Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

reakce na očkování

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: reakce na očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 19:57:19
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
chtěla bych se poradit kdo má zkušenosti s reakcí po očkování. Po 17 dnech se Cookie objevila tvrdá boulička v místě vpichu vakcíny ( běžné očkování po 1 roce - 1 injekce). Boulička je o velikosti menšího lístkovýho oříšku a všimla jsem jí, protože tam odstávali chloupky. Překvapilo mě že je reakce až po tolika dnech? Dříve bych si jiste všimla - třeba při hlazení, ale nic tam neměla. Doufám že očkování proběhlo v pořádku a snad boule brzy sama smizí.
Předem díky
Bára + Cookie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: reakce na očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 20:21:42
Odpovědět s citátem

No nechci plašit, ale asi bych to prodiskutovala s veterinářem a případně jej nechala bulku prohlídnout.
Bulky se po očkování dělají, ale buď zmizí samy od sebe, nebo je třeba je rozmasírovat. Většinou se ale dělají hned po naočkování a během měsíce samovolně zmizím.
Můžete ji ještě zkusit rozmasírovat, ale pokud by to nešlo nebo se nevstřebala do měsíce od naočkování, určitě navštivte veterináře, neboť při zanedbání by z toho mohl vzniknout posinjekční sarkom.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 21:44:19
Odpovědět s citátem

Nechci plašit jako April, ale doporučila bych ihned vyhledat veterináře. Bohužel pokud by se jednalo o postvakcinační sarkom, je nejlepší co nejrychleji zahájit léčbu! Čím dřív, tím líp. Váš miláček Vám přeci za jednu návštěvu veta stojí Smile , i kdyby to byla jen neškodná bulka. Pěkný večer
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 21:57:35
Odpovědět s citátem

děkuji za informace, ihned po přečtení masírujeme... snad to zmizí - zítra se objednáme k vetovi.
Cookie měla před rokem bouřlivé reakce na očkování - trvalo 2 měsíce než se jí podařilo dát dohromady, měla teploty, rýmu kašel atd..Byla strašně oslabená. Takže ted jen trnu hrouzou co nás po očkování čeká. Už jsem to ale vypustila, když už je to tak dlouho a dnes máme bouličku Rolling Eyes Jinak dodávám že očkování bylo Purevaxem dvě lahvičky do 1 injekce. Tak snad to dopadne dobře.
Díky a hezký večer
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 22:05:36
Odpovědět s citátem

Držíme palečky,ať to dopadne dobře. Doporučuji příště očkovat do ocásku Razz , já mám takhle očkovaný všechny kočičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 22:07:39
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Držíme palečky,ať to dopadne dobře. Doporučuji příště očkovat do ocásku Razz , já mám takhle očkovaný všechny kočičky.



do ocásku??to jsem nikdy neslyšela,proč to tedy vetové tak neočkují?




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:13:55
Odpovědět s citátem

Protože veti nedělají soustu dalších věcí, který by dělat měli Crying or Very sad .
Mě tohle poradila moje veterinářka a můj novej přírustek mi naočkovali na SK rovnou do ocásku Razz . Je fakt, že tyhle fakta maj většinou mladí veterináři
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:19:34
Odpovědět s citátem

Takže na ocásku postvakcinační sarkom vzniknout nemůže ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:20:45
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Takže na ocásku postvakcinační sarkom vzniknout nemůže ?



to by mne také zajímalo


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:26:43
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Protože veti nedělají soustu dalších věcí, který by dělat měli Crying or Very sad .
Mě tohle poradila moje veterinářka a můj novej přírustek mi naočkovali na SK rovnou do ocásku Razz . Je fakt, že tyhle fakta maj většinou mladí veterináři




Ještě by mne zajímalo,očkovací sérum se píchá do svaloviny,na tom ocásku tolik té svaloviny není,jak se to vstřebává,není problém?

Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:51:40
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
AngelikadeSance napsal:
Protože veti nedělají soustu dalších věcí, který by dělat měli Crying or Very sad .
Mě tohle poradila moje veterinářka a můj novej přírustek mi naočkovali na SK rovnou do ocásku Razz . Je fakt, že tyhle fakta maj většinou mladí veterináři




Ještě by mne zajímalo,očkovací sérum se píchá do svaloviny,na tom ocásku tolik té svaloviny není,jak se to vstřebává,není problém?

Bětka,Barunka a Matěj


Postvakcinační sarkom, o kterém se tady bavíme vzniká po aplikaci subkutánně, to znamená do podkoží. Takhle se aplikuje většina základních vakcín.
Intramuskulárně (do svalu) se aplikuje třeba vakcína proti Microsporum canis.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:56:25
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:


Postvakcinační sarkom, o kterém se tady bavíme vzniká po aplikaci subkutánně, to znamená do podkoží. Takhle se aplikuje většina základních vakcín.
Intramuskulárně (do svalu) se aplikuje třeba vakcína proti Microsporum canis.




Děkuji za odpověď,letos už máme očkování za sebou,tak se příště budeme dožadovat očkování do ocásku,jsem zvědavá,jak paní vetka bude reagovat.



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:11:40
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
AngelikadeSance napsal:
beta.1 napsal:
AngelikadeSance napsal:
Protože veti nedělají soustu dalších věcí, který by dělat měli Crying or Very sad .
Mě tohle poradila moje veterinářka a můj novej přírustek mi naočkovali na SK rovnou do ocásku Razz . Je fakt, že tyhle fakta maj většinou mladí veterináři




Ještě by mne zajímalo,očkovací sérum se píchá do svaloviny,na tom ocásku tolik té svaloviny není,jak se to vstřebává,není problém?

Bětka,Barunka a Matěj


Postvakcinační sarkom, o kterém se tady bavíme vzniká po aplikaci subkutánně, to znamená do podkoží. Takhle se aplikuje většina základních vakcín.
Intramuskulárně (do svalu) se aplikuje třeba vakcína proti Microsporum canis.




Děkuji za odpověď,letos už máme očkování za sebou,tak se příště budeme dožadovat očkování do ocásku,jsem zvědavá,jak paní vetka bude reagovat.

Držím palečky. Rozhodně si ocásek prosaďte. Můžete si najít forum s názvem Postvakcinační sarkom, tam jsou smutné příběhy.



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:17:56
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:


Postvakcinační sarkom, o kterém se tady bavíme vzniká po aplikaci subkutánně, to znamená do podkoží. Takhle se aplikuje většina základních vakcín.
Intramuskulárně (do svalu) se aplikuje třeba vakcína proti Microsporum canis.



Možná jsem natvrdlá, ale pořád mi není jasné - je tedy prokázáno, že v podkoží ocásku sarkom vzniknout nemůže?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:34:38
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:

Možná jsem natvrdlá, ale pořád mi není jasné - je tedy prokázáno, že v podkoží ocásku sarkom vzniknout nemůže?


Dokázat věci, které se tákají živých bytostí je někdy hodně náročné. V každém případě se o postvakcinačním sarkomu ví a hledají se možnosti zamezení vzniku (na ocase je méně tkáně, nedochází tam k takovému ryhlému bujení?) a pokud by k tomu došlo, tak na ocase to uvidíte velmi brzy a může se začít s brzkou léčbou.
Vždy jde hlavně o imunitu kočky, protože u některé se to rozvine, u některé ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:36:46
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:39:04
Odpovědět s citátem

Bohužel v češtině o tom moc není, na anglický překlad není čas Smile Tak čerpám z toho, co mi bylo řečeno
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:56:58
Odpovědět s citátem

Ano, je nepochybně dobré mít co nejvíc informací.

Fakt, že na ocásku je méně svaloviny, tedy rozvoj sarkomu může být pomalejší, je jasný a logický. stejně tak je logický možný zásah - odstranění sarkomu a to i případně amputací ocásku - zní to hrozně, ale pořád je to méně hrozné než odebrání velké části kůže na zádech.

Za trochu diskutabilní považuji možnost včasného objevení a to zejména u dlouhosrstých koček. V bohatém osrstění nemusí být bulka vidět. A většina koček hlazení ocásku nemá ráda, takže šance najít bulku pohmatem je menší...kdežto na partiích, kam se očkuje, bývá kočka hlazena často, tedy majitel bulku objeví i v malé velikosti.

Rozhodně doufám,že Cookie se tyto úvahy netýkají a držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 7:47:41
Odpovědět s citátem

Tak hned ráno čtu všechny příspěvky a pevně věřím že sarkom to u nás není, ikdyž Cookie nemá zrovna dobrou imunitu.
Jak jsem už psala, když jsem si jí pořídila tak jsme 2 měsíce válčili s "virozou" která se objevila po očkování. Zabrala až 4 ANT, pak jsme válčili s plísní, pak s alergií apak s pernametní říjí. Po kastraci byla v pořádku ( krásně přibrala - do té doby byla vychrtlá ). Ted zase očkování a problém. No nic, v 9 volám veta a zdrhám dřív z práce at to co nejrychleji řešíme. Večer napíšu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 7:49:59
Odpovědět s citátem

A ještě něco - pozná vet hned, že se nejedná o sarkom, nebo nás čekají nějaká další vyšetření?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 7:55:47
Odpovědět s citátem

No myslím, že se bude muset udělat biopsie, což je odebrání tkáně, pro 100% určení, jestli to je nebo není sarkom. Ovšem záleží na veterináři, jakou zkušenost má se sarkomy a jaký postup zvolí.

Držím palce!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 8:17:21
Odpovědět s citátem

Sarkomy jsou zhoubné (maligní) nádory. To znamená, že rostou rychle, někdy přímo překotně, vždy pak nezadržitelně až do smrti nemocného. Růst nabírá destruktivní povahy, t. j. proniká do sousedních tkání a ničí je. Jako u karcinomu, dochází také u sarkomu dříve či později ke vzniku druhotných ložisek (metastás) na vzdálených místech těla; u sar., komu se metastasy nejčastěji tvoří v plicích. Následkem úchylné výměny látkové vznikají v sarkomu jedovaté produkty, otravující celé tělo; projevuje se to hubnutím, úbytkem sil, často chudokrevností, někdy též mírnou horečkou. Stupeň zhoubnosti je u jednotlivých druhů sarkomu nestejný, proto také průběh choroby může být různě dlouhý, zřídka však přesahuje dobu jednoho roku.

Takže sarkom opravdu roste rychle a buhužel se to projeví i vedlejšími přáznaky. Krom toho aplikace vakcíny je na přechod zadečku a ocásku a tam ještě kočka hlazení snáší.
V anglické literatuře jsem našla, že nejvíce postižené jsou Turecké Van Sad .

Doufám,že Cooki není Tur. Van a ani že se u něho nejedná o tohle zhoubné onemocnění.
Držíme pěsti Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 11:13:52
Odpovědět s citátem

Děkuji za reakce a podporu.
Cookie je Habešanka. V 16 hod jdeme k vetovi, pak napíšu jak jsme na tom.
Hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 11:23:41
Odpovědět s citátem

Držíme všechny tlapky!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:26:39
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, dopadlo to prozatím dobře. Very Happy
Vet Cookie prohlídl a řekl že bulka je opravdu jen reakce na očkování, protože je jen v podkoží ( dá se jakoby celá chytit - to sarkom musí být něčím živený a tím pádem je spojený se svalovinou) , není výrazněji teplá a Cookie nemá žádně jiné problémy - příznaky jako nechutenství, zvracení, horečku atd... Pokud do 14 -ti dnu boulička zmizí je vše v pořádku. Pokud by se zvětšila nebo nezmizela máme hned přijít. Tak doufám že brzy zmizí Smile
Moc děkuji za podporu všech a za cenné rady a držení palečků.

PS: jako správná hysterka jsem na veterinu dorazila už o pul hodinu dřív Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:32:52
Odpovědět s citátem

Hurááá...doufejme, že za 14 dní nebude po bouličce ani památky .

Cookie by měla dostat na vzpamatování nějaký mls a dvounožkyně ...čokoládu ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:33:09
Odpovědět s citátem

Rozumný veterinář a rozumný přístup. Ale doporučuju pokračovat v rozmasírovávání a dát tomu opravdu maximálně těch 14 dní, což je pokud počítám, cca měsíc od naočkování.
Držím palce, ať se bulka vstřebá a je všechno v pořádku!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: dobrá zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 16:54:51
Odpovědět s citátem

Supééééééééér, tak nám všem spadl kámen ze srdce Very Happy Very Happy . Zase jedna šťastná kočička a majitelka! tak ať to tak jde dál
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 18:42:34
Odpovědět s citátem

Nebojte Cookie dostala vita pet kterou má strašně ráda za odměnu a já si oddychla. Dnešní den byl náročný. Musím říct, že kočenky mají v mém životě veliký význam, jednak pro jejich povahu a vůbec bez nich nemůžu žít a jednak pro to jak mi školí nervy! Však to znáte! Všechny ty kastrace, virozy, bouličky atd co se tu denně probírá ze všech stran. A to je moc dobře- takže ještě jednou díky a až nám boule zmizí určitě se o tu radostnou zprávu podělím.

A ještě jeden poznatek pro příště ta boulička se opravdu dá celá chytit prsty, takže je cítit že je jen v podkoží, což dle veta je první známka toho že se s největší pravděpodobností jedná jen o reakci na očkování.

Krásný večer
Bára + Cookie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: bulka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 21:17:41
Odpovědět s citátem

To je fajn,že to vše dobře dopadlo. A ještě jsme se přiučily Very Happy Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Mňoukání a štěkání (22x)
4
Britská krátkosrstá kočka (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top