Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Očkování proti virové leukemii

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ozzy



Založen: 31.12.2004
Příspěvky: 10

Předmět: Očkování proti virové leukemii
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2005 9:12:27
Odpovědět s citátem

Ahoj/dobry den,
minuly tyden jsem zjistila, ze zname kocourek ma leukemii a nezbyva mu moc casu Crying or Very sad Jelikoz mame doma kocouriho pubertaka (8 mesicniho siamskyho kocourka) zacala jsem hodne rychle patrat, jak se teto nemoci vyhnout. Nas Ozzy neprisel do styku s nemocnym kocourkem, ale stejne mi to nedalo a zjistila jsem si, ze existuje vakcina. Zalarmovala jsem i chovatelku, od ktere Ozzyka mame a ta mi sdelila, ze oba rodice jsou ockovany, takze vrozene to mit nemuze. Chtela jsem se tedy zeptat, jestli je vhodne cicaka ockovat a jestli mu vakcina, kterou jsem objednala u veterinare, nemuze nejak ublizit, nebo neco podnitit.
Moc dekuju za uklidnujici odpoved Smile Martina s Ozzykem
_________________
Martina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2005 10:30:55
Odpovědět s citátem

Ahoj. Zas tak moc tomu nerozumím, ale máme britskou kočičku po testovaných (a očkovaných) rodičích. Bydlí v bytě, jinou kočičku nemáme a ven nechodí. I tak jsme kočičce v zimě udělali ještě testy na leukemii a kočičí AIDS. U nás stojí kolem 600Kč. A zrovinka dnes (až přestane venku tak hrozně pršet) ji jdeme naočkovat tou lepší vakcínou, která obsahuje kočičí nemoci i leukemii. Pokud vím, je nebezpečné očkovat leukémii pokud není kočička testovaná. Já bych ji určitě ještě předtím dala testovat. Obzvlášť pokud už vám už onemocněla jedna kočka. Snad Vám to někdo napíše přesně.
Odpovědět 
Ozzy



Založen: 31.12.2004
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2005 10:41:01
Odpovědět s citátem

Moc dekuju za odpoved Smile nam kocka neonemocnela je to kocourek zname a nase "mimino" s nim do styku vubec neprislo. Doma taky zadnou jinou cicu nemame, ale ven chodime.... Mam strach, abych mu necim neublizila, abych neco "nevzbudila". Dekuju moc za odpved Very Happy
Martina a Ozzy
_________________
Martina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Očkování a testy
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2005 11:12:34
Odpovědět s citátem

Ozzy napsal:
Moc dekuju za odpoved Smile nam kocka neonemocnela je to kocourek zname a nase "mimino" s nim do styku vubec neprislo. Doma taky zadnou jinou cicu nemame, ale ven chodime.... Mam strach, abych mu necim neublizila, abych neco "nevzbudila". Dekuju moc za odpved Very Happy
Martina a Ozzy


Co se týká testů a očkování - testy by se měly dělat, pak je 100% jistota, že je kočičák zdravý. Testuje se na FeLV a pak i FIP, pokud chodíte s kočičákem ven, klidně bych naočkovala na vašem místě i tu FIPku. Očkování na leukozu je i samostatně, nebo i s ostaními vakcínami - Fel-o-vax LV-k IV je kompletní vakcína. FIPka se očkuje samostatně. A i bych doporučila naočkovat na plísně - Biofel M.
Jinak očkováním nic nevzbudíte, když už kočka nemocná je, tak s tím holt nic nenaděláte. Po očkování může být kočičák chvíli unavený, mátožný, takový bez nálady.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ozzy



Založen: 31.12.2004
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Očkování a testy
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2005 10:16:33
Odpovědět s citátem

Diky za radu Smile
Tak jsme vcera naockovali.... Ozzyk je naprosto v pohode ani unavenej nebo bez nalady neni. Jen jsem opet vydesena z informace, ze se mu muze v budoucnu po jakemkoliv ockovani udelat, ted nevim, jestli to napisu spravne "sarkom". Sad Mam z toho strach, je to caste u kocek? Vim, ze asi vypadam jako nejakej paranoik Embarassed , ale Ozzynek je muj prvni kocourek a nemam s kockami zadne zkusenosti, proto mam o nej strach.
Moc dekuju za informace Martina s Ozzykem
_________________
Martina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Očkování a testy
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2005 10:22:34
Odpovědět s citátem

Ozzy napsal:
Diky za radu Smile
Tak jsme vcera naockovali.... Ozzyk je naprosto v pohode ani unavenej nebo bez nalady neni. Jen jsem opet vydesena z informace, ze se mu muze v budoucnu po jakemkoliv ockovani udelat, ted nevim, jestli to napisu spravne "sarkom". Sad Mam z toho strach, je to caste u kocek? Vim, ze asi vypadam jako nejakej paranoik Embarassed , ale Ozzynek je muj prvni kocourek a nemam s kockami zadne zkusenosti, proto mam o nej strach.
Moc dekuju za informace Martina s Ozzykem


Po očkování se kočině může v místě vpichu udělat bulka, ta by ale měla do cca měsíce zmizet. Maxovi a Rubce se taky udělala a zmizela, ale trochu jsme se jí v tom kožichu snažili rozmasírovat. Pokud přetrvává dýl, tak jednoznačně k doktorovi.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Jsme v pořádným svrabu (33x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (22x)
4
Jak jsme paničku převezli (19x)
5
Peterbald (19x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (18x)
7
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (17x)
8
Veterinární poradna: Péče o kotě - očkování ... (17x)
9
Skotská klapouchá kočka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top