Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Projevy dospívání


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 12:17:06
Odpovědět s citátem

Testosteron je oboupohlavní hormon, nikoliv jen mužský, rozdíl je jen v množství, které se tvoří.

Ono asi takhle - pokud má doma člověk značkujícího kocoura nebo neustále mrouskající se kočku, vezme veškerá vyčtená teorie, kdy by se mělo kastrovat, aby se nestalo to či ono ..... za své.
Takže je dobré čekat než se začne kocour či kočka projevovat, ale myslím, že nechat kočku mrouskat třeba do tří let (ono i do dvou let by to bylo náročné), protože roste až do této doby, je trápením pro obě strany. Ono uvidíte sama, jak se bude Emilka projevovat. Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 0:15:36
Odpovědět s citátem

April napsal:

"Kastrace může mít příznivý vliv na růst, zvlášť když se vykoný před pubertou.


No tak, teď mi vrtá hlavou, jestli ta naše obluda nezačala růst právě díky kastraci Laughing Sice na ni byla v 10 měsících, což už je dost pozdě, ale těsně po kastraci začla strašně růst, hrozně se vytáhla Laughing Před kastrací vážila 2,4 kg a teď váží 3,3 kg a je dost hubená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 0:53:50
Odpovědět s citátem

Tohle jsem našla na netu

Nezůstane mé zvíře po kastraci zakrnělé?
U kastrovaných zvířat dochází naopak k opožděnému uzavírání růstových plotének dlouhých kostí, které proto narostou do větší délky a tělesný rámec časně kastrovaného zvířete se proto zvýší. Nejmarkantnější je tento trend u kocourů, kteří po kastraci dorůstají do větších rozměrů než kocouři pohlavně aktivní.

http://www.arvet.cz/clanky/odpovedi-na-dotazy/kastrace-psu-a-kocek.pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 2:36:03
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:
Se zájmem čtu toto téma. A co holčičky? Mám 7-měsíční kartouzskou kočičku a s napětím čekám, kdy to přijde. Chodí totiž občas na zahradu na krátké procházky a za chvilku se sama vrací. Mám však strach, aby to na ni náhodou naráz nepřišlo, já si ničeho nevšimla a kočička by byla v prachu. Chodí tu kolem jeden nadržený kocour (majitelé mají na kastraci názor jako správní chlapi: "to mu přece nemůžeme udělat" Evil or Very Mad ) a z toho mám opravdu hrůzu. Máte někdo zkušenost? Děkuji za příspěvky.


Myslím, že vzhledem k předchozím příspěvkům už máte jasno, jen tedy doplním svou zkušenost - u některých koček nemusí být zejména první mrouskání vůbec nějak zjevné. U Missy proběhlo mrouskání s plnou parádou včetně nepřetržitého volání kocoura...co, volání, řvala jak tygr, válení se po zemi, nastrkování zadečku...byla tak rozjetá, že sváděla i plyšovou žirafu a nadávala našim klukům kastrátům, že při jejích tanečcích na ni jen nechápavě čučí. Druhá kočka, Lassy, měla mrouskání bez jediného postřehnutelného projevu a úspěšně svedla kocoura, který měl být ženichem Missy. Ta o něj pro změnu, ač původně rozmrouskaná naplno, vůbec nestála. Takže kočky jsou fakt nevyzpytatelné a nechcete-li riskovat nežádoucí krytí, kočičku opravdu nepouštějte. A to ani na chvíli, protože kdyby zrovna skrytě mrouskala, tak využije i vteřiny , aby mohla jít za hlasem srdce (tedy hlasem kolem brousícího kocoura)
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tulipánek



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 19

Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 20:46:47
Odpovědět s citátem

Zakládala jsem tenhle dotaz a chtěla bych jen napsat, jak to nakonec dopadlo.

Chování kocourka pokračovalo dál, pach moči byl cítit čím dál tím víc po celém bytě a vrchol nastal, když se mi vymočil do postele. To už jsem to nevydržela a kocourka objednala na kastraci přes přítelovo obavy, že se změní, že už nebude takový,jaký byl, že bude jen ležet a nic nedělat.

Tak naše zlatíčko podstoupilo kastraci 23.12.2008, zvládl to parádně, jen pak doma se snažil chodit a moc mu to nešlo, ale prospal se a večer řádil jako pominutý. Když mi ho přítel dovezl domů, odjel do obchodu a přivezl mu nové velké škrabadlo s odpočívadlem a boudičkou, prý jako bolestné. Opravdu to nesl hůř ja kocourek. Tomu po dvou dnech zhnisaly a natekly oči, že chudáček vůbec neviděl, ale brzy jsme to vyléčili a už je úplně v pořádku.

Jinak ke změně po kastraci - do dvou dnů nebyly po pachu moči ani památky, vyřvávání po kočičkách přešlo asi do dvou týdnů. Teď už jsou to týdny tři a my máme doma naprosto spokojeného kocourka, který zůstal stejným zlobidlem, jakým byl před kastrací.

Takže konec dobrý Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 21:14:03
Odpovědět s citátem

Tulipánek napsal:

Takže konec dobrý Smile

Tak vám blahopřeju, že už to máte hezky všechno za sebou a že všechno dobře dopadlo. Já se tak pořád teoreticky připravuju a dneska jsem si četla o komplikacích po narkóze a trošku mě to vylekalo; není tedy takovéto blahopřání vůbec od věci.
Naše Emilka si myslí, že jsem padlá na hlavu, protože ji pořád pozoruju, jestli teda už jo nebo co, protože Luci psala o "skrytém mrouskání". Uvidíme.
Zdravíme šikovného kocourka pacienta!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 21:16:26
Odpovědět s citátem

Pro Luci:
Takže u vás máte veselo, když si holky přebírají ženichy. Hlavně, že si kvůli němu nevyškrábaly oči.
Posílám hezké pozdravení Profesorovi, opravdu to nemá lehké.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 22:22:37
Odpovědět s citátem

Tulipánek napsal:


Tak naše zlatíčko podstoupilo kastraci 23.12.2008, zvládl to parádně


Tak to mu bylo 8,5 měsíce, jestli dobře počítám? U nás bude pozítří devět, taky už se na to pomalu připravujeme, zatím snášíme i vyřvávání a větší zápach. Postele jsem opatřila igelitem a hlídám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: Dospívání kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 22:40:32
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:
Pro Luci:
Takže u vás máte veselo, když si holky přebírají ženichy. Hlavně, že si kvůli němu nevyškrábaly oči.
Posílám hezké pozdravení Profesorovi, opravdu to nemá lehké.



Ano, veselo bylo, naštěstí Missy "přebrání" ženicha snesla v klidu.

Díky za pozdrav Profesorovi, vyřídila jsem mu to, byl potěšen a též velmi pozdravuje. Jinak díky svému vědeckému založení přežívá řádění tečkovaných katastrof bez větší újmy na fyzickém a psychickém zdraví. Very Happy
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tulipánek



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 23:21:07
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Tulipánek napsal:


Tak naše zlatíčko podstoupilo kastraci 23.12.2008, zvládl to parádně


Tak to mu bylo 8,5 měsíce, jestli dobře počítám? U nás bude pozítří devět, taky už se na to pomalu připravujeme, zatím snášíme i vyřvávání a větší zápach. Postele jsem opatřila igelitem a hlídám.



Ano, narodil se 7.4.2008

Moč mu začla být cítit přesně v půl roce, pak se postupně přidávaly další znaky dospívání, až právě došlo na hubnutí a vyřvávání, a už bylo vidět, že mu není hej.
Teď po kastarci je z něj opět čilý a velice živý kocourek, no prostě kotě se všim všudy - hravé a zlobivé Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tulipánek



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 23:24:23
Odpovědět s citátem

A takhle vypadalo to naše zlatíčko, když si ještě chtěl pospat po narkóze.

http://rodina.cz/Ivelinka/album/mysacek.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Úprava příspěvku
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2009 7:11:32
Odpovědět s citátem

Zaeditovala jsem příspěvek, aby fotka byla ve formátu odkazu. Pokud sem vkládáte přímo obrázky neměly by být na šířku větší než 400px. Rozhazují potom strukturu stránky. V případě větší fotky je lepší vložit odkaz na fotku.

Děkuji za pochopení.

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Mlátí s námi puberta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 19:15:37
Odpovědět s citátem

Tak už se odhodláváme ... Kocourovi bylo včera devět měsíců, vyřvává už dva měsíce, i když to je asi nesnesitelnější projev. Moč páchne natolik, že to snad vadí i kocourovi, protože nerad jde do záchodku, kde je "hrudka". Jakmile záchodek uklidím, jde do čistého hned čurdit. A jakmile trochu zeslábne pozornost, načurdí, kam nemá. Už třikrát mi počural postel, naštěstá to bylo na igelit nebo na pokrývku, která je prací. Načural do sportovní tašky, do krabice se složeným starým šatstvem a na složené prostěradlo ... Vždycky si mizera najde okamžik, kdy ochabne pozornost, jinak jsem ho už několikrát přistihla, jak přidřepává, tak jsem ho vyhnala a šel do budky. On dobře ví, že dělá, co nemá, protože se vždycky potom odplíží pryč vysloveně stylem "já nic, to deštíček" Smile Je mazlivý ještě víc než normálně, pořád ho mám na klíně stočeného do klubíčka, přede jak motorek nebo vrká ... Ale taky začal míň žrát. Dnes jen párkrát chroustnul granule. Zatím nehubne, ale myslím je jasno. Už se nám blíží návštěva veteriny. Jestli to ještě vydržíme, tak asi za měsíc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Mlátí s námi puberta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 19:50:05
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Už se nám blíží návštěva veteriny. Jestli to ještě vydržíme, tak asi za měsíc.


Když jsem četla příspěvek, říkala jsem si, že ještě čekáte třeba do pondělka, ale vy až za měsíc? Proč tak pozdě, když už je to tak moc?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mlátí s námi puberta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 20:12:14
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:


Když jsem četla příspěvek, říkala jsem si, že ještě čekáte třeba do pondělka, ale vy až za měsíc? Proč tak pozdě, když už je to tak moc?


No ono to není "tak moc", to jen tak vypadá takhle "zhutněle" napsané. Když zavírám ložnici, nemá kam chodit čurdit a chodí jen do záchodku. V jiných místnostech to neprovozuje. A to jediné je opravdu vadící věc. To vyřvávání není nijak extrémně hlasité, sousedi si nestěžují. A hlavně neřve v noci. Teď teda kdyby skutečně nežral a začal hubnout, tak už jdeme hned. Jinak jsem plánovala těch aspoň deset měsíců.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Mlátí s námi puberta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 21:27:24
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Ivana J. napsal:


Když jsem četla příspěvek, říkala jsem si, že ještě čekáte třeba do pondělka, ale vy až za měsíc? Proč tak pozdě, když už je to tak moc?


No ono to není "tak moc", to jen tak vypadá takhle "zhutněle" napsané. Když zavírám ložnici, nemá kam chodit čurdit a chodí jen do záchodku. V jiných místnostech to neprovozuje. A to jediné je opravdu vadící věc. To vyřvávání není nijak extrémně hlasité, sousedi si nestěžují. A hlavně neřve v noci. Teď teda kdyby skutečně nežral a začal hubnout, tak už jdeme hned. Jinak jsem plánovala těch aspoň deset měsíců.


Aha, tak to jo. Tak přeju pevné nervy. My to zatím pozorujeme, ale asi je to ještě dobrý. Emilka má jen 7 měsíců, tak taky čekáme do jara. Už se mi zdála jeden čas nějaká umňaukaná, ale bylo to spíš pubertální vymrčování než říje. Teď, když si zvykla, že se ven nechodí, je zase v klidu a hodná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: Dospívání?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2009 17:57:28
Odpovědět s citátem

Dobrý večer

můj osmiměsíční kocourek se posledních 5dní chová divně. Chodí jak tělo bez duše, brečí (muj nazev) ale nemnouka, nechodí ven a hlavne ma furt hlad. Normálně dostával 2krat denne agranule mel furt v misce kdyby nahodou protože az do minulí soboty granule odmítal a radši by nejedl a než jíst granule. Ted mu dávám 3krat denne po menších porcích aby futr nezadonil (zac nechci aby byl tlustej) a ji i granule.
Když jsem si četla příznaky dospívání tak mi to ubec nesedi. Může chodit ven takže kdyby ,,brečel" po kočkách tak proc za nima nejde? Nehubne-tloustne! A zatim doma necura, na záchod chodi ven.
Mě příde jako by byl znudenej, s přítelen se mu ale věnujem dost, teda vzdycky mu to stacilo. Ted když si zanim přídu hrát tak je uplně v pohode ale sam nepřide, pritom chodil. Příde jen otravovat když delame neco v kuchyni jestli to neni pro nej:) a jinak je nerad když je v pokoji sam takže vždy je tam kde mi ale jen kouka nebo spi. Nechodí ven jen vždy si sedne na okno chvilku kouka a jde zpatky jako kdyby si řekl ,,fuj tam je hnusně tam nejdu"Smile
Co mu je??? Může byt na nás 5 dní naštvaný? Protože jsme ho museli minulý týden 2krát koupat pač měl blechy a sehnala jsem jen sampon. TO byl hodně naštvany ale večer se normalne mazlí, vrní a cucá.
Můžou to být jiné projevy dospívání, pač má to už věk. Nebo ho neco trápí? Anebo mu jen něco přelítlo přes nos a zítra bude už ok?
Prosím o radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Dospívání?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2009 21:05:57
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:

Můžou to být jiné projevy dospívání, pač má to už věk. Nebo ho neco trápí? Anebo mu jen něco přelítlo přes nos a zítra bude už ok?
Prosím o radu

Já myslím, že s ním mlátí dospívání, má na to akorát věk. Jestli to brečení je takové kolísavé wraeeeouuu, tak to bude ono. Náš Fabián vždycky odešel do jiné místnosti než my a tam vyřvával. Párkrát za den, nejvíc večer.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2009 23:00:32
Odpovědět s citátem

to prave ani nevyřvává ani u toho neotvírá tlamičku je to spis takoví bručení jako kdyby vrněl s vysoky tonem a působí to ne mě docela smutně proto tomu říkám brečení. Chodi po bytě kouka a breci Sad jako kdyby ho něco štvalo nebo hledal co ma delat.......asi snim válí puberta jinak
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2009 6:25:06
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:
to prave ani nevyřvává ani u toho neotvírá tlamičku je to spis takoví bručení jako kdyby vrněl s vysoky tonem a působí to ne mě docela smutně proto tomu říkám brečení. Chodi po bytě kouka a breci Sad jako kdyby ho něco štvalo nebo hledal co ma delat.......asi snim válí puberta jinak


No, Fabián při tom mrančení taky tlamku neotvíral, dařilo se mu to se zavřenou Smile Asi má každý ty zvukové projevy trochu jiné. Věk tomu prostě odpovídá.
To, že kocour může ven a ke kočkám má "volný přístup" neznamená, že nebude mrančet. Stačí poslouchat ty skřeky, které vydávají venku kočky při mrouskání. Pamatuji si to jako dneska, že jsem jednou, když jsem byla malá, tvrdila našim, že venku brečí mimino, a chtěla jsem ho jít hledat Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2009 14:58:33
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:
to prave ani nevyřvává ani u toho neotvírá tlamičku je to spis takoví bručení jako kdyby vrněl s vysoky tonem a působí to ne mě docela smutně proto tomu říkám brečení. Chodi po bytě kouka a breci Sad jako kdyby ho něco štvalo nebo hledal co ma delat.......asi snim válí puberta jinak


Nenudí se? Nehledá kamaráda?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2009 16:46:19
Odpovědět s citátem

Tak jako je každá kočka jiná tak jsou i projevy dospívání u každé jiné. Je to stejné jako u dětí. Můj syn v pubertě řádil a dcera se naopak utáhla do sebe a nekomunikovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2009 17:12:03
Odpovědět s citátem

jee tak to jsem rada že ho nic netrápí a brečí jen po kočkách Laughing moc děkuji

Právě ža od svých 2 měsíců měl kamarádku která byla spolubydlících kterou měl moc rád, a když se odstěhovali tak jsem chtěla pořídit novou kocicku aby nebyl sam. Ale od ty doby co si lita venku mu byla kamoska ukradená skoro si snad ani nevšiml že tady neni, každej si dělal co chce:) Byl uplne v pohode. Pak nám známí přivezli nalezence a jelikož jsem stejce dasem chtela druhou pořizovat tak jsme se ji ujali ale Derek ji nepříjmul ona byla totiž taková oprsklá hned vlezla spat do postele coz bylo derekovo misto. Urážel se, něchtel ji tady. Čekaly jsme jestli se to změni ale bylo to furt horší tak kocicka putovala do nového domova a Derek byl očividně rád. Ale ted od ty doby co je zima ven vubec nechodi a asi se fakt nudi ale nevim jestli mam pořizovat novou kocicku co kdyz ji zase nepříjme?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2009 18:56:37
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:
Ale ted od ty doby co je zima ven vubec nechodi a asi se fakt nudi ale nevim jestli mam pořizovat novou kocicku co kdyz ji zase nepříjme?


No, novou kočičku nekastrovanému osmiměsíčnímu kocourkovi, to je odvážné ... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: hrozné zjištění
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2009 21:23:43
Odpovědět s citátem

tak jeho divné chování vůbec nebylo z dospívání Sad

včera večer jse pozvracel řikala jsem si že asi něco špatnyho snědl ale dnes byl už jak spici mrtvolka, večer se zase pozvracel a furt usinal. To už jsme ale navahali a jeli na pohotovost. Doktor nám řekl že je otravenej ze šamponu proti blechám!!!! Shocked a že máme štesti že se to po takovi době otrava nedostala na ledviny a tak. Byla jsem šokovana když říkal že je hodně případů kdy šampon kočku zabije!! Shocked dnes dostal 4 injekce a zas spi a čeká nás celý týden intenzivní péče pač podle doktora ješte nema vyráno Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2009 21:30:36
Odpovědět s citátem

To je hrozné! Držím palce, aby to kocourek zvládl.

O jaký šampon jde? Bylo by dobré to tady napsat, aby se podobného problému vyvarovali ostatní.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: hrozné zjištění
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 5:54:23
Odpovědět s citátem

Co to bylo za šampon? Není v něm náhodou účinná složka permethrin?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 11:06:59
Odpovědět s citátem

šampon Arpalit neo, ale když jsme se pak s doktorem bavili o přípravkám na blechy říkal že vubec nekupovat šampony a spreje co prodajak v krámech že je to vše Toxický svinstvo na ktery kocky jsou hakliví. Nejlepší je zajít na veterinu a tam koupit neco po konzultaci. Mi jsme koupili Frontline kapičku za krk za 200kč ta je prý šetrná a výborná na blechy a ani ne tak drahá. Šampon jsem kupovala ve zverimexu za 100kč a řikali mi že je nejlepší. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 11:43:59
Odpovědět s citátem

No ... troufám si říct, že vet nemá až tak pravdu v tom, že vše v krámech je svinstvo. Svinstvo je pouze permethrin a to právě ve zmíněném Arpalitu neo a tuším ještě ve spreji BioKill. Kdysi se tu rozvinula žhavá diskuze na téma Diffusilu a jeho jedovatosti a v současnosti nad ním visí stále strašák otravy, přitom permethrin, který je právě příčinou těchto problémů už v některých přípravcích (zrovna v Diffusilu tomu tak je) nahradila bezpečnější účinná látka carbaryl.

O Frontlinu by jedna kamarádka mohla vyprávět, kdy jim na blechy naprosto nezabral. Patří mezi ty nejbezpečnější a tudíž nejčastěji používané a zdá se, že některé blechy jsou vůči Frontline už odolnější. Je lepší hledat jinde, např. čistě na blechy ProMeris či Advantage, případně Advocate a Stronghold, které jsou účinné i na vnitřní parazity).

Je důležité vždycky koukat po složení!

Držím palce, ať je kocourek brzy fit!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2009 13:16:22
Odpovědět s citátem

no každopádně jsem ponaučená že už nebudu nikdy nic kupovat bez řádného doporučení. Kocouek furt spí nežere a snaží se zvracet je hrozné nanej koukat od včera se nic nezměnilo jen se přišel v noci pomazlit achjo doufám že se z toho dostane a žažijem snim dospívání tak jak má být
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
3
Creepy kočky: Noční kontrola (21x)
4
Popíjet víno můžete odteď už i společně ... (19x)
5
Veterinární poradna: Venkovní kocour má nemocné oči - ... (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Jak dát kočce prášek (16x)
8
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (15x)
9
Thajská kočka (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top