Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Očkování proti vzteklině u kočky žijící v bytě?

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Očkování proti vzteklině u kočky žijící v bytě?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 20:04:29
Odpovědět s citátem

Ahojky,
včera jsme byli u veta a ten nám řekl že by bylo dobré,kdybychom nechali kocourka očkovat pro vzteklině.Já nevím,ale zdá se mi nepotřebně,když kocourek nikdy nepůjde ven a je zcela v pořádku.Řekl,že kdyby nás kousl a nám se s tím něco stalo,že to musí vyšetřit a musíme mu dát nějaké papíry,že je očkovaný.Prosím poraďte zda je to nezbytné a nebo ne.A na kolik by to očkování vyšlo?Díky a ahoj všem! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 20:40:08
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3085
něco podobného se řešilo tady
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: Re: Očkování proti vzteklině u kočky žijící v bytě?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 20:44:21
Odpovědět s citátem

Misankka napsal:
Ahojky,
včera jsme byli u veta a ten nám řekl že by bylo dobré,kdybychom nechali kocourka očkovat pro vzteklině.Já nevím,ale zdá se mi nepotřebně,když kocourek nikdy nepůjde ven a je zcela v pořádku.Řekl,že kdyby nás kousl a nám se s tím něco stalo,že to musí vyšetřit a musíme mu dát nějaké papíry,že je očkovaný.Prosím poraďte zda je to nezbytné a nebo ne.A na kolik by to očkování vyšlo?Díky a ahoj všem! Wink


Mě se naopak vetka ptala, jestli chci kóču oočkovat, když to bude tvor bytový, navštěvující maximálně předzahrádku. Pro jistotu jsem jí to injekci dopřála (spíš pro můj pocit, kdyby náhodou zdrhla). Stála tuším něco kolem 300 kč (ale můžu se mílit, protože to už je skoro rok). Očkování proti vzteklině je nutné při cestách do zahraničí. Předpokládám, že tygra nepoštváváte proti návštěvám a to že pokouše a (případně nakazí) vás jako majitele je jen a jen vaše riziko (v případě bytové kočky opravdu velmi malé).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 21:16:53
Odpovědět s citátem

:Mishanka:, mám pocit,že máme stejného veta Wink . V pondělí jsem byla s kocourkem po roce na přeočkování a vzteklinu mi doslova "vnutil" s úplně stejnými argumenty. Za dvě injekce jsem platila 320,-.... říkal,že mýtus o vakcíně proti vzteklině je přehnaný,že už u nových vakcín z Holandska nic špatného nehrozí. Kocourek je v pohodě,žádné problémy....tak snad vše vydrží ok. P.S. je taky čistě bytový...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanett



Založen: 18.01.2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Bílovec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 21:50:54
Odpovědět s citátem

Při přeočkování 12 týdenních koťátek mi vet říkal, že pokud je noví majitelé nebudou pouštět ven, očkování na vzteklinu nepotřebují. Co vet, to názor Smile
_________________
Lucka & Wanett - britské kočky
www.wanett.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:24:04
Odpovědět s citátem

Moji veterináři u bytových koček vzteklinu pokládají za zcela zbytečnou (tedy očkování, samozřejmě).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Očkování proti vzteklině u kočky žijící v bytě?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2009 12:30:04
Odpovědět s citátem

Nějak se vydělávat musí ... Wink Náš vet teď třeba nabízí "balíček pro psy", sadu různých preventivních vyšetření, asi něco jako by měl člověk absolvovat třeba po padesátce, aby věděl, jak je na tom se zdravím. Pouhých 1200, když posčítáno dohromady podle jednotlivých cen těch vyšetření by to prý stálo 2000. Trochu mi to připomíná ty akce dealerů, co vás odchytnou v hypermarketu a nabízejí tenhle parfém a k tomu tohle pleťové mléko a tenhle krém proti vráskám a ... dohromady za "pouhých" 1500, když jinak by to stálo 3000 ... no, nekup to Smile (Jenže on by si to člověk "jinak" nekoupil vůbec.)
Každé očkování je zásah do organismu. Vždyď i některé lékařské výzkumy v poslední době trdí, že tolik alergií je i proto, že jsou děti příliš proočkované. Třeba u roztroušené sklerózy se uvažuje, že jedním ze spouštěcích mechanismů může být očkování třeba proti chřipce. Ale to jsem už hodně odbočila.

Mám kocoura bytového a o žádném očkování proti vzteklině neuvažuji. Nenechala bych se ani přesvědčit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Očkování proti vzteklině u kočky žijící v bytě?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2009 15:44:10
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:

Každé očkování je zásah do organismu. Vždyď i některé lékařské výzkumy v poslední době trdí, že tolik alergií je i proto, že jsou děti příliš proočkované. Třeba u roztroušené sklerózy se uvažuje, že jedním ze spouštěcích mechanismů může být očkování třeba proti chřipce. Ale to jsem už hodně odbočila.

Mám kocoura bytového a o žádném očkování proti vzteklině neuvažuji. Nenechala bych se ani přesvědčit.

Je dobré a nutné o těchto věcech mluvit a psát, aby se každý člověk mohl informovat a na základě toho pak rozhodnout, co je větší zlo - v zájmu svého zvířete a nikoli v zájmu farmaceutického průmyslu.
Ve světě se již dlouho hovoří o tzv. vakcinóze - onemocnění, které vzniká následkem očkování.
Více (v angličtině) lze najít např. zde:

http://www.canineworld.com/drdym/rabiesalert.htm
http://leerburg.com/vaccinosis.htm
http://www.shirleys-wellness-cafe.com/petvacc.htm
http://www.charlesloopsdvm.com/vaccinosis.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top