Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Odchod koťátek

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: Odchod koťátek
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 18:56:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám poprvé koťátka . Jsou jim čtyři týdny a všech 5 je zadaných. Při představě ,že půjdou časem do světa se mi hrnou slzy do očí a svírá žaludek. A to jsem si mohla vybírat komu je prodat. No asi jsem divná. Ale k otázce:co je lepší pro maminku kočku , když koťátka odejdou všechna najednou a nebo postupně a během kolika dní ? A jaké reakce můžu čekat od kočičkypo té ? Pořád v hlavě řeším ,jak jen jí to můžu udělat sebrat jí děti... A ještě jedna otázka , taky máte ve vrhu koťátko co se Vás drží zuby nehty, kouká a přitom říká : Nech si mě. A já jí vysvětluju ne ne ne -to mi nedělej , to nejde . Mám pidi byt a už ted v něm mám 2 kočiny.
děkuju za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanett



Založen: 18.01.2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Bílovec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 19:26:07
Odpovědět s citátem

Tak to vám moc dobře rozumím, mám doma momentálně taky 5 koťátek, ve středu jim bude 12 týdnů. Já si myslím, že pro kočku je určitě lepší, když koťátka odcházejí postupně. A pro nás, milující chovatele, určitě taky Smile . Zatím jsem měla jen jeden vrh s jedním kocourkem, takže jsem toto řešit nemusela. Teď to určitě bude postupně, jeden kocourek půjde až ve 14 týdnech, nedokážu si ani představit, že by šli všichni najednou... Co se týče reakce kočičí maminy, každá je jiná. Některá bude koťátka volat a hledat dlouho, jiná ne, záleží to na její povaze.
_________________
Lucka & Wanett - britské kočky
www.wanett.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Odchod koťátek
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 20:34:09
Odpovědět s citátem

babulka napsal:
Dobrý den, mám poprvé koťátka . Jsou jim čtyři týdny a všech 5 je zadaných. Při představě ,že půjdou časem do světa se mi hrnou slzy do očí a svírá žaludek. A to jsem si mohla vybírat komu je prodat. No asi jsem divná. Ale k otázce:co je lepší pro maminku kočku , když koťátka odejdou všechna najednou a nebo postupně a během kolika dní ? A jaké reakce můžu čekat od kočičkypo té ? Pořád v hlavě řeším ,jak jen jí to můžu udělat sebrat jí děti... A ještě jedna otázka , taky máte ve vrhu koťátko co se Vás drží zuby nehty, kouká a přitom říká : Nech si mě. A já jí vysvětluju ne ne ne -to mi nedělej , to nejde . Mám pidi byt a už ted v něm mám 2 kočiny.
děkuju za odpovědi


Snad pro útěchu, vím o jedné paní, co koťata měla doma ještě ve čtyřech měsících i pak poslední ještě déle, a tam kočena už své děti zaháněla, protože po ní pořád lezly a občas i chtěly pít a oan už jich měla dost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 21:01:58
Odpovědět s citátem

Babulko,

odchod koťátek jsem prožívala nedávno....
Pravda, ve chvílích, kdy malí teroristi svorně plenili domácnost, dospělé kocouře i moje nervy, jsem si říkala, Už abyste byli z domu, lumpové. Když to pak nastalo, tak to tu bylo jak v slzavém údolí.

Asi to chce od začátku stanovit, že NE, opravdu doma žádné kotě nezůstane a toho se striktně držet a nepodléhat těm kočičím rozhodnutím, že tady zůstane. Nic. Koukáš hezky, ale bydlet půjdeš jinam.

Že to chce zájemce o kotě prověřovat důkladně, to Vám psát nemusím, to už jste udělala. Ono je to loučení pak trošičku snazší, když víte, že jdou tam, kde se budou mít dobře.

Jinak, doporučuji dávat koťátka postupně, ideálně po týdnu. U nás souhrou náhod odešla tři koťata během víkendu ( jeden zájemce si bez ohlášení přijel o týden dřív, než bylo domluveno, nemohl se dočkat. Jel až z Olomouce, jaksi nešlo mu říci Kotě vám nedám). A tak jsme tu brečely a tesknily s maminou Lassynou dvě. Lassy je hrozně hledala, volala, ani nejedla.... a já si vyčítala, jak jsem hnusná, když jsem "zařídila", aby její děti šly pryč. No, nebyl to hezký týden....postupně si zvykla, naštěstí jí jedno kotě ještě zůstalo, hodně se na něj upnula. A když kotě od nás nedávno odcházelo, tak jsem trnula, co bude Lassy vyvádět....a skoro nic, smutnila jen chvilku.

Druhá mamina své synky tolik nehledala....ale u nich byly intervaly mezi odchody delší.

Držím palce, ať u Vás proběhne vše co nejklidněji.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
6
Mňoukání a štěkání (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top