Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

FIFE Bohemian Edelkatzen, CFA atp...

Fórum: Výstavy

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 21:49:05
Odpovědět s citátem

Kde jste to našla, Aleno?
Já jsem tam teďka koukala,píšou tam
,,III. Prodej koťat
Prodej koťat se uskutečňuje dle tohoto Chovatelského řádu ve stáří min. 12 týdnů. .."
Tak ale možná že to dřív bylo jinak..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: BOEC
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:11:10
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
tatiana napsal:
http://boec.cz/index.html


Zde jsou nové webovky nonfife organizace Boheminas Edelkatze, neboli BOEC.


No tak na stránky BOEC jsem se podívala ... takže mám dotaz. BOEC povoluje svým členům odchovy koťat bez průkazu původu a jejich prodej v 8 týdnech?


A to jste četla kde?

a) Koťata od narození do 12-ti týdnů věku
Koťata jsou zcela závislá na matce. Do tří týdnů se živí výhradně mateřským mlékem, po této době je nutné je přikrmovat mléčnou a později i masitou stravou. Kotě potřebuje kontakt s matkou a případnými sourozenci nejenom z hlediska výživy, ale též z hlediska vypěstování základních hygienických návyků, základů sociálního chování k jedincům stejného druhu i k jiným druhům domácích zvířat a člověku. Z toho důvodu je nutný i intenzivní kontakt s chovatelem, případně jeho rodinou.

b) Kočky bez rozdílu pohlaví od 12-ti týdnů do 1 roku věku
Po dosažení věku 12-ti týdnů je možné koťata darovat či prodat novým majitelům. Kočky nad 12 týdnů věku bez rozdílu pohlaví potřebují mít pravidelný denní kontakt s chovatelem, možnost společných her. Rostoucí mláďata do 1 roku mají vysoké nároky na skladbu potravy, kterou jim je chovatel povinen v odpovídající kvalitě zajišťovat.

Narození koťat se plemenné knize hlásí do 8 - mi týdnů od narození koťat na krycím listě spolu se zasláním fotokopie rodokmenů rodičů.
Plemenná kniha by měla do 12- ti týdnů stáří koťat vystavit rodokmeny, pokud nebudou nesrovnalosti v žádosti o vystavení rodokmenů.
Rodokmeny jsou vystavovány pouze pro členy sdružení Bohemians Edelkatze, e. V. Označení plemena a barvy bude slovní, k označení barvy bude používán písmenný a číselný kód. Před číslem rodokmenu bude uváděna zkratka sdružení - BOEC.

Nikde NIC o tom, že zvířata se mohou množit bez PP a dávat pryč v 8 týdnech!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:11:22
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Kde jste to našla, Aleno?
Já jsem tam teďka koukala,píšou tam
,,III. Prodej koťat
Prodej koťat se uskutečňuje dle tohoto Chovatelského řádu ve stáří min. 12 týdnů. .."
Tak ale možná že to dřív bylo jinak..


V řádech ne, nýbrž ze zkušenosti ... vím, kteří členové odchovali či odchovávají bezpapíráky a v kolika týdnech je prodávají. Stačí na to projít některé inzeráty a dozvíte se to také, proto je mi divné, že to BOEC dovoluje nebo toleruje ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:16:09
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Aélinnel napsal:
Kde jste to našla, Aleno?
Já jsem tam teďka koukala,píšou tam
,,III. Prodej koťat
Prodej koťat se uskutečňuje dle tohoto Chovatelského řádu ve stáří min. 12 týdnů. .."
Tak ale možná že to dřív bylo jinak..


V řádech ne, nýbrž ze zkušenosti ... vím, kteří členové odchovali či odchovávají bezpapíráky a v kolika týdnech je prodávají. Stačí na to projít některé inzeráty a dozvíte se to také, proto je mi divné, že to BOEC dovoluje nebo toleruje ...


A to myslíte, že dělají jen členové BOEC? Fifáci jsou svatí a žádné řády nikdy neporušují? Nemnoží, co by neměli? Neprodávají mladší než by měli? JAK asi má organizace dohlížet na všechny členy, propána krále, je snad třeba taky trochu MYSLET!!!

To není v organizaci, to je v lidech! Pravidla a řády jsou jasně stanoveny, že jsou jedinci, co nikdy žádná pravidla dodržovat nebudou, to je taky jisté. Ale věřte, že nejsou všichni pod BOEC.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:40:17
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:


A to myslíte, že dělají jen členové BOEC? Fifáci jsou svatí a žádné řády nikdy neporušují? Nemnoží, co by neměli? Neprodávají mladší než by měli? JAK asi má organizace dohlížet na všechny členy, propána krále, je snad třeba taky trochu MYSLET!!!

To není v organizaci, to je v lidech! Pravidla a řády jsou jasně stanoveny, že jsou jedinci, co nikdy žádná pravidla dodržovat nebudou, to je taky jisté. Ale věřte, že nejsou všichni pod BOEC.


Souhlasím, že je to v lidech, že nezáleží na tom, v které organizaci je, ale pokud to člen té či oné organizace dělá a je to v rozporu s řády, měl by být potrestán a z organizace vyloučen. Jak potom organizace k tomu ve skutečnosti přistoupí, je věc jiná, třeba se takového člena ráda zbaví, ale další organizace ho pak ráda přijme ... to se vám zdá správné? A omlouvat to tím, že přece jiní to dělají taky, to vám taky přijde normální? Mě strašně vadí to, že tady spoustě lidí připadá úplně normální, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala (a neplatí to jen v chovatelství) a když někdo pravidla porušuje, tak se jen řekne, ale vždyť je jiní porušují taky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:44:57
Odpovědět s citátem

Ne, MNĚ to normální nepřijde. A já řády neporušuju a porušovat nemíním. Jen mě štve, že u FIFE je vše růžové a úžasné a všichni od BOEC jsme padouši, lumpové a množitelé. Protože jedna paní povídala, že..........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2010 22:59:50
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ne, MNĚ to normální nepřijde. A já řády neporušuju a porušovat nemíním. Jen mě štve, že u FIFE je vše růžové a úžasné a všichni od BOEC jsme padouši, lumpové a množitelé. Protože jedna paní povídala, že..........


Já jsem snad někde řekla, že je u FIFe vše růžové a úžasné a že u BOEC jsou padouši, lumpové a množitelé? Vězte, že kdybych objevila inzerci na bezpapíráky a prodej koťat v 8 týdnech u člena WCF nebo i jinde, budu se taky ptát. I u FIFe, pokud takovýho darebáka objevím, tak se ptám. A tady na stránkách BOEC mi ti dotyční přímo padli do oka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 8:31:36
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ne, MNĚ to normální nepřijde. A já řády neporušuju a porušovat nemíním.

Tatiano - a proč si to berete osobně? AlenaC opravdu nikde nepsala, že je ve FIFe vše růžové, konec konců i v mém starším příspěvku to zaznělo. Ale pokud se na něco takového přijde, pak to musí ZO řešit (jak to řeší, je už věc jiná). Pokud to řeší vyloučením z FIFe za tento prohřešek (či člen této ZO odejde demonstrativně z FIFe před skončením kárného řízení ....protože jinde mě rádi vezmou....) - a jiná organizace ho opravdu ráda vezme, to zase nepřipadá normální MNĚ. A není to jedna paní povídala, poněvadž minimálně o 1 členovi v BOECu to vím z vlastní zkušenosti Evil or Very Mad
Jestli klub závislý či nezávislý, takový hrubý chovatelský prohřešek by se opravdu měl s členem táhnout dál a minimálně si takového pohlídat. Pokud ne, pak se zase nemůžete divit tomu, že "jedna paní povídala..." a na to se pak nabalují další povídačky. Je to asi tak, jako by se trestaným pro některé zaměstnavatele vymazal trestní rejstřík či ho dejme tomu nezajímal, pak logicky dochází k dohadům. Ni víc, nic míň.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:07:28
Odpovědět s citátem

Zdenko, já nevím, o co konkrétního jde, o jakého člověka a co provedl a vůbec "vo co go". Jsem jen už prostě alergická na kydání hnoje na nás, členy BOEC. Nezodpovídám za jiné, jen sama za sebe, a já řády dodržuju - BOEC má řády dobré, chránící kočky na všech frontách-a svinstva nedělám. Ale leckde čtu, že je to nějaká podvodná organizace, jestli vůbec koťata od ní mají platné rodokmeny, že můžeme koťata prodávat už 8 týdenní, kočky množit bez rodokmenů a podobné bláboly. Přitom stačí dát si špetku práce a přečíst si volně přístupný chovatelský řád BOEC na netu. Tak se taky nedivte mé podrážděné reakci, a že si to beru osobně.

Už se dál k tomuto tématu vyjadřovat nebudu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:21:28
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
jestli vůbec koťata od ní mají platné rodokmeny, že můžeme koťata prodávat už 8 týdenní, kočky množit bez rodokmenů a podobné bláboly.

Tatiano, jestli narážíte na AlenuC, tak to byl DOTAZ, nikoliv konstatování. Jak správně píšete, vše je v lidech, AlenaC se ptala Vás proto, že jste uvedla zde nový web BOECu, takže si to opravdu nemusíte brát osobně. Já si taky neberu osobně, když jsou pod FIFe množitelé, co jim není nic svaté Surprised Vzhledem k tomu, že jsme v diskusi o organizacích sdružujících kočkaře, tak prostě diskutujeme, ptáme se, nikoho konkrétně nešpiníme. Já jen říkám, že JÁ považuju za špatné, když se někde berou členové bez ohledu na minulost - a bohužel právě BOEC se tímto "špiní" sám, toť vše, nic víc, nic míň.
A chovatelský řád tam nemá nic jiného, než je nutno dodržovat ze zákona na ochranu zvířat, dokonce má někde formulace "měl by, neměl by", místo jednoznačného smí a nesmí - týká se to krytí, kdybyste chtěla hledat.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 10:59:39
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Zdenko, já nevím, o co konkrétního jde, o jakého člověka a co provedl a vůbec "vo co go". Jsem jen už prostě alergická na kydání hnoje na nás, členy BOEC. Nezodpovídám za jiné, jen sama za sebe, a já řády dodržuju - BOEC má řády dobré, chránící kočky na všech frontách-a svinstva nedělám. Ale leckde čtu, že je to nějaká podvodná organizace, jestli vůbec koťata od ní mají platné rodokmeny, že můžeme koťata prodávat už 8 týdenní, kočky množit bez rodokmenů a podobné bláboly. Přitom stačí dát si špetku práce a přečíst si volně přístupný chovatelský řád BOEC na netu. Tak se taky nedivte mé podrážděné reakci, a že si to beru osobně.

Už se dál k tomuto tématu vyjadřovat nebudu.


Tatiano, rozdíl je v tom, že něco říkají řády a něco jiného dělají někteří členové. Zdenka ví o jednom případu, o tomtéž vím já a hrubě se mi nelíbí, když jedna organizace vezme pod svá křídla člověka, který vědomě porušil řády v předchozí organizaci. A včera jsem se dozvěděla o jiném případu - prodej kotěte v 8 týdnech bez pp. Jde o člověka, který několik let množil bezpapíráky a byla jsem velice překvapená, když jsem před časem objevila, že si ten člověk založil chovatelskou stanici. Řekla jsem si, aha, šel do sebe a bude se věnovat regulernímu chovu s pp. A včera jsem se dozvěděla, že tento chovatel prodal docela nedávno kotě bez pp a v 8 týdnech. A zvedlo mě to ze židle hlavně proto, že chudák to koťátko ve 4 měsících zemřelo!!!! A protože vím, pod kterou organizací je ten dotyčný zaregistrovaný, tak jsem se jen prostě zeptala, protože tady byl link na nové stránky BOEC. Nemám čas na studování řádů jiných organizací, stačí mi, co musím nosit v hlavě z FIFe. Přesto jsem si teď chovatelské předpisy pročetla, nevím, jestli dost důkladně, ale zatím jsem nikde nenarazila na podmínku zakazující členům BOEC odchovávat koťata bez PP (což v řádech FIFe je vysloveně řečeno). Není tam ani kárný a disciplinární řád pro případy porušení řádů. Nezlobte se, ale pokud si i jiní lidé všimnou podvodníků registrovaných pod BOEC stejně jako já (a není to tak složité), tak to prostě na tuto organizaci špatné světlo vrhá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:14:23
Odpovědět s citátem

Nezlobte se, ale pokud si i jiní lidé všimnou podvodníků registrovaných pod BOEC stejně jako já (a není to tak složité), tak to prostě na tuto organizaci špatné světlo vrhá.[/quote]

a co lumpové pod SCHK / nebudu psát FIFe ! / nebo jeho kárná komise nikdy nema žádné prokázané a potrestané hříšníky ? Tak to tedy potom svědčí podle Vašeho názoru o tom, že SCHK je špatná a vrhá to na ni špatné světlo. Organizace ta i ona jsou dobré - špatní jsou jen JEDNOTLIVÍ členové, špatní v ní mohou být jen lidé Exclamation
A přestup v době kárného řízení - průběh ještě neznamená, že je člověk vinen - jéje, to je špíny a neoprávněných stížností - takže dokud člověk není prokazatelně "vinen " je pořád nevinen, tak se musí brát - proto mu nemůže být " vymazán rejstřík" - není z něj co mazat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:23:20
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

A přestup v době kárného řízení - průběh ještě neznamená, že je člověk vinen - jéje, to je špíny a neoprávněných stížností - takže dokud člověk není prokazatelně "vinen " je pořád nevinen, tak se musí brát - proto mu nemůže být " vymazán rejstřík" - není z něj co mazat.

Pokud někdo odchová bezpapíráky, ač stačilo jít před komisi pro nechtěné krytí (komu se to nestalo s vlastním kocourem doma...) a probíhá kárné řízení - a před vynesením verdiktu "káraný" prohlásí, že vystupuje z SCHK (tedy z FIFe), tak potom to špatně je. Špatně je samozřejmě i to, že tohle vůbec kárný řád SCHK umožní, takže jak vidíte, zkritizuji to, co se mi nelíbí, ať je to BOEC, SCHK nebo třeba politická reprezentace - leč tady jsme na fóru kočkařů, takže kritizuji praktiky spojené s chovem koček.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:48:37
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Jana Babická napsal:

A přestup v době kárného řízení - průběh ještě neznamená, že je člověk vinen - jéje, to je špíny a neoprávněných stížností - takže dokud člověk není prokazatelně "vinen " je pořád nevinen, tak se musí brát - proto mu nemůže být " vymazán rejstřík" - není z něj co mazat.

Pokud někdo odchová bezpapíráky, ač stačilo jít před komisi pro nechtěné krytí (komu se to nestalo s vlastním kocourem doma...) a probíhá kárné řízení - a před vynesením verdiktu "káraný" prohlásí, že vystupuje z SCHK (tedy z FIFe), tak potom to špatně je. Špatně je samozřejmě i to, že tohle vůbec kárný řád SCHK umožní, takže jak vidíte, zkritizuji to, co se mi nelíbí, ať je to BOEC, SCHK nebo třeba politická reprezentace - leč tady jsme na fóru kočkařů, takže kritizuji praktiky spojené s chovem koček.


Jak se kupříkladu BOEC dozví, že nově přicházející člen je v kárném řízení jiné organizace - neříkejte hlavně, že má zavolat na schk, protože člověk může přicházet i z jiné non organizace či z jiné země FIFe - to by se navolali. Takže pokud to člověk sám neřekne, nemá vzhledem k tomu, že neexistuje "chovatelský " rejstřík trestů šanci se to ani dozvědět. Takže o čem to svědčí, že přijali člena, který jinde měl nějaké řízení o kterém teoreticky vůbec nemuseli vědět ale pošpinili si tím pověst. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 15:39:57
Odpovědět s citátem

Ano, přesně na tohle jsem se chtěla zeptat.

Tak by asi měla být zavedená povinná lustrace všech nově příchozích, kde by na sebe museli prásknout úplně všechno, a kdyby ne a na něco se přišlo, tak co? Co by se jim mělo stát? A hlavně KDO by tohle měl provádět u každého nově příchozího, když on sám to na sebe asi stěží poví, že odešel odjinud, protože nedodržoval chovatelský řád a byli by ho vyloučili, tak tomu takto předešel.

Já osobně vidím jako velký nedostatek té jediné svaté a správné organizace právě to, že toto je možné, odejít v této fázi, když hrozí vyloučení pro nějaké svinstvo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 16:01:34
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:

Já osobně vidím jako velký nedostatek té jediné svaté a správné organizace právě to, že toto je možné, odejít v této fázi, když hrozí vyloučení pro nějaké svinstvo.

Tatiano, teď už jízlivá budu (to aby bylo jasno, kdy to myslím normálně a kdy ne a nikdo se nemusel jen domnívat) - změnilo by se něco v přijetí takového člena v jiné organizaci, kdyby tato jediná svatá a správná organizace mohla dokončit kárné řízení a člena SCHK vyloučila????
Odpovím si sama - nezměnila, protože člen by na sebe nepráskl, že byl vyloučen.
A proč tedy přestupují takoví členové do nezávislých subjektů? Protože tam nikdo nic nekontroluje, neb nemá jak. Zatímco kdyby chtěli přestoupit v rámci jediné svaté a správné organizace, bohudík tam existují aspoň přestupní lístky, takže by se nemusel prásknout sám, práskla by ho ZO.
Razz
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 22:06:14
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
tatiana napsal:

Já osobně vidím jako velký nedostatek té jediné svaté a správné organizace právě to, že toto je možné, odejít v této fázi, když hrozí vyloučení pro nějaké svinstvo.

Tatiano, teď už jízlivá budu (to aby bylo jasno, kdy to myslím normálně a kdy ne a nikdo se nemusel jen domnívat) - změnilo by se něco v přijetí takového člena v jiné organizaci, kdyby tato jediná svatá a správná organizace mohla dokončit kárné řízení a člena SCHK vyloučila????
Odpovím si sama - nezměnila, protože člen by na sebe nepráskl, že byl vyloučen.
A proč tedy přestupují takoví členové do nezávislých subjektů? Protože tam nikdo nic nekontroluje, neb nemá jak. Zatímco kdyby chtěli přestoupit v rámci jediné svaté a správné organizace, bohudík tam existují aspoň přestupní lístky, takže by se nemusel prásknout sám, práskla by ho ZO.
Razz


a když bude někdo z jiné organizace třeba z TICA, VCF, CFA, nezavislého klubu, BOEc atd. / a bude mít nějaký škraloup / vstoupit do SCHK - ta to nějak kontroluje Question Jak Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 10:09:23
Odpovědět s citátem

Paní Babická, Vy se prostě chcete hádat a chcete mít poslední slovo, klidně si ho mějte, protože jen slovíčkaříte a obracíte vše naruby - takže dál se budu zapojovat jen do smysluplných debat. Howg.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 10:18:37
Odpovědět s citátem

Paní Zdenko, přiznávám, že tu debatu sleduju poctivě a ačkoliv si myslím, že je to zbytečně vyhrocené, tak poslední dotaz pí Babické mě taky zaujal.

Má SCHK nějaký kontrolní mechanismus, jak zabránit vstupu jedinců s tím tzv. škraloupem z kterékoliv jiné organizace?
Otázkou také je, nakolik jsou sdělované informace relevantní a zda by třeba SCHK odmítla přijmout člena jen na základě "udání", bez doložení konkrétních důkazů (což na rovinu je vždycky problém doložit opravdu relevantní fakta).

Spíš mě opravdu zajímají ty kontrolní mechanismy a jestli u jiných organizací něco takového funguje.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 10:43:11
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Paní Babická, Vy se prostě chcete hádat a chcete mít poslední slovo, klidně si ho mějte, protože jen slovíčkaříte a obracíte vše naruby - takže dál se budu zapojovat jen do smysluplných debat. Howg.


bohužel odpovědí se nedočkáme, to se jen tak něco plácne... Osobně myslím, že spolehlivě kontrolovat nově příchozí nelze. Tady je malá země a my víme o všech všechno - nebo si to myslíme a tak můžeme říkat hrůza, BOEc vzala člena, který byl kárně stíhán, ale jsou i velké země, jako je třeba Rusko a pokud si to takhle představíme, musme usoudit, že mechanismus, jak to spolehlivě kontrolovat neexistuje. Takže napadat za to konkrétně BOEc je nefér.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 10:51:51
Odpovědět s citátem

April napsal:
Paní Zdenko, přiznávám, že tu debatu sleduju poctivě a ačkoliv si myslím, že je to zbytečně vyhrocené, tak poslední dotaz pí Babické mě taky zaujal.

Má SCHK nějaký kontrolní mechanismus, jak zabránit vstupu jedinců s tím tzv. škraloupem z kterékoliv jiné organizace?
Otázkou také je, nakolik jsou sdělované informace relevantní a zda by třeba SCHK odmítla přijmout člena jen na základě "udání", bez doložení konkrétních důkazů (což na rovinu je vždycky problém doložit opravdu relevantní fakta).

Spíš mě opravdu zajímají ty kontrolní mechanismy a jestli u jiných organizací něco takového funguje.


Členy nepřijímá SCHK jako taková, jednotlivého člena přijímá ZO a některé jsou velmi maličké ! Asi nemají možnost volat např. do Ameriky, jestli ten a ten spáchal např ve VCF, CFA, TICA nějaký přestupek. A znám a i sem chodí členové zrovna VCF/ CFA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 10:55:18
Odpovědět s citátem

April napsal:
Paní Zdenko, přiznávám, že tu debatu sleduju poctivě a ačkoliv si myslím, že je to zbytečně vyhrocené, tak poslední dotaz pí Babické mě taky zaujal.

Má SCHK nějaký kontrolní mechanismus, jak zabránit vstupu jedinců s tím tzv. škraloupem z kterékoliv jiné organizace?
Otázkou také je, nakolik jsou sdělované informace relevantní a zda by třeba SCHK odmítla přijmout člena jen na základě "udání", bez doložení konkrétních důkazů (což na rovinu je vždycky problém doložit opravdu relevantní fakta).

Spíš mě opravdu zajímají ty kontrolní mechanismy a jestli u jiných organizací něco takového funguje.

April, předpokládám, že nefunguje. Pokud odchází člen SCHK jinam a šel by škraloup s ním, tak pak je k dispozici samozřejmě zápis z kárného řízení, pokud by právě chtěl přestoupit do jiné ZO, tak musí mít potvrzený přestupní lístek, kam by se zaznamenal i trest - např. řízený chov apod. Ale protože se tedy bavíme konkrétně o BOEC, tak tam např. odchov bezpapíráků v chovatelském řádku není zakázán a není ani kárný řád či kárná komise (pokud ano, ať mě prosím člen BOEC nasměruje, vycházím z webu). Takže odtam by ani pod SCHK, potažmo pod FIFe přestoupit se škraloupem nemohl, protože nevím o tom, že by BOEC nějaké přestupky řešil (opět říkám - není-li tomu tak, PROSÍM opravte mě. Neřešila se tady TICA, WCF apod., neřešil se tu ani NCHK, začalo to dotazem AlenyC konkrétně na BOEC, takže se držím tématu.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 11:06:45
Odpovědět s citátem

Jen pro upřesnění (jak jsem už několikrát psala, nejsem chovatelka, takže některé věci jsou pro mě cizí), ten přestupní lístek se používá při přestupu z jedné ZO do jiné ZO, oboje spadající pod SCHK. Nebo je třeba tento přestupní lístek doložit i pokud se přechází ke kterékoliv jiné organizaci, chce jej ta organizace vidět? A já to právě spíše myslím všeobecně, z pohledu různých klubů.

A dejme tomu, čistě teoreticky, pokud tedy BOEC kárná řízení a přestupní lístky nepraktikuje a její člen by se chtěl stát členem SCHK, přijme ho SCHK i bez přestupního lístku, v podstatě bez "známé historie", nebo musí projít nějakým řízením o své bezúhonnosti?

Nestojím o žádnou konfrontaci, spíš mě opravdu zajímá, jak to funguje a když už se to nakouslo, jak fungují přestupy a právě, jestli vůbec je možné vychytat problémového chovatele.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 11:09:05
Odpovědět s citátem

Ano April, SCHK používá přestupní lístky jen mezi svými ZO. A jiné členy bere jako nové členy, čili bez přestupního lístku.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 11:16:29
Odpovědět s citátem

Jasně, takže kontrola fugnuje v rámci SCHK/FIFe.

V podstatě tedy není v silách chovatelských organizací dohledat relevantní historii přihlašujícího se chovatele pod jinou organizací.

Předpokládám-li tedy, že i ostatní organizace fungují obdobně - kontrola v rámci dané organizace, nikoliv napříč organizacemi.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 12:24:59
Odpovědět s citátem

Jen velmi krátce, protože jsem si sem odskočila zrelaxovat při přípravě výstavy a vidím, že se diskuze velmi živě rozproudila.... pro upřesnění - SCHK zakazuje odchov bezpapírových koťat po rodičích s PP .... tohle zdánlivé slovíčkaření je velmi zásadní. Logicky z něj totiž vyplývá, že pokud člen vlastní kočku bez PP, potomky po ní odchovávat může. Zdálo by se tedy logické, zakázat odchov jakýchkoliv "bezpapíráků" - ale co když dotyčnýž má naprosto úžasnou domácí kočičku, která si povila koťátka s mourem odnaproti? Může mu tohle někdo zakázat? A vlastně každá kočka bez PP je vlastně pro SCHK domácí neboť nepatří k žádnému plemeni...Takže bezvýchodná situace. Proto asi tolik nevyřešených případů (nevím, nebyla jsem u toho, když se probíraly, pouze se domnívám). Není to řádech, je to o lidech, jak už bylo řečeno několikrát. A non FIFe kluby - je bezvadné že jsou, i když jsem člen FIFe a přes všechny výhrady k některým bodům jsem tomu ráda, vítám existenci nezávislých klubů - je dobře, že existují alternativy. Jediné, co tyhle kluby - všechny, bez rozdílu- potřebují, je dotatečně odborné vedení. Někdy, když vidím, s jak nesnesitelnou lehkostí bytí vydávají rodokmeny na barvy, které se po daných rodičích NIKDY nemohou narodit, roodokmen rusky, která má v druhé generaci modrou britku a ve třetí kartouzsku a podobné výstřelky, je mi trochu těžko. Ale zase - je to jen o lidech a dá se to celkem jednoduše spravit .. Takže vivat nezávislé kluby - a už se konečně seberte a začněte taky dělat výstavy, ať má FIFe nějakou konkurenci Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 12:50:41
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Jen velmi krátce, protože jsem si sem odskočila zrelaxovat při přípravě výstavy a vidím, že se diskuze velmi živě rozproudila.... pro upřesnění - SCHK zakazuje odchov bezpapírových koťat po rodičích s PP .... tohle zdánlivé slovíčkaření je velmi zásadní. Logicky z něj totiž vyplývá, že pokud člen vlastní kočku bez PP, potomky po ní odchovávat může. Zdálo by se tedy logické, zakázat odchov jakýchkoliv "bezpapíráků" - ale co když dotyčnýž má naprosto úžasnou domácí kočičku, která si povila koťátka s mourem odnaproti? Může mu tohle někdo zakázat? A vlastně každá kočka bez PP je vlastně pro SCHK domácí neboť nepatří k žádnému plemeni...Takže bezvýchodná situace. Proto asi tolik nevyřešených případů (nevím, nebyla jsem u toho, když se probíraly, pouze se domnívám). Není to řádech, je to o lidech, jak už bylo řečeno několikrát. A non FIFe kluby - je bezvadné že jsou, i když jsem člen FIFe a přes všechny výhrady k některým bodům jsem tomu ráda, vítám existenci nezávislých klubů - je dobře, že existují alternativy. Jediné, co tyhle kluby - všechny, bez rozdílu- potřebují, je dotatečně odborné vedení. Někdy, když vidím, s jak nesnesitelnou lehkostí bytí vydávají rodokmeny na barvy, které se po daných rodičích NIKDY nemohou narodit, roodokmen rusky, která má v druhé generaci modrou britku a ve třetí kartouzsku a podobné výstřelky, je mi trochu těžko. Ale zase - je to jen o lidech a dá se to celkem jednoduše spravit .. Takže vivat nezávislé kluby - a už se konečně seberte a začněte taky dělat výstavy, ať má FIFe nějakou konkurenci Smile

Taky jsem tu dýl nebyla a koukám, že opět staré známé téma...
A při pročítání mě napadla ještě jedna kacířská myšlenka. SCHK zakazuje odchov bezpapírových koťat po papírových rodičích. Některé organizace zřejmě ne... Ale je toto to jediné a správné řešení? Předem podotýkám, že u mě dostane PP každé kotě, i mazlík, aby mě hned někdo nechytil za slovo, že tohle dělám.
Ale co když se narodí naprosto netypové kotě? Které neodpovídá standartu? Proč by mělo být horší řešení nedat mu PP a prodat ho na mazlíka než třeba ho prodat s PP a časem ho vidět někde na výstavě, jak se ho někdo pokouší uchovnit, nebo jak na něm někdo chová dál rodokmenová koťata. Ono při těchto diskuzích se vychází z toho, že jen to, co má ve svých předpisech SCHK a FIFe je správné. Ale nemusí to tak být. Může být i jiné řešení... A navíc, co vím, tak spousta chovatelů z SCHK to tak dělá. Že prostě tyhle typově nepodařená koťata prodá bez PP. A tím poruší předpisy organizace, kde je členem. Člen BOECu tím nic neporuší, ale pro ostatní je špatný...
A k tomu dalšímu - přikřižování dalších plemen. Někdy to vypadá jako "výstřelek", ale bez tohoto bychom dnes spoustu plemen ani neznali. Vždyť mnoho kočičích plemen vzniklo takto. Takže je to taky špatný postup? Jen proto, že SCHK se na to dívá jinak? Nevím....
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 13:06:00
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:

Ale co když se narodí naprosto netypové kotě? Které neodpovídá standartu? Proč by mělo být horší řešení nedat mu PP a prodat ho na mazlíka než třeba ho prodat s PP a časem ho vidět někde na výstavě, jak se ho někdo pokouší uchovnit, nebo jak na něm někdo chová dál rodokmenová koťata.


Pavlíno já nevím,
ale radši bych takovému kotěti dala PP s přetiskem ,,Nevhodné k chovu" nebo jakže se to tam tiskne a okotvila to pořádně ve smlouvě že bude jen na mazlíka.Přece jenom je to pořád kotě po PP rodičích,vezmu příklad-bude to pořád britka,i když třeba bude netypová.Vím,že je to o lidech, ale určitě to z chovatelské zkušenosti znáte-pak na mně někdo bude tahat,že jsem tady a támhle prodala kotě bez průkazu původu.
Možná jako ideální možnost v tomto případě bych viděla PP si k danému kotěti nechat vystavit,ale majiteli ho nedávat-to jde,ne?Kotě bude s papírama,které mám já jako chovatel,ale zároveň na výstavě a u případné chovnosti si s ním nikdo ani neškrtne(i když jsou takoví,kteří by to dokázali i přesto)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 13:16:41
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:

Pavlíno já nevím,
ale radši bych takovému kotěti dala PP s přetiskem ,,Nevhodné k chovu" nebo jakže se to tam tiskne a okotvila to pořádně ve smlouvě že bude jen na mazlíka.Přece jenom je to pořád kotě po PP rodičích,vezmu příklad-bude to pořád britka,i když třeba bude netypová.Vím,že je to o lidech, ale určitě to z chovatelské zkušenosti znáte-pak na mně někdo bude tahat,že jsem tady a támhle prodala kotě bez průkazu původu.
Možná jako ideální možnost v tomto případě bych viděla PP si k danému kotěti nechat vystavit,ale majiteli ho nedávat-to jde,ne?Kotě bude s papírama,které mám já jako chovatel,ale zároveň na výstavě a u případné chovnosti si s ním nikdo ani neškrtne(i když jsou takoví,kteří by to dokázali i přesto)

A je tohle to jediné a správné řešení? Já nevím, jen se můžu domnívat. Ale zrovna tak někdo jiný se domnívá něco jiného. A který z nás má pravdu? A jsem špatná já nebo on? Jen proto, že jsme oba členové jiných organizací? Jen proto, že tyto organizace mají v některých věcech rozdílné předpisy? Podle mě prostě "jediný správný" předpis je ten, který se týká zdraví a pohody zvířete. Všechno ostatní je už jen na názoru lidí... A že ten názor má druhý chovatel odlišný, tak ho ještě nemusím napadat, hádat se s ním a házet na něj prohřešky všech ostatních.
Toť můj názor.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 13:26:05
Odpovědět s citátem

Pavlíno, Lenko, tleskám, tleskám, tleskám!!! Konečně rozumné stanovisko.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top