Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka ze zahraniční chovatelské stanice

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Luciáš



Založen: 26.01.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Kočka ze zahraniční chovatelské stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 10:55:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den, objevila jsem úžasné kočičí plemeno Nebelung - je to bohužel neuznaná dlouhosrstá varianta ruské modré. Bohužel, zde v Čechách není žádná chovatelská stanice, která by tyto kočičky nabízela Sad , našla jsem jich ale pár např. v Německu nebo Polsku. Mohl byste mi prosím Vás někdo poradit, jak to funguje, pokud bych si chtěla pořídit kotě ze zahraniční chovatelské stanice? Je to složité? A jsou např. nějaké předpisy? Mockrát děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kočka ze zahraniční chovatelské stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 12:40:33
Odpovědět s citátem

Kotě musí být očipované a mít mezinárodní očkovací průkaz. Což ale myslím mají všechna koťata z dobrých chovných stanic, je to potřeba taky pro výstavy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Kočka ze zahraniční chovatelské stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 13:19:55
Odpovědět s citátem

Luciáš napsal:
Dobrý den, objevila jsem úžasné kočičí plemeno Nebelung - je to bohužel neuznaná dlouhosrstá varianta ruské modré. Bohužel, zde v Čechách není žádná chovatelská stanice, která by tyto kočičky nabízela Sad , našla jsem jich ale pár např. v Německu nebo Polsku. Mohl byste mi prosím Vás někdo poradit, jak to funguje, pokud bych si chtěla pořídit kotě ze zahraniční chovatelské stanice? Je to složité? A jsou např. nějaké předpisy? Mockrát děkuji Smile

Nebelung - záleží na tom, k čemu ho potřebujete Smile není problém ho dovézt z Polska nebo Německa, musíte ale počítat s tím, že tady ho nevystavíte, respektive ho můžete vystavit pouze jako XLH - neuznané dlouhosrsté plemeno, bez možnosti získat titul. Také ve FIFe nebudete moci odchovávat koťata - to by šlo sice vyřešit tím, že se přihlásíte do non-FIFe klubu, který Nebelungy uznává, ale nenajdete tady krycího kocoura - musela by jste jet na krytí třeba 500-1000 km... Pokud ho chcete jen jako mazlíčka, nemusíte řešit jeho registraci tady, pro cestu přes hranice stačí čip, modrý mezinárodní pet pas, a očkování proti vzteklině starší 30-ti dní (není potřeba, cestuje-li zvíře před dosažením třetího měsíce věku). Jasně, že bude mít taky normální očkování, to už ale dovozní předpisy neřeší.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kočka ze zahraniční chovatelské stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 13:24:30
Odpovědět s citátem

Tak záleží na tom, odkud to kotě bude. Pokud nemáte jazykovou bariéru a můžete se dokonce na kotě jet podívat, tak nevidím problém, proč do toho nejít. Rozhodně si zjistěte, zda mají www. stránku, z těch něco poznáte, v jakých kočky žijí podmínkách apod. Jediná rizika jsou, že na tuto stanici nedostanete reference od chovatelů, teda pokud ji někdo nezná a také, zda Vám vůbec odepíší Wink.
Pokud ano, tak pak je třeba se přímo majitelů zeptat na podmínky prodeje, placení záloh apod. Taky si zjistěte, jaká očkování jsou v dané zemi povinná, jaká další očkování dá majitel kočce (vím, že třeba někde se od některých vakcinací již upouští), aby jste měla vše zajištěné pro dovoz z cizí země. Rozhodně budete muset mít kočku načipovanou s platným europasem a naočkovanou trojkombinací + vzteklina. Kočka před převozem do ČR by měla být prohlínuta vetem a ten by měl do očkovacího průkazu dát razítko a tak potvrdit její dobrý zdrav. stav.
Jakmile si kočku dovezete, je nutné zajít s transferem a rodokmenem na Plemenou knihu a tam ji zapsat (doporučuji osobně Wink, poštou to trvá dlouho).

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luciáš



Založen: 26.01.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 13:33:58
Odpovědět s citátem

Kočičku bych chtěla jen na mazlíka. Mockrát vám všem děkuju za postřehy, zkusím zkontaktovat chovné stanice v nejbližším okolí (Německo a Polsko) a uvidíme, co se dozvím. Ale koukám, že toho bude potřeba hodně zařídit. Kotě jsem nikdy neměla, máme 4 roky kocoura, který se k nám ale přitoulal od sousedů, takže jsme toto nemuseli řešit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:03:32
Odpovědět s citátem

Luciáš napsal:
Kočičku bych chtěla jen na mazlíka. .


Aha...tak to bych si raději pořídila nějakou "dostupnější" kočku bez velkých komplikací Wink Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luciáš



Založen: 26.01.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:18:35
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:
Luciáš napsal:
Kočičku bych chtěla jen na mazlíka. .


Aha...tak to bych si raději pořídila nějakou "dostupnější" kočku bez velkých komplikací Wink Laughing


Já vím, když ona je tak náádherná!! Máme doma takového podobného chlupáče a jsme z něj všichni naprosto paf! Moc se mi taky líbí highlandeři - neuznaná britská polodlouhosrstá - ale tím, že je to neuznané a v některých chovech nechtěné plemeno, taky není snadné ho sehnat - většinou se v chovu objeví nechtěně a náhodou Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:29:51
Odpovědět s citátem

Záleží, jestli si kotě chcete přivéz z některé země Evropské unie, nebo ze země mimo EU.
Pro dovoz psů, koček a fretek ze zemí EU do ČR platí následující pravidla:
- pas zvířete v zájmovém chovu
- identifikace mikročipem
- očkování proti vzteklině starší 21 dnů
- potvrzení veterinárního lékaře, že 24 hodin před odesláním zvířat bylo provedeno klinické vyšetření a zvířata byla shledána v dobrém zdravotním stavu a jsou schopna přepravy do místa určení.

Cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců, která nejsou očkována proti vzteklině, členské země EU můžou povolit, pokud jsou provázena pasem a od narození pobývala v tomtéž místě, nepřišla do styku s volně žijícími zvířaty, nebo jsou provázena matkou, na které jsou závislá. ( např. ČR a Německo toto povoluje, Polsko ne )

Jiné očkování než proti vzteklině je už věc chovatele, zákon ho
nevyžaduje.

Podmínky dovozu z jiných zemí než EU už záleží na tom, o jakou zemi se jedná.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 14:33:47
Odpovědět s citátem

[quote="Luciáš"]
AngelikadeSance napsal:
Luciáš napsal:
Kočičku bych chtěla jen na mazlíka. .

Moc se mi taky líbí highlandeři - neuznaná britská polodlouhosrstá:-(


No vidíte a já zrovna nedávno na dlouhosrstou britku v ČR natrefila..ale už si nevzpomenu kde Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 15:25:11
Odpovědět s citátem

Luciáš napsal:
Kočičku bych chtěla jen na mazlíka. Mockrát vám všem děkuju za postřehy, zkusím zkontaktovat chovné stanice v nejbližším okolí (Německo a Polsko) a uvidíme, co se dozvím. Ale koukám, že toho bude potřeba hodně zařídit. Kotě jsem nikdy neměla, máme 4 roky kocoura, který se k nám ale přitoulal od sousedů, takže jsme toto nemuseli řešit.


S tím zařizováním to tak horké nebude - výše uvedené věci stejně musí zajistit chovatel. Vy se s ním pouze předem domluvíte, co k transféru potřebujete (čip, pas, vet. potvrzení) a potažmo zaplatíte vícenáklady s tím spojené.

Pokud kočku chcete jen na mazlíka, už Vás už žádné vyřizování nečeká. Nejste povinna kočku nikde hlásit ani nic podobného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 15:27:28
Odpovědět s citátem

Luciáš napsal:
[ Moc se mi taky líbí highlandeři - neuznaná britská polodlouhosrstá - ale tím, že je to neuznané a v některých chovech nechtěné plemeno, taky není snadné ho sehnat - většinou se v chovu objeví nechtěně a náhodou Sad


Co jsem tak koukala, tak se zdá, že téhle stanici by se mohlo podařit zase highlandery mít ...
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1971
http://www.magicwood.unas.cz/czech/kotata.htm
ve vrhu A měli 4 chlupaté kousky Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciáš



Založen: 26.01.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 15:41:10
Odpovědět s citátem

No to je úžasný!!! Nejsou nádherní???? Brala bych je všechny Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 19:35:15
Odpovědět s citátem

Ahoj,
dlouhouhosrstá koťátka britek má v každém vrhu kočička Franceska z CHS Z Kanciborku, CZ, koukněte na stránky: http://zkanciborku.cz/. Mám od Francesky ve své CHS 2 kočičky a co se týká péče a vztahu ke kočkám a koťatům, lze tuto CHS jen doporučit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 12:15:26
Odpovědět s citátem

AHOJKY , volnou dlouhostrstou britulku modro-krem maji take v chovatelske stanici www.silkybabe.com vypada moc krasne.
pavla a emmicka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luciáš



Založen: 26.01.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 12:42:57
Odpovědět s citátem

fe69 napsal:
Ahoj,
dlouhouhosrstá koťátka britek má v každém vrhu kočička Franceska z CHS Z Kanciborku, CZ, koukněte na stránky: http://zkanciborku.cz/. Mám od Francesky ve své CHS 2 kočičky a co se týká péče a vztahu ke kočkám a koťatům, lze tuto CHS jen doporučit.


Ahojky,
moc děkuju za tip - sháněla jsem CHS, kde se pravidelně objevují dlouhosrstá koťátka a mám záruku, že budou v pořádku - koukala jsem na jejich web a jsou prostě kouzelná!

Ještě jsem se tě chtěla zeptat, když máš zkušenost s těmito kočičkami, jsou mazlivé? Hodně lidí mi tvrdilo, že britky nejsou mazlivé Sad Máme doma přeběhlého kocoura od sousedů a ten přímo pozornost a mazlení vyžaduje, tak jsem si na to tak nějak zvykla Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 12:49:43
Odpovědět s citátem

nemohu mluvit obecne,ale jednu britku doma mam a mazliva je hodne.
EMMICKA se mazli jen se mnou a pritelem od ostatnich se necha maximalne pohladit.CHovani zrovna nezboznuje,ale snese to,ale hlazeni a drbani kozisku to miluje narazi mi pri tom hlavickou do ruky a vrni jako o zavod,ale celkove je to nezavisla kocicka,ktera se nevtira a mazleni nejak nutne nevyzaduje.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 12:59:28
Odpovědět s citátem

Luciáš napsal:

Ještě jsem se tě chtěla zeptat, když máš zkušenost s těmito kočičkami, jsou mazlivé? Hodně lidí mi tvrdilo, že britky nejsou mazlivé Sad Máme doma přeběhlého kocoura od sousedů a ten přímo pozornost a mazlení vyžaduje, tak jsem si na to tak nějak zvykla Laughing


Mazlivost je něco, co se nedá moc předvídat. Tak, jak jsou britky nemazlivé, tak jsou britky, které si mazlení vyloženě vynucují.
Určitě nejde dát jednoznačnou všeříkající odpověď.

Více třeba tato vlákna:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3057
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3042
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2510
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 13:08:11
Odpovědět s citátem

Luciáš napsal:
Ještě jsem se tě chtěla zeptat, když máš zkušenost s těmito kočičkami, jsou mazlivé? Hodně lidí mi tvrdilo, že britky nejsou mazlivé Sad


Tak tomu neveřte.-) Mám britského kocoura a ten, pokud nespí, by mi nejraději trávil čas na klíně nebo vleže na zádech se nechal drbat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciáš



Založen: 26.01.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: mazlík
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 14:23:03
Odpovědět s citátem

Tak tomu neveřte.-) Mám britského kocoura a ten, pokud nespí, by mi nejraději trávil čas na klíně nebo vleže na zádech se nechal drbat Smile[/quote]

Úžasný, moc díky za Vaše zkušenosti. Už se nemůžu dočkat na svoji vlastní kočindu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 14:46:12
Odpovědět s citátem

Tak tomu neveřte.-) Mám britského kocoura a ten, pokud nespí, by mi nejraději trávil čas na klíně nebo vleže na zádech se nechal drbat



to máte teda opravdu velké štěstí,nebo náhodu?Matěj mi lehne na klín,pokud má náladu,nechá se drbat,i vydrží Smile .Na ruku vzít ?vydrží 30sec.je tady jedno ALE,musí mít chuť a náladu on,jinak mám smůlu Smile .Barunka,ta pouze 30sec.v náručí,nic víc.Ale smířila jsem se s tím,pomuchluji je chvilku proti jejich vůli Very Happy.Ale nově příchozí čičina Maruška,se nechá mazlit jak dlouho chci,dělá jí to také dobře.U britky bych počítala s nemazlivostí,ale v tom je jejich půvab Very Happy


Bětka,Barunka,Maruška a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 16:24:12
Odpovědět s citátem

Můžu potvrdit, že britka to s mazlením (a fyzickými kontakty celkově) příliš nepřehání. Ale řekla bych, že i to se možná trochu mění s věkem. Moje kočka snese chvilkové nošení i občasné pohlazení, ale muchlovací nájezdy musím omezovat Smile Ovšem zaznamenala jsem zajímavou zkušenost v prosinci a počátkem nového roku, kdy se mě valilo spousta problémů osobních, pracovních atd. a já byla vystresovaná - tehdy mi začala chodit večer do postele a lehala mi na hrudi, kde setrvávala dost dlouho, prakticky jsme takhle usínaly. Dělo se to každý večer, a když jsem do toho všeho ještě dostala angínu a válela se v posteli i přes den, tak za mnou chodila i tehdy. A pokud nespala přímo na mě, tak aspoň vedle mě. Teď, když už se ze všeho zase oklepávám, tak si opět začíná držet ten svůj britský odstup Smile . Nicméně mě svým chováním docela dostala, nikdy bych nevěřila, že se může takhle projevit..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2009 18:02:05
Odpovědět s citátem

Jestli chcete mazlivou chlupatici malinko podobnou nebelungovi, mohla byste zkusit i dlouhosrstou orientálku. V ČR je např. chová CHS Happy Eyes (mají i rusky, ale hladkosrsté). Kontakt je na http://www.happyeyes.cz/

Barvy mohou mít libovolné. Od světlé ( http://www.crystabel.net/images/randych.jpg ) po tmavé ( http://www.dkimages.com/discover/previews/857/80005483.JPG ), plnobarevné nebo kresbové.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 19:54:18
Odpovědět s citátem

[quote="Balisek"]Jestli chcete mazlivou chlupatici malinko podobnou nebelungovi, mohla byste zkusit i dlouhosrstou orientálku. V ČR je např. chová CHS Happy Eyes (mají i rusky, ale hladkosrsté).

Vím,že britka je britka, ale pokud jde o mazlivost v kombinaci s chlupatosti, jednim z favoritu je sphynx F1 - sama jednoho takoveho mam a ten by nic jineho nejradsi nedelal,nez se permanentne nechal drbat,hladit a mazlit. http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=701
Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 20:25:12
Odpovědět s citátem

Já sázím na ragdolly Smile Prostě je miluju. Jsou hebcí, mazliví, překrásní....prostě zaltíčka. Smile http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=2047
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Chovna stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 13:06:02
Odpovědět s citátem

Dobry den!

Mate nekdo zkusenosti s chovnou stanici MORETHANCATS Sphynx a BLUEBUTTERFLY Devon Rex?

Chtela bych si u teto chovatelky koupit kocicku, tak me zajima, jestli ma nekdo nejake zkusenosti.

Predem mockrat dekuji za jakoukoliv odpoved.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Britská krátkosrstá kočka (25x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Mrouskání kočky (říje) (20x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top