze pritel sam navrhnul druhou kocenku, urcite dve maji vice pohybu nez ta moje, kdyz line popobiha za rolnickou nebo perickem na snurce Sad
Tatiano to jsem nevedela, ze mate celkem 5 kocicek teda to je super, kdyz i venkovni kocicky chodi na kockolit a maji kvalitni stravu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 9:08:11
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:

Tatiano to jsem nevedela, ze mate celkem 5 kocicek teda to je super, kdyz i venkovni kocicky chodi na kockolit a maji kvalitni stravu Smile


Tatiana to má o trošku jednodušší, její kočenky jsou menšího vzrůstu a netrousí všude chomáče chlupů Wink Razz A dvě jsou venku. Mít doma pět briťáků nebo mainských, to by bylo! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 9:11:55
Odpovědět s citátem

TO ALAMKA:
no to jo, je zvlastni , ze moje britulka lina jen jednou v roce a to na jare, jinak ani chlup, ale stejne celkove mit pet kocicek v byte to obdivuji...
hlavne Tatiany kocenky nelinaji tak je to take jine Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 10:09:36
Odpovědět s citátem

My máme koček 6. Všechny jen doma. A teď ještě 5 koťat Laughing
Celkem máme zrovna 17 zvířat. Je to docela na bednu, ale jde to .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 12:24:27
Odpovědět s citátem

TO FUNDOG:

Tedy 17 kousku to je tedy neco :)ja bych k Vam chvili poslala toho myho,kdyz mi nechce povolit ani druhou :)to musi byt super prijit k Vam na navstevu jen bych tedy nevedela komu se venovat driv...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rheza



Založen: 05.09.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 12:38:03
Odpovědět s citátem

TO PAVITA
U nas byl ze zacatku taky rezolutni odpor k druhe kocicce, ale snaha se vyplatila. Treba kdyz jsme nekam odjeli na cely den, tak jsem rikala jak je chudacek smutny a jak je tu sam nebo treba kdyz bylo moc prace a nemohli jsme si s nim tolik hrat, tak taky a sem tam jsem mu ukazala nejaky inzerat a nakonec to skoncilo tak, ze mi rekl, ze jedeme na vylet a skoncili jsme u jedne chovatelky, kde jsem si zrovna zamluvili nasi druhou kocicku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 12:39:23
Odpovědět s citátem

Nejlepší je, se věnovat všem najednou. Ale na gauč k televizi se vejdeme všichni.
Můj muž nechtěl také o dalším zvířeti ani slyšet. Jenže já si něco vymyslím a melu a melu. Pak to začnu stupňovat a vysvětlovat, že nemít dalšího tvorečka je nemožné. Pak slibuju, pak začnou i děti ( někdy je to obráceně - vymyslí děti a já se přidám), prostě je nás přesila a náš taťka rezignuje. A nakonec čistí kočkám WC a v noci chodí s čubinkama čůrat. Je prostě skvělej. A já mu to často říkám a na návštěvách ho chválím. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 12:52:56
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
My máme koček 6. Všechny jen doma. A teď ještě 5 koťat Laughing
Celkem máme zrovna 17 zvířat. Je to docela na bednu, ale jde to .


Vy asi nebydlíte v panelákovém bytě nebo jo? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 13:13:29
Odpovědět s citátem

TO RHEZA A FUNDOG:
mate asi stesti na super chlapy, me ten muj ve vsem vyhovuje,ale tohle mi to kazi. Ja jsem take ten typ co o tom porad mele, denne mu posilam fotky a inzeraty kocicek, kdyz nejsme doma tak taky rikam,ze je emma smutna, ale on mi na to rekne, ze urcite spi a , ze si s ni pak bude hrat no. proste nepremluvim a nempremluvim. Kdybychom meli barak,tak je to asi taky jine.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 15:12:43
Odpovědět s citátem

Taky manžela všude chválím, soukromě i veřejně Smile - protože na pochvalu mužskej fugnuje nejlépe Wink Nakonec kdo z nás neslyší rád, když je chválen, že Wink A navíc, ten můj si to doopravdy zaslouží. Ale umění v pravou chvíli pochvalu vyřknout, to se musí člověk naučit Laughing .

Já jsem naprosto nepředpokládala, že můj drahý se na stará kolena zblázní do kočenek, dost mě to překvapilo. Má je vyloženě rád, a kdybych každý měsíc přišla s tím, že bychom si mohli pořídit další kotě, tak jich tu bude do roka ne 5, ale 25. Teď už to brzdím já, z ryze pragmatického důvodu-někdo to všechno musí živit. A vet taky něco stojí. Nechci jim dávat rohlík namočený v mléce, chci jim všem dopřát kvalitní stravu i řádnou vet. péči, tak se musím krotit.

Když vidím, jak si ty naše kočenky spolu hrají, jak se honí-žádný člověk jim nemůže být plnohodnotným partnerem do jejich kočičích her. Jsme oba rádi, že nemáme jen jednu, a když jsme se rozhodli, že přijmeme azylanty Smile - tak byla rovnou řeč o 2 kouscích-a je to tak dobře.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 18:22:09
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
fundog napsal:
My máme koček 6. Všechny jen doma. A teď ještě 5 koťat Laughing
Celkem máme zrovna 17 zvířat. Je to docela na bednu, ale jde to .


Vy asi nebydlíte v panelákovém bytě nebo jo? Very Happy


Já bydlím v panelákovém 3+1 a taky mám šest koček. A manžel je v pohodě, dokonce mi sám navrhl abych si koupila nového kocoura, přijde k nám za necelý měsíc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2008 18:52:20
Odpovědět s citátem

Nejsme sice v paneláku, ale v takovém cihlovém baráku. Máme normální byt a k těm 6-ti kočkám, máme ještě 5 psů, agamy, želvy, morče a hada. Psů bylo do pátku také 6. Ale od posledního října máme smutek. Crying or Very sad Teď to sice bolí, ale za tu radost, kterou nám dávala to stálo.
Už bych nikdy nechtěla jen jedno zvíře. Jsem přesvědčená, že je chudák. I ta kočka, nebo pes si potřebují pokecat. A s kým by to bylo lepší, než se sobě rovným? A nakonec jsou lepší, než televize.
A na to přišel i můj manžel, který byl zpočátku moc proti více zvířatům. Dokonce to každému známému ordinuje. Už ukecal naše kamarády a ti mají kočiny 2. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2008 7:59:19
Odpovědět s citátem

Pritel proste moji vasen ke kocickam nechape a nepodporuje ji, rika mi stale, ze jedna kocicka nam staci bohate. pritom ted mame byt 45metru, ale na jare budeme mit 80 metru.Myslim si,ze mi treba druhou kocinku dovoli do vetsiho rikal, ze az bude vetsi byt,tak ze o tom zacne premyslet, ale to budou emme uz dva roky ,tak se zase bojim szivani.
Ja mit pritele milovnika zvirat tak mam doma zoo
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Rozdělení tématu
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2008 8:29:33
Odpovědět s citátem

Rozdělila jsem vlákno, neboť se od dotazu na krmení přesunulo k úplně jinému tématu.

Děkuji za pochopení!

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2008 8:51:46
Odpovědět s citátem

April, dekujeme moc to jsem zacala ja trosku jsem se vzdalila puvodnimu tematu Smile
hezky den
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 kocourci
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2009 20:46:52
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Tak koukam, ze nejsem sama, kdo resi, jak premluvit manzela k dalsimu mazlikovi. Laughing O prvnim kocourkovi taky nechtel nic slyset, ale nakonec jsem ho teda "zlomila" stejne jako v pripade prvniho i druheho hafana. Wink No a ted premyslim o druhem kocourkovi, aby tomu prvnimu nebylo smutno. On sice chodi zlobit nase psy, ale oni si ho moc nevsimaji. Asi nevi, co s nim maji delat. Nevypada totiz jako pes a nevypada jako kocka. Je to nahatka nahata. Tak bych chtela, aby mel nas Sfinxie kamarada na hrani.

Jenomze mam taky strach, ze kdyz bude mit nas kocourek kamarada, tak uz ho nebudu zajimat ja. Shocked Manzel rikal, ze pak uz urcite nebudu mit prisavku na kazdem kroku. Ze uz si me pak kocourek nebude vsimat, protoze bude mit nahateho kamose a to mu bude stacit. To by me teda hrozne mrzelo, protoze jsem si na tu nasi vterku tak zvykla a zamilovala jsem si to jeho pronasledovani a doslova lepeni se na me. Embarassed

Jake s tim mate zkusenosti vy?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2009 21:17:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ani ne před 3 týdny jsem řešila hodně podobnou situaci. Smile Před 3 týdny jsme měli "jen" psa a kocourka a já sem řešila dilema, jak ukecat přítele na další kočí. Pikantní na tom bylo m.j. to, že nový přírustek - nové kotě jsem hodlala sebrat toulavé kočce, čili o nějaké předchozí péči jako odčervení, odblešení atd.se tam mluvit nedalo(což byl další argument přítele, proč druhou kočku ne). Nakonec se mi podařilo přítele téměř násilím přemluvit. Už 2 týdny máme Fíďu doma. Ze začátku Bandík("původní" kocourek) na mě vůbec neměl čas, musel přece prozkoumat, kdo se mu to nakvartýroval do bytu Wink Ale zanedlouho se to srovnalo a jsem hrozně ráda, že máme 2 kocourky. Neuvěřitelně si spolu hrají a já nemám výčitky, když třeba jedeme na výlet se psem a kotík je sám doma(pač už není sám že jo Very Happy ). Bandík byl na mě vždy těžce fixovaný a až na těch pár prvních dní se to vůbec nezměnilo, takže se nemusíte bát, že by se Vás Váš miláček přestal všímat.

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=43461
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 13:05:34
Odpovědět s citátem

Momentálně řeším, jestli není na čase, aby se Chestrovi pořídila kamarádka - bydlíme s mužem v poměrně malém bytě (2+kk) a on je zásadně proti - že se nemusí sžít, že nám udělají z bytu kůlničku na dříví, že budou chudáci, když nebudou smět ven (žijeme v Praze, v prvním patře a skutečně nepřichází v úvahu pouštět kočiny ven) a tak dále. Jenže on je věčně v práci a já jsem s kocourem většinu času sama doma a vidím, jak by si nutně potřeboval výrazně víc hrát a divočit, než kolik mu můžeme nabídnout my. Navíc sousedi mají taky kocoura a kdykoliv se ti dva "potkají" na chodbě, Chester pak visí další dvě hodiny na dveřích, kvílí a chce za sousedovic Mňoukem - což mi teda dost rve srdce. V kombinaci s tím, že za měsíc bude na Chvalské tvrzi umísťovací výstava, kam se asi těžko dá jet "jenom" podívat a neodvézt si nějakýho sirotka s sebou, se nám doma vytvořila lehce výbušná směs. No jo, ale co s tím? Muž další kočku nechce (a není to tak, že by kočky neměl rád, on byl původně z nás dvou ten vrchní kočkomil), já jo - a co chce Chester, toť otázka - mě by zajímal váš názor, protože spousta z místních diskutujících má 2+ kocouřů - myslíte si, že je dobrý nápad do bytu, bez možnosti vycházek, pořizovat ke tříletému, kastrovanému kočičákovi společnici?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 13:41:55
Odpovědět s citátem

[quote="Jizi"]Momentálně řeším, jestli není na čase, aby se Chestrovi pořídila kamarádka - bydlíme s mužem v poměrně malém bytě (2+kk) a on je zásadně proti - že se nemusí sžít, že nám udělají z bytu kůlničku na dříví, že budou chudáci, když nebudou smět ven (žijeme v Praze, v prvním patře a skutečně nepřichází v úvahu pouštět kočiny ven) a tak dále. Jenže on je věčně v práci a já jsem s kocourem většinu času sama doma a vidím, jak by si nutně potřeboval výrazně víc hrát a divočit, než kolik mu můžeme nabídnout my. Navíc sousedi mají taky kocoura a kdykoliv se ti dva "potkají" na chodbě, Chester pak visí další dvě hodiny na dveřích, kvílí a chce za sousedovic Mňoukem - což mi teda dost rve srdce. V kombinaci s tím, že za měsíc bude na Chvalské tvrzi umísťovací výstava, kam se asi těžko dá jet "jenom" podívat a neodvézt si nějakýho sirotka s sebou, se nám doma vytvořila lehce výbušná směs. No jo, ale co s tím? Muž další kočku nechce (a není to tak, že by kočky neměl rád, on byl původně z nás dvou ten vrchní kočkomil), já jo - a co chce Chester, toť otázka - mě by zajímal váš názor, protože spousta z místních diskutujících má 2+ kocouřů - myslíte si, že je dobrý nápad do bytu, bez možnosti vycházek, pořizovat ke tříletému, kastrovanému kočičákovi společnici?[/quote




Můj názor je ten,že sebelepší dvounožec nedokáže nahradit kočičího kamaráda,já bych neváhala a šla do toho.Pořídila bych ke kocourovi kočičku,je tady větší pravděpodobnost rychlého zvyknutí si.Kůlničku na dříví vám z bytu může udělat i jedna a nemusí udělat třeba čtyři,to záleží na povaze,čičiny.Oni chlapi mají strach z novot,ale jsou to nakonec oni,koho si nový přírůstek první omotá kolem pacičky Very Happy

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 13:58:30
Odpovědět s citátem

Díky moc za názor Smile. Já viděla původně největší problém v hlídání - poměrně hodně cestujeme a Česťa potom vždycky putuje k mým rodičům, kde se velice zdlouhavě sžíval s našima dvěma jorkšíříma dámama v letech - byly z něj ze začátku hodně vypytlený, ale už se to srovnalo. A říkala jsem si, že pořízení kamarádky stojí a padá na tom, jestli budou oni ochotní absolvovat další seznamovací a zvykací anabázi, a jestli se uvolí obstarávat dvě kočenky a ani mě nenapadlo, že bude proti primárně muž.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 17:29:18
Odpovědět s citátem

Jizi

Myslím že velikost bytu není na překážku. Momentálně bydlíme v 1+1, sice je poměrně prostorný, ale bydlíme tam 2+2+1(2 dvojnožci + 2 kocourky +1 poměrně velký pes). Za 2 týdny se stěhujeme do 3+1 a druhého kočičáka jsme si pořizovali s tím, že se za chvíli stěhujeme, ale myslím, že ani jeden chlupáč u nás netrpí. Very Happy Pokud by to šlo zkuste zařídil hlídání tak, aby někdo chodil krmit kocourky k Vám domů, byl by to pro ně menší stres, ale samozřejmě chápu, že ne vždy to de. Sice to zní jako fráze co na tomto foru opakuje každý kolem dokola, ale 2 kočky jsou až na výjímky opravdu spokojenější než jedna. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 18:12:28
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Jizi

Myslím že velikost bytu není na překážku. Momentálně bydlíme v 1+1, sice je poměrně prostorný, ale bydlíme tam 2+2+1(2 dvojnožci + 2 kocourky +1 poměrně velký pes). Za 2 týdny se stěhujeme do 3+1 a druhého kočičáka jsme si pořizovali s tím, že se za chvíli stěhujeme, ale myslím, že ani jeden chlupáč u nás netrpí. Very Happy Pokud by to šlo zkuste zařídil hlídání tak, aby někdo chodil krmit kocourky k Vám domů, byl by to pro ně menší stres, ale samozřejmě chápu, že ne vždy to de. Sice to zní jako fráze co na tomto foru opakuje každý kolem dokola, ale 2 kočky jsou až na výjímky opravdu spokojenější než jedna. Wink



... K těm převozům k rodičům - máme velké štěstí, že Česťa naprosto v pohodě zvládá převozy autem - teď mě asi ukamenujete, ale nejezdí v přepravce - vzorně sedí na klídně a kouká z okýnka nebo si lehne a za prvním rohem spí a vzbudí se až před vratama - nějak si neumím představit ho / je nechávat samotné doma - asi nějaký blok z doby, kdy byly doma jenom pejsky a všechno se podřizovalo tomu, aby člověk stihl co čtyři max. pět hodin venčení... Smile ... nicméně - díky moc za reakci, jsem ráda, že nezním jako vrchní trapička zvířátek, která si chce adoptovat sirotka jenom pro vlastní dobrý pocit - taky jsem přesvědčená, že by mu bylo líp, kdyby si měl s kým hrát kdykoliv ho napadne... Zároveň mě samozřejmě děsí seznamování a jak se sžijí, proto Ch. je dost velký závislák - kam se člověk hne, má ho za zadkem (což mi vůbec nevadí, aby nedošlo k mýlce Wink), trochu se bojím, aby kotě nebral jako zradu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 19:27:26
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, já jen k tomu ježdění v autě...

S naším prvním kocourkem, Charonkem, jsem opravdu striktně dodržovala jízdu v přepravce. Byl celkem spokojený, potřeboval jen vidět (mne nebo okolí) a byl spokojený. A já byla klidná.

S Damiánem, což je náš druhý kocour toto nepřipadá v úvahu. V přepravce v autě příšerně mrančí, jakoby ho na nože brali. Opravdu děsně vyvádí, nelze jej uklidnit. Tak volím to, že (když jedeme s přítelem) je volně puštěný v autě (ale nepobíhá, má své oblíbené místo vzadu) a když s ním jedu sama - ale jedná se o opravdu krátké a výjimečné jízdy - je puštěný, ale já mám zabarikádované místo řidiče (kdyby jej náhodou napadlo mi vlézt k pedálům).

Vím moc dobře, že to není správné. Ale tuto možnost jsem zvolila, protože cesta se řvoucím kocourem (kdy já jsem nervní co s ním je) v autě pro mě osobně se jeví nebezpečnější, než kocour v autě puštěný.

K vašemu prvnotnímu dotazu - přeji šťastnou volbu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 19:43:04
Odpovědět s citátem

... u nás je cesta z bytu do auta v přepravce nejhorší pasáží - přepravku prostě nesnáší - má z ní hrůzu, i když nevím proč - jestli ji má spojenou výjmečnými navštěvami veta, čert ví...

A děkuju, uvidíme, jak dopadneme - ale po dnešním telefonátu se zdá být muž nalomený, tak mi (nám?) držte palce Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (19x)
4
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (19x)
5
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (17x)
6
Kočičí jména (16x)
7
Plemena koček podle FIFe (16x)
8
HCM u koček - program PawPeds (16x)
9
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top