Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nemocný kocourek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: nemocný kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 15:53:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem kočkomilům,
mám dotaz nebo spíš potřebu se svěřit a zajímá mě jestli máte podobnou zkušenost, nebo co radíte co dělat.
Máme 10ti letého kocourka, který v roce podstoupil kastraci. U té však zkolaboval, musel být oživován a asi po roce od kastarce jsme zjistili že byl tím pádem vykastrován nedostatečně. Nicméně se mu vedlo dobře, je napůl venkovní..
Asi před čtvrt rokem začal být takový jakoby smutný, apatický. Ven chodí sporadicky a jen na chvíli, většinu dne prospí...ale žere a hygienu provádí běžně. Od té doby řešíme také neustálou rýmu a zánět očí. Původně pouze kapkami, poté i antibiotiky. Po čase se rýma vždy vrací. U veterináře mu byl zjištěn zánět dásní následkem zubního kazu.
Dnes byl na operaci-odtranění tohoto zubního kamene. Ovšem místo aby jsme si ho mohli po zákroku vyzvednout, řekl mi pan veterinář že by si ho rádi nechali na kapačkách protože mu selhávají ledviny. ?Kreatin? má na hodnotě 230. Zánět v tlamičce prý je důsledkem celkově zhoršené imunity (možnost leukémie, FIV?)
Poraďte co můžu pro Samíčka udělat??Jsem z toho smutná. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nemocný kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 16:01:50
Odpovědět s citátem

Myslím, že 10 let je na kocourka, žijícího na půl venku, hezký věk.

Bohužel, nezřídka problémy v dutině ústní znační i nějaký jiný problém v těle a to třeba zrovna oslabené ledviny. Navíc FeLV a FIV jsou onemocnění imunitního systému, který špatně funguje, a tělo se hůře pere s infekcemi, se kterými by se zdravé tělo popralo snadněji.

Důvěřujte svému veterináři, myslím, že tady není moc co radit. Je možné držet kocourka pak na ledvinové dietě a na lécích či podpůrných přípravcích, které trochu podpoří imunitu. Zatím ale musíte čekat, jak se z toho kocourek dostane a od toho se bude odvíjet další péče o něj.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 14:18:52
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rychlou odpověď..nezbývá než teda zatím čekat..už jsem na netu sháněla informace o veterinárních dietách, ty ledvinové nabízí snad 6 výrobců, to by neměl být problém. Taky jsem našla odkaz na zajímavý přípravek pro "ledvináře" pastu Ipakitine http://www.vetweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=4267 a na zlepšení imunity při potvrzeném FeLV jsem našla odkaz na houbu Outkovku pestrou (Coriolus vesicolor) http://www.pragon.cz/houby/mn/MykologickeNovinky9cz.pdf
Slyšel jste o tom někdo něco?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 9:01:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

včera jsem jela s naším "rodinným" kouřem na zubní kámen, je mu 16 let, chodí ven, naštěstí jsem jela já, takže na "svojí" kliniku, kde mu udělali napřed rozbor krve a kreatinin má 350 (horní mez je 140), celkovou bílkovinu tak vysokou, že to ani není možný zjistit...takže narkóza ne-e, zato ledvinová dieta (RC Renal a K/D).
Zatím je v poho, jí, vypadá úplně OK.
Navíc prý ani nemá zubní kámen, ale zlomený špičák s odhaleným kanálkem a proto zánět.

Takže kdybych nejela já, ale kdyby šel tam, kam s ním jezdí rodiče.....ani nechci domejšlet...bylo by to k ničemu a navíc by ho to asi zabilo...

Nevíte, prosím, čím dalším bych mu mohla pomoct.
Může např. kočičí mléko od Gimpetu, aby měl víc pití?

Už jsem objednala fontánu, aby ji měl i on u rodičů, protože teď ji mám jenom já doma pro svoje kocoury.

Dík moc předem za tipy
chtěla bych mu co nejvíc ulevit a dopřát ještě nějakej čas....je to náš poklad....dědeček:-)

Fajn den,
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 9:42:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

s tím mlékem nevím, ledvinová dieta je DIETA, měla by se dodržovat přísně, a mlíko není pití, i když je to mlíko kočičí. S tou fontánkou to je dobrý nápad.
Prý se u ledvinářů dobře osvědčuje lék Fortekor. vy jste žádné léky nedostali?
Dokud kocourek dobře jí, je to dobrý. ten náš ke konci nechtěl papkat, chronické selhání ledvin je prý často spojeno s "anorexií" koček.

Držím kocourkovi pěsti, ať si u vás užívá života ještě dlouho!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 10:17:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

díky, myslela jsem si to...jde o snížení příjmu bílkovin a fosforu a to všechno by asi v tom mléku bylo:-)

Jí naštěstí pořád dobře,
včera večer snědl celou RC Renal kapsičku najednou:-)

Přišlo se na to včas, vypadá úplně ve formě.

Léky na to nedostal, zatím jen doporučení, aby jedl výhradně dietní jídlo (konzervy) a na zvládnutí zánětu kořene zubu jenom ty antibiotika.
Doufám, že ta fontána příjde asap:-)

Za měsíc s ním půjdu na kontrolu krevních testů, snad budou lepší.

Díky a zdravím!
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top