Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Opakovaný průjem

Fórum: Trávení

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 10:37:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu, mám 2-letého kocourka, který dostal průjem - dala jsem mu dietu veterinární - granule Eukanuba Intestinal + Smectu (kterou dostával cca 5 dní). Průjem okamžitě ustal od prvního dne, ale když jsem vysadila Smectu tak po 4 dnech se mu zas průjem vrátil, i když stále dostává Probican pastu a pokračujeme i v dietních granulích. Prosím o radu, co s kocourkem? Je hodně plachý, takže nechci ho zbytečeně trápit veterinou, dokud to nebude nezbytně nutné. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 11:11:51
Odpovědět s citátem

Pokud jste nechali udělat na veterině rozbory průjmu, zda v něm nejsou nějací paraziti a bakterie, v podstatě můžete jen čekat.

Jde také o strukturu průjmu - z vlastní zkušenosti můžu říct, že průjem, cca 2x denně s nějakou "strukturou" a kdy vidíte, že krom průjmu je kočina normálně hravá a čilá, při určitém dietním režimu (stále stejná strava, žádné úlevy typu ňamek, změny granulí, změny konzerv, v podstatě krmení monodietou) se srovná sám.
Horší je to v případě, kdy je průjem vodnatý, častý a zcela evidentně kočku vysiluje a dehydruje, pak je zapotřebí řešit to s veterinářem a snažit se najít příčinu.

Také jakákoliv náhlá změna stravy může způsobit průjem. Takže i přechod na dietní stravu nemusí problém vyřešit, ale naopak jeho řešení oddálit. Myslím, že se střevní mikroflora musí zregenerovat a srovnat ... pokud tedy jde opravdu o průjem a ten není projevem jiného onemocnění, což ale zase musí řešit veterinář.

Myslím ale, že pokud je kocourek plašší a ten průjem ho viditelně neoslabuje, tak ho nestresujte a zatím ještě vydržte a dejte mu pár dní. Je možné, že tak jak se průjem objevil, náhle zmizí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 8:55:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak jsme nakonec skončili na veterině před vánočními svátky, dostali ATB Synulox 2x denně 1,5 tbl. Od začátku, co bral ATB, měl stolici v pořádku, stejně tak jako 14 dní po dobrání. Ovšem dnes opět průjem, přitom je stále na stejných dietních granulích, odčervený je.
Samozřejmě budu kontaktovat veterináře, ale budu i ráda,když se tady někdo podělí se svými zkušenostmi, co s tím...
Předem děkuji za příspěvky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 9:46:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak záleží na tom, jestli má průjem jen dneska, nebo bude dál pokračovat. Nedala jste včera něco, co předtím ne?
Co mě napadá je to, že se kocourek znova infikoval a došlo u něj opět k vzplanutí onemocnění a průjmu. Chodí ven? Můžete mi popsat vzhled trusu - jen řídký, je tam příměs hlenu, krve, jaká je barva?
Co bych Vám doporučila tak určitě udělat odběr, vyšetřit trus bakteriologicky a parazitologicky. V případě pozitivního záchytu baktérií udělat stanovení citlivosti k ATB.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 10:39:09
Odpovědět s citátem

Je to čistě bytový kocourek, navíc mám ještě jednoho a ten je naprosto v pořádku. Nic jiného kromě dietních granulí nedostal. Jediné, co mě napadá, že teď v poslední době jedl asi více - možná i více než dle tabulky na jeho váhu. Zda se tedy nepřejedl a nezpůsobilo to opakovaný průjem. Jinak stolice je tmavě hnědá, kašovitá, bez příměsi krve. Ovšem od noci do rána byl celkem asi 6x Sad Dala jsem mu tedy Smectu, která mu vždy hned zabere. Horší je, že zítra musím odjet na služební cestu do úterý. No, a on se nechá chytit pouze od mě, nikomu jinému nedůvěřuje, takže nebude moci v pondělí večer a v úterý ráno dostat cokoliv, co mu není možné dát na misku Sad
A když se sbírá stolice na vyšetření, mohu se zeptat, jak na to, obvykle už najdu zahrabanou stolici ve stelivu, což neoddělím, aby tam žádné stelivo nebylo? Navíc po tu dobu by asi neměl dostávat ani Smectu, jenže to pak má velký průjem, špinavý zadek, sám je z toho nešťastný, je dlouhosrstější, takže ho pak musím umýt vodou, což mu tedy také optimismu nedodá Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 10:53:24
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:

A jak se sbírá stolice na vyšetření:?


Odběr musí být proveden ihned po defekaci, na speciální odběrový materiál a uložen v lednici. (postup Vám popíšu v soukromé zprávě).

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 12:36:14
Odpovědět s citátem

Jen na doplnění, ideální je zaslat na vyšetření vzorek získaný odběrem stolice tři dny po sobě ( tzv. třídenní vzorek trusu ).

Kromě bakteriální nebo parazitární infekce může být příčinou déletrvajícího průjmu také např. bakteriální přerůstání ve střevě, dráždivý tračník, zhoršené trávení a vstřebávání živin...nebo nějaká celková metabolická porucha.
Více jasno vám dá zmíněné vyšetření trusu, případně i krve a moči, ale to už je na vašem veterináři.
Důležité také je, jestli kocour nehubne, jakou má chuť k jídlu, jestli není v nějakém stresu, jaká je kvalita jeho srsti a jak je na tom s příjmem tekutin.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 13:46:38
Odpovědět s citátem

[quote="tif"]Jen na doplnění, ideální je zaslat na vyšetření vzorek získaný odběrem stolice tři dny po sobě ( tzv. třídenní vzorek trusu ).
quote]

K tomuto bych se ráda vyjádřila. Záleží na tom, o jaké vyšetření se jedná. V případě parazitologie, vyšetření trusu jinými metodami než kultivací patogenních mikroorganismů (PCR, imunochromatografie, elektronová mikroskopie a další) může mít trus ze 3 dnů význam (vylučování různých stádií parazita apod). Pokud se však jedná o vyšetření bakteriologické, je třeba odebrat trus ihned po kálení a to na speciální transportní médium a uchovávat před transportem při chladničkové teplotě. Jedině tak je zajištěno, že se z odebraného vzorku vykultivuje co nejvíce patogenů, především i těch více náročných (anaerobní baktérie, Campylobacter spp. a jiné). Čím déle od odběru, tím více klesá záchytnost patogenů a dochází k přerůstání vzorku nežádoucí mikroflórou.
Krom toho se někdy stav mazlíčka rychle zhorší (přidá se zvracení, krev ve stolici) a je nutné ihned zahájit léčbu. I v tomto případě je dobré vzorek trusu odebrat ještě před léčbou pro případ, že by daná ATB nezabrala.
Ale co si budeme povídat, je mnoho případů, kdy majitel přijde k vetovi a ten nasadí léčbu i bez jakéhokoliv vyšetření.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 7:33:54
Odpovědět s citátem

No my odebírali průjem do skleničky, dávali jsme ho do ní i se stelivem. Veterinářce to pro základní vyšetření stačilo. Bohužel, většina lidí nedostane od veterináře žádné příslušné nádoby či poučení pro odběr, takže si musíme poradit, jak umíme.

Takže otázkou je, jak se dopátrat příčiny. U průjmu to může být cokoliv. Náš Maxíš začal z ničeho nic průjmovat po granulích, které celou dobu jedl, po změně granulí přestal. Jakou dietu má kocourek nasazenou, od kterého výrobce? Nenačali jste nové balení? Nemohl se kocourek dostat k něčemu, co neměl? Moc odstátá voda, nějaké květiny a voda z nich, pánvička s olejem? Čím jinak krmíte? Nedostal něco projímavého, například játra? Nemohl se dostat ke sklenici s mlékem? Prostě nenapadá Vás nějaká příčina?

Na ty zašpiněné chlupy - jestli máte doma strojek na stříhání, mě se u Maxíše v období průjmu osvědčilo krapítek mu chloupky kolem prdky zastříhnout. Nešpinily se pak tolik.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: odběr
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 8:21:12
Odpovědět s citátem

April napsal:
Bohužel, většina lidí nedostane od veterináře žádné příslušné nádoby či poučení pro odběr, takže si musíme poradit, jak umíme.


K veterinářce jdete stejně s kočkou, takže můžete donést trus s sebou, ten se použije třeba na parazity a na bakteriologii si může provést odběr vetka sama v ordinaci (rektální výtěr). Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 11:39:58
Odpovědět s citátem

Dostává výhradě veterinární granulky Intestinal od Eukanuby, k ničemu se dostat nemohl. Vodu jim dokonce kupuji dobrou, takže nedostávají ani vodu z vodovodu.
Taky mě napadlo, že by mu možná vyhovovaly jiné granule, ale jaké? Znám to velice dobře od psa a vše bylo metodou pokus, omyl. Crying or Very sad
Na vyšetření trusu se již pracuje, zatím dostává Smectu. Ale i přes ní ráno měl opět průjem Crying or Very sad
Chuť na jídlo jinak má i je hravý, naštěstí!
To stříhání chlupů - nevím proč - ale nesnáší...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: voda z vodovodu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 11:49:31
Odpovědět s citátem

[quote="Cipísek"]Dostává výhradě veterinární granulky Intestinal od Eukanuby, k ničemu se dostat nemohl. Vodu jim dokonce kupuji dobrou, takže nedostávají ani vodu z vodovodu.quote]

Co se týče granulí od Eukanuby, tak jsem od mnoha vetů slyšela, že jsou dobré pro psy, ale pro kočky právě moc ne. Dost často mají po nich průjmy, či chodí často na WC. Ale je to vždy individuální.
Dobrá voda?? Neměla bych to zveřejňovat, ale loni jsem si dělala pokus - vyšetřovala jsem vody balené, vodu ve velkých nádobách, co se dává do nápojových automatů a vodu z vodovodu. Dopadlo to tak, že jsme všechny balené vody i automat z firmy vyhodili a všichni pijeme vodu z vodovodu. Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: voda z vodovodu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 13:35:51
Odpovědět s citátem

No, hezký, to když se člověk snaží dávat kočičkám to nej Crying or Very sad Tak já nevím, takže myslíte raději vodu z vodovodu? A co bylo špatného v balených vodách?
Možná zkusit jiné intestinální granulky, náhodou nemáte někdo zkušenost s něčím, co Vaší kočičce vyhovuje? Já vím, že je to individuální, ale každa rada potěší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: voda z vodovodu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 13:45:04
Odpovědět s citátem

Existuje dost výrobců dietních granulí, mezi nejznámější patří např. i/d od firmy Hills.
Dále pak od firmy Trovet HLD, či od Royal Canin Waltham Feline Intestinal.

Jinak špatného v balených vodách nic není. Pokud ale máte vodu z vodovodu, která je kvalitní a plně vyhovuje lidské "spotřebě", tak není důvod podávat kočičákovi tyhle balené vody.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: voda z vodovodu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 14:25:59
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:
A co bylo špatného v balených vodách?

Když je balená voda špatně skladovaná, na světle, v teple, příliš dlouho... může pak být i dobrá voda nedobrá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: voda z vodovodu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 14:30:46
Odpovědět s citátem

April napsal:

Jinak špatného v balených vodách nic není. .


Tak to by jste se divila, co je v balených vodách za "humáč". Laughing
Ale to by bylo na jiný téma Wink.
Pokud je možné používat "kvalitní" vodu z vodovodu, doporučuji raději užívat ji.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: voda z vodovodu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 14:47:57
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Tak to by jste se divila, co je v balených vodách za "humáč". Laughing
Ale to by bylo na jiný téma Wink.
Pokud je možné používat "kvalitní" vodu z vodovodu, doporučuji raději užívat ji.

A.


můj tatínek přímo šéfuje laboratoři pro analýzu pitných a odpadních vod a říká naprosto totéž...v Kuřimi je voda březovská, která je sice při praní pro zlost, páč tvrdá, ale na pití skvělá...a vím to naprosto jistě, protože Březová spadá do jeho oblasti působnosti

o balených vodách se vyjadřuje pohrdlivě (slabé slovo)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 9:01:00
Odpovědět s citátem

Myslím, že je rozhodně dobré mluvit i o těchto věcech, i když jsou tak trochu mimo téma. Spousta lidí si představuje, co si v balené vodě dopřává dobrého, ale myslíme taky na to, jak balení a transport takto balené vody přispívá ke znečištění životního prostředí?
Pominu-li samotný transport, tak pouze na výrobu plastových lahví na vodu se spotřebuje na světě ročně 27 miliónů tun plastu, z čehož je pouze 10 % recyklováno, zbytek končí na skládkách. PET láhev se údajně rozkládá asi sto let (kolikrát jste při procházce v lese na nějakou narazili? já skoro pokaždé). V České republice se ročně vyrobí více než miliarda PET lahví. Většina posléze skončí na skládce.
Další důvod, proč si načepovat vodu z kohoutku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: balená voda
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 11:22:13
Odpovědět s citátem

Jak psala vetka.M a Karin, málo kdo si uvědomuje, že užíváním balených vod škodíme nejen sobě,ale i prostředí. O PET-kách krásně psala Karin, já bych přidala případ z praxe.
Kamarádka mi zavolala, že její mimčo má neustále průjem, tak jsem "bobek" vyšetřila a našla tam spoustu "nežádoucích" mikroorganismů. Vyšetřila jsem sušené mléko, sterilní. Vyšetřila jsem bal. vodu, kterou používá pro mimčo a našla tam stejné baktérie, jako byly ve stolici miminka.
Podrobila jsem stejnému průzkumu i všechny balené vody, které byly u nás na skladě, barel s vodou do nápojového automatu (všechny vody měly ještě rok do data expirace, skladovány v chladu a temnu) a vodu z vodovodu a výsledky byly děsivé. Voda z vodovodu sterilní, v balených vodách baktérie (zdraví škodlivé).
Používejeme raději vodu z vodovodu, i když je tvrdá Wink.

A.


Naposledy upravil AngelikadeSance dne 13. 1. 2009 12:52:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: PET lahve
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 12:07:25
Odpovědět s citátem

I když teď už dost odbočím od tématu (avšak z hlediska potravinového řetězce vlastně ani moc ne), nabízím tipy, jak tu starou zlou PET láhev využít pozitivně - jako zimní krmítko pro ptáky. Myslete v zimě i na ně…

http://csoplibosvary.ecn.cz/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2008010017

http://www.zivotnistyl.cz/clanky/hobby/23/aby-v-zime-nemeli-hlad.html

http://www.gallery.cz/cgi-bin/hynekol/aps.sh?VSS_SERV=gobraz&galpre=4784&language=cz

http://bp3.blogger.com/_GgNo05_fFY4/RcY3kB_3ZII/AAAAAAAAAHE/RVGCw9PON20/s1600-h/krm%C3%ADtko.JPG
http://bp3.blogger.com/_GgNo05_fFY4/RcY3LB_3ZGI/AAAAAAAAAG0/dGdaVTYMTMg/s1600-h/syko_brhl.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 12:19:25
Odpovědět s citátem

Ještě musím dodat, že ten druhý odkaz ("Aby v zimě neměli hlad") mě inspiroval k vytvoření zásobníků na granule pro opuštěné venkovní kočky v místě, kam nemůžeme dojíždět pravidelně každý den. Zkusíme s přítelem něco podobného vyrobit a pak to tady ukážeme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 13:38:28
Odpovědět s citátem

Průjem u kocourka také může být způsoben potravinovou intolerancí. Intestinal diety jsou převážně určeny pro zvířátka, která trpí průjmem infekčním nebo z toho, že něco špatného snědla, já moc na Eukanubu diety nevěřím - zaráží mě hodně, že mají v intestinal dietě, která je deklarovaná i pro pankreatické innsuficience, zhruba okolo 35% tuku (aspoň co jsem našla jedinou anlýzu na angllických stránkách, Vy můžete sama kouknout přím o na obal). V těchto dietách je normálně kuřecí maso a suroviny, které mohou potravinovou nesnášenlivost podporovat. Doporučovala bych vyzkoušet hypoalergenní dietu od Royal Canin - http://www.veterinarius.cz/obchod/waltham-feline-hypoallergenic-25kg-p--402.html - samozřejmě ji buď dostanete u svého veterináře nebo potřebujete k objednávce recept. V této dietě je proteinový hydrolyzát, přejít na ni můžete bez předchozího přidávání a míchání - a rozhodně tím nemůžete nic zkazit. Dejte vědět, jak se kocourkovi daří.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 20:37:04
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu Smile Už jsem mu koupila intestinální granulky od RC a dnes začala dávat. Hypoalergenní shodou okolností mám také doma, protože je dostává můj starší kocourek. Zkusím tedy nejdříve tu intestinálku a uvidím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monty



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2010 18:59:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
my máme doma koťátko Sphynxe a též máme opakovaný průjem . Sice to není úplně řidké, ale spíše takové kašovité. Zkoušeli jsme krmit Proplanem, Orijenem a nyní zkoušíme Fitmin. Bohužel k žádné změně nedošlo. Tu Smectu jsme zkoušeli také a při užívání nám stolice houstla. Též jsme Smectu užívali 4-5 dní. Jenže nevím, jestli by mu dlouhodobější užívání neuškodilo Sad Též mi bylo doporučeno černé uhlí, ale to stolici spíše jen ztmavilo. Včera jsem dostala radu krmit 1x denně syrovými kuřecími krky, tak zkouším i tuto variantu. Vždy mu ty krky trošku pomlátím paličkou na maso a náš Monty se do nich pustí. Nejprve mu to nejelo ( byla to pro něj novinka ) ale dnes už to zbaštil bez problémů. Stolice je sice stále řidká, ale chce to zřejmě čas. Jen se chci zeptat, čím krmíte nyní vy?

Přeji mnoho úspěchů při bojování s průjmem a kocourkovi přeji mnoho krásných ve zdraví prožitých chvil Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 8:21:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Smecta se může dávat i déle, je to přírodní jíl, takže určitě neuškodí. Můžete také zkusit probiotika, která se mi asi nejvíce osvědčila. A hlavně je důležité vypozorovat, které granule či strava dělá kočičákům dobře a co zas ne. Což se někdy lehce řekne, ale hůře realizuje.
Dobré je také ověřit, zda nejsou paraziti ve stolici.
Držím palce, ať jsou brzy fit!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 18:31:48
Odpovědět s citátem

Monty napsal:
Dobrý den,
my máme doma koťátko Sphynxe a též máme opakovaný průjem . Sice to není úplně řidké, ale spíše takové kašovité.
Přeji mnoho úspěchů při bojování s průjmem a kocourkovi přeji mnoho krásných ve zdraví prožitých chvil Wink


dobrý večer,
já bych Vám všem opravdu doporučila aby jste odebrali stolici a poslali ji na vyšetření do laboratoře Sevaron, nebo do laboratoře do Německa k vyšetření jak bakteriologickému, tak k vyšetření PCR na viry. Můžete i sami stahnout z internetových stránek žádanku a hovínko zabalit a poslat poštou. Nemyslím si, že je vhodné stále zkoušet a zkoušet různá krmiva a čekat. Předejdete podle mne daleko větším zánětům střev.
Posílám Vám odkaz na laboratoř v Brně.
přeji klidný večer
Hanka Blažková
http://www.sevaron.cz/index.php?akce=slozka&id_slozka=10
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Monty



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 18:46:42
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Monty napsal:
Dobrý den,
my máme doma koťátko Sphynxe a též máme opakovaný průjem . Sice to není úplně řidké, ale spíše takové kašovité.
Přeji mnoho úspěchů při bojování s průjmem a kocourkovi přeji mnoho krásných ve zdraví prožitých chvil Wink


dobrý večer,
já bych Vám všem opravdu doporučila aby jste odebrali stolici a poslali ji na vyšetření do laboratoře Sevaron, nebo do laboratoře do Německa k vyšetření jak bakteriologickému, tak k vyšetření PCR na viry. Můžete i sami stahnout z internetových stránek žádanku a hovínko zabalit a poslat poštou. Nemyslím si, že je vhodné stále zkoušet a zkoušet různá krmiva a čekat. Předejdete podle mne daleko větším zánětům střev.
Posílám Vám odkaz na laboratoř v Brně.
přeji klidný večer
Hanka Blažková
http://www.sevaron.cz/index.php?akce=slozka&id_slozka=10






Děkuji za radu,
chci se jen ještě zeptat, kolik takové vyšetření stojí?
A dále, jak odebrat čistou stolici, když je zahrabaná stelivem? To by mohlo ovlivnit rozbor? Děkuji za odpověď a přeji příjemný večer Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monty



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 18:49:21
Odpovědět s citátem

Cipísek napsal:
Dobrý den,
Smecta se může dávat i déle, je to přírodní jíl, takže určitě neuškodí. Můžete také zkusit probiotika, která se mi asi nejvíce osvědčila. A hlavně je důležité vypozorovat, které granule či strava dělá kočičákům dobře a co zas ne. Což se někdy lehce řekne, ale hůře realizuje.
Dobré je také ověřit, zda nejsou paraziti ve stolici.
Držím palce, ať jsou brzy fit!



Dobrý večer ,
ještě se chci zeptat kolik té Smecty jste kočičákovi dávala. Já 1 pytlíček rozdělila na 1 den a ty probiotika se také dají koupit v lékárně?

Děkuji za odpověď Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 20:20:19
Odpovědět s citátem

Monty napsal:

Děkuji za radu,
chci se jen ještě zeptat, kolik takové vyšetření stojí?
A dále, jak odebrat čistou stolici, když je zahrabaná stelivem? To by mohlo ovlivnit rozbor? Děkuji za odpověď a přeji příjemný večer Smile


dobrý večer,
stolice obalená stelivem nevadí, na bakteriologické vyšetření Vám klidně pošlou i výtěrovku do zadečku a když si nebudete vědět rady, tak zavolejte do Sevaronu paní Ditě Kelnerové a ona vám velmi ochotně pomůže. Je to moc milá paní.
dejte vědět jak jste dopadli

hezký víkend
Hanka blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cipísek



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2010 20:25:28
Odpovědět s citátem

Smecty jsem dávala cca 1/3 sáčku, a to max. 2x denně ráno i večer, druhý den obvykle hned došlo ke zlepšení, pak už jen 1x denně. Obvykle rozpuštěné ve vodě a stříkačkou. Pozor na to, že pohlcuje účinky ostatních léků, takže musí být dávána s určitým časovým odstupem cca 1-2 hodiny. Probiotika se dají koupit u veta, v některých lékárnách anebo v některých internetových obchodech. Někdo má dobré zkušenosti s Probicanem (musí se skladovat v chladu), mě se více osvědčil Probiotic Symbiotic.
Co se týká bakterologie, není to také až tak jednoduché. Obzvlášť v teplém počasí může při zasílání trusu dojít k pomnožení bakterií a k nesprávnému výsledku, alespoň tak mi to bylo řečeno vetem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top