Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

lysina na ocásku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
F4ust



Založen: 02.11.2008
Příspěvky: 5

Předmět: lysina na ocásku
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 21:38:40
Odpovědět s citátem

ahoj, podobný problém se mi tu nepodařilo nalézt a tak prosím o radu, mám malého sphynxe a zpozoroval jsem, že na vrchní straně ocásku má zhruba osm deset centimetrů od jeho začátku takovou podlouhlou úzkou lysinu, podobnou tomu, jako by mu ho někdo nahoře před pár dny oholil :-) ocásek měl v tomhle stavu už když jsem si ho před měsícem dvěma přivezl a stav se nijak nemění, nevypadá to nijak hrozivě a je to znatelné jen při bližším zkoumání, jen bych se rád ujistil, jestli to mám přisuzovat tomu, že ho občas přistihnu jak si s ocáskem hraje a kouše do něj, a případně jestli je to potřeba nějak řešit, nebo rovnou jet k veterináři. díky moc, Adam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: lysina na ocásku
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 10:39:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
pokud to vypadá na ocásku jako když ho měl původně trochu chlupatý a asi tak před dvěma dny ho někdo nechtěně vzal mašinkou a vyholil mu tam lysinku, tak můžete být úplně klidu.
Naše kastrovaná Týna vypadá podobně. Vždycky se jí hrozně směju. Normálně moc chlupatá není, ale na zimu jí vždy na boku a u kořene ocasu narostou asi 1 cm chlupy nebo spíš takové chmýří a táhne se to asi do půlky ocasu, ale jen po stranách, nahoře a vespod má ocásek skoro holý. Vypadá to prostě jako když jí přejela ocásek malá sekačka na trávu Smile. Už je jí skoro 5 let a každou zimu se to opakuje. První rok trvalo hrozně dlouho než jí to vypadalo a tak jsem další rok jen tak ze srandy vzala mašinku co s ní stříhám psa a to chmýří na ocásku a na boku jsem jí oholila. Celý rok jí tam nic nerostlo, až zase v listopadu jí narostla tahle legrační zimní ozdoba.
Takže myslím, že můžete být v klidu, protože i sphynxům (některým) roste zimní srst. Pokud vám to nevadí, tak mu to nechte, nebo mu to klidně doupravte mašinkou. Jemu to neuškodí a vy budete mít krásného kocourka, i když vím, že byste ho milovali stejně i s tím chlupatým porostem Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 13:36:23
Odpovědět s citátem

Potvrzuji zkušenost Rady. Náš Feldík má ocásek chlupatější a těch prvních 10cm ocásku od kořene je z horní strany také jako přejeté holicím strojkem Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: lysina na ocásku
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:21:04
Odpovědět s citátem

F4ust napsal:
ahoj, podobný problém se mi tu nepodařilo nalézt a tak prosím o radu, mám malého sphynxe a zpozoroval jsem, že na vrchní straně ocásku má zhruba osm deset centimetrů od jeho začátku takovou podlouhlou úzkou lysinu, podobnou tomu, jako by mu ho někdo nahoře před pár dny oholil Smile ocásek měl v tomhle stavu už když jsem si ho před měsícem dvěma přivezl a stav se nijak nemění, nevypadá to nijak hrozivě a je to znatelné jen při bližším zkoumání, jen bych se rád ujistil, jestli to mám přisuzovat tomu, že ho občas přistihnu jak si s ocáskem hraje a kouše do něj, a případně jestli je to potřeba nějak řešit, nebo rovnou jet k veterináři. díky moc, Adam


To my máme taky a ani mě nenapadlo to řešit, prostě jsem to vzala tak, že to k našemu Adamovi patří-taky tak cca 8-10 cm na vrchní straně ocásku jakoby oholených-neřeš to! Veterinář by se leda tak bavil-jako silvestrovský fór dobrý! Ne, fakt, to není žádná vada na kráse, která by snižovala hodnotu kočičáka. A nemá na to vliv ani hraní a kousání, prostě mu to tak narostlo a zdaleka není sám, je nás víc. V pohodě!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
F4ust



Založen: 02.11.2008
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2008 20:57:29
Odpovědět s citátem

díky všem:) nechci dělat veterinářské fóry, jen mě nenapadlo, že to není věc zkracování, ale naopak dorůstání srsti Smile díky za uklidnění a hezkej novej rok
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2008 22:00:58
Odpovědět s citátem

for F4ust

Jinak vítej do naší sphynxí rodiny a přeji ty nejhezčí zážitky s nahatým ufounkem. Smile
A co tak sphynxíka ukázat? Sphynxů není nikdy dost, tak třeba šup s ním do Zlaté knihy koček Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
6
HCM u koček - program PawPeds (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top