Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocicka nebo kocourek do rodinneho domku???????


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Kocicka nebo kocourek do rodinneho domku???????
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 21:16:31
Odpovědět s citátem

Prosim o radu. Premyslim o koupi kocicky nebo kocourka plemene cornish rex nebo devon rex. Bude to ma prvni kocka jako laik bych se chtela zeptat, jestli je mozne mit i v rodinnem domku kocicku chovanou doma - tzn., aby se drzela uvnitr a na zahrade a nikde se netoulala apod. /v pripade porizeni kocicky bych nerada mela nechtena kotatka nebo naopak kocourka tulaka.../ Take se chci zeptat, jestli byste doporucili spise kocourka nebo kocicku - s ohledem na domaci hygienu - mame male deti a nedovedu si predstavit, jak je to se znackovanim v pripade kocourka apod.
Predem moc dekuji za kazdou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 23:33:17
Odpovědět s citátem

Já mám párek devon rexů a bydlím v rodinném domku. Přesto je ven pouštím jen a výhradně na kšírkách a na vodítku, které připínám na psí samonavíjecí 5ti metrové. A jsem venku taky, abych je mohla případně rozmotat. Já osobně bych se pominula strachy nechat hlavně Claudia bez dozoru, je to ohromný průzkumník, zvědavý a nebojácný, což by ho mohlo stát zdraví nebo i život. Mám ho příliš ráda na to, abych ho nechala volně pobíhat. A on o to hodně stojí, jít ven, musím ho hlídat, aby mi neutekl, resp. hlídat, aby zůstaly zavřené aspoň jedny dveře, aby se sám ven nedostal.

A dál mě osobně by vadilo, aby kočka bez mého dohledu lítala venku, sežrala kde-co, běhala po kde-čem a pak jsem ji měla v posteli, pak aby mě olizovala nos a jedli jsme z jedné lžičky třeba jogurt, což klidně udělám, mám-li svá zvířata trvale pod dohledem a vím, že k ničemu závadnému se nedostanou. To je ale můj názor, nikomu ho nevnucuju.

Můj Klaudík kastrovaný není, počítám s ním do chovu, pokud se bude chovat způsobně jako dosud-t.j. odpustí si značkování jinam než do kadibudky, což prozatím dělá. Jen musíme občas vydržet jeho vyřvávání, což ho to někdy drapne a vříská a vříská. Hlavně když mu zavřu slečnu jinam, protože ji otravuje. Nebo když si ho ona nevšímá. A hulákat docela dovede. Jenže jak říkám, je nekastrovaný. Pokud bych ho měla jen na mazla, dám ho vykastrovat, což bych doporučila i vám, pokud chcete kočku jako mazlíka a ne do chovu. A je jedno, zda to bude kluk či holka, prostě kastrace a máte vy i mazlík po řadě problémů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 9:08:46
Odpovědět s citátem

To máte jedno zda kocourka nebo kočičku,nejsou v tom žádné rozdíly,akorát kluk je teda více mazlivější.Do rod.domku:pokud necháte otevřené dveře na terase,nezaručuji že ho/ji nevytahá zvědavost to prozkoumat.Když už ale se tak stane,počítejte se bude všude chodit a všude čmuchat.Ale podle povahy,náš je zvědavý ale bojácný.Když jdu na balkon,mám ho náručí,zastrčí do mě drápky a přitiskne se ke mně.Snažte se ho to naučit,že ven nesmí.Případně použijte ten sprej co kočky namají rády a tak se tomuto místu raději vyhnou.Když chcete kočičku/kocourka mít doma,nechte ho/ji 100% kastrovat.Ušetří vám to problemy,ale kočička nikdy nepřestane řvát,když má své období.Kocourek někdy značkuji i po kastraci.Když máte děti,doporučovala bych vám kocourka.Kočky jsou více samostatné a mají rády svůj klid.Tedy u moji babičky to tak vždycky bylo.Držím palečky a mějte se hezky! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Kocicka nebo kocourek do rodinneho domku???????
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 9:01:23
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
aby se drzela uvnitr a na zahrade a nikde se netoulala apod.

Já jsem řešila stejné dilema - máme rod. domek a když je teplo, bývá stále otevřeno na terasu. Vyřešili jsme to takto: kočičku (kartouzskou) jsme přivezli v září, aby bylo možné být nějaký čas zavření v domě. Koncem podzimu začala chodit po zahradě sama a bez vodítka. Já jsem na ni vždycky dohlížela. Obvykle hrála na honěnou s Králíkem a čuchala si všude možně nebo si zalezla do dřevníku. Na zavolání (v případě nutnosti na zacinkání své misky na jídlo) se vždycky vrátila. Nejraději se stejně držela na terase nebo v otevřených dveřích na terasu. Pak se ochladilo a taky začalo hrozit, že začne každou chvilku mrouskat a to už jsem měla strach z případného útěku, tak jsme se opět zavřeli doma a hlídáme ji. Do jara, kdy budeme zase chodit ven, bude po kastraci, a věřím, že se i nadále bude držet jen na zahradě, kde má dostatek vyžití. Když se to naučil i tupý hlodavec Králík, na něhož stačilo párkrát zadupat, aby věděl, že pod brankou nesmí podlízat, myslím, že kočka to pochopí taky. Takhle to tedy funguje u nás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 11:13:38
Odpovědět s citátem

To : Ivana J.
V tomhle bych určitě nesrovnávala kočku s králíkem. Králíka jsme měli a brali ho s sebou na zahradu (máma ji cca 2 km od bytu, kde bydlíme) a králík bez problému vydržel tam, kde jsem ho nechala celé odpoledne. Jen si hupkal kolem keříku. Jenže kočka je lovec, nespoléhala bych na to, že bude jen na zahrádce. Rozhodně kšírky nebo voliera. Ani kastrovaná kočka nepřestává být aktivním lovcem.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 12:02:57
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
To : Ivana J.
V tomhle bych určitě nesrovnávala kočku s králíkem. Králíka jsme měli a brali ho s sebou na zahradu (máma ji cca 2 km od bytu, kde bydlíme) a králík bez problému vydržel tam, kde jsem ho nechala celé odpoledne. Jen si hupkal kolem keříku. Jenže kočka je lovec, nespoléhala bych na to, že bude jen na zahrádce. Rozhodně kšírky nebo voliera. Ani kastrovaná kočka nepřestává být aktivním lovcem.


Já nepopírám, že je kočka lovec. Jen (možná naivně) spoléhám na to, že je to tvor teritoriální, který se drží svého domu. To samozřejmě nevylučuje, že se podívá i za plot do teritoria jiných, ale ví, kam se má vrátit. Samozřejmě jsou zde další rizika spojená s kočičím chozemím ven, o kterých se bohatě diskutuje v jiných sekcích. To si musí každý rozhodnout sám za sebe i za kočku - jak moc je okolí domu nebezpečné z důvodu dopravy, kolemjdoucích, psů apod. a nakolik by byl život rodiny omezen neustálým omezováním kočky (například u nás je to celkem otrava pořád hlídat, aby při každém otevření dveří nevykukovala ven). Naše kočka zatím nikdy nechtěla vyloženě "zdrhnout", když už pronikne ven, jen se projde, očuchá kytky a vrátí se. Ale je mi jasné, že jsou kočičky splašenější, zvědavější, zkrátka velmi různé, takže si to opravdu musí každý nějak vyřešit podle své situace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 13:01:01
Odpovědět s citátem

například u nás je to celkem otrava pořád hlídat, aby při každém otevření dveří nevykukovala ven). Naše kočka zatím nikdy nechtěla vyloženě "zdrhnout", když už pronikne ven, jen se projde, očuchá kytky a vrátí se. Ale je mi jasné, že jsou kočičky splašenější, zvědavější, zkrátka velmi různé, takže si to opravdu musí každý nějak vyřešit podle své situace.



Hm,vidím to trochu jinak.Naše Barunka,když začala chodit ven,také se zdržovala pouze v mojí blízkosti a na zavolání přiběhla ke mě Laughing .To bylo však pouze do té doby,dokud si celý pozemek neprozkoumala.Po otrkání a zvyknutí si, na pobyt venku,byl problém jí dostat zpět do domu.Dneska?Má Barunka kšírky,už si netroufnu jít s ní ven bez této "pomůcky".





Bětka,Barunka,Maruška a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 13:07:24
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:

Hm,vidím to trochu jinak.Naše Barunka,když začala chodit ven,také se zdržovala pouze v mojí blízkosti a na zavolání přiběhla ke mě Laughing .To bylo však pouze do té doby,dokud si celý pozemek neprozkoumala.Po otrkání a zvyknutí si, na pobyt venku,byl problém jí dostat zpět do domu.Dneska?Má Barunka kšírky,už si netroufnu jít s ní ven bez této "pomůcky".





Bětka,Barunka,Maruška a Matěj


My jsme ještě tak daleko nedospěli, ale možná by to taky tak dopadlo po nějaké době. Každopádně děkuju za tuto zkušenost. Uvidíme, jak se nám to vyvrbí, až začne jaro. Ještě bych se zeptala: nevadí Barunce kšírky, když byla zvyklá chodit bez nich? Musela se na ně nějak učit? My jsme kšírky zezačátku zkoušeli, ale byl to celkem horor. Ne že by tak vadily kočičce, ale vždycky s nima vlítla pod něco nebo do dřeva a museli jsme to složitě vymotávat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 13:45:50
Odpovědět s citátem

Kšírky jsem jí dala poprvé teď v pátek,nechala jsem jí je asi dvě hodiny,válela se,snažila se je sedřít,ale nakonec se zklidnila,pak jsem jí je sundala,v sobotu znova nasadila,to už byla klidnější,ponechala jsem je déle,v neděli opět a včera jsme byly už venku,no docela to šlo,ale pobyt si zkrátila, asi za 40min si to namířila domů Laughing


Bětka,Barunka,Maruška a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:07:27
Odpovědět s citátem

Tak vidím, že v tom nejsme sami Smile
V krajním případě kšírky taky opět povoláme do služby, protože nějaké nekontrolované pobíhání po okolí bych Emilce taky netrpěla. Za nějaký čas bychom se mohly k diskuzi vrátit a sdělit si nové poznatky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:15:24
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:
Tak vidím, že v tom nejsme sami Smile
V krajním případě kšírky taky opět povoláme do služby, protože nějaké nekontrolované pobíhání po okolí bych Emilce taky netrpěla. Za nějaký čas bychom se mohly k diskuzi vrátit a sdělit si nové poznatky.



Kšírky opravdu povolejte,je to přeci jenom jistota.Matějovi je snad ani neplánuji dávat,to je sralbotka,jde sice ven schová se do stodly,ale za chvíli se vrátí domů,on se na pozemku bojí,plazí se doslova po břiše,ale to je dobře Very Happy.Maruška je u nás pár dní,našli jsme jí ve sklepě,tu neplánuji pouštět,až když se projeví,zatím si zvyká,pokud se bude mrouskat,tak jí čeká kastrace a potom se uvidí Very Happy



Bětka,Barunka,Maruska a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:22:35
Odpovědět s citátem

A když Barunka nechtěla domů - byla i vyloženě "utečená" nebo se jen pohybovala kolem a nechtěla domů? Omlouvám se, že tak vyzvídám, ale je to pro mě opravdu aktuální téma.
Marušce přeju, ať se jí dobře daří - to u vás určitě bude. Četla jsem dnes její deníček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 15:32:37
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:
A když Barunka nechtěla domů - byla i vyloženě "utečená" nebo se jen pohybovala kolem a nechtěla domů? Omlouvám se, že tak vyzvídám, ale je to pro mě opravdu aktuální téma.
Marušce přeju, ať se jí dobře daří - to u vás určitě bude. Četla jsem dnes její deníček.



Nebyla utečená,byla zalezlá několik hodin ve stodole a pozorovala vrabčáky,nedala se chytit,a v té zimě být venku bylo nepříjemný.Tak jsem trávila hodiny čekání v kuchyni u okna,kde mám výhled na stodolu,abych jí milostpaní, nepropásla,když se rozhodla svou pozorovatelnu opustit Very Happy


Bětka,Barunka,Maruška a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 16:21:34
Odpovědět s citátem

To je zajímavý, že kočičkám ta zima nevadí.
Tak tuto situaci si dovedu živě představit. Emilka si ale potom vždycky zamňouká u dveří na terasu a my jí otevřeme. Přičemž ji taky průběžně kontroluju na jejím pozorovacím stanovišti pod vrabčím hnízdem Laughing
Jak to tak píšu, začínám se hrozně těšit na jaro.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Tak jsme se rozhodli :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2009 20:08:14
Odpovědět s citátem

Tak jsme se rozhodli na nakonec si v sobotu jdeme pro kotatko Sornish Rexe, bilou kocicku s tmavym ocaskem a modryma ocima. Nakoupili jsme snad vse, co je potreba, akorat velke skrabadlo - odpocivadlo dorazi az v pondeli nebo utery.
Tak jsem zvedava, jakych bude prvnich par dni a jestli se nas pejsek nebude snazit kocicku ulovit..
Jeste nevime, jak se bude jmenovat. VDostala jmeno Cerafine Petit Ange, tak mame uz jenom par dni na vymysleni nejakeho kratsiho jmena, ktere se snano nauci rikat i deti..
Drzte palce, at si u nas brzy zvykne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Tak jsme se rozhodli :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 7:10:29
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Tak jsme se rozhodli na nakonec si v sobotu jdeme pro kotatko


Gratuluju a přeju moc radosti s koťátkem!!!
Dlouho jsem se odhodlávala vrátit se do této diskuze. Stalo se totiž něco hrozného a nelehce se mi o tom píše. Ale je to k tématu, takže: naši Emilku srazilo auto. Tolik tedy k chození ven v rod. domku. Když si teď čtu svoje dřívější názory, nejraději bych se neviděla. Ale stalo se. Po kastraci chodila už ven sama, nikdy ne na dlouho a vždycky byla na zahradě. Ale, jak píše Tatiana, časem jim začíná být zahrada malá a kočky jsou nadmíru zvědavé. Jednoho večera mi utekla, když jsem šla ven, podlezla pod brankou, byla tma, šedá kočička... ach jo. A bylo to první jarní den. Zde přítomní milovníci koček si jistě dovedou představit všechno kolem.
Proč vám to ale píšu: dávejte si na kočičku pozor (!!!), jestli u vás projede jen 1 auto za hodinu, stačí to, věřte mi. Když jsme potom tak probírali, kolik koček se tu už kolem ochomýtalo a většina už tu není, došlo nám, že jediný způsob je kočku trochu omezovat v kočkosobní svobodě. Já už si život bez kočičky nedovedu představit, takže můj hodný manžel už vymyslel, jak zasíťovat terasu a další opatření a doufám, že brzy budu také moci napsat, že už si jedeme pro nové koťátko. Takže ještě jednou gratuluju k Serafínce, držím pěsti a doufám, že brzy budu držet tlapky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Tak jsme se rozhodli :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 9:30:31
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Tak jsme se rozhodli na nakonec si v sobotu jdeme pro kotatko Sornish Rexe, bilou kocicku s tmavym ocaskem a modryma ocima. Nakoupili jsme snad vse, co je potreba, akorat velke skrabadlo - odpocivadlo dorazi az v pondeli nebo utery.
Tak jsem zvedava, jakych bude prvnich par dni a jestli se nas pejsek nebude snazit kocicku ulovit..
Jeste nevime, jak se bude jmenovat. VDostala jmeno Cerafine Petit Ange, tak mame uz jenom par dni na vymysleni nejakeho kratsiho jmena, ktere se snano nauci rikat i deti..
Drzte palce, at si u nas brzy zvykne Smile


Serafínka je přece krásné jméno! Já bych jiné nehledala... Petit Ange bude jméno chovné stanice. Cerafine jméno kočičky. Já bych na ni volala "Serafínko" nebo "Fíno" atd.-mě se to moc líbí.

A s tím omezováním osobní kočkosvobody-já prostě svoje kočky ven samotné nepustím. Ano, pobyt venku-budou-li o to stát, jim umožním, ale jen pod naším dohledem. A třeba náš Gek, kotě z lesa, se venku šíleně bojí, manžel mi ho podal z okna na chodník, kde jsem stála, a on se mohl zbláznit-v očích naprostý úděs-jestli si vzpoměl na to, jak běhal po lese, nevím, ale o venek nestojí ani trochu. Jindy jsem ho vzala na zahradu, držel se mě jako klíště a bylo vidět, jak se bojí, nechala jsem pak otevřené dveře ven a do bytu, takže si mohl vybrat, kam poběží.jakpak běžel domů, venek ho naprosto nezajímá. Kočka v bytě zvyklá od kotěte nijak nestrádá, že nechodí ven. Obzvláště u nás, když jich je 5 a mohou se honit a blbnout do syta. Sluníčko na ně svítí za oknem, vyhřívají se, a o venek nestojí. Jen Claudius, tomu se venku vyloženě líbí. Tak ho pouštím na vodítku, ať si to užívá.

Já bych se strachy zbláznila, že mi kočka nepřijde jednoho krásného dne domů. I o ty "obyčejné" bez PP mám stejný strach. Prostě jsou doma a doma zůstanou. Příliš jsem do nich investovala, než abych je nechala přejet autem nebo potrhat psem-psů se nebojí, s naší labradorkou jsou nejlepší kamarádi. Tou investicí nemám na mysli peníze, ale svoje city, prostě je mám všechny moc ráda. Tak nic nechci riskovat.

A smutný příběh Ivany mi mé rozhodnutí pouze potvrzuje, že je správné.
Ivana už určitě nové kočičce taky neumožní lítat dle libosti venku...

A Gabi-já před tím, než jsme přivezli naši první kočku-Adama-jsem naší feně denně říkala, že budeme mít kočičku, jmenuje se Adam, a že na ni musí být hodná a neubližovat jí-já si myslím, že zvířata nejsou blbá a že nám leckdy rozumí víc, než si připouštíme. Když jsme Adama přivezli, seznámila jsem je tak, že Arina byla na vodítku, abych ji případně mohla strhnout, kdyby něco-a říkala jsem jí, vidíš, to je Adam, o kterém jsem ti povídala, to je tvůj nový kamarád, budete si spolu hrát, nesmíš mu ubližovat-pár dní jsem ji sledovala, ale jako by rozuměla, nic mu neudělala. Jen jemu trvalo asi měsíc, než se osmělil natolik, že jí vyskočil na hlavu, a začal jí natahovat pysky, okusovat uši, rajtoval na ní a ona jen kňučela a nechala si všechno líbit. Dodnes se spolu mazlí a hrozně si vyhraje s Gekounem (náš pes). Adam a Gek jsou její kamarádi, ostatní kočky si s ní až tak nehrají, ale mohou jí lézt do misky, krást jídlo přímo z tlamy, honit jí ocas, mohou naprosto beztrestně cokoliv.

To jen my lidi uděláme ze psa a kočky nepřítele.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gabby.h



Založen: 12.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tak jsme se rozhodli :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 9:41:16
Odpovědět s citátem

Ivana J. napsal:
gabby.h napsal:
Tak jsme se rozhodli na nakonec si v sobotu jdeme pro kotatko


Gratuluju a přeju moc radosti s koťátkem!!!
Dlouho jsem se odhodlávala vrátit se do této diskuze. Stalo se totiž něco hrozného a nelehce se mi o tom píše. Ale je to k tématu, takže: naši Emilku srazilo auto. Tolik tedy k chození ven v rod. domku. Když si teď čtu svoje dřívější názory, nejraději bych se neviděla. Ale stalo se. Po kastraci chodila už ven sama, nikdy ne na dlouho a vždycky byla na zahradě. Ale, jak píše Tatiana, časem jim začíná být zahrada malá a kočky jsou nadmíru zvědavé. Jednoho večera mi utekla, když jsem šla ven, podlezla pod brankou, byla tma, šedá kočička... ach jo. A bylo to první jarní den. Zde přítomní milovníci koček si jistě dovedou představit všechno kolem.
Proč vám to ale píšu: dávejte si na kočičku pozor (!!!), jestli u vás projede jen 1 auto za hodinu, stačí to, věřte mi. Když jsme potom tak probírali, kolik koček se tu už kolem ochomýtalo a většina už tu není, došlo nám, že jediný způsob je kočku trochu omezovat v kočkosobní svobodě. Já už si život bez kočičky nedovedu představit, takže můj hodný manžel už vymyslel, jak zasíťovat terasu a další opatření a doufám, že brzy budu také moci napsat, že už si jedeme pro nové koťátko. Takže ještě jednou gratuluju k Serafínce, držím pěsti a doufám, že brzy budu držet tlapky!







Dobry den Ivano,
moc me mrzi, co se stalo Vasi kocicce a myslim, ze nejlepsi lek je poridit si dalsiho kociciho kamarada, aby Vam nebylo tolik smutno..
Ta nase bude ryze v domecku, bojim se take, aby neutekla a neco se ji nestalo.. Aut tu jezdi celkem dost..
O "obsitovani pozemku" jsme take premysleli -uvidime. Pozemek mame maly, takze by to nemel byt problem, ale to v pripade, pokud by se ukazalo, ze neni v nasich silach ji udrzet uvnitr / precejenom se bojim, aby ji deti nevypustili ven - jsou male a obcas jim dela problem zavrit dvere.. Takze pripadne obsitovani mame v zaloze..
Moc moc Vam preji, at je u Vas zase brzy veselo a at se jiz nikdy nic podobneho neopakuje.
Mejte se krasne!!!!!
Gabina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Tak jsme se rozhodli :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 10:32:48
Odpovědět s citátem

gabby.h napsal:
Ta nase bude ryze v domecku, bojim se take, aby neutekla a neco se ji nestalo.. Gabina




Myslí, že nemusíte hned zavrhovat možnost jít s kočičkou ven. Ale zvolte dostatečná bezpečnostní opatření. Třeba kšírky s vodítkem. Moje holky chodí ven pouze s kšírkama a na vodítku. Po nějaké době, když si zvykly je nechám volně pobíhat, vodítko nedržím v ruce, ale hlídám jeho konec a kdyby něco lépe ho chytím než samotnou kočku. Nikdy bych je nenechala venku bez dozoru. Na to je mám moc ráda. Musím akorát dávat pozor, kdyby se vodítko někde zamotalo. Pokud lezou na strom, vodítko z kšírek vyháknu. Stejně jsem jim pořád v patách. I tak to mají venku moc rády a dokonce i s kšírkama a vodítkem dokáží lovit.

Přeji hodně štěstí s kočičkou a ať se jí u vás líbí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2009 13:48:26
Odpovědět s citátem

Tak já chodím s kocourkem taky ven na kšírkách. Bydlím ve městě a měla bych prostě strach pouštět ho samotnýho, sice v okolí jsou rodinné domky a zahrádky i my máme terasu ale z ní by mohl rychle skočit vedle do zahrádek kde mají psy, nebo k silnici. Přemýšlím o zasítovaní terasy aby měl aspon tam nějakou svobodu, ale máme tam udělaný takový přístřešek z dřevěných trámu po kterých kočičák pořád chce lozit a možná by z nich mohl skočit a utéct..takže mám problém jak to vyřešit..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top