Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mám ho vzít na hory?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: Mám ho vzít na hory?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 15:58:45
Odpovědět s citátem

Ahojte,
v únoru se chystáme na chatu na hory, bude nás 13 lidí na chatě a zvažuju co s mím půlročním birmím kocouřem. Nevím jestliho vzít s sebou nebo ho dát na ten týden ke známým, kde bude mít sice plnou náruč lásky, ale nebudu ho mít na očích a to je hrozná představa, co když jim uteče, nebo sežere co nemá, co když s ním budou mít nějaký problém, no sposta obav. A ta první možnost, tam jsou taky obavy, jestli to pro něj nebude stres, být v cizím prostředí s tolika cizími lidmi, ikdyž tam budeme mít svůj pokoj. Je celkem přizpůsobivý, tak si myslim, že by to s náma mohl zvládnout,ale chci se zeptat někoho zkušenějšího, co by mně poradil, chci hlavně aby to bylo pro kocourka nejlepší!!! Děkuji moc předem za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mám ho vzít na hory?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 19:22:05
Odpovědět s citátem

Magytka napsal:
Ahojte,
v únoru se chystáme na chatu na hory, bude nás 13 lidí na chatě a zvažuju co s mím půlročním birmím kocouřem. Nevím jestliho vzít s sebou nebo ho dát na ten týden ke známým, kde bude mít sice plnou náruč lásky, ale nebudu ho mít na očích a to je hrozná představa, co když jim uteče, nebo sežere co nemá, co když s ním budou mít nějaký problém, no sposta obav. A ta první možnost, tam jsou taky obavy, jestli to pro něj nebude stres, být v cizím prostředí s tolika cizími lidmi, ikdyž tam budeme mít svůj pokoj. Je celkem přizpůsobivý, tak si myslim, že by to s náma mohl zvládnout,ale chci se zeptat někoho zkušenějšího, co by mně poradil, chci hlavně aby to bylo pro kocourka nejlepší!!! Děkuji moc předem za rady.


A na těch horách nebude ve stresujícím cizím prostředí, buď to s 12 cizími lidmi nebo přes den sám zavřený v cizím pokoji, protože vy všichni budete venku na sněhu? A nebude tam riziko, že uteče někam ven?
Například já jsem při rozhodování o pořízení kocouře vědomě vzdala příští dovolené v cizině u moře a podobně, protože tam prostě kocoura tahat nejde. Omezíme se v budoucnu jen na chalupu, kde je s námi a je spokojený. Ono pořídit si mazlíka je závazek, nejen hračka. Asi bych když už tak nechala spíše kocoura u známých, kde bude mít nejspíš větší klid. A taky ta výbava na týdení pobyt se bude ke známým stěhovat snadněji než třeba spolu s lyžařským vybavením na hory.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: kocour a hory
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 20:06:32
Odpovědět s citátem

Pokud už jsou hory zaplacené, tak je dle mě lepší kocoura s sebou vzít, než ho nechat doma samotného. Co já vím,tak jsou Birmy hodně fixované na člověka, tak bude pro něj lepší čekat na paničku v zajištěném pokoji, že se mu večer vrátí, než čekat několik dní doma či u známých.
A pokud kocourkovi společnost cizích lidí nevadí, nevidím důvod ho nevzít.


Naposledy upravil AngelikadeSance dne 28. 12. 2008 18:13:03, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 20:24:29
Odpovědět s citátem

Já obvykle jezdím 1-2x za rok na krátkou dovolenou (obvykle 5-10 dní), ale vozit s sebou celou mou smečku 5-7 koček by bylo dost obtížné a tak je necháváme doma ve známém prostředí a stará se o ně obvykle buď některé z mých dospělých dětí nebo moje máma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 22:00:41
Odpovědět s citátem

Tady je dobrá rada drahá-záleží na povaze kočky. Pokud je sebevědomá, nemá problém z cizích lidí, není to notorický útěkář, a navíc je fixovaná na mě, tak bych zvažovala vzít ji s sebou s vědomím, že budu muset své radovánky a zájmy trochu omezit, abych čičině vynahradila, že jsem ji odtáhla někam, kde to nezná. Aspoň první, druhý den.

Pokud je méně přizpůsobivá a lpí na svém, nebo je lekavá, nemá ráda cizí lidi, schovává se, tak bych ji radši nechala doma ve známém prostředí a domluvila bych se s kamarádkou nebo s někým z rodiny, nejlépe, koho kočka zná a nebojí se ho, že denně za ní zajde, vyčistí kadibudku nasype granulky, případně pod dohledem dá kapsičku (to aby zbytky mohl hned odstranit), chvilku si pohraje a bude-li mít číča zájem, tak ji pomazlí.

Jako poslední řešení bych volila dávat ji k někomu, kde není zvyklá a kde to nezná.

My se taky kvůli našemu zvěřinci museli vzdát plno věcí, ale věděli jsme, do čeho jdeme a tak to tak i bereme. Naši miláčci nám vše vynahrazují.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 22:23:00
Odpovědět s citátem

Myslím, že pokud kocour se vám nejeví jako přehnaně citlivý, plašánek a nervoza, tak bych být Vámi zkusila vzít ho s sebou - za předpokladu, že dokážete zajistit, aby neutekl - třeba náhodou, že někdo z vašich přátel omylem otevře dveře od pokoje. Birmy, pokud vím, bývají hodně fixované na svého člověka a možná lépe snesou změnu prostředí než odloučení . Uvidíte. Vyzkoušejte to....Kdyby se ukázalo, že kocour změnu špatně snáší, reaguje úzkostí, nečistotností , ztrátou chuti k jídlu, tak pro příští případnou rekreaci budete hledat jiné řešení.

Svou smečku zatím vozím jen na chalupu, ale umím si představit, že bych je klidně vzala s sebou i jinam, za předpokladu, že by to v penzionu či hotelu akceptovali. Ostatně, i na té chalupě byl každý z nich poprvé, takže změna prostředí to byla tak jako tak. A po cca jednodenním zkoumání nových věcí byli všichni v pohodě. Určitě bych asi netahala kočku s sebou k moři, kvůli delší cestě i vyšším teplotám,ale to jen tak na okraj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 16:27:00
Odpovědět s citátem

Moc vám všem díky za názory, Charlie je právě takový, že si celkem rychle zvykne na jiné prostředí, tak podle toho co píšete to asi zvládnem spolu s tím, že se klidně a ráda omezím v zimních radovánkách venku a budu se mu věnovat. To aby ani náhodou neutekl zajistím! To je totiš uplně šílená hrůzná představa. Ani není bázlivý, na návštěvu reaguje tak, že se předvádí Smile Myslim, že to zvládneme, bude mít vše co potřebuje i paničku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pipi



Založen: 28.12.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 17:34:37
Odpovědět s citátem

Milá Magytko,

myslím, že není problém vzít kočičáka sebou, jestli má povahu ,,nebojsy".Záleží na zvířátku, ale z vlastní zkušenosti mám s takovýmihle výlety velkou zkušenost. A zvířátko si většinou na cestování zvykne čím dřív tím lépe.

Takové ty názory, že zvíře není hračka. A že by jste se měla vzdát všech radovánek, jsou scestné. Je jasné, že když si natahají některé osoby plný byt koček, tak je sebou asi nepotáhnout. Ale pokud máte jednoho mazlika, tak pro Vás nekončí společenský život. Z vlastních zkušeností své zvířátko beru skoro všude sebou a je spokojené, že je s páníčkem a nezáleží mu na tom kde.

Někteří majitelé všechno svádějí na zvířata, že se s nimi omezují a dělají ze sebe chudáky a ohromné chovatelé jsou to obyčejné kecy. To že má někdo doma 7 koček z něj nedělá dobrého chovatele. Kolikrát jsou to množitele a sobci, kteří zvířátka akorát využívají.

Nic se nebojte a kocourka nikde nenechávejte, bez obav ho vem te sebou a užijte si super hory. Alespoň se budete mít s kým pomazlit:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Charles
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 18:16:36
Odpovědět s citátem

Přejeme tedy kocourkovi a Magytce krásné hory a pak napište,jak jste to zvládli Wink

Bon a jeho smečka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 19:18:01
Odpovědět s citátem

Pipi napsal:
Milá Magytko,


Takové ty názory, že zvíře není hračka. A že by jste se měla vzdát všech radovánek, jsou scestné. Je jasné, že když si natahají některé osoby plný byt koček, tak je sebou asi nepotáhnout. Ale pokud máte jednoho mazlika, tak pro Vás nekončí společenský život. Z vlastních zkušeností své zvířátko beru skoro všude sebou a je spokojené, že je s páníčkem a nezáleží mu na tom kde.

Někteří majitelé všechno svádějí na zvířata, že se s nimi omezují a dělají ze sebe chudáky a ohromné chovatelé jsou to obyčejné kecy. To že má někdo doma 7 koček z něj nedělá dobrého chovatele. Kolikrát jsou to množitele a sobci, kteří zvířátka akorát využívají.



Nějak nechápu, proč je vaše rada podávaná tak konfrontačním tónem-to každý, kdo má více zvířat, je hned hnusný množitel? A zvíře doopravdy není hračka, i proto hlavně po vánocích jimi útulky přetékají, že je lidi coby živou hračku pořizují svým dětem nebo partnerům aniž by věděli, co to obnáší, mít živého tvora. Že je to zodpovědnost a starost na řadu let. A nějak jsem se tady nikde nedočetla, že díky více kočkám někomu končí společenský život! Kdo svádí svá omezení na zvířata?! Když má člověk zvíře, tak prostě určité omezení to představuje, ať chce nebo nechce, a kdo si zvíře pořídí a domnívá se, že se nikdy v ničem a nijak se zvířetem omezovat nebude muset, rychle narazí. Já mám zvířata od svých tří let, tak vím, o čem mluvím. Jde jen o to, zda tento fakt přijmu tak, že ho necítím jako omezení, protože tak žít prostě CHCI a zvířata jsou mi přednější než např. dovolená u moře, kam bych asi se zvířaty nemohla. Můžu s nimi ale leckams tady v tuzemsku.

A proč se hned bez sebemenších znalostí věci navážíte do lidí, co chovají více koček, to už mi rozum nebere. Já jich mám 5, z toho 2 jsou naprosto neplánovaní nalezenci, které někdo ještě s 2 sestrami pohodil jako cca 6ti týdenní mrňousky v lese a já se dvou z nich ujala. Budou kastrovaní, stejně jako jeden můj kocour už kastrovaný je. Z těch 5ti jsou pouze dva jedinci určení k chovu, a ani na tom netrvám, když bude třeba, dám vykastrovat i je a budu mít prostě 5 kastrovaných koček. Jsem proto mrcha? (To na nich asi vydělám balík peněz, co!)

Kruci, vy jste mi ale zvedla adrenalin!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: paní Pipi
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 19:48:36
Odpovědět s citátem

Tatiano, jsem moc ráda, že jste na předchozí vzkaz zareagovala.
Ráda se k Vám připojím.
Dle mého, je tohle fórum určeno chovatelům, kteří si s něčím nevědí rady. Ostatní přispívají svými poznatky a zkušenostmi a všichni společně dojdou k cíli a ten je: POMOCI NAŠIM ZVÍŘECÍM MILÁČKŮM Exclamation Exclamation a o to tady jde především.
Každá rada je vítána. Každý má na danou věc jiný názor a to je dobře. Ale záleží, jak svou odpověď napíše. Paní P. má právo napsat, co si o dané problematice myslí, ale dle mě jí chybí trocha empatie a diplomacie. Rolling Eyes
Tohle fórum neslouží k tomu, aby tady někdo někoho hodnotil, zda je či není dobrý chovatel a odsuzoval majitelé početnějších smeček.
Překupníci a podobní šejdíři nemají ve zvyku podobná fóra navštěvovat, protože jim o zvířata nejde.

Rozhodně se paní Tatiano neznepokojujte, je to jen a jen Vaše rozhodnutí, že jste se ujala opuštěných koťat a máte doma veselo Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 19:59:42
Odpovědět s citátem

Každý sám se musí rozhodnout, co kočce obětuje a co ne. A především každý musí dobře znát svou kočku, aby věděl, zda jí může, či nemůže vzít na výlet do hor, či nechat pár dní doma samotnou.

Jakákoliv jednoznačná odpověď a paušalizování jsou v podstatě nemožné. Každá kočka je jiná a každá reaguje jinak. Proto i jakýkoliv konfrontační ton je tu zbytečný, protože především nikam nevede a hlavně neporadí.

Je každého volba, jak bude se svou kočkou nakládat, ale musí vzít v potaz její potřeby. Kočku si pořizuju pro její i svou radost. A to by si měl každý uvědomit.
Mám-li kočku společenskou, má-li ráda cestování, hurá na cesty.
Mám-li doma kočku, která nesnáší přepravku a v cizím prostředí je nesvá a na neznámé lidi reaguje opatrně, tak si prostě dovolenou odpustím.

Jak prosté.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pipi



Založen: 28.12.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 20:22:45
Odpovědět s citátem

Já s kočkami vyrůstám už od malička. Nikdy si neberu více koček, a to z jednoho důvodu, abych mohla mít jednoho rozmazlenečka, kterému dám všechno. Neodsuzuji chovatele s více kočkami. Ale tady u nás v ČR jsem mezi chovateli viděla už lecos. Většina chovatelů si nabere zvířata, kterým se moc nevěnuje a navíc je i třeba množí i bez PP. Což beru vůči chovatelům co chtějí pro svá zvířata to nejlepší, JAKO VELKOU SPROSŤÁRNU.
Navíc už mezi českými chovateli není moc oddaných lidí, kteří se svým zvířatům opravdu věnují a mají je vymazlená a řádně naučená čistotě. Na to jsou výborní třeba chovatele z německa, neříkám že všichni.

Mohla bych jmenovat několik chovatelských stanic co jsou u nás opravdu nesolidní.

Netvrdím, že lidi co mají víc zvířat jsou nějak špatní, ale měli by se zamyslet nad sebou, zda-li se opravdu o svá zvířata tak starají jako kdyby měli jedno a dávají jim plnou péči.A ne se pouštět do lidí co mají třeba jen jedno a pochybovat o jejich

Přijde mi, že někteří chovatelé zapomínají na to co je to mít jen jedno zvíře. Nevím proč nevzít kočičku sebou do lázní na hory nebo někam k vodě. Třeba i do zahraničí, když to není do tropů a ne letadlem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 20:36:04
Odpovědět s citátem

No proč nevzít kočku, třeba i jen jednu do lázní nebo na hory? No protože některá kočka prostě cestování a nové prostředí nesnáší. Tohle vůbec nezáleží na tom, zda je kočka v domácnosti jen jedna a jak moc je vymazlená.

Jsou kočky, které cestování snáší a jsou takové, které prostě cestování nemusí a raději jsou v prostředí, které znají. A od člověka je nezodpovědnost, pokud se rozhodne vzít na cesty i tu kočku, která cestování nemusí.

Jde o to, že v tomhle směru není možné paušalizovat. A to jak v cestování koček, tak v odsuzování ostatních, což se Vám tak trochu, Pipi, daří, jen proto, že mají jiné návyky, než které považujete za "správné" Vy. Ten, kdo obětuje svojí dovolenou, není o nic horší majitel kočky, než ten, kdo jí táhne do lázní.

O chovatelské etice tohle vlákno není, proto bych vůbec nezmiňovala, kdo je jak oddaný chovatelství a kolik toho víte o stavu současného chovatelství v ČR a vůbec do toho nepleťte chovatelské stanice. Pokud v tomto směru bude vlákno pokračovat, uzamknu jej.

Osobně si myslím, že Magytka dostala dost relevantních informací a domnívám se, že zrovna její čičina cestování bude asi snášet dobře. Přesto opakuji - než se člověk pustí do cestování s kočkou, musí si to dobře rozmyslet a svojí kočku především dobře znát.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mám ho vzít na hory?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 21:25:10
Odpovědět s citátem

Magyt, ještě mě napadla jedna věc, máte zjištěno a hlavně ověřeno u těch svých známých, že některý z nich nemá alergii na kočky?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Mám ho vzít na hory?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2008 21:58:48
Odpovědět s citátem

April napsal:
Magyt, ještě mě napadla jedna věc, máte zjištěno a hlavně ověřeno u těch svých známých, že některý z nich nemá alergii na kočky?


Nebo že to někomu nebude vyloženě vadit?

Jsou totiž i tací jedinci, kteří i když zdravotní alergii na zvířata nemají, přesto alergií trpí-prostě je nesnáší a nikdy nepochopí nás, co zvířata milujeme a jsme ochotní je všude tahat s sebou. Mé dvě dcery, ač mezi zvířaty rostly, nemusí je ani jedna, bohužel. A mě mají za cvoka. Sice mi to nikdy neřekly, ale podle jejich reakcí vím své.

Dle mého názoru byste měla mít "požehnání" od celé skupiny, které se to bude týkat-leda by vaše kočka byla zavřená jen a pouze v jednom pokoji s vámi a neměla by šanci dostat se někam jinam (což nelze vyloučit).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 8:44:54
Odpovědět s citátem

Ahojky vsem,

ja jsem se v lete rozhodovala, jestli vzit kocicku s sebou na chatu , kde bude 13 lidi, na chate byla zatim jen 5x,ale vzdy jen se mnou a pritelem, kocicka je vylozene pohodar, jezdime s ni k nasim atd a nema zadny problem dojde si i na zachod naji se proste parada.
Ale kdybych se mela priste rozhodovat tak ji na chatu nevezmu, muzu rict, ze cica byla docela v klidu,ale ja byla na nervy, porad jsem hlidala dvere, zachodek-aby neco nebylo citit atd proste jsem si to vubec neuzila.
Byla tam i kamaradka s alergii a v pohode, kocicka se s cizimi nemazli, takze ji spatne nastesti nebylo. Musim rict, ze pro me to byl tyden v neustalym napeti a vnitrni nervozite. kdyz jedu pryc dam cicu k nasim tam je spokojena, ale musim rict, ze od te doby co emmu mam tak moc nikam nechodim ani nejezdim, protoze se na ni tak tesim a chci byt s ni.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Magytka



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 12:24:58
Odpovědět s citátem

No, dobře se to tu rozjelo, až tak jsem to nečekala. Myslim, že mám celkem jasno. Charlie je kliďas a cizí lidi bere vpohodě i na cizí prostředí si zvyká po krátkém prozkoumání celkem rychle, takže je vlastně asi na cesty ideální Smile a navíc jak už bylo myslim zmiňováno, je birma závislá spíš na pánovi než na prostředí. No a ostatní už jsou s tím seznámení a nikdo alergii naštěstí nemá a každý to bere pozitivně. Jsou to vpohodě lidičci, jinak bych neuvažovala o tom ho tam brát. Ale obdivuju, že někdo přežil pobyt s kočkou na chatě jako alergik, to se divím. U nás v autě jela s lečna s alergií a začli ju pálit oči a to tam v tom autě byl Charlie jen 3x a v přepravce. Docela ty lidičky lituju.
Tak všem díky za rady a možná by se toto téma mohlo ukončit, protože už splnilo svůj účel a ať se nezavádí někam jinam, co už se trochu stalo. Díky.
Magy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 12:28:58
Odpovědět s citátem

TO MAGYTKA:
kamaradka ma nastesti jen slabou alergii a pokud se o ni kocicka vylozene nelisa nebo neni v blizkem kontaktu tak se to da.

preji krasny pobyt s cicinkou na horach Smile
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (19x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top