Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mačka a tráva


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Mačka a tráva
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 0:53:12
Odpovědět s citátem

Zdravím vás. Zaujímalo by ma, že kedy vlastne mačka v prírode pojedá trávu? Dá si ju tesne pred jedlom, po jedle alebo samú bez jedla? A vy jej ju podávate sami alebo to necháte na ňu? A keď ju jej dáte k jedlu, nebojíte sa, že to jedlo vyvráti a nebude mať z neho nič? Ako to vlastne je a kedy je najlepšie podávať trávu? Veľmi pekne ďakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mačka a tráva
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 8:26:22
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Zaujímalo by ma, že kedy vlastne mačka v prírode pojedá trávu?


Pokud mohu posoudit z pozorování venkovních koček na chalupě, okusují trávu zcela nezávisle na jídle. Prostě jsem je viděla čas od času trávu kousat, aniž by předtím odběhly od misky se žrádlem nebo následně potom k misce spěchaly. Zvracet jsem je neviděla, ale jedna kočka "trpěla" na jakési dávení na sucho, seděla přidřepnutá, vydávala zvuky a cukalo to s ní.
Pokud jde o kocoura domácího britského, i on okusuje šáchor nezávisle na jídle. Prostě během dne si k němu někdy sedne, hraje si s vějířky listů a okusuje je. Za dobu 5 měsíců jen dvakrát vyblinkl trochu slin či šťáv s kouskem šáchoru, který byl uschlý a mírně nahnilý, takže asi nestravitelný nebo nepříjemný. Množství opravdu malé, loužička ve velikosti oka vzniklého spojením palce a ukazováčku. Okousaný zelený šáchor a případně jídlo neblinkal nikdy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 9:19:04
Odpovědět s citátem

Tak potom prečo všade píšu, že tráva je pre mačky prirodzené dávidlo pomocou ktorého sa zbavujú bezoárov - chuchvalcov srsti v žalúdku? Tak potom mačky dokážu aj určité množstvo chlpov v žalúdku stráviť?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 9:26:49
Odpovědět s citátem

Kočky opravdu trávu používají na čištění žaludku. Nejsem odborník ale myslím si, že jim buď pomáhá, aby ty nestrávené zbytky prošly trávícím traktem a pokud to nejde, tak to pomůže k tomu, aby kočky nestrávené zbytky vyzvracely. I venkovní kocour rodičů i moje kočky bytové trávu okusují rády (ať už venku nebo v květináči). Díky tomu, že rozmazlené bytovky dostávají maltózovou pastu, tak nemají takovou potřebu zbavovat se chlupů dávením. Čas od času je vidět, že kočina se asi necítí dobře, protože to se pak trávou doslova cpe a za chvíli už ji vidím, jak pumpuje břicho:-) ALe dá se jednoduše poznat, kdy se pouze čistí a kdy jí je špatně od nemoci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 10:45:40
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Tak potom prečo všade píšu, že tráva je pre mačky prirodzené dávidlo pomocou ktorého sa zbavujú bezoárov - chuchvalcov srsti v žalúdku? Tak potom mačky dokážu aj určité množstvo chlpov v žalúdku stráviť?


Dávidlo? Ani nevím, to jsem snad takhle nečetla. Vždycky jsem to brala, že tráva jako vláknina pomáhá ty chlupy prohnat trávicím ústrojím. Kocour - briťák, jak jsem psala, nikdy bezoáry nezvracel a bobkuje normálně pravidelně a chlupy tam sem tam pozoruji. A olizuje se dost, takže zaručeně do žaludky chlupy jdou. Pastu nebo speciální granule ani jiné přípravky nepoužíváme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 12:38:18
Odpovědět s citátem

Dobré vedieť. Vďaka za informácie. Ale ani na internete sa mi nepodarilo zistiť, či je tráva pre mačky prirodzené dávidlo, alebo iba nejakým spôsobom dokáže vyčistiť črevo, alebo aj jedno aj druhé. Ale ešte by ma zaujímalo, ako často podávate pastu s maltózou proti bezoárom? Já mám Malt-Soft od Gimpetu a tam píšu, že stačí podávať každý deň 5 cm pasty. Ale nepíšu pre aké mačky, či pre staré alebo mladé. A kedže ja mám cca. 3 mesačnú mačičku, tak jej pastu podávam iba každý druhý deň po 2,5 cm. Je to v poriadku? Vďaka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 12:51:24
Odpovědět s citátem

Ale teraz som akúrát prečítal niečo o tej tráve v dvoch knižkách:

V knihe Chov Koček - autorka píše na str. 60 v odstavci: Zelené krmení, že je normálne, ak mačka po pastve zvracia, lebo sa zbavuje chlpov, ktoré pojedla pri čistení a predchádza tak tým tvorbe bezoárov...

A podľa knihy: Moja Mačka na str. 38 je písané, že tráva je pre mačky zdrojom kyseliny listovej, ale zároveň vyvoláva vracanie, ktorým sa žalúdok zbavuje chuchvalcov chlpov, parazitov a iných zdrojov spôsobujúcich tráviace ťažkosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2009 13:12:15
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Dobré vedieť. Vďaka za informácie. Ale ani na internete sa mi nepodarilo zistiť, či je tráva pre mačky prirodzené dávidlo, alebo iba nejakým spôsobom dokáže vyčistiť črevo, alebo aj jedno aj druhé. Ale ešte by ma zaujímalo, ako často podávate pastu s maltózou proti bezoárom? Já mám Malt-Soft od Gimpetu a tam píšu, že stačí podávať každý deň 5 cm pasty. Ale nepíšu pre aké mačky, či pre staré alebo mladé. A kedže ja mám cca. 3 mesačnú mačičku, tak jej pastu podávam iba každý druhý deň po 2,5 cm. Je to v poriadku? Vďaka


Používám tu samou pastu a začala jsem ji kočce dávat asi ve 4 měsících, o něco méně než doporučují na obale. A dávám jim to jak si vzpomenu....někdy každý den, někdy 2x v týdnu. Mají to jako pamlsek, protože by jí byli schopní na posezení zblajznout celou tubu. A také jim chutná pasta sýrová (také Gimpet), tak to střídám dle nálady:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maud



Založen: 27.11.2008
Příspěvky: 11

Předmět: tráva
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2009 17:54:52
Odpovědět s citátem

Taky jsem si přečetla, že tráva hlavně zbavuje kocouře nestrávených chlupů. I založila jsem travní květináč. Výsledky byly tristní. Naše tříměsíční ruská si s květináčem náramně užila, hlína všude, tráva vyškubaná. Včera a dnes po ránu zvracela (je fakt, že si v nestřežené chvíli došla i na parapet na libeček). Vzhledem k česání a krátké srsti snad problémem chlupů v žaludku netrpí, takže s trávou asi skoncuju a poptám se po té pastě. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Re: tráva
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 14:33:57
Odpovědět s citátem

Maud napsal:
Taky jsem si přečetla, že tráva hlavně zbavuje kocouře nestrávených chlupů. I založila jsem travní květináč. Výsledky byly tristní. Naše tříměsíční ruská si s květináčem náramně užila, hlína všude, tráva vyškubaná. Včera a dnes po ránu zvracela (je fakt, že si v nestřežené chvíli došla i na parapet na libeček). Vzhledem k česání a krátké srsti snad problémem chlupů v žaludku netrpí, takže s trávou asi skoncuju a poptám se po té pastě. Smile


S tou hlínou všude jsem to měl to samý. Ale pak jsem si v květinářství koupil takový ty větší okrasný kamínky do květináče, položil navrch hlíny a bylo. Dneska už můj krtek nemá šanci.Smile Ono zřejmě i chvíly trvá, než kotě příjde na to, k čemu to ta tráva vlastně je...Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Hrdinové, 1. díl: Murat a Kavruk (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top