Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kakání

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
IrenaJ



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 3

Předmět: kakání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 19:15:32
Odpovědět s citátem

Dobrý večer. Mám problém se čtyřletým, vykastrovaným kocourem. Posledních 14 dnů mi začal kakat na koberec u dveří. Vymočí se do záchůdku, pak vyleze a udělá bobek u dveří, pořád na to samé místo. Podotýkám, že má velké WC, řádně čištěné. Dělí se o ně ještě s kočičkou, ale nikdy nebyl problém. Nechápu, co se děje. Poradí mi někdo. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: kálení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 22:09:16
Odpovědět s citátem

Kočka je čistotné zvíře, sama od sebe nezačne kálet tam kam nemá. Dle mě Vám chce něco naznačit.
Nezměnilo se u Vás něco? Nemáte nového člena domácnosti? Člověka i zvíře? Jaká je konzistence trusu? Odčervujete pravidelně? Někdy chce kočka naznačit majiteli sama, že není něco v pořádku s jejím zdravotním stavem..
Zkuste se zamyslet, zda se něco před těmi 14 dny nezměnilo...Třeba jinej kočkolit?
Příčin může být spousta...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
IrenaJ



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 3

Předmět: Re: kálení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 22:32:13
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Kočka je čistotné zvíře, sama od sebe nezačne kálet tam kam nemá. Dle mě Vám chce něco naznačit.
Nezměnilo se u Vás něco? Nemáte nového člena domácnosti? Člověka i zvíře? Jaká je konzistence trusu? Odčervujete pravidelně? Někdy chce kočka naznačit majiteli sama, že není něco v pořádku s jejím zdravotním stavem..
Zkuste se zamyslet, zda se něco před těmi 14 dny nezměnilo...Třeba jinej kočkolit?
Příčin může být spousta...


Děkuji za inspiraci, asi jste na něco jak se říká.... kápla)Během 14 dnů se změnilo jeho chování. Málo žere, je umňoukaný a trus je řídký, ale né zase úplně. Vidím to na návštěvu veteriny. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: kálení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 22:49:32
Odpovědět s citátem

Během 14 dnů se změnilo jeho chování. Málo žere, je umňoukaný a trus je řídký, ale né zase úplně. Vidím to na návštěvu veteriny. Děkuji[/quote

Tak vidíte, máte šikovnýho kocourka...sám Vám ukázal, že něco není OK.
Pokud se jeho chování změnilo, nežere a trus je řídký, určitě neváhejte s návštěvou veterináře.

držíme tlapky,ať vše dopadne dobře

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 22:55:16
Odpovědět s citátem

Taky bych to viděla tak, že upozorňuje tímto náhlým nežádoucím chováním na nějaký pro něj závažný problém. Angelika to vystihla přesně-můj kocour kdysi začal provozovat tyto nepravosti, když se narodila dcera a on se s tím nemínil smířit-šlo to tak daleko, že jsem ho musela dát pryč-choval se k dítěti natólik agresívně, že jsem neměla jinou volbu. A kakáče hned za dveřmi byly upozorněním, že je to pro něj špatně Crying or Very sad - dítě ale pryč nedáte, že, tak musel jít kocour, bohužel.

Taky ale může naznačovat zdravotní problém-je třeba hluboce se zamyslet a snažit se zjistit, co je jinak a pokud na nic nepřijdete, nic se nezměnilo, nechat vyšetřit moč, případně krev.

Pokud bude kocour zdravotně v pořádku, což by bylo jedině dobře, mohl by pomoct Feliway (kočičí feromony štěstí-fakt zabírají). Zklidní rozhozenou kočičí dušičku a kočka přestane blbnout.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2008 23:01:35
Odpovědět s citátem

Pokud bude kocour zdravotně v pořádku, což by bylo jedině dobře, mohl by pomoct Feliway (kočičí feromony štěstí-fakt zabírají). Zklidní rozhozenou kočičí dušičku a kočka přestane blbnout.[/quote]

To je ončo, nemohla jsem si vzpomenout, jak se ten "zázrak" jmenuje. Vřele doporučuji, ale až po návštěvě veta Wink

Jinak s Vaším kocourkem mě to mrzí,ale jak píšete, nic jiného se dělat nedalo..snad je mu v novém domově dobře.

pěkný večer
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
IrenaJ



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 3

Předmět: kakání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 4:40:44
Odpovědět s citátem

Děkuji ještě jednou za rady. Taky tatiana mě přivedla na jeden důvod. Často u mne pobývají vnoučata. Buď dvouletý klučina nebo 8 měs. holčička. A to on pak vyvádí, žárlí, lísá se, chce se nosit. Každopádně to řešit budu a napíšu jak jsme dopadli. Chtěla jsem se ještě zeptat, co to je a kde se dá sehnat ten Feliway. Narazila jsem na něj ve více přizpěvcích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kakání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 7:40:27
Odpovědět s citátem

Feliway je k dostání nejlépe na nějakém internetovém shopu.

Jestli můžu doporučit, opravdu jak Feliway, tak nečistotnost či kakání jsou poměrně často omílaná témata. Vlevo v menu je funkce Hledat - stačí zadat heslo a i když se zdá, že vyjede hodně příspěvků, není to tak děsivé a jejich pročtením určitě získáte potřebné informace.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kakání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 9:21:47
Odpovědět s citátem

IrenaJ napsal:
Děkuji ještě jednou za rady. Taky tatiana mě přivedla na jeden důvod. Často u mne pobývají vnoučata. Buď dvouletý klučina nebo 8 měs. holčička. A to on pak vyvádí, žárlí, lísá se, chce se nosit. Každopádně to řešit budu a napíšu jak jsme dopadli. Chtěla jsem se ještě zeptat, co to je a kde se dá sehnat ten Feliway. Narazila jsem na něj ve více přizpěvcích.


Stačí zadat na netu do vyhledávače-najde odkazy.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: kakání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 11:54:51
Odpovědět s citátem

Pro odlehčení jedna naše úsměvná událost. Čistila jsem krytý záchodek, takže sundaná bouda. Kocourek ho zrovna potřeboval navštívit, než jsem dala stříšku zpět. Důležitě si to prohrabal, rozkročil se ... a vykadil těsně vedle záchodku. Holt neměl asi odhad kvůli chybějící stěně. Zábavné bylo, když pak hledal, co jako má zahrabat.
Doufám, že nic jiného nás nepotrefí, výše uvedené potíže jsou hodně nepříjemné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: kakání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 13:03:23
Odpovědět s citátem

Pro odlehčení jedna naše úsměvná událost.

Tak já taky přidám, ať je veselo Smile .
Můj kocourek kálí tak, že si stoupne do záchůdku zadníma nohama, přední dá na okraj wécka. Přední nikdy nepoloží dovnitř, aby se neušpinil. Jakmile vykoná potřebu, vyskočí ven, tlapky si otřepe o rantl a počká,až přiběhne Anabel nebo Jiminka a ty to za něj zahrabou... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Popíjet víno můžete odteď už i společně ... (27x)
4
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (23x)
5
Creepy kočky: Noční kontrola (21x)
6
Editorial 11. dubna 2005 (21x)
7
Kočičí jména (20x)
8
Recenze audioknihy - David Michie: Dalajlamova kočka (17x)
9
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top