Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Další přírustek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: Další přírustek
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 8:00:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
skoro po roce vás všechny moc zdravím. V současné době nemáme jednoho kocourka, ale během tohoto roku jsme si vzali z útulku ještě kočičku. Včera mi manžel řekl, že se kolega, který má 5 měsíčního kocourka se stěhuje do zahraničí a nemůže jej vzít s sebou. Abych řekla pravdu, ze začátku jsem se bránila dalšímu přírustku, ale věděl jak na mě, protože mi poslal fotku.........
Jaké máte prosím zkušenosti s tím, jak se spolu snáší 3 chlupáči dohromady?
Moc děkuji za každou radu, postřeh Razz
Mám v sobě takové smíšené pocity, ale nechci, aby skončil v útulku, když podmínky pro 3 kočičky u nás určitě máme, ale zase si říkám, že všechny potřebné zachránit nemůžu Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 8:14:47
Odpovědět s citátem

Máme koček 5+ jeden kocour a je to prima parta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 8:41:52
Odpovědět s citátem

To jste mi udělala radost, právě v téhle chvíli jsem něco takového potřebovala slyšet. Very Happy
Máte svoje kočočky jen doma nebo je pouštíte také ven?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 9:04:05
Odpovědět s citátem

Jsou to chovné kočky a jsou jen doma. Zrovna k těm 6-ti máme ještě 5 koťat. Jsou lepší, než televize. tři, to je úplně v pohodě. Aspoň se pěkně prostřídají. Když si nebude chtít hrát jedna, bude se chtít druhé. Jen je potřeba aspoň 2 WC.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 9:11:37
Odpovědět s citátem

Záchodky máme dva, druhý jsme pořídily hned s příchodem Barči.
Náš první kočičí obyvatel kocour Buzzy byl jen bytový, bydleli jsme v paneláku. Pak jsme se přestěhovali do domku a pořídili mu kamarádku Barču. Máme je polobytové - polovenkovní. Volný pobyt mají dole, do ložnice se sice občas dobývají, ale mají smůlu.
Četla jsem tu hodně názorů na to zda kočka domů - ven apod; Všichni mají v něčem pravdu. My však máme domek bokem vsi, silnice defacto žádná, klid a pro ně učiněný ráj. U nás vládnou prostě kočky: chtějí být doma - jsou.Chtějí ven-jdou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 15:46:17
Odpovědět s citátem

Tři-žádný problém-mám je v bytě, a další dvě koťata, kterým jsme poskytli u nás azyl, mi ze zahrady pronikly už do předsíně a dobývají se dovnitř (takže je asi jen otázkou času, kdy průnik bude dokončen zcela Wink ). A pak jich tu bude pět kousků.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2008 18:32:44
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tři-žádný problém-mám je v bytě, a další dvě koťata, kterým jsme poskytli u nás azyl, mi ze zahrady pronikly už do předsíně a dobývají se dovnitř (takže je asi jen otázkou času, kdy průnik bude dokončen zcela Wink ). A pak jich tu bude pět kousků.


Tatiano, to znám. Já chtěla před dvěmi lety původně jednu VENKOVNÍ kočičku. Teď mám tři polovenkovní kousky, kteří když chtějí spinkají v ložnici (kterou jsme jen tak mimochodem vybavili škrabadlem cca 160 cm vysokým a kočíčí toaletkou) na posteli. Ach ty zásady....
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2008 23:59:43
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tři-žádný problém-mám je v bytě, a další dvě koťata, kterým jsme poskytli u nás azyl, mi ze zahrady pronikly už do předsíně a dobývají se dovnitř (takže je asi jen otázkou času, kdy průnik bude dokončen zcela Wink ). A pak jich tu bude pět kousků.


Průnik je prozatím pozastaven, protože koťatamjsou nemocná-vlastně co je mám u nás-mají chlamídie, takže ATB, a všem všěpuju hygienu a prevenci, abychom něco nezavlekli domů k těm našim třem aristokratům s PP.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2008 18:02:24
Odpovědět s citátem

Tak už máme Čendu doma.
V pátek jsme pro jistotu s dvěma "domácími" zajeli k vet, jestli je vše v pořádku a celý víkend byli v očekávání nového přírustku.
Měla jsem vcelku strach z vzájemného seznámení, ale úplně zbytečně.
Zdá se mi to až podezřele bezproblémové. Všichni tři normálně žerou, chování se mi zdá u Buzzyho i Barči úplně normální, zato Čenda bude asi pěkné číslo. Teď jsou všichni tři v "divadle" - dala jsem jim židle k akváriu
Very Happy .
Čenda je krasavec, podle mého křížený s britulkou a podle stavby těla ho asi bude kus.
Jsem moc ráda, že jsou tu i tací, kteří pustí své kočandy do postele, byť je pouští i ven. Měla jsem za to, že to asi nikdo jiný nedělá.
Díky.
Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 8:47:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám problém a ráda bych znala názor zkušenějších kočkomilů. Mám dva roky starou kočičku Elišku, žije jen v bytě a nezná jiné zvířata, je to miláček. Protože mi občas příjde smutná, rozhodla jsem se, že ji pořídím kamarádku. Přivedla jsem k nám domů roční kočičku Tishu, obě mají společnou mámu, tak jsou vlasně "sestry". Problém je v tom, že Tisha dosud žila v domácnosti ještě s jednou kočkou, takže pro ni není soužití vůbec problém, ale moje Eliška to prostě nezvládá. Praská, mručí a za celý víkend k sobě Tishu nepustila. Je zalezlá v jednou pokoji a Tisha se pohybuje v jejím teritoriu jakoby nic. Chtěla bych vědět, jestli tomu mám dát ještě šanci a nebo se prostě nesnesou. Eliška ji asi šanci nedá. A mám o ni strach, protože moc nežere a celý den je v napětí a sleduje každý Tishin pohyb.Mohli byste mi prosím poradit.Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 8:50:13
Odpovědět s citátem

Jak dlouho jsou kočiny spolu, kdy jste si přivezly druhou?
U koček příbuzenské vztahy nehrajou roli.

Doporučila bych Vám přečíst si podobná témata - viz na titulní stránce dole je pár odkazů k tématu druhá kočka, každá tlapička vede jinam.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 9:02:18
Odpovědět s citátem

Tishu jsem přivezla v sobotu ráno, takže dneska začal třetí den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 9:15:59
Odpovědět s citátem

To je ještě příliš brzy na nějaké závěry. 3 dny jsou na seznámení koček docela málo. A co se dočtete i v již probíraných tématech - kočky si musí vyjasnit pozici, hierarchii ... a při tom je naprosto běžné syčení, vrčení, bitky ... a pokud nedojde ke zranění, je to celkem normální stav. Rozhodně to není nic výjimečného, že si kočky nepadnou hned do náruče.

Namátkou ... pročtení těchto témat Vás určitě uklidní, že nevybočujte nijak z průměru Wink
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3094
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2798
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2645
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1995
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1298
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1160
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 9:26:11
Odpovědět s citátem

děkuji moc za podporu. No, ještě to teda zkusím vydržet, jde mi jen o Elišku, aby nebyla vystavena moc velkému stresu. Ještě tam asi bude hrát roli to, že Eli je kastrovaná, ale nová Tisha ne. Mám totiž pocit, že Tisha Elišku prostě zahnala pryč a užívá si její pohodlí. Chodí se se mnou mazlit a Eliška na to z horní poličky jen nenávistně kouká a prská na ni z vrchu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 10:59:56
Odpovědět s citátem

Zuzka S. napsal:
Mám totiž pocit, že Tisha Elišku prostě zahnala pryč a užívá si její pohodlí. Chodí se se mnou mazlit a Eliška na to z horní poličky jen nenávistně kouká a prská na ni z vrchu.


Tenhle pocit ale u Elišky nesmíte připustit. Je potřeba se s Eliškou mazlit a dávat jí najevo, že je Váš miláček a nejlíp na prvním místě. Neupřednostňovat Tishu proto, že ona si pro mazlení přijde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka S.



Založen: 09.02.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Třinec

Předmět: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 11:50:34
Odpovědět s citátem

No já se snažím, ale ona mě odmítá, takže se s ní mazlím v tom jejím ukrýtu, ale když je někde jinde a vidí na Tishu, tak ji tím obtěžuju, protože ji nestíhá sledovat. Ale dneska v noci se pobily u mojí postele, protože si tam Tisha vlezla a Eli byla někde schovaná a když přišla, že se přitulí, tak tam našla Tishu a byl z toho mazec. Vyhnala ji a já už jsem si Eli vzala k sobě a bylo dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Dvě holky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 13:21:23
Odpovědět s citátem

Zuzka S. napsal:
No já se snažím, ale ona mě odmítá, takže se s ní mazlím v tom jejím ukrýtu, ale když je někde jinde a vidí na Tishu, tak ji tím obtěžuju, protože ji nestíhá sledovat. Ale dneska v noci se pobily u mojí postele, protože si tam Tisha vlezla a Eli byla někde schovaná a když přišla, že se přitulí, tak tam našla Tishu a byl z toho mazec. Vyhnala ji a já už jsem si Eli vzala k sobě a bylo dobře.


Tak si to snad konečně mezi sebou vyříkají a ujasní postavení Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top