Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Přinesli jsme si z útulku kotě


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
xaxkx



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Neratovice

Předmět: Přinesli jsme si z útulku kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2008 23:05:58
Odpovědět s citátem

Jsem tu nová, protože máme doma kotě - nově Very Happy Všimla jsem si, že už tu již byl podobný dotaz. Takže:
máme cca 5ti měsíčního kocourka z útulku, dnes je u nás druhý den. Je zalezlý v koupelně, za záchodovou mísou, vanou,pračkou, nejí , nepije, nechodí na WC, tedy dnes se vyčůral na podlahu, když jsme jej hladili. Strachy? Problém je v tom, že jsme absolutní amatéři, co se chovu koček týká. Takže mi přijde, že se prostě bojí, možné i je, že má za sebou špatnou zkušenost s člověkem... soudím dle chování. Nevím, jak na něj, abychom ho ještě více nevyplašili, aby si zvykl, pochopil, že se bude mít dobře. Nebo snad není nemocný Sad .
Ještě doplním, určitá malá, amatérská zkušenost tu je. Nalezla jsem dvouměsíční kotě, měli jsme jej 4měsíce, ale v pátek jsme o něj přišli Sad . Tak jsme se rozhodli, že za starého Fandu, pořídíme a pomůžeme Fandovi novému. Nás první kocourek se choval od prvního dne jinak, nebál se, jedl, hned chodil na záchod. Já vím, každý je jiný. Ale přesto se raději ptám, čeho se vyvarovat, jak mu ukázat, že toto je záchod, že se nemusí bát a tak dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Přinesli jsme si z útulku kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 11:46:18
Odpovědět s citátem

xaxkx napsal:

máme cca 5ti měsíčního kocourka z útulku, dnes je u nás druhý den. Je zalezlý v koupelně, za záchodovou mísou, vanou,pračkou, nejí , nepije, nechodí na WC, tedy dnes se vyčůral na podlahu, když jsme jej hladili. Strachy?


Dva dny je ještě hodně málo. To ještě potrvá. Dejte mu záchůdek co nejblíže místa, kde se schovává, aby ho měl volně dostupný. Případně nechá-li se vzít do rukou, zkuste ho přímo na záchodek posadit, aby zjistil, co tam je. Podobně mu dejte misku s pitím a žrádlem co nejblíž jeho schovávaček, ale ne vedle záchodku. A pak trpělivost.

Jak jste přišli o prvního kocourka?

Přes funkci "Hledat" lze najít další fóra, kde se toto téma probírá, opravdu už se tady takové téma vyskytlo víckrát Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xaxkx



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Neratovice

Předmět: Re: Přinesli jsme si z útulku kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 11:56:47
Odpovědět s citátem

Děkuji Wink , ztratil se, měli jsme ho sice doma, ale když jsem věšet prádlo na zahradu a tak, tak šel s námi nebo tam byl i chvilku sám a najednou byl fuč Crying or Very sad , ale nebýval tam nikdy moc dlouho, obvykle běžel ke dveřím, že chce domů a teď se slehla zem. Sousedka říkala, že prý jedni lidé házejí koťata psovi Twisted Evil . No, takže nový Fanda - ANI NA KROK.
A taky ho chci nechat vykastrovat, tamten nebyl, byl ještě mladý.

Ale do rána jeden úspěch, vlastně dva, snědl půl taštičky pro koťata a vykakal se do záchůdku. Very Happy Ale bojí se pořád pekelně Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Přinesli jsme si z útulku kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2008 23:43:53
Odpovědět s citátem

xaxkx napsal:
Děkuji Wink , ztratil se, měli jsme ho sice doma, ale když jsem věšet prádlo na zahradu a tak, tak šel s námi nebo tam byl i chvilku sám a najednou byl fuč Crying or Very sad , ale nebýval tam nikdy moc dlouho, obvykle běžel ke dveřím, že chce domů a teď se slehla zem. Sousedka říkala, že prý jedni lidé házejí koťata psovi Twisted Evil . No, takže nový Fanda - ANI NA KROK.
A taky ho chci nechat vykastrovat, tamten nebyl, byl ještě mladý.

Ale do rána jeden úspěch, vlastně dva, snědl půl taštičky pro koťata a vykakal se do záchůdku. Very Happy Ale bojí se pořád pekelně Sad


To chce trpělivost a čas. Já si jednou přivezla domů odrostlejší kotě skotské klapouché kočky-trvalo ROK, že se z ní stala moje mazlivka-taky se příšerně bála-a to nebyla z útulku, ale od chovatelky-musela mít špatné životní zkušenosti Evil or Very Mad Pak to byla naprosto důvěřivá kočička, se kterou jsem si mohla dovolit dělat naprosto cokoliv, protože mi uvěřila Razz

Udělejte to tak, jak tu bylo řečeno, klidně a laskavým hlasem na kotě mluvte, ale nesnažte se ho zprvu moc dotýkat, nechte to na něm, až bude toužit po lidském pohlezení, přijde samo. Vaše ruka pro něj musí být zdrojem naprostého blaha, musí mu dělat samé dobré věci-pro začátek předkládat lahůdky k jídlu, čistit kadibudku, zkuste třeba na vařečku namotat proužky látky (nebo kupte mávátko) a nabídněte mu hru, pokud nebude reagovat, nechte ho být a zkuste to další den. Prostě musíte být trpělivá a nesnažit se to rvát hákem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Larissa



Založen: 29.09.2008
Příspěvky: 17

Předmět: Re: Přinesli jsme si z útulku kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2008 13:23:08
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
xaxkx napsal:
Děkuji Wink , ztratil se, měli jsme ho sice doma, ale když jsem věšet prádlo na zahradu a tak, tak šel s námi nebo tam byl i chvilku sám a najednou byl fuč Crying or Very sad , ale nebýval tam nikdy moc dlouho, obvykle běžel ke dveřím, že chce domů a teď se slehla zem. Sousedka říkala, že prý jedni lidé házejí koťata psovi Twisted Evil . No, takže nový Fanda - ANI NA KROK.
A taky ho chci nechat vykastrovat, tamten nebyl, byl ještě mladý.

Ale do rána jeden úspěch, vlastně dva, snědl půl taštičky pro koťata a vykakal se do záchůdku. Very Happy Ale bojí se pořád pekelně Sad


To chce trpělivost a čas. Já si jednou přivezla domů odrostlejší kotě skotské klapouché kočky-trvalo ROK, že se z ní stala moje mazlivka-taky se příšerně bála-a to nebyla z útulku, ale od chovatelky-musela mít špatné životní zkušenosti Evil or Very Mad Pak to byla naprosto důvěřivá kočička, se kterou jsem si mohla dovolit dělat naprosto cokoliv, protože mi uvěřila Razz

Udělejte to tak, jak tu bylo řečeno, klidně a laskavým hlasem na kotě mluvte, ale nesnažte se ho zprvu moc dotýkat, nechte to na něm, až bude toužit po lidském pohlezení, přijde samo. Vaše ruka pro něj musí být zdrojem naprostého blaha, musí mu dělat samé dobré věci-pro začátek předkládat lahůdky k jídlu, čistit kadibudku, zkuste třeba na vařečku namotat proužky látky (nebo kupte mávátko) a nabídněte mu hru, pokud nebude reagovat, nechte ho být a zkuste to další den. Prostě musíte být trpělivá a nesnažit se to rvát hákem.


Mě trvalo měsíc, než si kocourek z útulku u nás zvykl, byla jsme z toho hodně špatná, ale teď je to mazlík největší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
neoexnet



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Teplice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 9:49:15
Odpovědět s citátem

ono hodně záleží od kud je nový přírůstek a na co je zvyklý Váš už zdomácnělý ... z pravidla pokud máte delší dobu doma jen jednu číču tak je zvyklá na svůj klid, své lidi a SVÉ území ...

pokud je nový přírůstek zvyklý na smečku čičin tak je to jednodušší, protože přirozeně miluje společnost ostatních koček, ale kotě z útulku nemá za sebou nic moc hezkého takže má strach .. aklimatizace je z pravidla závislá na spoustě okolností a to včetně Vás i vaší kočky

-> my jsme si domu přinesli kotě mainsého kocourka a naše kočka domácí skoro 3roky zvyklá být sama se také netvářila zrovna nadšeně, nicméně jsme nedali sebemenší závdavek aby žárilala mazlilíme se s oběma stejně a již druhý 3tí den z nich byli kámoši Smile

Každé zvířátko je osobnost a u koček to platí dvojnásob .. chce to čas a hodně trpělivosti
_________________
Kočičí motto: Ať už poděláš cokoliv, vždy se snaž, aby to vypadalo, že to podělal pes .. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Přinesli jsme si z útulku kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 8:07:27
Odpovědět s citátem

My teď máme doma od Velikonoc asi 5-ti měsíční kočičku, kterou mi přinesla sestra, která ji dostala od paní, která ji dostala... vůbec nevím, kde se kočka vzala.
Nejdřív byla taky ostražitá, vyhýbala se nám, ale když si počkáme, přijde se pomazlit nebo si lehne na "mazlící" kobereček a čeká, kdo ji podrbká. Je moc vděčná za všechny hračky a hraje si sama několik hodin denně. Dokonce se mi poměrně úspěšně daří krmit ji antibiotiky a dávat jí mast do očí, protože byla dost zbědovaná. Spává since v hrnci v kredenci, kam na ni nikdo nemůže, ale jinak je to velmi příjemná a přítulná kočička. Až to ve mně budí dojem, že tyhle nalezené kočičky jsou vděčnější než vypiplané "papírové", co jsme měli předtím. I tady na MK jsou příspěvky o tom, jak se původně vystrašené kočičky aklimatizovaly a trvalo to dost dlouho. Tak buďte trpělivá, určitě se vám to vrátí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 10:24:13
Odpovědět s citátem

Já sice nemám kotě z útulku, ale mám dva nalezence z lesa, kam je někdo odložil zřejmě sotva je kočka přivedla domů. Mohli mít tak s bídou měsíc, když jsem si je vzala, dneska jsou z nich statní puberťáci, již vykastrovaní, ale neskutečně mazliví a vtírá se říct, že vděční. Nikdy jsem nelitovala, že jsem jim poskytla domov, i když jsem už měla 3 "papíráky". Jsou skvělí a Gek je přísavka největší. Čuk se taky rád přijde pomízat, ale na člověku si neustele na celý večer jako Gek. Když si chci něco přečíst, je docela problém mu vysvětlit, že překáží a ať jde jinam Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 10:30:01
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Jsou skvělí a Gek je přísavka největší. Čuk se taky rád přijde pomízat, ale na člověku si neustele na celý večer jako Gek. Když si chci něco přečíst, je docela problém mu vysvětlit, že překáží a ať jde jinam Wink .

Právě už asi hodinu sedím u počítače a píšu jednou rukou, protože kočičks Mia mi spí v náručí a mně je líto ji budit Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2009 13:20:28
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:
tatiana napsal:
Jsou skvělí a Gek je přísavka největší. Čuk se taky rád přijde pomízat, ale na člověku si neustele na celý večer jako Gek. Když si chci něco přečíst, je docela problém mu vysvětlit, že překáží a ať jde jinam Wink .

Právě už asi hodinu sedím u počítače a píšu jednou rukou, protože kočičks Mia mi spí v náručí a mně je líto ji budit Laughing


Tak tohle dobře znám Razz .....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (73x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top