Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek neji :-(

Fórum: Trávení

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: kocourek neji :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2009 22:07:14
Odpovědět s citátem

ahoj, moc prosim o radu (i kdyz je mi jasne, ze tohle tema neni v teto diskuzi nicim nove). Mame kocourka, kteremu je rok a tri ctvrte, pred mesicem se mu objevilo na srsti vylysale misto, sla jsem s nim k veterinari a rekl mi, ze to vypada na plisen - kocour absolvoval ockovani proti plisni a za tri tydny pri kontrole znovu. Po prvni vakcine byl v pohode, ale problem je, ze se asi u te druhe dost vylekal - obecne je pro nej veterinar vzdycky velky stres, uz v cekarne se cely klepe Sad - pak ztropil u doktora scenu a musel ho pichat natrikrat Sad. To bylo minuly patek, o vikendu jeste trochu jedl, ale od pondelka temer nic - i malo pije. Jestli snedl za tech 5 dni 10 granuli, tak je to hodne. Zkousim vsechno mozne, nedotkne se ani smetany,
ani se moc nemazli. Nechtela jsem panikarit, protoze se mu to uz jednou po prohlidce u veterinare stalo - trvalo to skoro tyden, ale to alespon tu smetanu pil. Tak nevim - samozrejme hubne, tak mam o nej strach. Ted je patek, takze veterinare zkusim az v pondeli. Co byste mi radili? Je u dospele kocky ok, kdyz tyden skoro nezere - muze to byt ze stresu?
diky za odpoved.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2009 15:14:05
Odpovědět s citátem

Sice to tady píšu často (protože s tím bohužel máme zkušenosti), ale může to být i potravinová alergie. Naší kočičku vet taky nejdřív léčil na plíseň a atopický ekzém, dostala hodně injekcí, mastiček a kapiček než se přišlo na to, že to může být alergie. Nesetkala jsem se ale s tím, že by mi kočička nejedla.
Ještě můžete zkusit nějaké kalorické pasty nebo např. dieta od Hills A/D je taky hodně výživná (když mi jedna kočička nechtěla jíst, tohle bylo to jediné, co si vzala - je to taková paštika až pěna).
Držíme palce, aby to nebylo nic vážného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2009 11:34:04
Odpovědět s citátem

Zkuste mu uvařit baštu z nadrobno nakrájeného kuř. masa s kůží(např. stehení řízky) a trošky vody a celý to rozmixovat(nebo vyndat maso a nakrájet nadrobno, asi jako konzervičky Shiny cat, a smíchat s vývarem) a tuto "polévku" mu nabídnout. Jinak z vlastní zkušenosti-očkov. Biofelem M plus na plíseň jako léčba moc nezabírá, http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2994 Je to fajn jako prevence, ale musí se aplikovat do svalu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 21:20:41
Odpovědět s citátem

v nedeli jsem byla s kocourem u veterinare, me, zvysenou teplotu a od patku nejedl, porad jen spal, po antibioticich se jeste ten den zlepsil, i si hral, ale porad neji, vcera jsme byli u veterinare a zitra jdem zas, vcera neco malo snedl, ale vyzvracel to, dnes snedl jen troslu mleka, vsechno ostatni ocixha a odejde Crying or Very sad
mam strach Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 5:37:06
Odpovědět s citátem

Jak zněla diagnoza veterináře?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 8:40:45
Odpovědět s citátem

domluvte se s vetem na nějakém vyšetření krve,nebo tak,naše Aní,když nejedla 3 den a skoro nepila a měla zvýšenou teplotu,tak se potom ukázalo,že jí selhávají ledviny a to je vždycky průšvih....musíte do kocourka aspon stříkačkou dostat třeba po 5mll vody aspon každé dvě hodiny a zkuste naředit třeba to želé z kapsičky trochou vody a opět stříkačkou do tlamičky,jakmile kočka přestane jíst a pít,je okamžitě dehydrovaná a většinou i podchlazená,takže ho balte do nějaké deky a podobně,když spí,aby si udržel teplo...já nechci nijak strašit,třeba je tohle jiný případ,ale radši to napíšu,co kdyby a pomohlo to...ale určitě jděte hned znovu k vetovi a vše mu pořádně povězte a on jistě už nějak pomůže...držím moc moc palce
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 13:23:51
Odpovědět s citátem

ivi.k, tak je to jak pisete, testy potvrdily spatne ledviny, uz ma i neco s jatrama, je cely zluty, dostal kapacky ale zepry je mala sance na uzdraveni.....jen je zajimave, ze kocour pil a cural normalne, ale dnes uz teda ne, zkusim ho prinutit
ja porad doufam, ze se to nejak spravi Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 20:56:08
Odpovědět s citátem

bože..tolik jsme vám přála,at to není ono.....je mi to moc líto...mi jsme bojovali s ledvinami 11 dní,ale naše číča je malinká ještě a v té době,je to měsíc,jí bylo 13 týdnů a vet nám nedával skoro žádnou naději,kapačky jsme měli 5 dní skoro v kuse,dávala jsem jí je i doma a na noc vždy sundavala..i tak jsme jí malinko dokrmovala tou stříkačkou po 2 hodinách,ikdyž v té kapačce je vše,co má být,mě to nedalo a kousíčky jsme jí ještě dodávala..hlavně musela být v teple..ke kapačkám ještě dostávala první 3 dny atb a potom ještě 3 dávky po 2 dnech.....je pravada,že u nás to byli jen ty ledviny,takže s játry zkušenost nemám,ale jak jste to psla,tak mi to přišlo úplně stejné a šlo fakt o čas...kocourek je mladý a moc moc doufám,že to zvládne a bude líp...držím palce a dejte vědět,jak m je...ještě mě napadá..aby neměla šanci se moc hýbat a hnout si třeba kanylou a nebo si ucpat nějak kapačku,byla v přepravce a v ní měla opravdu teplou deku..třeba to nějak pomůže
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček


Naposledy upravil ivi.ik dne 16. 7. 2009 11:44:52, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 20:57:19
Odpovědět s citátem

ještě jedna věc mě napadla....nebyl třeba ted kocourek na nějakém očkování a odčervení najednou? nepodstoupil nějakou léčbu a pak třeba se to nesmíchalo s tím očkováním a tak?
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 13:08:48
Odpovědět s citátem

nebyl, my bili duben/kveten kastrovat a asi tri tydny potom na ockovani, ale to uz je vic jak mesic zpatky
dnes jsme byli zas na kapackach a pak strasne slintal a pozvracel se, ted jsem ho nasla spat na jeho oblibenem miste v kaluzi vody, nevim, jestli se pocural nebo to naslintal Confused
praveze mi veterinarka rikala, ze s jatrama se jim uz takhle dost kocek vylecilo, ze horsi jsou ty ledviny Crying or Very sad
no nic, porad se snazim verit, ze to zvladne, ale strasne se bojim, i veterinar mi naznacoval, ze sance je hodne mala Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 19:39:56
Odpovědět s citátem

ráda bych pomohla,ale nemám jak jinak,než držet palce,no....Aní ty ledviny akutně selhaly podle mě po tom,co byla naočkovaná jednou navíc,aniž by musela,dotoho dostala mastičku na natažený sval,kterou i přes mé veškeré stírání stejně částečně slízala a týden na to byla odčervená a to byl podle mě spouštěč toho,že to dopadlo,jak dopadlo,tělo se přiotrávilo a ledviny to neutáhly..proto jsem se ptala,jestli se třeba něco pobobného nestalo u vás,vet mi to tedy nepotvrdil,ale nebyl schopnen mi říct,proč se to tedy stalo.---no já si myslím své...budu na vás myslet držet palce..snad to nějak pomůže..dejte vědět,kdyby něco...Iva
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:12:21
Odpovědět s citátem

porad chodi curat a kdyz usne, tak se pocura Crying or Very sad Crying or Very sad
vcera vecer jeste lovil mouchy ale dnes uz jen lezi, akorat se napil
me prave rikal veterinar, ze mohl mit nejakou vrozenou vadu v tech ledinach, ze ty hodnoty byly silene vysoke a jatra to samy neutahly, tak zacly selhavat Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:42:39
Odpovědět s citátem

dělali mu sono a jestli ano,našli něco?
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:45:23
Odpovědět s citátem

nedelali, tim by zjistili co?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:48:57
Odpovědět s citátem

no já nechci vás vystrašit,nebo něco..ale když už nevěděli co s Aní..udělli sono,jestli tam něco na ledvinách nenajdou...cisty a podobně..nenašli a to prý bylo vyhráno....neznamená to,že kdyby nedej bože,u vašeho kocourka něco našli,že se nemůže léčit nebo něco,jen píšu,jak to bylo u nása nechci vás stresovat
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:52:17
Odpovědět s citátem

ja nevim jak zle na tom byla vase Ani, ale Max uz je cely zluty, modre oci ma zelene a cela kuze je uplne zluta, ja nevim jestli ho jeste trapit, kdyz uz jen lezi, dnes se po kapackach pozvracel.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:55:24
Odpovědět s citátem

vcera jsem verila, ze se uzdravi, dnes uz moc ne, kdyz ho vidim Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 20:58:43
Odpovědět s citátem

to opravdu taky nevím,to žluté je od jater a s těmi zkušenosti nemáme...Aní na tom byla tak,že nám doktor ráno řekl,že do večera nedožije....a dožila,trvalo to týden,než se dostala z nejhoršího a pak pomalinku zčala už jíst a vyžadovala donést na záchod,sama na to byla ještě slabá...potom s eto zlepšovalo každý den o kus.....ale ajk říkám,jí selhaly jen ty ledviny...budu vám moc držet palce,at to vše dopadne dobře...jinak s tím,aby se netrápil,myslím,že v tom vám radu nikdo nedá..ono je to asi neuvěřitelně těžké..ale asi,kdyby ani po pár dnech nebylo nijaké zlepšení,já nevím no,aby se netrápil,to musíte všechno probrat s vetem,budu na vás na oba moc myslet a moc držet palce....
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 21:02:20
Odpovědět s citátem

dekuji za nadeji, zitra se poradim s veterinarem, on chodi na zachod zatim sam, ale uz nezahrabava, rano jeste zahrabaval, ale kdyz usne tak se pocura ve spanku.....uz mu trci zebra a pater, je to silene Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 21:04:37
Odpovědět s citátem

je mi to moc líto..budu na vás myslet
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2009 21:09:04
Odpovědět s citátem

Připojuji se... je mi moc líto co prožíváte, sleduji to a moc si přeji, ať se Max uzdraví!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 8:04:34
Odpovědět s citátem

vypada to spatne, kocour vypada hur a hur, uz je zluty uplne cely, veterinarka volala veterinari na poradu a ze to vidi na sptany konec, tak jsem nechala jeste udelat krevni testy, at mam jistotu, ze tam neni zadne zlepseni......kocour uz to asi vzdal Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 8:41:43
Odpovědět s citátem

chudinka malej...moc mě to mrzí....
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 18:56:35
Odpovědět s citátem

tak maxicek uz nezije
testy byly jeste horsi nez predtim, a to by mely byt po kapackach lepsi, ale hodnoty se mu vysplhaly treba ze 100 na 140 Crying or Very sad
uz jen lezel, uz se mu zacla pretahovat blanka pres oci, to mi doktor rikal, ze je z vycerpani, vsechny kosti vylezle......achjo.....je to strasne divne, porad premyslim, jestli jsem ho nemela jeste nechat, jeste to zkusit, ale on uz od soboty nic nejedl, vse me vyplivaval, kdyz jsem mu zkousela dat....... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 19:22:48
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto Crying or Very sad

Určitě jste pro něj udělali maximum, netrapte se.

Držte se...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2009 19:25:13
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
tak maxicek uz nezije
testy byly jeste horsi nez predtim, a to by mely byt po kapackach lepsi, ale hodnoty se mu vysplhaly treba ze 100 na 140 Crying or Very sad
uz jen lezel, uz se mu zacla pretahovat blanka pres oci, to mi doktor rikal, ze je z vycerpani, vsechny kosti vylezle......achjo.....je to strasne divne, porad premyslim, jestli jsem ho nemela jeste nechat, jeste to zkusit, ale on uz od soboty nic nejedl, vse me vyplivaval, kdyz jsem mu zkousela dat....... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Je mi to kvůli vám moc líto,Maxíčkovi už je dobře,netrpí.Rozhodla jste určitě správně.Vím,je to těžké,myslete na něj s láskou,Myšlenky které se vám honí v hlavě vyhoďte a vzpomínejte jenom na krásné chvíle,které jste spolu zažili.



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2009 8:20:25
Odpovědět s citátem

len si nič nevyčítajte.takto poškodená pečeň sa už nezregeneruje.preto asi aj začali odchádzať ľadviny.organizmus zaplavovali škodliviny,ktoré predtým pečeň odbúravala.len ste mu umožnili bezbolestný a "ľahký"odchod zo sveta. bol by sa len trápil. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2009 14:29:54
Odpovědět s citátem

I nám je to moc líto. Drželi jsme vám všechny tlapky. Ale kocourka už nic netrápí a nebolí.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 14:50:43
Odpovědět s citátem

ale i tak si vycitam, proc jsem nepoznala, ze ma kocour spatne ledviny, to urcite muselo jit nejak poznat, ale ja si vsimla az prestal jist a zacly selhavat jatra
kupovala jsem mu superpremiove krmiva a stejne to bylo k nicemu.....
je mi smutno.....uvazuju o nove kocicce, ale strasne se bojim, ze se zas neco pokazi Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2009 15:43:09
Odpovědět s citátem

Vůbec na nic špatného nemyslete. Opravdu jste udělali vše, co jste mohli, nepochybujte o sobě.

Max by byl taky určitě rád, kdyby jste pro něj nesmutnili, ale vzpomínali na něj v tom nejlepším. A kotě vám přinese radost do života, Max by si to určitě taky přál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top