Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak naučit kocoura?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 21:06:00
Odpovědět s citátem

Aha, uf, to jsem si oddychla, už jsem se lekla, že se mu doma nelíbí Sad(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 22:48:32
Odpovědět s citátem

adinah napsal:
Samuel napsal:
Ahojte,

chtěla bych se zeptat, zda je normální, že kocourek, který je u nás už týden a má necelý 4 měsíce, tak 2xdenně mňouká u dveří?? A když někdo odejde, tak hodně dlouho.. Sad trhá mi to srdíčko..


Vždycky když se vracím domů, tak kóča za dveřma řve jako tygr....na uvítanou, protože je poznat, že to je radostí. Říkala mi sousedka, že ji kolikrát slyší, když prochází kolem. Ze začátku brečela i při odchodu, ale časem pochopila, že holt někdo na ty konzervy vydělávat musí a tak teď jen smutně sedí u dvěří:-)
Týden je krátká doba. Kočičákovi se asi ještě občas zasteskne po mamině a sourozencích, ale časem se to spraví uvidíte;-)


Chce to druhýho (3,,4,,5,................... Wink Wink Wink kočičáka)!!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Ahojky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 1:24:05
Odpovědět s citátem

Mám půlročního kocourka a je u nás 2 měsíce a taky je to má první zkušenost s číčou, před ním byli vždycky jen pejsci. Takže jsme si na sebe museli zvykat oba. Je to vážně sranda si číst to samé, čím jsme taky procházeli Smile Taky jsem byla ze začátku z různých věcí vyplašená, chce jen trpělivost a s láskou ke kocouřovi je to snadné překonat. Bála jsem se ho hodně ookřiknout, aby se pak nebál, protože byl ze začátku poplašený z každého zvuku a pohybu a teď? Jen tak něčeho se nelekne a je hodně splachovací, takže si můžu dovolit celkem důrazné zasyčení. Ze začátku ho stačilo okřiknout - NESMÍŠ! Ale teď už se toho lajdák jeden nebojí, ale naopak to bere jako hru, někdy se schválně sám leká, aby mohl zdrhat Smile je to takový rarášek, sice srandovní, ale budu muset zavést asi rozprašovač neboco. Snažím se být důsledná v napomínání, ale to že bere moje napomenutí, jako hru, mi to fakt hodně komplikuje Smile ale nějak to nehrotím, beru to všechno s nadhledem, protože to ani jinak nejde Smile
Přeji všem, co mají doma nového spolubydlícího, hodně trpělivosti a radosti Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 9:41:35
Odpovědět s citátem

Děkuji za příspěvek Smile Jj, přesně tak, taky jsem se bála ke kocourkovi cokoliv, co je proti jeho řádění.. Ale postupem času někdy stačí Nesmíš, někdy musím trošku plesknout novinama přes zadek...

Dneska jsme spolu i dokonce cestovali 300km z Prahy do Zlína k rodičům, sice mňoukal, ale nepočůral se, ani nepokakal a to mu nejsou ani 4měsíce Smile moc šikovný.. S naším psem se po pár desítkách minut seznámil a teď si hrajou Smile no hrajou... náš pes už má 16let, takže ho spíš jen chce olizovat a nosit Very Happy což se mu nelíbí Smile ale i tak...

Myslíte, že by kočka měla zůstat při cestování u sebe doma a sestra by ho měla chodit krmit a tak, či ho zavézt k rodičům třeba??
Děkuji za odpovědi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 19:34:09
Odpovědět s citátem

Jestli vzít číču s sebou nebo ne, na to jsem teď čerstvě zavedla nové téma Embarassed Nevím, jestli ho vzít na hory, ale po dlouhém zvážení ho asi nevemu, protože by to bylo hodně komplikované. Ale jinak si myslím, že pokud není problém dopravit s sebou i věci co potřebuje, třeba i škrabadlo, tak bych ho brala s sebou. Možná záleží i na povaze kočičky. Mojemu kocourkovi tolik změna prostředí nevadí, chvilku se rozkoukává a pak je jako doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 19:44:55
Odpovědět s citátem

Acha Smile Nu osobně bych ho na hory asi nebrala.. nevím... bála bych se, že by onemocněl.. vím, že mají kožíšek.. ale i tak Smile jsem prostě moc starostlivá mamina Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: Chjo, zoufalá
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2009 13:04:30
Odpovědět s citátem

ahojte,

tak se na vás po dlouhé době opět obracím s radou...
Samuelek má už půl roku, je z něj už poměrně velkej kocour, poslouchá co se týče skákání na linku, pochopil i , že při jídle nesmí na náš jediný stůl, ze kterýho kouká z okna (starý byt nemá parapet), ALE, pohužel jsem zanedbala škrábání.. a pomalu mi to začíná vadit, křeslo je už uplně potrhaný, jak se Samovi zesilňují drápky, ale prostě když mu řeknu nesmíš, dám ho ke škrabadlu, dám mu padky k němu a ukazuju mu, že musí škrábat tam, i to ukazuju svýma rukama.. ale nic.. použila jsem i vábidla, vodu, nic Sad myslíte, že už je pozdě?? prostě nechce škrábat na škrabadlech, má už dvě, patrový a klasickou vlnu.. Sad

Pomoc prosííím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Re: Chjo, zoufalá
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2009 18:02:57
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
ahojte,

tak se na vás po dlouhé době opět obracím s radou...
Samuelek má už půl roku, je z něj už poměrně velkej kocour, poslouchá co se týče skákání na linku, pochopil i , že při jídle nesmí na náš jediný stůl, ze kterýho kouká z okna (starý byt nemá parapet), ALE, pohužel jsem zanedbala škrábání.. a pomalu mi to začíná vadit, křeslo je už uplně potrhaný, jak se Samovi zesilňují drápky, ale prostě když mu řeknu nesmíš, dám ho ke škrabadlu, dám mu padky k němu a ukazuju mu, že musí škrábat tam, i to ukazuju svýma rukama.. ale nic.. použila jsem i vábidla, vodu, nic Sad myslíte, že už je pozdě?? prostě nechce škrábat na škrabadlech, má už dvě, patrový a klasickou vlnu.. Sad

Pomoc prosííím


Ahojky
Tak já sem řešila to samé asi ve stejném věku kocoura Smile
Učila jsem ho uplně stejně, ale nepomáhalo to, prostě křesla a pohovka byly mnohem lepší škrabadla než to co bylo k tomu určené Smile)
A tak přišlo na řadu radikální řešení a to potahy. Měli jsme totiž materiál sedačky hodně podobný škrabadlu a teď když máme ušité celkem levn potahy, tak už kocour nemůže sedačku ani křesla škrabat a začal škrabat škrabadlo o 106 Smile A když byl pak na prázdninách týden u tety, tak jejich sedačky se prej ani nedotkl, možná mu ten maeriál nepřipadl vhodný ke škrábání Smile Tak takové bylo moje východisko.
Kdyžtak napište vaše řešení Wink
S pozdravem Magytka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2009 20:32:29
Odpovědět s citátem

Také nám kocouřík občas šklube něco jiného než škrabadlo. Zatím ho k němu pokaždé poctivě odnesu, ale nejsem si jistá, jestli mě to bude pořád bavit Smile Ale osvědčilo se mi si s ním u šklabadla hrát. Jezdit po škrabadle škádlítkem a on jak to chytá, tak se zasekává do škrabadla. A někdy prostě jen tak ve víru hry začne škrabat sám úplně vzorně.

Také jsem vypozorovala, že škrábe skoro vždy, jak se probudí. Nevím, jak to máte zařízené, ale dejte mu škrabadlo co nejblíž místečku, kde spinká.

Nebo mu do sisálu zkuste vetřít šantu, nebo kozlíkové kapky, jestli na něco takového reaguje a má to rád. Nám se kočičák po šantě může zbláznit. Až máme strach, že nám ze škrabadla zbydou jen třísky Smile

Kočičky jsou chytré, vůbec bych se nebála, že by to nepochopil. Jen to chce trpelivost a moře lásky Smile Držíme Vám tlapky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2009 1:47:52
Odpovědět s citátem

Very Happy Já jsem zkoušela kozlíkové kapky, ale kocour si přišel přivonět a jakoby řekl: hm, voní no ... a konec Smile S tím jsme moc nepochodili. Je pravda, že škrabe nejčastěji když se probudí, takže dát škrabadlo někam, kde ho bude mít po probuzení po tlapce, je dobrý nápad, to určitě zkuste. Přeji hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2009 15:15:27
Odpovědět s citátem

Váš kočičák se nudí,tak jako náš!Zkuste si sním hrát!Našemu už je 7 měsíců a už se zklidnil a leží.To že vás kouše je hra,a ta linka je zvědavost.Je to nějak stručně ale snad vám to nějak pomůže objasnit.Pc to teda vážně nevím,co ho chytá,ale to bude ta nuda.A nebojte se ho bít s novinama,je to normální.Pak by se mohlo stát že kocourek převezme šéfa ve vaší rodině a pak to půjde daleko hůř!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Chjo, zoufalá
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2009 21:01:52
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
ahojte,

tak se na vás po dlouhé době opět obracím s radou...
Samuelek má už půl roku, je z něj už poměrně velkej kocour, poslouchá co se týče skákání na linku, pochopil i , že při jídle nesmí na náš jediný stůl, ze kterýho kouká z okna (starý byt nemá parapet), ALE, pohužel jsem zanedbala škrábání.. a pomalu mi to začíná vadit, křeslo je už uplně potrhaný, jak se Samovi zesilňují drápky, ale prostě když mu řeknu nesmíš, dám ho ke škrabadlu, dám mu padky k němu a ukazuju mu, že musí škrábat tam, i to ukazuju svýma rukama.. ale nic.. použila jsem i vábidla, vodu, nic Sad myslíte, že už je pozdě?? prostě nechce škrábat na škrabadlech, má už dvě, patrový a klasickou vlnu.. Sad

Pomoc prosííím


No,prodávají taková závěsná škrabadla- ozdobná nebo jen obdélníky, tak co mu to zavěsit na to křeslo tam kde chodí škrabat? Nám škrabali sedačku zezadu , tak jsme tam přiťukli takový kobereček, který by je mohl přitahovat a zabralo to. A on ten kobereček působí dojmem zakázaného, tak třeba ho to bude lákat. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 16:38:55
Odpovědět s citátem

chjooo.. Sad
tak vám řeknu, že už si nevím rady.. před měsícem jsem se rozešla s přítelem, ted jdu bydlet do bytu s kámoškama a než se přestěhujeme do našeho bytu, tak jsem u nich a tam dělá teda bordel!! bojím se, že se ho budu muset vzdát, škrábe jim pohovku, postel, hrůza Sad

obalily jsme s holkama postel i pohovku, ale upřímně, jak dlouho to vydrží mít zakryté? nic nepomáhá, ani dávání ke škrabadlu, ale 270cm vysoké škrabadlo, ani voda, ani noviny.. jsem zoufalá..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 16:43:41
Odpovědět s citátem

Škrábáním si značkuje svoje území ... jsou to pro něj místa, která jsou zřetelná a každý potenciální vetřelec si jich všimne. Zkuste škrabadlo umístit někam výrazně, aby ho lákalo víc, případně zkuste koupit třeba nějaká jednoduchá, menší sloupková a postavit k rizikovým místům. A v novém bytě to samé, prostě kočky mají potřebu si svoje teritorium označit na předmětech, které jsou "vidět", to je pud, s tím se toho moc dělat nedá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 16:54:22
Odpovědět s citátem

A: v tom minulém bytě škrábal jen na pohovce, ať měl malé škrabadlo a to ho měl cca metr od gauče, či vysoké.. mám vůbec šanci ho to odnaučit, když je mu už 8měsíců??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 17:18:49
Odpovědět s citátem

Odnaučit .... já nevím. Na Maxíše a křeslo nic nezabralo. Takže křeslo je jeho oběť. Já myslím, že prostě s kočinou to asi prostě moc jiný nebude. Co třeba koupit nějaký na zeď a zkusit ho vypíchnout tak, aby ho zaujalo? Ale fakt nevím no. Univerzální rada není.

Taky možná zkusit nějakej odpuzovač, občas to zabere.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 17:21:06
Odpovědět s citátem

a jaký odpuzovadlo?? já jsem z toho už uplně na dně.. nemůžu ho vzít do bytu, kde ničí kámoškám nábytek, to prostě nejde, nás vyhodí oba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 17:26:19
Odpovědět s citátem

Nevyhodí ... on párkrát zavrní a za chvíli si je omotá kolem prstu Wink známe kočky ...

http://www.kociciobchudek.cz/detail/?id=2116
http://www.uzlatehoretrivra.cz/detail/katzenstop-odpuzovac-v-polstarcich-gimpet/250/89/
http://www.uzlatehoretrivra.cz/detail/zakazovy-spray-100-ml-gimpet/274/89/
http://www.uzlatehoretrivra.cz/detail/zakazovy-spray-175-ml-trixie/681/89/
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 6. 5. 2009 17:27:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2009 17:27:04
Odpovědět s citátem

Nevím, jestli to tu už někde nepadlo, kdyžtak se omlouvám, že se opakuji, ale někde jsem četla, že proti škrábání pomáhá natáhnout na to místo alobal. Také prý kočky odpuzuje pepř, ale to bych asi v bytě neriskla. Nic jiného mě teď bohužel nenapadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 10:51:03
Odpovědět s citátem

jeee, super, děkuji za ty odkazy!! a máš s tím nějaký zkušenosti?? jako jestli to nesmrdí lidem.. to nastříkám všude možně a bude to smrdět a budu na ulici hned Very Happy
jn, jenže to jsou holky, který maj rády spíš psíky Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2009 12:03:49
Odpovědět s citátem

Zkušenost nemám. Ale mám dojem, že někdo psal, že ten od Gimpetu snad zabral, ale kdo ví, každá kočka je jiná. Za zkoušku to myslím stojí Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top