Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

FIFE Bohemian Edelkatzen, CFA atp...

Fórum: Výstavy

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: FIFE Bohemian Edelkatzen, CFA atp...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2009 22:32:42
Odpovědět s citátem

Nějak tomu úplně nerozumím, proč je tolik organizací pro založení chovné stanice. Nemohl by mi někdo toto objasnit? A jak jsou tyto organizace financovány, pouze z příspěvků, nebo i jiným způsobem jako např. sportovní organizace přes Sazku. Díky za informace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: FIFE Bohemian Edelkatzen, CFA atp...
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 12:29:46
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Nějak tomu úplně nerozumím, proč je tolik organizací pro založení chovné stanice. Nemohl by mi někdo toto objasnit? A jak jsou tyto organizace financovány, pouze z příspěvků, nebo i jiným způsobem jako např. sportovní organizace přes Sazku. Díky za informace.

Pokud jste chovatel začátečník, doporučila bych FIFe - tedy v Čechách jeho člena - Český svaz chovatelů - svaz chovatelů koček http://www.schk.cz/schk . Dostane se Vám tam asi nejkvalifikovanějších odpovědí na otázky, které každého začátečníka provázejí. FIFe pořádá ročně v Čechách cca 45 výstav, kde můžete své kočky předvést, porovnat s jinými, získat přehled o plemeni. Funguje systém poradců chovu, jejichž využívání není povinné, ale pro začátečníka doporučitelné, záleží na tom, jaké plemeno si chcete pořídit, u těch vzácnějších je někdy nejlepším poradcem zkušený chovatel, specializovaný na toto plemeno.
CFA má problém s uznáváním běžných českých rodokmenů, pro plnou registraci vyžadují osmigenerační rodokmeny a nemyslím, že nějaký klub v Čechách spadá pod CFA. Bohemia Cat club spadá pod WCF a o jeho činnosti není nic slyšet, loni nebo předloni měli dělat výstavu, která byla na poslední chvíli odvolána, stránky nejsou dva roky aktualizované...Všechny ostatní zde činné kluby jsou označovány jako "nezávislé" tzn. vystavují si samy rodokmeny a stanoví si svoje pravidla v rámci zákona - takže povolení krýt až od roka platí i na ně například. To je např. BOEC (Bohemia Edelkatze Club)nebo NCHK Mladá Boleslav.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: CFA a uznávání rodokmenů
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 17:00:56
Odpovědět s citátem

K tomu uznávání českých rodokmenů CFA bych doplnila, že ne u každého plemene vyžaduje CFA osmigenerační rodokmen. Třeba u PER a EXO jim stačí pět generací, posílají se kopie (nikoli originály) rodokmenu kočky a jejich rodičů a uznání je naprosto bezproblémové.
Na stránkách CFA je třeba si zjistit, kolikati generační rodokmen u registrace daného plemene požadují, u některých plemen je to dokonce méně generací.
Seznam plemen a počet generací je zde: http://www.cfa.org/org/registration-rules.pdf (seznam začíná na straně dvě v prvním sloupci dole).
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: rozdíly ČSCHK /fife/ a BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2009 22:07:09
Odpovědět s citátem

I když jsem toto vlákno založila pro pochopení mi stačilo přečíst si chov. řády obou existujících sdružení a aktivně se asi rok účastnit chov. života. Pokud je tu nějaké další chov. sdružení koček je natolik neaktivní, že se mi na něj nepodařilo nikde narazit.
Přečetla jsem si chov. řády obou sdružení a liší se dost podstatně v termínu ve kterém je možno koťata předat novému majiteli-podle ČSCHK je to ve 14 týdnu, podle BOEC ve 12 týdnu.
Dále BOEC má mnohem měkčí pravidla pro chovnost /kočka ani kocour nemusí podstoupit žádnou výstavu/. Věk pro nakrytí kočky je podle řádu FIFE i BOEC 12 měsíců, ale pokud kočka prodělala alespoň dvě říje je možnou BOEC jí nakrýt od 10 měsíce aniž by musela k veterináři a mít schválení od chovatelské komise, jako je tomu u ČSCHK.
V BOEC je povinné očkování u koťat před předáním novému majiteli pouze na panleukopenii, v ČSCHK je navíc povinná rhinotracheitida/ ono se to stejně očkuje v jedné vakcíně/.
Nikde jsem v řádu BOEC neviděla, že by bylo potřeba podstoupit ověření rodokmenu pokud zvíře nemá rodokmen BOEC, z čehož mi vyplývá, že není potřeba žádná ověřovací třída při koupi kotěte třeba u ČSCHK, pokud koupíte kotě z NONFIE.
Ceník BOEC je levnější než ČSCHK - nejmarkantnější je to u založení chov. stanice. U ČSCHK 1.800,-Kč, u BOEC je to 500,-Kč. A vezmete-li si kolik dá chovatel za výstavy, kvůli chovnosti je ten rozdíl ještě větší.
BOEC je malá organizace, která nepořádá výstavy, tudíž tu má FIFE prostřednictvím ČSCHK hlavní postavení v organizovaném chovu koček s PP.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lynxland



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: BOEC ?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 22:12:40
Odpovědět s citátem

Moc tomto združení nevím, pouze to, že jedna ze stanic, kterou vlastní předsedkyně klubu BOEC - http://www.pet-dog-cat.cz/kocky.php se prezentuje na svých stránkách kocourem mé známé , která žije na Slovensku i s kocourkem http://www.maine-coon.cz/18.19.0.0.1.0.phtml a kočkou, kterou vlastním já, je mým odchovem a nikdy jsem kočičku ani neprodala a je již asi dva roky vykastrovaná. Nemůže jít o omyl , neboť se prezentuje fotkou , kterou mám od pana Gorgoně a mám i její originál. http://www.lynx-land.com/cz/kocky/10-detail/ Kocourek kočky bengálské je v majetku chov. stanice Bonté. Je mi jasné, že jde o dost podezřelou stanici. Confused V tom případě mi je jasné, proč mohou mít jiné ceny a jiná pravidla... Docela by mne zajímalo, kolik paní chovatelka na mé kočce odchovala koťat s průkazem původu a registrací v BOEC... Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 9:03:26
Odpovědět s citátem

Zkoušeli jste napsat, nebo zavolat do BOEC, nebo paní Procházkové? Paní Balíková z BOEC telefony zvedá, nebo volá zpátky. Jednou jsem s nimi řešila něco ohledně administrativy a nebyl problém s komunikací.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:04:29
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Zkoušeli jste napsat, nebo zavolat do BOEC, nebo paní Procházkové? Paní Balíková z BOEC telefony zvedá, nebo volá zpátky. Jednou jsem s nimi řešila něco ohledně administrativy a nebyl problém s komunikací.


dobré poledne,
paní Procházková je prezidentkou BOEC.
Ještě jí chcete zavolat ohledně pravidel v BOEC??

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: BOEC ?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:05:56
Odpovědět s citátem

Lynxland napsal:
Moc tomto združení nevím, pouze to, že jedna ze stanic, kterou vlastní předsedkyně klubu BOEC - http://www.pet-dog-cat.cz/kocky.php se prezentuje na svých stránkách kocourem mé známé , která žije na Slovensku i s kocourkem http://www.maine-coon.cz/18.19.0.0.1.0.phtml a kočkou, kterou vlastním já, je mým odchovem a nikdy jsem kočičku ani neprodala a je již asi dva roky vykastrovaná. Nemůže jít o omyl , neboť se prezentuje fotkou , kterou mám od pana Gorgoně a mám i její originál. http://www.lynx-land.com/cz/kocky/10-detail/ Kocourek kočky bengálské je v majetku chov. stanice Bonté. Je mi jasné, že jde o dost podezřelou stanici. Confused V tom případě mi je jasné, proč mohou mít jiné ceny a jiná pravidla... Docela by mne zajímalo, kolik paní chovatelka na mé kočce odchovala koťat s průkazem původu a registrací v BOEC... Shocked


dobré odpoledne,
také paní Procházková vlastní chovatelskou stanici Grandbor.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 11:57:16
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Zkoušeli jste napsat, nebo zavolat do BOEC, nebo paní Procházkové? Paní Balíková z BOEC telefony zvedá, nebo volá zpátky. Jednou jsem s nimi řešila něco ohledně administrativy a nebyl problém s komunikací.


Já jsem psala jak na BOEC, tak paní Procházkové.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 13:04:32
Odpovědět s citátem

Poslala jsem paní Procházkové odkaz na tuto diskuzi, aby se měla možnost vyjádřit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 13:37:53
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Poslala jsem paní Procházkové odkaz na tuto diskuzi, aby se měla možnost vyjádřit.


Dobré odpoledne Martino,
koukala jsem na Vaše webové stránky a chci se zeptat, jestli Vám to nevadí: vy máte kočičku od p. Navrátila??
Ten je z Boec nebo z FIFe??

díky za odpověď
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:32:21
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Poslala jsem paní Procházkové odkaz na tuto diskuzi, aby se měla možnost vyjádřit.


Dobré odpoledne Martino,
koukala jsem na Vaše webové stránky a chci se zeptat, jestli Vám to nevadí: vy máte kočičku od p. Navrátila??
Ten je z Boec nebo z FIFe??

díky za odpověď
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:33:41
Odpovědět s citátem

Pro Paní Blažkovou,
Mám kočičku od pana Navrátila a její rodokmen je z BOEC. Právě i kvůli diskuzi, která zde s panem Navrátilem probíhala jsem se nakonec rozhodla založit svojí stanici u FIFE, i když hlavní důvod byl, že FIFE jediná pořádá výstavy. Diskuze, která tu probíhala a kterou jsem si pročetla několikrát, mně vyděsila, já jsem od pana Navrátila koupila zdravé kotě, papíry byly dodány přesně dle smlouvy, a pan Navrátil mi několikrát volal jak se má koťátko a řešil se mnou moje dotazy. (kolik masíčka, když nechci dávat konzervy, proč už nekakala, proč nepapá atp.) Sám mi volal, že paní, která si od něj koupila kotě ze stejného vrhu má rýmu a že je na ATB. Jako chovatelský servis mi i poradil s nákupem vybavení věcí (strom, krmivo, záchůdek), a ten nákup zařídil ještě před nákupem kočky tj. zaplatil to předem a že při nákupu stromu nešlo o korunovu záležitost. Sám mně upozornil, že na jednom webu je o něm rozsáhlá negativní diskuze. On má na chov koček jiný názor než já, (a asi všichni zde na Kocouřovi,) zvlášť jeho obhajování výkupu mně znechutilo, ale moje osobní zkušenost s ním byla v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: FIFe a nonFIFe
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 14:52:22
Odpovědět s citátem

Přiznám se, že někdy mě naše české "FIFe" docela štve, poněvadž mají tolik zákazů a příkazů, jako žádná jiné organizace ve FIFe. Leč pořád ji považuji za organizaci, kde se na něco dbá, aby se nekřížilo vše se vším. Některé nezávislé kluby v Německu jsou toho taky obrázkem. Bohužel naše nonFIFe kluby jsou často spíše sdružením lidí, kterým se pravidla FIFe nelíbí či byli z SCHK vyloučeni (nebo raději odešli těsně před vyloučením sami). Samozřejmě ne všichni, vše je to o lidech. Ale pokud předsekyně nějakého klubu sama nedodržuje nic a ještě se zabývá vývozem koček a psů do zahraničí, už to něco naznačuje. Z WCF Vám nikdo ani neodpoví. Z NCHK sice ano, ale vím i o pár chovatelích, kteří tam odešli a rozhodně to nejsou ti, se kterými bych nutně chtěla spolupracovat či mít "punc", že chovám pod českou nonFIFe organizací. Pokud by mne SCHK natolik omezovalo, že bych nemohla krýt tak, jak bych chtěla, protože za své odchovy nesu zodpovědnost výhradně já sama, raději odejdu chovat např. pod solidní holandský Neocat. Kdo chová např. pod TICA, kde se všechny rodokmeny vystavují v USA, tak prodává na hodně! dlouho vlastně "bezpapíráky", protože to tam trvá měsíce.... Ale je na každém, co a jak mu vyhovuje a co si zvolí, samozřejmě i jako nečlen FIFe moohu dodržovat to, co mně samotné velí chovatelská etika - dávat koťata pryč nejdříve v 13 týdnech, na rok naočkovaná atd. ... Dávám-li koťata ve 3 týdnech s tím, že ten kdo ho chce, má zrovna svoje a odkojí si ho jiná kočka - no comment...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 15:07:22
Odpovědět s citátem

[quote="Martina Kobylisy"]Pro Paní Blažkovou,
Mám kočičku od pana Navrátila a její rodokmen je z BOEC. Právě i kvůli diskuzi, která zde s panem Navrátilem probíhala jsem se nakonec rozhodla založit svojí stanici u FIFE ...............




dobré odpoledne,
děkuji za odpověď. Ptala jsem se proto, protože jsem nikde na vašich stránkách nenašla, že by jste prošli s kočičkou kontrolní třídou.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: Pro paní Blažkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 16:11:25
Odpovědět s citátem

Paní Blažková,
nemáte na mysli ověřovací třídu - tou jsem prošla-úspěšně Razz Jinak by mi nedali šampiona. Pravděpodobně čerpáte info z mých stránek v sekci aktuálně-já tam nedávám úplně všechno. Mimo chovatele nikdo neví co to ověřovací, nebo kontrolní třída je, tak to neuvádím. Výstavy mně baví, teď mám koťátka, tak nechodím, ale v prosinci ve Stromovce plánuji vystavovat vrh. Uvidíme, ještě bych ráda našla pár lidí co tam byli loni, aby poreferovali, zda tam nebyla zima, nebo zda to není daleko od parkoviště (kvůli možným mrazům) apod....

Ráda bych si dala na stránky i rodokmen a diplomy, ale cokoliv naskenuji není pak dobře čitelné, hezky tam jdou jen fotky. Teď zpracovávám přehled nákladů, na které mně už moje čičinka přišla, jsem zvědavá zda to rozproudí nějakou diskuzi. Když to viděl manžel - tak mi navrhl najít si ještě jedno zaměstnání. Confused Jen se musím naučit udělat z excelového souboru soubor jpg, ale já to určitě během několika málo let zvládnu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pro paní Blažkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 17:17:43
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Jen se musím naučit udělat z excelového souboru soubor jpg, ale já to určitě během několika málo let zvládnu.


Zkuste na klávesnici tlačítko - PRTSC- aneb Print Screen - a pak otevřít nějaký grafický program - stačí windows Malování a vložit, vloží se Vám obrazovka, kterou jste si tou uvedenou klávesou sejmula a pak už stačí jen ořezat a uložit jako JPG. Smile

Jinak typ na skenování rodokmenů do rozumné čitelné formy - jde to i pomocí právě toho PrintScreen, v podstatě to sejme to, co vidíte na monitoru Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 18:43:17
Odpovědět s citátem

Povedlo se, zatím to není tak pěkné, ale už to umím. Díky April, každému mohu doporučit modrého kocouře pro zlepšení počítačové gramotnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Pro paní Blažkovou
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:02:43
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Paní Blažková,
nemáte na mysli ověřovací třídu - tou jsem prošla-úspěšně Razz Jinak by mi nedali šampiona. Pravděpodobně čerpáte info z mých stránek v sekci aktuálně-já tam nedávám úplně všechno. Mimo chovatele nikdo neví co to ověřovací, nebo kontrolní třída je, tak to neuvádím. Výstavy mně baví, teď mám koťátka, tak nechodím, ale v prosinci ve Stromovce plánuji vystavovat vrh. Uvidíme, ještě bych ráda našla pár lidí co tam byli loni, aby poreferovali, zda tam nebyla zima, nebo zda to není daleko od parkoviště (kvůli možným mrazům) apod....


dobrý večer,
zima tam opravdu není a od parkoviště je to kousek. Moc se na Vás těším a doufám, že se přihlásíte. Já mám v úmyslu tam také vystavovat vrh. Ale ještě uvidím, protože jim bude tip top 3 měsíce a kousek.
A máte pravdu, koukala jsem na vaše stránky a právě tohle jsem tam nenašla. Je až s překvapením, že jste prošla kontrolní třídou a nepřišlo se na to, že je kočička špatně zařazená do barvy. To je právě jeden z rozdílů mezi FIFe a BOEC, v BOEC moc nad rodokmeny paní Balíková nepřemýšlí a co jí lidé pošlou, na to rodokmen vystaví. A tak např. vystavila rodokmen na barvu e 61. Tato barva neexistuje. Nebo ze dvou ředěných rodičů vystavila rodokmen na neředěnou barvu. Potom, když přejde majitel do FIFe, tak má docela problém. A nebývá to obvykle problém malý, protože když se na to nepřijde na začátku, tak se na to přijde v momentě kdy žádá majitel o vystavení rodokmenů na koťátka. No, a problém je na světě.
přeji Vám hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:19:32
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Poslala jsem paní Procházkové odkaz na tuto diskuzi, aby se měla možnost vyjádřit.


Já rovněž.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: neexistující barvy v rodokmenu
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:35:51
Odpovědět s citátem

Paní Blažková,
to je tedy dobré neexistují barva. Já jsem měla barvu, kterou dvě posuzovatelky na výstavách nerozporovaly a až v 10 měsící si jedna všimla, že to není ono- a zavolala si na to ještě dvě posuzovatelky a paní Říhovou (známou siamačku). Ono u colorpointů je to někdy problém. U sfinxů je to ještě obtížnější-někdo posílá kvůli určení barvy krev na gen. rozbor. Ale zase musím říct, že paní Balíková vše rychle opravila a poslala opravený rodokmen do týdne. Já plánuji Stromovku asi v neděli, a taky to bude jen tak tak, protože koťátka se narodila 10. 9. I když pokud budu mít zájemce, tak na výstavu nepůjdu, mám ve vrhu tři koťátka a pokud by si alespoň jedno někdo zamluvil, tak s vrhem na výstavu nepůjdu. I když bych moc ráda šla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: neexistující barvy v rodokmenu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2009 7:42:20
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Paní Blažková,
to je tedy dobré neexistují barva. Já jsem měla barvu, kterou dvě posuzovatelky na výstavách nerozporovaly a až v 10 měsící si jedna všimla, že to není ono- a zavolala si na to ještě dvě posuzovatelky a paní Říhovou (známou siamačku). Ono u colorpointů je to někdy problém. U sfinxů je to ještě obtížnější-někdo posílá kvůli určení barvy krev na gen. rozbor. Ale zase musím říct, že paní Balíková vše rychle opravila a poslala opravený rodokmen do týdne. Já plánuji Stromovku asi v neděli, a taky to bude jen tak tak, protože koťátka se narodila 10. 9. I když pokud budu mít zájemce, tak na výstavu nepůjdu, mám ve vrhu tři koťátka a pokud by si alespoň jedno někdo zamluvil, tak s vrhem na výstavu nepůjdu. I když bych moc ráda šla.


dobré ráno,
poslání testů do VGL Vám vřele doporučuji. Já jsem odesílala všechny kočky a při prvních vrzích i všechna koťata. Teď zrovna čekám na výsledek našeho juniora Leoše. U sphynxů je to někdy opravdu těžké, zvláště když máte s odznaky.
A proč by jste na výstavu nešla? Domluvte se s novými majiteli koťat a jděte tam i s nima. Mně se tohle osvědčilo. Oni potom i slyší posouzení jejich miláčka a jsou o to víc spokojeni.
přeji vám hezký den
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: neexistující barvy v rodokmenu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2009 8:36:56
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
dobré ráno,
poslání testů do VGL Vám vřele doporučuji. Já jsem odesílala všechny kočky a při prvních vrzích i všechna koťata. Teď zrovna čekám na výsledek našeho juniora Leoše. U sphynxů je to někdy opravdu těžké, zvláště když máte s odznaky.
A proč by jste na výstavu nešla? Domluvte se s novými majiteli koťat a jděte tam i s nima. Mně se tohle osvědčilo. Oni potom i slyší posouzení jejich miláčka a jsou o to víc spokojeni.
přeji vám hezký den
Hanka


Krasne ranko vsem!

Hanka ma pravdu! Byly jsme spolu s jejim (ted uz nasim) kotatkem na vystave a byla to parada! Very Happy V sobotu jsme v Rakousku v Tullnu na vystave! Wink

Zkuste se se zajemci o kotatko domluvit. Alespon ty lidi, kteri pak budou mit Vase kote, bliz poznate!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: výstava
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2009 8:44:25
Odpovědět s citátem

Taky jsem byla na výstavě s vrhem koťat, které už byli zamluvené do jednoho-domluvila jsem si to s budoucími majiteli, že si koťata převezmou po výstavě-a výstavu jsme ve své třídě vyhráli-tak jak byli spokojení, když jsem jim dala fotky s jejich kotětem, kde bylo vidět, že je součástí vítězného vrhu! Jděte tam, ať si kotiska zvykají!

Já jsem od včerejška přešťastným vlastníkem peterbalda díky laskavosti kamarádky Jany, tak tam budu s Baldíkem taky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2009 10:25:50
Odpovědět s citátem

Tatiano Vy máte Peterbalda? Shocked tak to gratuluju.
fotky fotky fotky Surprised Prosím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2009 20:10:40
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Tatiano Vy máte Peterbalda? Shocked tak to gratuluju.
fotky fotky fotky Surprised Prosím



Sama tomu ještě nemůžu uvěřit, že ho mám doopravdy u nás doma-musím se na něj chodit dívat.

Fotky budou, jen co bude trochu čas. Až ho krapet víc poznám, bude ve Zlaté knize. Je to úžasná a nebojácná vtěrka, kam se hrabe sphynx Wink (Promiň, Adamíšku Wink Embarassed !)
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2009 11:57:41
Odpovědět s citátem

Jít na výstavu s vrhem koťat i když by byla zamluvená - to mně nenapadlo, opravdu byli nový majitelé nadšeni? Ale je fakt, že po výstavách se mi stýská, moje kočička už má šampiona a dál s ní jít nechci. Taky by mně zajímalo co koťatům řeknou posuzovatelé, všichni lidi v práci říkají, že ošklivější kočky ještě neviděli, ale oni neznají Cornishe - zvlášť jedno kotě má knírek jako Chaplin - vypadá to legračně, mně přijde krásné. Je pravda, že na krásu Cornishů si každý musí zvyknout, mně teď ostatní kočky přijdou divné, protože mají moc malé a chlupaté uši.... Smile
Chaplinovský knírek můžete vidět zde: http://www.bejli.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/kotatka/116
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2009 12:20:16
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Jít na výstavu s vrhem koťat i když by byla zamluvená - to mně nenapadlo, opravdu byli nový majitelé nadšeni? Ale je fakt, že po výstavách se mi stýská, moje kočička už má šampiona a dál s ní jít nechci. Taky by mně zajímalo co koťatům řeknou posuzovatelé, všichni lidi v práci říkají, že ošklivější kočky ještě neviděli, ale oni neznají Cornishe - zvlášť jedno kotě má knírek jako Chaplin - vypadá to legračně, mně přijde krásné. Je pravda, že na krásu Cornishů si každý musí zvyknout, mně teď ostatní kočky přijdou divné, protože mají moc malé a chlupaté uši.... Smile
Chaplinovský knírek můžete vidět zde: http://www.bejli.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/kotatka/116


Martino, neváhejte! Všichni moji lidičkové byli nadšeni, že za stejné peníze dostávají výstavně úspěšné kotisko, které bylo součástí nejlepšího vrhu.

A kornyšek je roztomilý, a je jich málo-s námi byly samé britky-krásné, to ano, ale je jich moc, tak jsme to na roztomilost a zvláštní krásu dostali my. Dle mého máte taky šanci. Domluvte se s příštími majiteli-uvidíte, že nebudou proti-případně jim nabídněte, jestli nechtějí jet s vámi, aby viděli, jak to tam chodí.

Já mám taky samé "zvláštní" kočky - mně se prostě líbí takové neobvyklé. Pro kornyška jsme si nakonec jeli k chovatelce-já ho měla vybraného, taky se mi líbil, ale můj milovánek Klaudýsek nakonec rozhodl jinak, takže mám devony Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 13:51:33
Odpovědět s citátem

http://boec.cz/index.html


Zde jsou nové webovky nonfife organizace Boheminas Edelkatze, neboli BOEC.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 20:32:55
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
http://boec.cz/index.html


Zde jsou nové webovky nonfife organizace Boheminas Edelkatze, neboli BOEC.


No tak na stránky BOEC jsem se podívala ... takže mám dotaz. BOEC povoluje svým členům odchovy koťat bez průkazu původu a jejich prodej v 8 týdnech?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top