Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Budeme mít koťátko 13.2.2009


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: Budeme mít koťátko 13.2.2009
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 14:36:07
Odpovědět s citátem

Ahojky budeme mít koťátko 13.2.2009 už se mooc těšíme Laughing Laughing bude to kočička Pecička narozená 17.12.2008 je to britská modrá Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:01:05
Odpovědět s citátem

Nebude k odběru moc maličké?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:08:25
Odpovědět s citátem

BUDE JÍ 8TÝDNŮ COŽ BY MĚLO BÝT NORMÁLNÍ A ŽÁDNÉ JINÉ MAZLÍČKY NEMÁME ,ABY CHYTLA INFEKCI Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:14:03
Odpovědět s citátem

8 týdnů není úplně normální a ideální. Většinou se doporučuje odběr koťat od věku 12-13 týdnů. Těch 8 týdnů není úplně předčasných, přesto je vhodné si kotě pořádně prohlédnout a zkontrolovat jeho zdravotní stav - aby nemělo nějaké pro Vás nečekané problémy, zda už není kojeno a jestli umí plně chodit na záchůdek a jíst běžnou stravu. Stejně tak, zda nemá nějaké problémy v srsti (např. blešky), špinavý zadeček (značící např. průjem), či nějaký výtok z nosu či očí.

Ve 12-13 týdnech odcházejí koťata do nových domovů z chovatelských stanic. 8 týdenní kotě je pravděpodobně od tzv. množitele - člověk, který není při chovu vázán chovatelským řádem, který upravuje chov koček.

Věk kotěte je na polemiku, ale pokud budete kotěti věnovat maximum pozornosti - uvědomte si, že takové kotě je opravdu ještě ne úplně samostatné kotě, neměl by to být větší problém.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:20:37
Odpovědět s citátem

PANÍ MÁ PRVNÍ KOŤÁTKA,JSOU BEZ PP.BYLI JSME NA NĚ PODÍVAT JSOU HEZKÁ,ČIÁ V DOBRÉM STAVU ZATÍM KOJENÁ A PŘIKRMOVANÁ.S PANÍ JSME V KONTAKTU A DOMLUVÍME SE,KDYŽ BUDE POTŘEBA KOŤÁTKA NECHÁME JEŠTĚ U MAMINKY.POSOUDÍ TO VETERINÁŘ TAKÉ U OČKOVÁNÍ.ALE DĚKUJI ZA RADY OZVU SE JA TO VYPADÁ. Very Happy JÁ JSEM NA MATEŘSKÉ TAKŽE DOMA STÁLE.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: věk kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:27:48
Odpovědět s citátem

Já bych se přikláněla k tomu, co napsala April.
Kotě v 8 týdnech ještě nemusí být zcela odstavené, jsou případy kdy jsou koťata kojena až do 13 týdne věku, tedy do doby, než jdou do nových domovů. Krom toho v 8 týdnech probíhá první očkování a je dobré, když je kotě ještě nějakou dobu v prostředí, kde se narodilo. Chovatelské stanice řídící se chov. řádem koťata před 13 týdnem vůbec nedávají.
Určitě si kotě pořádně prohlédněte, na netu najdete spoustu odkazů, na co si dát pozor.
Přeji Vám hodně štěstí a radosti s novým mazlíčkem.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: Re: věk kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:34:32
Odpovědět s citátem

UŽ JSEM SI PŮJČILA LITERATURU V KNIHOVNĚ A TAKY KOUPILA KNÍŽKU,ALE BUDU RÁDA KDYŽ MI PORADÍTE S PŘÍPADNÝMI PROBLÉMY NA OČKOVÁNÍ JDOU PRÝ V 6TÝDNECH A PAK MAJÍ JÍT NA PŘEOČKOVÁNÍ VE TŘECH MĚSÍCÍCH Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:38:29
Odpovědět s citátem

Já chápu, že se na kotě moooc těšíte, ale v 8 týdnech je opravdu moc brzy. Ne kvůli papání, ani kvůli infekci, ale takto malé kotě není ještě socializované. Je jedno, že jste doma, vy nejste kočka.
My jsme taky naší první kočičku dostali ve dvou měsících. Byla samostatná, ale kousala, škrábala a byla plachá. Až nyní, když pozoruji naše koťata, vidím o co jsme tu naší první ochudili. Ten poslední měsíc kočka koťata vychovává a koťata mezi sebou se učí správnému chování. U koček je to jinak než u psů. Čím starší si kotě přinesete domů, tím lepší mazlík to je. Poznala jsem to já i náš kamarád, který mi nevěřil a koupil si taky kotě v 8 týdnech. Nemohli na něj sáhnout.
Vím, že si uděláte co budete chtít, ale věřte, že Vám nic neuteče, když necháte mimčo u maminy déle. Jen to bude větší mazlík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: věk kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:39:24
Odpovědět s citátem

Pecička napsal:
NA OČKOVÁNÍ JDOU PRÝ V 6TÝDNECH A PAK MAJÍ JÍT NA PŘEOČKOVÁNÍ VE TŘECH MĚSÍCÍCH Rolling Eyes


To je názor od názoru, někde píší v 6, někde v 8. A jelikož Vám chtějí dát kotě v 8 týdnech, tak zvolili tu nižší hranici.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:41:30
Odpovědět s citátem

Očkování v 6 ti týdnech je taky brzy. Tak se očkují štěňata. Koťata se očkují v 9 a pak v 12 týdnech. Proto jdou do nových domovů v 13 týdnech. Týden po posledním očkování. To by všechno měla vědět chovatelka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:42:35
Odpovědět s citátem

jÁ SE JEŠTĚ DOMLUVÍMS PANÍ UVIDÍME DLE STAVU KOŤÁTEK ATP. PANÍ PRÝ MÁ TAKY TU KOČIČKU OD 2.MĚSÍCŮ A JE TO MAZEL VELKÝ A JE PLNĚ ZDRAVÁ. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:43:55
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Očkování v 6 ti týdnech je taky brzy. Tak se očkují štěňata. Koťata se očkují v 9 a pak v 12 týdnech. Proto jdou do nových domovů v 13 týdnech. Týden po posledním očkování. To by všechno měla vědět chovatelka.


NO V LITERATUŘE PÍŠÍ PRVNÍ OČKOVÁNÍ DO 8T. VETERINÁŘI A DRUHÉ OKOLO TĚCH 3MĚSÍCŮ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:48:26
Odpovědět s citátem

Nejde paušalizovat a v podstatě samostatnost a mazlivost koťat je individuální záležitost. Vždy záleží na posouzení toho kterého kotěte. Některá jsou samostatná v 8 týdnech, některá třeba v 16. Pouštět se do polemiky o věku kotěte, většinou stejně nikam nevede. Někdo má mazlivé kotě 8 týdenní, někdo 13 týdenní. Každý bude zastávat ten či onen názor. A nikdo se ničeho nedobéře.

Takže - prohlédněte si kotě. Proberte s chovatelkou, jestli je kotě samostatné, jestli zvládá základní hygienické návyky. Také zvažte, zda jste schopná na mateřské poskytnout kotěti dost času. Případně promyslete pořízení rovnou dvou koček. Ono takové nevyřáděné a neunavené kotě umí dost znepříjemnit noci a počítejte s tím, že jej nemůžete prostě jen tak zavřít dveře do ložnice, protože budete mít kotě, které je zvyklé na společnost dalších koček a není zvyklé nejspíše na samotu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: :o)
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:50:18
Odpovědět s citátem

Paní asi nemá chov.stanici, tak nemusí dodržovat chov.řád. A koťata kolem 8 týdne začínají být "akční" a taky už toho hodně sežerou, tak už je paní asi nechce déle doma.
Vše si zkontrolujte a sama uvidíte.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:51:54
Odpovědět s citátem

jen namátkou

http://www.moje-kocka.cz/zdravi-a-nemoci/vakcinace-ockovani-kotat-a-dospelych-kocek-5.html

http://www.chovatelka.cz/chovatelka/clanek/1388--povinna-ockovani-stenat-a-kotat.html

http://poradna.pro.kocky.sblog.cz/ockovani/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:52:58
Odpovědět s citátem

ANO ANO VŠE JEŠTĚ ZVÁŽÍME Laughing JINAK ZAVÍRAT KOŤÁTKO ,IKDYBYCH CHTĚLA NEMŮŽU JELIKOŽ NEMÁME DVEŘE Very Happy BUDE MÍT VŠE OTEVŘENO.A JINAK MATKA I OTEC JSOU KLIDNÍ OBA JSEM VIDĚLA JSOU V DOBRÉ KONDICI.VŠE JEŠTĚ PROBEREME A DÁM VÁM VĚDĚT AŽ BUDEME MÍT KOČIČÍ SLEČNU DOMA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: Re: :o)
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:55:10
Odpovědět s citátem

ONA NA TO E DÁT Z DOMOVA NEPOSPÍCHÁ NEHCÁVÁ TO TAK NĚJAK NA MĚ JEN JSEM SE ZEPTALA KDY SI JÍ MOHU VZÍT Z DOMU A TAK ŘÍKALA TOHO 13.2.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:57:08
Odpovědět s citátem

Ohledně očkování ... kotě je možné naočkovat od 6 týdnů věku. Nicméně uvědomme si, že vakcinace dost zatěžuje organizmus, nezřídka se objeví nežádoucí reakce jako nevolnost, průjem, zvracení, bolest, a ono vidět takový uzlíček chlupů, jak ho bolí z očkování celé tělíčko, není nic příjemného. Proto je vhodnější očkování až od těch 8 týdnů, kdy je kotě zase o něco větší a silnější. A ani v 8 týdnech se nemusíte vyhnout nežádoucím reakcím.

Také nesmíte zapomínat na odčervení, které se povětšinou u koťat dělá právě v 6 týdnech, a očkovat by se mělo až pár dní po odčervení. A zase, jedná se opět o chemii, kterou cpeme do kotěte, proto zde musí být mezi oběma činnostmi odstup.

Pokud budete očkovat kotě 6 týdnech, musí být odčervené a očkovat je vhodné pouze základní trojkombinací, aby očkování bylo co nejmíň náročné. Jste na mateřské, nevím, jestli už máte za sebou očkování, ale jistě víte, že ani děti nereagují vždy na očkování příznivě. A u koťat to není jiné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:58:38
Odpovědět s citátem

Paní sice nemusí dodržovat chov, řád, ale omlouvat, že hodně sežerou a zlobí, tak jdou z domu je hloupost. Právě nyní od těch 8 týdnů je potřeba, aby se vyřádili. Ne moc, ale pár koťat jsem odchovala a na nich bylo vidět, jak se jejich povahy mění. Jak zjišťují, co smí a co ne. Zkrátka v 8 týdnech byli jiní, než ve 13.
Ale samozřejmě je to na Vás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:01:13
Odpovědět s citátem

mÁME UŽ PO HODNĚ OČKOVÁNÍ MALÉMU JSOU 2ROKY
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:03:04
Odpovědět s citátem

PANÍ NIKDO NEOMLOUVÁ A JAK ŘÍKÁM ONA OT NECHÁVÁ NA MĚ NIKOHO Z DOMU NEVYHAZUJE Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:03:29
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Právě nyní od těch 8 týdnů je potřeba, aby se vyřádili. Ne moc, ale pár koťat jsem odchovala a na nich bylo vidět, jak se jejich povahy mění. Jak zjišťují, co smí a co ne. Zkrátka v 8 týdnech byli jiní, než ve 13.


Holt se "výchovy" pak musí ujmout Pecička. Musí suplovat sourozence i matku, což znamená jasně dávat najevo, pokud je nějaké chování nežádoucí a zároveň odměňovat a chválit za chování žádoucí. Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:04:49
Odpovědět s citátem

Pecičko, doporučuji vypnout ten Caps Lock, psaní velkými písmeny. V internetové komunikaci znamená Caps Lock křičení Twisted Evil
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:05:44
Odpovědět s citátem

Já myslím, že už je tato debata o ničem..

Ať si paní Pecičková Wink sama rozhodne, co je pro její kotě nejlepší Laughing

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:07:28
Odpovědět s citátem

aháá já psala už na hodně diskuzí a zatím nic nikdo neříkal i psali jiní tak se omlouvám Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:11:07
Odpovědět s citátem

V pohodě, ono pak byste mohla někde narazit na někoho, kdo to řekne ostřeji. Lidi bývají v diskuzích chytlaví a obzvlášť Caps Lock je pro některé jedince jako mávání červeným hadrem býkovi před očima Very Happy
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:12:48
Odpovědět s citátem

aháá Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:27:49
Odpovědět s citátem

Pecička napsal:
BUDE JÍ 8TÝDNŮ COŽ BY MĚLO BÝT NORMÁLNÍ A ŽÁDNÉ JINÉ MAZLÍČKY NEMÁME ,ABY CHYTLA INFEKCI Smile



také přispěji svou troškou do mlýna Very Happy ,jedna strana odchodu koťatod matky podle chov,řádu a druhá strana je podle zákona,který říká,že kotěje povoleno vzít od matky až po 70ti dnech života,nebo po narození,tzn.71den,pokud to paní,která vám kotě dává nechává na vás,prosím počkejte si teda na ten 71den,dodržíte zákon,a vy i kotě budete určitě obě v pohodě.Očkuje se poprvé v 8 týdnu,ale nejméně týden před očkováním se provede odčervení,to se opakuje za měsíc,tzn.ve 12 týdnu přeočkování,ale týden před odčervení.Pro klid svědomí,bych toto dodržela.


Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:41:11
Odpovědět s citátem

Nejsem si jistá, jestli se paní jmenuje Pecičková, jen jsem četla, že kočička bude Pecička Very Happy
Nemyslela jsem to tak, že je chovatelka špatná, jen se mě nelíbilo, jak to napsala Angelika.
Jsem na tom nyní podobně. Čekáme na fenku. Ještě nemá vyřízená všechna vyšetření a tak také musíme čekat. Je to dlouhé a my se na ni těšíme, ale na druhou stranu s ní budeme celý její život, tak to ještě vydržíme. Myslím, že to za to stojí.
A tak Vám radím, taky vydržte, ono se Vám to vrátí.
Hodně štěstí, Andrea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pecička



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Klášterec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 17:52:41
Odpovědět s citátem

Určitě vydržíme do těch 71dní a pak uvidíme Laughing Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top