Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak naučit kocoura?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: Jak naučit kocoura?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 10:44:33
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky koček,

prosím vás o radu, v pátek 12.12. jsem si domů pořídila 3měsíčního kocourka, Kartouze, ze začátku to bylo v pohodě, sice v noci mňoukal, ale když sme si ho vzali do postele, tak byl hodný, lehnul si k nohám a spal..
Jenže dneska, o dva dny dál, je šílený, skáče po záclonách, na linku, na stůl po pc, i když mu důrazně řeknu, NENENE!! A sundám ho, připadám si už jako gramofonová deska, co se pořád opakuje, protože sotva ho sundám, okamžitě to udělá znova, jsem zoufalá, co mám dělat? Taky pořád kouše, poraďte prosím, děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 11:45:21
Odpovědět s citátem

A jak to vypadá- to na ty věci jen vyskakuje (což je pro kočku přirozené) , nebo je i ničí? A co dělá, když ho v tu chvíli zkusíte odlákat třeba mávátkem, nebo jinou hračkou? Nebo naopak když zkusíte ignorovat to jeho bláznění, tak dělá co? Třeba se trochu nudí a vaše reakce považuje za hru. Máte ho chvilku, tak se třeba po svém seznamuje s prostředím. Když to bude trvat déle, dá se to řešit třeba nějakými odpozuvači, které dáte na záclony.

Naši kočičáci se občas dostanou do takového amoku, že lítají jak blázni, skáčou na vše, vypadají u toho dost divoce, ale je to taková hra (já je u toho ještě naháním a dělám "zlou paničku" Smile ) za chvíli, když už mě to nebaví a nevidí žádnou reakci, se zklidní.

S tím kousáním- to taky záleží, jeslit najednou z ničeho nic vystartuje a kousne, nebo je to v zápalu hry- hrajete s i sním a on začne chňapat po ruce, kouše a drbe při tom zadníma nohama...i to dost bolí, ale je to taky hra. Pokud jde o druhý případ a je vám to nepříjemné, tak mu podstrčte nějakého plyšáka, na kterém se vyblbne, nenechte ho, aby si myslel, že ruka je protivník. Pokud jde o první případ, tak mu důrazně říct nesmíš a lehce ho švihnout novinami přes zadek, nebo postříkat vodou, protože to je opravdu nežádoucí chování.

Je to ještě malé kotě, tak bude potřebovat hodně podnětů, abyste ho zabavili a on z nudy nedělal věci, co vám nejsou příjemné. Pokud doteď vyrůstal se sourozenci, tak si teď také musí zvykat nejen na nové prostředí, ale i na to, že je sám. Zároveň si i vy zvykáte na něj, asi to bude chvíli trvat, než se poznáte a než dovedete pochopit jeho chování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 13:38:29
Odpovědět s citátem

Terez4:

no vyskočí na linku a očmuchává, leze do dřezu a když se pustí voda, aby ho odlákala, tak se začne sprchovat, normálně pod ní leze Confused

kousat začal dneska, vyjíždí po noze, to je asi hraní, ale když ho hladím a z ničeho nic mě začne předníma tlapkama škrábat a olizovat prst a kousat... tak nevím Sad

Na prdel novinama? Sad Se bojím, aby se pak nebál... Každopádně zítra je sám doma od 10-19hod Sad bojím se přijít domů a co bude Sad a ty záclony... ta majitelka ho totiž nechala, aby to dělal Evil or Very Mad

Za jak dlouho si kočka zvykne na "nene" a tak..?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 15:46:24
Odpovědět s citátem

Z toho, jak to popisujete, mi to připadá jako úplně normální kočičí chování, žádné šílení. Skákat na věci a lézt ve výškách, zkoumat co se tam děje, to je kočičí přirozenost a dělají to snad všechny kočky. S tou vodou- no jsou takové vodní kočky, my taky máme jednoho, vždyck kdž začnu pouštět sprchu, tak pod ní leze, ale nevidím v tom problém. Někdy mu napustím vanu (tak 20 cm), dám mu tam hračky a on se pěkně vyblbne. Jinak kočky se obecně motají pod rukama při jakékoliv činnosti.

To kousání spíš vypadá jako hra. Podle mě máte úplně normální živé kontaktní kotě. Pokud vám vadí tohle, tak to nevím, jak přečkáte jeho pubertu Smile

Co znamená "nene" pochopí hodně rychle, ale připravte se na to, že kočky si stejně dělají co chtějí, pokud to nebude chtít respektovat, tak ho nepřinutíte. Já můžu říct, že kočky jsme naučili jednu věc, kterou respektují- nelezou nám do jídla, jak ze začátku všechny dělaly, tak, že jsme je při jídle soustavně sundávali ze stolu a říkali nesmíš, a jakž takž to začaly dodržovat tak po půl roce tréninku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 16:04:05
Odpovědět s citátem

uf, jsem si oddychla, když je to tedy normální kotě Smile já totiž vychovala jen psa, jenže teď mám zvíře s vlasní hlavou a nějak si to ještě neuvědomuji Smile takže se asi i já budu muset přepnout na kočku Smile

moc děkuji za pomoc Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 20:31:00
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
uf, jsem si oddychla, když je to tedy normální kotě Smile já totiž vychovala jen psa, jenže teď mám zvíře s vlasní hlavou a nějak si to ještě neuvědomuji Smile takže se asi i já budu muset přepnout na kočku Smile

moc děkuji za pomoc Smile


Tak, tak, kočka je osobnost a moc vychovávat se nenechá. Jak bylo výše řečeno, že něco nesmí, se dá naučit třeba tím, že dostane zásah vodou z rozprašovače. Ale určitě ve chvíli, kdy je kočičák sám doma, na všechny zákazy okamžitě a rád zapomene. To jsem na začátku řešila, jestli bude smět na stůl, no a rozhodla jsem se, že bude. Takže jsem třeba dnes dělala cukroví a kocour to přímo na stole důležitě pozoroval. Jediné, co mu netrpím, ňuchat do talíře. To jde okamžitě na zem.
Na stůl vyskočí přímo ze země, na linku to ani nezkouší, sedí jen na stole a kouká, co na lince dělám. Jinak mi skáče na monitor (mám klasickou dvacítku, takže místa dost, žádné LCD) a z něho na skříňku, to mu taky moc netrpím a sundávám ho, přece jen už je těžká váha, 4,5 kila, a monitor trošku skřípe Wink
Kousání znám taky:-) Buďto při hře, přesně jak popisuje Terez, začne chňapat po ruce, kouše a drbe při tom zadníma nohama, ale když to ze začátku začal přehánět a hryzal moc, tak jsem ho silně drapsla teřba za kůži na hřbětě a on si pomalu vytvořil hranici, kolik ještě může a kolik už ne. Někdy mi tu ruku spíše ožižlává než okusuje a je to takřka láskyplné. Hrajeme si tak skoro denně, abych mu vynahradila, že nemá na hraní a praní jiného kocouře. A taky mi občas hlavně v noci loví nohy pod duchnou, to jsem se naučila je raději nevystrkovat, protože útočí bleskurychle, sekne po noze packou.
Po záclonách nelezl, jen zkusil párkrát z opěradla pohovky, co to obnáší sekat po nich drápkama, a byl důrazně okřiknut a sundán. Naštěstí ho to asi nějak zvlášť nezaujalo, později už to nedělal.
Spí, kde chce, většinu noci na křesle, někdy na posteli, ale nad ránem chodí za mnou do postele vždycky. Což mě docela těší a je to příjemné, když mě zahřívá kožíškem.
Když má "sportovní mezihru", lítá jak blázen z kuchyně do předsíně a do ložnice, po posteli a zas zpátky. Ale to je většinou jen pár minut.
Je to zlatíčko. Ale pozor, je to briťák, to je v podstatě klidná kočka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 21:21:16
Odpovědět s citátem

Alamka

děkuji i Tobě za příspěvek Smile před malou chvilkou jsem zjistila, že jsme si s miláčkem nerozumněli a on, když něco udělá a já to nechci, tak slyší na "nesmíš" a ne na "nene" Sad teda sice nám to sem tam trvá, takže ho stejně musím sundat sama, ale i tak.. je to docela pokrok Smile jen ho ještě naučit, aby si neškrábal drápky na křesle, ale na tom škrabadle, trpělivě ho okřiknu, přinesu ke škrabadlu a názorně si před ním škrábu nehty o škrabadlo Smile) tak snad to pomůže...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 21:56:03
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Alamka

děkuji i Tobě za příspěvek Smile před malou chvilkou jsem zjistila, že jsme si s miláčkem nerozumněli a on, když něco udělá a já to nechci, tak slyší na "nesmíš" a ne na "nene" Sad teda sice nám to sem tam trvá, takže ho stejně musím sundat sama, ale i tak.. je to docela pokrok Smile jen ho ještě naučit, aby si neškrábal drápky na křesle, ale na tom škrabadle, trpělivě ho okřiknu, přinesu ke škrabadlu a názorně si před ním škrábu nehty o škrabadlo Smile) tak snad to pomůže...


Přesně tak, trpělivě a důrazně nosit na škrabadlo. Já jsem mu přímo opírala tlapky a lehce s nimi škrábala. Naučil se rychle, že ten sisál je fakt nejlepší na škrábání. Jen někdy použije i rohožku.
Taky funguje zasyčet. To kočky nemají rády. Třeba to v tom nesmííššš taky slyší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2008 22:02:35
Odpovědět s citátem

Taky to dělám, že mu vezmu tlapky a lehce otírám o škrabadlo.. občas se i k tomu mojemu škrábní přidá i on, ale moc ho to teda nebere Sad ted jsem jedla u stolu a začal koukat a lozit na stůl... tak to bylo sundávání Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 13:54:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den, všechny Vás zdravim:)
Jen jsem chtěla taky trošku přidat zkušenost, koťátko máme skoro už dva měsíce a musela jsem se smát, protože jsme to doma prožívali všichni hodně podobně jako Vy, a taky jsme z toho všeho hraní, lítání a kousání byli v rozopacích. Ale dneska už trošičku s nadhledem se tomu smějem, naše koťátko se rádo mazlí, ale taky umí dělat pořádnou neplechu. Jen se neplašte, zvyknete si a zachvíli Vám to ani nepřijde.
Jinak s tím škrabadlem, podle rad jsem tu vyčetla přivázat hračky na škrabadlo a u nás to zafungovalo(musim někam zaklepat:)))) kočička chodí na škrabadlo, a nebo hned po probuzení jí tam nalákám svýma rukama:)
Ale zase třeba nesmím mít nikde záclony, to jde po nich jak zběsilá, jak jsem u někoho četla, že s tím nemá problém, tak závidím:)))
A to kousání a škrabání je normální, dělají to kočky při hře..
Já bych zase byla ráda, kdyby tu někdo napsal zkušenost, když moje kočička na noviny, vodu (tu miluje) či plácnutí vůbec nereaguje, neslyší, už nevím jak ji mám některé věci zakázat:) A to jsem se těšila na Vánoce na stromeček, přemýšlím, že letos raději žádnej mít nebudem:)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 14:59:12
Odpovědět s citátem

bia2:

Děkuji i za Váš příspěvek Smile cením si každých zkušeností Smile
Začínám si pomalu zvykat Smile) včera si hrál s kapkama ve vaně, už tam vyskočí ze země a pak i zpátky a to mu jsou teprve 3měsíce, je to docela skokan Smile) jen se bojím, aby nespapal ty olejíčkové panáčky do vany, jak vypošoutí teplem olej Sad aby ho to neotrávilo třeba..
No na tom škrabadle má hračku, asi připojím druhou Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 15:20:45
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
jen se bojím, aby nespapal ty olejíčkové panáčky do vany, jak vypošoutí teplem olej Sad aby ho to neotrávilo třeba..


No pokud se něčeho bojíte, není v podstatě nic snazšího, než danou věc odstranit z kočičího dosahu.
Ale myslím, že z toho olejíčku se Vám spíš pěkně pos*ajdí než že by se rovnou otrávil. Wink

Jinak - u koček čekejte nečekané, ono že je to malá kulička nevylučuje to, že je to skokan, pro kterého není nic nedostupné, opatrně hlavně v případě balkonu či oken. Sama mám zkušenost, kdy mi ta malá ani né tříměsíční šedivá kulička hupsla na zábradlí tehdy ještě nezabezpečeného balkonu a to byla pod bedlivým dozorem (bydlíme v 11.patře). Takže po tomhle infarktovým stavu jsem se naučila všechno nebezpečné dávat z dosahu a potenciální rizika minimalizovat.

A jen dodám - pokud chcete dosáhnout toho, aby něco bylo pro kočičáka zapovězené (jídelní stůl, žebrání lidského jídla, škrábání sedačky, ...) je hlavním slůvkem v tomhle případě - důslednost. Pokud něco chcete zakázat, nesmíte polevit, tudíž sundavat ze stolu, pokud se cpe do talíře, odnášet ke škrabadlu a stále a stále dokolečka. Jde o to, kdo s koho. A ta důslednost musí být slyšet i ve Vašem hlase - kočičák musí z tonu Vašeho hlasu poznat, že jste "nazlobená" a že to opravdu není hra.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 18:13:52
Odpovědět s citátem

[ Já bych zase byla ráda, kdyby tu někdo napsal zkušenost, když moje kočička na noviny, vodu (tu miluje) či plácnutí vůbec nereaguje, neslyší, už nevím jak ji mám některé věci zakázat:) A to jsem se těšila na Vánoce na stromeček, přemýšlím, že letos raději žádnej mít nebudem:)))[/quote]



Naše Betty taky vodu miluje. Od malička co vyskočila na umyvadlo pije vodu z kohoutku a nechá se klidně polít vodou, ťape v ní a tak. Kamarádka mi poradila, pokud bude dělat něco co nesmí postříkat rozprašovačem. Bylo to k ničemu a já byla postupně zoufalá. Pak jsem přešla na tvrdší kalibr a rozprašovač nastavila na přímý proud. Sice jsem vždy měla výčitky, že jí to musí pěkně štípnout, ale fungovalo to. Postupem času stačilo pouze rozprašovačem zaklepat a byl pokoj. Vodu miluje pořád, žádné následky to na ní nezanechalo Smile .
Letošní vánoce budou naše první s kočičkama. Taky jsem řešila problém stromeček. Myslím, že jsem to vymyslela. Nevím jestli to splní má očekávání, ale koupila jsem stromek v květináči. Ten kočky 100% nepřevrátí. Ozdoby budou slaměné, tedy v podstatě jedlé. Ať si na stromek klidně lezou. Jenom ještě nevím jak se světýlky. Ty naše potvůrky jsou docela kabeložravé. Ale pravda nejraději mají tenoučké drátky jako od antény a sluchátek. Ale jinak doufám, že stromek to přežije bez úhony. I věnec jsem udělala "jedlý". Z proutí a ozdobený šiškama, bukvicema, kořením, oříškama atd. Očuchaly ho a vůbec si ho nevšímají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 19:20:27
Odpovědět s citátem

Aha, takže když mu vynadám, sundám ho z linky, on se ke mně přijde potulit, jakoby věděl, že něco udělal, tak ho nesmím hned hladit, že? Sad

a stačí teda, abych ho sundala z linky, řekla "nesmíš" a hotovo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 20:41:52
Odpovědět s citátem

Samuel: nad tímhle jsem vlastně nikdy neuvažovala, ale když se nad tím zamyslím, tak bych mu dávala najevo svoji nelibost skutečně jen ve chvíli, kdy právě dělá to, co nechci. tj skočí na linku- řeknu nesmíš- sundám a dobrý, vyřešeno. Když se za vteřinu přijde tulit, normálně se pomazlím. Podle mě pak kočka už stejně nechápe, že člověk dělá naštvaného ještě nějakou dobu poté, jakože dusno a kocoure přemýšlej nad tím, co jsi udělal. Nevím, jak jsou na tom kočky s vnímáním času, ale podle mě si to nespojí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2008 22:22:04
Odpovědět s citátem

terez:

tak opět skočil na linku, pak na mikrovlnku a pak na toustovač... přítel se ho "snažil" odehnat "kšááá" marně Confused tak jsem mu říkala "nesmíš"..."dolůů".. pak jsem vzala dva papíry, udělala z nic ruličku a opravdu malinko ho plácla 2x po zadku, slezl Smile jsem mu vyhubovala, šla do koupelny a hned za mnou letěl a chtěl se hned mazlit... opravdu mi připadá, jakoby se šel hned udobřit Smile) no uvidíme, jak to s ním půjde dál, každopádně myslím, že moje "výchova" náš vztah neponičila, čehož jsem se nejvíce bála, protože jsem si k němu lehla, začal vrnět a pak se ke mně přitulil... krásný to pocit Smile

a co vůbec puberta? máte s kocourama někdo zkušenosti v pubertě?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2008 9:18:43
Odpovědět s citátem

Mám doma puberťačku a od ježíška dostane nového kamaráda, aby měla společnost, když je přes den doma sama. Amálie to doufám nebude brát jako komplot proti sobě:-) Takže si budu užívat rozverné kotě a puberťáka....ale už se na to těším a naivně doufám, že se spolu vyblbnou a mě budou mít na mazlení Very Happy
Ale musim říct, že kočka je svá a i když se snažím nastavit nějaká pravidla (a dodržovat je), tak si stejně dělá co chce ona. A s postupem času to vypadá spíš tak, že ona si přizpůsobuje okolí než naopak...všude kam vyskočí nesmí být nic, co může rozbít, rozlít, vše co není vhodné k jídlu apod. Prozřetelnosti děkuji, že jsem si nepořídila záclony nebo závěsy. Ono stačí, jak buší do žaluzií, aby vzbudila pozornost. Ovšem celé to má to pozitivní vliv i na mne....donutilo mě to uklízet:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2008 10:38:36
Odpovědět s citátem

Tak včera jsem tentokrát napustila vanu naší kočičce a ne jako vždycky sobě a to se děly věci:) Musela jsem to vyzkoušet jak tu někdo psal, že napouští své kočce vanu:) Byl to zážitek, do vany jsem jí dala malého plavacího delfínka a v okamžiku byla naše kočička ve vaně:) Dlouho jsem se tahle nenesmála:)))

Betty
děkuji za nápad s tím rozprašovačem, zkusim ho někde sehnat, zkoušela jsem to zatim s pet lahví s tím sacím uzávěrem, ale není to ono..
Nejhorší je vždycky ten kočíčí nechápající pohled, ale stejně vždycky tu lumpárnu zkouší znovu:) Stromeček mám taky zatim venku v květináči, tak ho zkusim nazdobit jen suchýma plátkama mandarinky a třeba to vyjde a když ne, tak ho opět přenesu zpátky ven:)))
¨
Jinak jsem ještě chtěla dodat, že mám pocit, že naše kočička když dělá nějakou neplechu, tak musím fakt křičet aby si uvědomila, že se mi něco nelíbí, ale zase nechci zvyšovat hlas protože jsem četla, že by se mně mohla bát, ale mám fakt pocit, že je jinak nahluchlá:)))
Jsem prostě s kočkama začátečník:)

Adinah
Přesně jak píšete, všechno musíte hlídat a vše nebezbečné odstranit, je to hlavně o zvyku..Hrozně mně taky láká druhá kočička, ale zatim mi to doma neprochází:))

Já byla z těch všech změn na mrtvici, ale nakonec si každý zvykne a přizpůsobí. Já měla strach mít i zapálenou svíčku, ale už začínám odbourávat i tohle. Samozřejmě jsem ale pořád ve střehu..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2008 10:45:41
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
terez:

tak opět skočil na linku, pak na mikrovlnku a pak na toustovač... přítel se ho "snažil" odehnat "kšááá" marně Confused tak jsem mu říkala "nesmíš"..."dolůů".. pak jsem vzala dva papíry, udělala z nic ruličku a opravdu malinko ho plácla 2x po zadku, slezl Smile jsem mu vyhubovala, šla do koupelny a hned za mnou letěl a chtěl se hned mazlit... opravdu mi připadá, jakoby se šel hned udobřit Smile) no uvidíme, jak to s ním půjde dál, každopádně myslím, že moje "výchova" náš vztah neponičila, čehož jsem se nejvíce bála, protože jsem si k němu lehla, začal vrnět a pak se ke mně přitulil... krásný to pocit Smile

a co vůbec puberta? máte s kocourama někdo zkušenosti v pubertě?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 10:10:39
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
terez:

a co vůbec puberta? máte s kocourama někdo zkušenosti v pubertě?


Mám kocoura v pubertě Smile Aktuálně je mu 8 měsíců. Máme štěstí, že neznačkuje (prý je to v genech po otci), moč už pravda víc páchne, ale stelivo to vstřebá. Ale občas řve Smile) Ne moc často, jen párkrát za den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 10:18:15
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:

nápad s tím rozprašovačem, zkusim ho někde sehnat
¨


Je to dost běžné zboží, spousta typů na výběr, domácí potřeby nebo nějaký zahradnický obchod, zahradní sekce v OBI, Hornbachu, Bauhausu...

bia2 napsal:


Jinak jsem ještě chtěla dodat, že mám pocit, že naše kočička když dělá nějakou neplechu, tak musím fakt křičet aby si uvědomila, že se mi něco nelíbí, ale zase nechci zvyšovat hlas protože jsem četla, že by se mně mohla bát, ale mám fakt pocit, že je jinak nahluchlá:)))


Já mám asi hodně hodného kocoura. Skoro neplechu nedělá (ťuk, ťuk, zaklepávám na dřevo) Rozprašovač jsem ani nezavedla, i když mám doma několik, on ho musí mít člověk pohotově po ruce, aby zakročil hned, ale jak píšu, u nás nebylo proč. Například na stůl kocoura pouštím normálně, ale bráním mu jen ňuchat do talířů a to stačí zvýšit hlas a říct důrazně "kocoure!" a on se zastaví a pozoruje mě, co bude dál. Buďto se otočí a sleze nebo dělá, že žádné závadné záměry neměl Smile

bia2 napsal:

Hrozně mě taky láká druhá kočička.


Taky s tím bojuji. Manžela si do toho mluvit nenechám, já platím, já se starám, a navíc on by ji určitě bral, protože už teď má snahu mi kocoura odlákávat, on kocour spí u mě v posteli a mazlit se chodí za mnou. Ale nějak se pořád nemůžu rozhodnout, i když už jsem dvakrát či třikrát měla skoro vybráno.

bia2 napsal:


Já měla strach mít i zapálenou svíčku, ale už začínám odbourávat i tohle.


Na svíčku pozor, kočičák od kamarádky ňuchal a připálil si fouska Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 15:30:58
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky koček Smile

tak včera byla schůze majitelů bytů, stáli za našema dveřma a Sam se mohl umňoukat, nevím, zda volal o pomoc, že by chtěl ven Question či je vyháněl... ale každopádně to bylo šílený... pak poprvý zažil vysavač, tuhle chvíli strávil naježen a naprosto nepříčetně koukal, co to tam leze do jaho zákoutí Smile) vyzkoušela jsem i tu vanu s vodou, asi jsem dala moc, protože sice tam lezl, ale pak hned zkákal zpátky a s hračkou si vůbec nehrál...

Jinak, nemáte někdo nějaký "recept", jak dát kočičce žloutek??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 15:32:21
Odpovědět s citátem

Alamka

Děkuji za názory, ráda si přečtu když někdo už ví jak na to, nebo jak to prožíváte Vy s kočičkama:)

Samuel

Když budete mít chuť, tak napiště jak to probíhá u Vás doma s odnaučováním či s pokrokem:) U nás je to pořád stejné, ale ta naše oblůdka je rozkošná:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: Mokrý čumáček
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 19:39:45
Odpovědět s citátem

chtěla bych se zeptat, zda je normální, že má kocour mokrý a studený čumáček???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mokrý čumáček
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 19:40:30
Odpovědět s citátem

Je to normální. Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: Huráá
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 20:16:33
Odpovědět s citátem

tak jsem dneska v práci přemýšlela, jak na to škrabadlo.. koukla jsem na net, na promazliky.cz, obchod mám téměř u bytu, takže jsem tam zakoupila vlnku.. a pět minut ji doslova drancoval Smile tak myslím, že jsem to vyřešila Smile alespon o Vánocích nebude na Moravě u našich ničit koberec, což by moje matinka, jako majitelka psa, asi nerozdýchala Smile a taky, Samovi moc chutnají nové granulky Acana, vyměnila jsem je za Royal Canin Smile

April: děkuji Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Mokrý čumáček
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 20:16:58
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
chtěla bych se zeptat, zda je normální, že má kocour mokrý a studený čumáček???




Pokud by ho měl suchý a horký,tak je to většinou příznak nemoci






Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: Re: Mokrý čumáček
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 21:23:03
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Pokud by ho měl suchý a horký,tak je to většinou příznak nemoci


To ale taky neplatí vždycky, třeba když jsou kočky v bytě, kde se topí, tak jsem se všimla, že docela často mají čeníšek suchý i trochu teplý. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: Mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 16:28:37
Odpovědět s citátem

Ahojte,

chtěla bych se zeptat, zda je normální, že kocourek, který je u nás už týden a má necelý 4 měsíce, tak 2xdenně mňouká u dveří?? A když někdo odejde, tak hodně dlouho.. Sad trhá mi to srdíčko..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: Re: Mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 20:21:46
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Ahojte,

chtěla bych se zeptat, zda je normální, že kocourek, který je u nás už týden a má necelý 4 měsíce, tak 2xdenně mňouká u dveří?? A když někdo odejde, tak hodně dlouho.. Sad trhá mi to srdíčko..


Vždycky když se vracím domů, tak kóča za dveřma řve jako tygr....na uvítanou, protože je poznat, že to je radostí. Říkala mi sousedka, že ji kolikrát slyší, když prochází kolem. Ze začátku brečela i při odchodu, ale časem pochopila, že holt někdo na ty konzervy vydělávat musí a tak teď jen smutně sedí u dvěří:-)
Týden je krátká doba. Kočičákovi se asi ještě občas zasteskne po mamině a sourozencích, ale časem se to spraví uvidíte;-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (24x)
4
Kočičí jména (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top