Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek nalezenec


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: kocourek nalezenec
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 7:35:23
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkomily a prosím o radu. V sobotu 21.2. jsem v Krkonoších u jednoho horského hotelu našla kocourka. Lépe řečeno on si našel mě, žalostně mňoukal o pomoc, je vyhublý na kost, nemohla jsem ho tam nechat. Včera jsem s ním byla na veterině, už je odčervený a odblešený, nemá zuby, je mu kolem 10ti let. Veterinář mě samozřejmě upozornil na riziko přenosných chorob-FeLV, FIV, FIP, plíseň....nabídl komplet vyšetření za 3900Kč. Nevím co dělat. Bydlíme v 2kk, dvě kočenky čistě bytové mám. Nechci je nějak ohrozit, to bych si vyčítala. Mám podstoupit vyšetření a mít ho zatím zavřeného v ložnici? Nebo hledat vhodné depozitum? Jak jste to udělali vy ostatní, co jste si k bytovým kočkám přinesli nějakou z venku? Prosím o rady! Děkuju!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 8:36:36
Odpovědět s citátem

Docela se dovedu vžít do vaší situace, k původní jedné kočičce z ulice jsem si postupně dovedla další dvě z útulků. Taky jsem měla strach, aby je to při každém novém příchozím neohrozilo. Otázkou je, co budete dělat, když některý z testů dopadne pozitivně? Obecně zrovna testy na FIP jsou k ničemu (více o tom ve vláknech k FIP).
Vzhledem k tomu, že se dožil tak vysokého věku, považovala bych ho za celkem odolného a zdravého. Já bych to asi na Vašem místě neřešila, pokud tu možnost máte, nechala bych ho týden "v karanténě" v koupelně nebo někde a pak vypustila mezi ostatní.
V každém případě jste moc hodná, že jste kocourka ujala a nenechala ho tam strádat. Určitě napište, jak jste se nakonec rozhodla a jak to s ním vypadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 10:34:10
Odpovědět s citátem

Když já se nejvíc bojím FeLV a plísně...je opravdu hrozně hubený, na zadných nožkách jsou mu vidět šlachy, nemá tam srst..a z diskuze vím, že plísně se zbavuje opravdu těžko...Očividně nemá zkušenost s chozením do záchodku, což je celkem problém "starého psa novým kouskům nenaučíš", ale snažíme se. Obvykle ho odchytím v půlce vykonávání potřeby a dám ho na písek, ale on se tváří jako že nechápe Smile Tak jsem zakoupila Savo a gumové rukavice a stírám a stírám..
připojuji foto do fotogalerie mých kočiček Damíška a Amálky
Jinak venkovního prostředí a zimy už má dost, stačí mu deka a plná miska. Kdykoliv za ním přijdu, hned je na klíně a spí. Je vděčný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 10:39:50
Odpovědět s citátem

To je moc milé! Co si asi chudák všechno venku prožil...
Myslím, že na záchůdek si určitě zvykne. S přítelem jsme odchytávali kočky, které prožily celý život v zahrádkářské kolonii, a naučily se to kupodivu docela hned. Je to jejich instinkt.
Možná můžete zvážit test jen na tu leukémii, jestli Vás straší nejvíc a nenechat si nutit celý "balíček" testů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 10:42:51
Odpovědět s citátem

Koukla jsem na fotky, je krásnej, na zrzky mám hroznou slabost Wink
Mám z toho velkou radost, že další kočičí duše našla ty svoje hodné lidské ruce a klín! Díky za něj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 10:57:06
Odpovědět s citátem

Filípek je krásný!!! Nedivím se, že jste neodolala, je to nádherný zrzek!!! Držíme palce, ať se vše brzy naučí, je to "lišák", ten to zvládne bez průblémů!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 11:00:20
Odpovědět s citátem

Ahoj, je to od tebe moc hezký že jsi si kcourka vzala domů být na tvém místě asi udělám to stejné nemohla bych pak ani spát s vědomím že jsem tomu bezmocnýmu zvířátku nepomohla..Já mám taky kocourka nalezence Smile Našli jsme ho jako asi 6 měsíční kotátko taky jsem se bála jestli nemůže být nějaký nemocný byl v hrozném stavu, ale riskla jsem to a jsem moc ráda že ho mám je to náš mazílek a otrava... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 11:03:49
Odpovědět s citátem

Nevím, co máte v záchůdku, ale zkuste mu tam pro začátek dát úplně obyčejný písek, žádné stelivo. Ono někdy jak neznají steliva, tak se jim ta všelijaká hrudkující, nehrudkující, ovoněná, neovoněná, dřevitá a tak moc nezdají.

Co se týká testů, tak asi spíš jen FeLV a FIV, ale obojí je onemocnění imunitního systému, takže kdyby byl pozitivní, asi by se nedožil tak hezkého věku. Ohledně FIP, to netestujte, v podstatě výsledek bude nicneříkající.

Plíseň - nechte na veterině udělat stěry z kůže a myslím, že byste měla mít brzy jasno, zda má nějaké plísňové potvory nebo ne.

Karanténa je určitě na místě, nějaký ten den držte kočiny od sebe.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 11:28:58
Odpovědět s citátem

Děkuju za reakce a podporu. V okolí ji moc nemám. Zvlášť nekočkaři mě považují za histerku. Confused Samozřejmě rodina je z toho rozpačitá, kvůli nemocem..slyší od veterináře "plíseň" a vstávají jim vlasy hrůzou na hlavě. Já je chápu, ale su prostě cíťa.
V záchůdcích máme Biocatś fresh s vůní jarní trávy. Zkusím teda ten písek...ale kde ho teďka v zimě sehnat? Smile
Kdybych bydlela sama, karanténu neřeším. Je prostě na nějaký čas v ložnici a musím zavírat dveře. Ale přítel už mi naznačuje že má jen jedny nervy.. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 11:34:33
Odpovědět s citátem

Tak pokud tam máte voňavej Biokats, tak bych možná zkusila dát místo obyčejného písku jakýkoliv jiný, ale bez vůně. Prostě voňavej je možná příliš luxusní Smile

Příteli udělejte dobrou véču, ať se mu nervy hezky obalí baštou, však on to chvíli přežije Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 12:00:21
Odpovědět s citátem

Savo prý připomíná kočkám "vůní" jejich vlastní moč, takže se jím nedoporučuje vytírat počůraná místa, protože může naopak přivádět kočky, aby vykonaly potřebu právě na tom vytřeném místě.
Jinak držím palce, aby se z toho kocourek dostal. Taky jsme měli jednoho, kterému byly vidět na zadních nožičkách šlachy. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 13:22:22
Odpovědět s citátem

A čím jiným desinfikovat? A šlachy vašemu kocourkovi byly vidět v důsledku podvýživy nebo čeho? Já doufala že když ho vykrmím, bude to dobrý..pokud to teda není ta plíseň Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 13:29:37
Odpovědět s citátem

citace:
Veterinář mě samozřejmě upozornil na riziko přenosných chorob-FeLV, FIV, FIP, plíseň....nabídl komplet vyšetření za 3900Kč. Nevím co dělat. Bydlíme v 2kk, dvě kočenky čistě bytové mám. Nechci je nějak ohrozit, to bych si vyčítala. Mám podstoupit vyšetření a mít ho zatím zavřeného v ložnici?

Zdravím,
osobně bych nechala kočičáka otestovat na FIV, Felv a nosičství koronavirů(způsobují FIP). Stěry na plíseň bych udělala určitě taky, zbavit se toho při 3 kočkách by nebyla žádná legrace kdyby ji měl. My máme 1 kocourka a už s plísní bojujeme 3 měsíce. Podle stavu kočičáka bych uvažovala o testech na chamydie a herpes virus. 3900kš se mi zdá být docela dost(ale zase nevím, jaké přesně testy v tom jsou, třeba je to adekvátní cena). Podívejte se na sevaron.cz(tam kliknětě na diagnostickou labor. a na vyšetření koček), myslím, že když pošlete vzorky tam, budete to mít o polovic levněji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 16:50:15
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
A čím jiným desinfikovat? A šlachy vašemu kocourkovi byly vidět v důsledku podvýživy nebo čeho? Já doufala že když ho vykrmím, bude to dobrý..pokud to teda není ta plíseň Sad


Zkuste se podívat tady, tam se o Savu píše - http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=5936
Jinak ten náš kocourek byl nalezeneček, trpěl dlouhodobě průjmy a byl hodně vychrtlý, proto ty šlachy. Vy Vaši kočičku určitě vykrmíte a bude to v pořádku Smile Ono navíc když je kočička ve špatném stavu, hladová, toulavá, tak se pak snadno zhorší i kvalita srsti, proto si myslím, že ta vypadaná místa nemusí stoprocentně znamenat plíseň. Snad se kočičák brzy uzdraví. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 17:13:48
Odpovědět s citátem

Já bych určitě nedělala test na přítomnost koronavirů. Pravděpodobně bude pozitivní, až 70 % koček má pozitivní koronaviry, to ale vůbec neznamená, že někdy onemocní. Pokud bude mít pozitivní koronaviry, tak ho vyhodíte na ulici? To by v útulcích zůstalo moc málo koček, kdyby každou kočku s pozitivními koronaviry odmítli přijmout. Pokud vás straší FeLV a FIV, nechte udělat pro svůj klid rychlotest, ten stál u našeho (dost drahého) veterináře 700 Kč (na obě nemoci, ne na každou). Pokud jde o FeLV, nedávno jsem narazila na článek, podle kterého mají všechny kočky starší jednoho roku imunitu vůči této nemoci: "Kočky starší 1 roku mají přirozenou imunitu proti FELV, ať jsou očkovány nebo ne, takže roční vakcína pro dospělé kočky není důležitá. Inkubační doba pro kočičí leukémii může být přes 3 roky, takže pokud je vaše kočka v inkubačním stadiu, tato vakcína ji proti infekci neuchrání." Nevím, jestli tomu mám věřit nebo ne. Podle tohoto článku by nikdy kočka starší čtyř let neměla onemocnět leukémií. Zajímalo by mne, jestli se to někomu stalo... Celý článek: http://nevy.info/cs/node/66
Nechte udělat stěry na plíseň, je to jistě nepříjemná nemoc. Já jsem se s ní nesetkala, ale plíseň se vyskytla u mých známých a průběh a léčení zdaleka nebylo tak dramatické, jak jsem četla na tomto fóru. Možná je několik druhů plísní?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 17:43:05
Odpovědět s citátem

S těmi koronaviry souhlasím, je to zbytečný test, který toho moc nevypoví. Navíc pozitivita na koronaviry neznamená automaticky FIP, je to krapet obsáhlejší problém a udělám mírnou reklamu, neboť v nejbližších dnech tu vyjde stručný článek o této nemoci.

S tou FeLV se to má spíš tak, že nejde o přímo imunitu, ale dospělé kočky jsou vůči viru odolnější a míra vystavení viru, která u koťat způsobí 100% nákazu, způsobí u dospělých koček nákazu "jen" u 1/3. Ten odkazovaný článek přináší jiný úhel pohledu na očkování, otázkou je, nakolik je to podloženo výzkumy, přecejen to není úplně jednoznačně stanovený fakt. U FeLV se jedná o onemocnění, u nějž je důležitá odpověď imunitního systému zvířete. Takže u 10 leté kočky bych řekla, že pokud by měla některou z "F" chorob, pravděpodobně by její zdravotní stav nebyl příliš dobrý. Ještě bych vyčkala na výsledky testů na plísňové onemocnění, ale pokud se neobjeví ani to, je pravděpodobné, že imunitní systém je v pořádku. Navíc plíseň bývá dost často rozlezlá po celém těle, takže vylysalá noha ještě nemusí plíseň značit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 17:46:46
Odpovědět s citátem

citace:
Já jsem se s ní nesetkala, ale plíseň se vyskytla u mých známých a průběh a léčení zdaleka nebylo tak dramatické, jak jsem četla na tomto fóru. Možná je několik druhů plísní?

ano, je několik druhů plísní, které se mohou objevit u koček. A sice Microsporum canis, microsporum gypseum a Trichophyton mentagrofites. U koček je nejrozšířenější m.canis(90-99procent případů). Průběh a délka léčby závisí na imunitě jedince. Čili pokud kočka má slabou imunitu, léčba bude trvat déle, než když je kočka fit.

citace:
Já bych určitě nedělala test na přítomnost koronavirů. Pravděpodobně bude pozitivní, až 70 % koček má pozitivní koronaviry, to ale vůbec neznamená, že někdy onemocní.

Až 70procent koček má pozitivní test PROTILÁTEK, nikoliv nosičství koronavirů. Je to rozdíl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 18:07:52
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že jsem narazila na odborníka. Mám malé depozitum, kočky se u mne dost střídají a dřív jsem se snažila do problematiky FIP trochu proniknout. Poté, co jsem se dočetla o několika případech, kdy se FIP vyskytla u kotěte z uzavřeného, negativně testovaného chovu, který byl poté opět negativně testován, jsem usoudila, že tato problematika je nad mé schopnosti. Ale o testech na protilátky a nosičství koronavirů bych se ráda dozvěděla víc. Mám obavy, že i řada veterinářů v tom nemá úplně jasno. Mohla byste, prosím, napsat, jaký je rozdíl mezi testy na protilátky a nosičství koronavirů? Kdo testy dělá, kam se posílají, kolik stojí a o čem vypovídají? Díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 18:20:44
Odpovědět s citátem

Jestli můžu, za pár dní se tu objeví přesně odpovědi na tyhle otázky, je to psané stručně a jasně a myslím, že to objasní problematiku právě rozdílnosti v testech na protilátky a na koronaviry, navíc i s popisem, o co jde a celkově seznámení jak s koronaviry, tak s FIP, které je srozumitelné právě pro ty, kteří se v téhle problematice moc neorientují.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 18:31:05
Odpovědět s citátem

Já přece nejsem žádný odborník, jen se snažím najít všechné dostupné info. Wink test na protilátky ukáže, že kočka se někdy v minulosti setkala s koronavirem a imunitní systém vytvořil proti němu protilátku, nic jiného. Koronavirus, který se mimochodem bežně vyskytuje v kočičí populaci, nemusí nutně způsobit FIP. Až 90 procent koček má pozitivní test ma protilátky(pač je to virus v kočičí populaci běžný). FIP způsobuje koronavirus, který ZMUTUJE(proč se tak stane, nikdo neví). Test na nosičství koronavirů ukáže, jestli kočka v sobě ten virus momentálně má nebo ne. Což v podstatě taky nemusí nic znamenat, ale má to přece jen o něco větší vypovídací hodnotu než test na protilátky. Napsala jsem Vám soukromou zprávu, tak se mrkněte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2009 19:06:23
Odpovědět s citátem

Já se před pár měsíci ujala 2 opuštěných mrňavých koťat. Karanténovala jsem je cca měsíc, během karantény podstoupila odčervení a odsvrabení uší, léčbu proti chlamýdiím a nachlazení. Teprve když byla zdravá a naočkovaná, jsem je vpustila dovnitř k ostatním bytovým kočkám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2009 13:00:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den, k tomu čůrání mimo zachůdek. Manžel měl kocoura čistě venkovního ,kocour absolutně nechápal, co po něm chci když jsem ho strčila do bedýnky se stelivem. Pak jsme si pořídili malýho kocoura a Ferda to trochu okoukal,ale přesto nám chodil i mimo záchod. Nakonec se ukázalo, že má chudák zánět močáku a že nám tím čůráním mimo dal najevo ,že je nemocný. Zkuste moč nabrat a dát na vyšetření. Kocourek je starý a jestli prochladl venku ja dost možné ,že má právě zánět močáku.
My máme záchodky tři, z toho dva na místě kam vůbec nechodíme, takže tam má klid a jeden v kuchyni. A zrovna minulí týden mi málem vypadli oči ,když Ferda vylezl právě z toho záchodu v kuchyni, kam předtím nikdy nechodil. Takže po sedmi letech je konečně kočka domácí. Very Happy
Jinak držím palce, ať je všechno v pořádku.
Petra, Ferda a Cipísek
Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 8:26:32
Odpovědět s citátem

Tak mám novinky..Filípek chodí od včerejška čůrat do záchodku! Razz Jen ty bobiše se mu tam nejchtějí dělat... Laughing Ani jsem nestihla sehnat obyčejný písek, nebo zkusit vyměnit nevoňavé stelivo a sám si řekl, že to zkusí Smile
Na pátek jsme objednaní na testy FeLV, FIV, plíseň a zvažuji ještě testy na funkci ledvin. Musím doufat že bude vše OK. Dám vědět. Díky všem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 8:35:26
Odpovědět s citátem

Na ledviny se odebírá krev a dělá se biochemie. Takže žádný vyloženě speciální test to není. Ale myslím, že pokud už budete brát krev na FeLV a FIV, tak nechte vzít víc. Myslím, že vyšetřením krve určitě nic nezkazíte, ba naopak.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 10:32:42
Odpovědět s citátem

Na ten zánět močáku je nutná moč. Na ledviny stačí krev.Pokud bych tam šla , tak vyšetření moči je vcelku levné u nás stojí do stovky.
Ferda měl dokonce díky tomu zánětu i vysoký cukr v krvi a moči, takže jsme se obávali cukrovky, ale po úplném vyléčení chronického zánětu močáku, je všechno v pořádku.
A k tomu kakání mimo, Ferda zásadně nechodí do stejného záchodku čůrat i kakat, ale v jednom je načůráno a v druhém nakakáno.
Oni kočky venku taky nechodí do stejného místa na obě potřeby. Tak to možná bude trvat delší dobu než si zvykne na jednu bedýnku.
Confused
Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 10:54:13
Odpovědět s citátem

My máme záchůdky tři. Ale jak je zatím Filípek v "karanténě" má k dispozici jen jeden. Stejně asi budu muset jeden přikoupit, když teda budu mít kočky tři.
Pokud odeberu moč do zkumavky, jak dlouho vydrží?Když ji odeberu dneska, může z toho vetka udělat rozbor v pátek? Nebo musí být čerstvá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 11:10:57
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
My máme záchůdky tři. Ale jak je zatím Filípek v "karanténě" má k dispozici jen jeden. Stejně asi budu muset jeden přikoupit, když teda budu mít kočky tři.
Pokud odeberu moč do zkumavky, jak dlouho vydrží?Když ji odeberu dneska, může z toho vetka udělat rozbor v pátek? Nebo musí být čerstvá?



Měla by být čestrvá nejlépe a na lačno odebraná. Tatže nejjednodušší je , než půjdete k vetovi, tak dát nažrat naposledy večer a ráno se snažit moč nabrat. Mělo by stačit 4 ml. Já to dělám tak, že vysypu a umyji záchodek a čekám. Laughing A když se vyčůrá naberu to stříkačkou a přendám do nějaké čisté skleničky.
A na lačno by měl být stejně i když půjdete na odběr krve. Je to stejné jako u lidí.
Pokud je s tou močí problém, tak na veterině říkali, že ji mám odebrat den předem ráno, taky na lačno, a dát do lednice.
Když to nestihnete na tuto návštěvu u veta odebrat, tak stačí nabrat v jiný den a odnést tan pouze tu moč na rozbor a kocourka nechat doma.

U nás ja to trochu problém, protože jezdíme na kliniku 70km daleko. Takže se snažím mít všechno sebou včetně kocoura. Very Happy
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Odběr moči
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2009 16:23:54
Odpovědět s citátem

Tak já to mám zařízeno skvěle-strčím kocoura do bedýnky, řeknu "čůrej, broučku", kocouř přičapne a koná-já pod něj jen strčím připravenou velkou lžíci a pak moč přeleju do připravené čisté lahvičky. Spolupracuje naprosto vzorně. Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 10:25:19
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
..Filípek chodí od včerejška čůrat do záchodku! Razz Jen ty bobiše se mu tam nejchtějí dělat... Laughing

Na pátek jsme objednaní na testy FeLV, FIV, plíseň a zvažuji ještě testy na funkci ledvin. Musím doufat že bude vše OK.


Gratuluju, určitě se to naučí se vším všudy Wink

Držím palce, aby testy dopadly co nejlépe a Filípek si konečně mohl oddechnout, že už je doma napořád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 17:39:49
Odpovědět s citátem

Právě jsme přišli od vetky..testy na FIV a FeLV má Filípek negativní! Moc se mi ulevilo. Ještě teda počkáme na kultivaci stěru na plísně, preventivně jsme dostali na potírání srsti Imaverol. Filiše necháme ještě týden v karanténě, pak u nás bude probíhat sžívání Smile
FIPku teda nechávám, snažím se na to nemyslet, doufám že dělám dobře.
Jinak vetka Filípkovi odhadla věk 4-6 let, nikoliv 10, jak jsme se původně dozvěděli, má totiž ve špatném stavu bezzubé dásně. Ale to teď neřešíme, teď se bude hlavně hodně krmit Laughing
Díky všem za rady a podporu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top