Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemoc nebo vzdor?Proč močí a kalí kam nemá?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: Nemoc nebo vzdor?Proč močí a kalí kam nemá?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 7:35:08
Odpovědět s citátem

Dnes naše 10 letá kočka už po několikátý pomočila partnerovi batoh a kálí všude po bytě.Už si s ní vážně nevíme rady.
Nemůžu pořád všechno prát dokola,když to Vendula pořád pomočuje.Oni to totiž nejsou jen batohy,ale i gauče,křesla,oblečení a to nejen naše ale dokonce i oblečení mojí malé dcerky.
Tento problém trvá už cca měsíc,to jsem poprvé našla bobek uprostřed kuchyně.Když se to týden den co den opakovalo,vzala jsem jí veterináři.Ten po vyšetření konstatoval začínající zánět močáku.Dostali jsme 2 léky Norocorp a ještě jeden.První 2 dny se zdálo,že to zabírá.Jenže pak další den ráno jsem málem šlápla do její hromádky.
Žádné změny v rodině se neschodují z dobou,kdy tyto prolémy začali.Nejvíc mě na tom štve to,že to vypadá jako by to dělala naschvál,ale proč?Stelivo jsem zkoušela vyměnit několikrát,nepomohlo to.
Už jsme z ní fakt zoufalí,veterinář konstatoval,že je jinak zdravá.Prosím proto o jakokoli radu či tip.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nemoc nebo vzdor?Proč močí a kalí kam nemá?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 8:06:58
Odpovědět s citátem

Parisse, nemáte náhodou dle příspěvků tady ještě jedno kotě? Kočičku Blacky? jestli jsem to dobře spočítala, tak nezačala Blacky dospívat? Není jí teď kolem 6-7 měsíců?
Teoreticky by mohlo jít o projev dominance a značkování území. To kálení i čůrání by mohlo být značení teritoria.
Jinak asi jako první krok bych v tomhle případě zvážila přípravek Feliway , namátkou:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?p=20922&highlight=feliway
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2681&highlight=feliway

http://www.vet-feromony.cz/Co_je_to_FELIWAY.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 8:42:27
Odpovědět s citátem

No věk Blackyny se tak nějak schoduje s tvým odhadem,sama to nevím přesně,je to nalezenec.Je pravda,že se poslední dobou dost perou,ale nenapadlo mě dát si to dohromady.Ten přípravek bych i zkusila,ale jsem teď momentálně ve velké finanční tísni a co když by to nezabralo?Dalo by se Vendule(ta starší) zabránit v tomto chování?Je kastrovaná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:04:13
Odpovědět s citátem

No pokud by bylo příčinou Blackyino dospívání, měla by se situace zklidnit po její kastraci.

Jinak zabránit .... Na místa, kam čůrá, dát třeba igelitovou plenu. Sice to člověk doma bude mít stále jako při malování, ale elminuje to alespoň nějaké nehody. Místa, kam močí či kálí, zavírat, pokud jí nemáte pod dohledem. Hlídat, a kdykoliv je vidět, že přidřepne, tak odchytit a odnést na záchod. Kolik je doma záchůdků? Nešlo by ještě jeden přidat?

Nechte pro jistotu udělat veterináře i vyšetření krve, aby se vyloučil nějaký skrytý zdravotní problém, a že ta nečistotnost opravdu spočívá v chování. Což ale taky stojí nějakou kačku, takže až to půjde, tak jen pro jistotu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:11:34
Odpovědět s citátem

Ona takhle právě zlobí v noci nebo když nikdo není doma.(přece ji nebudu zavírat do nějaké klece).Načůrá do věcí a pokajdí kaberec a pokaždé na jiným místě. Rolling Eyes Záchůdky máme 2,ale ona nechodí ani do jednoho.Když se poprvé vykadila na koberec,přendali jsme jeden záchůdek těsně vedle,ale je to prd platný.Přítel se na ní moc zlobí (většinou totiž počůrá jeho věci) a prej buď ta kočka nebo já. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:20:51
Odpovědět s citátem

Tak mi teď veterinářka poradila nějakou kočičí psycholožku.Tak jsem zvědavá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:21:06
Odpovědět s citátem

No příteli bych doporučila, aby si věci uklízel do skříně, boty do botníku, prostě maximálně eliminovat možnost očůrávat oblečení, boty, batohy. Ale trochu ho chápu, protože tohle rozhodně není příjemné. Ale pokud to do teď nedělala, tak se musí holt přemýšlet nad tím, co se jí najednou znelíbilo (nezměnili jste třeba aviváž, prací prášek, neprali jste koberce?, nezměnil přítel vůni, prostě cokoliv), něco se "stalo", jen přijít na to co. Taky 10letá kočka, upřímně, není už žádná mladice, a asi chce mít svůj klid a vše při starém a těžko nese změny, takže i nějaká drobná odchylka jí asi vybudila k téhle nečistotnosti.

Klec jsem na mysli neměla, spíš zavírat dveře do problémových místností, pokud to jde Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:29:11
Odpovědět s citátem

No to je fakt,ale ta potvora si vždycky něco najde.Ten druhej lék se jmeneuje Anafranil,už jsem si vzpoměla.Jinak vetka mluvila i o eutanazii.Jsem koukala.A navíc nevím,co bude,až se nám narodí miminko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:37:21
Odpovědět s citátem

April napsal:


Klec jsem na mysli neměla, spíš zavírat dveře do problémových místností, pokud to jde Smile
No to by mohla jen do koupelny a na záchod,tam to ještě nikdy neudělala
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 9:47:40
Odpovědět s citátem

A ještě do toho miminko? No já bych řekla, že na tuhle už seniorskou kočičí dušičku je toho až až ... pubertální spolubydlící, dvounohý mimčo ... možná se i cítí trochu odstrčená.

Ten Anafranil koukám, že by mělo být antidepresivum, takže ani to nezabralo?

Hm, pokud nemáte třeba velkou předsíň, ze které by se daly zavřít dveře do ložnice a obýváku, tak jí holt nejde zabránit v přístupu.

Ale nevzdávejte to a neklesejte na mysli. Možná se zkuste čičině víc věnovat, nechce pak vykastrovat tu mladší, a uvidíte. Třeba problém zmizí tak rychle, jak se objevil.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 10:49:07
Odpovědět s citátem

Tak jsme trošku zvýšily dávky toho Anafranilu,tak uvidíme,má 1/2 na den.Jinak k tomu mimču,to ještě není na cestě,ale plánujeme ho v brzké době.Jinak mladší půjde na kastraci hned jak budou korunky.Holt z Venduly bude trošku fetáček.Doktor nám řekl,že buď doživotně léky nebo máme dát mladší pryč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2009 22:49:26
Odpovědět s citátem

Píšete, že takhle vyvádí v noci nebo když jste pryč-nešlo by ji tedy v tuhle dobu zavírat v koupelně? Tam i kdyby něco provedla, tak se to snadno uklidí. Přítele chápu, já sama bych měla dost problém to prodejchávat, o rodině nemluvě. A do toho ještě mimčo, no nevím, nevím, asi to číča bude nést těžko. Já kdysi musela dát kocoura pryč, když se mi narodila dcera, vůbec si na ni nezvykl - a to mu byly asi jen 3 roky - a náhlá nečistotnost bylo to nejmenší. Když jsem musela před ním začít dítě hlídat, tak jsem mu radši našla nový domov.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (22x)
4
Kočičí jména (21x)
5
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
7
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
8
Somálská kočka (18x)
9
Zajímavá škrabadla a pelíšky (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top